Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bolygó drukk nektek holnapra, minden oké lesz :)

Lolka, most mondok neked egy átlagot, a gyereknek naponta 150g-ot kell ennie kilónként. Azaz ha 3 kiló, akkor 450-et, ha 4, akkor 600-at. De nézd meg, Pumpó Zsófija éhezett a 60-as kajcsik mellett, az én lányom meg 3-4 órákat alszik ennyi kajával, pedig nagyobb is mint Zsófi. És 3-5 dekákat hízik naponta. Szóval nehéz megmondani, hogy mennyit kell ennie a gyereknek.

Megmondom neked, én drasztikus lennék, nem adnék neki pótlást. Ha éhes dolgozzon meg érte. Előbb utóbb elfogadná azt a cicit sztem. De ez szigorúan szvsz, és tudom könnyen beszélek a 3.-nál...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jajj akartam még írni, hogy előre írigylem azokat akik holnap szülnek :) a 13 a kedvenc számom :)

Tényleg, csajok, most jöttem rá, hogy a gyerekeim születésnapjai nem kicsit függnek össze matematikailag :) 9-18-27 :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Celesztina, gratula! :D

Bolygó, óriásdrukkok holnapra! :D

Hossz-súly, és mindenféle táblázatok:
http://www.who.int/childgrowth/standard ... irls_p.pdf
http://www.who.int/childgrowth/standard ... boys_p.pdf

Kép
babyteve2
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a szárazbőr hozzászólásokat!

Lolka: Én az első szobában voltam és szintén csak akkor kapta be a cicit, ha segitettek. Még most is nagyon megküzdök, hogy rákapjon végre.
Van hogy már olyan ideges, hogy nem sikerül. A védőnőm azt mondta, hogy legalább 35 mg-ot belé kéne tuszkolnom, de az is kevés. Az ideális szerintem az 50, amit te is adtál a kis Marcinak.
A látogatással kapcsolatban meg, csütörtökre már úgy bekeményitettek, hogy mindig volt valaki a folyóson örködni. Mint a börtönben! :twisted:

Lituka: Ne izgulj a kórház miatt. Ez a SOTE I. Lehet, hogy ahol te szülsz, minden sokkal jobb. A miénk se volt olyan rossz, elviseltük, csak ilyenkor szülés után egy kis szájhúzás is megviseli az embert szerintem.

Pumpóka: Nekem is kevés a tejem és már én is gondolkozok tápszeren. Nem szeretném ha éhezne! Én a védőnőmön vettem észre, hogy mindenképp az anyatejezést akarja belém sújkolni. Persze én is azt szeretném a legjobban, de ha nehezen kap rá és még kevés is a tej, akkor lehet hogy kár erőltetni.
Az én picim is tegnap pöttyös volt, mára viszont elmúlt. Nem lehet,hogy melege van??? Mert nálunk ez volt a probléma.

Celesztina: Sok boldogságot kivánok nektek! Szép méretekkel rendelkezik a kis babóka.

Edina


Kép
medina83
 
 


Szép reggelt mindenkinek!

Bolygó, akkor ez a ti napotok? Nagyon drukkolok, hogy minden szépen rendben menjen, és várom a híreket.

Tegnap mi is sétáltunk egy nagyot, megnéztük fentről a várost a Gellérthegyről. (Na, jó nem egész odáig caplattam, az út nagy részét autóval tettük meg, de így is jól elfáradtam, a lábaim nem bírják.) Sajna egy fagyi is becsúszott - nekem ugye a diéta miatt nem nagyon kellene, de hogy lehet ez kibírni, ilyen szép időben...
Így a végére teszek egy képet én is, bár az én pocakom Bolygóéhoz képest "piskóta". Viszont ki tudja mekkora Baba lakik benne? Már nagyon kíváncsi vagyok! Aztán már én is babaképeket szeretnék mutogatni nektek.
Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok Mamik!

Hú, tegnap este óta nem írt senki???
Hosszú hétvége volt.. :roll:

Olvasóban vagyok folyamatosan, de írni még mindig lusti vagyok, meg sokáig tartana a levél megírása, mert mellette kb. még 3 dolgot csinálok.. :roll:

De amiért jöttem most többek között:

MEGSZÜLT MAMIKNAK NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNNI!!!JÓ Egészséget és Sok Tejet Nektek!!!

Nagyon édes babaékepek is láttam, annyira aranyosak ezek a kis csomagok!!!

Rólunk röviden: Szerencsére minden nagyon jó, és lekopogom, nincs semmi probléma!!
Maszat még mindig egy nagyon jó kisbaba!!! Eszik, nézelődik, alszik! Délután szokott nyűgösebb lenni, de akkor is könnyen meg lehet nyugtatni, és ilyenkor is inkább csak ránk van szüksége, ezért sirdogál.
Tejem elég rendesen meglódult most. Még mindig két ciciből eszünk, de mellenként van h 100 g is van, így fejni kell a másikat. És ennek köszönhetően Maszat sokat eszik, és úgy nő meg hízik mint a bolondgomba. Már több mint 4.5 kg, és olyan kis hurkás már, imádom!!
Járunk rendszeresen pecázni vele, szerencsére az utazást is nagyon jól tűri, 90 %-ban bealszik út közben!
Pénteken voltunk bennt a szülésznéninknél, olyan jó volt találkozni vele!!

Hát röviden ennyi!
Nem rombolom a topikot magunkal, megyek inkább még egy kicsit aludni! :wink:

Legyen szép napja mindenkinek!!

Pusz
Maszat&Brigi

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Celesztina! Gratulálok Nektek Julinkához! Sok boldogságot!!! Hát tényleg semmi előjele nem volt...

Bolygó! Neked nagy drukk mára!!!!!! Óriási a pocid! :)

Lituka! Neked is drukk!!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Celesztina!
Szívből gratulálok Nektek! Nagyon sok boldogságot és jó egészséget Nektek!!!


Bolygó,
Drukkolok Neked nagyon! Ügyes legyél! +++++

Szöszi,
milyen volt a koncert. Alíz, hogy viselte, hogy nem veled volt?

Mi is hagytuk már itthon Benit a mamával. Házassági évfordulonk volt és vacsiztunk egyet kettesben. :D

Kiscica,
örülök, hogy minden rendben nálatok!

Atizka,
neked is drukk, szerintem egy fagyi ilyenkor a végén máár nem okoz gondot.

Medina,
ha úgy látod, hogy nem elég a tejed, inkább pótold, minthogy éhezzen a pici. Ne törődj, azzal, hogy ki mit mond!

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:45-kor.
Vendég
 


Nono,
Lituka szerintem Nst-re ment ma reggel. Aztán ki tudja...

Ilyen ölben alvásos módszert én is fejlesztettem ki Daninál. Muszáj volt valahogy aludni. Nálunk Beni jól alszik(kopp-kopp), ma is negyed 4kor kelt, utána meg 7kor. Viszont Liza többször is felsír éjszaka. Őt elég rendesen megviseli, hogy nem tudok vele annyit foglalkozni. Napközben is nagyon nyafka. Eddig egyáltalán nem volt az, tök vidám kiscsaj volt. Remélem helyrerázodik hamar. Féltékenynek nem mondanám, mert Benit imádja, csak éppen én hiányzom neki. :(
Szonja mit szól a kistesóhoz?

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Mindenkinek ajánlom tejre a kecskerutafűteát. én a gyógyszertárban vettem Zuglóban, megrendelték, mert nem volt, egy nap alatt lett is és segít, de tényleg!

Nekem is sztem épphogy elég a tejem, de én 3 napja nem adok tápot. előtte napi 1szer kellett legalább, mikor nagyon nem volt hajlandó enni.
de nekem ma éjjel bevált az éheztetés, amit Zsu mondott. 4 órát nem adtam neki enni, nyüszizett kicsit, de elfogadta végre a jobb cicimet is. úgyhogy majd az előtt mindig kiéheztetem szegényt picit. úgy sajnáltam.

de ha táphoz kell nyúlni nem fogok kiborulni. max a sterilizálástól. Úgyhogy Nono nagyon helyes, hogy nem csinálsz belőle lelki problémát. ez van. nem az a nő vagy, aki nem szoptatja, mert nem akarja. ha egyszer sajnos nem megy...

ja és Medina, legyen otthon tápszer az megnyugtató sztem.

én egyébkéntr a gyerekágy elenére újra a sotén szülnék. nekem megnyugtató volt szakértelem.

Atizka szép a pocid:)

Marcika egy hét alatt 130 gr-ot hízott. ez nem is olyanszar ennyi szerencsétlenkedésre, nem?

lolka_zs
 
 


Sziasztok Mamik,

Itt egy link, ahol a baba fejlődése van hónapról hónapra leírva. Nem is írok többet róla, érdemes megnézni.

http://www.informed.hu/eletmod/care/dev ... _site=1976

Nálunk Dani most rosszalkodik. Tegnap óta. Ha nincs a cumi a szájába, ordít. Az meg állandóan kiesik...
És még mindig nem mosolyog ránk :( :( :( Pedig szerintem nem vagyunk rossz szülők! De majd csak eljön a nagy pillanat!
Én éjjel jó sz@rul aludtam, ma szerintem én is nyügös leszek.
Tegnap immár sokadszor megjártuk a Margitszigetet, kár, hogy más normális "park" nincs B.pesten.

Na nem panaszkodok! Mert Dani szépen növöget, úgy nézem az 56-os rugik még pont jók, súlya kereken 4,00 kg.

Én is kiváncsi vagyok, hogy mi van a többiekkel, így akik csak "olvasóban" vannak, azok is jelentkezzenek be!
emi, emma, klarka, magika, nicci, nici, ercsi, szöszke, mezsó, tim27, gumimaci és mindenki más életjelet kérünk!!!

Kép
1bambi
 
 


Jó reggelt:).

Almának a reggel 6-i evés óta most sikerült elaludnia 9 körül....szóval elég mosott sz...vagyok. Éjjel csak fél 3-kor kelt fel, de most nagyon álmos vagyok...
Na mindegy, vár a fürdés és a házimunka.
Dobok 1-2 képet, nem a legfrissebbek, de nem olyan régiek.
Nekem nincs mérlegem, eszik sokat, szerintem és alszik, 3 órákat. Éjjel meg csak 4-5 óránként kel általában.
Szerencsénkre! :lol: Kép Kép Kép Kép

KépKép
kisfruzsi
 
 


1bambi: életjel! :lol: :lol: :lol:

kisfruzsi: nálunk is detto ugyanez van... Lillus evett negyed 7-től, aztán nem akart visszaaludni, most bezzeg alszik... :roll: én meg kókadozok... a következő alvásánál asszem csatlakozom hozzá... Nagyon szép Alma-baba!!

Celesztinának nagy nagy gratula!!


Szőlő ma szabadul!! :D

ercsi_3
 
 


Ercsi,
akkor sorstársak vagyunk! :lol:
Az az érdekes, hogy tuti nem éhes, mert csak nyöszörög, mint aki nem akar egyedül maradni a kiságyban....néha erőlködik, puki, vagy kaki és kicsit megnyugszik. Ez így ment a 9-es etetésig. Most meg alszik...persze.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nálunk is ez volt Fruzsi, alig aludt éjjel a kevés kaja miatt...:(
és nekem ma dolgoznom kellene.

nagyon szép Alma:)

jöhetne a védőnő.

mert előttte még titkolni kell a sétát és mennék a napsütésbe koradélután

lolka_zs
 
 


Bambi,
köszi a linket, tök jó!

Kisfruzsi,
nagyon édes Alma!

Ercsi, Kisfruzsi
Én is csatlakozom hozzátok. Reggeli etetés után szintén nyüglődés, pukik ezerrel. Most alvás. :D

Lolka,
ne foglalkozz a védőnővel, ilyen időben simán kimehettek!Örülök, hogy segít a tea!

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Lolka: Titkolni kell a sétát?? :shock: mi simán kivittük egy hetes korában... és nem is 5 percre... :wink: szoptatod mindkét ciciből egy etetés alkalmával? Kezd a macerás jobbal, és utána add neki a másikat. Nálunk bejött! Ja?! És, ha a jobb mellednél hónalj-tartásban próbálod? Úgy neki olyan érzés, mintha a balon lenne... Hátha bejön! :wink:

Fruzsi, nálunk a pelus miatt nem aludt vissza... De azóta nem evett... Mármint 7 óta... Este játsza el, hogy nem akar egyedül lenni. :wink: szopi után leteszem, felébred, nézeget, unatkozni kezd, sír, Apa vállán meg elalszik... :roll: :)

ercsi_3
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:25-kor.
Vendég
 


Szép Napot!


a táblival megvárom bolygót..de pl egy kis érdekesség..
13 babával ezelött volt az utsó csaszi..fruzsi..04.28.-án..azóta csak sima szülésünk volt és most már 4. lány a tábliban egyhuzamban..behozzák magukat a kis hercegnők :)

Lolka: sétáltam ám :) epret énis eszem..ettem is..minden nap amióta venni lehet..szoptatás alatt is fogok ha nem üti ki a babát..merthát kedvenc gyümim.

Bambi: Uri Geller szóljon belőled :D :D elvileg ma kéne..de már nem gondolok semmit..fél2re megyünk NST-re és remélem vizet is néznek..
ja köszi a linket..hasznos..:)

Zsu: komoly a összefüggés..számmisztikában biztos jelent vmit..13..igen énis szeretem..mára is vagyunk irva..majd Istenke és Mátébaba eldönti ez lesz e a mi napunk

Atizka: szép poci :) már a babád fotóját is várom :)

Gabcika: köszi :) igy a drukkokból jövök rá csak h nekem szülnöm kéne..

nono: köszi a figyelmet :) már itt is vagyok..:) és hát elég jól ahhoz h elinduljak szülni :) ugyh nem szabadultok tőlem egy könnyen ha igy folytatom :)

Felsoa: megyek de csak fél2re..:) olyan jól esik hogy azért figyelünk egymásra itten..köszi :)

ja nono..sztem ha mind megszülünk akkor több mami is fog visszatérni..csak bizti jó uncsik vagyunk már..
aztán kitudja..nekem még mindig a második otthonom ez itt..szeretném ha nem laposodna el :) meg pl sokszor a 5-10 oldalnyi visszaolvasni való sem volt egyszerü aztán a babák melett biztos főleg nem ..

Fruzsi: nagyon szép Alma :)

na és akkor meg is szűnök..délután jövök ha hazaértünk..
Vendég
 


ja és utána jártam anettoonak..8-án ezt irta:
Nekem a kiírt időponttól (mától) csak kétnaponta NST, ahol méhösszehúzódás és szívhang nézés van, az akkor nem is igazán elég? Kellene még nézegetni a magzatvizet, stb.? Bár nekem nem cécózik a dokim, mert már kedden be is kell feküdnöm, és másnap megindítja. Lehet, hogy ezt sem kellene hagynom? :roll:

szóval ha elöbb nem is..ma ő is mindenképp anya lesz..

Tényleg Sirkici drága..te is adhatnál vmi jelet...Te is mára vagy kiirva..
Vendég
 


pumpi köszi :) mindenképp jelzek majd csak győzd kivárni :)

ja anetto ha eddig nem akkor max holnap na..igy akartam irni :)

na bekuss...
Vendég
 


Celesztinának gratulálok!!!

Jelentem jól vagyunk. Lili még mindig nagyon jól viselkedik, bár tegnap és tegnapelőtt este eléggé nyűgös volt. Reggelenként annyi tejem van, hogy 80-100 körül fejek, estére viszont annyira elapad, hogy Lili éhes marad. Mostanában oda kell neki adnom este azt is, amit reggel fejek :( :(

Valaki kérdezte, hogy a fagyasztott tejet hogyan engedjük fel. Nos én azt nem mikrozom. Biztosan lehet, de én maradok inkább annál a módszernél, hogy forralok vizet és abba teszem bele a poharat. Nem várom meg, amíg teljesen felenged hanem amikor még kis jégdarabkák úsznak a tetején, átöntöm a cumisüvegbe és utána már csak meleg vízzel melegítem.

Bambi,
Nyugi, hamarosan Danika is jókat fog vigyorogni. Lili kaja közben szokott, meg altatáskor. Sajnos még egyetlen vigyort sem sikerült lefényképeznünk, de résen vagyok :(
Kérdezted, hogy megvettem-e az elektromos medelát. Most ment el a párom megvenni. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Majd beszámolok róla.

Bolygó
Hatalmas a pocakod! Szorítok, hogy minden rendben legyen!!

Atizka,
te sem panaszkodhatsz!

Lituka,
++++++++++

Nono,
örülök, hogy újra itt. A tápszer miatt pedig ne legyél elkeseredve!!! Ha nem megy, nem megy.

Nagyon szép babákat láttam ismét!!!!

Kép
emi29
 
 


Emi,

etetés uán tudsz annyit fejni reggel??? Vagy a másik ciciből, amiből nem etetsz???

KépKép
kisfruzsi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:46-kor.
Vendég
 


Bambi - Életjel tőlünk is :D :D
Mi ide járunk sétálni :) Kevésbé zsufi, mint a Margit sziget ... de sajnos még a vendéglátóipari egységek hiányoznak ..
http://www.obol.hu/Kepek.html

Eltűntünk, mert mi ezeket a hétvégéket igyekszünk kihasználni. A gépet csak a fontos dolgokhoz kapcsoltam be :) és olyan jó volt ..... :D :D :D

Andi - Szuper volt a koncert (természetesen Black-Out-on voltam, megnéztem Férjecskét :)) Nagyon jól esett kimozdulni :)
Itt a bizonyíték :D Ott virítok a képen :lol:
Kép
http://indafoto.hu/Kreta/blackout_20080 ... wam/page/1

Annyi mindenhez hozzászólnék, de annyira nyűgös ma Alíz :(
Sejtésem is van, hogy miért .. szerintem többet eszik, mint kellene .. főleg éjjel. És azért ilyen szenvedős minden délelőtt :(
De már egy kajálást kiiktattunk. Haladunk ...

Jövök majd, csak Bambinak adtam életjelet :)

Kép
szösszenet
 
 


Lituka, nekem sem vagy uncsi, átérzem a helyzeted, főleg, hogy nekem is ma kellett volna. engem tuti azért szánt meg a kis Makim, mert nem akarta, hogy kórházban feküdjek addig.

Emi hogy bírsz lefejni ennyit? nekem 40-en kínkeservesen megy, elzsibbad a kezem totál. 80-at 3 etetéssel későbbre sem bírnék lefejni...

nekem is eddig megette Marci amit fejtem
a tegnapit ma. a cicből már nem volt hajlandó, de benyomott 30 ml-t a cumiból. most pont mértem, szóval így összese 90-et evett.
na ennyi tejem sosem lesz, ha ennyi az igénye:(



de jó neked Pumpóka, én is szeretnék fodrászhoz menni. pont a kórházba befekvésem napján mentem volna:(

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

Kicsit el vagyok még mindig havazva...
Egész hétvégén vendégeink voltak. jöttek barátok, nővéremék...úgyhogy volt program.
Jól vagyunk, növögetünk, sokat sétálunk, alszunk és eszünk!!! :D
Kép Kép


Minden megszült kismaminak nagy gratuláció!!!!!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem,

Bogi egyszerűen gyönyörű!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


De jó neked Szössz:)

Ercsi, elfelejtettem neked írni, hogy köszi, de én eleve hónaljtartásbna szoptatok. így néha most más póz jön be:)

lolka_zs
 
 


Nono: Sajnos nekem már mondhatni, hogy nincs tejem. Úgyhogy én is tápozni fogok!

Lolka: Van itthon tápszer és sajna most kellett adnom belőle. Egyébként én is újból ott szülnék.

Csajok! Reggel óta csak 20 mg-ot sikerült lefejnem és hőemelkedésem van! Úgy, de úgy szeretném szoptatni, de nem fog menni!
Iszonyatosan el vagyok kenődve. :( :( :(
Pedig iszok szopi teát, kb. 4 l folyadékot, pihenek, stb…
Biztos azért van, mert a szülés alatt is lázas voltam és antibiotikumot kellett szednem.

Edina


Kép
medina83
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:26-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:46-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:46-kor.
Vendég
 


Nono: Lehet, hogy kipróbálom, köszi! De már most is 2 óránkét fejek és már most 3 liter folyadéknál járok. Almalé, meg szopitea, mert az almalé elég jó volt. De semmi javulás! :(
Atti se fogadja el a cicit, megszivja és elengedi! Ennyi... Kezdek már türelmetlen is lenni és szegénykém ő is...
Nagyon keservesen sir a szoptatás alatt, már már sajnálom igy kinozni.

Edina


Kép
medina83
 
 


Nono: Szerintem inkább hagyd még bent a kocsiba és rohanj el vásárolni. Lehet, hogy a pláza még nem tenne jót neki!

Edina


Kép
medina83
 
 


Lituka,
itt vagyok én is, nálam sincs semmi jele sem a szülésnek, pedig már én is annyira türelmetlen vagyok! Nekem csütörtökön lesz ctg meg dokilátogatás, ha addig sem lesz semmi, bár azt én már nem akarom megvárni, addigra szülni akarok, dehát úgyis a baba dönti el, hogy mikor lesz a nagy nap! :)
sirkici
 
 


sziasztok!

aki tápozik ,it használ? Mi Milupa HAprevet.

medina ne keseredj el!!!!Tudom, hogy mit érzel:(




M

Kép
marjan78
 
 


Medina próbáld meg a kecskerutafűteát, hátha valamit segít.

menni fog, már nálam is jobb a helyzet, pedig Marci 6 napos korában kb így álltam én is.

hátha...

mi is küzdünk még, sír, rángatjaa fejét, de egyre többet sikerül

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom az elkezdtük a tápszert babákhoz-mamákhoz!ű

Sajnos Milusnak sem elég a tejcsi. Néha 120-at is megeszik és ennyit nem bírok lefejni,mert ugye nem cicizik,hanem cumisüvegből iszik.

Úgyhogy ma elmentem a dokihoz aki a Mildibé HA1-et írta fel,de nagyon nehezen álllok rá. Iszonyat lelkiismeretfurdalásom van miatta:(
Na megyek,mert éhes a kicsikém.

Valaki használja ezt a tápszert?
Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Köszönöm! Megpróbálom a tanácsokat, de mostanra már szinte csak cseppek jönnek! :(
Várom a védőnőt, hogy most mi legyen! Egyébként olyan jó baba, ha teli a poci. Akkor szépen nyugodtan alszik.

Edina


Kép
medina83
 
 


Én Nestlé Beba H.A-t adok neki. Nekem ezt irták fel! Még csak most adtam neki előszőr, de eddig nagyon jól alszik tőle. Bár amúgy se rossz az alvókája. Kaksiról vagy egyéb dolgokról még nem tudok nyilatkozni.
Sajnos én is lelkiismeretfurdalástól szenvedek, de mit csináljunk ha nem megy! Nem mi vagyunk a hibásak. Szerintem mindenki nagyon akart szoptatni, de a természet közbe szólt! :(

Edina


Kép
medina83
 
 



sirkici!
Akkor neked is drukkolok nagyon, hogy magától elinduljon a baba.
Anetto ezek szerint (mármint amit Lituka idézett) ma már babázik. De jó neki!

Felsőa,
köszi a drukkot, rám fér ám nagyon. Sajnos nemcsak fagyi csúszik le néha, hanem más édesség is, bár azért próbálom nagyon kordában tartani magam. Egy jó van a diétában, hogy nem híztam többet. Ha szabadon ehetnék mindent, tuti + 10 kilóval több lennék.

Nono! Tök jó, hogy Márk ilyen jó baba. Meg az is, hogy nem parázol semmin (legalábbis nekem ez jött le). Szeretném, ha én sem aggódnám magam szét, ha meglesz a baba, de nálam szerintem ez reménytelen. Nővéremen is látom, hogy első gyereknél még agyonizgulta magát, a harmadiknál viszont totál nyugiban tudott lenni.
A tea,amit írtál, tényleg nem hangzik túl jól, nálam a tea meg a tej összeegyeztethetetlen.

Lolka, Litu, köszi a pocakdicséretet!

Bambi!
Dani biztosan fog nemsokára mosolyogni! Főleg, ha ilyen szépen fejlődik.

Kisfruzsi! Alma nagyon szép kislány. szerintem tök jól teszed, hogy nem méricskéled, úgyis látszik rajta, hogy növöget. Szerintem a mérlegelés arra jó, hogy parázzanak rajta. (ennek ellenére nekünk lesz, férjem ragaszkodik hozzá... Én meg magadom magam, max naponta egyszer mérjük, ha ő is látja.)

Emi,
én is mindenhol azt olvasom, hogy a fagyasztott tejet nem szabad mikrózni, mert elpusztítja/módosítja az összetevőket. Már én sem tudom ki kérdezte, akkor elfelejtettem rá reagálni.

Ollem! De jó, hogy jelentkeztél. Bogika nagyon szép baba!

Szöszke!
Nem is tudtam erről az Öbölről, nagyon szép hely lehet, sztem mi is felkeressük majd...

Pumpóka! Sok sikert a fodrászhoz, jó, hogy rászántad magad. (Sajnos a múlt héten én is elmentem. Korábban én is sajnáltam rá a pénzt, de akkor gondoltam egyet, és azonnal vágatni akartam. A normális fodrászokhoz ugye időpont kell, én meg arra nem várok - mondván, addigra akár meg is szülhetek. Szóval, ha én valamit elhatározok, akkor "adj Uram Isten, de azonnal...", nekem mennem kellett. Idősebb fodrásznéni nekemesett, és mire észbekaptam úgy belenyírt a hajmba, hogy majdnem elsírtam magam... Brutál ronda lett a feljem, most megint növesztem...) Na, de te szép leszel :wink:

Medina! Sajnálom a tejet, tudom könnyű azt mondani, hogy ne izgulj, attól csak rosszabb lesz, de azért ne add fel. Ha nem elég ott a táp, nem fog éhezni a babád, de azért mellette a tejről se mondj le! Talán még beindul, mint ahogy azt már tapasztalt anyukák írták.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Medina, Lolka, sajnálom a szoptatási problémákat. Ha gond lenne, azt hiszem én is tápszerhez nyúlnék, de szerencsére eddig nincs.

Egy-két dolog, ami ehhez eszembe jut (amiből már persze sokat írtatok sokan), amiről hallottam:
napi 3 liter folyadék (amit sokan meg is tesznek)
fehérjéből kell többet enni, úgy mint terhesség alatt
pihenni is kell, kerülni kell a stresszt (azt sajnos nem mondták, hogyan :D )
alapvetően gyakori szoptatás
állítólag ha szoptatás után az ember még 10 milit próbál mindig lefejni, az is serkenti a termelődést (ezt én nem csinálom)


Mi eddig szerencsére jól vagyunk, Gertrúd nagyon szépen gyarapszik, tegnap már 3 kiló 70 deka volt. Fogalmam sincs, mennyit eszik egyszerre, csak kíváncsiságból mérem meg időnként - úgy 20 és 80 között, változó. Csak azért mérem őt naponta, mert kis súlyú volt. Pár napja próbálok vele áttérni arra, hogy nem költögetem, hanem csak figyelem őt, mikor óhajt enni. Úgy tűnik, nagyon megszokta a két órát (na jó, néha vár hármat), pedig én már elviselném, ha tágulna egy kicsit ez az idő.


Aki a szoptatás mellett etet cumisüvegből, az milyennel etet? Nekem meg ez a parám.. (Mi igaz ebből a cumizavar dologból? )Még csak a mellemből kapott eddig, még ha orvosnál voltunk, ott is megszoptattam - szerencsére biztosítottak hozzá helyet. De hát ez a végtelenségig így nem fog menni. Pohárból vagy kiskanállal próbálta valaki?


Celesztina, Bolygó, Lituka, kitartás! A kínjaitokat sajnálom, de legalább szép nagy babátok lesz!
Vendég
 


Ja, most vettem csak észre: Celesztina, gratulálok nektek!
Vendég
 


Virág, én Aventet használok és nekem gyelőre megy akettő együtt

menem kell, mert ébredezika szerelmem:)

lolka_zs
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:27-kor.
Vendég
 


Sziasztok CSajok :)

Sirkici - Mennek neked a drukkok, hogy eljöjjönn mihamarabb a ti pillanatotok :) ;)

Csajszik - Olvasom, egyre többen tápszereztek. Írjátok a szopis teákat meg ilyesmiket .. szerintem lassan én is kipróbálok vmit.
Jó, hogy írta valaki a PIHENÉS-t!! Az tényleg nagyon fontos :) viszont akkor az igazi, ha nem társul mellé stressz. Én is észreveszem magamon, hogyha azon agyalok, van-e elég tejem .. akkor még inkább nem termelődik .. mert stresszelek. (persze nehéz nem stresszelni, ha van ok rá)
Ami még szerintem fontos, és a baba mellett a nagy zűrzavarban elfelejti az ember - az EVÉS. Sok leveske (akár bögrés zacskós leves .. bármi ... csak tápláló legyen .. szopis teából nem lesz tej), fincsi, tápláló kaják .. semmi diéta :)
Hajrá Lányok, ne adjátok fel :)
De ha nem megy ... akkor sem keseregni :)
Én sem tartom valószínűnek, hogy pár hónapnál tovább bírni fogom .. sajnos vannak napok, hogy érzem, nem az igazi :(

Mary - Bogi nagyon szép :) Örülök, hogy jól vagytok!

Pumpi
- Mekkora öröm egy jó kis vásárlás ennyi idő után :lol: :lol: :lol: Örülök, hogy lejutottál ;)

Mindjárt jövök képekkel!!!!!

Kép
szösszenet
 
 


Atizka - Menjetek, sétáljatok :) Nagyon jó! :) Érdemes megnézni.

Pumpóka
- Édes a kiscsajszid :) Nem nyírtad ki a topicot .. majd én fogom most :lol: :lol: :lol: :lol:

Alíz Babám:

Kép

Fagyizás után - beájulva :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Csajok:

Kép

Kép

Kép

Apuval délutáni szieszta:


Kép

Kép
szösszenet
 
 


Fruzsi, Lolka,
reggel muszáj mind a kettő ciciből fejnem. Ma pl annyira megtelt mindkettő, hogy reggelre átázott a melltartó betét is és az ágy is csupa tej volt. (Pedig éjjel kétszer etettem). Tudom, hogy sokan ne hisznek a homeos bogyókban, de én tuti biztos vagyok abban, hogy ez annak a hatása. Ugyanis pár napig nem szedtem és látványosan elkezdett apadni a tejem.

Mary,
Hihetetlen mennyit változott a kislányod pár hét alatt. Nagyon szép! Gratulálok!!

Virág,
Én etetek cumisüvegből. A lefejt tejet inkább abból adom neki, mint pohárból. Ettől függetlenül simán elfogadja a cicit.
Kiskanállal a vitamint szoktam beadni. Pohárból is kapott az elején tejet, de azzal sokkal lasabb és a fele a ruháján végezte :(

Bambi,
Kipróbáltam az elektromos Medelát. Hát ezerszer kényelmesebb, mint az avent és olyan vákumot csinál, hogy kikapcsolt állapotban is alig lehet leszedni a ciciről. Egy hátránya van, hogy nem lehet mikroban sterilizálni. Szóval nekem egyelőre bevált. Egyébként csak kicsit volt drágább, mint a kézi avent. 18500 Ft-ért vette a párom. (Az elektromos aventet 34 ezerért láttuk...)

Nono,
ismerős a problémád. Anno nekünk az volt a gondunk, hogy minden ruci hatalmas volt Lilire. Nekem először a párom és a tesóm ment el rugikat venni, aztán amikor már egy icipicit nagyobb lett Lili, akkor vittem őt is.

Szöszke,
Örülök, hogy jól sikerült a buli :) :)

Kép
emi29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?