Új privát üzeneted érkezett!

Fényképek vannak????? Freemailban ha lesz kedved és időd egy kettőt átküldhetnél mindegyikünknek! Persze ha nem nagy kérés!
Különben is csak irigy vagyok mert én nem voltam sehol! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


A legjobban Szováta tetszett.Fürödni sajnos nem tudtunk a Medve tóban,mert ott olyan hideg az éghajlat hogy csak június közepétől van strandszezon.És a tó körbe van kerítve tehát még csak belelopózni sem lehet. :(

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Hát meg kellett volna érintened!!!!!!!!Ezt elrontottad!

Kép
muzsuzska
 
 

 
 

Most fogom feltölteni a képeket de ha megvan akkor küldök. :wink:
A digitálissal csak egy párat csináltunk mert Apának a másikkal volt kedve fényképezni. :D

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Laptetőőőőőőőőőőő!!!!!!!!!

És ráadásul még egyszerre is írtunk! :D :D :D

Le akartam tapizni de nem én voltam az egyetlen és nagyon hosszú volt a sor. :? Majd legközelebb.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Marosvásárhelyen pedig megnéztük a Kultúrház tükörtermét.Nagyon szép volt.Minden ablak ólomüveg és a magyar mesékből kiragadott jeleneteket ábrázol.Pl.: Csaba királyfi,Kádár Kata.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Lehet hogy azért száll meg a szentlélek, mert neked volt annyi eszed, hogy békén hagyd!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Kaja milyen volt????????

Kép
muzsuzska
 
 


Közben megyek hálószobát takarítani és ágyneműt húzatolni!
Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Minden este közös vacsora volt a falu közösségi házában.A bejárat előtt kaptunk egy féldeci házi készítésű(és erős)szilvapálinkát.Meg egy sütit is.A vacsora helyi ízekből állt és nagyon finom volt.A bablevest például kaporral és salátával főzték.Szokatlan párosítás de finom volt.
A reggeli pedig a szálláshelyen volt.Családoknál aludtunk és a háziasszony csinálta a reggelit.Egyik reggel pliszkát ettünk.Az is jó volt. :D

Kép
Kép
eynoyin
 
 


És kemencében sütött kenyeret kaptunk meg üstben főzött szilvalekvárt is. :D :D :D

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Klassz lehetett! Legalább betekinthettetek az izvilágukba!

Kép
muzsuzska
 
 


Igen és a kemencében sütött dolgoknak tényleg egészen más íze van.Sokkal finomabbak. :D Kár hogy ez nálunk már nem divat. :?

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Na most mennem kell.Majd még este lehet hogy jövök. :D

Szia.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Szia Évi! Itt vagyok és olvasom az élménybeszámolódat!

Kép
flóra 11
 
 


Na tessék! Mire én idejövök,Te elmész! Kép

Kép
flóra 11
 
 


Na jó.Akkor én is megyek vacsit főzni.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Flóra én még vagyogatok!!!!!!!!! Kép

Ugye szép?

Kép
muzsuzska
 
 


Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Már megint leszakadt az új ágyunk, most az én felemen!

Kép
muzsuzska
 
 


Jaj, Zsuzska! Ez nagyon klassz!

Kép
flóra 11
 
 


jelentem a háló kitakarítva!!!! Még a szekrény tetejét is letakaritottam, de megérte mert anyumtól kaptam 2 pólót és originál csomagban feltettem és rendesen elfelejtettem!
Már csak az ágyneműt kéne felhúzni! Ma napsütötte ágyikónk lesz! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Találtam egy boszist is! Íme:
Kép

Kép
muzsuzska
 
 



KépKép
benó
 
 


Sziasztok, rég látott barátnőim!

Zsuzsi, jobbulást szegény Gábornak, ez szörnyű, hogy mennyi ideje beteg! Flóra, Bálintnak is jobbulást!!!!
Tancsu, tehát ti kirándultok (még nem olvastam vissza, hogy hová is).
Évi, örülök, hogy jól éreztétek magatokat Erdélyben.
Szilzi, te mikor is jössz vissza?
A telken voltunk két napig, izomlázam van (kigazoltunk meg ültettünk dolgokat, gereblyéztünk stb.), ma volt pihenőnapunk, ma anyuéknál voltunk, fáj a fejem, és tegnap megjött.
Gyors szomorúságot kellett csak csinálnom, mert pont akkor derült ki, hogy megjött, amikor ott voltak nálunk a hastánctanáromék a férjjel és a 3 hónapos bébivel, tehát nem akartam nagyon kiakadni, de persze nem is akadtam volna ki nagyon. Miért is? Ez csak a 12. hónap lesz! Nem igaz?
Nekem még mindig nincsenek ilyen szép ikonjaim!
Flóra, neked gratulálok a 101. oldali laptetőhöz, reméljük, tényleg jelent valamit!

KépKép
benó
 
 


Na, jó, most mennem kell, mert Gy. megfürdött, csak addig engedélyezte a csevelyt önmagammal. :wink: Megyünk filmet nézni, eksön sajnos, most nincs, tudjátok, önmegtartóztatás van 5 napig. Puszi nektek, majd jövök.
Amikor megjött, arra gondoltam, hogy semmi baj, itt vagytok nekem ti, akik miatt nem fogok kiakadni, akik segítenek ezt átvészelni, ha esetleg hülyén fognám fel a dolgokat. Mert pl. a hastáncos Tündi - látva, hogy nem örülök a megjövésnek -, azt akarta bizonygatni, hogy neki is sokat kellett várnia a babára (pedig elsőre összejött), hogy régóta szeretett volna stb. Nem kell a megnyugtatás, ha nem igazi. Nem arról van szó, hogy nem szeretem, vagy ő nem engem. Na, jó, gondolom, értitek. Puszi Jó éjt mindenkinek.

KépKép
benó
 
 


A 100. oldali laptetőhöz gratula, nem jót írtam. Csók nektek.

KépKép
benó
 
 


Szia Benó! Ne izgulj követünk pirivel!
Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Gy. szégyelje magát, 3 napigegyütt voltatok és most nem enged egy kis csevejt!!!!!!!!!!!!! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Helló!

Visszajöttem. Közben elkészült a vacsika. Nagyon fincsit főztem. Petrezselymes krumplit kirántott karfiollal.

Kép
flóra 11
 
 


Benó,én viszont tényleg szívből sajnálom a pirit. Gondolom majd a vizsgálatok megnyugtatnak,mert ugye remélhetőleg nem találnak majd semmi gondot. És ha nyugodt leszel, akkor majd jön a baba. Mennyivel egyszerűbb lenne írni a gólyának!
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Benó, köszike a gratulát. Jó filmnézést nektek estére. Pá.

Kép
flóra 11
 
 


Zsuzska, fantasztikusak a szmájlijaid. Melyikoldalon találtad őket? Vagy titok?

Kép
flóra 11
 
 


Sziasztok...:)
Benó:tudom hogy nem a legjobb hir a piri, de tényleg hátha a vizsgálatok kideritik mi is a baj.

Királyfinak és Bálintnak jobbulást kivánok....:)

Zsuzska:szttem az ágy azért szakad le mimndig, hogy még több izgalmat hozzon az életetekbe...:P

Évi:tényleg majd jó lenne kép is, ez igy nagyon szép élménybeszámoló volt, egészen irigyellek érte.....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Jelentem mi i8s megjöttünk a nagy kirándulásból.Annyira belejöttünk, hogy a végén mind a két várat megnéztük...:)

Füzéren amikor felértem, többen odajöttek gratulálni, hogy ekkora hassal feljönni szép teljesitmény.Rendesen a sziklába vájt nagy lépcsőkön kellett felmászni egy hegytetőre....:D
De a kilátás mindenért kárpótolt!!!!!!!

Boldogkőváralja már ehez képest sétagalopp volt nekem.....:D

Viszont azt hiszem nagyon elfáradtunk...:D

Irány az ágy, majd holonap jövök....:)

Sziasztok....

Cupp....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tancsu, örülök,hogy jól vagy és hogy tetszett a kirándulás.

Én is majd holnapjövök.Most már én is offolok.

Kép
flóra 11
 
 


Szép keddet mindenkinek....:D

Jó-jó...tudom...nektek kezdődik a robot...:(
De legyen könnyü napotok, sok-sok vidámsággal, jókedvvel és mosolygós napocskával...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


MA VAGYUNK 24 HETESEK!!!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Kedves Tancsu! Boldog 24. hetet nektek!

Általában erre a hétre esik a cukorterheléses vizsgálat, amely sok kismama számára igazán megterhelő és kellemetlen. Erre elsősorban azért van szükség, mert a terhességi cukorbetegség a diabéteszes esetek 5%-át teszi ki. Noha a terhességi diabétesz a gyermek születésekor megszűnhet, ezeknél a nőknél nagy eséllyel alakul ki cukorbetegség a várandósságot követő 5-8 évben. Az ő szűrésük remek lehetőség arra, hogy diétával és egészséges életmódra való neveléssel csökkentsék a betegség újbóli megjelenésének esélyét. A vizsgálaton éhgyomorra kell megjelenni, az első vérvételt követően el kell fogyasztani egy pohár cukros oldatot, majd két óra múlva ismét levesznek egy kémcsőnyi vért. Érdemes olvasnivalót vagy kísérőt vinni a kórházba, mert a várakozási idő alatt történő mozgás befolyásolja a végeredményt. A vizsgálat eredménye akkor kóros, ha az éhgyomri vércukorszint 5,8 mmol/l, illetve a kétórás 7,8 mmol/l feletti értéket mutat. A várandósság alatti cukorbetegség az újszülött vércukorszintjének csökkent értékeihez vezethet, és a diabéteszes anyák gyermekei általában jóval nagyobb születési súllyal jönnek világra, ami császármetszést tehet szükségessé. A kóros eredmény további vizsgálatokat von maga után. Az esetek nagy részében elegendő a szigorú diéta, ám előfordul, hogy a vércukorszintet gyógyszerek segítségével kell a normál tartományban tartani.

KépKép
benó
 
 


Ha a baba ezen a héten születne meg, már lenne esélye az életben maradásra, igaz, csak a koraszülött intenzív osztályon, speciális ellátás mellett. A legnagyobb gond a koraszülött babák esetében a tüdő éretlensége. A magzati tüdő csak ezen a héten kezd szörfaktánst termelni. A tüdő léghólyagocskáit, amelyeket keresztül a gázcsere végbemegy, egy szappanbuborékhoz lehet hasonlítani, és a szörfaktáns - angolul surfactant - az az anyag, amely nem engedi, hogy ezek a buborékok összeessenek és összetapadjanak kilégzés közben. Ha erős a gyanú arra, hogy a kicsi ekkortájt születik meg, az anya egy szteroid injekciót kap, amely erősíti a tüdő érési folyamatát. A belső fülben található félkörös ívjáratok segítenek szervezetünk egyensúlyozásában. A magzatban ezek az ívjáratok erre a hétre már teljesen kifejlődtek, ezért a kicsi érzékeli, ha fejjel lefelé fordul a méhben. Megkezdődik a fehérvérsejtek termelése, amelyek a fertőzések és betegségek kivédésében, illetve az ellenük vívott harcban játszanak jelentős szerepet. Ha az édesanya eddig nem is érzett apró, rángatózó mozgásokat, most lehet, hogy ezek jelentkeznek: a baba egyre "látványosabban" csuklik.

KépKép
benó
 
 


Vannak szülők, akik megvívják a következő világháborút a gyermek nevének kiválasztásakor, vannak, akik számára a kicsi neve már rég eldöntött kérdés. Ha eddig nem gondolkodtatok el rajta, a második trimeszter vége felé közeledve érdemes elkezdeni a válogatást, hiszen a név olyan ajándék, amelyet a kicsi tőletek kap, de élete végéig viselni fogja. Ha nem tudjátok a baba nemét, készítsetek egy listát a lehetséges fiú- és lánynevekből - külön-külön. Cseréljétek ki, és "vétózzátok meg" azokat a neveket a másik listáján, amelyek számotokra szóba se jöhetnek. Ha marad pár lehetőség, amely megúszta a hadjáratot, az már egy jó kezdet a névválasztás szempontjából. Ne feledjétek: ha a vezetéknév "elbírja", két keresztnevet is adhattok a babának: az egyik legyen a mama, a másik a papa választása.

KépKép
benó
 
 


Kép

KépKép
benó
 
 


Kép

KépKép
benó
 
 


Kép

KépKép
benó
 
 


Kép

KépKép
benó
 
 


A fenti képen szereplő tevékenységet fogjuk csinálni a telken, ha eljöttök! :D :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Köszönöm szépen az együttérzést, viszont nem kell követni pirivel. Nem kívánom, hogy a ti tehenetek is megdögöljön. Kép

KépKép
benó
 
 


Ez egy dumcsizás (a fenti szmájli).

KépKép
benó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?