Új privát üzeneted érkezett!

Annamari! Szegény Balázs! Mennyi minden történhet az ember gyerekével... én már most halálra aggódom magam az enyémért, hát még, ha kint lesz! Most még legalább biztonságban van. Bár az apja szerintem rosszabb, egy kis megfázás miatt is plafonon lesz... Nagyon szurkolok nektek.

Fcs.
Fulescsacsi
 


Annamari: szegény kis Balázskám! Kép De fő, hogy meggyógyuljon! Kép Hidd el, karácsonyra kutya baja lesz! Kép

Fcs. : nagyon drukkolok már neked! Kép Hétfőn valahogy üzenj, ha lehet. Mindannyian veled leszünk! Bár lehet, hogy a hétvégén előbújik az a kis lurkó! Kép
shine
 
 


Annamari: de a múltkor arról írtál, hogy a Balász már beszél...csempe..stb
Ilyen korra 1,5 ugye nem beszélt eleget a Balázs? VAgy hogy jut ideáig? Lemeradtam valamiről.
Tudtok jó tortareceptet, amit meg tudok csinálni Andinak???
Köszönet: Picus
picus
 
 

 
 

Annamari,
biztosan el kell mennetek altatásban elvégeztetni? Muszáj ezt? Kérd ki még legalább egyorvos véleményét addig! Miért kell felvágni?
solya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztató szavakat!

Picus!
Mikor elkezdte mondani a bepét, már meg volt beszélve az időpont mára, szóval mindenképp elmentünk volna. Most, hogy a logopédus és a pszichológus is nyomon követi Balázska fejlődését, nem aggódom, "csak" az altatás miatt! Kis picikém, rányomják a csúnya nagy maszkot, jaj! Kép
Tortareceptet megkeresem! Kép

Solya!
Az a gáz, hogy már 4 orvostól kaptunk állásfoglalást ezügyben. Az első a neonatológus volt, aki azt mondta, várjunk félévet. A második azt mondta fél év múlva, hogy le van nőve, de várjunk, hátha feloldódik. A harmadik azt mondta 2 hete, hogy vágni kell, csak Balázs füle gyulladt volt, nem merte megcsinálni. A negyedik a Heim Pálban konkrétan kiröhögött minket.
És akinél ma voltunk, ugyanaz, akinél félévesen is, telefonban azt mondta: "nézd, ha a Heim Pálban azt mondták, hogy nem kell vágni, akkor én most itt látatlanban azt mondom, hogy nem kell vágni, mert a Heim Pál szaktekintély gyermek fül-orr-gégészetben." Ehhez képest ma megnézte és azt mondta, mégis belevág. Úgyhogy sajnos úgy néz ki, indokolt Kép

Annamari
muter
 
 


SziasztokKép

Fülescsacsi,

Akkor hétfőn tuti, hogy talizunk, remélem addigra kikurálom magam, mert sikerült a párom náthájából részeülnöm és azt a kurát nem tudom magamon végrehajtani, amit neki csináltam (forraltbor, algopirin, c vitamin és társai, a bor sajnos nem megy, bár pocaklakó elött sem ittam meg a bort)
Egy jó kis V dokis vizsgálat után lehet hogy beindulnak a fájások és hétvégén már meglátja babucid a napvilágotKép

Picus milyen tortát szeretnél csinálni, mert egy jó kis gyümitorta receptem van amit elég gyorsan el lehet készíteni.

Legyen szép éjszakátok

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


FCS,
az már vmi! Babus nem döngeti a kaput? mert nekem is van egy olyan érzésem, hogy lesz itt még gyerek pár napon belül! (Húúúúúú, mostmekkorát szóltam, holnapra vagykiírva. KépKépKép)

Annamari,
sajnálom, ha így van tényleg. Csak az altatás volt amitől én is fázom.

És tudunk csinálni egy talit, mielőtt felvágják a nyelvét Balázsnak?

Ági után szabadon, mi lenne, ha meglátogatnánk mi is Fülescsacsit a klinikán? Kép Úgyis kéne dokihoz mennem! KépKépKép
solya
 
 


Annamari: de most a Balázsnak vannak pszichológusos gondjai, vagy a beszédfejlődéssel kapcsolatos ez is? Még mindig nem látom át, hogy jutottatok ideáig.
Bocsi, hogy annyit kérdezek, csak Félek, hogy esetleg Andinál nem veszek észre valamit amit kellene s Ti kb. májusiak vagytok fél évvel jártok előttünk.
Már annyit kellene beszélni egy másfél éves gyereknek? A fiúk nem később beszélnek? Vagy most egy ilyet mért csinálnak?
Torta: milyet szeretnék? Egyszerűt, de tortát, ami finom és fényképen jól mutatKépKép
Minden receptet szívesen fogadok mert még sose volt egy éves a lányom- s már nem is hiszem, hogy lesz mégegyszer ilyen, hogy egy éves lesz a gyermekem, - s én szeretnék Neki csinálni tortát.
picus
 
 


Picus,
nekem van sütőtöktorta receptem. Még nem csináltam, de állítólag finom. Kéred? Kép
Tudod, mit? Itt van:


Sütõtöktorta
Hozzávalók: 30 dkg liszt, kétszer 30 dkg sütotökpüré, 20 dkg cukor, 10 dkg margarin, 2 dl kefir, két tojás, egy csomag sütõpor
A két tojást kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a lisztet, sütoport, kefirt és a mikróban megolvasztott margarint. A nyers sütotököt elozoleg megsütjük a sütoben, vagy a kivájt belét kevés vízben megfozzük. A megpuhult tököt összetörjük botmixerrel. A sütotökpürét néhány napig hutoben eltarthatjuk, vagy nagyobb mennyiséget adagokra osztva a mélyhutoben tárolhatunk. A sütotökpürét a masszához adjuk, és belekeverjük. Egy tortaformát margarinnal kikenünk, kilisztezünk, és beleöntjük a tésztát. Elomelegített sütoben közepes lángon tupróbáig sütjük. A kihult tortát vízszintesen kettévágjuk, és rákenjük a sütotökpüré másik felét. Egy keveset habnyomózsákba töltünk, kis kupacokkal díszítjük a tetejét. A tésztán nem érzodik a sütotök íze, így egészséges csemegét nyer az is, aki nem szereti a tököt. Ez esetben baracklekvárral töltjük és díszítjük a narancssárgára sült tésztát.
solya
 
 


Solya! Tényleg, akkor már itthon leszel! Oké, csajok, majd megíratom a férjemmel, hogy hányasban leszek. (Akár a pathológián, akár a gyerekágyonKép) Meg egyáltalán azt is, hogy mi lesz. Remélem megteszi, mert most feltett szándéka, hogy éjjel-nappal bent lesz nálam, hiába mondtam, hogy az kivitelezhetetlen. Úgyis belátja majd. És akkor ő lesz a szócső.

Na, szépet álmodjatok!

Fcs.
Fulescsacsi
 


Solya köszönöm.
Picus
picus
 
 


SzIasztok!

a torta:
valami ilyesmi: (most találtam ki)
Sütsz piskótát (te süsd sokkal finomabb, mint a tartós vackok a közértben (a tésztájába keverj egy kis reszelt citrom-narancshéjat, nagyon apróra tört diót ) - isteni a piskóta tőle.
Krém: tehéntúrót krumplinyomón áttöröd, vaniliapudingot főzöl, kihűtöd, összekevered, reszelt citromhéj, vaniliáscukor, rendes cukor. Megkened vele a tortát. Hát aztán innen.....kívülről is megkenheted
a.) túrókrémmel és az oldalát vastagon beszórod szines dekor cukorkával,
b.) fehércsokis tortabevonóval bevonod (bááár nem tudom, ez csak így várandósan jutott eszembe, elég fura ötlet, nem?)
c.) veszel tömbben marcipánt, és azzal vonod be (bár nem tudom, hogy kell, sosem csináltam ilyet.

De az a.) megoldás a legjobb szerintem.
a tetejét (az a.) variációnál gyümölcsel-gyümölcskocsonyával,
vagy
M&M csomigolyókkal sőőőt gumimacikkal, egyébb gumicukrokkal díszítheted. Középre kedvenc mesefigura marcipánból, gyertya, tüzijáték, stb...

Most tényleg, mi is van Balázzsal???????
pszihológus, meg minden???????

Peti se beszélt semmit 1,5 évesen, most kb 2 hónapja állt neki, először értelmesen júliusban szólalt meg valami enni, vagy hasonló szóval.
Azóta cifrázza, de még csak Ő is egyszavasoknál tart, de napról napra kb 10 szóval is bővül néha a szókincse.
a szomszéd gyerek, aki 3 hónappal fiatalabb már mondatokban beszél, verset mond. Most én is aggódom, asszem...
De viszont olyan érdekes dolgokat csinál....
PL: (lehet, hogy nem lesz nektek nagy szám, de én elfogult vagyok ugye, és elájultam tőle):
Uzsizunk, levágtam neki egy szelet trapista sajtot. Úgy képzeljétek el, egy téglalapot, kicsit vastagot.
Peti nézi néz, majd: -autó, ninó...
Kenem a kenyeret, gondolkozom, hol láthatott autót. Majd ránézek:
A téglalap aljába harapott két pici félkört. Közölte: -kereke
Majd óvatosan a tetejébe is harapott egy kisebb félkört, rámutat: - nínó (a sziréna).
Pár perc múlva: - cipő....Mondom magamban, na persze.....odanézek, tényleg egy cipő forma sajtdarab. Pár perc múlva: - csizma.... tényleg csizma forma.....
Az utóbbi ketőt nem célirányosan rágta, hanem evett, és a darabkában (mint a felhőkben) azt látta.....azért szerintem ez is valami....

Na megyek, mert itt üvölt: - Kata Kata KataKép

Puszi: Kataaaa

remélem, segíthettem.
LadányiKata
 


Kata, ez a sajtos sztori fantasztikus! Csúcs egy Petid van! Én is ilyet akarok!!! KépKépKép

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Tali: IGEEEEEEEEEEN!!!!!! Lehet akár nálunk is, kiságy, etetőszék van bőven, mondjuk a küzdőtér nem olyan hűdenagy, viszont van egy belső udvar homokozóval, hintával (földszinten lakunk! Kép), oda ki lehet menni!

Pszichológus csak a beszédfejlődés miatt kell, hogy lássa, nem mentális akadálya van-e.

Kata!
Szerintem nincs aggódásra okod! Mint írtad, Petya mindennap több új szót tanul. Én tudom, hogy tulképp normális, ha ennyi idősen nem beszélnek még, de ugye vannak az előzmények és nem bírok nyugodt lenni! Tudom, hogy nagyon hülye vagyok, de azt mondom, inkább lássa 3 havonta 2 kedves néni, minthogy valami nagy hibát vétsek!
Peti amúgy tündéri lehetett a sajtos cuccal!!! Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari, megbeszéltük. Mikor és hova? Ha gondolod mailben is. mit vigyünk? És békávéval hogy vagytok megközelíthetőek?
Holnap estétől él a magyar mobilom.
Nekünk is jobb lenne a délelőtt.

és ami Balázst illeti teljesen igazad van, ha ez nem viseli meg, akkor inkább jobb megelőzni a bajt...
solya
 
 


Na, akkor ha másnak is tetszik az ötlet, akkor aki jönne (péntek délelőtt mondjuk???), az legyen szíves írni egy mélt és megírom a pontos címet. Egyébként csak hogy el tudjátok dönteni, hogy a távolság miatt eljöttök-e, a Nagyvárad tér és a Klinikák között lakunk, úgyhogy ha valakinek szülni támad kedve, át is sétálhat a Klinikára Kép

Annamari
muter
 
 


Nekünk az nagyon közel van, de szerintem én akkor már... Nem baj, majd legközelebb. Ha minden szép, addigra már itthon leszünk, sokat gondolok rátok majd. És, ha márciusban Solyáék hazajönnek, már egészen mozgékonyak leszünk.

Megyünk cipőt venni férjecskének, hátha a mozgás valamire sarkallja a gyerkőtKép

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok Csajok!

Egy gyors bejelentkezésre jöttem. Egy ismerősömnél vagyunk, ahol van net.
Jól látom, hogy találka készül???? Arra mi is beneveznénk!!!!!
Zsombi jól van. 9 hónapos, 71 cm és 8,5 kiló. Rendbe jött a gyarapodása és már 8 foga is van.
Sajnos még mindig per alatt állunk a Vivendivel, így nem tudom mikor lesz netünk, de most már hamarosan.

Most mennem kell!
Puszi mindenkinek!!!!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Na jó, akkor tali jövőhéten!!! Úgy néz ki, szerda lesz a dologból, nem baj? Shine, szerdán jelents beteget!!! KépKép

Megvolt Balázs mai szava: tányér Kép Egymás után 6-szor megcsinálta. A tányérra mutatott és azt mondta: tányér. Nagyon aranyos volt! KépKép

Annamari
muter
 
 


Talira mi is megyunk (remelem osszejonKép)

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok! Még egy utolsó bejelentkezés: holnap reggel befekszem a t.pathológiára. Legkésőbb csütörtökön beindítja V. a szülést, ha addig nem történik valami. Szeretném, ha nem kellene beavatkozni sehogy, úgyhogy szorgalmas lépcsőző leszek...

Solya! Nem tudom, mikor olvasod ezt, de új híreim vannak bölcsi-ügyben: szóval, ha kiköltözött az Óv-lak, visszaveszi az önkormányzat az épületet a lakótelep közepén, és megint önk. bölcsi lesz. Előreláthatólag januárban nyitnak. Érdemes lesz megnézni, mert ott biztosan szakképzettek lesznek, meg szépen felújítják előtte az egészet. Legalábbis remélem. Addig is informállak, ha tudok valami újat...

Ági! Írok sms-t, ha tudom, hogy hanyasban vagyok, de addig biztosan megtalálsz valahol a folyosón, vagy az étkezőrészen.

Szurkoljatok!

Fcs.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép


Fülescsacsi, megyek reggel én is, mert a profilt már éhgyomorra kezdenem kell a vérvétellel. Viszek egész napra kaját, ugy hogy estig bent leszek, nem hagylak majd unatkozni, megyek veled majd sétálgatniKép)


Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Oké, akkor már összefuthatunk az alagsori folyosónKép Most nem irigyellek a diéta miatt, olyan édességevési késztetésem van...

Holnap találkozunk!

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Most csak beugrottam, hogy felraktam Annát (is) a profilombaKép nézzétek majd meeeg!!!!

Fülescsacsi!!! DrrrukkkkkkkkkKépKépKép


Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Sikerült behoznom a lemaradásom, igen sokat írtatok az elmúlt 1,5 hónap (?) alatt. :-)
Olvashattam nagyon sok jó dologról is és olvastam nagyon szomorú történetről is. :-(

Shine! Nagyon-nagyon örülök a babásodásodnak! Kívánok Neked minden jót állapotosságod alatt és élvezd ki a 9 hónap minden percét, hiszen most egyszerűen leírhatatlan csoda történik veled!

Fülescsacsi! Remélem, lassan gratulálhatunk a pici babádhoz! Nagyon szurkolok Nektek!

Boszi! Neked is gratula a Manódhoz! Nevezetes ez a dec 4, dec. 6, dec 7. :-) Én tavaly dec. 6-án tudtam meg, hogy 100%-ra tuti a pocakosságom.

Kata! Gyönyörű az Annácska és a fiad is! :-)

Csilla! Őszintén sajnálom ami Krisztikével történt! :-((( Nagyon-nagyon szeresd a pici lányt, megérdemli!

Picus! Jó, hogy Andikának megjelentek a fogacskái. Nehézkes lett volna "protkót" csináltatni egy ilyen pici szájba. :-)

Solya! Megrémisztettél ezzel az arcizom rángatózással! Vigyázz magadra!!

Annamari! Nagyon sajnálom Balázst. Ha már biztosan, hogy fel kell vágni a nyelvecskéjét, kívánok neki mihamarabbi gyógyulást!
A tali nekem is szimpi (Nándi dönt), kérlek számíts ránk is. Addig még beszélünk. :-)

Magunkról röviden: Nándi egy Imádnivaló kiskölök! Tettem új képeket a Benő albumba, melyek magukért beszélnek. :-)

Üdv: Benő
beno
 
 


Angi! Elkezdtem olvasni a szüléstörténeteidet (nagyon érdekel). Pár nap alatt (remélem) végezni is fogok velük. KépKép

Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Éljen Pirus és Zsombi baba, aki elkezdett gyarapodni! Kép)))))))))Remélem, hamarosan tényleg tudsz jönni!

Annamari: jó is lenne! Kép))))) De majd talizunk, ha otthon leszek jövő tavasszal! Kép Majd mesélj el mindent! Kép

Kata: tündériek a képek! Kép Peti milyen kis drága már most a húgával! Kép)))))

Fcs: én nagyon drukkolok! Kép

Benő: de jó, hogy itt vagy! KépKép szia! Kép Köszi, boldog is vagyok nagyon! Kép Nándi tényleg imádnivaló! Kép

Mi jól vagyunk, sőt gyanúsan jól! Remélem, ez nem rossz! De úgy érzem (ma töltöm be a 9. hetet), hogy sokkal jobban vagyok, mint múlt héten. Egész hétvégén nem hánytam!!!!! Ilyen még sosem volt,. Na jó, ha nagyon akartam volna, tudatm volna, de nem akartam, és megúsztam. Remélem, azért a baba szépen növöget! Kép

szép hetet mindenkinek! Kép
shine
 
 


SziasztokKép

Most értem haza a korházból. Egész nap bentleledztem, így elég sokat dumcsiztunk Fülescsacsival.
Jelentem jól van, és még egészben vannakKép Volt ctgén, ultrahangon, csináltak neki labort, megnézte a dokibácsija és mindent rendben talált. Megnézték neki a magzatvíz tisztaságát, az is oké volt. Ha pocaklakója nem aktivizálja magát szerdáig, akkor csinálnak neki egy oxitocin tesztet. Ha valakinek van kedve meglátogatni őt akkor a terhespathologián van a 108-as szobában, 6-os ágyKép Mindenkit üdvözöl és reméli jól sikerül a talitok.

A gépi cukor méréseim egész jó értékek lettek, kiváncsi vagyok a vénás értékekre holnap, hogy mennyit csal esetleg a gépem.

Holnap is beugrom Fcshez, mert reggel megyek ctgre és ultrahangra is, majd tudosítok a hogylétérőlKép

Szép estét nektek!

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Fcsacsinak nagy-nagy DRUKK!!!

Benő, örülök, hogy itt vagy! Mostmár maradj is, jó? Kép

Sajnos új helyszínt kell találni a talira és mi nem is tudunk elmenni, mert Balázs kicsit leamortizálódott. Volt egy enyhe kruppos rohama az éjjel és ma estére már taknyol is.

Lányok, sose lássatok kruppos rohamot, azt kívánom Kép
Annamari
muter
 
 


Akkor javasolok egy tali-eltolastKép mondjuk jovohet?Kép

orsoly
orsoly
 
 


Akkor javasolok egy tali-eltolastKép mondjuk jovohet?Kép

orsoly

ps: Balazsnak jobbulast.
ps: csacsi megy a drukk, jo lepcsozest (en lemasztam a szuloszobarol a bufebe, ettem csokit, majd visszamasztam. Mindezt szulesznoi utasitasraKép Ez tortent kb 11-kor, fel 6-ra meglett LackoKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

AnnamariKép Remélem, Balázs jobban van! Szegény picur, gondolom őt is nagyon megviselte. Kép Drukkolok, hogy mihmarabb meggyógyuljon! Kép

Orsoly: ti hogy vagytok? Jártok még tornázni?

Ági: légyszi add át az én üdvözletemet is Fcs-nek! Kép és persze drukk neki! Kép
shine
 
 


Sziasztok!
Újra van net.

Annamari!
Ez csak úgy minden előzmény nélkül jött a Balázsnál? Nagyon ijesztően hangzik.

Andris úgy ébredt, hogy tiszta vér volt az arca, a hajára tapadva, az ágya, meg minden ruhája. Már másodszor ébredt így, orrvérzés. Elviszem megnézetni, tudom hogy valszleg semmi baja, de akkor is.

Tali KépKép

Fcsacsi!
Remélem, jók a szobatársaid, és nem vagy nagyon türelmetlen (dehogynem, tudom).

Ági!
Vigyázz magadra! Neked fiad vagy lányod lesz? Nevek?

Shine!
De jó, hogy jobban vagy KépKép

a.
angi
 
 


Lányok!

Hihetetlen, hogy itt micsoda élet folyik Kép!

A múlt héten nemigen volt lehetőségem jönni (övsömör, naponta járni az SZTK-ba kezelésre), erre most megint itt ülök 1 órája, hogy elolvassam a termést... Még jó, hogy kaja van, és a gyerekeimnek sürgős játszanivalójuk akadt. A mosásnak lőttek, zárlatos lett a mosógépem (benne van 5 kg ruha Kép), majd valahogy meg kellene szárítanom őket. No centrifuga, ráadásul épp ágyneműt készültem mosni, mondván, ebben a szép időben megszárad. Na, ja...

Szóval, akkor

Fcsacsi!
Igaz, már bent vagy a klinikán, de azért üdv! Én mindkétszer bekerültem túlhordással, egy éjszaka bentalvás, aztán a másodikon megindult a szülés. Mindkét alkalommal így volt, talán nálad is bejön Kép. DRUKKKKKKK!!!!

Boszi!
Te is szia!!! Jó, hogy a mikulás fog neked babát hozni Kép!
Te kinél szülsz majd? Biztos írtad már, csak elfelejtettem...

Benő!
De jó, hogy te is bekukkantottál! Gratula Nándi fejlődéséhez!

Annamari!
Ez a beszéd érdekes dolog, Ádám most lesz 17 hónapos, de alig mond valamit (apa, hamm, vau-vau, ada -ez én lennék, meg pár szó első szótagját). Noémi 10 hónaposan kezdte a beszédet, akkor tartott itt, mint most Ádám. Néha én is bepánikolok, hátha van valami baja, de aztán belátom, hogy nincs, egyszerűen csak férfi Kép. Igaz, nálatok azért kicsit más a helyzet az O2 hiány miatt.
Különben mi van a kruppal? Azért nem kellett kórházba menni, vagy ilyesmi, igaz? Jobbulást Balázsnak!

Shine!
Jó, hogy elűzted a rókákat Kép! Azért nehogy már hiányozzanak!!!!

Én is elolvasom a szüléstörténetetket (Solya, a tiédet már olvastam Kép), de nem garantálom, hogy ma, mert a gyerekeknek anyahiányuk lesz Kép. Megírjam én is az enyémeket? Igaz, egyik sem valami csúcs történet, de nekem nagy élmény volt mindkettő.

Most aztán megyek, mindenkinek jó napot (Fcsacsinak kellemes szülést),

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda!
Szia! SZépek a gyerkek, jó nagyot nőttek a legutóbbi kép óta.
Persze, hogy írd meg. Szintén Vermes? Bocs, elfelejtettem.

Andris is kb. annyit beszél, mint Ádám. Az óvónénink szerint nem is fog beszélni, ha minden nyökögésére ugrok, és kitalálom, mit akar. Neki négy fia van, és az utolsónál jött rá.
Azért előbb-utóbb mindenki megtanul beszélni. Van egy ovistársa a lányomnak, fiú naná, őt még három évesen csak a szülei értették, az óvónők alig, mivel az egyetlen mássalhangzó, amit ki tudott mondani, az a K volt.
Az én lányom is kb. 10 hónaposan kezdte, akkor azt mondta mindenre, hogy ZE. Jött a védőnő, és mondta, hogy a babák nem szoktak zé betűt mondaniKépKép Hát ő két éves volt, amikor már azt lehetett mondani, hogy beszél.

Solya Mátéja nagyon az élen jár.

a.
angi
 
 


SziaasztokKép

Voltam ma is Fülescsacsinál, a helyzet változatlan volt, vagyis még egyben voltakKép Biztattam hogy kitartás, erre mutatta hogy tegnap ketten is megszültek a szobából, mondtam neki hogy 3 a magyar igazság, igy a következő ő leszKép
Ha fejlemény történik igérte küld smst, és én rögtön irok nektek.

Megvolt az első ctgénk, érdekes volt, eddig is tudtam hogy a pocaklakóm utálja ha vizsgálatokkal macerálják, de most teljesen bebizonyitotta: a kb húsz perc alatt 25-öt mozgott, olyan volt mint egy kis sajtkukac, a szivhang figyelőt is többször sikerült neki szinte elrugnia a pocimról.
Voltunk ultrahangon is 90 mm a BPDje már, szép nagy babucit várhatunk, bár a doki megnyugtatott hogy teljesen normálisak a méretek, vagyis megfelelnek a 35. hétnek.

Kisfiam lesz, és Dániel lesz a nevecskéje, elég demokratikusak voltunk a névválasztás terén, még az elején megegyeztünk ,hogy ha kislány akkor én találok neki nevet (Fani lett volna), ha kisfiú akkor apucinak kell kitalálni hogy hogy nevezzük pocaklakót (elég sokáig gondolkodott rajta, kb egy hónapja bökte ki, hogy ehhez a névhez mit szólnék, mondtam hogy tetszik, ne is keressen másikatKép
Ha minden rendben megy akkor dr. Matányi Sándornál fogok szülni, ő a fogadott orvosom. Barátnőm javasolta, mivel az előző dokimmal messze nem voltam megelégedve, mondhatnám úgy is hogy tavaly miatta vesztettük el az előző kisbabánkat, (8 heteseb elvetéltem, szinte semmit nem tett azért, hogy megmaradjon a baba), akkor határoztam el, hogy nála tuti nem fogok gyereket vállalni. Nagyon meg vagyok elégedve vele, rendes, kedves és érzem rajta, hogy ő az a tipus, aki minden kis jövevénynek nagyon tud örülni és nem azt látja a babákban, hogy most mennyi pénzt is tud kisajtolni majd a mamákból.

Legyen szép napotok, most megyek csinálok valami hamit, mert Dani kilyukasztja a pocimatKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat!
Nem 100%, hogy krupp, csak valószínűsíti a dokinéni. Minden előzmény nélkül jött, illetve előtte pár perccel már nagyon nyugtalan volt Balázs, de lehet, hogy nem ettől.

Benő!
NÁNDI GYÖNYÖRŰ!!!!!!!!!

Annamari
muter
 
 


Benő,
Nándi gyönyörű! Kép Hihetetlen, hogy hogy megy az idő, hiszen nem is olyan rég született és most már milyen nagyKép
Remélem gyakrabban hallunk felőletek ezutánKép

Lola (alias Lucilla)
lola
 
 


Sziasztok,

Nemrég találtam rá erre a forumra és látom nagyon aranyosak vagytok, így elhatároztam, hogy megprobálok segítséget kérni, mivel nemsokára én is ezen a klinikán fogok szülni.Esetleg valaki ismeri a Börzsönyi Dokit?Milyen véleményetek van erről a klinikárol?Börzsönyi Dokirol?

És még azt is szerettem volna kérdezni, hogy szerintetek mennyire segit a kismama torna?
Ja és egy pici babánál átlagosan hány pelust kell cserélni naponta.

Köszike

Kriszti
Kriszti
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a dicséreteket! Kép

Annamari! Remélem minden rendben van veletek!! Nagyon csöndben vagy. Kép

Lola! Örülök, hogy Te is itt vagy. Te is ritkán jársz erre. Kép Mesélj a kicsi Ákosodról!
Igen, sajnos nagyon megy az idő. Lassan a fiam önállóvá válik, és akkor kit fogok én agyonbabusgatni.(?) KépKép

Kriszti! Üdv közöttünk, gratulálok a babádhoz! Mikor fog bekopogtatni a gólya hozzátok?
Én a Börzsönyi dokiban nem tudok segíteni, nem ismerem őt.
Klinikáról a véleményem pozitív. Szerencsére nincs összehasonlítási alapom (még soha nem voltam kórházban és még nem is szültem), de nekem nem volt a 4 napos bentlétem alatt semmivel semmi bajom (kivéve 2 unszimpatikus szobalányt). Az új szülőszobában sem időztem túl sokat (Nándi világrajövetele előtt szűk 45 perccel korábban foglaltam el a helyem a szülőágyon), de amennyi időt bent töltöttem, garantáltan állíthatom, hogy luxus ami ott van. Kép Egyszerűen csúcs.
Ja, az UH-ozás lehetne szervezettebb.
Kismama torna szerintem nagyon bejön terhesség alatt. Előtte és utána viszont kevés... Kép Én a 35. hétig eljártam rá, mindig nagyon jólesett a mozgás. Nem tudom, hogy mennyi köze van a tornának hozzá (szerintem sok), de a vajúdással együtt 5 óra alatt megszültem a fiamat.
Én minden szopi után cserélem a pelusát. Ez újszülöttként napi 7-8-at, 2 hónaposan 6-7-et, 3 hónaposan 5-6 db-ot jelent.

Orsoly! Hogy gyógyul Lackó?

Angi! Nagyon jók a szüléstörténetek! Kép A második szülésre hogyhogy bemehetett Apa is? Kép Azért úgy kellemesebb volt nem? Kép

Panda! Írd meg Te is a tieidet, kíváncsiak vagyunk rá. Milyen az az övsömör? Te voltál beteg? Remélem már jobban vagy!

Üdv: Benő
beno
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre és még most is remeg a kezem, miután beleolvastam Csilla történetébe. Teljesen felzaklatott. Lehet hogy már sokalljátok a negatív oldalt a klinikáról, de ha nem rándult volna görcsbe a gyomrom, nem írnék most.
Sajnos a klinikán pont az orvosok/nővérek felelőtlensége és hozzáállása sodorta veszélybe a kisfiunk életét!! Pont az, ami nem a pénzen múlik.
Röviden, Andris zavartalan terhességet követően "egészégesen" született a klinikán, 7 nap után, tápszer recepttel mentünk haza, mert nem szopott, súlya nagyot esett, majdnem 20%-ot. Itthon 10 napos korában egy szoptatási tanácsadó vette észre hogy szájpadhiánya van! Nem kicsi, nem egy pici lyuk, hanem a kemény és lágy szájpad teljes hiánya!! Ezt nem vették észre itt, pedig roppant bonyolult vizsgálat kell hozzá: bele kell nézni a szájába!!
Mindezt annak ellenére hogy Andris első babám és előtte még sosem szoptattam, de már az első mellre tételkor jeleztem és utána mindenkinek, hogy nem szív a babám szerintem. Á nem baj, majd belejön a szopizásba. Kicseréltettem a mérleget a szobában, mert azt hittem rossz, hogy nem mutat semmit "szopizás" után, pedig csak a szájpadhiány miatt nem tudott szívni! Szoptatási tanácsadót hívtam már a kórházba, de nem jöhetett be a szobába, így nem tudta megnézni a szopizást. Andris a felelőtlen nővérek és orvosok miatt egy hétig éhezett/kiszáradt! A mekóniumos széklete itthon, a 8-9. nap távozott belőle!
Nem folytatom, pedig még lenne mit írnom arról a bánásmódról is, amiben részesültünk. És ez alól nem ad felmentést a klinikának, hogy pénzhiányban szenved. Neveket nem tduok említeni, ill. csak egyet, Nobilis doktorét, vele többször beszéltem, nagyon empatikus volt, de hát ez kevés.
Amúgy megírtam a panaszlevelem nekik, küldtem hozzá a zárót és a szájpadhiányról szóló diagnózist és a mai napi semmi választ nem kaptam. Pedig ez év tavasszal történt.
Én teljesen megértem Csillát hogy minél hamarabb egy általa jobbnak tartott helyre szállította a kisbabáját.
Tényleg bocs a negatív véleményért és hiába bízom az orvosomban még mindig (Gimes G.), nem tudom betenni a lábam mégegyszer a klinikára. Sajnos.
Tutuja
tutuja
 
 


Tutuja!
Ez egész egyszerűen hihetetlen! Már nem azt mondom, hogy nem hiszem el neked, hanem hogy ilyen egyáltalán előfordulhat. Ez borzasztó!!
Azért remélem, jól vagytok, hogy van a babád?
Teljesen megértem, hogy látni se bírod a klinikát, én is így lennék a helyedben.

Kriszti!
Hi!
Egyszer már kérdezett vki a dokidról, esetleg keresd vissza ha ráérsz, már nem emlékszem, ki mit írt, nekem szimpi volt, ha elolvasod a történeteimet, akkor ő volt az a fiatal doki, akit többször is említettem.

Benő!
Köszi! Bejöhetett volna elsőre is, de nem akartam. Vagyis ő már régebben mondta, hogy nem szívesen jönne be, én győzködtem, aztán növekvő pocakkal egyre nagyobb hajlandóságot mutatott, én meg egyre kevésbé akartam. Aztán másodszorra meg valahogy így volt természetes.
Megyek Nándit nézni.

Annamari!
Remélem, Balázs jobban van és télleg nem kruppos.
a.
angi
 
 


Sziasztok!

Most kaptam az smst Fülescsacsitól, hogy burkot repesztettek nála, így estére várható, hogy megszületik pocaklakójuk.

Ha újabb hireket kapok, akkor jelentkezek rögtönKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Angi!
Andris azóta elmúlt 6 hónapos, szerencsére szépen gyarapszik, és ami szerintem nagyon fontos, anyatejtől. Az enyémtől. Mikor hazahoztuk persze semmi tejem nem volt, mitől lett volna? ANdris nem szívta én meg keveset fejtem. Aztán miután kiderült a rendellenesség, eleinte napi 6-7szer fejtem, mindig 25-30 percet és így két hét alatt lett annyi, hogy a tápszert elhagytuk. Azóta is anyatejcsin él, egy hete kap egy kis barackot. Azért az első 6 hónap nagyon nehéz volt. Az evésében semmi rendszer nem volt és igen gyakran igényelte, nem csoda, képzeld el a pocimban ugye folyamatosan kapott "enni", aztán hopp, kibújik és egy hétig szinte semmi, mit gondolhatott/érezhett a világról, hova jött. Sokszor így utólag visszagondolva, az nyugtat meg, hogy azért folyton próbálkoztunk szopizni és így legalább sokat volt a testemen. AZ elején még a mellkasunkon is aludt.
Amúgy 3,6al született, közel 3kgosan jöttünnk haza, öt hónaposan már 7,3 kg volt.

Drukk Fülescsacsinak!

sziasztok
Tutuja
tutuja
 
 


Szia Angi!
Andris azóta elmúlt 6 hónapos, szerencsére szépen gyarapszik, és ami szerintem nagyon fontos, anyatejtől. Az enyémtől. Mikor hazajöttünk, akkor szinte semmi tejcsim nem volt. Mitől lett volna? Andris nem szívta, én pedig keveset fejtem. Mikor kiderült a rendellenesség, akkor elkezdtem rendszeresen fejni, naponta 6-7szer, alkalmanként 25-30 percet. Igy két hét alatt lett annyi, hogy elhagyhattuk a tápszert. Azért nagyon nehéz volt az elmúlt félév. Andris etetésében semmi rendszert nem sikerült kialakítani, és nagyon gyakran kért. Nem is csoda, míg a pocimban volt ugye akkor folyamatosan volt "ellátás", aztám mikor kibújt egy hétig gyakorlatilag semmi. Mit gondolhatott/érezhetett? AZért az sokszor vigasztal, hogy nagyon sokat próbálkoztunk szopival, így sokat volt a testem közelében. Itthon is sokat aludt a mellkasunkon eleinte.
AMúgy 3,6kg-al született, 3kg-al jöttünk haza, 5 hónaposan volt 7,3 kg. Azóta nem mértük, de biztos hízott, olyan édes pocija lett...

Drukk Fülescsacsinak

sziasztokj
Tutuja
tutuja
 
 


Sziasztok!

Benő!
Itt vagyok Kép, csak megkértem a Páromat, hogy korlátozza le az internetemet napi fél órára, mert kezdtek úszni a napjaim, Ő pedig lelkiismeretesen betartja Kép Így este 8 és fél9 közt tudok csak netezni.
Balázs jól van, ez a Sinecod nagyon-nagyon hatásos!

Tutuja!
Ez borzasztó! Én is csak azt tudom írni, hogy hihetetlen, de nem a Te szavaidban kételkedem, csak azok után, amilyen TÚLZOTT (komolyan!) odafigyeléssel Balázst kezelték, nem tudom, hogy történhetett meg ilyesmi!

Fcsacsi!
Talán már meg is született a Kiscsacsi??? Nagyon drukkolunk mi is, ha még szükséged van rá, ha pedig nincs, akkor nagyon gratulálunk!!! KépKép

Írtam tegnap a Gyerekek/Babakocsi-baleset topicba egy horrort! Nincs időm bemásolni, mert ketyeg az idő Kép
Balázs ma este össze-vissza puszilgatott, annyira aranyos volt!!!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Fülescsacsi!!! drukKépKépKép

Lányok, nézzétek meg a profilomat, nem normális kisfiam látható benneKép

Kata
LadányiKata
 


Tutuja: ez telleg borzasztoKép Foleg hogy Nobilis doki is latta ezexerint, ot pedig nagyon jo gyerekorvosnak tartjakKép Na mindegy, a lenyeg, hogy jol vagytokKép

Fulescsacsi drukk megy, bar remelem mar inkabb gratula kellKép

Shine, Beno: torna meg megy, Lacko meg ugyesedik ezerrelKép Forog, kuszik, felul, felterdel magatol, maszni nem szeret, viszont mostanaban probalkozik a felallassalKép Ugyhogy gakorlatilag behozta a kortarsait (kiveve a nagyon ugyeseketKép)

Kriszta, Angi: a Borzsonyi doki csak nem az a nagyon jokepu fiatal doki? Nem tom a nevet, de soxor lattam benn a klinikan (egyszer benn volt egy uh-mon (huvelyin), komolyan zavarban voltamKépKépKépKép

orsoly
orsoly
 
 


Csacsi-Ági!
Várjuk a jó híreket!

Tutuja!
Szépen gyarapodik. Vmi spec. cumival eszik?

Annamari!
Szóról szóra ugyanez történt velünk is, csak én egy gyerekkel voltam, és frankón a hátam közepére vágta az ajtót, ahogy féloldalasan cipeltem le a kocsit. Mert ugyan a 12-es busz alacsony padlózatú, de a járdától nagyon messze állt meg, pont nem tudtam legurítani a kocsit, ahogy kellene. Szintén az utasok ordítottak. Előző megállóban pedig a formatervezett kapaszkodó és az ajtó közé szorult egy nőnek a keze.

Orsoly! KépKép
Aha, elég jóképű, és megszégyenítően fiatalnak néz ki. Majd Kriszti beszámol Kép.

Jó hétvégét mindenkinek!

Solya, már nagyon hiányzol!

a.
angi
 
 


Lányok!

Itt a jó hír:
Tegnap éjjel 21.36 kor megszületett Fülescsacsi kisfia 3220 grammal és 58 cmrelKép
Szabolcs, Gergő nevet kapta. Császármetszéssel látta meg a napvilágotKép)

Gratulálunk Füles!!!!!!!!!!!!!!!

LEgyen nagyon szép napotok!


Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?