Új privát üzeneted érkezett!

Vagyis mintha jobban lenne, csak most kezd köhögni és a torka fáj!
Vettem hagyományos lázmérőt, a buzi digitálissal nem lehet hónaljban mérni!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Benó tegnap délután formában voltál!!!!! :D :D :D
Flóra köszi az álomhozót!!!!!!!Tök aranyos!
Tancsu Te pihenj amig és amennyit lehet mert Gergő ugyis ugráltatni fog!!!
Szilvi jó a képed, a cipőd is,Benónak nem magyaráztad el egyik kép sminkkel, a másik anélkül! Legközelebb félig sminkelj és arról tégy fel egy képet!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Be be be laptetőm volt, nem is volt nehéz hisz egyedül írogatok!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 

 
 

Cupp Zsuzska...:)

Királyfinak jobbulást...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szia

Kép
muzsuzska
 
 


Gratula a laptetőhöz...:D

Max én nyerhettem volna el előlled, de el voltam foglalva az emiljeimmel..:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Álmos vagyok de kitartok, Királyfiért mindent!

Kép
muzsuzska
 
 


Közben én is azokat nézegettem! Bevásároltam, tömegnyomor mindenhol, megint mindenki azt hiszi hogy éhen fog halni a pünkösd miatt.

Kép
muzsuzska
 
 


Az éjjel elkezdett fájni a méhem, olyan fura mintha égne vagy mit tudom én.Érzem hogy van, de még egy hét ha normális ciklus lenne a piriig.

Kép
muzsuzska
 
 


Tancsu kicsikét maradhattál volna én ugyis elmegyek 10kor, utána pedig szundi lesz!!!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Én itt vagyok Zsuzska...:)

Csak közben még olvasgatok....a freemail totál belassitotta a gépet...:(

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Honnan tudom, hogy mikor ki van bejelentkezve????

Ha fenti sort nézem, volt olyan hogy Flóra irkált és közben nem irta ki hogy itt lenne....
Ti honnyn tudjátok?

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ma csinálni fogok egy liusttát, hogy mit kell még beszereznem Gergőnek...:)
Várom majd a tanácsokat csajok...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


listát

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na ezek szerint egyedül vagyok....:(
Akkor most menek listát irni.....:D

Igy be tudom osztani, hogy melyik hónapban mit vegyek meg, jobb osztani anyagilag is....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Húúú...

Senki?
Jaj télleg, hisz alig vagyunk itt hétvégére....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na én délben ismét aludtam egy nagyot, elmentünk kocsikázni a párommal, délelőtt elvittük a kutyit sétálni, stb....
Viszont a listám még sehol....:(

Most már tényleg menek irni....:)

Este még benézek majd...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szegény Tancsu ,végre van géped és senki sincs itt!
Jó ötlet a listázás. Mindenből a minimum, ami a legszükségesebb!
Sokan túlzásba esnek és 10et vesznek mindenből, csakhogy a babák mindent kinőnek hetek alatt! Remek ötletnek tartom a bababörzéket, ahol vásárolni és csereberélni s lehet. Sokan ódzkodnak tőle, mert használt ruhák. De hogy tud egy baba tönkretenni egy rugit vagy kisinget?

Kép
muzsuzska
 
 


Évi kirándul, Szilvi Füreden, de Flóra és Benó merre vannak??

Kép
muzsuzska
 
 


megyek dolgozni!!!!!!! Jó éjt mindenkinek!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Előkerültem! Kép

Kép
flóra 11
 
 


Lányok, ma nem tudtam jönni. Vendégeket vártam.Ezért munkából hazafele irány a Tesco,bevásárlás.Aztán még itt volt a kolléganőm.Mikor elment, akkor gyorsan nekiláttam főzni,sütni. Vacsorára natúrszelet volt tavaszi borsós,kapros mártásban rizzsel. Desszert pedig gyümölcstorta. Majd jön ennek is a receptje.

Kép
flóra 11
 
 


Sziasztok lányok...:)

Kellemes napsütéses tavaszi hétvégét ....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szia Tancsu!

Kép
flóra 11
 
 


Egyszerre jöttünk ide? Ez is jelent valamit,biztos. Már mindenben jeleket látok,csak sajnos semmit nem érzek.

Kép
flóra 11
 
 


A listán főbb pontjai megvannak.Ami megvan már:kiságy,babakocsi,1 db pléd,6db textilpelus,1 cumisüveg,1 cumilázmérő,1 bébihordozó ami kocsiba szerelhető.Minden hónapban veszek 1-32 csomag pelust, 1-2 csomag popsitörlőt.
A ruhák a hugomtól jönnek majd, azt még nem tudom hogy mit kell hozzá pótolnom.
Van 2 garnitúra ágynemü, 1 gumilepedő.
Na kb ennyi.....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Cupp Flóra..:)

Jó hogy jöttél, éppen listázok.-....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ami tutira nincs még meg, de kell hogy legyen:kiságyba matrac,még 1-2pléd,fürdőkád,fürdőlepedő,pelenkázószekrény+szivacs,esővédő a babakocsira, kiságyba vagy 3 lepedő......

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na és akkor várom majd az ötleteket, tanácsokat....:)

Flóra te ebben úgyis gyakorlott vagy már...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Mindennek van jelentése, de mi csak tippelni tudunk hogy vajon mi lehet az....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


De jó! Segítek neked. Így kicsit olyan,mintha én is készülődnék. Legalább veled részt vehetek benne.

Kép
flóra 11
 
 


Zsuzska

Remélem nem fáradtál el nagyon a munkában.Most már bizti az igazak álmát alszod....:D
Jó pihenést....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


A jó tanácsnak meg örülök....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Van pár dolog, amit majd tuti nem szeretnék használni.
Ilyen a mérleg:ne annyit egyen amennyi elő van irva, hanem amennyi jól esik neki.
Orrporszivó.Szerintem hülyeség, az ember orra öntisztitó folyamatot végez és ezt csak tönkretenném vele....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Jaj, hirtelen nem is tudom,mi kell. Gondolkodni is kellene néha. :D
A kádba olyan alátét,amire a babát fekteted. Ha textilpelust is fogsz használni,ahhoz gumibugyi. Vagy azt csak büfizéshez fogod?

Kép
flóra 11
 
 


Ja és persze a babakozmetikumok. Attól függ,mit szeretnél használni. Popsikrém,olaj,testápoló,hintőpor. Puha, babnák való hajkefe.

Kép
flóra 11
 
 


Zsuzsi,remélem Királyfi jobban van és már neked sem fáj a méhed. Ha felébredtél,jelentkezz.

Kép
flóra 11
 
 


Tancsu,pólyát fogsz használni? Nem mindenki használ. Ha nagy a baba,akkor nem kell.Nekem az elsőkicsi volt,nála viszont nagyon jól jött. A hajkefét azért mondom,mert nem tudhatod,mekkora haja lesz.És később meg úgy is megnő neki.

Kép
flóra 11
 
 


Textilpelus a büfizéshez, az kis feje alá amikor alszik, ill 1 a fürdőkádba fürdetéskor, hogy ne a müanyag legyen a popsija alatt.
A kádbetétel nem ajánlják, mert ha az elején amig nem sokat mocorog és nem szokod meg hogy tartani kell a babát, akkor később nehezebb lesz betét nélkül fürdetni.

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Eltűntél, Tancsu? Még gondolkodom a listán.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Babakozmetikumot végére hagyon a szavatossági idők miatt.
Itt nálunk amikor megszültél, a kórházban a doki ir fel receptre mindenféle fürdetőt, köldökápoló alkoholt, olajat, stb.Ezek gyógyszertári cuccok és egyáltalán nem irritálják a babákat, nem úgy mint a sok márkás cucc.

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Értem. Viszont digitális hőmérőfog kelleni.

Kép
flóra 11
 
 


Állandóan egyszerre írunk.Látod?

Kép
flóra 11
 
 


Kicsit ki kell kapcsolnom a gépet.
Nem müködik mind a 2 gépen a net, valami kábelek össze lettek keverve.
Megcsináljuk és próbálok visszajönni.

Cupp addig is...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Most már tényleg neked kell jönni akkor babásodásban
:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Oksi. Várlak.Addig listázok helyetted. :D

Kép
flóra 11
 
 


Na sietek vissza....

Pápá...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Közben a fiammal beszéltem telefonon.Éppen megérkezett Budapestre.Most megy a Rubik kocka versenyre. Szorítsatok majd neki. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Hasznos lista babavárók számára!


Babakelengye

1. 4-5 db kombidressz (más néven body) 56-62-es méret, a baba nagyságától függően. Nyári babáknak 2-3 rövid ujjú is kell.
2. 4-5 db rugdalózó szezonális vastagságú anyagból, 56-62-es méretben
3. 2-3 db kissapka évszaknak megfelelően
4. Babapléd (kb. 80cm x 100 cm), rá való huzattal (2 db huzat), + a babakocsiba ,,kimenős” pléd.
5. 3 db lepedő
6. 2 frottír fürdőlepedő + 2 kifogó
7. 1 nagy csomag pelenka mini (1-es) méretben (ha pici a baba, 3-4 kg-ig kényelmesebb a Newborn méret).
8. 10 db textilpelenka (tiszta alátétnek pl. orvoshoz, büfiztetéshez) Kizárólag textilpelenka használatánál kb. 30-40 db kellhet, plusz 2-3 gumibugyi.
9. Levegőztetőzsák (más néven overall) 68-74-es méretben. Praktikus a lábnál átcipzározható zsák, és a rendes overall is, két télen át jó.
10. Alváshoz hálózsák, nyári (pamut, ujjatlan) és téli (vastagabb) 68-74-es méretben.
11. Szezonálisan 2-3 kabátka, kardigán 62-68-as méretben (azért jobb, mint a pulóver, mert nem kell a fején áthúzni)
12. 5-6 pár zokni, télen harisnya.
13. Pólya 2-3 huzattal vagy kókuszpólya (praktikus, mert átalakítható takaróvá)
14. Szoptatós párna (erre a célra egy megfelelően kitömött kispárna is megfelel)

Még néhány jó tanács:

* Minden legyen pamutból vagy pamut béléssel!

* Nézzük meg a varrásnál, nincs-e félrecsúszva vagy rosszul megvarrva.

* Ne legyen csipkés-fodros gallérja, mert ez irritálja a baba bőrét.

* Figyeljünk a bodyk gumírozására, nehogy olyan szűk legyen az ujján, hogy ne lehessen a babára adni, illetve nehogy szorítsa a combjánál (ugyanez érvényes a rugdalózókra is). A nyakrésze kellően tág legyen (jobb a patentos vagy a borítéknyakú).

* Ne vegyünk olyan ruhát, amelyik feltehetően engedi a színét, vagy különleges bánásmódot igényel!

* Nézzük meg, hogy a zoknik és a harisnyák megfelelően vannak-e gumírozva.

* Ma már egyre kisebb a jelentősége annak, hogy milyen színűbe öltöztetjük a babát, bátran vásároljunk tehát a rózsaszínen illetve világoskéken kívül erősebb árnyalatú ruhákat is.

* Ha az összes ruha hasonló színvilágú (pl. kék, szürke és zöld árnyalatok), jelentősen megkönnyítjük magunknak mosáskor a ruhák szétválogatását.

Kép
flóra 11
 
 


Tancsu,én még vennék egy külön szennyestartót, elég egy kicsi a babaholmikra és egy szemetest a pelenkákra, törlőkendőkre.

Kép
flóra 11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?