Új privát üzeneted érkezett!

:lol:
Én most is elérzékenyülök az ilyeneken,az elsőt direkt siratósra csináltuk :lol: Atöbbség aki megnézet mondta h sírt vagy majdnem sírt rajta :wink: Tehát jól sikerült az összeállítás!!
Az a 19 nap olyan hamar elszáll....

annus11
 
 


Ne is mondd!
tudom, h kevés nap, de nekem egyenlőre olyan sok! :lol:

babszika
 
 


Gratula babszika :D Az biztos, hogy gyorsan elszalad ez a 19 nap és már sűrűsödnek a teendők. Nekünk még friss az élmény :wink: Nekem életem legszebb napja volt. Szerencsére minden úgy sikerült ahogy elterveztük.

KépKép
csige-bige
 
 

 
 

Köszi Csige!
De ne igyunk előre a medve bőrére! :lol: Ki tudja, h mikor gondolja meg magát a párom :lol: :lol: :lol: :lol:
Viccet félretéve, sztem a mienk i szuper lesz, mert imádjuk egymást és csak ez számít!

babszika
 
 


Babszika!

Ez így igaz,mi se törődtünk mással.És jól sikerült minden!Egyébként mióta próbálkoztok a babával?Látom mostanság lesz péd,akkor húzzatok bele!!!

annus11
 
 


Jó reggelt lányok.Ma megcsináltam a tesztet ami persze hogy negatív lett és tuti megfog jönni, érzem de miért is lenne másképp nem is tudom miért reménykedtem már megint! :cry:
Nah mindegy majd csak tul élem.Kíváncsi leszek majd mit fog hozzá szólni a dokim...majd megint csak clostit ir fel vagy cselekedni is fog de ha nem csinál semmit én ugy kifogom osztani és akkor megyek máshova. :x

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Jucus!
Akkor most mi a következő fázis?Átjárhatósági?Kiskatona vizsg?
El se tudom képzelni h 3 éve próbálkozni az mit is jelent....irigykedem a kitartásodért.Nem is tudom hogy csináljátok.Bár én is mindig bizakodom,meg optimista vagyok.Nem tudom h ez mikor kezd el csökkenni :? De én akkor is hiszek benne,hogy így vagy úgy összejön az a baba!!!
Egyébként érdemes másik dokihoz is elmenni,hátha jobban bejön.
Drukkolok nagyon!!!!

annus11
 
 


Sajnálom Jucus. Szerintem érdemes megcsináltatni az átjárhatóságit. Én most beszedem a második adag clostit és ha nem sikerült, akkor irány vissza a dokihoz. Szerintem akkor én is megyek átjárhatóságira és elküldöm apát katonavizsgálatra. Ha ezek az eredmények megvannak, akkor hátha tisztábban látunk majd. Én is irigyellek a kitartásodért. Mi csak november vége óta próbálkozunk, de már most türelmetlenek vagyunk. Lehet hogy érdemes lenne egy másik dokit is megkérdezni.
Drukkolok neked.

KépKép
csige-bige
 
 


Jó reggelt!

Jucus sajnálom! De ne add fel!!!!

Gabi egy kérdés, Neked a tüszőrepesztő után meddig voltak tüneteid? A 7. napon vagyok, és még mindig fájnak a melleim, tegnap este meg rókáztam is egyet. Fáj a hasam is, meg a derekam is. Ez mind - mind a choragon miatt, vagy elképzelhető, hogy lakik nálam valaki?
Vendég
 


Na sikerült beszélnem a dokimmal és ha megjön a 14 napom megyek átjárhatóságira és olyan aranyos volt és biztatott nagyon jol esett .Azt mondta hogy ez már tuti sier lesz!Hát nagyon remélem!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Sziasztok,

Jucus, sajnálom, hogy most nem jött össze, de az átjárhatósági után már biztosan jönni fog a Baba!
Nekem is ez a második Clostis hónapőom, s ha nem jön össze, akkor én is kérni fogom az átjárhatóságit. A Drágám katonáit már nézték, nála minden rendben van.
Holnap leszek a 12.napon, úgyhogy megyke UH-ra, szorítsatok, majd írom, hogy mi a helyzet!! Bár kicsit aggódom, mert ebben a hónapban csak 1x1 Clostit kellett szednen, 10 napig, míg a múlt hónapban 2x1-es 5 napig...
kexi
 
 


http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=94&cid=49767

Hátha vkit érdekel!Hasznos kis cikk!

annus11
 
 


Jucus :( De fel a fejjel! Az átjárhatóségi tényleg nagyon sok esetben segíteni szokott! Én is megyek majd,ha megvan apa kiskatona vizsgálata. És amíg a doki bíztat,addig nincs gond! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Az jó jucus, mindent bele. Az egyik ismerősömnek megcsinálták az átjárhatóságit és már a következő hónapban terhes is lett. Nekem lehet hogy a sztresszel van a gond, mivel most építkezünk. Egy hónap mulva költözünk és azzal biztattak, hogy ha majd átcuccoltunk és megnyugodtunk figyeljem meg jön a baba.
Kíváncsi vagyok jucus hogy mit hoz neked az átjárhatósági eredénye. Utána már biztos hogy minden rendben lesz.
Kitartás!

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige!
Szerintem is a költözésután minden oké lesz!
Mert a tudat alatti is számít.Ismerek olyat aki addig nem esett teherbe amíg el nem költöztek,aztán viszont rögtön!!!Tehát sok sikert!!!!

Vki tudja h pontosan mi történik egy iylen átjárhatósági vizsgálaton?

annus11
 
 


Köszi annus, én is több ilyet hallottam. Hiába mondom én is azt, hogy majd jön, ha itt az ideje, azért tudat alatt már nagyon szeretnénk. Az új hely viszont igazi bababarát környezet lesz, már úgy terveztük :wink:
Az átjárhatósági engem is érdekelne. Nagyjából már utánanéztem és többen azt mondják, hogy nem olyan vészes.

KépKép
csige-bige
 
 


Na akkor megpróbálok én is utána járni ennek!

annus11
 
 


A petevezetők átjárhatóságát legtöbbször egy úgynevezett HSG vizsgálattal tisztázzuk. Ennek során röntgen alatt kontrasztanyagot adunk a méhbe, és vizsgáljuk ennek haladást a petevezetőkben. Ez általában enyhe feszítő érzést okoz csak, nem több kellemetlenséget mint egy injectio. Azt mondanám, hogy kb. minden tizedik hölgy jelez csak komolyabb kellemetlenséget. A klinikán egyébként a hagyományos fém eszközök helyett erre a célra mi vékony katétert alkalmazunk, ezzel a fájdalom még inkább elhanyagolható.



Ezt találtam....

annus11
 
 


,,Én túl vagyok rajta. 2 napos a dolog. Első nap átmelegítenek, ne gondolj semmi fájdalmasra, csak ülnöd kell egy negyed órát egy meleg helyen, ezután vért vesznek tőled, meg hőmérőznek, ezek azért kellenek, hogy megnézzék, nincs e gyulladásod, mert akkor a HSG (átjárhatósági vizsg.) nem végezhető el, mert a befecskendezett kontrasztanyaggal továbbterjedhet a gyulladás stb.
Másnap reggel befekszel (ha nem aludtál bent, mert haza is lehet menni) és valamikor aznap elvisznek erre a vizsgálatra. Felfekszel egy olyan asztalra, mint amilyen a nőgyógyásznál is van, csak annyi különbséggel, hogy egy röntgengép is van feletted, és onnantól a doki dologozik, amit nem látsz ugye, de a lényeg, hogy valamilyen módon a méhüregbe fel kell vezetnie azt a csövecskét (nem tudok jobb szót rá), amin keresztül ezt a folyadékot befecskendezi. Ez a rész elég kellemetlen, de túl lehet élni. A fejednél felfele valamelyik oldalon lesz a monitor, ott megnézheted te is, ha érdekel, hogy a folyadéknak hova sikerül eljutnia, fehérrel fogod látni a folyadék által feltöltött méhet és petevezetékeket és petefészkeket. Ha bent van az anyag, akkor ezzel kész a hadművelet (max 10 perc), jön érted a beteghordó, és visszatol a szobába. Betét legyen nálad, ha kifolyik a kontrasztanyagból valami, de a nagy része, szerencsés esetben a hasüregben köt ki, ha átjárható vagy, továbbá kicsit vérezhetsz is még másnap is, de ez normális. Görcs is előfordulhat (én nem görcsöltem). Hallottam olyat is, hogy el volt záródva vki, és emiatt az az oldali válla, karja fájt állatira. Min. 2 órát fekszel, nem kellhetsz fel, és ha minden Oké, jól érzed magad, akkor mehetsz is haza. Tulajdonképpen azért kell az a pár óra, hogy megfigyeljenek, nehogy valami gond adódjon, mert ugye csak végeztek rajtad egy beavatkozást.
Megéri megcsináltatni, mert sokkal okosabb leszel te is meg az orvos is, és közelebb kerülsz a babához, a kellemetlenséget meg elfelejted."

Ezt egy lány irta aki tul volt már rajta!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


jucus neked is röntgenes lesz? én is utánaolvastam és a röntgenest megcsinálják az sztk-ban,- ez tb támogatott-, viszont az uh-sat csak privát szokták (30-35eFt). Azt mondják, hogy az uh-s kevésbé kellemetlen és nem kell bent maradni, csupán 10-15 perc. Ha apróbb elzáródás van, akkor talán meg is "nyitja" a vizsgálat és nem kell külön beavatkozásra menni.

KépKép
csige-bige
 
 


Jucus!

Köszi az infót,igen aki már átesett rajta az jobban le tudja írni pontosan hogy is zajlik ez!Na ezt elmondom apcimnak is!Mert mondtam h amíg nem ad anyagot,addig ennek nem vetem elá magamat!!!Milyen könnyű dolga van neki :? ehhez képest az a ksi anyagleadás semmiség :wink:

annus11
 
 


Csige-bige!
Uh-st nem csinálnak csak amgánban?Télleg?Elképzelhető h azért vmelyik kórházban megcsiálják tb-n belül is?

annus11
 
 


én ezt olvastam, de ez majdnem egy egy éves cikkben volt. Bár nem hiszem hogy azóta fejlődött volna annyit az egészségügy, hogy már tb-re is megcsinálják. Én egyébként a társalgóban néztem utána, átjárhatósági alatt. Itt több tapasztalatot is leírnak. Igazából szerintem pontos felvilágosítást a doki tud adni. Szerintem ez igazából attól is függ, hogy hogyan áll hozzá a dokid a dolgokhoz. Például én voltam toxoplazma szűrésen a kórházban, tök ingyen, más pedig azt mondta, hogy a doki azt mondta neki, hogy fizetni kell érte. Sőt ha netán terhes lennék, akkor rendszeresen kell majd mennem, mert van egy cicusom akitől nem tudnék megválni.

KépKép
csige-bige
 
 


ja, olyat is hallottam, hogy volt akit az orvosa genetikai uh-ra is fizetősre akart elküldeni. Azért ez nonszensz.

KépKép
csige-bige
 
 


ja, olyat is hallottam, hogy volt akit az orvosa genetikai uh-ra is fizetősre akart elküldeni. Azért ez nonszensz.

KépKép
csige-bige
 
 


És hogyha találnak valamit, tehát a petevezető nem átjárható? Akkor rögtön tudnak tenni valamit, vagy az már műtét?
kexi
 
 


Na ennek kapcsán azt olvastam hogy a kisebb elzáródást ugye megszüntetheti,de ha nagyobb a gond akkor nem.Szóval avgy másik beavatkozás,vagy kaásból küldenek a lombikhoz.De ez attól függ mekkkora a baj odabenn!

annus11
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, mert mindjárt megyek dolgozni!

Annus!
Én anno már "laktam itt", mert már 30 hónapja próbálkozunk Kicsibabbal, de egyenlőre nem sikerült összehoznunk.

Lassan 1 éve tudom, h pcos vagyok, emiatt nem sikerült még. (ha vki hamarabb elvégzi a megfelelő vizsgálatokat, talán már anyuci is lehetnék)

Szóval, elég régóta várjuk már ahhoz, h néha feladjam, de a következő hónapban újra lelkesedjek.
Egyébként pedig köszi a drukkot, de mivel pcos vagyok, pé-m sajna nem nagyon van.

(bár, most először néztem Jónás-napot is és boldog lennék, ha beteljesülne, mert az esküvőn zebrás tesztet adhatnék a páromnak) :roll:

Szép napot nektek!!!!!
Kép

babszika
 
 


Az uh -at sajna biztos hogy nem támogatja a tb.De se baj csak az a léyeg hogy megvizsgáljanak!Ha nagyobb az elzáródás akkor laporoszkópiát végeznek ami abból áll hogy 3 kis 3cm vágást csinálnak a két oldalon (petefészeknél) és köldökben és azondával figyelik hol van a gond és kitisztitják.Én már átestem egy laporoszkópiás műtéten ugyhogy nagyjábol ugyan az csak akkor nekem cisztát szivták le és nem kívánom senkinek mert borzasztó volt az a 1-2 hét amikor már itthon voltam mert a beleimet és a hasüreget felfújták gázzal hogy jobban lehessen látni mindent és már mikor otthon voltam azzal szenvedtem hogy távozzon ki már annyira fájt hogy az kegyetlen a műtét hegei nem is fájtak de az a gáz....pfhuuu nagyon sz..r volt.De ha ez kell a babáért akkor mindent megteszek!!!!!!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


A laporoszkópiát altatásban végzik Jucus? Bár szerintem ne gondoljuk egyből a legrosszabbra. A sógórnőmék három évet vártak babára, voltak lombikon is, de semmi. Azt mondta kihagy három hónapot, majd orvost vált. Mire elment az új dokihoz három hónap mulva, közölte a doki, hogy babás. Azóta már két szép gyerekük van és mindkettő természetes úton fogant. Lehet hogy a vizsgálatnál mindent rendben találnak, megnyugszol és sikerül is a babóca. Maga a tudat hogy minden rendben van veled, szerintem sokat segít. Szerintem rám is az átjárhatósági vár majd. Legalább utána tudom, hogy nincs akadály, vagyis nem az.
Egyébként nekem átlagosan 39 naposak voltak a ciklusaim gyógyszer nélkül, általában mindig késett egy hetet, másfelet. Most viszont hogy beszedtem az első adag clostit, egy nap késéssel semmiféle maszatolás nélkül rendre megjött kissebb görccsel párosulva. Szerintetek lehet ez a closti eredménye? Lehet hogy hat a gyógyszer attól függetlenül, hogy nem lettem terhes egyből tőle?! Nekem nem követik uh-val a ciklus közben, hogy hogyan reagál a szervezetem a gyógyszerre és repesztő szurit sem kaptam. Bár szerintem azért, mert még csak most kezdtük a "tortúrát" és a doki is előszőr csak egy kissebb rásegítésnek adta a clostit. Csináltak nálam hormonvizsgálatot és teljes vérképet, amit jó alaposan áttanulmányozott a dokim. Ha esetleg PCO-s lennék azt látta volna gondolom?!??

KépKép
csige-bige
 
 


Igen a laporoszkópiát azt altaásban csinálják kb. fél óra.
Nekem olyan hatása volt a clostinak hogy volt tőle peteérésem mondjuk nekem sem figyelték.és sokkal jobban görcsöltem tőle mint szoktam nekem vizsont meghosszabította a ciklust mert mindig 29 naposak voltak a mult hónapban meg 32 naposra sikeredett.Szerintem nagyon jo gyógyszer csak mindenkire másképp hat!Remélem nem sokára rendben lesz minden és jönnek a sok kismamik!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


nekem félidőben fájt jobban a hasam a clostis hónapban mint azelőtt. Én is remélem, hogy hamarosan jelentkezik valaki közülünk, hogy babás lett :? Eljön a mi időn is :wink:

KépKép
csige-bige
 
 


Érdekes h mindenki másképp regál...nekem rövidebb lett a ciklusom,de az enyém 40 nap felett volt...szóval jótt tett.Peteérésem elméletileg elötte is volt,ezzel lehet rásegítettek kicsit.Szurkálás nekem is intenzívebb kicsit középidőben!Ennyi!

annus11
 
 


Én ma délután beszéltem a dokimmal és azt mondta, hogy fel a fejjel. Lehet hogy az első hónapban csak elkezdte stimulálni a szervezetemet a gyógyszer és majd a második hozza meg az eredményt. Nagyon bízom benne. Ja persze azt is mondta a doki, hogy ne akarjuk görcsösen. Persze ezt én is tudom, de mondani olyan könnyű. Persze én is azt mondom, hogy majd a következő hónapban, de azért belül szomorú vagyok egy kicsit és csalódott. De fel a fejjel, minden esetre ma veszek cickafark és palástfű teát, hátha az is segít :wink:

KépKép
csige-bige
 
 


Ezt a nem görcsölni dolgot én sem tudom, hogy hogy kellene csinálni. Egyszerűen nem tudok nem gondolni rá.

Kép
németh
 
 


Sziasztok!
Sikerült beesnem. :D
Csige: beköltöztök, elmúlik a stressz, lazítás lesz meg pihi, élvezitek a szép lakást és figyeld meg,hogy a babó is be fog költözni! :) Lehet,hogy ő is a költözést várja! Szóval kitartás,már biztos nem kell sokat várni! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Németh!
Jó a görbéd!!!Bebabásodsz itt a végén!!!

Egyébként nem tudom mit jelent görcsölni rajta...szóval oké h ezzel foglalkozom,na de nem érzem ezt nyomasztónak.Sőt!És ha nem jön össze,nem török le mint a bili füle :wink: Szóval nem tudom hol kezdődik a görcsölés...

annus11
 
 


Képzeljétek beírtam azt a kétes alacsony hőmet,erre betette biztire a pémet!!!Igaz oda tette ahol eddig is volt.Olvastam arról h a 2. nap leeshet a hő...akkor lehet nem is az volt a baj h hajnalban felkeltem...de így hagyom mert tök állat ,jobban tetszik :wink:

annus11
 
 


Egy másik topikba azt mondta az egyik csajnak az orvosa,hogy ne igya a palástfüvet,mert attól késik neki! :roll: Hát nemtom,iilyet még nem is hallottam!

Kép

Kép
syl100
 
 


Ja, és még annyit akartam,hogy a 23.napon vagyok tegnap előtt voltunk együtt meg ma is leszünk.Hogy szerintetek elég-e eddig, már csak megvolt a pém? :roll: Ugye 37 napos volt az előző ciklusom.
Ti hanyadik napig szoktatok kekszelni? :?:

Kép

Kép
syl100
 
 


Annus:Te már megint laptetőn vagy ott már lesz valami! :wink:

Kép

Kép
syl100
 
 


Lehet, egy buta kérdésem lesz, de hol lehet csináli olyan hőgörbét, amit Ti csináztok? Néztem a nőivonal oldalon, de nem találom :(
Köszi.
Szép estét Nektek!
Kexi
kexi
 
 


Sziszko: szerintem is hülyeség. Hát ha magamból indulok ki,akkor nekem augusztusban volt az utolsó. Aztán amikor áprilisban ittam a teákat,érdekes módon 48 nap múlva megjelent a mensi! :D
Lehet,hogy előtte szedett valamit,vagy műtűtje volt?

Kexi: hát az az igazság,hogy nekem is úgy magyarázták el lépésről lépésre a regisztrációt,mert egy kukkot sem tudok németül és már fogalmam sincs mit kell csinálni. :( Csak a működését tudom.

Annus: jó kis rákészülés volt erre a pé-re! :D De a lényeg,hogy megvolt és nem csúsztatok le róla! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Kexi!
http://www.fertilityfriend.com/
Én itt vezetem a görbém,ez angol.Tudok neked küldeni meghívót és tudok benne segíteni is.Ami magyar az a www.ciklus.hu,legrosszabb esetben ott is vezetheted.At mondják h nem 100%ig bizti az eredmény,de hol az.Szóval ha más nem majd megnézzük és véleményezzük :wink:

Syl!
Az én laptetőim már érnek...begyyüjtöttem már párat :wink:
Én ismerem a csajt akinek ezt mondta a doki,volt egy vetélése.Én is hülyeségnek tartom ezt a palástfűről...nekem is volt vetélésem,de semmi bajom tőle...mondjuk nekem már régebben volt a műtét mint neki.
És én addig szoktam az akciózást amíg fel nem emgy a hő!

Napvirág!
Remélem is h nem késtünk leróla...hát amikor lement a hőm mindig azt hittem h pé van!Aztán mégse lett....na majd elválik jók voltunk e :wink:

annus11
 
 


sziasztok.

gabi teszteredmeny?szoritok!

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok,

Annus, a meghívót nagyon megköszönném.
Ma megyek UH-ra, ez a 12. napom, szorítsatok!
Vidám napot Nektek!
Kexi
kexi
 
 


Szia Monyo!!!!

Mizu veled?Hogy vagy?

annus11
 
 


Kexi!
Adj meg egy emailt ahova mehet!!!

annus11
 
 


Annus,

kassai.judit@pecstv.hu
Köszönöm szépen.
kexi
 
 


Na küldtem!!!
Ha kicsit tudsz angolul akkor menni fog!Ha elakadnál akkor szólj!
Annyi h a linkre rányomsz amit kapsz,ott töltögetsz.Aztán kapsz majd egy jelszót,azzal tudsz belépni(ezt később meg tudod változtatni)
Mindjárt beteszek pár linket ami segít eligazodni!!!

annus11
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?