Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nők!
jó hogy jöttél! :lol: Nem vagy kövér szép terhespocid van! :wink: Biztos csak írigykedett. (((Mi az a bakter viszgálat?))

Nyuszi
ne mondj ijeneket, ha így folytatjuk én már a 24 hétre ki is nyúlok. :twisted: ... :D Antidiétás drukk!!!

Lanyanével mi van vajon? :shock:

Kép
katica_75
 
 


Szép jó reggelt!

Nők szerintem a sulistársadnak szemüveg kell... nagyon szép kismamapocakod van.. biztos csak irigykedett az a céda, hogy azt mondta... :twisted:

nekem is szokott égni néha.. na akkor copfosan születünk :wink:

Fanni drága((((((((((((()))))))))))))))))
Vendég
 


LÁnyok ismeri valaki ezt a helyet? mindenhol enyire tiszta képeket csinálnak?
http://www.babamozi.hu/
Vendég
 

 
 

Nők!

Nagyon csini a pocid! Látszik ám, hogy kisbabó lapul benne :lol:

Boni,

de jó, hogy felvetetted ezt a szülés témát! Kezdek én is parázni picit!
Ötödikén megyünk a dokihoz, tervezem, hogy végre rákérdezek a szüléssel kapcsolatos dolgokra.

Véda,

A kislányod is a Tétényiben született? Fogadtál már szülésznőt?

Kép
viri8
 
 


Babások,

Érdemes mérleget vennünk? Vagy teljesen elég, ha a védőnő leméri a piciket? (Volt már róla szó, emlékszem, de nem találom.....)

Köszike
Viri

Kép
viri8
 
 


Viri :oops: :roll: nem félünk, nem félünk, nem félünk..... :oops:
Vendég
 


Boni,

:lol: :lol: :lol: Áhhh, dehogy, nincs bennem semmi félsz....

Nem ismerem ezt a helyet :(

Kép
viri8
 
 


Viri akkor jó :wink:
Vendég
 


viri8 írta:Babások,

Érdemes mérleget vennünk? Vagy teljesen elég, ha a védőnő leméri a piciket? (Volt már róla szó, emlékszem, de nem találom.....)

Köszike
Viri

ikrekkel szerintem az elején elkél, hogy lásd hogyan és mennyit tudnak szopni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nők! Nekem is tetszel! :wink:

Boni! Mindenhol.

Az én barátnőim közül egyik sem bánta meg, hogy vett/bérelt mérleget.

Jajj, hát ne féljetek mááááááár!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi jaj ne félek mán... tényleg.... csak elöjött egy régi para de rájöttem csak azért mert eddig még nem beszéltem erről dokimmal :lol:
Vendég
 


Orsi, Zöldi

Akkor felírom még ezt is a listára. :D Milyen típust vegyünk?

Érdekes , hoy a két gyerek érkezésétől nem félek, pedig mindenki kinyílvánítja a véleményét, mennyire megterhelő lesz. Úgy gondolom, mindent meg tudok majd oldani. Az egyik barátunk szerint fel kell vennünk valakit kb egy évre, aki segíteni tud! Nem tudom, mi vár ránk, de azért ezt nagy túlzásnak tartom. Szóval ettől nem tartok, na de a szülés....Még próbálok nem belegondolni, mi vár rám, ránk.

Ja, lenne még egy kérdésem. Van valakinek fürdetőszekrénye, állványa? Én szeretnék venni, de amiket nézegettem, annyira instabilnak látszanak. :shock:

Kép
viri8
 
 


Viri :D
Lilut a MÁV-ban szültem, így szülésélményeim nincsenek a Szent Imréről. Vszont a Születés Hete programsorozatban lesz nyílt napjuk, 8-án pénteken. Oda lehet, hogy Apával elmegyünk, mert én ugyan láttam már a szülőszobákat, de ő még nem.
Ti nem jöttök?
Szülésznőt választottam. (Ha te is szeretnél, jó, ha mielőbb megteszed, mert nagyon leterheltek, és ha későn szólsz, már nem tudnak vállalni.) Én Kecskemétiné Nyíregyházi Verát választottam. Nagyon kedves, de határozott, és gyakorlott, tapasztalt szülésznő. Tudom ajánlani. De jó az Ujvári Bori, és a Nyulas Jolán is nagyon! Elérhetőségüket priviben szívesen megírom, ha szükséges.

Nők :D
Ez igenis kismami-poci :wink:
(Engem első babánál folyton piszkáltak, hogy milyen kicsi a hasam, meg hogy "biztos megfelelően fejlődik a baba?", hmmm :twisted: Vannak ilyen "kedves"emberek... Le kell őket tojni!)

Nyuszi :D
Az én fiamnak is nagy haja lesz. Látszott, ahogy lebeg a magzatvízben!

Tegnap du.4-től hajnali 2-ig félóránként hányt Lilu. Kissé kimerültem. Ilyenkor ugye melléfekszem, amikor kell, tartom a tálat, törlöm a száját, rohangálok kiöblíteni, beáztatni, amit kell. Közben úgy alszom, mint a macskák. Nincs is ezel semmi gond, csak a forgóm kicsit becsípődött megint :evil: De ő szerencsére, jobban van, kapott homeos, meg gyógynövényes szereket, nem is lázas. Felőle nyugodt vagyok. Gyomorrontás lesz valószínűleg. (Elég hülye ebédjük volt tegnap: mákos nudli vaníliasodóval :shock: )

Véda
Vendég
 


Viri én úgy döntöttem végül csak egy sima kádat veszünk...

unokatesómnak ikrei avnnak, de neki is az első fél évben felváltva segített az egész família
Vendég
 


Viri :D

Az április-májusi babváróknál szült mostanában 2 ikres anyuci. Egyikük 38+6-ra egy 3350 és egy 3300 grammos "óriásbébit"... A másikuk 37+6-ra egy 2700 és egy 2750 grammos babát. Hát, ők sem voltak túl picik. Mindkét szülés császáros volt, de jó sokáig bent maradtak a babák, ami ritkaság ikreknél.

Véda
Vendég
 


Véda Lillanak jobbulást! (((((((())))))))))
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni : Őszinte részvétem.

Boni:
Ne félj! Nekem hihetettlen boldogság volt és amikor megfoghattam minden fájdalmam elmult. Főleg ha a párod veled lesz akkor ő erőt ad nekem legalábbis rengeteg erőt adott hogy ott volt velem.

Katica:
Én minden érzéstelenítés nélkül szültem és csodálatos volt. Nem kívánom neked hogy később is látogasson rókakoma. Zavard elí gyorsan!!!

Nők: Csini pocakod van.

Viri: Nekünk a fürdőkád álvánnyal van.

Véda: Gratula a nagy hajához.Lilunak javulást.



Kisfóka: Köszi

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Viri!

Én a mosógép tetejére tettem fel a kiskádat,így tutira stabil volt.
A szennyestartót a kád mellé raktam,rá egy pelenkázólapot,aminek az egyik vége a kád szélén volt,és ott töröltem meg őket.

Fanni,
gratuláloka 28.héthez!
(nekem a kórházban a 28.heti nagyvizitkor majdnem pezsgőt bontottak az orvosok,annyira örültek!)
Pihenj nagyon sokat!

Andi
Kép
aanda
 
 


viri8 írta:Érdekes , hoy a két gyerek érkezésétől nem félek, pedig mindenki kinyílvánítja a véleményét, mennyire megterhelő lesz. Úgy gondolom, mindent meg tudok majd oldani. Az egyik barátunk szerint fel kell vennünk valakit kb egy évre, aki segíteni tud! Nem tudom, mi vár ránk, de azért ezt nagy túlzásnak tartom. Szóval ettől nem tartok, na de a szülés....Még próbálok nem belegondolni, mi vár rám, ránk.

Ja, lenne még egy kérdésem. Van valakinek fürdetőszekrénye, állványa? Én szeretnék venni, de amiket nézegettem, annyira instabilnak látszanak. :shock:

megint látszik, hogy olyan nyilvánít véleményt, aki sosem látott ikreket. nem kell melléjük senki, én is végigcsináltam egyedül és nagyon sokan mások is, nem kell senki.
Persze, lehet, hogy kell és akkor kell is segítséget kérni, de a Te hozzáállásod nagyon szuper, és nem lesz ott semmi gond.

a fürdetőszekrényt én még csak szidni hallottam, hogy folyatnak, esetlenek... szerintem inkább fürdőkád.

nekünk egy tefal digitális mérlegünk van, bevált, jól működik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


véda d. írta: ami ritkaság ikreknél.

annyira nem ritkaság ám :) személy szerint szinte végtelen hosszú listát tudné kmondani olyanokkal, akiknél ennyi ideig bent voltak a babák.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


reggelt

de eltünt mindenki :cry:

ma délelött nem leszek, mert megyek a dokimhoz..

ölelés
Vendég
 


Véda,

Hétfőn megyünk a dokihoz, és akkor rákétdezek, melyik szülésznővel szokott együtt dolgozni, ki ajánl. Már nagyon várom, mert a szülésről még nem beszéltünk. Eddig elhesegette a témát, mondván még ráérek nagyon ezen törni a buksim.
Ez a 8-i nyílt nap felkeltette az érdeklődésem, megbeszélem a párommal.

Én is én is én is, szeretnék 38+6 szülni :lol: Nagyon bízom benne, hogy minimum eddig odabent maradnak a csajszik! (Hiszek abban, hogy sok minden az anyuka fejében dől el)

Nagylányodnak gyógyulást! Imádom a mákos nudlit vaníliísodóval :D

Orsi,

Húúú, de jó, hogy azt mondod, egyedül megoldottál mindent! Akkor van realitása az önbizalmamnak. Ez megnyugtató :?
Felöltözöm és megyek mérleget vásárolni :D

Orsi,Andi,

A fürdetősuzekrényt kivettem a listáról. Eddig sem voltunk meggyőződve, hogy szükség van rá.....

Nyuszi,

Ez a terheléses eredmény jó, nem? De jó lenne, ha nem kellene diétáznod!

Kép
viri8
 
 


Boni,

du jelentkezz a hírekkel!

Viri

Kép
viri8
 
 


Helló!

Boni :Te mindig ilyen korán ébredsz? Gyere majd a hírekkel.

Viri:
Még nem tudom mert a normál érték 3,6-6-ig jó. De én ugy tudom hogy a szoptatás még fent tarthatja egy kicsit a cukor értéket. De ma 13.00 órára megyek a Dr-nőhöz és meglátom mit mond. Az tény hogy lényegesen jobb mint a terhesség alatti terheléses.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Viri:
Ügyes vagy te és szépen megoldod az ikrek ellátását. A pozitiv hozzáállás sokat segít

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Sziasztok!

Boni,
majd jelentkezz, hogy mi volt a dokinál!

Viri!
Jó mérleg vásárlást! Szerintem is meg tudod oldani az ikrek ellátását, főleg, ha a hozzáállásod is ilyen pozitív! :D

Nyuszi!
Szorítok, hogy azt mondják Neked, hogy ne kelljen már diétázni és ehess valami finomat,amit már nagyon rég szeretnél!!!!! :D

Tegnap találkoztunk a szülésznőnkkel! Egy fiatal, de határozott csaj, nagyon aranyos és elég sokat beszélgettünk! Minden kérdésünkre megkaptuk a választ! :wink: Megnyugodtam, hogy jó kezekben leszünk! Azt mondta, ha akarunk vihetünk zenét, gyertyát, ami jól esik! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziazstok hazaértünk..

azért mentem be, mert pár napja vizszerű folyást érzékeltem, és izgultam nem e a magzatvíz.. meg a hülye ifdőjárás miatt elég sokat keményedtem..


hát még jó hogy bementem... kiderült, hogy a vizeletemben van baktérium, gyulladásom is van :? kaptam antibiotikumot, 10 napig kell szednem... meg mellé canesten hüvelykúpot....

terhelésesem 0 perc 4,5
120 perc 5,1

mivel erre nem mondott semmit gondolom jó

méhszáj zárt, életjelenségekrendebn, magzatviz normális

na most megnyugodtam... neki is állok rakott krumplit gyártani

fóka de jó :lol: én majd jövő hét csütörtökön kérdezek rá dokinál a szülésznőre meg a többire amit felirogattam

nyuszi örülök a jobb eredménybnek

viri jó vásárlást!
Vendég
 


Boniko!
Örülök, hogy "minden" rendben! A gyulladás is el fog múlni a gyógyszertől! :wink:


Elfelejtettem írni, hogy van egy meghívom az iwiwre, ha valaki szeretné, elküldöm szívesen! :!:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Viri!

Nem bírom ki,hogy ne írjam le a tapasztalataimat a segítségről!Alapjáraton pörgős természet vagyok,jó a szervezőképességem,előrelátó vagyok,mégsem bírtam volna a strapát segítség nélkül!Fiúk éjjel-nappal 3 óránként ettek,tehát ha ügyes voltam,max 2 órám maradt aludni éjszaka,nappal gyakorlatilag semmi sem!Nekem is 3 óránként ennem kellett,mert állandóan éhen akartam halni,annyira szívta a szervezetem az energiát a tej miatt.A fáradtságtól és a kimerültségtől már szédelegtem.Takarítani,vasalni,főzni már nem volt energiám,anyu ezekben segített.Ez az első 3 hónap volt,ami gyakorlatilag a túlélésről szólt!Utána már minden könnyebb volt.

Andi
Kép
aanda
 
 


Lafead!
Köszi szépen a dicséretet! Jól esik! :P

Kisfóka!
Köszi! Ahogyan elnéztem a többi lány fotóját, be kellett látnom, hogy az vagyok. Bár ezt azelőtt is mindig tudtam. Próbálom magam tartani, de sokszor sikerül elcsábulnom. :(
Tegnap a védőnő nem szúrt le, de megkért rá, hogy figyeljek jobban oda arra, hogy mit eszem, és hogy mennyit. Mivel még most jön a java, mint súlyban, mint időjárásban, nehezen fogom viselni a kettőt együtt. Ráadásul, ha vizesedni is elkezdek, nem lesz visszaút, valószínűleg befektetnek majd a kórházba. Ha már ilyen sokat vártunk a babára, akkor hadd legyen végig szép, problémamentes ez a terhesség. Tudom, hogy igaza van, de gyenge egyéniségemből eredően gyakran elcsábulok. :?

Katica75!
Bakterológiai vizsgálatot jelent. Azt hiszem 3x csinálnak ilyet a terhesség alatt. Kenetmintát vesznek, aztán megnézik egy pár dologra. Ha érdekel pontosabban, akkor szívesen megírom majd otthonról, hogy mik azok amire vizsgálják a kenetet, de most dolgozom, a leleteim pedig otthon vannak. Egyébként nekem az első ilyen vizsgálat az UTRO miatt elmaradt, az orvosom nem látta értelmét.

Boni!
A leányzó kb. 40 kg vasággyal együtt. Nem is csodálkozom, hogy rajta jobban látszott az, amikor ennyi idős terhes volt, mint én. Egyébként van egy kolléganőm, aki 38 kg-al indult a terhességnek. kb. 1 hónappal jár előttem. Hát rajta már nagyon hamar lehetett látni, hogy áldott állapotban van. A főnöke meg is jegyezte, hogy nehéz lett volna nem észrevenni, mert ha egy meggymagot lenyel azt is rögtön észre lehet venni rajta. Na nem humorizálok tovább, nincs szándékomban a vékonyabbakat magamra haragítani. :oops:
Remélem a doktor bácsi csupa jókat fog mondani!

Viri!
Neked is köszi a bókot! A szüléssel kapcsolatban már én is sokat fantáziálok, pedig még (remélem) odébb van. Mindenki azt mondja, hogy feleslegesen idegesítem magam, de néha akkor sem tudok leszállni a témáról. :?

Zöldi! Nyuszi!
Köszönöm! :)

Véda!
Lillának jobbulást kívánok! Remélem éjszaka már sikerült neked is pihenned egy kicsit.

Lányok!
Segítséget szeretnék kérni. Vidéki lévén, csak ritkán utazunk fel Pestre, és úgy szeretnénk megoldani, hogy lehetőleg egy alkalommal mindent megvásárolni, amire szükségünk lehet, és olcsóbban megkapjuk, mint itt helyben. Írnátok nekem egy listát, hogy hová érdemes benézni, ahol nagy a választék, és az árak is elfogadhatóak, és lehetőleg minél több terméket forgalmaznak, nem csak pl. babakocsit. Én úgy terveztem, hogy benézünk a Dunakeszi Kenguru Bababoltba (hozzánk ez esik legközelebb, és útba is ejthető egy kis kitérővel), Brendonba, Babyoutletbe, és a múltkor felírtam itt egy áruház címét, ami otthon van. Apa nem szeret ténferegni, utálja a vásárlást, vagyis inkább a boltról - boltra sétálást. Viszont egyedül nem akarok pl. babkocsi ügyben dönteni, meg bababútort is vele szeretnék nézni.

Másik kérdésem, hogy mit gondoltok arról, hogy a 4. hónaptól csak az oldalunkon ajánlott feküdni. Én csak hason tudtam elaludni, de idővel átalakult egy furcsa pózzá, most pedig igyekszem az oldalamon aludni, de legtöbbször arra ébredek, hogy a hátamon fekszem. Tegnap voltam kozmetikában, és bizony a masszírozás, arckezelés ideje alatt háton kellett feküdnöm. Volt is utána lelkiismeret furdalásom, mert az jutott eszembe amit erről olvastam, hogy a baba nyomja a fő verőeret, és emiatt nem jut oxigénhez. Most folymatosan ezen jár az agyam, hogy nem kellett volna kozmetikába mennem. Viszont olyan jól esett a masszírozás, felüdültem egy kicsit a végére.

Na befejezem, mert egyzser jövök, de akkor annyit írok, mint más egész héten. Bocsi a szóf....ért. :oops:

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Nők!

Bolt ügyben nem tudok sajnos segíteni, mert mi ha megyünk Pestre, akkor Kenguru Gold és Babyoutlet, ez a 2 hely, ahová menni szoktunk.

A háton fekvés miatt ne aggódj szerintem, mert az az idő, amit a kozmetikában töltessz, nem számottevő! Én pl. oldalt alszom, de mindig is úgy aludtam,ennek ellenére néha háton ébredtem!Már nem, mert nem bírok forgolódni! :lol:

Nem tudom igazán mi jelentősége van annak, hogy alszol!

Orsi szerintem többet tud segíteni ebben!

És nem vagy kövér! :evil:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Nők hát az Elefáni bababoltot dicsérik, amelyik a 18.kerületben van.. mert sokminden van egyhelyen és nemzsúfolt, és barátnőm nővéréék is itt vettek meg mindnent ők Zalából jöttek fel...

http://www.babadiszkont.echt.hu/
Vendég
 


Andi,

Köszike, hogy leírtad! Minden tapasztalatátadásnak örülök. Így legalább kb sejtem, mi vár majd ránk. Most úgy tervezzük, hogy a párom marad itthon kb 2 hétig, majd jön az anyukája. Az én szüleim sajnos már nem élnek. A párom anyukája ígéri, hogy segít, de majd meglátjuk milyen segítség lesz belőle.
Elég határozott elképzeléseim vannak , most még :D , gyereknevelést illetően. Nem tudom, hogy fogom tolerálni a sok hasznos tanácsot...... :?

Boni,

Nagyon jók az értékeid! De ez a fertőzés.....Nem is írtad a tüneteidet, vagy lemaradtam volna? Jó étvágyat az ebédhez!

Nők,

csak csatlakozni tudok a többiekhez. Babayoutletbe tényleg érdemes benézni.
Nekem a dokim azt mondta, hogy jobb oldalamon ne feküdjek, mert ott megy a fő verőér, háton pedig a saját szerveim nyomódnak! Ja és állítólag a jobb oldali vesében is okozhat vizeletpangást, ha elzáródik a vezeték.Szóval marad a bal oldali fekvés. Persze én is sokszor a hátamon ébredek és kozmetikusnál is jártam két hete. Nekem is nagyon jól esett. Tudod, ami jó a mamának, az a jó a babának :lol:

Lányok,
a köv négy napra eltűnök, elutazunk a párom szüleihez vidékre. Mindjárt indulunk!Pihenjetek sokat! Hétfőn jelentkezem. (ja , és nem kaptam mérleget :( )

Kép
viri8
 
 


Boni! Elefáni van a Bartók Béla úton is a XI. ker-ben.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi tudom, de ez a legnagyoibb boltjuk és ez nem zsúfolt...
Vendég
 


viri mert nem is volt? .. én sem mértem.. annyi hoyg egy-két napja volt a folyás.. semmi más...érdekes :roll:
Vendég
 


Nők, én a bippát ajánlom!!!!!!!!!!!!!Nyuszi is mindent ott vett pl, fele annyiért jó cuccok!!!!!!!!!!
www.babaholmiolcson.hu
m5 kivezetője felé van.
Vendég
 


ja és én csak háton bírtam aludni....
Vendég
 


Megjöttünk az orvostól :D
Agykamratágulat ügyben annyi történt, hogy megnézte, mennyire egyformák, szimmetrikusak. Azok. Aztán az agysarlót nézte, hogy egyenes-e, mert ez nyomás hatására domborúvá válik. Nos, egyenes. Tehát, szerinte minden rendben, de 4 hét múlva megyek a nagy UH-ra vissza, és ott is újból lemérik.
Méhlepény I-es, méhszáj zárt, hosszú, Csabi kpf, és szép érett. A tüdeje is nagyon szépen alakul. A sokat csuklásnak kif. örült a doki, mert a rekeszizmok és légzés szempontjából ez nagyon fontos.

Boni :D
Örülök, hogy jól vagytok.
És te itt napokig magadban paráztál ezen a szivárgás dolgon??? Irgum-burgum!!!

Nos, megyek, mert rengeteg a dolgom még. Vigyázzatok magatokra!

Véda
Vendég
 


véda de jó :lol:

LAfi lementettem ezt az oldalt is! :wink:
Vendég
 


Véda,
Örülök, hogy minden rendben van :D

Nők,
Ez bizony babás pocak, aki nem látja az vak :wink: Mi a Brendoba vásároltunk, ott tényleg mindent megtaláltok majd. Én rengeteget feküdtem a hátamon, amikor 11 hétig csak feküdhettem. Az oldalamon nem bírtam volna ki annyi időt.
Vendég
 


Véde! Hurráááá!

Voltam támadónéninél. Nagy meglepi volt, fölöttem lakik, csak nem tudtam, hogy ő védőnéni. :lol: Kaptam megagigasok tanácsot, és megvan a szervízkönyvem is! Juhéééééjjjj!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi király, akkor szem elött lesztek! :lol:
Vendég
 


Zöldi :D
Támadónéni és szervízkönyv :lol: :lol: :lol:
Hát, ez hihetetlenül jól hangzik, úgy nevettem, hogy még a könnyem is kicsordult, Csabi pedig életre kelt a hasamban. Épp a jobb bordáim között próbál lyukat fúrni. Édes :lol: :lol: :lol:

Véda
Vendég
 


Véda! :lol: Hajrá Csabi!

Kép
zölddisznó
 
 


Szép reggelt :D
"Itt van Május elseje, énekszó, és..." :lol: :lol: :lol:

Na, de komolyan: este majdnem azt hittem, hogy lesz egy május 1-jei babánk :roll: Volt ugyanis 1-2 jóslóm. Számszerint pontosan 2, kb. félórás eltéréssel. Azóta semmi, tényleg csak jósló lehetett, de hú :shock: Éreztem rendesen :? Na, de ez hamarosan egyre gyakoribbá fog majd válni. Felkészültem rá. Igaz, Liluval az első ilyen 34 hetesen volt.

Kisfóka :D
Te még semmi ilyet nem éreztél? (Nem mindenki érzi, csak érdeklődésképpen kérdezem :wink: )

Na, megyek serénykedni.
Ma gulyás lesz, és császármorzsa. (De én nem teszek ám rá semmit :oops: )

Véda
Vendég
 


Jó regeglt!

Én a munka ünnepén munkával ünneplem :lol:
Vendég
 


Viri,
szüleidet nagyon sajnálom!
Anyós is nagy segítség tud ám lenni,csak be kell idomítani!Pl.én a gyerekek közelébe nem igazán engedtem az elején,sőt,nem is merték megfogni őket,olyan pöttömök voltak!De be tud vásárolni,főzni,vasalni,ilyesmi.
Sztem minden tanácsot érdemes meghallgatni,a végén úgyis mindent úgy fogsz csinálni,ahogy a babáknak és neked a legjob lesz!
Én sokat olvastam az Ikrek könyve II.-öt,szeretem Dr.Spock-ot is,(2007-es kiadás),és jó könyv a Mit kérdezne a babám,ha beszélni tudna? is.

Andi
Kép
aanda
 
 


Véda
örülök hogy minden rendben volt a vizsgálaton. :P Jóslóhoz sajna nem tudok szólni.

Boni
jó munkát!De azért ne szaggasd nagyon meg magad! :wink:

Zöldi :lol: ugy milyen csúf az új "szervízkönyv"!? :roll: Én veszek majd rá matricákat!! :lol:

Viri
nekünk is vannak ikrek a családban -természetesen Kaális lombikok :wink: - és volt szerencsém segíteni a nagynénimnek az első fél évben. Sztem is az a biztos amit Aanda írt, finoman kérd meg hogy a házimunkákban segítsen a babákat hagyja rád. Nálunk egyébként az elsőszülött fiúcska volt végig a türelmetlenebb.Mindent neki kellett először csinálni-enni,öltözni stb- míg az öccse türelmesen várta hogy sorrakerüljön. Most elsősök és az említett Csabika :lol: osztályelső, és nem csupán az esze miatt, egyszerűen megmaradt benne az h. neki kell mindenben az elsőnek lennie...öcskös sem buta csak ő sokkal lazábban veszi az egész világot :D (bocs a kisregényért)

Nők
igen, mire elküldtem a hsz-t leesett hogy ez a bakter nem a vasutassal egyenlő.. :oops: :lol: Tagadhatatlan,már is átált az agyam kismamaüzemmódba :oops: :mrgreen:

Ja én A Suttogó titkai-t olvasgatom most...
mi lett a szép vonalzómmal? :cry:

Kép
katica_75
 
 


Katica! Az enyém szééép, bibibííííí. Hiánycikk az új, és elhasználják a régieket. Nekem még 2006-os jutott! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: