Új privát üzeneted érkezett!

de jó Manati :D várjuk a képeket, remélem sikerül. Az uzsokiba mentek?

CSapó felírt nekem valamit lábgörcsre, még nem váltottam ki, mert annyira nem gáz a lábam, csak néha. Majd megnézem mi a pontos neve. Lehet ilyen, hogy Venastat?
Amikor mondtam neki, hogy néha begörcsöl a lábam, és szedek 2 naponta kalciumot és az jó e ha szedem, azt mondta szedhetem, de sokat nem érek vele. Nekem ugyanúgy megvannak a lábgörcseim 2-3 naponta, de nem is szedem minden nap a calciumot. Majd megpórbálom azt, mit felírt.

Hogy álltok a sómentes diétával? Nekem valahogy nem sikerül úgy, ahogy azt én szeretném. Sőt, még rosszabbul táplálkozom, mert mostanában sok lisztes dolgot eszek. Annyira bezavar ez a só nélküli étkezés, hogy eddig pl szépen megettem a párolt halat párolt zöldséggel, most pedig már neki sem kezdek, mert az agyam tudja, hogy só nélkül kellene ezt megennem. Inmkább sütök kakaóscsigát :?
A hugom bioboltból hozott nekem valami szuperdrága, szuperegészséges sót, (fél kg 2000.- körül volt) , ebből állítólag ki van vonva valami cucc, nem tudom mi.

Kép
andaka
 
 


Szia Andaka!

Nem az uzsokiba megyünk, hanem a Kárpát utcába. Én is remélem, hogy jól fog sikerülni :-)) Az uzsokiba, csak a dokimhoz járok, és a legutolsó 28. hetes ultrahangon konkrétan semmit sem láttam a gyerekből. A 22. hetes kárpát utcain pedig tökéletesen látszott a baba. De nem kiabálom el, majd meglátjuk most mi lesz :-))

Jaj ez lábgörcs nagyon rossz. Nekem akkor szokott, mikor szeretnék egy jót nyújtózkodni ... a rosszabb benne, hogy alig bírom kimaszírozni a lábamból görcsöt.

Én nem eszem só mentesen. Pedig kéne :-) Bár azért direktbe semmit sem sózok, régen meghaltam volna, ha a paradicsomot, paprikát úgy kellett volna üresben megennem, ma már nem zavar. De a sótlan főzött ételt biztosan nem enném meg!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Ha valakit érdekelne, ez az a só:
http://www.informed.hu/index.nfo?tPath= ... _id=107324

TÉvedtem az árát illetően, mert 250gr kerül 2000 forintba :?

Lányok hol vagytok? Nagyon unatkozom!

Kép
andaka
 
 

 
 

Nekem is csak akkor jön elő a lábgörcs, amikor éjszaka álmomba nyújtózkodom. Reggelre, ha nem marad úgy, akkor el is felejtem, de olyan rossz erre ébredni hajnalban.

Az uszokiban nekem sem volt valami jó a legutóbbi UH. A Kárpát utcai UH-ról mág nem hallottam. Én a Genesisben voltam, az nagyon jó volt és most a Mátyásföldit nézegetem a 29.hétre. :
http://babamozi.net/munkatarsaink

Kép
andaka
 
 


Andaka!

JÓ kis só lehet ez :-)) Én jódozott tengeri sót használok, a sima sóhoz képest még az is drága.

Most megyek kajcsizni mert már éhesek vagyunk :-) Aztán még leszek később!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Orvos váltás elött állok és infót szeretnék gyűjteni a kórházról, a dokikról, a szemléletről!
Császár után most megint császárom lesz, ez majdnem biztos, és olyanokat kérdeznék akiknek ugyanígy volt! Kérdés, hogy programozott császár párti e a kórház vagy hagyják megindulni a szülést? Ha programozott akkor mennyivel előbb emelik ki a csemetét?
A kórházba veled lehet a gyerek 24 órába? Beengedik a látogatókat a szobába, vagy csak a folyosóra üvegfalon keresztül?
Tápszerezik-e a babákat?
Úgy nagyjából ilyen kérdéseim lennének első nekifutásra!
Előre is köszönök minden infót :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szerintem a legtöbb fizetős 4D jó! Érdemes elmenni, mert maradandó élmény, kapsz zenés DVD-t, több fotó is a piciről és végre láthatod normálisan! Sokkal megnyugtatóbb!
Idáig bárkivel beszéltem azt mondta, hogy ha az ő idejében lett volna ilyen akkor ő is elment volna. Sajnos nem olcsók, de megéri!

http://4dultrahang.hu/
nem puccos a honlapjuk! de a szonográfus csaj tényleg nagyon profi!

Timi

Kép
manati
 
 


Szia akíra!

Éppen ma és tegnap volt téma az, hogy veled lehet e a baba, meg a cukros víz és a tápszer is. Olvass vissza 1-2 oldalt , sok mindent megtudsz.
Az biztos, hogy a 2-es szoba kivételével, veled lehet a baba. Benettke hozzászólásában olvashatod, tegnap írta.
Császárhoz én nem tudok hozzászólni :?
Én amikor megyek a kórházba, mindig azt látom, hogy a látogatók kint ülnek a mamával és a babával.
Az én dokim Csapó Csaba, nagyon jó doktornak tartom, máshoz nem szivesen mennék már. Határozott, pontos, kedves. Nem kell semmi után futkorásznom, ő pontosan tudja mit mikor és hol és nekem csak oda kell mennem. Az Őrsön van magánrendelője. Olvashatsz róla, ahogy belépsz a szülészetek,kórházak címszó alá, ott találsz ilyet, hogy dr.Csapó Csaba. A többi doktort is nagyon dícsérik a többiek, tehát itt rosszat nem találsz :)

Kép
andaka
 
 


Szia Akíra!

Én is azt ajánlom, hogy olvass egy kicsit vissza, és nagyon sok kérdésedre választ fogsz kapni. Császárral kapcsolatban én sem tudok segíteni!

Nekem a dokim Habermajer László és én is ugyanazt tudom elmondani róla mint Andaka a Csapó doktorról. Mindig mindenhova időre megyek, ő irányít engem a vizsgálatokra. Nekem sem kellett soha sem külön járkálnom semmi után. Előre mindig mindent pontosan megbeszélünk. Jó fej, fiatalos, kedves én nagyon szeretem. Erzsébet körúton van a magánrendelője.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Szia akíra itt is.

Csaszinál is veled lehet a baba sőt még az örzőben is de csak is ha van ott egy hozzátartozód. Cukrosvizet adnak de nem kell odaadni a babának én se fogom. A többinek se adtam ennek se fogok. És még azt is mondták a csaszisoknak hogy a leges legújjabb vágással nyitnak itt ami nagyon kicsi vágást eredményez és ezzel már hamarabb a gyógyulás is. De ha gondolod telón mindenre szinte tudok válaszolni mert most voltama ynílt napjukon.

lányok a pelust azért mondták hogy pár darabot jó bevinni mert ugye napi 6-ot kapsz de ha pl több kell akkor a sajátodból kell pótolni.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Szia akíra itt is.

Csaszinál is veled lehet a baba sőt még az örzőben is de csak is ha van ott egy hozzátartozód. Cukrosvizet adnak de nem kell odaadni a babának én se fogom. A többinek se adtam ennek se fogok. És még azt is mondták a csaszisoknak hogy a leges legújjabb vágással nyitnak itt ami nagyon kicsi vágást eredményez és ezzel már hamarabb a gyógyulás is. De ha gondolod telón mindenre szinte tudok válaszolni mert most voltama ynílt napjukon.

lányok a pelust azért mondták hogy pár darabot jó bevinni mert ugye napi 6-ot kapsz de ha pl több kell akkor a sajátodból kell pótolni.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Megszületett! :)
Katona Abigél
2008.05.09. 21:25
2700gr, 52cm
Egy éjszakát az inkubátorban volt. Szerencsére minden rendben velük.
Üdv,
KL

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 



Hajni, azt a mindenit, hát tényleg jól érezted?
Gratulálok és minden jót kívánok Nektek!
Kicsit elsiette a baba, de a lényeg, hogy megúsztátok a koraszülést.
Mielőbbi gyarapodást és hazajövetelt kívánok!
Remélem hamarosan találkozunk és Őt is megnézhetem.
Költözés kész lett?
Ott is ugyanaz a védőnéni marad?

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Vera, most nézem mit írtál. Én gondolom, hogy apuka írta ezt, mivel alul KL monogram van és a kisfiuk Lali.
Amúgy tegnap reggel találkoztam Hajnival és akkor mondta, hogy úgy érzi folydogál a magzatvíz. Tehát én egyből így raktam össze a képet.


Üdv, Akíra! Az én dokim Halász Domonkos. Szerintem jó doki. Magánrendelője a 13.kerületben van, (még nem voltam, de valahol a Brendon környékére magyarázta) SZTK rendelése pedig XV. kerületben, de én itt sem voltam, mert a Herminára jártam, de ott már nem rendel.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 



Kedves Mindenki!

Köszönöm, hogy írtatok, és hogy próbáltok "nyugtatni"...

Tudjátok én is nagyon várom már, hogy eljöjjön az a pillanat, amikor a mellemre teszik a Pindurt, csak hát ott van az a sok "DE", az ezt megelőző órákra vonatkozólag...ahogy már írtam is...
Egyébként tényleg jó olvasni és tényleg valahol "megnyugtató", amiket írtok, hogy az Uzsokiban nem roszz szülni, és hogy az eda nem fájt annyira, a beöntés sem vészes és a gátmetszés sem...de azért még mindig jó adag félelem van bennem....az edával kapcsolatban pedig tényleg nem is a fájdalom-kérdés az elszomorító, hanem az, hogy esetleg nem tudják biztosítani, ha szükség lenne rá...!

Mindenesetre próbálok agyilag rákészülni a dologra...néha azt érzem, hogy nem lesz problémás menet és bár fájni fog, de lehet, hogy azon szerencsések közé tartozhatok, akik hamar és könnyen túl lesznek rajta...
Aztán eszembe jut, hogy mi van ha épp ellenkezőleg, hosszú és problémás szülésem lesz?
Mi lesz, ha elfogy az erőm és feladom a küzdelmet a fájdalomtól?
Ne értsetek félre, egyáltalán nem így akarom...mindig azt mondom magamban, hogy bármi is lesz, én ezt végig akarom csinálni...de sajnos ugye nem lehet előre tudni hogyan fognak alakulni a dolgok, amik akaratomtól függetlenek, és azt sem tudhatom, hogy én hogyan fogok abban a helyzetben reagálni, mikor a fájdalmas beavatkozások és a szülés pillanatai eljönnek...bárhogy is szeretném, félek saját magamtól, hogy "elszáll majd az agyam" és nagyon kiakadok...pedig nem így tervezem!!!!

Nem tudom mi a jó módszer erre...mert a fájdalom adott, az esetleges fájdalomcsillapítás is adott....csak az én fizikai és lelki világom lesz kiszámíthatatlan...bár lenne valami, ami segíthet ezügyben, de tudom, hogy se ez elől, se a fájdalmak elől nem lehet "elbújni"...tehát tudom, hogy ez nem olyan dolog,amit az utolsó pillanatban is visszamondhatok akár...

Na nem akarlak Titeket feltartani az én hülye lelkivilágommal!
Igazából a tényeket már elfogadtam, csak megbarátkozni nem megy velük...

Még 1-2 kérdés:

az Uzsokiban melyik szülésznőt ajánlanátok (már aki érintett ebben a dologban)?

És még annyi, hogy aki volt 7-én a Születés hetén Uzsokiban....nem tudjátok véletlenül, hogy pontosan mikorra is lett szervezve egy másik ilyen alkalom?
És akkor csak beszélgetés lesz vagy az akkor jelenlévőket is végigvezetik majd a szülőszobán?

Előre is köszönöm szépen!

Nagyon szép napot/napokat kívánok mindenkinek!

Kati
kathy80
 
 



Sziasztok!

Jó sokat írtatok! Jó sok hasznos dolgot,köszönöm szépen!
Már nem emlékszem bocsi,de valaki kérdezte a császár metszés dolgot.Az engem is érdekelne,mert nagyon úgy fest,hogy nekem is az lesz a sorsom,ugyan is kismanó még mindig faros pózban csücsülget...Így lassan a 37.hétben nem tudom mennyi esélyem van még,hogy befordúljon.Szóval aki átélte a császárt,írhatna pár dolgot.Mert azt tudom,hogy spinállal csinálják...De hogy mégis milyen,mennyi ideig tart,utánna milyen,a babát mikor kapnám meg.Meg maga a műtét-valaki van ilyenkor a fejenél,mert én tuti nagyon félni fogok és ha nincs mellettem senki fia,az nagyon rossz lenne.Szóval az ilyen dolgok is érdekelnének.Előre is köszi.

Ajni: gratulálok a picihez! Most néztem,hogy 1 napra voltunk kiírva,jól beelőztetek! Majd gyere és mesélj! :lol:

Kathy: tényleg nem jó ennyire félni.Egyébként én is nagyon parás vagyok,ha meglátok egy tűt,már a rosszúllét környékez...De valahogy magától a szüléstől nem rettegtem soha-nem is értem magam,persze örülök neki.Engem egyébként azért tartottak bent pár nappal tovább,mert a doki félt hazaengedni anélkűl,hogy beszéltem volna egy pszihológussal(azzal a nővel,akit a többiek is dícsértek és valóban nagyon rendes).Volt egy kis félreértés a dokimmal és azt gondolta,hogy rettegek dolgoktól.Csütörtökön is amikor voltam nála,javasolta,hogy beszélgessek el egy szakemberrel.És azért bennem nem volt-van ennyi félelem,mint benned.Szóval én is csak a többiek véleményét osztom!

Csütörtökön megint megyek CTG-re,utánna meg a magánjába a dokimhoz.Nem tudnátok esetleg valami jó babás boltot-ami nem méregdrága persze.a környéken? Mert 3 óra van a 2 vizsgálat között és gondoltam az elég lenne még beszerezni a maradék dolgokat,mert lassan kiszaladok az időből.Ezek kellenek még: babahordozó,mellszívó,pelenkázó lap(ezekből nektek milyenek vannak,mert bajban vagyok velük...)Előre is köszi a segítséget!
:wink:
További szép napot! :P
m.eri
 
 


Szia Hajni!

Nagyon- nagyon gratulálok a pici lányhoz. Jó egészséget nektek! Vigyázzatok magatora!

Üdv.:

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Hajni: Gratulálok! :lol: Majd jelentkezz!
Andaka: Lucával nekem is Venastatot írt fel a Csapó. Én kiváltottam, de végül csak néhányszor használtam. Helyette magnéziumot meg kalciumot ittam pezsgőtablettaként.
Én is elkezdtem rendesen vizesedni, szerintem csütörtökön megkapom a felhívást a sómentes diétára.

Tegnap voltunk tejterhelésen Lucával. Első lépésként bőrtesztet csinált a dokinő és sajna a kisasszony még mindig tejfehérje allergiás, 2 keresztes. :cry: Szerencsére nem társul sem szója sem tojásallergiával. 4 hónap múlva újra nézik és ha addigra sem növi ki, akkor még +1 év tejfehérje mentes táplálkozás. :cry:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Hajni gratulálok a bébikéhez!!! :D

Meri mi tegnap kint voltunk a Soroksári outletbe és ott a Römer hordozó 28000 forint, máshol 35000-től felfele. Annyi, hogy régi színekben vannak, de megéri azt a 10000 különbséget kimenni. Legalábbis nekünk, mert én ezt a hordozót szerettem volna amúgy is. A Minimmanó ott van a Nagy Lajos Királyné útján, talán az van közel. Most felújították az egészet, sokkal nagyobb lett, így sokkal üresebb, de van pelenkázó ott is hordozó ...

Babakocsiba viszont segíthetnétek tanácsokat adni, mert a herqules-t néztem ki a minimanóba, de ahhoz nem lehet hordozót csatlakoztatni. Nagy baj az? Illetve ez egy jó kis masszív kocsi, kíváncsi vgyok, hogy meddig fogom használni. 80000 körül van.

Lányok milyen sép idő van ma! Ki akartunk menni a Széchényi fürdőbe úszni egyett, de sehol nem találtunk helyett. :-(

Tündi kitartást Lucának! szegényke nem irigylem!

Kathy te pedig ne parázz! Lesz még arra elég időd majd ha ott leszel! Én azért nem akartam babát, mert nagyon féltem a szüléstől, a gátmetszéstől az érzéstelenítőtől és a többitől, de amikor terhes lettem rájöttem, hogy nem éri meg végig paráznom a 9 hónapot és ezzel csak a saját terhességemet keserítem meg. Így boldog kismama vagyok és majd parázok a szülőszobán, ahol viszont meg már nem lesz időm rá :D

Kép
andaka
 
 


HAjni! Jo egeszseget es boldogsagot az uj jovevenynek! Es Neked!


Tenyleg gyonyoru az ido, mi picit setaltunk is, de valahogy a napon lenni igen nem esik jol, pedig jonnek a nagy melegek...Igaz itt a lakasban teljesen jol elvagyok!:)


Kathy: hajra a felelem legyozeseben! Kis lepesenket is, de sikerulni fog! HA nagyon nem megy, tenyleg szakember is segithet! A kovetkezo idopont majus 21, 13 ora, es lesz szuoloszoba latogatas is( marha epp ures).


Bababolt: szerintem is megeri az outletbe kimenni, ha nagyobb dolgokat kell venni, a mini manoval szemezek, a szuletes heten kaptunk kis szulinapi fuzetket, es abban van csomo akcio, meg kuponok is. Bar nekem igazan mar semmi nagy dolog nincs hatra....




A lakasunk vegre olyan allapotba kerult, hogy "mar csak" mindent helyre kell pakolni! NAgyon remelm lesz hozza szep lassankent erom!


Tovabbi szep napot mindenkinek!
Vendég
 


Na, vége ennek a napnak is.
Voltunk úszni, nagyon jól esett, igaz nem bírom annyira, de majd belejövök :lol: Picit meg is pirultam, pedig csak 2 órát voltunk oda.

Anyjuk, olyan füzetet én is kaptam, van egy 10%-os kupon, remélem azt fel tudjuk majd használni a babakocsihoz, mert ugye a Herqulest ott szeretnénk megvenni.
De ha nem lennének ezek az akciók, szerintem nem valami olcsó a mini manó.

Jó pihenést kívánunk Zsófi babával együtt!

Kép
andaka
 
 


Sziasztok :D

Jól elvagyok itt egymagammal :D
Gondolom mindenki elutazott. Én pedig dolgozok helyettetek is, oké? :lol:
De azért ma el tudtunk menni horgászni. Persze nem fogtunk semmit, aminek nagyon örülök, mert nem kell halat pucolni :D
Zsófika is remélem elfáradt a friss levegőtől.

Anyjuk biztos lesz erőd a pakolászáshoz! Akkor most hétvégén pakolásztál?

Kijött a hüvelyk ujjamon valami gombás fertőzés, régen is volt, és van rá csepegtetőm is, de azt írja a papíron, hogy terhesség alatt ne használjam. Nem tudjátok merre menjek bőrgyógyászhoz? Uzsokiban van esetleg valami jó szakember?

Továbbra is jó pihenést kívánunk! :D

Kép
andaka
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de mivel nem tudom a neveket archoz kötni, így nehéz lenne megjegyeznem, ezért csak egyvelegben válaszolnék 1-2 kérdésre:
Olyan combtői fájdalmam nekem is voltak. Fogalmam sincs mitől. Én különösen nem foglalkoztam vele, csak mikor fájt,akkor figyeltem oda.
A lábgörcs hipergyors megszűntetésének módszere: A lábfejet a térd felé feszíteni. Ez a mozdulat teljes ellentéte a spiccnek. Nekem bevált. Az orvosom ajánlotta.

Tudjátok, én is készültem, hogy fájni fog, de kibírom. Aztán nem úgy lett. Engem az viselt meg, hogy egyáltalán nem fájt. (Gondolom) ha más indikációja nem lett volna a császármetszésnek, akkor még kipaszírozták volna belőlem a babát, de nem így lett. Én magát a metszés tényét nehezen viseltem(de ezt már írtam).

Második császár: A második (általában) nem tervezett császármetszés. Ha megfelelő idő van a két gyerek között. Hagyják elindulni a szülést, de az előző szülés tényeit, meg a baba-mama méretarányait figyelembe véve hagyják vagy nem hagyják a vajúdást. Most a születés hetén egy másik hölggyel egy időben kérdezgettük a szülésznőt. Nála fekvési eltérés miatt, rendes fájásokkal, 20 óra vajúdás után kellett végrehajtani a metszést. Neki azt mondta, hogy jó esélyekkel indul, mivel minden más rendben volt. Engem nem biztatott az előtörténetem miatt, meg hogy nem vagyok valami nagy méretű ember. :? Azt kihangsúlyozta, hogy ha bizonytalanok is a fájások, vagy elfolyik a magzatvíz, akkor azonnal induljak a kórházba.

Nekem is van olyan, hogy sokáig nem mozog a pici. Engem a következő gondolatok nyugtattak/nak meg: Az eddigi vizsgálatok alakalmával mindig egészségesnek látták. A szíve mindig gyönyörűen vert. Akkor nincs ok arra, hogy csak úgy egyik napról a másikra meghaljon.

Lucának és családjának kitartást kívánok! Azért ez az eredmény már jobb volt, mint a múltkori? nem ismerem a vizsgálóeljárást. Jó, hogy a tejallergia kinőhető. Remélem így lesz nálatok is.

Fülbevaló: én úgy tudom, hogy először érdemes orvosi fém fülbevalót használni, meg valamivel kenegetni is kell a kis sebet. Az arany allergiát okozhat. Ha jól tudom, a 'pírszingeknél' is ezt az utat követik. A szülőotthonban azt is mondta egy nővérke, hogy a használt fülbvaló kevésbé okoz allergiát (bár ezt nem tudom mire alapozva mondta).

Jó együtt készülni veletek a nagy napra!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Jó reggelt!

Már megint én :D

Ez a combtői fájdalom mitől van és hogyan lehetne enyhíteni? Tornával? Azt vettem észre, leginkább ha kimászok az ágyból, akkor érzem, sőt szinte csak akkor. De ezek szerint multkor elaludhattam, mert alig bírtam a lábamra állni.

A lábfej térd felé- nekem is bevált már kezdetektől fogva. Ez a legjobb szerintem.

Tegnpa este a gyermekem akkorákat rúgott, ennyire még soha nem éreztem, de jó volt :D Jajj s most is! :D

Kép
andaka
 
 


Jó reggelt Lányok!

Mi hétvégén átrendeztük a lakást, pakoltunk, nagyon elfáradtam, még netezni se volt erőm :( A héten elkezdem kimosni a kisruhákat, meg rendbe tenni őket :D Olyan cukik!
Szombat este találkoztunk a kórházban a szülésznővel, és láttunk a férjemmel egy csomó újszülöttet a folyosón, találkoztunk 2 lánnyal is, akik a szerdai nyílt napon még egyben voltak, most meg már mellettük volt a Babájuk!Olyan jó volt látni :D
Nemsokára megyek CTG-re, remélem ma nem lesz sok csúszás!
Kellemes napot nektek!
Üdv,

Melus

Kép
melus79
 
 


Szép napos reggelt mindenkinek!
Remélem a sok felújítás - rendrakás, munka mellett azért jutott időtök pihenésre is. Én (bár a Balcsin), de egész 3 napban tanultam, holnap vizsgázom :twisted: - ma még le is kell utaznom Pécsre...
Hajni - gratula a kisbabához, jó egészséget kívánok - majd várjuk a fotókat és a részleteket is!!!
Melus - már csak pár hét Neked, nagyon várod már biztos :-).
Mi a hétvégén kezdjük a kisbabaszoba felújítást - vagy inkább a mindenes szoba babaszobává való átalakítását. Ma hajnalban szembesültem vele, hogy mennyi mindent kell majd átpakolni, ágyat kivinni és az eddigi dolgozószobai cuccokat is valahol a másik szobában kellene elhelyezni... 2 szobánk van, de ha azt szeretném, hogy az egyik a kisbabájé legyen, akkor ebből következik, hogy minden a másik szobába kerül... nem tudom, hogy fogunk elférni és ez egy kissé nyomaszt :?
szép napot Nektek!
chester

Kép
chesther
 
 


Eszter: nekünk is 2 szobánk van, eddig volt egy háló, meg egy dolgozós-pakolós-vegyes. Most lett egy vegyes háló (kiságy+franciaágy+pelenkázós komód) és egy másik, ami majd egyszer külön babaszoba lesz, csak akkor a minden mást nem tudom hova fogjuk tenni :( Ez még ráér, majd kitaláljuk! Szerintem majd Ti is megoldják, főeg ha már szorít az idő is!
Sok sikert a holnapi vizsgához!

Hajni, az én gratulációm lemaradt, most pótolom!

Kórház után jelentkezem, szép napot nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Jo reggelt!

HAt a harom nap nalunk sem a pihenesrol, hanem a lakas atalakitasrol szolt- talan epp ennek koszonheto hogy ejjel olyan cudarul voltam ( korulirni sem tudm mi fajt es hogyan) hogy azt hittem a reggelt nem elem meg- es most minden nagyja koszos munka kesz, plussz legtobb konyv kipakolva- miert is ne mikor azt hittem kesz vagyok akonyvek pakolasaval ferjecskem talalt meg egy dobozt, na az most csa ug yall, mert mar nincs hely a konyvesszekrenyen, pedig kettot vettunk- kimmstam a pelusokat, meg az elso adag babaruhat!:) NA ezt a reszet szivesen csinalom, pakolgatom, hajtogatom, edesek. Br lehet megsem lesz eleg...Foleg bodyban nem vagyok biztos, mert abbol 56osbol csak 5 van.
Mar olyan jo lenne hoznak akisagyat, mert akkor ahhoz merten meg egy polcot fel tudnank szerelni, meg ugy igazan elrendezni mindent:)
Nekunk is ket szobank van csak, es egyenlore a kisebb lesz az alvos( mindharmunknak) es a nagy a dolgozo, nappali, jatszo...
Nem mondom hogy szep vagy jo, de elheto, es remeljuk nem hosszu evekre lesz igy-mindenkepp koltozni szeretnenk 3 even belul( almodozo tiposok vagyunk:) ).


melus: kitartast a korhazban valo varakozashoz! Te az Uzsokiba jarsz ctg-re? Nekem azt hiszem az is itt az Orson lesz....Bar amennyire eddig atlattam mikor mi lesz, s hogyan most kezdem elveszteni a fonalat....
Es tessek a nagy pakolasok kozt vigyazni MAgadra! Te azert mar nem semmi hasmerettel rendelkezel:) Irigykedve is neztemmilyennagyon fitt kismami vagy!

Szep napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok,

Huh Hajni, nagy gratula, jo hirtelen jott ez a baboca. Jo egeszseget es sok tejcsit kivanok.

Lanyok, mi is 2 (masfel) szobaban lakunk, kisszoba halo, nagyszoba mindenes :), es hala draga kormanyunknak (nem politizalunk) sajna meg par evig itt kell maradjunk (hala az adotorveny modositasanak). Pedig ugy terveztuk, hogy 1-2 ev itt, aztan tovabb, de hat ugy hogy meg kell adozzuk a lakast ez szoba se johet.:)(poen ,de meg 5 evre se tervezhet elore az ember). De vegul ugy dontottunk, hogy e miatt nem valtoztatjuk meg az eredeti tervet, hogy hamar jojjon a kisteso.
Egyenlore ugy tervezem, hogy beteszunk meg egy kisagyat a kisszobaba aztan meglatjuk mukodik-e (barati korben mukodik, de ez baba-gyerek fuggo). ha nem, johet a varialas :)

Hetvegen el voltunk nagymamaek, ugyhogy most johet a pihenes:)

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Én viszonylag új vagyok itt, eddig csak olvasgattam. 28 éves, a 25. hétben járó kismama vagyok.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki az Uzsokiban Jex doktornőt. Magánrendelése nincsen. Tapasztalatok, vélemények vele kapcsolatban?
A kórház el tudja látni a koraszülötteket vagy át kell vinni minket a SOTE-ra? A kórház mit preferál jobban, a természetes szülést vagy a császárt? Van gátvédelem vagy előszeretettel vágnak minden első szülőt (amilyen én is vagyok)?
Szerintetek a SOTE-n vagy az Uzsoki-ban jobb szülni?
EDA-ra van lehetőség az Uzsokiban?

Előre is köszönöm a válaszokat!
felicia
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki aktív volt hétvégén, ki így, ki úgy. :lol: Mi kirándulni voltunk: vasárnap - állatkert; hétfő de. - repcsinézés; hétfő du - Eger. Jól elfáradtunk, de nagyon jó volt. :lol:

Nálam is van olyan, hogy a rúgkapa kisasszony napközben inaktív, de van egy biztos pont - este 10-kor mindennap megkergül és kick-bokszolni tanul. :lol:

Lányok, ahol már van kisgyerek! Ti tapasztaltatok olyat, hogy a gyerek elküldi az apját? Nálunk mostanában egyre gyakoribb, hogy Luca elutasítja az apját (menjen el, ne ő fürdesse, ne fogja meg a kezét stb...) és engem követel. Gondolom azért van, mert keveset találkoznak, kettesben meg aztán szinte soha sincsenek. Ha valakinek van valami jó tippje erre, azt szívesen venném.

Köszi: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Látom a hosszú hétvégén nem igazán írtatok :-)) De gondolom mindenki pihent, kirándult, lakberendezett ... stb. Nálunk inkább jövés-menés volt, szombaton apuék, vasárnap anyósék, este barátok, hétfőn meg kipihentük a sok vendéget :lol:

Tündi!
Nagyon rossz lehet ez a tejallergia. Megmondom őszintén idáig bele sem gondoltam, hogy ha megszületik a baba akár allergiás is lehet. Reméljük, hogy a 4 hónap múlva már jobb hírekkel szolgálsz :-)

Andaka!
Szerintem előbb a dokidat kérdezd meg, hogy az ujjadra használhatod-e a csepegtetődet. Neki mi a véleménye? Bár szerintem nyugodtan használhatod, ne izgulj, minden francra ráírják, hogy terhesség és szoptatás alatt nem használható :-)
Én voltam beteg a terhesség alatt, inkább náthás és vettem be algopyrint és ittam neocitránt, egyiket sem ajánlják szedni :roll:

Zsuzsa!
Lábgörcsre én is azt szoktam csinálni amit leírtál ... nekem is az vált be :-))

Chester!
Sok sikert a holnapi vizsgához!

Sokan írtátok, hogy lakás/szoba átalakításban vagytok! Hát kitartást hozzá. Nálunk is a gyerekszoba még sehogy sem áll. A szoba közepén van összerakva a kiságy, (egyébként a MiniManóban vettük, valaki írta, hogy be akar oda nézni, szerintem érdemes bár tényleg nem olyan olcsó) meg a szekrénye a gyereknek, de egy csomó doboz meg oda nem illő könyvespolc még mindig ott van bent. Nálunk idáig ez a szoba volt a rumlis ... de fogalmam sincs hova tesszük az ott lévő cuccokat :?

Felicia!
Én Jex doktornőről csak jókat hallottam, és egy másik nőgyógyásztól aki még régen ott dolgozott az uzsokiban. Bár állítólag ő is az elfoglalt/túlterhelt orvosok közé tartozik. Biztos van magánrendelése, de fogalmam sincs hol, sajnos más infóval nem tudok szolgálni vele kapcsolatban. A koraszülötteket nem tudják a kórházban ellátni, mert nincs megfelelő háttér az Uzsokiban erre. De ha visszaolvasol erről már volt szó régebben. 35. hét után viszont tuti, hogy ott szülhetsz. A többi kérdésedre én nem tudok objektív választ adni mert még én sem szültem az uzsokiban, sőt még soha :lol: A barátnőm a SOTE-n szült most, előtte a Szent Imrében. Neki a Szent Imre jobban bejött, de ez is annyi mindentől függ.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerencsére nem voltak sokan a CTG-n, így elég hamar végeztem, a dokim is éppen ráért. Jövő héten újra, meg utolsó UH :D már nagyon várom, hogy lássam Botit! És megfordult, remélem most már így is marad :oops:

Úgy látom, mindenki összeköltözik egy időre a Babával!végül is amikor takarítani kell, nem bánom, hogy csak 2 szobánk van :)

Tamara:én is most mosom az első adag kisruhát :D 7végén hozták a komódot, így most már vasalás után be is tudom pakolni őket. Szerintem addig ne vegyél több bodyt, főleg kis méretűt, amíg nem tudod kb mekkora lesz a baba. Az utolsó UH-n lesz súlybecslés. Akkor még mindig tudsz venni egy párat. Mivel nektek is nyári babó lesz, ha jó idő lesz, inkább rövid ujjú, meg ujjatlan kell szerintem. Hosszú ujjú esteleg 1-2 db éjszakára, ha hálózsákba akarod altatni. Én úgy fogom :D
Tündi: Boti is este 10 körül a legaktívabb!Biztos érzik, hogy mi már aludnánk :D Sajnos tesós ügyben nem tudok mit mondani.

Üdv,

Melus

Kép
melus79
 
 


Ja és a lényeg ... pénteken voltunk 4D UH-n, és a gyerek gyönyörűen ki van gömbölyödve. Tiszta duci juci :-))
1700 gramm. Ez 31. hetesen állítólag még belefér, de azért több mint kéne ezt éreztem a szonográfus hangjából. Picit sok a magzatvízem is ... ami azért furcsa, mert 28 hetesen még normális mennyiségű volt ... állítólag! Na mindegy, már unom hogy mindig van valami, amin lehet parázni. :lol:

Íme a Blanka:

Kép

Timi

Kép
manati
 
 


Most már nem ígéret ... itt a bizonyíték, hogy lány :lol:

Kép

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok,

Timi, nagyon edi ez a kiscsaj, es sajna nem igaz, hogy a fizetos 4D az tuti jo. Az enyem ehhez kepest irto rossz lett, ugyhogy en ezert is nem rajongtam annyira erte. De ezek utan, lehet megis....

Kezdem jobban erezni magam es most jottem ra, hogy rohannak ezek a hetek...Penteken megyek AFPre, sajna egy egesz heti programomat kellett lemondjak erte, mert hetfon mar keso lett volna levenni:(.

Tundi, sajna semmi otletem, nallunk ugyanis az van, ha megjelenik az apja en megszuntem letezni:). Reggel is at kell vigyem a masik szobaba, hogy ne lassa, ha megy el dolgozni, mert sir utanna.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


manati: micsoda jo kepek! GYonyoru!
Irigyellek mert amienken szinte semmi nem latszik... NA de hamarosan majd mindenet lathatom!:)


Melus; erre en is gondoltam, hogy nem igen veszek amig nem tudjuk mekkora is lesz igazan...Meg van ismerosom, akitol kerni is tudok, szoval venni nem fogok mert kesobbiekben ugyis venni kell neki a ruhakat, ha tenyleg kislany, kislanyos ismerosunk ne igen van.
nekem mar nem lesz uh:( Legalabbis a terhesgondozasi tervben nem szerepel a papiron. de remelem lesz meg! Azert 9 hetig nem latni az nagyon sok!
Vendég
 


Tamara, mindenkinek csinálnak még a végén (37. hét körül) egy UH-t, amin megnézik a Babót, a lepényt, a magzatvizet. Biztosan neked is lesz. Nekem eddig 3 volt, a 12.héten, a 18-19. héten és a 29. héten. Ez lesz a 4. uh, vagyis az utolsó. Én úgy tudom mindenkinek össz 4 uh van kötelezően! Szerintem kérdezz rá!

Melus

Kép
melus79
 
 


Timi! Blanka csuda édes ezen a képen! amikor mi voltunk (26.héten), Botiról csak oldalról lehetett képet csinálni, mert belefúrta magát a lepény falába, de a ducisága meg a pisze orra látszott rajta! Tök jó, hogy manapság már ilyenek is vannak :D

Melus

Kép
melus79
 
 


Hello Lányok!

Köszike, bár elfogult anyaként feltettem volna az összes képet a gyerekről, mert van még 8 :-))) de nem akarok sok lenni nektek :-)

Anyjuk, te vagy a Tamara? Mert hirtelen nem tudom, hogy Melus kinek ír? :-) Szerintem is várj a ruha vásárlással, lehet, hogy nagy baba lesz és nem is fog neki kelleni 56-os rugi/body. Én is minden kisruhát kaptam, most már csak akkor veszünk neki valamit, ha időközben még is kellene.

Ja, kötelező Uh. Szerintem is kell még csinálniuk a szülés előtt egyet. Hogy jött össze neked a 4 kötelező idáig?

Mert engem is 4x uh-zott már a dokim 8-12-18-28 hetesen, de ebből a kötelező csak az utolsó 3. Az elsőt azért csinálják, mert kell egy lelet/igazolás a terhességről ezt kellett vinnem a védőnőhöz.

Jövőhét hétfőn lesz - 32 hetesen - még egy uh-m ez nem kötelező, ezt a dokim a cukrom miatt csinálja. Bár én elég sokszor voltam már uh-n a saját magam megnyugtatása végett, pl: az Istenhegyin genetikain 2x 12 és 18 hetesen. 4D-n 2x a Kárpát utcában 22 és 31. hetesen.

De 36-38. hét között kötelező még egy! Szerintem neked is lesz!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


sziasztok!

ma én is voltam ctg-n. Melus, neked hányra volt időpontod? mivel 3 gép ment, ezért nem volt tumultus. még egyben vagyok, ma voltam ellenőrzésen is, a méhszáj zárt. péntek óta voltak azért jósló fájások. de max. 2szer egy nap. hihetetlen, hogy nemsokára már eggyel többen leszünk.
rettenetes meleg volt ma is. a héten már csak fodrászhoz megyek a szomszéd utcába.
mindenki vigyázzon magára!

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!
Tündi, az én lányom sokszor nem állt szóba az apjával. Meg is volt szegény sértődve rendesen. Igazából csak én életemet nehezítette meg az is, mert így még egy orrtörlést sem tudott átvállalni a férjem. Ez idővel elmúlt, de nem emlékszem, hogy hogyan. A fiam viszont, aki annyi idős, mint a Luca, most sokkal inkább apás, mint anyás. :?
Én a férjed helyében megsértődőst játszanék, ill. én a fiammal szoktam, ha nem akar szót fogadni nekem.
Amúgy a dackorszak küszében álltok Ti is, de lehet, hogy ez már az. Ennyire nem vagyok szakember, inkább csak túlélni akarom. Nálunk már megy az "én akarom, én csinálom" műsor. Ma például én vettem ki a babakocsiból, de mivel Ő egyedül akart kijönni (fix pohártartó van elől), ezért visszament és kijött egyedül. De már sokmindent nem enged (fürdés, hajmosás, öltzés le/fel. stb.).

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


manati, igen anyjuk= tamara

en nem tudom mi miatt nincs meg a negy kotelezo a trvezetben a 36ik hetre csak labor es kenet vetel van irva.
Nekemmar amugy megvan a negy, de magan uton, kotelezobol csak a 12 hetes, 18 hetes, es a 30 hetes. De megkerdem amikor legkozelebb megyek dokihoz.
En is teljesen abban a hitben eltem hogy a 36 ik heten vagy utana lesz meg egy, multkor az uhra varva olvasgatam a papirkat mi minden teendom lesz meg, es akkor utotte meg a szemem, hogy ott bizony nincs uh:(
De kiharcolom:)
Vendég
 


Sziasztok.
Lányok jelentem 8 ezer a 4d uh a kórházba.


Volt uh is meg nem is. Az eredmény ilyen is meg olyan is. Azért mert a nyírőbe olyan car gép van hogy tök sötét homályos és alig lehetett látni valamit. A baba totáll előröl lehett látni premierbe nem is tudom a doki hogy tudta megmérni a tarkóredőjét ami 2mm. Maga babó hossza 5,4 centi ami pont betölltött 12 hetesnek felel meg. De se a hasát belül se az orrcsontját szinte semmit nem láttunk. Azt igen ahogy a szájához emelte a kezét legelőszőr. Nekem nem olyan aktív volt de azért a lába köze is látszott. Bár elég gyatrán a minőség miatt de azt tutin állíthatom hogy egyelőre kukacot nem láttunk. Így holnap megyek ide Erzsébetre egy szupi gépre és ott megnéznek szépen mindent rendesebben.

A sötét az eredeti a világos a szerkesztett általam. Kép

Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Ivett: nekem 10-re volt időpontom, de mivel kicist előbb mentem, és tényleg nem voltak sokan, így előbb behívtak. Te mikor voltál? Én egyébként az ablak közeli gépnél voltam, kb 10 percet. Aztán a folyosón vártam a dokimat!

Jó éjszakát nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Jo reggelt!
Az alhatatlan ejszakak egyiket tudom magam mogott, tudom nem utoljara, de ugy vagynek egy pihenteto alvasra! Ez most nem az volt: allando wc, hanyinger, gyermekunk vagy egy oran at tornazott- de igen durvan- gyomoreges....szoval minden volt:( Szegeny parom sem aludt tolunk.
Mar most itt tartunk, mi lesz meg eztan....!

Szep napot mindnekinek. Nekem ma sajna vedonohoz kell mennem-a folosleges es hosszu setak egyike- nagyon utalom!
Legszivesebben felhivnam hogy nem tudok menni!
Meg vegre el kene mennem tb csekkert, mert meg jon az irgum burgum, hogy nem fizetek tb-t!
Csak mire raveszem magam eg yilyen dolgora....
Inkabb kivasalnam a pottom falat ruhakat!:)
Vendég
 


Sziasztok!

Tamara!
Nem csodálom, hogy inkább vasalnál :-)) Már nekem sincs kedvem dolgozni így a 8. hónap elején. Tökre feleslegesnek érzem már a bejárkálást :-)) De már nem sokáig!

Vera!
Szerintem is keress fel egy "szuper gépet" :-)) Ez egy nagyon elavult gép lehet, 12. hetesen már szebben kéne látszódni a picinek. Egyébként az uzsokiban is jobb képet csináltak ennyi idősen a piciről.

Nekem így nézett ki 12. hetesen:

http://img0.tar.hu/mayernagy/img/33280336.jpg#3

Ivett, Melus!
Hányadik héttől kezdtetek el ctg-re járni? És ez milyen sűrűn van? Kb. mennyi idő?

Köszi
Timi

Timi

Kép
manati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?