Új privát üzeneted érkezett!

[quote="kisfruzsi"]L írta:kisfruzsiányok,
A Dvitamint mikortól kell adni a babónak? 2 hetes kortól?

Bizony, 2 hetes korától naponta .. :)
A K vitamint meg az elejétől hetente.

Kép
szösszenet
 
 


[quote="kisfruzsi"]L írta:kisfruzsiányok,

A Dvitamint mikortól kell adni a babónak? 2 hetes kortól?


igen.

Kép
emi29
 
 


[quote="emi29"]
írta:
emi29Megjártuk mi is a tanácsadást. Lilikénk 3780 gramm és 52 cm. Pont egy kilót hízott ő is, mióta itthon vagyunk. :)

Látom továbbra is nagyjából egy ütemben gyarapszanak a Csajok, mint odabent a pocakban is :)
ÉS a súlyfeleslegünk is hasonlóan lassan megy le .. sajnos :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 

 
 

köszi lányok. Csak most ment el a gyerekorvos és annyi mindenről beszéltünk, hogy nem voltam benne biztos mit mondott.
Sajna begyulladt Alma szeme eldugult a könnycsatorna és kaptunk szemcseppet, kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá:)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Nálunk most volt az első éjszaka, ami sírással, nyűglődéssel telt. Komolyan nem tudom, mi baja volt. Espumisant ő is kap, mert nagyon szeles, a hasa feszes, és nem igazán szokott büfizni. Lehet, hogy mégis a hasa fájt. Viszont örülök, mert a védőnő és a gyerekorvos úgy gondolják, hogy már nem kellene őt éjszaka ébresztenem, egy 3 kiló 35 dekás gyerek (ennyi volt tegnap) már tudja, mikor akar enni. A védőnő nézte, hogy már a nagyajkai is teljesen fedik a kicsiket, szóval szerinte ő már kinőtte a koraszülöttséget. Kíváncsi vagyok, mi lesz.

Kisfruzsi, gratulálok nektek! Nagyon szép kerek babád van!

Babyteve, hogy bírod ilyen jól? Az 5-6 óra alvásért egyben azért irigyellek :wink:

Csöppke! Te aztán tényleg türelmes vagy, biztosan a tapasztalat teszi.

Szülni vágyóknak továbbra is kitartást kívánok!
Vendég
 


Csöppke: igen tök jó hogy te ilyen jól birod..énis imádtam pocis lenni egészen pár nappal ezelőttig..de azt is tudom már most hogy nagyon fog hiányozni a királykisasszonyoknak kijáró figyelem..az érzés..az hogy minden életbiztosítós reklámon elbőgöm magam..meg még sorolhatnám..
de a családban annyi rossz történt mostanába..hogy Máté már nagyon jó lenne ha meghozná a boldogságot..

Megszült anyuk pedig visszatérnek dejóóó :D :D

Kép Kép

és új top10:

szőlő 1.e
bolygó 4.e
gabo 4.e
anetto 8.a
celesztina 11.e
sirkici 13.a
lituka 13.a
medina 17.e
gitka 18.a
atizka 19.e

Amugy nst-nk tökéletes volt..pénteken ójra megyünk és meg is vizsgál..uh-ra mi már nem megyünk..igy nem tudom hogy állunk a lepénnyel meg ilyesmik...
szülésznénik imádják a szép feszes pocim :)
asszondják szépen kitölti a pocim..
nem tudom..kicsit csipkelődik a kicsi fiam de hát majd kiderül..várunk szépen a sorunkra :D

a CSAJOKNAK PEDIG MÉGEGYSZER GRATULA..erősitik a fiúk táborát..

Fruzsi: Alma nagyon csodás baba :)
Vendég
 


48 baba: 19 kislány..29 fiú..
45 szülés: 10 császár és 35 sima...

ja és 40+2 bambika nem 41+2...41. héten még senki nem szült..ez jó jel :D :D

mi pedig ma beléptünk a 40. hétbe...lehet hogy ma születek van már kiírva :D
Vendég
 


Szöszke,
eszembe is jutottál, amikor mondta a védőnő, hogy hány kiló :) :)

Virág,
Kapunk Gertiről képet??

Kép
emi29
 
 


Szasztok!

No, végre kaptam 2 homeos szert: caulophyllumot és cimicifugat, de azt, hogy hogyan is kell ezeket szedni nem találom :shock: :o :? Tudna vki segíteni? A neten csak a caulo...-ról találtam infot. 1*5 golyót kell mindkettőből? Ugyanaznap? Aki szed(ett) ilyeneket írja már meg, hogy kell -előre is köszönöm.

Klarka: örülök a jó híreknek :D további kitartás Nektek és drukk Atinak!!!

Kép Kép
celesztina
 
 


Ó, Fmariannak nagy nagy gratula és sok boldogságot Nekik!!!!

Kép Kép
celesztina
 
 


Litu 42. hetet akartál írni nem? Én leszek akkor az első 41+1-re :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


sziasztok,

Lituka, tök jó ez a tábla és a statisztika is!


Szőlő, ha jól látom Bambika 41+2-re szült.

Most nézem csak,h. mennyien vagyunk ebben a topikban :shock:

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango, de alá írta a Litu hogy Bambika 40+2 és nem 41+2 :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


lituka! köszi a táblit és a statisztikát! Kicsit megnyugtat, hogy a 41. hét után még nem szült senki.... :lol:

és ismét megállapítottam, hogy milyen jó a sima/császár arány. Nem semmi... :P

Kép
gabo001
 
 


Szőlő! messze még a csütörtök! addig még simán szülhetsz! egyébként mikor indítanának neked? Nekem máj. 13. - kedd. De az még messze van....

Kép
gabo001
 
 


[quote="1bambi"]i írta:1bambinfacol eddig jó volt, de most kételkedek benne.
talán az "angol vizet" kellene adni, de nem tudom, hogy lehet-e keverni a kettőt.


megkaptam a választ a dokitól. lehet. (vagyis ha adja az ember az infacolt, de 2 kaja között hatalmas hasfájós görcsök vannak, akkor lehet neki adni a vízből -1 hónapos kor felett-.

voltunk dokinál. jól kikerekedett a szemük, nekünk is. 3,86 kg Dani. :shock: :shock: :shock:
mondta a dokinő, hogy átkellene állnunk a 6x-i evésre...no comment...(mindenki mást mond)
szerinte azért fáj a hasa, mert sokat eszik (ma 100-110 gr-okat nyomatott eddig.). igen, csak szopi közben hogyan ellenőrizzem, hogy mennyit eszik? és húzzam meg a határt: hogy kisfiam, már 80-at ettél, most kitépem a cicimet a szádból...
Szegény kisbaba meg még nem tudja, hogy mikor kell abbahagynia, nem jön rá, hogy a sok kajától fáj a hasa.
na meg van amikor ugyanannyi idő alatt 70 gr-ot szopizik, másnap meg akár 120-at...
hát, nem egyszerű...

Kép
1bambi
 
 


Gabo, pénteken.

Bár pont most írta az ismerősöm aki ott van a SOTE-n hogy azt nem a dokim dönti el hogy mikor indítanak, hanem az osztályvezető... Marhajó..... Azért remélem ő sem dönt másképp basszus, tök beleéltem már magam ebbe a max péntekbe!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nem nem bambika 40+2 csak én irtam el..30ára volt kiirva...

Szőlő: nem bizti az még..lehet megszülsz elöbb...++++++++++++++++

Celesztina: vagy ugy szeded hogy mindekettőből 1x5 vagy egyik nap egyikből 2x5 másik nap másikból..én pl ugy szedem egy nap 10 cimicifuga másik nap 10 caull...
elötte utána félórával ne igyál egyél...és ne moss fogat ne egyél mentolosat..nagyjából ennyi a titka..

Apa szülinapja ma elég szarul sikerült..cipőt akartam neki venni de nem vettünk mert nem volt kedve..mert reggel elcseszték neki a teherautó amit megakart venni motorhibás lett..igy egész nap szomorkodott..elvittem ebédelni..erre szörnyű kaját kaptunk..ráadásul sokat is fizettem..:( kivoltam..
most elment nézni egy uj kocsit..utána megy a barátaihoz akikkel iszik szülinapjára egy pár sört...
nekem meg ugy hiányzik..és még örömet sem tudtam ma szerezni..:(
igy utsó napokban szívem szerint magamhoz láncolnám..de látom rajta hogy ő neki meg nincs türelme hozzám..:(
Este azt mondta ha akarom meghancúroz :) (de zavar hogy csak azért mert mondtam neki hogy lehet attól elindul ki a kölyök és mondta ha akarom beveti magát...:( )
szóval igy nem akarom..mert abban semmi bensőséges nem lenne..csak kb. na na na szted elindul nem?? grrr..inkább maradok szextelen..

a fodrászt kérdezte vki miért váltam meg a pótlástól..hát jön a 40 fokos meleg és a baba melett egyszerübb a félhosszu mint a derékig érő..és nem lesz időm bajlődni vele..mert elég nehéz volt kiszárítani..majd ősszel visszakerül :) addig meg nődögél a sajátom tovább..

na ma is legyen még baba...:D olyan jó jó hírekre érkezni :D
Vendég
 


szőlő! elhiszem, hogy beleélted magad, hiszen már csak pár nap a tutiig... de csak nem hagynak a hosszú hétvégére még egyben! Bizzunk ebben! majd drukkolok! De addig szerintem nyugodtan megszülhetsz, még rengeteg az idő péntekig. Őszintén szólva én is bízom ebben a hétben... csak megszülünk már te, bolygó meg én! :roll:

Kép
gabo001
 
 


Szőlő, hát a szemem a régi :) Csak jót akartam, hogy ne keseredj el :)

Most olvasgattam egy picit vissza

Kiscica
jöhet a Maszatos.Micis kép!!!! :) :)

Lolka, köszönjük a névdícséretet :)

na megpróbálok feltölteni egy képet az angyalkáimról (csak mobilos van, a fényképezősöket le kellene kicsinyíteni..)
hát ez vicc, még ezeka képek is túl nagyok... na majd egyszer (majd ha oviban lesznek...)

Kép
Kép
mango.
 
 


[quote="celesztina"][ írta:celesztinacolor=violet]Szasztok[/color]!

No, végre kaptam 2 homeos szert: caulophyllumot és cimicifugat, de azt, hogy hogyan is kell ezeket szedni nem találom :shock: :o :? Tudna vki segíteni? A neten csak a caulo...-ról találtam infot. 1*5 golyót kell mindkettőből? Ugyanaznap? Aki szed(ett) ilyeneket írja már meg, hogy kell -előre is köszönöm.

Klarka: örülök a jó híreknek :D további kitartás Nektek és drukk Atinak!!!


hát, én nem tudok ebben segíteni, mivel én az elsőt kezdtem el szedni, és heti 2x5-öt kellett ennem. (de te már "hátrébb" vagy időben, mint én voltam akkor).

Kép
1bambi
 
 


Utoljára felteszem az áprilisra kiírt Anyucik tábláját .. hiszen betelt :)
Én elteszem emlékbe ... :D Meg Litukájáét és Csöppke tábláját is, ha készen lesz ;)


Kép

Ha van valakinél hiba, szóljatok!!! :)

Kép
szösszenet
 
 


Gratulálok minden új babához!!

csak annyit akartam, hogy a 10 császárból amúgy 3 ikres, és 3 tervezett, tehát még jobb a statisztika. Persze attól még császár, csak ezek sztem "enyhítő" körülmények.

ercsi_3
 
 


Először is nagy gratula Nononak!
végre kibújt a kis Márk és milyen gyorsan!!!

Bambi, Szössz, köszi az érdeklőést. tegnap kezdett beindulni a tejem (na még nem ömlött hisz csak a 3. nap volt) reggelre végre tudott szopizni. Előtte ugyanis csak a csecsemősök segítségével sikerült begyömöszölni a szájába a cicit. Mire hazajöttünk a kórházból rángatta a fejét és nem volt hajlandó enni. mára még nagyobb lett a cici, már most tök kemény, úgy tűnik kezdődik:) és még nincs vége, mert még nem ömlik a tej...de legalább végre hajlandó enni. De most be kellett szerezni egy mérleget, mert a védőnő halálra paráztatott, még tápszert is kellett neki adni este.
fejni nem bírok. megőrülök ettől az aventes fejőtől. van valakinek olyan?
olyan hülyének érzem magam szoptatás terén...

egyébként szerencsére jó baba. nagyon imádom. az apukája meg szerelmes belé...

Klarka, olvastam, hogy milyen szépen eszik a pici, mennek nektek továbbra is a drukkok.

olyan szép idő van lányok....nekem azt mondta egy csecsemős nővér a kórházban, hogy ha nem a körúton tologatom, akkor levihetem 10 percre sétálni...
szerintetek nem korai? mondjuk ha kertes házban laknánk tuti kiraknám a kertbe.

teszek fel hamarosan képeket...

és próbálok bekapcsolódni az eseményekbe itt is:)

lolka_zs
 
 


Lolka Drága - Ne érezd magad hülyén a szopi miatt :)
Ha kemény a cici, és eszik már a Kicsi, akkor pár nap alatt belejöttök!!! Ezek szerint a tejbelövellés megtörtént ;) Pár nap, és megkönnyebbülsz, nem fog úgy feszíteni .. neki és neked is könnyebb lesz, mind a szopi, mind a fejés :) (mondom én, aki csak alkalmakra fej :lol:)
Én 1,5 hetesen vittem ki Alízt először sétálni 10-15 percre ..
Aztán fokozatosan .. mostanra 2 órákat is sétálunk .. :)

Sőőőt .. hétvégén voltunk levegőzni, Szabi haverjait meglátogattuk a hétvégi focin a Városmajorban, és persze 3 óra alatt nem végeztünk .. így a kocsiban szopizást is teszteltük .. sima-ügy :lol:
Egyre szabadabb az ember a baba mellett :)

Szia Ercsi!!!! Hozz fotókat :) Ne fukarkodj .. mindig lesem, milyen csodaszép a lányod! :)

Lolka - Te is mutathatnál képet!!! :)

Kép
szösszenet
 
 


köszi Szössz:) nekem a fejés még nagy lelki teher:) örülök, hogy eszik. majd megpróbálom, de én is csak alkalmakra szeretnék fejni. a védőnő szerint meg minden szopi után kell.

mindenki mást mond:(

Celesztina, én is kaptam a gyógyszertárba ilyet. én az caulophyllumot vettem azt kellett hétköznap és vasárnap az arnicát. a másikat amit írtáűl azoknak kellett akiknek nincs jóslójuk. meg az is megvolt hányadik héten mit. szóval bonyolult volt, és nem szedtm. egyszer vettem be:(

de itt többféle verziót láttam. szerintem nem az enyém a nyerő, de ha gondolod szívesen megkeresem és leírom.

én vettem a szopira is homeós szert 2szer szedtem eddig. szerintetek kell? én teát tuti nem fogok inni, nem bírom az ízét tutira.

irigyellek Szössz a sétákért, alig várom. szerintem ha szép az idő 10 percre levisszük holnap, most már tényleg meleg van. ennyit akkor is volt kint, mikor hazahoztuk. és azért ez zöldebb környék:)

hozok mindjárt képet.

lolka_zs
 
 


[quote="lolka_zs"]E írta:lolka_zslőször is nagy gratula Nononak!
végre kibújt a kis Márk és milyen gyorsan!!!

Bambi, Szössz, köszi az érdeklőést. tegnap kezdett beindulni a tejem (na még nem ömlött hisz csak a 3. nap volt) reggelre végre tudott szopizni. Előtte ugyanis csak a csecsemősök segítségével sikerült begyömöszölni a szájába a cicit. Mire hazajöttünk a kórházból rángatta a fejét és nem volt hajlandó enni. mára még nagyobb lett a cici, már most tök kemény, úgy tűnik kezdődik:) és még nincs vége, mert még nem ömlik a tej...de legalább végre hajlandó enni. De most be kellett szerezni egy mérleget, mert a védőnő halálra paráztatott, még tápszert is kellett neki adni este.
fejni nem bírok. megőrülök ettől az aventes fejőtől. van valakinek olyan?
olyan hülyének érzem magam szoptatás terén...

egyébként szerencsére jó baba. nagyon imádom. az apukája meg szerelmes belé...

Klarka, olvastam, hogy milyen szépen eszik a pici, mennek nektek továbbra is a drukkok.

olyan szép idő van lányok....nekem azt mondta egy csecsemős nővér a kórházban, hogy ha nem a körúton tologatom, akkor levihetem 10 percre sétálni...
szerintetek nem korai? mondjuk ha kertes házban laknánk tuti kiraknám a kertbe.

teszek fel hamarosan képeket...

és próbálok bekapcsolódni az eseményekbe itt is:)


aventes fejőről kifejtettem a véleményemet. egy nagy szxr!!! már 126x kidobtam volna az ablakon...igazából a gépi lenne jó, de tök drága.
nekem az egyik bimbómra mondták a kórházban a csecsemősök lesajnálóan, hogy anyuka abból aztán nem fog tudni szoptatni...az első héten nehéz is volt, most meg jobb, mint a másik, könnyebben szopizik belőle Dani.
nyugi, legyél türelmes. lesz még olyan, hogy rángatja a fejét és nem akarja bekapni (nekem pár napja néha 3-4 percet kell hadonászni Danival, hogy ne rángassa el a fejét...közben meg folyik a tejci...)
nem baj ha méred, de nem értem miért kell paráztatni. ezt annyira utálom...
szopi: én is hülyének éreztem magam. mindenki mást mondott. ki fog alakulni, ne aggódj!
séta:
nekünk azt monsták 3 hét és 3kg együttes teljesítésekor lehet kimenni. neked ezzel szemben...tök mást mondtak...fogsz még jó sok ellentmondásos tanácsot kapni. ne őrülj bele, azt fogadd meg amelyik szimpi.
szerintem most még csak szoktasd nyitott ablaknál vagy erkélyen...4 naposan nagyon kicsi még...

Kép
1bambi
 
 


Bezony Lányok képeket kérünk :D

Ercsi: igen nagyon nagyon jó az arány..reméljük igy is marad mostmár :)

Szóval mamik tessék feldobni minket a képeitekkel...én már csak óriás pocakot tudnék de azt már nem fogok :)
Vendég
 


lolka
a fejést gondolom azért javasolja minden szopi után, hogy ne gyulladjon be a melled, meg növekedjen a tej mennyiség.
én sem szoktam fejni. csak pár adagot fejtem, hogy legyen tartalékba.
nekem amúgy az elején az jött be, hogy szopi az egyik mellből, majd át a másikra, és fejni az "elsőből"(az elsőből kiszopiztatni amit lehet, és a 2-kal megkínálni...). majd a köv. szopinál fordítva. aztán egy idő után már elég csak az egyikből.
de nem adok 100. tanácsot, nem akarlak megkavarni.

Klarka,
kimaradtál pár hozzászólásomból, peddig mindig lesem, hogy van-e új hír. Minden jót kívánok Nektek!

Kép
1bambi
 
 


Gratulálok Nononak és Fmariannak a hatalmas babókhoz.

Nekünk még csak ma esett le a köldökcsonkunk. Igaz jó vaskos volt a köldökzsinór. Viszont tegnap óta szenvedünk mi is a pocival. Nekünk a torna válik be a legjobban. Nekünk a Bettinél nem vált be az Infacol, úgyhogy most Espumisant adok Biusnak. Akartok minket is irigyelni kicsit alvásügyileg? Továbbra is este 10 körül elalszik, fél 4-kor szopi, utána pedig 7-fél 8 körül kelünk újból.

Lehet, hogy én vagyok az egyetlen akinél az Avent tejszívó is jó szolgálatot tesz? Nekem semmi problémám vele. Alefejt tejet pedig én is aventes pohárba teszem.
Porontyom itt szundikál a kezemben.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


[quote="kerekes97"]
Lehet, hogy én vagyok az egyetlen akinél az Avent tejszívó is jó szolgálatot tesz? Nekem semmi problémám vele. Alefejt tejet pedig én is aventes pohárba teszem. /[quote]

áruld el a titkot, lécci, lécci!

Kép
1bambi
 
 


[quote="kerekes97"]
írta:
kerekes97Lehet, hogy én vagyok az egyetlen akinél az Avent tejszívó is jó szolgálatot tesz? Nekem semmi problémám vele. Alefejt tejet pedig én is aventes pohárba teszem.
Porontyom itt szundikál a kezemben.


még 1x:

áruld el a titkot, lécci!!!

Kép
1bambi
 
 


[quote="1bambi"] írta:1bambi [nyugi, legyél türelmes. lesz még olyan, hogy rángatja a fejét és nem akarja bekapni (nekem pár napja néha 3-4 percet kell hadonászni Danival, hogy ne rángassa el a fejét...közben meg folyik a tejci...)


Nálunk mindennapos ez a harc... :D :D :D Én azt vettem észre, hogy akkor nem kapja be Beni rendesen, amikor nagyon tele van! Ilyenkor kapkodja a fejét, néha odatartja, hogy folyjon bele a tej, de rendesen szívni az első 5-6 percben egyáltalán nem hajlandó! De aztán amikor már kellő mennyiség szanaszét folyt, akkor elkezdi rendesen és 30 percig abba se hagyja! :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Bambi, köszi, a védőnő is pont ezt javasolta. csak tudnék fejni...
de majd megoldom valahogy..köszi a bíztatást.

lolka_zs
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:49-kor.
Vendég
 


vagy egy-kettő-három műkodj :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Köszi lányok a drukkokat, bíztatást. Nem is tudom, mivel lehetne előcsalogatni lánykámat meghitt vackából, annyira jól érzi bent magát, nem hajlandó anyukájának segíteni. Na mindegy, türelem - babát terem. :)

Babázó mamák: Olyan jó olvasni benneteket a szopiról, a ébrenlét-alvás alakulásáról, hasfájásról stb. Tiszta profi leszek, mire megszülök. Na jó, azért gondolom mégsem, hiszen minden babácska más. Én meg tök tapasztalatlan vagyok minden téren. Úgy szeretnék én is ilyenekről írni már, na!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


[quote="pumpóka"]
írta:
pumpókaMájusi anyucik.... "a szinpad a tiétek" .... :lol: énis azon gondolkodtam, mikor Szőlő irta, hogy irni kéne sms-t Uri Gellernek, hogy mentalizálja meg... elképzeltem, hogy mondja: "Egy-ketto-harom... szuljel..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Ez jó!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


na még utsó mai bejelentkezés..itt minden rendben..jó éjt lányok..
holnapra sok babát kívánok magunknak :D a mamiknak pedig sok tejcit és sok édes mosolyt a babáiktól...
Vendég
 


Pumpó köszi, többre megyek itt veletek, meg a barátnőmmel, mint bármilyen szakemberrel. azok csak paráztatnak. milyen jó, hogy ti már okosak vagytok ezekben:) szerencsések a májusi mamik.:)

próbáltam zuhizni forró vízzel, megmaszíroztam és egész jól megy. itt az a hülye mérlg és 30at evett. az normális?

most rakom össze a képket. hamarosan jövök.

lolka_zs
 
 


Lituka: köszönöm a homeos infot! :)
Sajnálom, hogy nem sikerült jól párod szülinapja, de azt biztos értékeli, hogy most sörözhet a haverokkal -fel a fejjel, már biztos ő is tűkön ül, hogy mikor érkezik és milyen lesz a kis trónörökös :D Nálunk ugyan második baba, de párom olyanannyira "megzakkant" hogy pl ma is kint hagyta a kulcsot a zárban miután hazajött és órákkal később kezdte el keresni, hogy hova is tette :roll: meg hasonlók...


Szösz: jó ez a tábla, hogy felraktad, szép "emlék" vagy visszanézés pontosabban :D .

Lolka: köszönöm a tippet homeo ügyben, ha már megvettük bevetem, hátha használ, max nem... majd kiderül...
Tejszívóból meg sztem a sima kézi-pumpás gyógyszertári nagyon frankó. bár fáradtságos azt használni, de jól szív. Launál azt vettünk, elég olcsó, egy többedszer szülő anyuka tanácsolta a kórházban és bevált (bár másikat akkor nem is próbáltam emiatt)Én sem akarlak összezavarni vagy ezredikféle tanácsot adni, csak azért gondoltam, hogy leírom, mert ha jól tudom ez a legolcsóbb tejszívó és ha nem megy a kézi-avent akkor talán érdemes megpróbálni.

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="pumpóka"]M írta:pumpókaájusi anyucik.... "a szinpad a tiétek" .... :lol: énis azon gondolkodtam, mikor Szőlő irta, hogy irni kéne sms-t Uri Gellernek, hogy mentalizálja meg... elképzeltem, hogy mondja: "Egy-ketto-harom... szuljel..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jajj, olyan jót röhögtem :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Lolka, ne mérd a kajákat sztem.... én legalábbis azért nem mérem, mert amikor éhes, üvölt, és össze-vissza kapálózik. Ha ilyenkor 3x ráteszem a mérlegre, akkor 3x mást mér, 2-3 dkg-os különbségekkel. És tökre nem mindegy, hogy 30-at, vagy 70-et evett....

Nekem kevés a tejem (azaz nem úszok...) de én is annyit teszek, hogy minden este fürdés előtt mérem. Amíg hízik, addig nem aggódok. Persze nem hízik minden nap ugyanannyit, tegnap 6 dkg-ot, ma csak 2-t, sőt volt hgoy ugyanannyi volt, mint előtte, de a lényeg hogy ne csökkenjen.

Azért egy kicsit írigyellek, hogy megérted ezt a kemény cici dolgot... nekem 1x sem volt kemény :( Még az éjszakai hosszú alvások után sem....

Most pl tuti kevés neki, mert óránként kéri a cicit....

Aventes mellszívó: én is úgy járok néha, hogy egyszerűen nem hajlandó vákumot csinálni....de hogy miért nem???? nem értem...
mondjuk én is koca-fejő vagyok, napok óta ma vetem elő 1x, mert úgy éreztem maradt benne tej....ja, kemény 10 ml....
De ha végre rendesen mennek a nagyok oviba-bölcsibe, akkor sztem fogok fejni minden szopi után egy kicsit... háta segít...

Most épp 3 féle szopis teát iszok felváltva, remélem segít :)

Na megyek, vészhelyzet van, kölkek meg alszanak :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


[quote="lolka_zs"] írta:lolka_zsitt az a hülye mérleg és 30at evett. az normális?

Az kezdetnek teljesen jó! Ügyesek vagytok :) ;)
Csak nyugodtan :)

Nem is gondolná az ember, mennyire hatással van az idegeskedés a tejci mennyiségére .. :roll: :roll: Nekem régóta egy cickóból szopizik Alíz .. és az utóbbi napokban egyszer előfordult, hogy nem volt elég neki az egyikből (éreztem is, hogy nincs annyi benne, mint szokott) .. milyen érdekes, pont aznap volt, amikor rokonok látogattak és családi okok miatt full idegbeteg voltam :( .. Aztán lehiggasztottam magam, megittam 1,5 liter ásványvizet és estére minden visszaállt :)
(nah, ezt csak érdekességképpen írtam le .. ill. azért .. hogy semmi nem ér annyit, hogy idegeskedjünk, és amiatt elmenjen a tejci!!)

Kép
szösszenet
 
 


Nem tudjátok, hogy gyümiből lehet enni narancsot, vagy ananászt???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok Kismamik és Anyukák!

Én is gyorsan bejelentkezem! Olvasni olvasok, csak általában úgy, hogy Beni a kezemben van, úgy meg nem tudok írni. Ha meg alszik akkor ezer más dolgom van.

Nono, fmarian
hatalmas gratula! Jó nagy bébik születtek!

Szőlő, Gabo, Bolygó
remélem Ti is hamarosan babáztok! Drukkolok Nektek!
És persze minden májusi kismaminak!

Lituka,
köszi a hiányolást, Neked is nagyon drukkolok!
:D

Klarka,
nagyon aranyos Ati, sokat gondolok Rátok! ++++

Olyan jók a képek lányok! Majd én is teszek fel, ha sikerül lekicsinyíteni.

Emi,
voltál azóta dokinál? Mi a helyzet a csomóval?

Szöszi,
olyan jó, hogy feltetted a táblát. Jó visszanézni. Lementeni hogy tudom?


Rólunk
Mi jól vagyunk, Beni szépen fejlődik, már 4300 gramm és 56 centi. Ma voltunk a sebészeten, minden rendben, egy hónap múlva kell kontrollra menni. 1 éves kora előtt meg kell műteni, de minél később, annál jobb.
A sebész egyébként annyira jó fej, nagyon aranyos volt Benivel és engem is nagyon megnyugtatott. Mindezek mellett nagyon jó szakember.

Na mennem kell

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


felsoa,

ezek jó hírek!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Zorróné,
hát igen, ezt tudom, de olyan rossz, hogy ijesztgetnek itt a végén. Hülye uh gépek! :twisted:
sirkici
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:47-kor.
Vendég
 


Pumpi köszi a megnyugtató sorokat. fejni nem bírok.egyik pillanatban minden ok, a másikban pedig nem megy. éjjel is és most reggel is kellett adni a szopi mellé 20 ml tápszert, mert iszonyúan ordított a gyerek. nagyon éhes volt. én meg úgy bőgtem, hogy miért nincs elég neki. na szedem ezt a homeós szart és beszerzek valahol kecskerutafűteát, állítólag az használ

annyira nevettem, ahogy elképzeltem, hogy mentek az oviba. bocs, gondolom akkor nem nevetséges, de ahogy leírtad olyan aranyos:) itt nyavajgok az egy szem gyerekem melllett, mikor nektek baromi nehéz dolgotok van. nem lehet semmi elindulni ennyi gyerekkel:)

lolka_zs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?