Új privát üzeneted érkezett!

Medináéknak,Szőlőnek,Gabónak gratulálok!

Nono, Nici, drukk, hogy jól menjen itthon minden!


Nici hogyhogy van fülgőtök 4 naposan ? ha nektek van már nem emlékszem

Mariann neked is örülök!

Mamacka nem gondoltam h ilyen hamar meg lesz a babád! :)

1 hétig nem fórumozik az ember és mennyi minden történik! :lol:

Kép
kritta
 
 


Gabo, Szőlő: Hatalmas gratula Nektek Zsófikához és Melindához! Sok boldogságot, egészséget és tejcsit kívánok!!!! :D

Na tessék, én lettem az első a szülésre várók sorában! :shock: :? Megpróbálom ezt megértetni a gyerekkel! A kis huncut, túl jól érzi magát odabent! Lehet, hogy örökletes? A férjemet is 1 héttel hordta túl anyósom... :roll:
Gabcika: Köszi a homeos-koktélt, de homeós dolgok nincsenek itt, most azért nem fogok Nyíregyházára utazni (hasonló helyzet, mint Litukánál). Én sem hiszek sok mindenben... Nálunk van sex is (egyre kevesebb kedvem van hozzá), és járkálok elég sokat, pl. ma 1 órát a Tescoban, és minden nap NST-re járok, ami külön strapa + már a harmadik amnioscopián is túlvagyok. Mégsincs semmi. A málnalevéltea sem puhított a méhszájamon, mert szinte zárt még mindig. :shock: Talán még a guggolást próbálom ki, bár tényleg nevetségesen hangzik. Holnap megkérdezem a dokit, lehet-e előbb indítani, nem akarom olyan sokáig hordani!!!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Azt el is felejtettem írni:
Kamilla: Nagyon szépek az ikrek! :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 

 
 

sziasztok, sajna elszállt amit írtam :( azt hiszem a leglényegesebb, hogy

[b]nagy nagy gratula Szőlőnek és Gabónak is!! Sok sok boldogságot Nekik! [/b]

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!

Nagy-nagy gratula Medinának, Gabónak és Szőlőnek!

Kamilla: de jó hogy jöttél! Édesek az ikrek! Sajnálom, hogy a kórházban már pont nem tudtalak megnézni benneteket hármasban, de azért örülök, hogy legalább akkor tudtunk talizni, amikor még egyben voltál!

Nálunk ma nagyon nyűgös nap van! Beni hajnali 5 óta kétszer hátomnegyed órát aludt, a maradék időt nyüglődéssel és üvöltéssel töltötte és tölti éppen most... :(

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Bolygó: genetikáról annyir uram is tesóm is énis elöbb jöttünk egy héttel..én azt már elhagytam..

de nagy unalmamban csináltam egy összesítést eddig hányan hány nappal elöbb illetve utóbb szültek...
(egy órámba telt elszöszmötöltem vele..)
amugy vszinü semmit sem jelent..de azért remélem lesz akinek örömet szerzek vele:

1 nappal késöbb : 1
5 nappal késöbb : 1
8 nappal késöbb : 1
4 nappal elöbb : 1
6 nappal elöbb : 1
7 nappal elöbb : 1
11 nappal elöbb : 1
17 nappal elöbb: 1
26 nappal elöbb : 1
3 nappal késöbb: 2en
1 nappal elöbb: 2en
8 nappal elöbb: 2en
9 nappal elöbb: 2en
16 nappal elöbb : 2en
27 nappal elöbb : 2en
4 nappal késöbb: 3an
7 nappal késöbb : 3an
40. hétre: 3an
2 nappal elöbb : 3an
3 nappal elöbb : 3an
13 nappal elöbb : 3an
14 nappal elöbb : 3an
10 nappal elöbb : 5en
Vendég
 


na frankó..kinyirtam a topicot... :shock: :shock:
ugy látszik ez nem az én napom semmilyen szempontból..:(

le is lépek mára..bebujok a takaró alá...aztán várom a holnapot...csak teljen az idő...

BOLYGÓ +++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Lituka: Dehogy nyírtad ki! Csak skype-olok a tesómmal + beszélek apukámmal telefonon + férjemmel személyesen + netezek. Mindezt egyszerre, mindjárt bekattanok! :roll: :lol:

Köszi a +++-okat.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Na, én is ledőlök, még mielőtt elalszom ülve... :)

Jó éjszakát mindenkinek!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lituka: köszönöm az összeírást, engem nagyon érdekelt ez amúgy is, csak nem volt hozzá energiám :roll: nem semmi :!:

Kép Kép
celesztina
 
 


Jó éjt Bolygó!

Kép Kép
celesztina
 
 


Mesélek nektek egy nagyon "Kedves" story-t. Ez Budapest! Kultúr-város, kultúr-lakókkal.
Ma lent voltam babakocsizni, és álltam egy zebránál. Jött egy Mercedes-es pasi, lelassított és intett, hogy menjek át. Elindultam, de hatalmas dudálást hallottam. Odanéztem, a Merci mögött kettővel egy piros cabrióban egy szőke pixa ült, vadul dudált, és elkezdett nagy sebességgel jobbról (!!!!!) előzni. Mivel a Mercitől nem fért el, így megállt. én már fent voltam a járdán és odaszóltam a csajnak, hogy "Normális vagy?". Ő meg kiüvöltött a kocsiból, hogy "a gyerekeddel foglalkozzál Te paraszt!!!"
Meglepő módon nem akadtam ki! De már rohadtul unom, hogy ennyi primitiv ember van itt az országban.

Amúgy én meglepő módon azt tapasztalom, hogy 10-ből 8x zebránál, kereszteződésnél megállnak az autók és intenek, hogy menjek át. Hmmmm.

Kép
1bambi
 
 


hű, Bambi, nem semmi. de utálom az ilyen embereket:(
Kammilla aranyosak az ikrek:) le a kalappal minden ikres mama előtt.
Pumpóka sajnálom a rosszkedved és főleg amiért van...ne hagyd magad...


Bolygó++++++++++++++++++

lolka_zs
 
 


Bambi, nekem a kedvencem, amikor kétoldalról jött egyszerre a busz, és mindkettő megállt, hogy elengedjen minket a zebrán :) Tök kínosan éreztem magam, hogy két teljes busz közönsége várja, míg átbatramoskodom a zebrán a 3 gyerekemmel :) Pedig szörnyen ráértem amúgy :)

Nekem is mindig megállnak, postán, boltban előreengednek, főleg ha sír a kicsi. Sőt a fogorvosnál is előreengedtek, pedig a hölgy aki jött volna, akkor már majdnem 3 órája várt.

Nem is akartam elfogadni, de aztán az aszisztens is engem hívott be...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na dobok egy utsó pocis képet mert más még nincs: Kép
ez 2 hetes
és ilyen pelenkázót csinált a párom bár még nincs teljesen kész:
Kép Kép
Ja van szekrényünk is végre de arról még nincs kép.
Bocsi ha unalmas már szeretnék én is babás képeket feltenni de még nincs itt az ideje.És várom a többi babás képet (Nono és többi "friss"anyuka) :lol:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:32-kor.
Vendég
 


íme 2 kép

ilyen a mi pelusozónk, apám csnálta Kép Kép

lolka_zs
 
 


Jó reggelt!
Bambi: durva a sztorid persze, de sajna ez van :( eleve ilyesmikre kell számítani :( előre félek attól mi lesz, ha a gyerek majd egyedül fog közlekedni, úgy fogom félteni az ilyesmik miatt: ha babakocsissal is ennyire türelmetlen és bunkó vki akkor egy gyerekkel sem lesz kedvesebb :( Remélem, hogy a további babakocsis séta-tapasztalataid már vidámabbak lesznek!

Gitka: szép a pocid :) és gratula uradnak, ügyes, klassz lett a pelenkázó és nagyon édik a figurák tényleg rajta meg ahogy elnézem jó praktikusra csinálta a szépség mellett :wink: amúgy jó, hogy tettél ilyen képet, tudom, hogy nem vagyok egyedül, de néha olyan magányos pocisnak érzem magam és én is jönnék már persze babafotókkal, de ahogy magamat ismerem amint megszületik a kicsi és gépközelben leszek ismét meg sem lehet majd állítani :)

Pumpóka: ismerős a helyzet, mármint az emberek nem igazán figyelnek a másikra még akkor sem amikor kérdeznek vmit :( én is sokszor járok így főleg családtagokkal és nagyon tud idegesíteni. Anyám minden egyes nst után megkérdezi, hogy mekkora a gyerek, amikor mindig, de mindig elmondom neki, hogy akkor nem néznek semmit csak szívhangot... és persze kiakad, ha ideges leszek az újabb hülye kérdésétől :roll: amúgy meg talán nem bíztató, de jobb, ha utólag kérdik, hogy több nem lesz-e, mint amikor bejelnted, hogy jön a tesó azon akadnak ki, hogy ezt meg minek, amikor előre tudták, hogy kis korkülönbséggel akartok 2 gyereket -saját példa marha szarul esett a 9 hó alatt végig nem örültek szüleim most meg anyám nyomulni kezdett de késő számomra nagyon berágtam rá. Na bocsi, hogy ilyesmikkel traktállak, csak gondoltam -bár ettől úgysem lesznek kevésbé idegesítőek a rokonaid

Lolka: de cuki a mosolygó pelusozótok :wink: ügyes apukád nagyon! és jó lett a fotó rólatok, nagyon éédi Marci :)

Kép Kép
celesztina
 
 


Szőlőnek hatalmas gratula! Végre megérkezett Mazsi!

Hú, és látom már negyedik vagyok a szülésre várók sorában, hát csipkedhetné magát a babó, de nekem sem megy a rábeszélés, pedig már mindenki próbálja rábeszélni, hogy jobb lenne neki idekinn, de nagyon makacs! :?
sirkici
 
 


Szőlőnek és Medinának gartulálok!!

Bolygó!
++++++

Csodásak a picurok!!!

Gitka,
neked pedig szép nagy a pocakod. Az urad pedig nagyon profi.

Klarka!
egyre jobb hírekkel jelentkezel! Nagyon örülök!!!

Végre van áramunk. Tegnap este 1/2 7-ig vártunk a villanyszerelőre :( :(
Tegnap voltunk csípőszűrésen. Minden rendben van.
Ma vagyunk kereken 6 hetesek :) :) Nagyon gyorsan eltelt ez az idő. Mindent összevetve nem panaszkodhatom. Lili nagyon jó baba. Most már el sem tudnám képzelni nélküle az életemet :) Na megyek és megdögönyözöm kicsit :)

Babásoknak jó babázást pocakosoknak kitartást kívánok!

Kép
emi29
 
 


Help! :( Lányok, megőrülök, ha megnyomom a cicim jön a tej, ez a hülye kis maki, meg rángatja a fejét és nem hajlandó szopizni. egy óra alatt kemény 40-et evett. kiborultam!!!!!



ja fejni nem bírok az aventtel:(

lolka_zs
 
 


szia lolka.
nem lehet hogy azért nem akar szopizni mert sok a cicibe a tejcsi és "fuldoklik" tölle,vagy csak nem éhes. probálj meg valahogy fejni egy picit nehogy begyulladjon.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:33-kor.
Vendég
 


Gitka: Ügyes a párod, tetszik a pelusozó, egyedivé teszik azok a mütyűrök rajta. Köszi a pocifotót, látom, neked is szép nagy hasad van. :)

Lolka: A ti pelenkázótok is szép, ügyes apukád! Olyan kis édes Márton-baba! :)

Bambi: Felháborító, ami a zebránál történt veletek! Hogy lehet ilyen bunkó valaki, ezt sosem fogom megérteni! Remélem, több ilyen eseted nem lesz!

Rólunk: Reggel voltunk NST-n és megbeszéltem a dokival, hogy kedden befekvés és indítás, ha addig semmi... Nem kockáztatunk tovább 1 hétnél! (Tehát úgy lesz, mint Szőlőnél!) Amúgy még semmi, még csak keményedések vannak, vagy eléggé light-os fájások, túl light-osak, sajna. :(

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Látom, most kicsit pang a topic, megyek én is főzni. :P

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lolka

Megpróbálnád a Medelát? mellszívót.

Írtam püt

Kép
marjan78
 
 


Szőlő!
Szívből gratulálok Nektek a kicsilányhoz! Nagyon édes! (Már megkukkoltam a bloggon) :D
Sok boldogságot!

Gitka,
kitartás neked is. Ügyes nagyon a párod!

Lolka,
Nagyon aranyosak vagytok!

Bambi,
nagyon durva, ahogy az emberek közlekednek! És sajna egyre rosszabb lesz.
Nekem is volt már, hogy majdnem elütöttek egy családot a zebrán, amikor én át akartam engedni őket, egy barom meg jobbról beelőzött. Úgy ugrottak el az autó elől.

Pumpóka,
én nem merem Benit odaszoktatni, mivel ezt már Danival egyszer megjártam. Nem volt hajlandó egyedül aludni 4 éves koráig.

Andi

é

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


köszi a tanácsaokat. Ez a baj Pumpóka, nincs vákum rendesen és csak cincál, de sztem az is, hogy nekem ez egy olyan idegen szerkezet.:( a gondolattól is rosszul vagyok. már amikor megvettem utáltam


Marjan már megbántam, hogy nem Medelát vettem elektromosat. akórházban volt egy lánynak, neki könnyen ment, más meg szenvedett az aventtel.

Lekri sztem nekem épphogy elég van:(

Gitka nagyon ügyes a párod. jó lehet, hogy tud ilyet. nálunk balhé volt ebből a peluszekrényből ösze is vesztünk apukámmal, mire kiderült, hogy az a baj, hogy nem tudfiókosat csinálni, azt mondta az nehéz.
én egy régi kismama újságban néztem ki ezt a mosolygósat, brendonos volt, de már nem kapható, nagyon megtetszett, csak az fiókos volt.
de nem baj, szeretem, olyan kis vidám.

lolka_zs
 
 


Szőlőnek és Gabonak hatalmas Gratula a Kislányokhoz!!!!!!

Bambi - Durva a storyd .. :( félelmetes. Babakocsival nekem eddig csak szép élményeim vannak :) - szerencsére.
Privit írok majd, csak egyedül leledzem itthon .. este meg el szeretnék menni párom koncertjére .. (már előre stresszelem magam) ... így pakolászom, készülgetek ezzel-azzal .. és pihenek amikor tudok.

Éjjel egy Suttogós módszert kipróbáltunk .. a láncetetést és az álometetést, ami azt jelenti, hogy lefekvés (a mi lefekvésünk előtt) 2 óránként etetünk, és az utolsót úgy, hogy a baba álmában .. ÁLLÍTÓLAG ettől jól lakik és alszik 5-6 órát ..
AHHHHHA ... éjfélkor csodásan ment az álometetés .. készültem a hosszú éjszakára, és a lányom 3-kor és 6-kor (tehát pontosan akkor amikor szokott) ébredt ciciért .. próbáltam visszaaltatni (nyilván berögződés neki, és nem éhes még .. gondoltam.) de esélyem nem volt. Szóval "hullaságom" még mindig áll .. Suttogót meg kib****om a 9.-ről :lol:

Hiszti:
Nekünk reggel 6-7-től 9-10-ig van hiszti, bármit csinálunk vele .. nem értem, és nagyon rossz :(
Utána eszik, és alszik 3 órát .. teljesen logikátlan :(

Kép
szösszenet
 
 


én lassan az összes könyvet ki....om Szössz:(

lassan már végigbőgöm az összes szoptatást

lolka_zs
 
 


Nálunk a babók alszanak álmukban, és nem esznek :D (A Suttogó szvsz csak arra jó, hogy az ember irigykedjen...pl., nézd meg az ikres napirendet...nevetséges... :twisted: Én is próbáltam az álom-etetést, de ha nem pelenkázom át előtte, tutira nem ébred fel! Amúgyis, ált. 3 óránként ébresztenem kell őket, pláne, ha egyszerre esznek)

Én is mennék már koncertre, olyan jók lesznek májusban! (Nick Cave :roll: ) Jó kikapcsolódást! :D

Kép
babyteve2
 
 


A gratuláció megint lemaradt:

Szőlőnek és Gabonak óriási gratulák! :D

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok Lányok, Anyukák!

Régen írtam nektek ebbe a topic-ba. néhány észrevételt és javaslatot de azóta már nem, mert ez a topic
RÓLATOK ÉS A BABÁITOKRÓL SZÓL :lol: és inkább olvaslak menneteket és titkon szurkolok nektek.

Lituka!
Ide írom nem privibe, mert lehet hogy mást is érint, te kérdezted a homeopátiában a "D" mit jelent.

Ugyanúgy potenciát jelent a "D" mint a "CH" jelzés és helyettesíthetők egymással így:
D2, D4, D6 = 5 CH
D12, D15 = 9 CH
D30 = 15 CH

A gyógyszer bevétele előtt és után 20 percig nem szabad:
- enni,
- inni,
- erős aromájú anyagokat használni (kávé, tea, dohányzás, mentolos ízesítésű szájhigiéniai termékek).

Ezeket a - Homeopátia napjainkban - könyvből olvastam és írtam neked/nektek ki.

Lányok nektek kitartást a végéhez, már nincs sok hátra, anyukák nektek is szintén kitartást kívánok, a kicsi babók gondozásához és persze nagyon sok örömet. :lol: :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Mamik
mi is a sorrend a papírok igénylésében?
mit kell először?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:34-kor.
Vendég
 


Sziasztok,


Császáros mamik segítsetek!!!!

Nem fáj, nincs begyulladva a vágásom, de tiszta para vagyok. A vágás egyik végénél kb. 2-3 cm hosszan kemény. Kisimul majd rendesen és csak egy csík marad a vágás helyén? Vagy túl sok réteget varrtak össze??? A avarratszedésen hétfőn azt mondta a doki, hogy rendben vele minden....


Lolka,

azt hiszem te írtad, hogy rángaja a fejét szopi közben. Nekem is csinálta már Alma igaz csak 1x 2x, nálunk az van akkor, hogy túl ideges és izgatott és annyira felhergeli magát, hogy nem tud leállni...nekem az vált be, hogy felveszem, mintha büfiztetném és megnyugtatom. Amikor már nem nyekereg olyan idegesen, akor visszateszem a cicire és akkor már szopik rendesen. Próbáld ki, hátha nektek is bejön!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Babyteve - Nekünk sikerült az álometetést .. de mivel tényleg nem ébredt fel, szép lassan falatozott .. utána nem is büfizett, és ment az ágyba, így talán nem is emlékezett rá .. és a szokott időben enni kért ..
Nekem volt, amiben segített a könyv .. de vannak benne számomra kivitelezhetetlen dolgok.
Próbálkozunk, hátha valahogy tudunk változtatni ezen az elcsúszott napirenden .. mert nekünk ezek a reggeli nyüszik eléggé fárasztóak :( főleg hétvégén ...
Amúgy én minden könyvhöz, tanácshoz úgy állok, hogy nem szent írás .. de érdemes az ésszerűeket megpróbálni. Ez annak tűnt .. lehet, ha kínoznám a csajszit, és napokig nem adnék neki 3-kor kaját, mondván "nincs szüksége rá" .. leszokna róla .. de az meg nem én vagyok :)
Inkább maradok a terelgetés mellett .. a drasztikus módszerek nem szimpatikusak - a szívem szakadna meg.
Kipróbáltuk - nem jött be .. nem fogunk "álometetni" :lol:

Pumpóka - Van benne igazság, de azért nekem sok dologban segített .. inkább az általános igazságokban, a sírástípusok, a lehetséges nyűgök felismerésében és a napirendre terelgetésben ..
A konkrét példák (csináld EZT és EZ lesz) egyike sem jött még be :lol: :lol: :lol: :lol:
2 nap alatt ki lehet olvasni, aztán mehet repülni az emeletről vagy a kandallóba - ez tény :)

Kép
szösszenet
 
 


Fruzsi - Megnéztem .. nekem ilyen nincs, úgyhogy nem tudok segíteni. Az egész sima ... a végén is, és már hetek óta nem érzem .. nem fáj ..
Nagyon szépen gyógyul.
Ha a dokid azt mondta, hogy minden rendben, akkor biztos így van, ne aggódj :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Bambi: a paraszt picsája :D már bocsánat... Hát engem sehol nem engednek előre még ekkora óriás pocakkal sem...se otp..se posta..se zebra..se bolt..se orvos..
hát sztem babával sem fognak..:(

ma mégis emberek közé szorultam..kamionos fesztivál van nálunk és pont akkor voltam párommal a boltban mikor megérkezett a konvoj mert felvonultak..aztán megkelett várni mig elmennek..közben egész város ott volt..igy legalább 100an támadtak le..de nem baj..igy legalább már immunis lettem..:D

ja olyan allergiás vagyok majd belehalok..:( de nem merem beszedni a allergiás gyógyszerem...:( majd megkérdem először dokit.

Bolgyó Drága hát semmi ujság nálad? ja most olvasom..hát akkor keddig kitartás hátha..engem elszomorít hogy nálunk csak a betöltött idő után végzett 5ik nst után indítanak ha nincs gond..az meg 24.e....:(
Anetto??
Azt álmodtam éjjel hogy Sirkici megszült..:)

Gitka..szép poci..enyém is ilyen nagyjából..sztem énis dobok majd képet..és a pelusozótok is csecse..

mert mi nem szülhetünk..jobb is hogy nem akaródzik kijönni ez a gyerek...mert párom nagyon szenved a fogával..napok óta nem alszik felctoron él..szerdán azt mondta neki a doki nem huzza ki majd szerdán addig lemegy a gyulladás..ma már fel kelett hivnunk reggel h csináljon vmit mert megörül én meg tőle..
aztán felnyitotta..holnap meg kihuzza..kedden is mennie kell..szóval igy hogy szenved..apás szülésre készülünk megmondom őszintén és nem lenne nagy élmény hogy nem is tud figyelni..mert annyira fáj neki a saját baja.
egyébként azt mondja azt álmodta még 1 hónapja..hogy fájt a foga mikor szültem :)

Pumpi: ja igen..hát mára már nyugi van..a fentiek miatt..apa szarul van..most nem lenne jó elindulni...
ja és persze hétfőig megint semmilyen fronthatás sem várható..ugyh várakozás van..mostmár mindegy mikor jön de 40. hét után tuti nagyon fogok aggódni hogy a babával minden rendben e..

Lolka: szép képek..baba is anya is és a pelusozó is :)

Sirkici: látom nem jött be az álom..:D nem szültél meg az éjjel :)

Anya: köszi :) ohhh..akkor az a bábakoktél l..f.szt sem ér már bocsánat..pár CH5öt összekevernék és meginnám nem történne semmi..tegnaptól igy is 3x15 CH-sat szedek mindegyikből..hehe..de nem érzem a mesterséges oxitocin hatását :)
most még várok és türelmes vagyok csak a 40. betöltött hét után tuti bepánikolok :D
Vendég
 


Lituka: emeltél a homeo-bogyó adagon? Azt érdemes- mármint elég kuka vagyok ezekhez, igazából eddig semmi ilyesmiről még csak nem is olvastam, de lehet én is emelnék az adagon, hátha segít. Szerinted? Meg ha túlhordok megpróbálok beszerezni olyan homeos szülésindítót, hátha...
Amúgy nincs allergiára is vmi homeos szer? Azt használhatnád, nem?
Hétfőn lesz front?


Andi: Dani 4 évesen magától szokott külön ágyba vagy akkor sikerült átszoktatnotok? Lauval mi is így vagyunk, köztünk alszik, én ugyan csípem ezt, de azért lassan már különalhatna, remélem 3-4 felé azért menni fog neki is (egyszer egy taxis mesélte, hogy az ő fia 7 éves és nem hajlandó külön aludni ezért nincs is testvére :lol: )

Zsuzsófi: no, ma palacsintát ebédeltünk, hátha :wink: Persze csak babona, mint írtad is, de rég ettünk palit és egy próbát megért.

Milyen szép idő volt délelőtt: sétáltunk egy nagyot, végre megvettük Lau tesó-hozta ajándékát (egy orvosi felszerelést, mostanában olyasmit szokott játszani és ebben sztetoszkóp is van, meg műanyag gyümiket mert a baba-konyha a másik nagy kedvenc jelenleg) alig tudtam menni, még egy pingvin is lehagyott volna mint a gyalogkakukk a farkast :lol: bip-bip :wink: :lol:

Kép Kép
celesztina
 
 


persze úgy nem tudtam menni, hogy nem fáj semmim csak a hasam lejjebb van mint valaha :shock: pedig azt hittem, már nem fog lejjebb csúszni...

Akartam még írni, hogy vettünk egy krémet ami fáradt lábakra jó, aki még nagypocis, annak talán hazsnos info, nekem nagyon bejött, mert a sokat volt elnehezült a lábam és párom már nem volt olyan lelkes lábmasszírozó én meg nem érem el rendesen jelenleg a lábfejem, ma meg a séta után bekentem ezzel a krémmel és végig tudtam állni a palisütésnél, csak a legvégén fáradt el picit, de alig így is! és csak gondoltam, leírom, hátha másnak is jól jönne ilyesmi--> ez a Naturland Fitness lábápoló balzsamja

Kép Kép
celesztina
 
 


Fruzsi, nekem is tök sima a sebem...(Én azsibbadással küzdök, amire azt mondta a dokim, a vizesedés, meg a hormonok miatt van, és 2-3 hét alatt elmúlik...hát, ma 3 hete szültem, és a kezeim még mindig, szinte folyamatosan zsibbadnak..mármint, az ujjaim...annyira gáz-bár, legyen ez a legnagyobb bajom! :D )

Lituka, engem sem engedtek sehol előre, a helyet sem adták át, sőt, még elém (szinte alám) ugrottak a helyért, de a tesóm 20 hetes feleségének bezzeg ismeretlenek gratulálnak úton-útfélen..nem is látszik még ahasa....én, amikor 28 hetesen pofára estem az óriáspocakkal a tömött villamosmegállóban, egyedül kellett feltápászkodnom, mert senki sem segített volna... :twisted: Tutira rossz helyen vagyunk/voltunk rossz időben! :D Már nincs sok hátra (pláne, ha már a megálmodott fogfájás is itt van... :P Drukkolok!)

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok!

annyira régen jártam erre,hogy talán már nem is emlékeztek rám! :oops:

Azért remélem néhányan igen! :wink: :lol:

Csak ámulok és bámulok a sok gyönyörű babó láttán,mindenkinek szívből GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi sajnos már a kórházat is megjátuk,4 hetes volt BARNABI (BARNABÁS)amikor is kezdödő tüdőgyulladása lett! :cry:

Elöször a nagyobbik fiamnak lett torokgyulladása,pár nap múlva nekem ,és sajnos a kicsi járt a legrosszabbul! :cry: :cry: :cry:

8 napig voltunk kórházban amit nem kívánok senkinek sem,de már mindannyian jól vagyunk!Az volt a szerencse,hogy végig mellette lehettem,éjjel-nappal!

Most csütötökön volt 6 hetes és már 5500g!

Igazi ZABA-BABA! :wink:

Sokat gondoltam mindenkire ,de így két kicsi gyerkőc mellet alig van időm,de azért néha majd jelentkezem!

Egyébként nem hittem volna,hogy napi 4-5 óra alvással is lehet élni,de lehet!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Minenkinek jó babázást! :wink:

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Lituka: Párodnak gyógyulást kívánok!

Babáskönyvek: Nekem is van pár, de csak egy tetszik, amit Pinkler Emmi írt, bár eléggé drasztikus dolgok vannak abban is, pl. ne vegyük fel, ha sír, majd elhallgat (persze, ha nem éhes, nem kakis, nem fáj valamilye). Tehát lássuk el teljesen, de ha hisztizik, ne engedjünk neki, és pár hét után leszokik a hisztiről. Hát.... :roll: Nem tudom, hogy tudom-e majd követni ezt a tanácsot, tuti, hogy előbb-utóbb felveszem, megsajnálom. Már most olyan vagyok, ha nagyon mozog a hasamban, simizem, és szépen megnyugszik. Azt hiszem, el lesz kicsit kényeztetve. :roll: Csak már kibújna! Egyébként más tanácsok is vannak benne, amik már kivitelezhetőbbek, és nem drasztikusak, és nagyon logikusnak tartom őket. Egyébként nagyon régi könyv, de nem elavult.
Szóval én is úgy vagyok az ilyen könyvekkel, hogy a nagy része szemét, de egy-két tanács kiragadható-megvalósítható, vagy legalábbis elgondolkodtatja az embert.

Bocsi, hogy hosszú lettem. :oops: :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lituka,
hú, de jó is lett volna, ha teljesül az álmod, de sajnos még itt vagyok, és nem a kórházban szülök! :)
Párodnak jobbulást!

Egyébként engem sem engednek sehol sem előre, egyszerűen az emberek nincsenek tekintettel a másikra! :?
sirkici
 
 


Lituka, kitartás, nagyon drukkolok neked..mi egy napon szültünk volna:)
én is nagyon türelmetlen voltam, de láttam a kórházban,a nem is annyira koraszülötteket(3 hétre előbb jött pl) és mindnek császár volt és/vagy tovább kellett bent maradnia a kórházban és besárgultak és akkor úgy örültem, hogy az én kicsim csak 1,5 héttel jött előbb.....no és a videóról amit csatoltál ne is beszéljünk. ugye azt is végigbőgtem és olyan hálás voltam a sorsnak szemét módon, hogy az én gyerekemmel minden rendben...
Klarkáék is mit küzdenek én meg a szoptatáson rinyálok:(

Fruzsi köszi, úgy tűnik ez is hasznos tanács..

nekem vegyes volt a tapasztalatom a közlekedésben.

többnyire csak nők adták át a helyüket. ritka volt a pasi.
de mire egyáltalán eljutottam oda, hogy egy pasi átadja a helyét, addigra attól már úgy meghatódtam, hogy majdnem bőgtem.
voltak időszakok, hogy annyira lassú voltam, hogy a zebrán piros lett a lámpa és dudáltak a kocsik, míg átértem. na tegnap is ez volt, mikor lementem a tescóba pelusért, hogy én bizony kimozdulok:)


jajj de szeretem a palacsintát:)

lolka_zs
 
 


Nicci: Örülök, hogy jelentkeztél! Sajnálom Barnabás betegségét, főleg, hogy olyan picuri volt még akkor! De az jó hír, hogy meggyógyult, nem lehetett semmi az a 8 nap!

Zsuzsófi, Celesztina: Én is palacsintát csináltam ebédre, be is vágtam belőle vagy 6-ot. :shock: Igaz nem egyszerre, hanem közben is bekaptam 1-et, aztán ebéd után 1 órával is vagy 2-őt. Remélem, bejön. :D
Most meg gulyáslevest főzök, mert délelőtt elment a netezéssel, takarítással és palacsintasütéssel az időm, ja, és még skype-oltam is anyukámékkal (+ a reggeli NST). De nemsokára kész a gulyilevi! Nyami! :P Nem tudom, h most mi van velem, de még alig ültem ma (csak a net előtt :) ), mindig azt nézem, mit tudok még csinálni. Lehet, hogy szülés-előtti pánik teszi ezt velem? :roll: :wink:

Amúgy, egy kicsit már nyugodtabb vagyok, h tudom, h kedden indítanak, csak addig bírjam ki ép ésszel! :? :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


[quote="szösszenet"][ írta:szösszenetb]Szőlőnek és Gabonak hatalmas Gratula a Kislányokhoz!!!!!!

Bambi - Durva a storyd .. :( félelmetes. Babakocsival nekem eddig csak szép élményeim vannak :) - szerencsére.
Privit írok majd, csak egyedül leledzem itthon .. este meg el szeretnék menni párom koncertjére .. (már előre stresszelem magam) ... így pakolászom, készülgetek ezzel-azzal .. és pihenek amikor tudok.

Éjjel egy Suttogós módszert kipróbáltunk .. a láncetetést és az álometetést, ami azt jelenti, hogy lefekvés (a mi lefekvésünk előtt) 2 óránként etetünk, és az utolsót úgy, hogy a baba álmában .. ÁLLÍTÓLAG ettől jól lakik és alszik 5-6 órát ..
AHHHHHA ... éjfélkor csodásan ment az álometetés .. készültem a hosszú éjszakára, és a lányom 3-kor és 6-kor (tehát pontosan akkor amikor szokott) ébredt ciciért .. próbáltam visszaaltatni (nyilván berögződés neki, és nem éhes még .. gondoltam.) de esélyem nem volt. Szóval "hullaságom" még mindig áll .. Suttogót meg kib****om a 9.-ről :lol:

Hiszti:
Nekünk reggel 6-7-től 9-10-ig van hiszti, bármit csinálunk vele .. nem értem, és nagyon rossz :(
Utána eszik, és alszik 3 órát .. teljesen logikátlan :(


Szöszke,
Mi eddig mindig éjjel fél 12-kor megetettük. Ha félálomban, ha ébren, ha akárhogy volt. 3-4 között mindig felébredt utána.
Ma éjjel kihagytuk, este 8-kor evett utoljára. Na mikor kelt legközelebb? Éjjel 3-kor!!!Szóval ennyit erről. De aludtam zsinórban kb. 5 órát, ami nem is tudom mikor volt utoljára.
(Utána 6 körül ébredt, de apja a hasára fordította, így 7-fél 8-ig aludt tovább)
Úgy hogy én most azt mondom, hogy amit éjjel "művelt", ezzel kiegyezek. Majd később megpróbáljuk a 3 órás ébredését is későbbre tolni (cumival, vízzel, stb.)

nicci,
hogyne emlékeznénk rád, ne tűnj el. sajnálom a történteket.

Kép
1bambi
 
 


Próbálok a vonalzóimon javítani! :shock:

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Talán most! :oops:

KépKép
KépKép
nicci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?