Új privát üzeneted érkezett!

boniko írta:Osri te mit gondolsz erről? és melyik tipust érdemes megvenni?
:oops: :roll:

igen a fiúk veszélyeztetettebbek - ahogy eleve sérülékenyebbek a fiúk újszülöttek -.
Nekünk Angelcare van, a fiúk születése óta (azaz 3.5 éve) folyamatosan használatban van mind a 2 és egyikkel sem volt semmi gond.

Ikreseknek a babycontrolnak van ikres légzésfigyelője, ahol 1 készülék veszi a 2 baba alatt lévő érzékelőlapok jeleit, árban ikresnek az a legjobb (35e Ft tudtommal)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi köszi... és azt esetleg tudod, hogy hol lehet tanfolyamra menni? hogy tudjak segíteni, hbár ne kelljen.... :oops:
Vendég
 


Orsi

Ti még mindig használtok légzésfigyelőt a fiúknál?

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

Uff!

Heim Pál kórházban vannak tanfolyamok - asszem, ott meg is lehet venni a készüléket. Ők is az Angelcare-t preferálják.

...most aggódjak, vagy ne, hogy múlik az émelygésem?! Cicifájás és puffadás/fingadozás :oops: maradt :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

Ti még mindig használtok légzésfigyelőt a fiúknál?

nem, de azóta vannak folyamatosan használatban.
most pl. 1 Lili alatt :) a másiik meg egy bnőmnél.

tanfolyam: http://leghajo.hu
szerintem.
komplett életmentő tanfolyam, rendesen gyakorlással, és minden kisgyerekkori betegség bemutatásával.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


link helyesen:
http://www.leghajo.hu/

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zölddisznó írta: Ők is az Angelcare-t preferálják.

...most aggódjak, vagy ne, hogy múlik az émelygésem?! Cicifájás és puffadás/fingadozás :oops: maradt :wink:

ne aggódj, örülj neki.
amúgy meg átverés, mert majd visszajön és rosszabb lesz :wink:

a madarász utcában van amúgy az előadásos másik hely, és ott a baby controllt ajánlják, csak az 50e Ft.
a sote II. angelcare párti.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi orsi, megnyugtattál :lol: :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


na mivel a sote II.n szülök, angelcare-t fogunk venni :lol:

köszönöm orsi az infot
Vendég
 


Coca, örülj ha nincs émeélygés semmi!!!!!!!!!!!!Nekem semmi jel, tünet sem volt, azt sem tudtam mi az terhesség alatt hányni meg émelyegni....cickófeszkó is elmúlt 6-7 hetes terhesen...
Vendég
 


boniko írta:na mivel a sote II.n szülök, angelcare-t fogunk venni :lol:

én bevittem már azt is, és a kiskocsin a baba alatt volt. Ez jó időszak arra, hogy a beállítását megcsinálják - milyen érzékeny legyen -.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,


Háát nem semmi, mi folyik nálatok! Az öt órás alváshoz én is csatlakozom. Én 5-kor kelek és iszonyú fáradt vagyok egész nap.
A pocakkal, azt hiszem, így jártunk! Fel a fejjel. Tudod van valami rendstózer, hogy a páratlan hónapokban nőnek na az a rosszabb, a párosokban híznak. Ekkor nem feszülsz annyira. Vagy fordítva van? Na mind1, csak vigasztalni próbáltalak.... :lol:

Nem is tudtam, hogy létezik ikres légzésfigyelő! : shock: Na nem baj! mi vettünk két angelcare-t. Így se sokkal több....

Kép
viri8
 
 


Orsi,Hajni,Lafead
és mindenkinek aki reagált a szívverés kütyüre köszönöm, segítettetek és arra jutottam h. nem lesz.

Légzésfigyelő tesómnak is angelcare van és mindenhonnan ezt hallom dícsérni,szerintem venni fogunk mi is, bár láttam hogy bérelhető is.

Coca
én is amint elkezdek bizakodni hogy vége, kezdődik minden előről.. :lol:

Fanni és minden nagypocisnak simi.

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Légzésfigyelő tesómnak is angelcare van és mindenhonnan ezt hallom dícsérni,szerintem venni fogunk mi is, bár láttam hogy bérelhető is.

amikor a fiúk születtek kiszámoltam, hogy nemigazán éri meg bérelni, akkor úgy volt a bérlet ára, hogy ca. 7 hónap használat után kijött egy légzésfigyelő ára, ha terveztek tesót, jobban megéri megvenni.
(nem beszélve arról, hogy ált. 1 éves korig javasolt a használata)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :(
Nálunk a családban újabb nagyon szomorú eset történt. Meghalt a bátyám, 45 évesen. Még egy éve sincs, hogy felfedezték, hogy melanómája van, szépen gyógyult, majd már 1 hónapja nagyjából tudtuk, hogy menthetetlen. Az egyik utolsó mondata az volt, hogy mesélte a nővérkének, hogy a legkisebb húga ikreket vár és ez milyen fantasztikus... Pedig "csak" féltestvérek vagyunk... voltunk...
Kicsit átmegyek olvasó üzemmódba...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni Fogadjátok őszinte részvétemet! :cry: ((((((((((())))))))))))
pihenjél,ülj ki a kertbe, gobleinezz halgass zenét....talán valamennyire segít kikapcsolni...

Orsi akkor én is beviszem...
most már néha kezdek elgondolkodni a szülésen.. kicsit félek az ismeretlentől :oops:
Vendég
 


(((((Fanniék)))) őszinte részvétem. :cry:

Kép
katica_75
 
 


Jó reggelt!

Nők merre tüntél?

Katica már több, mint 12 hetes avgy? :lol:

Mindenkienk ölelés
Vendég
 


Fanni,
Őszinte részvétem!!! :cry: :cry:

Boniko,
Ne félj! Szerintem csodálatos dolog, minden fájdalommal együtt :wink:
Vendég
 


PAndus köszi.. én is inkább erre próbálok gondolni.... :oops: :wink:
Vendég
 


Fanni :(
Őszinte részvétem!
Sajnálom, hogy a végtelen boldogság mellett ennyi bánat is ér mostanában...
De a betöltött 28. hetetekhez viszont gratulálok! Újabb mérföldkő...

Boni :D
Csatlakozom Pandához! Bár, nekem nem volt olyan hosszú vajúdásom, mint neki (inkább rövid, de elementáris erejű, és nagyon gyakori összehúzódásokkal). A véleményem ugyanaz: a szülés a legcsodálatosabb élmény a világon!!! Sőt, a vajúdási fájdalmak szünetében még mosolyogni is képesek vagyunk. Amikor meg már a mellkasodon fekszik az a csupa maszat baba... Akkor már minden fájdalom eltörpül :wink:

Amúgy érdemes elgondolkodni, szeretnél - e szüléskönnyítő szereket használni! Ha igen (én nagyon jó szívvel ajánlom), akkor a 35. héttől lehet innni málnalevélteát, és homeopátiás szerek közül a Caulophyllumot, és a Cimici fugát.

Ma babaruhákat vasalok 8)

Véda
Vendég
 


Véda köszönöm, leírom.. a 26.héten megyek dokimhoz, úgyis fel fogok neki tenni a szüléssel kapcsolatosan egy csomó kérdést... :oops: :lol:
Vendég
 


Boniko,
Az tény, hogy fájni fog, szerintem azt senki nem mondta még, hogy a szülés nem fáj, :lol: de ha lehet egy fájdalomra azt mondani, hogy jó, akkor ez az. Én mindig arra gondoltam, hogy közeledik Dóri felém, és van értelme a szenvedésnek. Persze ott én is mondtam ilyenket, hogy nem bírom tovább, meg engedjenek haza :lol: Szerintem, ha egy jó szülésznő van melletted és persze a párod, sokkal könnyebb az egész. Nekem ők rengeteg erőt adtak. Én is ajánlom a málnalevelet meg a homeost, segítenek a tágulásban.

Véda,
Ma én is babaruhákat vasalok :lol: :wink:
Vendég
 


lányok jó babaruhavásárlást :lol: én még mindig nem vettem semmit :oops:
Vendég
 


Boni
bizony már ilyen "nagyok" vagyunk! :lol:

Szülésről még csak futólagossan beszéltünk a dokival Ő az EDA-t ajánlgatta. Hugom is itta a málnalevélteát (első baba) 3óra alatt meglett,Ő ennek is tulajdonította.

Azokat még vasalni is öröm, olyan kis cukik.

Boni semmit?? Hogy bírod megállni? :shock: :)
Mi vettünk 1 ilyen kicsi kendőt -vagy mit- aminek 1 nyuszifej van a közepén és tök jó puha. Ezen gyakorolunk a kutyával... :lol: Simogatom a nyuszit meg a vállamra teszem hogy szokja mást is szeretgethetek....erre az ölembefeküdt, nagyon féltékeny :oops: :lol: rosszul van ha kisbaba van a kezemben :cry:

Kép
katica_75
 
 


KAtica hát úgy, hogy pünkösdkor fogjuk festeni az egész lakást, és úgy gondoltuk, hogy majd utána kezdünk el bevásárolni... amikor már szisztematikusan el tudok pakolni... addig minek? azt nem mondom, hogy nem nézegetem meg a falatnyi kis rucikat a boltokban..de venni majd csak júniustól... :lol:
Vendég
 


Boni :D
Pandával nem babaruhákat vásárolunk, hanem vasalunk :wink: A vásárláson szerintem, túlvagyunk. Főleg Panda :lol: :lol: :lol:
Te mikor akarsz vásárolni? Szerintem olyan nagy élmény! Ne hagyd nagyon a végére, mert akkor a sok "kín" mellett, mint pl. derékfájás, keményedés, stb. már elképzelhető, hogy nem olyan örömteli, hanem inkább elkapkodott lesz. Vagy babonás vagy?
Jah, most olvasom, hogy Pünkösd, felújítás, és utána... Akkor hajrá, az mindjárt itt van!!!

Katica :D
EDA használatával kapcsolatban nagyon megoszlanak a vélemények. Abban azonban megegyeznek az orovosok, hogy nagyon gyakorlott szakember kell, hogy adagolja. Az adagoláson múlik ugyanis sok minden. Ha nem csökkentik a kitolási szak közeledtekor az EDA-t, akkor nem érzed a tolófájásokat, vagy nem eléggé, és nagyon elhúzódhat az utolsó szakasz. És állítólag az sem jó, ha nagyon magas dózisban adják, és egyáltalán nem érzed a tágulási fájásokat. Valahogy lelkileg is nehezebb utána átélni azt, hogy anya lettél. Nem tudom pontosan elmagyarázni, de ahol erről olvastam, úgy írták, hogy nem jó, ha "átesünk" úgy a szülésen, hogy elvették tőlünk teljes egészsében a kínlódást. Tehát, hogy ennek azért megvan a maga jelentősége, és ha van is EDA, nem mindegy, milyen mértékű.
Nekem nem volt, így csak azt tudom, amit hallottam, olvastam róla. (Nagyon hosszú 12-24 órás vajúdásnál elképzelhető, hogy erőgyűjtés céljából jó, ha alkalmazzák. De eleve ezzel indítani, talán nem a leghelyesebb.)
Ez jó kis vitatéma :wink:

Véda
Vendég
 


Véda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

már olvasni sem tudok :oops:
Vendég
 


véda d. írta:EDA használatával kapcsolatban nagyon megoszlanak a vélemények.

abszolút :)
ami tény, hgyaz eda 99%ban lassítja a vajúdást és edásoknáltöbbször kell oxitocint bekötni.

nekem 2 csaszim volt, szóval érdemben erről nyilatkozni nem tudok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én Eda-val indultam, de nekem semmit se hatott. 6 óra vajúdás után még mindig ott voltunk, ahol a part szakad, negyed ujjnyi tágulással. Azután kaptam egy spinált, és megcsászároztak. (Aminek azt kell, hogy mondjam, hogy utólag nagyon örülök, féltem az oxigénhiánytól, stb.... Végül kiderült, hogy már mekóniumos volt a víz - úgyhogy áldom az eget a csaszi miatt... )
20140901102739
 
 


mi az hogy mekóniumos a víz ? :oops: nem tiszta?
Vendég
 


Boni,

Azt jelenti, hogy a baba belekakil a magzatvízbe, mert nem érzi jól magát. Sokszor oxigénhiány lép fel, és emiatt. Azt hiszem van egy intervallum is, hogy ki kell venni egy idő után, ha nem indul meg a szülés. Talán egy nap, de ebben nem vagyok biztos. Amúgy zöldesbarnás színű asszem.
20140901102739
 
 


HAjni köszönöm szépen
Vendég
 


Hajni :D
Ha az eda be volt szúrva, akkor utána miért kaptál még spinálist is?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Fogadd őszinte részvétem!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Öszinte részvétem Nektek a bátyjád miatt! :cry: Pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy megkérdezem, hogy van, mert emlékeztem, hogy beteg! Sok erőt!!!!!

Boni!
Majd vásárolsz, ha már minden el lesz a lakásban rendezve!

Én is pont tegnap mondtam férjemnek, hogy szülésnél max. EDA-t kérek, de sokan mondják, hogy nem sok értelme van! Majd meglátjuk, mit hoz a jövő! Én is egyre jobban parázok a szüléstől! Az ismeretlentől. A fájdalom az természetes lesz, csak én szeretem tudni, hogy mi történik velem, csak ugye a szülés az nem ilyen dolog, mindenkinél más! Nekem ezzel kell megbírkóznom még, hogy hiába beszélek bárkivel és meghalgatom, amit mond, az az ő szülése volt, az enyém nem tudni milyen lesz! Bár tapasztalat gyűjtésnek olykor jó!

Holnap. ha minden igaz találkozok a szülésznőmmel. Kíváncsi vagyok rá nagyon!Mondta a telefonban, hogy majd beszélgetünk!
Lányok, akinek volt fogadott szülésznője, ilyenkor megszokták kérdezni az anyagiakat? Vagy nem kell? Mi a szokás?

Még két kérdés!
Aki ivott málnalevél teát, mikortól kell és napi mennyit? Filtereset vegyek vagy teafüvet?

A másik: Homeopátiás bogyeszek! Azt a 36.héttől kell szedni ugye? Nekem ezt a kettőt ajánlották, persze csak az egyiket kell szedni: CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH30 vagy CIMICIFUGA RACEMOSA CH30

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Orsi :) ,
mert nem hatott. Mindig nézte vmilyen nedves vattával, hogy érzem-e a hideget, de mindig éreztem. Bármennyit nyomtak az infúzióba, semmit se ért. Úgyhogy szúrtak még egyszer, de mélyebbre. :? Meg nekem azt mondták, hogy az eda ha hatna is kevés lenne a császárhoz, bár tudom, hogy mások szülnek edával, nem tudom, nekem miért mondták az ellenkezőjét.

Kisfóka :) ,
szülésznő: nekem volt, mert ugye természetes szülésre készültünk. Egy ismerős barátnője volt, így az ismerős megmondta a tarifát. Mi 40-et adtunk, bár sok dolga nem volt. Katéterek, beöntés, meg utána Ő vette el a babát.
20140901102739
 
 


Hajni!
Köszi az infót :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Boni
értem, akkor majd Pünkösd után belehúztok! :lol:

Ja az Eda-hoz a doki még hozzátette hogy gyakori a vákumos befelyezése :roll: ami ezért már így elsőre sem hangzott túl jól...
Véda ez is gondolom a helytelen adagolásnál gyakoribb.. egyébként is lehet abban igazság h. valamilyen szinten át kell élni ezt az élményt...Na de erről majd a 30. hét környékén mélyreások...egyenlőre itt lesz nekem most az afp, :lol:

Kép
katica_75
 
 


Kisfóka :D
A málnalevélteából talán jobb a füvet venni, előírás szerint adagolni 1 bögrébe, és napi 1-et meginni belőle a 35. héttől. A homeosból a caulophyllum és a cimici fuga másra szolgál, így mindkettőt lehet szedni, napi 1X5 golyócskát. Viszont a c30-as higítás nekem soknak tűnik, elég a 15-ös is mindkettőből, vagy a D4-es! Panda, szerinted?

Orsi :D
Igen, hogy az EDA lassítja a vajúdást, már én is sokszor hallottam. Meg azt is, hogy a végén gyakrabban kell vákuum, vagy hasra gyakorolt nyomás a doki részérő, mert a kismama nem érzi, mit kellene tennie.

Véda
Vendég
 


Véda!
Köszi a tanácsot, akkor szerinted sok a ch 30as? Én egyáltalán nem értek hozzá, jó lenne, ha tudnátok ebben segíteni! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Jaj, 44 nap! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


hajni777 írta:hogy érzem-e a hideget

Meg nekem azt mondták, hogy az eda ha hatna is kevés lenne a császárhoz, bár tudom, hogy mások szülnek edával, nem tudom, nekem miért mondták az ellenkezőjét.

igen, erről már beszéltünk, mert én edával szültem a kispasikat.
viszont... a hideget azt végig érzi az ember! a fájdalomérzetet blokkolja egyedül az eda (pont ezért lehet sétálni, állni vele), amikor azzal a jódos cuccal lemostak azt totál éreztem, hogy hideg.

nagyon fura ez a dolog nekem így :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni!
Köszi az érdeklődést! Végre valakinek hiányzom. :oops:
Mi építkezünk. Az utolsó fázisban vagyunk, és szinte minden szabadidőnket ott töltjük.
Közben suliba járok, oda is készülnöm kell. Hétvégén vizsgáztam. Már csak vizsgára fogok bejárni szerintem, mert a konzultációkat 9:00-17:00 már nem tudom végigülni az iskolapadban.
Még dolgozni is járok, bár már nem sokáig. Már keresik az utódomat! :)

A bakter vizsgálatom jó lett! Holnap megyek a védőnőhöz, és terheléses vérvételre. És még mindig tervezem a 4D UH-ot a Genesisben.

Pocifotót teszek fel, ha nem baj, mert olyan rosszul esett, amikor hétvégén az egyik csoporttársam azt mondta, nem is látni, hogy kismama vagyok. Tudom, hogy kövér vagyok alapból is, de ez övön aluli volt. Kiváncsi lennék a véleményetekre. :(

Fanni!
Részvétem...
Vendég
 


Orsi,
nem csak a hideget éreztem, hanem ahogy vizsgált az orvos, az nagyon durva volt. Akkor gondolták, hogy ettől vmi erősebb cucc kell. (Szegény dokim már hozzám se mert nyúlni, a szülésznőmmel vizsgáltatott inkább, de az is ugyanolyan gáz volt. A méhszájat nézte mindig, hogy nyílik-e, de majd' besz**tam, annyira durva volt! :evil: )
20140901102739
 
 


Nők várjuk a képet!és mindenkienk máshogyan nő a pocija...ne aggódj beindul majd

végre nem csak én dolgozom :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Boniko:
Nagyon király a micimackó és a tigris. Főleg ha majd teljesen kész lesz. Csini pocid van!!!

Fanni:
Kép
Remélem felétek is jó idő van. Nálunk szuper idő van és Krisztián élvezi ha kint vagyunk. Ma kaptam meg csak a labor eredményemet és a 60' cukor eredményem 8,6 a 120' 7,0 . Szerdán megyek a Dr-nőhöz majd meglátom mit mond , hogy kell-e még a diéta. Már ugy abba hagynám!!! Szeretnék annyit enni amennyi jól esik és azt amit akarok!!!!!!!!!

Véda:
Kipihented magad? Nyugodtan mehettek. Már mi is szoktattjuk Krisztiánt az autózáshoz. Eddig nagyon jól türi.

Kisfóka:
Nagy haja lesz Grétának azért ég a pocid. Legalábbis nekem nagyon égett és Krisztián nagy hajjal született

Katica75:
Nálunk az elején nem volt vuk 24-héttöl minden héten 2-3x egészen végig.

Gömböcske:
Etetés után fel van 1-1,5 órát és utána alszik a következő etetésig. Általába 3-óránként eszik de van amikor 4 ha nagyon bealszik.

Bocsi lányok mennem kell mert kicsi fiam felébredt és kezdődik a fürcsi. Majd holnap folytatom a visszaolvasást

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Boni!
Megkértem apát, hogy fotózzon le. Megpróbálom feltenni a képeket.
Kép Pocak1

Kép pocak2

Kiváncsi vagyok a véleményekre. :shock:
Vendég
 


szépen látszódik!szép vagy, Nők!
Vendég
 


Nyuszi :P
anyukám is ezt mondta, amit Te, hogy nagy haja lesz! :wink:
Örülök, hogy jól vagytok, Krisztián ezek szerint szépen fejlődik és nagyon jó baba! Élvezi a jó időt! :D

Nők :P
Szerintem szép pocakod van, szerintem igenis látszik! Elhiszem, hogy rosszul esett a megjegyzés! :? miért lennél kövér? :?:

Kép
Kép
kisfóka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: