Új privát üzeneted érkezett!

Nem a bokám, az egész lábam sajna, azt akartam írni...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nono: tényleg nagyon csini vagy! Nem látszik a plusz 17 kiló!
Én is nagyon vizesedek, főleg a bokámnál! Párom segitsége nélkül már vagy 10 perc szenvedés a cipő felhúzása.
Pufók az arcom, stb....

Nem tudtok arról valamit, hogy vezetni meddig lehet? Mert én úgy hallottam, hogy csak 6 hónapos korig.
Ha meglát a rendőr, állitólag el is veheti a jogsit. A fodrászatban hallottam, nemtom mi az alapja.
Csak mert tegnap úgy gondoltam, hogy kibirom még buszt!
De ez a volán katasztrófa!!! Vagy 20 percet ácsorogtam a tűző napon, mire végre megjött. A sok iskolás majd fellökött, csakhogy nekik legyen helyük, aztán felszállt vagy 200 ember még, úgy hogy egy gombostűt se lehetett volna elejteni. Hozzáteszem ültem, de olyan meleg volt fent, hogy folyt rólam a viz. Aztán leszállásnál meg vagy 5 percet küzködtem a nagy pocakkal, már már mondván, hogy bocsánat hogy nem húzom be.
Közbe hallgatni a megjegyzéseket, hogy: Ha-ha, mire leszáll, megszül! :twisted:
Marha vicces!!!!
Aztán még 20 perc haza gyalog az én tempómban.
Délután már csak feküdni tudtam, annyira fájt minden csontom. Babó is csak aludni tudott, estére mocorgott egy picit!
Úgyhogy, engem nem érdekel, ha kell orditok a rendőrrel is, hogy csinálja végig ő is ugyanezt, kivánom neki, de én kocsival fogok menni legközelebb ctg-re, az holt biztos!!!

Bocsánat, hogy igy kiakadtam, de tegnap óta bennem van ez a 2 óra ctg-re várás után, csak tegnap még erőm se volt, hogy ezt megirjam!

Edina


Kép
medina83
 
 


Jó reggelt Lányok!

Horror éjszakánk volt .. Alíz lehet tegnap túlaludta magát, így 03:30-tól fent volt kb. hajnali 5-ig :? :? :? Aztán 6-kor ismét (mert evett) .. utána ringatás, szenvedés .. és 7-9-ig volt némi pihennivaló időm .. most halálomon vagyok.
Nem csinált ilyet már több mint 1 hete .. mindig szépen alszik éjjel .. Remélem nem esünk vissza, és ez csak egy kivételes alkalom volt.

Nono - Csini vagy :)

Nici - A vizesedés nagyon kellemetlen :( De bíztató, hogy az tényleg azonnal elmúlik a szülést követően :)
Az utolsó hetekben én is vizesedtem...

Kép
szösszenet
 
 

 
 

Medina - Én nem tudok ilyen szabályról :roll: :roll: :roll: Szerintem max. a dokik javasolhatják, hogy meddig .. de nem véletlen vannak forgalomban a kismamák számára az övterelők. Ha tilos lenne nagy pocakkal vezetni, akkor minek árulnák? :D
Keress rá neten ...biztos van fent érdemleges információ :)

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet: Sajnálom, hogy ilyen rossz éjszakátok volt. Szerintem nem lesz rendszeres. Velünk, felnőttekkel is van olyan néha, hogy nem tudunk aludni...

Szerintem se hiába árulják azokat! De azért utána nézek! Bár lényegtelen, mert én ha lehet, ha nem, akkor is vezetek!!
Bár már nagyon nehéz és van hogy begörcsök, de a muszáj nagy úr!
Most is el kell mennem vásárolni. 4 napos ünnep, a párom meg sokáig dolgozik és már mindenből ki vagyunk fogyva!
Koradélután megpróbálok erőt venni magamon, aztán irány!

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina, szerintem ilyen törvény nincs, durva diszkrimináció lenne szerintem! Attól, hogy egy nő terhes, még nem életképtelen! Hány olyan ember van, akin észre sem venni, hogy terhes... tudom rossz példa, nem vagyok oda érte, de lásd Rubint Rékát...
Az tény, hogy a dokik javasolják, mert önhibánkon kivül is történhetnek dolgok, amin nem biztos, hogy segít az öv... pl közel a kormány, nagyot tud ütni...
Én azt gondolom mindenki érzi saját képességeit, tűrőképességét, így eltudja dönteni, mi jó neki!
1 héttel ezelőttig én is vezettem, most is tudnék, érzem, de úgy döntöttem, már inkább nem teszem, nehogy útközben kapjon el a szülhetnék :)
És igaza van szössznek is, akkor szerintem sem árulnának biztonsági öveket terheseknek :)

Szössz, remélem most mivel későn jött a vizesedés, tényleg hamar elmúlik! Sajnos Szandinál időbe telt, még hetek múlva is csúnya volt a lábam, idő volt, mire újra feltudtam venni a cipőim!
De a próféta beszéljen belőled :D

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


dokik nem javasolják - akart lenni :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Persze ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy mindenkinek minden esetben igenis tudni kell vezetnie terhesen.. szó sincs erről, csak azt gondolom mindenkinek maga döntése, felelőssége mit tesz, és mit nem, és nem gondolom, hogy ezt törvénnyel jogos lenne tiltani! :roll:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szösz: sajnálom a rossz éjszakát; nem lehet, hogy Alíz így akarta megünnepelni, hogy 4 hetes lett? :wink: bocsi a viccelésért, de sztem sem lesz rendszer ebből, ma hajnalban én sem tudtam aludni, talán front lehetett, bár a neten nem tlaáltam infot hogy lett volna...

Nono: sztem is csinos vagy :D

Medina: tervezem, hogy 3 nap múlva még vezetek, igaz messzebbre nem vállalom már, meg csak ismerőás útra merészkedem, de nekem a doki is azt mondta, amíg elférek a kormány mögött a hasammal, addig vezethetek :wink: Tiltó jogszabályról én még nem hallottam :roll:

Egyre jobban parázom a kórháztól, orvosi műszer-fóbiám van, amikor nst-n vagyok és látom a sok doki-holmit is kiver a víz, de ma eszembe jutott, hogy akkor vagy 3-4 napig csak és kizárólag olyan bébit kell pelusoznom, aki egy helyben marad tutira a művelet alatt és ez számomra nagyon jó hír :lol:

Anettoo: voltál vmelyik flóros szülésfelkészítő előadőáson? Én megint kihagytam mindet, bár látom, az utcsó május 6-án lesz :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Nici: Hasonló véleményen vagyok, mint te! Engem is csak az zavar, hogyha én nem is hibázok, más attól még belém jöhet.
Persze én is félek, nehogy közbe valami legyen velem. P. rosszullét, görcs... Mert akkor hiába érzem az autót...
De sajnos a buszt még rosszabbul viselem, és legközelebb ott szülnék meg, az tuti!
Választásom sok nincs! Párom most nagyon sokat dolgozik és más rokon is.. Tehát magam vagyok!
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül!
A picire próbálok nagyon odafigyelni, óvni, védeni!!! Reménykedni tudok csak, hogy nem lesz semmi baj!

Edina


Kép
medina83
 
 


Csajok: Köszönöm a hozzászólásokat! Egy kicsit nyugodtabb vagyok..
Én is csak ismerős terepen vezetek, a bolt is csupán csak 2 percnyire van!

Edina


Kép
medina83
 
 


Celesztina: Én is kezdek már igencsak parázni!! Nem gondoltam volna, hogy idáig kihúzom!
Azt mondták, hogy valószinüleg előbb fog jönni, aztán a végén még túl is hordom.
Semmi jelét nem mutatja, hogy ki akarna jönni, bár mért tenné!
Meleg és biztonság van, folyamatosan megy a táp és még simogatják is! :lol:

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok,

csak egy perc... Nálunk minden rendben, csak az én fejemben van még káosz, hogy hogy is lesz ez két gyerekkel.. Csenge örül a kicsinek, csak kicsit hangosan... Tegnap egyszerre el tudtam altatni őket, csak egy kis idő kellett :) Kisati eszik-alszik néha sirdogál. Majd hozok képeket...

Kép
Kép
mango.
 
 


Szia Mango! Jó, hogy minden okés Veletek! :wink:
Ha majd lesz időd csak röviden írnál arról, hogy hogy bírja Csenge azt az időt amíg szoptatsz? engem az utóbbi pár napban többen is azzal ijesztgettek (?) hogy akkor majd mit csinálok a naggyal?!?


Nem tudjátok, melyik az a popsikrém, amelyik antibakteriális vagy mi. Nem is biztos, hogy popsikrém, csak régebben hirdettek vmi krémet babáőknak-gyerekeknek, ami fertőtlenítős és sebekre jó, de nem emlékszem, melyik volt az.

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina - Hát .. ha Alíz így ünnepel, akkor az eddigi mai nap is az ünneplés jegyében tellik .. mert még egy percet nem aludt. Ha nem az ölemben van, akkor nyöszörög, sír ... :( úúúgy sajnálom őt. De basszus .. nem tudom 24 órát ringatni .. ráadásul az ölemben sem 100%-osan nyugodt. Olyan, mintha baja lenne .. de mi?? :shock: :shock: Mindent végigpróbáltam ..az a sejtésem, hogy már a fáradtság a baja :( ..
Úgy tűnik ez mindig hétfordulókra esik .. amikor 3 hetes volt, akkor is szar napunk volt :(

El vagyok keseredve .. tehetetlenség .. legszarabb :(

Kép
szösszenet
 
 


Szösz: akkor is lehet nyúgös, amikor fejlődési "ugráshoz" ért, ami most még nem olyan látványos, persze. Hú, Lau mit csinált, mielőtt pl. megfordult, stb, amik persze nagyobb lépéseknek tűntek.
De lehet az időjárás is az oka, hogy Alíz nyűgös. Ma Lau is nyugtalan, sokkal ingerlékenyebb (én is amúgy) és sértődősebb. Talán van vmi a levegőben...
Rossz érzés lehet, hogy nem segít Alíznak semmi, sajnálom... Arrafele milyen az idő? Nem próbáltok meg majd sétálni egyet, hátha a babakocsi elringatja.

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="medina83"]
írta:
medina83SZőlő: Tényleg!!! Merre vagy? Csak nem???


Áh, lósz.r már bocsánat.... Méhszájam továbbra is úgy tartja magát mint Eger vára basszus.... (ilyen ökörséget se írtam még le :lol: :lol: ) teljesen megtartott, belső zárt, külső ujjkúpniyra nyitott. Magyarul nem 100%ban zárt csak 99,99%. Tökjó.... Szülésznő szerint esélyes hogy még kihúzzuk egy hétig, ez meg mégjobb.... :?

Mindenesetre a CTG-je tökéletes legalább, pénteken a következő, meg remélhetőleg flowmetria is.

Dokim természetesen elutazik, ráadásul ide a "közelbe" megy, Ausztriába... Viszont, azt mondta hogy ha van valami "eksön", akkor hazajön amint hívjuk, csak kalkuláljuk bele hogy neki az 4-5 óra kocsival. :o Nem semmi, jó fej na! Bár ha gyorsan szülök, vagyis úgy megyünk be a kótrházba hogy n mindejárt itt van a baba (hahaha) akkor szülésznő szerint gázos lesz a dolog, de mindegy, legalább tudjuk.

Nono nagyon csinos vagy! :)

A vizesedést sajnálom csajok, engem hála istennek elkerül (ez is....), úgyhogy tegnap kaptam is egy cipőt uramtól :oops:

Medina, az érzés igen ismerős.... Ez a "nem hittem volna hogy eddig kihúzom" dolog... Hát én sem. Sőt ha valaki az elején azt mondja hogy 39+6-nál még esélyem nincs a szülésre körberöhögöm szerintem. Szülésznő is kérdezte ma hogy nem lett ez elszámolva???? De nem.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Emi: Gyönyörű Lili! Nekünk is hasonló kiskádunk van (amennyire ki tudtam venni, a színe mindenesetre ilyen).

Gumimaci, Gumimaci-apuka: Gratulálok Nimródhoz! Sok boldogságot és egészséget Neki! De édes szőke hajasbaba!

Klarka: Annyira örülök, hogy jobban van Ati! Erős kislegény, remélem, most már nemsokára otthon babázhatsz te is! Megy a drukk továbbra is!!!

Lolka: Drukkolok!

Most voltam a védőnőnél, szerencsére nem híztam egy dekát sem. Viszont olyan ödémás vagyok, hogy le kellett vennem a gyűrűt (5 perces művelet volt), a bokámról és az arcomról már nem is beszélek, hogy néz ki!

Szőlő, Medina: Nekem sokan azt jósolták, hogy tutira előbb fog születni, de semmi jele továbbra sem (kevés keményedés, fájás semmi!!!). Pedig nagyon nem szeretném továbbhordani a kiírt időpontnál. Ha hétfőn nem születik meg, akkor kedden amnioscopia, ami a védőnő szerint eléggé kellemetlen tud lenni. És már nagyon nehezen bírom a pocimat, óriási nagy (112,5 cm! az én 164 cm-es magasságomhoz), és a gyerek sem lehet kicsi már, biztos több, mint 3,5 kg (36. héten volt 2900 gramm). Minden moccanása fájdalmas.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Hú, most látom, hogy az utóbbi 1,5 órában nem írt be senki!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Igen, nekem sikerült megölnöm a topikot ezúttal :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Klarka,
nagyon örülök, hogy Ati ilyen szépen javul. Remélem minél hamarabb magadhoz ölelheted!!!

Gumimaci,
Hatalmas gratula! Sok boldogságot!

Nono,
Isten éltessen sokáig, így utólag is! Csini vagy nagyon!

Medina,
szerintem nyugodtan vezethetsz, ha Te úgy érzed. Én szülés előtti este vezettem utoljára, de mondtam is a férjemnek, hogy már nem igazán éreztem magam biztonságban, úgyhogy már nem akarok. Reggel pedig szültem.

Kismamik!
drukkolok Nektek, hogy minél hamarabb babázhassatok!

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Sziasztok!

Gumimaci, gratulálok a kis Nimródhoz, nagyon édes baba!

Medina! Ez a "6 hónapos terhesen tilos vezetés" vicces lenne. A rendőrnek az jogosítvány mellett fel kellene mutatni a terheskönyvet? Hát nem tudom ki talál ki ilyet. :shock: (Bezzeg a 70 éves, parkinzonos bácsika még kaphat jogosítványt, pedig szegény már menni sem tud, a reflexei vajon milyenek? Merthogy én sajnos ismerek ilyet...)

Szösszke! Tényleg, egy jó kis séta nem segítene Alizon? Szép az idő, egy kis "zötyi" talán álomba ringatná. Pedig már vártam a mosolygós 4 hetes Aliz fotóit. Biztos nincs baj, csak nekik sincs mindig egyforma kedvük.

Emi! Remélem nem lesz baj a csomóval. Gratulálok az egy hónapos bébihez.


Én most voltam ctg-n, semmi extra, persze Emma most (sem) nagyon akart mozogni. Bezzeg itthon mindig bepótolja.
Nem tudom miért, de én valahogy így az utolsó hetkben érzem magam sokkal jobban, mint eddig. Komolyan mondom, még élvezem is ezt az állapotot :oops: . Eddig mindig féltem a koraszüléstől, meg a sok keményedés is aggasztott, most meg tök laza vagyok, mehetnékem van, és itthon is sokkal több mindent meg tudok csinálni, mint eddig.

Szenvedő kismamatársaimnak kitartást kívánok, már senkinek sincs sok hátra!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Emi,
Gratula az egy hónapos Lilinek!
A csomó lehet egy megduzzadt tejmirigy is. Egy ismerősömnek így vették észre, hogy babát vár, azt hitte csomó van a mellében, közben csak tejmirigy volt. Remélem semmi gond nincs nálad.

Szössz,
ne aggódj, egyszerűen csak rossz napja van. Van ilyen sajna. Enyémeket a szél viselte meg mindig. Kitartás!!

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Sziasztok,
unatkozom :? várom, hogy elteljen a du. Lau kifárasztott, szerencsére most elvan egy babás újsággal :) Pocim is keményedget, ami jó, remélem, ez azt jelenti, nem fogom túlhordani :wink: Volt ma kint vki? Nagyon hideg van? Innen annak tűnik a kinti idő.

Kép Kép
celesztina
 
 


Atizka: Irigyellek a sok energiáért! Én hajlamos vagyok ellustulni az időt, de most elhatároztam, hogy mindjárt nekifogok egy kisebb takarításnak. Ha most nem lesz erőm befejezni, hát majd holnap...

Szőlő: De vissza is hoztad a topicot! Jó sokan írtak utánad! :D

Emi: Andinak igaza van, inkább egy megduzzadt tejmirigy lesz! Anyukám mesélte, hogy neki is volt egy duzzanat a mellében, mikor tesómat szoptatta, és eléggé nehezen ürült ki, sokáig kellett maszírozni, vagy már nem is tudom, hogy szünt meg neki. :roll: De ha nem ürül ki, mutasd meg a dokinak inkább, mert begyulladhat.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


ó, tényleg, Eminek én is akartam írni, hogy kis csomó nekem is volt amikor Laut szoptattam, aztán elmúlt. Amúgy meg azt olvastam valahol, hogy a szoptatás csökkenti mindenféle mell-gond-lehetőségét :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Nekünk is szar éjszakánk volt.1-4-ig fennt voltam,azután 6-kor keltünk,elaludt az ágyunkban, felkelt 9-kor és délig csak nyöszörgött.Én sem tudom mi baja.Kiraktam babakocsiba, fél 2-ig aludt, most evett és alszik.De vajon meddig!És mindig felsír kicsit, de már nem veszem fel.

Képzeljétek.Én terhességem alatt nem vizesedtem, de a szülés másnapjától úgy bevizesedett a térdem, meg a bokám, hogy menni is alig bírtam,igazi mammut térdeim voltak.Persze fájt a varrat is.És ez a vizesedés kb. 1 hét alatt ment le.Annyit mondtak rá, mivel minden laboreredményem jó volt, hogy ürülnek a terhességi hormonok.

Gumimaci!Édes a kis Nimród!Micsoda haj!

Kép
ágnes27
 
 


Szőlő: Na, ezek a babókák szórakoznak velünk! Kitartás! Szoritok, hogy azért ne akkor jöjjön, amikor a dokid nincs itthon.

Edina


Kép
medina83
 
 


Köszi, hogy gondoltok ránk! Nemsokára indulok babázni a kórházba!!:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Szőlő: é sem gondoltam, hogy 1 héttel túl fogom hordani..utólag visszanézve nem durva, de amikor még előtte vagy és nem tudod meddig....az idegfeszítő...

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Gumimaciéknak óriási nagy gratula! :D
Ha jól gondolom, akkor már mindenki megszült az áprilisiak közül...

Mi is csatlakozunk Benivel a "ma nem alszom és nyűgös vagyok egész nap" babók táborához... A reggeli 7 órás szopi óta csak nyüglődtünk, és kb. 1 órája bírtam elaltatni végre! De most úgy látom megint pislog, pedig azt hittem most aztán 5-ig fel sem kel!

Tegnap voltunk 1 hetesek! :D 270 grammot híztunk egy hét alatt, este 3490grammal mérlegeltünk kajcsi előtt! :shock:

Ma apa reggel elment az OEP-be meg a MÁK-ba intézkedni és még nem ért haza! :shock: :shock: :shock: (A MÁK-ba 78-an voltak előtte...)

Pocakosoknak kitartás, különösen aki már a 40. hetet tapossa, tudom milyen iszonyatos tud lenni ez a várakozás, bár nekem főleg a 41.hét telt borzalmasan...

Emi: remélem nem lesz semmi gond, szerintem is tejmirigy lehet, de jobb ha lát egy orvos...

Klarka: örülök, hogy jobban van Ati! Remélem hamarosan hazavihetitek! Nagyon erős a szervezete és hihetetlen sokat küzdött, most már tutira nem lesz gond!

Ja, még azt akartam írni, hogy tegnapelőtt éjjel a frász jött ránk! Nemsokkal elalvás után elkezdett csipogni a légzésfigyelő! Kiugrottunk az ágyból, mint akit kilőttek, Apa megrázta Benit, villanyt kapcsolt, Beni ránézett és békésen aludt tovább... Kiderült, hogy teljesen odakúszott a rácsokhoz, és ott már nem érzékelt a figyelő! Úgyhogy meg is igazítottuk, mert valahogy ösztönösen mindig az ágyunk felé kúszik...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok Lányok!

Megvolt az nst. Fél napot ott voltam, nagyon kifáradtam!!! Na meg kiakadtam a mai eü. rendszeren. Szerencsére minden oké! Ha vasárnapig nem szülök meg, akkor hétfőn talalkozom dokimmal ismét, de csak nst lesz. Max. megvizsgál még. Nálunk egy hét haldékot adnak. Tehát max. május 11-én kell csak befeküdni, ha addig amúgy mindne rendben van. Addig csak kibújik! :P

bolygó! hogyhogy van nálad kedden magzatvíz vizsgálat??

gumimacinak gartulálok! Ott sem volt előjel ha jól emlékszem igaz csajok?? Úgyhogy látszik, hogy pikk-pakk is tud történni bármi!!

emi! szerintem se nagyon aggódj! ez valószínű a tej miatt van. Azért masszírozd, és ha nem múlik mutasd meg dokinak. de nem hinném, hogy gond lenne. valahol olvastam, hogy szoptatás alatt ezért nem is reális az emlő vizsgálata!

szőlő! hát elég szar ezért ez a 4 napos ünnep nekünk! csomó doki elutazik pihenni! enyém is... bár nálunk nem lehet fogadni szüléshez, de amúgy mindennap dolgoznak ugye hétköznap nap közben. de így...

Kép
gabo001
 
 


Klarka, nagyon örülök hogy jól vagytok, és jó babázást! :) Remélem mostmár minden rendben lesz és hamarosan hazamehettek!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gabo, nálatok is úgy van hogy mikor NST-re kell menni csak úgy odamész mikor gondolod aztán egyszer csak sorra kerülsz? Sokatoktól olvasom hogy fél napokat ott töltötök a kórházban, ez nagyon gáz... :? Nálunk szerencsére időpont van NST- re is, legalább utolsó idős kismamák (akiknek ugye ez kell), nem ülnek ott órákat a padokon.

Kép Kép
szõlõ
 
 


nekem mázlim van, mert dokim rendel végig, csak júliusban megy szabira :D de ő úgy szokott bevállalni terheseket, hogy figyelembe veszi, mikor sanszos, h szülnek és ahhoz igazítja a szabiját. Szülésznőm van csak szabin, de 5-től ő is lesz és amúűgy is 11-re vagyok kiírva :roll: de ha a körül nem lenne a dokim, eléggé pipa lennék rá :x

most olvasom, hogy ellentétben a múlt heti infoval (legalábbis úgy tudtam) lehet, hogy mégiscsak az érettségikkor lesz a bkv sztrájk :shock: :evil: Az érettségik meg 5-27 között vannak elvileg... (de lesz szóbeli jún-ban is) múltkor a sztrájk előtti :!: napon kellett volna betaxiznom a kórházba nst-re és nem tudtam taxit hívni :shock: így végül is kivezettem (párom féltett, mert egyedül kellett mennem) Szóval, ha akkor lesz vmi esetleg, amikor sztrájk is, nagyot szívhatok és ettől eléggé tartok :? :?

Kép Kép
celesztina
 
 


szőlő! aha, mindenki megy amikor akar... aztán amikor sorra kerülsz. most gondold el, ha csak 2-3-an vannak előtted!! :roll:
jól el is fáradtam (nem tudom mibe), így délbe hazaestem aztán aludtam. Most ebédeltem. Gumimacinál sem volt jel igaz? Ő is jól volt nagyon, csak sokat aludt. (mint én :lol: )

Kép
gabo001
 
 


celesztina! elég gáz ez a sztrájk dolog Pesten! Én is arra gondoltam, mi van ha akkor szülnék, és ott laknánk?? Állítólag így a mentők is késnek!

Kép
gabo001
 
 


Ja, én ma 8-kor ott voltam, és fél 11 kor kerültem sorra! Nem tudom miért nem lehet időpont, hiszen ezt aztán (nst) tényleg be lehetne simán osztani!!! No comment magyar eü.!! :o

Kép
gabo001
 
 


Gabo ez nem magyar eü hanem kórház kérdése, a SOTE II-n van időpont. NST-re is, UH-ra is. Sőt még az ügyelet alatt végzett NST-kre is kell időpontot kérni (pl most hogy ugye 4 napos ünnep lesz, akik már a 40. hetet betöltötték azoknak ügyeletben csinálják meg a vizsgálatot, de mi sem mehetünk oda csak úgy).

Bevallom egyébként engem érzékenyebben érintene ha a szülésznőm nem lenne ott amikor szülök. Azért ha most hétvégén lenne esedékes, akkor is remélem hogy a dokim hazaér, bízom benne hogy jó gyors verdája van és kimondottan nem érdekli a sebességkorlátozás... :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gabo: a mentők hagyján, de engem ugyan el nem vinnének a 17. kerből Kistarcsára... így marad a taxi, meg kerestem pár magán-betegszállító céget, és ha szükséges náluk is próbálkozom majd.
NST: Kistarcsán is amúgy az van, hogy bármikor lehet menni, de engem pl múltkor is 40 percet hagytak (felejtettek) fent a gépen :roll: Mázli, hogy jött egy másik kismama mert nem tudtam szólni senkinek :x és persze csak 1 nst-gép van a szülőszobait leszámítva...

Kép Kép
celesztina
 
 


Szőlő! Igaz! A ti tkórházatok tök jó ilyen szempontból! Nem tudom máshol ez miért olyan nehéz... jobb lenne mindenkinek szerintem. Kiszámíthatóbb lenne asszisztensnőnek, dokinak is a rendelés. Nekem utána még várni kellett arra is, hogy a dokimhoz bejussak és elemezze a papírt, meg ugye meg kellett már beszélni a továbbiakat.

Kép
gabo001
 
 


Szőlő! a szülésznő szerintem is fontosabb!!! ha meg Mazsi túl gyors lesz, akkor meg úgyis minden okés, könnyű szülésed lesz!

Kép
gabo001
 
 


Köszi csajok!
Kicsit megnyugodtam. Sajnos még nem sikerült bejelentkeznem a dokihoz, de rajta vagyok. Én is úgy gondoltam, hogy egy tejmirigy lehet, de annak már el kellett volna múlnia nem? Már lassan egy hónapja tapintottam ki. Meg az idegesít, hogy ez egy meglehetősen kemény valami és a másik mellemben nincs ilyen. Muszáj lesz megmutatnom a dokinak. Annyira idegesít :( :(

Zorróné,
1 hét alatt 270 gramm :shock: :shock: Nem semmi!! Gratulálok!! Lili a 4. héten tudott 240 grammot hízni. Nekem már ez is csoda volt. Viszont tegnap már túlléptük a 3,5 kg-ot :) Úgyhogy nagy a boldogság.

Kép
emi29
 
 


Kép Kép

mangogabról ha tud vki adatokat pls irjon rám..elirtam a nevét a tábliban de javítom majd..

mindenkinek kitartást..én most olyanban vagyok hogy nem irok..
de olvasok..
ja és baj sincs minden rendben..doki szerint pár nap és szülünk..és ez kicsit megriasztott..ugyh most kicsit magamba vagyok de fogok jönni..lehet még ma..szóval minden oks..

puszi nektek
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:10-kor.
Vendég
 


Emi: amikor Laut szoptattam nekem is volt egy pici csomóm, olyan borsószemnyi, ráadásul akkor találtam meg (vagy jött ki) amikor már hónapok óta szoptattam. Aztán elmúlt.
Persze mutasd meg dokinak, de addig se aggódj! A szoptatás tudtommal segít, hogy az ember kevésbé legyen hajlamos mindenféle mell-gondra, "rossz" csomóra.
És további szép súly-gyarapodást Lilinek! :D

Kép Kép
celesztina
 
 


sziasztok
kérdeznék. kinek mikor vették le azt a tenyésztést vagy minek hivják?amikor megnézik hogy nincs e fertözés ott lent. ha van lehet kezelni mert ha nincs kezelve a baba megis halhat. rem.értitek melyikre gondolok.szita az agyam.
dokim ma nem volt bent igy nem tudta levenni.azt mondta,hogy ráér jöv.héten is.
nektek mikor vették le?
köszi aki válaszol
Vendég
 


hej ezt jol megirtam és még lap tetejére is került:)
Vendég
 


Nono, neked meddig engedik túlhordani? Én ha minden rendben van, akkor sem szeretném pünkösdig kihúzni, mert akkor viszont a szülésznőm nem lesz itthon! Mondjuk az nekem már 10 nap túlhordás lenne...

Az asszisztens igazi paraszt... már bocs. Minek kell ilyeneket mondani? Azt hiszi ettől neked hejjdejó lesz?

Emi,

nekem is volt a bal mellemben egy csomó. Persze más tudom, mert más szitu volt. UH-n nézegették, először azt mondták hogy ciszta, aztán másik doki azt mpndta hogy semmi, csak a tejmirigyem nagyon erősen tapintható (ez 2-3 éve volt). Aztán elmúlt. Szóval szerintem ha nekem nulla tejtermeléssel lehetett ilyen, akkor neked ilyenkor szopi alatt nagyon esélyes hogy az. De én is mindenképpen megmutatnám dokinak, mert az ilyenekre eléggé rá tudok parázni.

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="nono26"]. írta:nono26..mit nem mondtok már!!!! Ki gondolta h egy 40 hetes terhesség vége szülés is lehet???


:lol: hát még jó, hogy lagalább már így tudod felfogni a helyzetedet, Nono! Most jobb-kedvűnek tűnsz, remélem marad az, amit pár napja írtál, hogy kevésbé vagy rosszul fizikailag! Jó pihenést akkor még mára!

Azta Lituka! Én is, én is! :lol: :wink: Pláne, hogy 2 nappal "utánamra" vagy kiírva elvileg. :wink: Remélem, azért jó a kedved és pihizel eleget a nagy esemény előtt!!! Meg ugye, nem gond Neked-Nektek, hogy ha előbb jön Máté?

Kép Kép
celesztina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?