Új privát üzeneted érkezett!

Boldog Tímeákat és Május3-at!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk! :) Mire hazaértünk, Lillus belázasodott, 39,5-tel ment feküdni! :( :( Nurofentől most lement 38,7-re. :( :( Tiszta nyüszi, csak a cumival a szájában van el! :( Ha estig sem javul, megyünk az ügyeletre.

Majd visszaolvasok! :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


[color=red]Nagyon Sok Boldog Névnapot a Tímeáknak!!!![/color] :D :D :D

Timi! Sajnálom!!! :( :( :( Hátha csak átfut rajta mint Benin. :roll: Nekünk a nurofen egyáltalán nem jött be a lázra. Nekünk a germicid jobb. Remélem hamar jobban lesz Lillus. Millió gyógypuszik!!!

Sno! :lol: Milyen ötletes és figyelmes vagy! :D

KépKép
csongria
 
 

 
 

Boldog Timi napot! Éljen május 3-a!

Timo, ez biztos ugyanaz lesz Lillusnál ami neked volt, nem? Akkor nem is mentek tovább?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Timi

Boldog Névnapot kivánunk neked !!!! :P :P :P
Jobbulást Lillusnak !!

Zuhog az eső, most pakoltunk be a teraszról az ebéd után, de jó, hogy nem áztunk szét !!! :lol: :P

Megérkezett a kerimami Ausztráliából 3 hét alatt Tomika teljesen elfelejtette, szegény maga alatt volt teljesen !!! ! :oops:

Ria

Lemaradtam, Beni jár már ? Elakadtam a Pethős tornánál.
Akkor nagy gratula neki !!!!! :wink:

Dana

Bocsi, boldog 5. szülinapot Daninak !!!!!!!! Erről is lemaradtam kicsit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :oops:

Kép
kditke
 
 


Sok boldog névnapot Timik!!!!

Jobbulást Lillusnak!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Ditke! Én nem tudok róla hogy járna Beni. :roll: :lol: Ezt írtam volna valahol? :oops:

KépKép
csongria
 
 


Ria

Látod én már többet tudok nálad !!!Hi-Hi-Hi !!! :lol: :oops: :lol:
Bocsika csak a szandállal kapcsolatban írtad, hogy jól tartja benne a lábát és ebből én tovább köveztkeztettem !!!
Ami késik nem múlik !!! :wink:

Majd szaladhatsz utána épp eleget, én most ott tartok, hogy az a korszak volt idáig a legjobb amikor beletettem az ágyba és úgy maradt, állandó izgő mozgó, apuka 12 kg-ot fogyott mióta rohangál utána !!! :twisted: :twisted:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Köszi Csimpilimpi a tippet. Én is ilyesmire gondoltam, de kb 10 napig minimum tartanom kell az újbóli mentességet, mert annyi , míg az én szervezetemből kiürül a tejfehérje

Érdekes egyébként, hogy mikor megemlítettem a tejterhelést, akkor mondta a doktornénink, hogy akkor kezdjem én enni újra… kicsit meg is lepődtem. Egy hét múlva megyünk vérvételre a vas miatt, addig még nem akarok tejmentesen lenni, hátha így a vérkép mutat valami nem tetszőt!


Boldog Névnapot Timo! Lillusnak jobbulást, ment lejjebb a láza?

nanica
 
 


Boldog névnapot a Timiknek! :D

Timó
Jobbulást a kicsi Lillusnak! :( Remélem azért el tudtok majd utazni!

Helga
Köszi, igen eljutottam a fogdokihoz. A kedves hentes néni még két gyökércsúcsot is benthagyott. :x Sajnos nem látni a röntgenen, hogy amit én láttam, az mihez tartozik, de az biztos, hogy azt is el kell távolítani. Most megyek magánhoz, eddig is oda kellett volna mennem, de szájsebészt nem ismertem eddig. Na majd most...! :x
Tényleg hasonlítanak néhény képen a gyerkőcök! :lol: Pl. az égbepopósnál azt hittem Brigi, de gyanus lett a naci. :lol:

Nanica
Bodza sztem mehet.
És közben eszembejutott, hogy spenótot darabosan tésztával lehet Linusnak adni. Ha nem akarsz főzni, akkor az Univeres pulykahusival és tej nélkül készül, sztem fincsi. A Hippes tejes, és nem is finom. Csütörtökön ezt ebédeltünk, és eszembe jutottál. :lol:

Édeskettes
3x voltunk eddig. Abból 2 Mkövesden volt, és a Dédiék vigyáztak rá addig. A 3. meg a 10 éves évfordulónkon volt. De már nagyon hiányzik!

Lorca
Briginek rendszeresen van homok a pelusában, tök mindegy milyen márka. (többet is használunk) De Brigócám is a fejére borítja a vödröt.

Tök jó volt ez a pár nap. Voltunk a Ligetben majálisozni, másnap a Rómain voltunk biciklivel! Jól bírtuk mindannyian. És megtanult Brigi üvegből inni, mivel itthon hagytam az itókáját. Nagyon ügyesen ment ez is, amíg szomjas volt. :lol: Ma pihiztünk, holnap meg megyünk a nagyikhoz anyáknapozni. És legjobb, hogy a jövőhéten is hosszúhétvége lesz! :D
Ja és asszem azt még nem is írtam, hogy szerda este szerenádot hallgattunk az ablakunkból. :) Úgy látszik, valahol felettünk tanár lakik. :)
lora7
 
 


Sziasztok!


Boldog nevnapot Timonak es Majusnak!!! :)

Jobbulast Lillusnak! :( Szegenykem, biztos elkapta Toletek :(

Apa vett porszivot, ilyet:
http://www.consumer.philips.com/consumer/hu/hu/consumer/cc/_productid_FC9060_01_HU_CONSUMER/FC9060
Nem volt olcso, 29ezer ft volt, de nagyon jol sziv, tok jo a szivofeje. Szoval remelem, sokaig fogja birni.

Ja, es meg egy dolog, a kvizben az egyik kerdes szerintem nem jol van kiertekelve: a 8. Kie volt a leggyorsabb normal szules az aktiv tagok kozul. Es itt a C volt a helyes megoldas, azaz Barbi, de mar nem aktiv tag. Akkor mi a jo megoldas?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ditke! Ja értem. Hát onnan gondoltam a szandit, hogy már áll mindenhol meg a bútorok mentén közlekedik. Meg most 3.-napja le kell vinnem ide az udvarba, hogy a járássegítővel rohanhasson. Csak az a gáz, ha elfárad akkor mászik az aszfalton. Ami nem kedvez a melegítőnaciknak. :? :lol:

Helga! Nagyon jó a porszívó. Szerintem nem volt drága. Ilyenbe nem érdemes a nagyon olcsót venni. Amíg szervízben van az enyém addig itt van nálunk egy kölcsön 10000-es porszívó. Már mind a két csövét eltörtem mert olyan hajlékony. :oops:

Lora! Sajnálom a fogsztoridat. :( Én eleve bizalmatlan voltam az SZTK-val kapcsolatba. Inkább ott hagytam egy rakat pénzt. :?

Timi! Lillus?

KépKép
csongria
 
 


Ria,
Ja, ennek a gepnek annyira eros, fem csove van, teljesen mas, mint az eddigiek.

Lora,
Sajnalom a fogproblemat :(azert az eleg szomoru, hogy nem bizhatsz meg a sima sztk-s orvosokban :cry:
Az egbepopos kepen nem Aron van. En azt hittem, Brigi :) Ki akkor a titokzatos bebike?? :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Egy kis statisztika a meglévő! adatok alapján:

Kép

1 évesen a legsúlyosabb baba: fiú: lány:
1. Lea, (11300), Sebi (11200), Lea
2. Sebi (11200) Boldi (11000) Linus (10120)
3. Boldi (11000) Peti (10440) Zsófia (9320)

Idekint legtöbbet felszedett baba: fiú: lány:
1.Boldi (7300 ) Boldi, Lea (7150)
2. Sebi, (7280), Sebi Linus (5720)
3. Lea ( 7150) Péter(6900) Brigitta (5600)

Születési súly megsokszorozás: baba: fiú: lány:
1. Szabi (3,34 x) Szabi Lea (2,72)
2. Péter (3,03) Péter (3,03) Brigi ( 2,70)
3. Boldi (2,97) Boldi (2,97) Gréta (2,57)

Havi legnagyobb gyarapodások:
1 hó: Szabi, Lilla 900
2 hó: Bertalan, 1550
3 hó: Sebi: 900
4 hó: Lea 1150
5 hó: Boldi:980
6 hó: Boldi:1000
7 hó: Boldi: 740
8 hó: Boldi:600
9 hó: Gergő: Péter: 440
10 hó: Áron 630
11 hó: Szabi: 710
12 hó Peti 570

Ha ezt a legnagyobb születési súlyhoz adjuk hozzá (4400) akkor 14570 grammos baba lenne :lol: ...


Thelga: a kérdést én küldtem be, és sajnos kimaradt egy szó: " az akkor aktív tagok közül..."

nanica
 
 


Tegnap hajnali 3kor volt Natinak egy jó kis köhögési rohama. Kb meg akart fulladni. Megint csorog az orra, gondolom ráment a torokmandulákra, amik bepöccentek. Olyan szép hangon ugatott és hörgött, hogy már terveztem az útvonalat a Heim Pálba, álmosságtól ordító Szabival a kezemben. De mire végiggondoltam volna, vagy egyáltalán hathatott volna a Nurofen, közölte, hogy álmos és visszaaludt. Reggelre meg az enyhe orrcsorgáson kívül semmi nem maradt. :shock:
Így lementünk Agárdra, hogy anyák napja alkalmából felköszöntsük anyukámat. Ő pedig, vérbeli pedagógus lévén, próbálta Natim tanítgatni egy kicsit, hogy mi is az anyák napja, meg miről is szól az egész. Csak egyetlen kérdés sikerült feltennie, hogy honnan van a virág.
Nati értelmes arccal gondolkodott, majd komolyan közölte vele:
A temetőből! :lol: (tényleg ott vettük)
Szegénykém nagyon zavarba jött, mert igaz, visszafogtuk magunkat, de majd leestünk a székről nevettünkben. Itt valahogy elakadt a téma.

Nanica,
Vérbeli statisztikus. :lol: Az 14570g-os baba nagyon jó :D Érdekes így is végiggondolni.

Kditke,
Valahogy úgy érzem, mintha minden korszak fárasztóbb lenne az előzőnél. De legalább érdekesebb is. Nálam inkább ahogy múlnak a hónapok, úgy élvezem jobban az igaz. :lol: Lehet, hogy azért, mert nekem duplán kimaradt a leteszem a kiságyba és ott marad rész? :lol:

Timi,
Boldog névnapot!
Mi a helyzet pocaklakóval? Ha más nem, legalább panaszkodj egy kicsit a fáradékonyságra és az álmosságra. :lol:
Sajnálom, hogy Lilla beteg. :( Ügyeletet megúsztátok?

Május,
Neked is boldog névnapot! Bevallom, sikerült a Tímeának feliratkozni arra a nagyon szűkös névlistára, aminek tudom a napját. Még Szilveszter és hasonlókkal is kb 6. :oops: Még Robit és Natit is sokszor tévesztem. :roll:

Kép KépKép
lorca
 
 


Bocsi, azt a fél órát már nem várom ki...
Boldog Születésnapot, Nanica!

Kép KépKép
lorca
 
 


Helga

Jó a porszívó, csak engem az az egy zavar, hogy porzsákos, tudom ne legyek finnyás !!!!

Kezdek rájönni nem sok értelme van a portartálynak, (mindkét sz.r porszívóm ilyen) ha a porszívó amúgy sem tudja felszívni a szőnyegen levő port akkor már ennyi erővel vissza is fújhatja a szobába ! Egyébként meg azt mondta egy eladó a Media mark-ban ahol legutóbb vettük a porszívót, hogy csak akkor nyomja vissza a port ha hibás, vagy tele a zsákja !!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :P :P

Egy kérdés, ti hol látjátok ezeknek a porszívóknak az árát, mivel én sehol !(Bizti rossz helyen keresem)

Egyébként én is azt mondom, hogy ennyiért még nem volt drága nekem a portartályosok külön-külön drágábbak voltak és mellesleg szarok !!! Úgyhogy szerintem nagyon ügyes volt a férjed és jó áron vette !!! :lol: :P

Ria

Mondom én pár nap és egyedül is futkosni fog Beni !!!!! :wink:
Pláne egy ilyen szupi szandiban !!! :wink:

Nanica

Elismerés a statisztikai felmérések miatt !!!

No jó megyek aludni, horkolást hallok a nappaliból, most melyik fickókám lehet az ??? Megyek mindkettőt a helyére pakolom !!!

Holnaptól anyós hazamegy vége a babysitter világnak !!!
De jó akinek közel vannak a nagyik !!!!IRIGY-IRIGY !!!

Kép
kditke
 
 


Jóreggelt! :twisted:

Lillus 3-5ig nem akart vagy tudott elaludni, sehol nem volt jó neki! Persze, megint tiszta láz, a Nurofen is csak ideiglenesen hozza le. Germicid kúp nincs itthon, úgyhogy ha reggel felébred és akkor is lázas lesz, elmegyünk az ügyeletre.
Ráadásul tegnap este még ki is hányt mindent.. :( De legalább folyadékot iszik, és a hajnali tápit is benyomta.
Hááát, elég nehéz lelkiekben elviselni, hogy beteg a gyereked. :( :( Úgy sajnálom, az én örökmozgóm, tegnap egész délután csak rajtunk pihegve érezte jobban magát. :( :( :(

Én amúgy jól vagyok, gondolom a pocaklakó is. Már fogytam 1,5 kg-ot, nem bírok enni, pedig sokszor érzem úgy, hogy mindjárt éhen halok! :roll: A husit tök jól bírom, pedig anno Lillával egyáltalán nem ettem.

Köszi a kösziket! :) :)

Lorca!
Nati beszólása nagyon tetszett! :lol: :lol: :lol: Ebből is látszik, hogy mennyire ártatlanok még! :)

Nanica!
Micsoda statisztika! :) :)
Ja, még akartam ám írni, hogy milyen vékony vagy! :D :D :D
Bodzaszörp sztem is mehet! :)

Ágiboldi!
Nem tudom, hogy megyünk-e tovább Tapolcára. Jó lenne, mert nagyon vártuk már, de ha Lillus továbbra is lázas marad, akkor elhalasztjuk. :( Bár igen csekély az esélye, hogy 1 nap alatt elmúlna nyomtalanul ez a láz.. ja, és lehet, hogy tőlem kapta el, de akkor meg úgyis pár napon belül jön az orrfolyás. Én most tök takony vagyok. :( :(

Na, megyek, visszadőlök Bali mellé kicsit..

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nagyon boldog Anyák napját mindanyjiunknak!

Van egy szó, van egy név ezen a világon,
Melegebb, színesebb, mint száz édes álom.
Csupa virágból van, merő napsugárból..
Ha ki nem mondhatod, elepedsz a vágytól.
Tisztán cseng, mint puszták estéli harangja,
Örömében sir az, aki e szót hallja.
Ártatlan kisgyermek, csöpp gügyögő hangja,
Amikor gőgicsél, mintha volna szárnya.
A amikor a szíved már utolsót dobban,
Ez az elhaló szó az ajkadon ott van.
Mehetsz messze földre, véres harcterekre,
Ez a szó megtanít igaz szeretetre.
Bánatban, örömben – ver az Isten vagy áld,
Hogyha elrebeged, már ez is imádság.
És ha elébed jön könnyes szemű árva,
E szóra felpattan szíved titkos zárja.
Drága vigasztalás ez a a szó, ez a név,
Királynak, koldusnak menedék, biztos rév.
Te vagy legboldogabb, nem gyötörnek gondok,
Ha keblére borulsz és el kinek mondod?
S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,
Virágos sírdombon a könnyed megered.
Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,
Nekem a legdrágább ezen a világon.
Ez a legforróbb szó, az én legszebb imám,
Amikor kimondom: anyám, édesanyám.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


[b]Boldog Anyák Napját![/b]

Jobbulast Lillusnak! Remelem, holnap tudtok majd utazni!
Ird meg, mi van Veletek!


Nanica,
Igy mar ertheto, koszi szepen! :)
Statisztika: Bravo! Ugyes vagy! A picasara is felteszed az uj tablat?

Ditke,
Az ara nincs font azon az oldalon. A ferjem az Electro Worldben vette. Mi mindenkeppen porzsakosat akartunk, mert a mi elozo porzsak nelkulinket nagyon maceras volt tisztitgatni. Gyakorlatilag minden porszivozas utan a szuroket ki kellett venni es kirazogatni, ami iszonyu nagy porral jart ... szoval nagyon utaltuk emiatt!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Timo! Koszi a verset! Nagyon meghato volt! :D

KépKépKépKép
thelga
 
 


Timi

Nagyon szép a vers, végig bőgtem !!!!
Jobbulást Lilusnak !!!!

Helga

Nagyon gondolkodom én is a porzsákoson most már, mert azok legalább szívnak is !!! 450 W az meg tényleg nagyon erős szívóhatás, meg a feje is jól hangzik, hogy milyen szuper !!!

Letesztelted már gondolom !!! :wink:

Lorca

Osztom a véleményed, hogy minden hónap nehezebb, de szebb is egyben !! :lol: :lol: :lol:

Nati beszólása nagyon édes !!! :wink: :wink: :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el csak olvasó üzemmódba vagyok.
Látom a tali nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát!
Legközelebb talán mi is eljutunk.

Boldog Tímea napot utólag is!

Miden betegeskedőnek gyors gyógyulást!

lora

Most megint elment a kedvem a szájsebészettől, pedig már lassan rászántam magam. Hogy milyen dokik vannak!

Akinek van babysitter lehetősége, szerintem próbálja ki. Nálunk nem igazán van, talán a szomszédomat lehetne megkérni de csak napközben mert neki is van három gyereke.

nanica

Bodzát szerintem is ki kell próbálni! Nagyon kreatív vagy!

Én Lilinek az epret próbáltam de nem ízlett neki, úgyhogy ez még biztos kimarad.

Kép
emoke27
 
 


Sziasztok!

Sok boldog anyáknapját mindenkinek!

Az utazóknak jó utat!!

Lillusnak és neked is jobbulást!!!!

Én is beteg vagyok. Tegnap úgy keltem, hogy fáj a torkom, aztán az elmúlt, most már nyomja a t..ony a fejem, majd szét esik.

Eper: Mi adtunk neki meghámozva, semmi baja nem volt.

Nanica: Nagyon jó a statisztika. Tényleg, ha így belegondol az ember, milyen furcsa.
Szerintem mehet nyugodtan a bodza.

Mi is voltunk szerdán ballágáson, cica nagyon jól érezte magát. Legjobban a lufi engedés tetszett neki.
Ja és az anyós meg előtt pár nappal bejelentette, hogy ő akkor elviszi, mi meg mennyünk nyugodtan. Én meg mondtam nem, meg is lepődött. Kérdezte bírni fogja? Mondom persze, miért nem bírná. Kiakaszt!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Ma egész nap játszizás megy, most nekem van pihi a soron. :) Reggel indított Robi, amíg én a lakást próbáltam rendbe rakni. Majd hazahozta Szabit aludni. Reméltem, hogy legalább alszanak együtt, de nem. Amikor Nat hazaért, kipattantak a szemei. Így nekem egy játszi köröm. Most hazahoztam és Robi elindult velük a Városligetbe. :D

Eper:
Egyenlőre primőr, nem épp az igazi. Általában üvegházban, fólia alatt termelik, a vitamin így minimális, de a vegyszer elég magas. A szállításhoz szintén vegykezelik.
Kérdeztem gyerekdokinkat a hámozásról. Szerinte semmi értelme, mert az esetleges allergén anyagok mindenhol ott vannak, nem csak a magokban.

Timo,
Szegény Lillus. :( Jobbulást.
Mikor mész legközelebb pocaklakó vizsgálatra?

Emőke,
Legközelebb gyertek ti is, jobb úgy "beszélgetni", hogy már személyesen is ismerjük a topic lakókat.

Lin,
Jobbulást neked is!
Aki írta, hogy jó volt látni a talin, hogy milyen mosolygós vagy, nagyon eltalálta!

Csimpilimpi,
Azzal, hogy Viola korábban született, még ha szerinted elszámolás is, járnak nektek a koraszülött kedvezmények?

Kép KépKép
lorca
 
 


Boldog Anyák napját Nekünk!

Nanica,
Boldog Szülinapot!

Írd le a 28 éves státuszodat :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Anyák Napját Mindenkinek!

Nanica! Nagyon Boldog Szülinapot!
Olyan statisztikát nem csinálsz, hogy ki a legvékonkább és a legkevesebbet gyarapodott baba? Én örülnék. Szerintem mind a kettőbe az élen lennénk. :lol:

Timi! Továbbra is gyógypuszik. :(

KépKép
csongria
 
 


Boldog Anyák napját Nekünk! :D Már a második, tök fura! :lol:

Nanica
Boldog szülinapot a fentiek mellé! :D
Igen, igen, státuszt kérünk! Csak légyszí erről ne csinálj statisztikát! :oops: :lol:
Nagyon jó lett egyébként a statisztika. Nagyon meglepődtem, hogy Brigi belekerült a lányoknál az első 3-ba! :o Azt hittem valahol a sor végén kullog súlyban. :oops: :lol:

Brigi anyák napjára meglepett két alsó fogcsücsökkel! :D Alul a kettesek. Így már lassan ő is 8 fogú lesz. :D Vagy már csak ő? Mostanság belehúztak a babók a fogacskákba! :D Ja és mellette átaludta az éjszakát is rendesen! Csak épp nappal volt egy icipicit nyűgibb, és kevesebbet evett. De egyáltalán nem panaszkodhatok. :D

És két új szava is van, amit értek. Vagyis 3. "Hapi" = Hapci, "Pali ta" = Palinta (hintánál) és "ketyetye" = kerekecske (gombocska) :D Emellett még van egy csomó, csak még nem értem, de be nem áll a szája! :lol:
lora7
 
 


Helga,
A popó az égben képen (Zsófival), Sebi az állnadrágos idegen :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


nanica
ügyi vagy a táblázattal!

ria
hihihi, látod milyen előrelátó voltam, kele benne sincs a táblázatban, így benié lehet az első hely :)

timo
drukkolok, h lillus hamar rendbejöjjön és elmehessetek pihizni!!!

lorca
megtiszteltetés a listádon lenni :lol:
kelének az egyetlen ami ki tudja zökkenteni a nyüsziből, ha elviszem akárhova. tényleg úgy tűnik, mindegy neki, csak ne itthon legyen. csak hát én nem n bírom az egésznapos mászkálást, és már ötletem se n van :?
bár sokat köszönhetünk is neki, egy csomó olyan dolgot csinálunk, amit egyébként eszünk ágában se lenne (kiállítás a rákról a lurdyban, a hungexpon a floralia) :lol: :lol:

mindenkinek köszi a névnapi kösziket! a kisfiam is ünnepelt velem, már 3 napja tök jókedvű, úgy tűnik, vége van (v legalábbis szünet :wink: ) az elmúlt hetek kibírhatatlan nyüszijének. egyedül a reggeli ébredés a gáz, ma is 5.20-kor kelt és semmimódon nem bírtam ágyban tartani :cry: aztán persze annyira kivolt, h már fél kilenckor vissza kellett tenni.. ehh

eper
kele már evett kettőt, mert "kért". semmi baja nem lett tőle (nem tudom, felmerül-e vlkiben velem kapcsolatban, de nem hámoztam meg :lol: ). viszont akartam neki pár nap múlva újra adni, de nem ette meg

majus3
 
 


Orsi, Helga
Hihi, én is most néztem meg a képeken ki lehet. Én is Sebire tippeltem végül, mert még a Szasza volt kantáros farmerban, de övé más színű. Micsoda detektív munkát végeztem pedig, Orsi meg egyszerüen felismeri a fiát! :twisted: :lol: :lol:
lora7
 
 


Ezt egy blogon találtam és nagyon megtetszett. Gondoltam megosztom, így anyáknapján veletek:
Egyszer volt, hol nem volt: megszületni készült egy
gyermek. Egy napon a gyermek így szólt Istenhez: Azt
beszélik, holnap leküldesz a földre. Hogyan fogok ott élni,
hiszen olyan kicsi és védtelen vagyok??
Isten ezt válaszolta: A sok angyal közül kiválasztottam
egyet Neked. Várni fog Téged, és vigyázni fog Rád!
De, mondta a gyermek, itt a Mennyországban nem csinálok
mást, csak énekelek és mosolygok. Erre van szükségem, hogy
boldog lehessek!
Isten így szólt: Az angyalod minden nap fog énekelni
Neked. És érezni fogod az angyalod szeretetét, és boldog
leszel.
És, mondta a gyermek, hogyan fogom megérteni az
embereket, ha nem értem a nyelvüket??
Az könnyű - mondta Isten. Az angyalod meg fogja tanítani
Neked a legszebb és legédesebb szavakat, amiket valaha is
hallani fogsz, és az angyalod türelemmel és gondossággal
meg fog tanítani beszélni.
A gyermek felnézett Istenre, és így szólt: És mit fogok
tenni, ha Veled akarok beszélni??
Isten rámosolygott a gyermekre, és azt mondta: Az angyalod
össze fogja tenni a kezeidet és megtanít imádkozni.
A gyermek azt mondta: Úgy hallottam, a földön rossz
emberek vannak. Ki fog engem megvédeni??
Az Isten megölelte a gyermeket, és azt mondta: Az
angyalod óvni fog Téged, akkor is, ha ez az élete
kockáztatásával jár!
A gyermek szomorúan nézett, és így szólt: De mindig
szomorú leszek, mert nem láthatlak Téged.
Isten megölelte a gyermeket. Az angyalod mindig beszélni
fog Neked rólam, és meg fogja mutatni, hogy hogyan juthatsz
vissza hozzám, habár én mindig Melletted leszek.
Ekkor nagy békesség volt a Mennyben, de már hallani
lehetett a földi hangokat.
A gyermek sietve megkérdezte: Istenem, ha most mennem
kell, kérlek áruld el nekem az angyalom nevét!
Isten így válaszolt: Az angyalod neve nem fontos...
Egyszerűen csak így fogod hívni: ANYA.
lora7
 
 


Sziasztok!

Az április elég húzós volt, remélem most már tudok jönni. A talis képeket nézegettem, látszik, hogy baba-mamák jól éreztétek magatokat, irigy-irigy.
Valahol az egy éves szülinap környékén maradtam el. Mi csak legszűkebb körben ünnepeltünk, aztán indultunk is rá pár nappal Írországba. A repülút tűrhetően vette Öcsi, sajnos mindig felborította az alvását így nyűgösebb volt a gépen. Odafele volt egy kis kalandunk, ugyanis rosszul adták meg a becsekkolásnál a gép indulási szektorát. Nekünk fel sem tűnt, hogy rajtunk kívül alig várakozik két-három ember. Aztán amikor már elérkezett a beszállási idő, akkor néztük meg a monitort. A Tel-Avivi gépre vártunk, ami jó 5 óra múlva indult. Írtó klassz volt kint, a tesóm jó programokat szervezett, két nap gyerekmentes is volt, akkor a vidéket jártuk be autóval.Két éjszaka is kiruccantunk, voltunk agárversenyen és ír néptáncot nézni. Amikor hazajöttünk „pihentem” egy napot és mentem tréninget tartani. Kétnapos tréningek voltak ottalvással. Az egyik wellnes hotelbe volt, a másik Dobogókőn szerintem a fórumos (Manréza?) hotelben. Jól kipihentem magam. Egyedül Öcsi szenvedte meg a dolgot egy kicsit, ugyanis azóta le sem lehet vakarni rólam. Még nehezen hiszi el, hogy anya nem tűnik el többet. De azért már kezd alakulni a dolog. Végre az apósom is kijött a kórházból.
Próbálok jönni képekkel is, most csak gyorsan bejelentkeztem.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket ( anno is anyák napján születtem) :) !

Timo, köszi neked is. A szopi és Linus igen sokat levitt rólam, én kb 10 éve voltam ebben a súlytartományban, terhesség előtt 10 kilóval voltam több
Timo, nagyon szép ez a vers, megkönnyeztem… nekem még a nagymamám is e sorba illik.

Thelga: igyekszem oda is feltenni a táblát…

Minden betegeskedőnek jobbulást. Lehet, hogy a talin összeszedtünk egymástól valamit, mert Linusnak is folyik az orra csütörtök óta, de más tünet nincs, nekem meg reggel óta kapar a torkom és fáj a fejem… Lin, nagyon hasonló a tünet.

Hihi, státusz: van egy gyönyőrű lányom, egy morgós férjem, karikás szemeim, 1,5 éve át nem aludt éjszakák, - 10 kg…

Na akkor a statisztika másik fele – senki ne vegye ezeket itt komolyan, az adatok igen közel vannak egymáshoz és érdekességeket is mutat!

1 évesen a legcingárabb baba: fiú: lány:
1. Beni, (8300), Beni (8300), Gréta
2. Gréta (8850) Szabi (9360) Lilla
3. Lilla (8870) Áron (9370) Brigi (8900)

Idekint legkevesebbet felszedett baba: fiú: lány:
1.Emili (4830 ) Beni, Emili
2. Beni, (5120), Áron Gréta (5400)
3. Áron ( 5300) Szabi (6560) Zsófi (5490)

Születési súly megsokszorozás: baba: fiú: lány:
1. Emili (2,16 x) Áron Emili
2. Linus, Áron (2,3) Beni (2,62) Linus
3. Zsófi (2,43) Sebi (2,81) Zsófi

Havi legkisebb gyarapodások:

1 hó Boldi 170
2 hó Boldi 650
3 hó Emili 330
4 hó Roland 390
5 hó Lilla, Zsófi, 350
6 hó Lilla 50
7 hó Linus 220
8 hó Lilla, Emili 100
9 hó Sebi 180
10 hó Szabi -100
11 hó Beni 190
12 hó Beni 110

Így a legkisebb születési súllyal együtt (2720) egy 5360 grammos babát „kapnánk”. :? Ilyenkor látni, hogy nem a havi gyarapodások, nem gyarapodások… tovább bontva nem a heti, napi, evésenkénti gyarapodás a fontos, hanem a fejlődési folyamat, amit nem feltétlen a súly gyarapodása mutat meg!

Most szólok, hogy a percentiles, magassággal arányosított táblát nem tudom megcsinálni :lol: :lol: , mert ahhoz van a legkevesebb adat …

nanica
 
 


Ria, már kérdezni akartam, hogy mivel lőtted be ilyen jól a hajad? Sima szárítás, vagy hajvasaló?(Nekem, csak fodrász után áll ilyen jól!)

nanica
 
 


Szita az agyam, nem is újságoltam, hogy Linus 2 napja egyre többet sétál.
Igazából Bp.-n, a tali után kezdett egyre többet lépkedni, ma már pl 15 lépést tett meg egyedül az 1. huppanásig!
Linusnak is van egy új szava: olyó= golyó (reggeli közben apukája zsemlegolyó falatokat szokott neki csinálni, és ma reggel visszaadta a kezemben a leszelt zsömlét, és mondta: olyó :lol: :lol: :lol:

Tényleg kinek milyen szandija van?, rémlik, hogy a Maust nézegettétek a talin. Ma próbáltunk egy két szandit a deichman-ban, de valahogy egyik sem jött be.

nanica
 
 


Sziasztok!

Nem megyünk pihizni, lefújtuk, nem merünk elindulni egy nyüszislázas Lillussal. Annyi pénzért inkább betegeskedjen itthon szegénykém! :( A tegnapi napunk is tök sz.r volt, reggel láztalanul ébredt, de a de-i alvás után már 38,6 volt a láza. Elmentünk a Heim Pálba, de semmi okosat nem mondtak. Viszont, ma éjjel egyszer sem ébredt, úgyhogy bizakodom, hátha! :)

Nanica!
Lillus most kapott tesóméktól egy noname szandit, sztem valamelyik jobb fajta utánzata lehet, mert tök sima a talpa belül (olyan, mint a falcon), magas kérge van és puha gumitalpa. Persze, a tesóm kicsit nagyot vett, így még kellene egyet beszerezni.
A -10 kg viszi a pálmát a státuszodban! :) Persze, szigorúan Linus után! :)

Erről jut eszembe: minden gyerkőc hord odabenn cipőt?

Móni!
Boldog névnapot utólag is! :)
Örülök, hogy visszatértetek és hogy jó volt Írországban!

Jajj, csajok! Minden repülőgépes tapasztalat érdekelne a gyerkőcökkel kapcsolatban, mert épp nagy nyaralástervezésben vagyunk! :)

Május!
Én nem feltételeztem rólad az eper meghámozását! :lol: :lol: (mert persze magamból indulok ki)! :)
Lillust a nyüsziből kizárólag kézbe adható kajával lehet lekenyerezni. Kele kis kultúrlény úgy látszik! :) :)

Lora!
Ez a kis szöveg nekem is megvan, csak powerpoint bemutató formájában és iszonyú cuki gyerkőcök is vannak benne! :) De mindig meghatódom rajta!
A "hapci" nálunk is megy, Lillus vmi olyasmit mond, hogy haaszi! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sok boldogságot május 3 és 4 alkalmából a Timiknek és Mónikának!
Boldog szülinapot, Nanica!
Vendég
 


Sziasztok!


Mi is megérkeztünk, Révfülöpön töltöttük a négy napot, és n szuper volt! Szerencsére az idő is jó volt, csak ebből a betegségből kéne már végleg kilábalni. :? Emeleten volt a szobánk, úh a 3. napra Gergő megtanult lefelé is közlekedni a lépcsőn! :D Használjátok még az Ergo-t? Nálunk még mindig n jól működik, a Szigligeti várat és a révfülöpi kilátót is azzal jártuk meg. Úgy tűnik, ez az egyik leghasznosabb babaholmink. (Abból inkább nem írnék listát, h mit NEM kellett volna megvenni. :lol: )

Nyaralás: én is nézegetem, és épp most ábrándultam ki egy görög hotelból. Mindenkinek javaslom szállásfoglalás előtt ezt a linket: http://www.holidaycheck.de Fent vannak vélemények, és olyan fotók, amiket egy szálloda sem tenne a kirakatba. Sajna németül van, de bizti van vhol uilyen vagy hasonló angolul, esetleg magyarul is.:roll:

Maus szandi: már írta itt vki, és én is azt tapasztaltam, h a kérge nem elég erős, egyáltalán nem tartja a lábat. :(

Gergő hord bent szandit.

Nem is írtam, pedig már indulás előtt láttam, h már a 15-16. fogaknál tartunk. :o Lassan teljes lesz elöl az ív fönt és lent, aztán már csak rágókat kell növeszteni. :roll: Az a furcsa, h az első 8 fog nagyjából egyesével jött, a többi pedig min. kettesével. :o

Beszéd: néhány napja kezdett utánunk mondani szavakat. Kis cuki. :D :D Ezt úgy értem, h ha mondjuk 8x elismételek neki egy szót, akkor 9.-re ő is megpróbálja kimondani.

Nanica! Linusnak gratula a járáshoz, neked meg a -10 kg-hoz! :wink:

Móni! Írország, két gyerekmentes nappal súlyosbítva? Jó lehetett!

Nyűgi- nyűgi,
Vendég
 


Nagyon jó, hogy szóba jött a benti cipő, szandi !!
Tomikának tegnap fájt a lába sántított és nagyon sírt is miután bekentük neki fájdalom csillapító krémmel+Nurofen jobb volt, de nem tudom, hogy nem-e az állandó cipő viselése okozza-e ????
Most fordult elő másodjára vele !!!

Kinga

Te írtad, hogy a férjed javasolja a benti cipőt is, de állandó viselésre vagy csak alkalmanként pár órára ??? Mert Tomi bennt is és kinnt is hord cipőt ill. szandit ! A cipőnk és a szandink jó a Rétköz u.-i orthopéd gyógycipőkészítőnél vettük mindkettőt !!

Tomiapu meg azzal szekál, hogy egy ekkora gyereknek még nem fájhat a lába !! Tegnap szegény nagyon szenvedett, éles hangon sírt, mikor a fájdalom jelentkezett !! Gyors segítség !!

Már azon gondolkodtam, hogy elviszem az egy orthopédiai vizsgálatra !

Pann

15-16 fog ?????????????????Tominak még mindig 7 foga van !!!
Az utóbbi időben kb 1,5 hónapja egyetlen egy sem nőtt !!!!
Szerintetek ez normális ??????????????????????????????

Paramami beindult, tiszta dilemma az életem !!! :wink: :wink:

Kép
kditke
 
 


Azt még elfelejtettem írni, h rájött, h ha vmit nem ér el, akkor csak vmit oda kell vinnie amire rá tud állni, és máris eléri. N durva, szinte semmi sincs biztonságban. :shock: :shock:
Vendég
 


Nanica
Gratulálok a lépésekhez! Lehet elleste a többiektől! :lol:
Briginek még nincs szandija. (Ill. hordható nincs, mert kapott a nagyijától egy 23-ast, ami talán télre jó lesz. :evil:)

Kditke
Teljesen normális Tomika fogainak száma. :) Briginek is még csak most nő a 7-8. De gondolj pl. Benire, akinek az 1 éves szülinapján még nem volt foga. :lol:
Sajnálom Tomika lábacskáját. :( Amúgy sem árt elvinni ortopédiára. Nektek nem mondták a 6 hetesen, hogy járáskor kontroll? Mi is most fogunk majd menni, bár Brigi már jár egy ideje.

Van aki volt már ilyen kontrollon?

Timi
Jobbulást nektek! :( Sajnálom a kimaradt üdülést, de majd bepótoljátok! Nagyon ráfaragtok így anyagilag, hogy utolsó pillanatban mondtátok le? :(
Szandit Brigi nem hord egyelőre itthon.

Maus szandi
Én sztem abból is többféle van. Én már láttam olyat, ami sztem megfelel a követelményeknek és láttam már abból is betétest is. Mint ahogy Falconból is láttam már ilyet is, olyat is.

Pann
Ennyi fogat! :o :shock: És hogy álltok a fogmosással?
Áruld már el, hogy hol és melyik szállodát néztétek ki Görögoszban! Én most azon csodálkoztam el, hogy Bp-en mennyi szálloda van. Azt tudtam, hogy sok, de hogy ennyi! :shock:
Mi augusztusban megyünk Révfülöpre. Jó hely, van ott mit csinálni? Gyerekszemmel milyen? Nem a szálló ahol voltatok, hanem amúgy!

Mmóni
Boldog névnapot!!! :D
Jó lehetett Írországban! És még gyerekmentesen is 2 napot kaptál! :o Nagyon irigy! :oops: Én itthon is örülnék 2 napnak! :lol:

Most voltunk a bölcsiben, de sajnos lekéstük a beiratkozást ma. Majd holnap megyünk megint, elvégre mi csak évközi feliratkozásra mennénk. Aztán el kezdett esni, gondoltam addig bemegyünk vásárolni, de mikor kijöttünk, jobban szakadt mint előtte. :evil: Brigi meg kacarászott a kopogó esőben az esővédője alatt, én meg sz.rrá áztam. :evil: Na mindegy, ez van.
lora7
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés. Megjöttünk anyukáméktól. Igyekszem visszaolvasni!
Vendég
 


Sziasztok!

Lili leesett az ülőgarnitúráról megint! :evil: Ez már a második alkalom. Hiába húzom ki az alját akkor is csak a földön koppan valahogy. Két napja meg a sütőajtóval dölt el. Nem semmi hogy mennyit kibír az ember míg felnő!

Fog: Nálunk is a hetedik bújt most ki. De eléggé meg van dagadva az ínye, meg nyáladzik is úgyhogy szerintem lesz még.

Beszédutánzást ő is próbálja most a hapcit mondja ő is de csak ci-nek.

pann

Mindig azt hiszem rosszabb már nem jöhet csak jobb, de látom nem így van.
15-16 fog nem semmi!

Cipő, szandi nálunk csak kint van! Az elején annyira nem szerette hogy nem erőltettem aztán meg elmaradt.

móni

Boldog névnapot utólag is!

Kép
emoke27
 
 


Boldog Mónit!

Szandi: nekünk Maus van, talin körbemutogattam. Bentre nem adok cipőt Sebire.

Ditke,
Sebinek november és március között nem nőtt foga, aztán 1 hónap alatt 4. De kérdésedre a válasz: szerintem nem normális, és mindenképp vigyétek el fogorvoshoz, mert lehet hogy nincs is több foga, vagy befelé nőnek :lol: :lol: :lol:
A lábfájás viszont érdekes, sajnos nincs tippem.

Utazókra, nyaralókra irigy-irigy

Timó,
sajnálom, hogy le kellett mondani!

Nanica,
impozáns státusz!
Akartam én is mondani (sőt Linnek, Riának mondtam is), hogy a kleopátra frizurák nagyon jók voltak, eddig még mindenki jól döntött, aki vágatott.

Sebi 10-ig számol: inc, tó, háom, nééé, ööööt, hat, héééét, nóóóc, kienc, tííííííz Hétvégén tanulta, és a szerdai ballagáson kiütötte vele a rokonságot, először azt hitték rosszul hallják :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Orsi,
tudom, Sebi holnap érettségizik matekból, nem is akarom zavarni, csak add át neki gratulációmat a gyors előmenetelhez! :lol:
Vendég
 


Most csak kidühöngeni jövök magamat!!! Előre os bocsánat!!

Voltunk ma a bölcsiben jelentkezési lapért 9 körül értünk oda f11-kor végeztünk. Nem is volt, de elmentem a céghez és azt mondta az a hülye főnöknőm, hogy nem vesznek vissza.
Kershetek új állást kisgyerekkel és nem sokk tapasztalattal!
Qurva jó!

Még egyszer bocsi!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


snorsi
ez engem is kiütött :lol:
nyilván nehéz helyzetben vagyok a tyejtyével mint viszonyítási alappal, de mégis vlmi rakétakilővőállomást üzemeltettek, v hol hallotta a számokat annyiszor, h megjegyezze? :lol:

timo
sajnálom, h ugrott az utazás, de ebben a sz.r időben talán nem is olyan nagy gáz :? gyors jobbulást!

ja és a cumi: a napokban nagyvonalúan írtam, h a probléma nem nagy, mert csak alváshoz van, hát asszem most fogom rászoktatni :oops: van olyan ébredés utáni nyüszi amikor semmi sem jó (ölbenhordozás sem, pedig az már a maslowpiramis csúcsa)

cipő
nálunk bent nincs, sőt sokszor kinti sétára is csak szilikontalpas zokni van

járás
még a dévényben mondták, h vigyük vissza kontrollra, ha már egy szobányit önállóan megy. és h ez elvileg minden babára igaz lenne, h lássa szakember, amikor megtanult járni

ditke
lazulj egy picit :wink:
régi igazság, h a legjobbakat a gyerekkel kapcs dolgokon lehet egy párkapcsolatban vitatkozni/veszekedni :lol:


ja és egy kérdés :?:
tudja vlki, h a koraszülött babák után milyen feltételekkel járnak a kedvezmények? van min/max súly, v terhességi hét?

majus3
 
 


b.lin
majd a szakértők megmondják, de én alapból úgy tudom, h a gyerek 3éves koráig (=gyes lejárta) nem szüntethetik meg a munkaviszonyodat, sőt más pozícióba is csak akkor helyezhetnek, ha te elfogadod...

majus3
 
 


Én is így tudom, de most nézünk utána pontosan!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?