Új privát üzeneted érkezett!

lituka nagyon bájos vagy! :lol:

Kata tündéri a kisfiad! :D

Szössz. én már előre parázok a fejéstől. :oops:

Kép
kritta
 
 


benettke

gyönyörű a kisfiad!

Csöppke köszi az infót ,mert ez a meszesedés ijesztően hangzik.

Nono sajnálom h rosszul vagy! Kitartás!

Gratula Ercsinek!


Akkor látom egyedül maradtam :lol:

Kép
kritta
 
 


krittra, ez durva beszólás a csajtól :( Elhiszem hogy szarul esett.

kataviág, álomszép a kisfiad!!!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

 
 

Fruzsi - Nálunk is a kórház elintézett 1-2 dolgot már a bentlétünk alatt. A születési anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát. Mondjuk nálunk megkérdezték, hogy ugyanaz lesz-e a bejelentett címe, mint a mienk .. (Csöppke, lehet ez változott azóta.. vagy kórház válogatja, hogy kérdezik-e)
De ha nem intézik mindezt, akkor is hamar megvan a helyi okmányirodában! :)
A TAJ is pikk-pakk megvan, ha személyesen mész érte. :)
A TAJ kell mindenhez - adószám meg akkor kell, ha meg akarod nyittatni a start-számlát a babának.

Magika
- A Magyar Államkincstár az OEP-től nem messze van. Váci út 71. Ott kell az Anyasági támogatást meg a Családi pótlékot intézni.

Szőlő
- Megértelek az idióta tanácsok miatt .. én is utáltam!!! :evil: :evil: Én az utolsó időszakban nem 1 embert elküldtem melegebb éghajlatra :oops: :oops: :oops: :oops:

Képzeljétek, ma majdnem 4 órát voltam távol, és nagyon jól viselkedett Alíz itthon Szabival :) :)
Voltam bankban, postán, körmösnél és vásárolni .. jajjj .. annyira jól esett!!! Meg a vezetés is .. ahhhhh ...
Nem gondoltam volna, hogy ezek a dolgok egyszer ilyen kielégülést és felszabadulást okoznak majd :) :D :D

Kép
szösszenet
 
 


Katavirág - Tüneményes a kisfiad :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Képek Beniről:
Kép
Kép
Kép

Holnapra talán utolérem magam és akkor reagálni is tudok... :wink:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Katavirág, nagyon aranyos Olivér :)

Zorróné, köszönjük a képeket Beniről, édesdrága kisfiú :) és mocsoda fekete haja van... :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Katavirág! Zorroné! Micsoda gyönyörű babák!!! Gratula hozzájuk!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


zorróné, álomszép a kisfiad :) Hogy itt milyen csudahelyes kispockok vannak:)

Amúgy jóreggelt mindenkinek!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


olyan aranyosak és szépek a babák ,gratulálok mindenkinek:)
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:54-kor.
Vendég
 


Segítsetek Lányok!

Szerintetek ha leszakad a derekam az már az előjele lenne a szülésnek?

Alig bírok menni és néha a hasam is begörcsöl.

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!

Nono, azt hiszem Virág májusra volt kiírva.

Hogy vagy ma? Jobb a kedved? Szonja nyugodtabb?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Katavirág Olviér gyönyörű kisfiú!

Zorróné Beni hajától meg teljesen készen vagyok!!!! Annyira cuki baba jaj :D Lányos anyukák lehet ám itt "válogatni" a hercegek között :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zorroné Tünci Benike!

Hát kissé magam alatt vagyok,de most már azért,mert egyszerűen képtelen vagyok abba hagyni a bőgést (alig aludtam) a hasam azóta olyan,mint a kő. V.mi homeopátiás nyugtatót be kell szereznem,mert a kórházban attól féltem,h dührohamom lesz,ha nem tudok eleget aludni,de ez se jobb.
Szegény gyerek szívja meg az tuti,mert azóta egy csomót csuklott meg nagyon mozgolódik.
Egyszerűen gyenge az idegrendszerem ez van!
A csajról annyit, h megmondhatta volna, bocs,de nem megyek be anyukádhoz v. akár a gyakorlatok fejében nem fizet ki 1 órát,mert az ő tudása eleve többet ér,mint az enyém.
Írtam neki egy megalázkodó sms-t,de teljesen felesleges volt,mert azt válaszolta,h
[quote] írta:rülök h belátod én nem haragszom,de ennyi volt!

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de olyan fáradtan mostanában. Érzem, hogy közeleg a vége. Csak a hasam nem érzi, mert semmi fájás, csak kevéske keményedés. De a szeméremcsontom sokszor iszonyúan tud fájni. Még mielőtt dokit fogadtam volna, írtam a neten egy nőgyógyásznak erről a problémámról, és azt írta vissza (egy hónap elteltével), hogy konzultálnom kellene ortopédiai szakorvossal, hogy egyáltalán szülhetek-e hüvelyi úton. :shock: Kicsit megijedtem. A fogadott dokimnak meg nem is nagyon szóltam erről a problémáról. Most mit csináljak? Szóljak neki itt a végén? Még azt hinné, hogy csaszit akarok. Meg hogy tudjak már az ortopédiára menni, mikor alig van több, mint egy hét hátra. De az az érdekes, hogy a nődoki, aki megállapította ezt a betegséget nálam (symphyseolysis a neve), nem szólt, hogy másként kellene emiatt szülnöm. Szerintem ez is dokifüggő lehet vagy nem tudom. Most mit csináljak, itt dilemmázok rajta. :?:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Május tábla!

Kép

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Ercsiéknek nagy gratula a kis Lillához!

A babák pedig annyira, de annyira aranyosak, olyan jó nézegetni a képeket!
sirkici
 
 


Nahát látom én közben 26 éves lettem :) Nem baj Csöppke, ezért ne javítsd ki a táblát. 8)

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote]C írta:aulophyllum, ha menni kell, akkor ettől beindulunk rendben, ha még nincs itt az idő, akkor meg szépen elcsitítja a fájásokat


Ezt találtam ami segíthet szülésnél!

Csöppke mekkora mostnában a pocakod? Jól vagytok?

Mamackáról tudtok v.mit?

Abbahagytam a bőgést! :lol:

Kép
kritta
 
 


Gratulálok Mangónak és Ercsinek a babákhoz! Sok boldogságot és egészséget nekik!

Gyönyörűek a babák, jó érzés nézegetni őket. Sokszor el is bőgöm magam, én is annyira szeretnék már babázni!

Kritta: Sajnálom, hogy ez történt veled. De ezekkel az sms-ekkel saját magát minősítette, úgy gondolom. Te ne is törődj vele, előbb-utóbb úgyis kibukott volna, hogy milyen ember.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bolygó: A szeméremcsontom nekem is iszonyatosan görcsölgetett egy idő után. Kb.35.héttől. Én is rákérdeztem szülésznőtől,dokitól,mindketten azt mondták ez már ilyenkor természetes,mert a csontok készülnek a nagy eseményre.


Ne ess kétségbe,ez több mindenkivel előfordul. A múltkor voltam NST-n és beszélgettem egy másik kismamával és neki is voltak ilyen problémái.

Szóval ez a terhesség velejárója.

Kép

Kép
mannogab
 
 


Mannogab: Én nem tudok ebben segíteni. De ha még nincs rendszer a fájásokban (pl. 10 percesek, 5 percesek stb.), akkor még nem szülsz, szerintem. Mindenesetre figyelgessed, milyen időközönként jelenkezik.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Ezt a márciusi topikban találtam :oops: !
"Egy anyuka a 2 éves gyerekével várta a nagyobbat márc.20-án az Érdi úti iskola (XI.ker) előtt. Egy román rendszámú Merci megállt mellette, egy férfi kiszállt és útbaigazítást kért, majd visszaült. A még nyitott kocsiajtón át a gyereknek egy csokit nyújtva akarta megköszönni a segítséget, amikor a gyereket berántotta az autóba, az anyuka kis huza vona után visszarántotta, végül nála marad a gyerek. A kocsi elindult, de a férfi visszaszólt, hogy "úgyis elviszem". Anyuka a rendszámot megjegyezte.

A rendőrségen kiderült, hogy a rendszám egy román Dacia rendszáma volt, nem a Mercedesé. A rendőrök elmondták, hogy az elmúlt 2 hónapban 17 kisgyereket vittek el így, nyomtalanul. A csokiban valószínűleg nyugtató lehet, azonnal kiviszik őket az országból, az egész utat átalusszák. Nem bíztatták a szülőket, azt mondták biztosan nem lett volna meg, ha elvitték volna. Óvodáknál, iskoláknál, játszótereknél, bevásárlóközpontoknál vadásznak.

Nem értem miért nem lehet erről a hírekben hallani?


Kép
kritta
 
 


Mannogab: Köszi a választ, eddig én is úgy tudtam, hogy tök természetes, de az a net-doki megijesztett egy kicsit. Nekem eléggé durván fáj néha, a múltkor meg bele is reccsent! :?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Kritta!
Azért mert nem igaz történet. Ez csak egy szokásos körlevél, aminek nincs valóság alapja.
emma2008
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:54-kor.
Vendég
 


Kritta, szerepelt a tévében, mégpedig azzal együtt hogy kamu az egész mint ahogy a vesekioperálós plázás sztori és a többi 456 000 ilye sz.r amivel ijesztgetik az embert.

Nono, írtam privit, remélem sikerül!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Bolygó: Nekem is fáj minden csontom! Készül a szülésre a testünk. Éjszaka alig tudtam aludni, annyira fájt mindenem! Nyugodj meg, ez természetes!

Kritta: Ne foglalkozzál az ilyen emberekkel és legfőképp ne érezd rosszul emiatt magad. Tényleg bunkó dolog volt egy kismamával ilyen hangnemet felvenni.

Csöppke: Hiányzok a táblából! :( Május 17-re vagyok kiirva, I.számú női klinika (Baross). Ha pótolonád, azt megköszönném!
Tudom, nem irkálok sokat, de folyton képben vagyok! :roll:

Gratulálok az újabb jövevényekhez és nagyon aranyos babaképek vannak. Valóban igazi hercegek, hajas babák!

Edina


Kép
medina83
 
 


Jó reggelt!

A szeméremcsontom nekem is folyamatosan fáj, de főleg vízszintesbe, ha ülök-állok nem olyan vészes...

Májusiak közül már szültek páran: Virág, Babyteve, Xsara, Kamilla, Ercsi (ha jól emlékszem ebben a sorrendben) :)

Kritta, ahogy Szőlő is írta, volt a tévében, elég sokat foglalkoztak vele, több műsorban, és mindenhol elmpndták, hogy ez csak hoax!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szandit majdnem 6 évvel ezelőtt 12 nappal korábban szültem, tehát 38+2-re... remélem ezt most megúszom, és kibírja még legalább 1 hétig bent :) Bár semmi jele hogy ne így lenne :)
(Igaz akkor sem volt, semmi de semmi jel, egyszer csak folyt a magzatvíz, és ennyi :roll: )

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Zorroné - Beni baba nagyon édes!!!!! :D :D :D :D
Micsoda haj! :) (valld be, az első képhez belőttétek a séróját, ugye? :D)

Alíznak meg most kopik ki a baba-haja .. kíváncsi leszek mi jön ezután ... mert momentán szinte kopasz :lol: :lol: :lol: :lol:
Kis süni haja van a feje tetején, hátul meg még a hosszabb (3-4 cm-s) babahaj .. annyira édesen néz ki :lol: :lol: :lol:

Már 2 napja tartjuk a 3 órás evéseket, és ma éjjel és most is! :)
Rájöttem egy fontos dologra .. leírom, hátha majd más babája is csinál ilyet.
Miután megetetem, napközben fent van Alíz 1-2 órát. Majd úgy csinál, mint aki éhes, keresi a cicit .. stb. Eddig bedőltem neki, és volt, hogy annyira sírt, hogy kapott cicit. De mostanra rájöttem, hogy csak addigra fárad el, és ezt így jelzi .. mert a cici neki a megnyugvás. De ha nem kap, akkor is könnyen el lehet ringatni, altatni, és alszik addig, míg kaja-idő van :) 3-4 órák telnek el így az etetések között. Nem vagyok telhetetlen, először a 3 órákat szeretném rendszeresíteni pár hétig .. utána megpróbálunk átállni a 4-re :)

Bambi
Drága - Ti hogy haladtok ezzel?? :) Rég jelentkeztél! Remélem minden OK!

Kép
szösszenet
 
 


Kritta: Köszi a tanácsot,már szedem a homeós bogyót és viszem be a kórházba is!
Plusz még a málnalevél teát is iszom. Szeretnék hétfőig túllenni a szülésen. Iszonyatosan fáj a derekam.
most megyek lefekszem egy kicsit,talán úgy jobb lesz.

Kép

Kép
mannogab
 
 


Medina, boldog hétfordulót Nektek :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Köszi Nici! :) Egyébként nekem is vizszintesben fáj inkább!

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Beni nagyon aranyos :D

Nono: ma picit fájdogálgat a hasam és hihetetlen, mennyivel türelmetlenebb vagyok sajna Lauval is :roll: El sem tudom képzelni, Te hogy bírod a 33. hét óta a ctg-n is kimutatható fájásaiddal! :shock: no nem mintha eddig nem értettem volna, hogy nehéz Neked...

Megy vki a Születés hete vmelyik rendezvényére -vagy ez már túl későn lesz? Ha még egyben leszek én egyikr ellátogatok és kíváncsi voltam, más is megy-e (no nem pont arra csak úgy vmelyikre)

Kritta: sztem is rém bunkó az a nő :? inkább kiakadnod lehetett volna ezen az sms-n, mint "bocsánatkérőn" írni válasz sms-t sztem nyugodtan elküldhetted volna a .... már bocsánat

Kép Kép
celesztina
 
 


Medina: Boldog hétfordulót!

Köszike, kicsit megnyugtattatok. Kár volt a neten egy ismeretlen dokinak írni, csak beparáztatja az embert.

Most megyek főzőcskézni (még nem tudom, mit :roll: ).

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Celesztina: Hát én nem valószinű, hogy megyek, pedig biztosan nagyon jó. Ha teheted, akkor menj el mindenképp!

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok, este pótolom a visszaolvasást, csak azért néztem most be, mert kíváncsi voltam Nono szült-e. úgy drukkoltam, hogy szülhess már:)

Csöppke betennél a táblába?

28 év, első gyerek, sote 1, május 13.
Márton Bendegúz


nagyon köszi:)

lolka_zs
 
 


medina, lolka, légyszi írjátok le priviben is az adatokat mert most nincs időm beírni, aztn meg nehéz visszakeresni..
köszi :)

medina, aki írt privit, mindenki belekerült ám;)
magamtól nem írok bele senkit.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok Csajok!

Katavirág! Zorroné Benettke! Gyönyörűek a babáitok!!! :D

Én is tegnap nagyon el voltam keseredve, mert jövő hét péntek-szombat-vasárnap nem akarok szülni, mert csak ügyelet lesz. (május 1-én is, de akkor ha nem is a dokim lesz benn, de a férjem egy nagyon jó ismerőse) Szóval vagy addig akarok szülni, vagy már csak május 5. után!!!! :( :( :( de hát ugye elég sanszos pont az a 3 nap! (május 4-re vagyok kiírva)
Most próbálom megértetni Zsófival, de ki tudja sikerül e? Nagyon jól érzi magát benn!!! Talán elfolyik hirtelen a magzatvizem.... mert amúgy pár keményedés van csak. Legalább már látnék én is nyákdugó részleteket, vagy valamit....
Hát ez a 4 napos ünnep nem jött jókor! :roll: :(

bolygó! látom te is jól vagy még! :D :lol:
Az a szeméremcsont fájás szerintem is normális dolog. hiszen tágul a medencéd. Igaz, nekem meg nem fáj. Én meg ezen parázok, hogy nekem akkor nem is tágul??? Látod semmi sem nyugtatja meg az embert!!
Én szerdán megyek legközelebb nst-re, aztán ha nem szülök vasárnapig akkor máj. 5-én hétfőn! Neked milyen vizsgálatok lesznek így a vége felé?

nono! kitartás! imádom a hozzászólásaidat egyébként! :wink: :D

kritta! jó bunkó volt a csaj! ezen ne húzd fel magad!

Kép
gabo001
 
 


Nem tudok visszaolvasni, remélem, mindenkivel minden oké... :D
Nálunk zajlik rendesen az élet, de annyira jó, hogy egyszerre két babóm van! Már volt védőnő és doki is, minden totál rendben velük. Nekem kedden varratszedés...

Akik megszültek és még nem gratuláltam, akkor GRATULÁLOK, a többieknek meg kitartás! :D

Kép
babyteve2
 
 


Celesztina: Küldtem privit! Egy kicsit lemaradtam, nem tudtam hogy privibe kell irni, de a lényeg, hogy még időben belekerülök. :)

Lolka:
Szintén sote 1., csak én május 17-re vagyok kiirva. Szintén első és szintén fiú! Lehet, hogy még találkozunk??? :)
Mikor mész ctg-re??

Edina


Kép
medina83
 
 


babyteve: Jó hogy itt vagy és örülök, hogy minden rendben veletek! Bizonyára nem unatkozol! :)
Tényleg jó lehet egyszerre kettő!

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Atila jobban van, tegnap már félig kinyitotta a szemét, úgyhogy teljesen odavoltam!!! Minden apró jel annyira sokat számít. Nincs már ritmuszavara, jó a vérnyomása és mindene működik, egyedül a gpi lélegeztetőről leválás van még hátra. Köszönöüm, hogy drukkoltok és ne hagyjátok még abba!!! Drukkolok minden szülés előtt állónak!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Klarka: azta, ez aztán a jó hír! :D Persze továbbra is nagyon szorítunk Atinak, sok-sok drukk megy neki! :) ++++++++++++++++++++++++

Kép Kép
celesztina
 
 


Medina!
Ahhoz, hogy a táblába bekerülj, nem Celesztinának kell pü-t írnod, hanem Csöppkének! Szerintem küldj neki is, mert így ismét kimaradsz.
emma2008
 
 


Huppsz :oops: Csöppkének ment a privi, nemtom mért irtam Celesztinát!
Egy kissé szétszórt vagyok, pedig nem jellemző rám! :D

Klarka: Továbbra is drukkolunk és örülünk, hogy jobban van a kis Ati.

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Ercsinek és Mangonak nagy-nagy gratula a babókhoz! :D

Klarka: annyira jó, hogy kis Ati jobban van! Továbbra is szorítunk nagyon, hogy minden simán menjen!

Köszönjük a dicséreteket Beni nevében is! :-)

Szösszenet: az első kép még a kórházban készült, ahol a csecsemősök is teljes odáig voltak Beni hajáért, és fürdetés után mindig belőttek neki valami jó frizkót! Amikor 1. nap mentem érte a csecsemőosztályra, akkor ilyen hajjal várt... Teljes kész voltam tőle... :D :D :D Majd elolvadtam... :D :D :D
Ja és még akartam írni neked, hogy nagyon köszi az uh infót, mert így rögtön telefonáltam is, hogy ne csússzunk ki az időből! Így is 7 hetes korára tudtunk időpontot kapni, de legalább addigra sikerült.

Hamarosan jövök a születés-történetünkkel, de készüljetek, mert nagyon hosszú szülésünk volt, így asszem a történet sem lesz rövid... :roll: :D

Egyébként Benire egy szavunk sem lehet eddig! Bár már a kórházban is mondták, hogy ritka nyugodt gyerek... Eszik és alszik... Mindezt 3 óránként, de olyan pontosan, hogy hozzá lehetne igazítani az órát! Tegnap egyetlen egyszer sírt: amikor egy gonosz doktornéni vizsgálta, mert a mienk pont továbbképzésen van, ezért egy helyettest küldtek, aki viszont mindennek való, csak éppen gyerekorvosnak nem! És ez Beninek sem tetszett. Le is pisilte... :D :D :D
Egy kérdés a pár hetes babák mamáihoz: kb. hány nap után kezdtek újra hízni a babók?

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Klarka, nagyon örülök hogy Atti jól van! Továbbra is nagyon nagyon drukkolok nektek én is!

++++

Kép Kép
szõlõ
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?