Új privát üzeneted érkezett!

Véda! Köszöni magzatom az előléptetést!

Fóka! Egyél több Reni-t. (Akár 16-ot is szabad, az van ráítva, legalábbis a duflaton-ra)

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok Lányok,

Na , túléltem a sulit! Felrakott lábbal ültem és óránként kivonultam sétálni :oops:

Fanni,

az én párom még nem jelezte, hogy horkolnék......De ezen sem csodálkoznék!
De jó, hogy megkaptad a magasságmérőt! Bizti nagy munka lesz! Ez igazán a kanapéhoz fog láncolni :P
Köszi a keretező infót!

Katica,

Mi festett falra ragasztottunk öntapadós tapétacsíkot. De ez sajna csak tapétára tapad, mint utóbb kiderült, így venni kellett hozzá valami spec ragasztót. De szerintem nagyon jó lett :D Remélem a lányoknak is tetszeni fog!

Véda,

mi tuti nem megyünk nyaralni. Még napokra sem. Nekünk is van kertecske, ott lesz a napozás.

Kisfóka,

Gyomorégésre van valami tuti gyógyvíz. Estére megtudom a nevét, mert elfelejtettem, és megírom. Állítólag az nagyon hatásos, de bűnrossz :?

Kép
viri8
 
 


Boni,

nagyon helyes a pocakod! Mikor nekem kb ekkora volt, folyton panaszkodtam, hogy kidurranok. Na ez az érzés csak fokozódik hétről-hétre :lol:

Kép
viri8
 
 

 
 

Viri! Nem a Mohai Ágnes? De a Dagálynál van egy kút, ott is gyomorpanaszokra való víz folyik - és ahhoz csak palackot kell vinni, és már töltheted is! Csak hát elég helyhezkötött.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi,

Biztosan nem....de nem jut sajna eszembe! Olyan kelekótya vagyok mostanában :?
Fúúú, tényleg 8 hetes vagy.! pár napja, mikor csatlakoztál, még csak 4 voltál :lol:

Kép
viri8
 
 


Öregszünk Viri! :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Viri :P
Nagyon örülök, hogy ilyen jól viselted a dolgos napokat :D

Kisfóka :P
Jajj... nekem nemrég múlt el... előtte Rennie hegyeket szedtem... de tudom, bármikor visszajöhet, ha a kisfiaim úgy akarják :lol:
Nekem amúgy a cola nagyon bejött... Orsi ajánlotta és Pandus is írta anno, hogy neki is használt és nálam is bevált. Szerintem "erősebb", mint a Rennie!

Véda :P
Én is szégyellős vagyok... de ezek a jó kis szopi melltartók egy szoptatós felsővel talán jól lepleznek... és egy idegen már csak nem áll oda, hogy jééééé, szoptatni tetszik? Vagy ha igen, Apa majd jól fejbekólintja, nemde? :lol:

Coca :P
Szerintem egyszerre max. 2-t lehet bevenni, nem? Egy egész nap alatt lehet 16-ot.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kép


na jó, lehet mégsem nagyobb :oops: :lol:
Vendég
 


Boni :P
Ha kicsi, ha nagy, ÉDES :lol: :lol: :lol:

Véda
Vendég
 


Viri!
Köszi, ha megnézed milyen víz, amiről írtál! Milyen suliba jársz?

Fanni!
A gond az, hogy nekem a colától is már ég a gyomrom, pedig nagy cola ivó voltam! :oops: Marad a Reni és egyszer majdcsak elmúlik!

Zöldi!
Neked is köszi, igen én is olvastam, hogy napi 16-ot lehet bevenni! :wink:

Boni!
Akkor is szép a pocid! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Drágák vagytok... pedig én élőben nagyobbnak látom :lol: és azé tetszik nekem is :lol:
Vendég
 


Boniko!
Ezzel én is így vagyok, hogy élőben nagyobb a pocim, mint a képeken! A férjem is mindig mondja, hogy nagyobb élőben, mint a képen! A lényeg, meg nem az, hanem, hogy a baba szépen fejlődik! A has, meg alkat, magasság és sok minden függő! Az én pocim köldöknél 106-107 cm között van, köldök alatt meg 109! És nem látszik akkorának! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Boni :P
Irigyellek! Én fordítva vagyok vele. Mindig kisebbnek gondolom, aztán belenézek egy tükörbe :shock: :lol:
Szóval szép a pocid és kész :wink:

Lányok :P
Elmentem fonalat venni. A néni ari volt nagyon, segített válogatni. Kicsit többet vettem... vagyis szerintem jóval, de már oda sem akarok menni többet. Néni felajánlotta, hogy ami megmarad, más színre cserélhetem. Gondoltam magamban persze, majd 5 év múlva, ha újra lesz időm gobelinezni :lol: De azért tényleg ritka kedves volt!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szerintem egyszerre max. 2-t lehet bevenni, nem?

Fanni! De! Én sem egyszerre gondoltam - az felérne egy ebéddel! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni
két pasi szundizik benned naná hogy horkolsz!! :lol:
Mekkora ez a bigyó? Méteres?
Ki keverted a cola szénsavát? Vagy azzal 1ütt hat?
Még én is kínlódok a gyomorégéssel,sőt tegnapelőtt először ellátogatott hozzám Vuk is. :shock: Hát mit mondjak 12hetesen már a nagy "jólétre" készültem...de úgylátszik ez egy későnérő gyerek! :lol:
Viri
ha beugrik a víz neve írd meg azonnal légyszi! :wink:

Szopiról: egy étteremben dolgoztam valaha, és egy magányos kismami először megivott egy korsó sört, majd az étterem közepén megszoptatta a babáját... :shock: nekem akkor ez kicsit sok volt, de persze angol volt, én meg ugye prűd magyar. :lol:

Kép
katica_75
 
 


fanni73 írta:Véda :P
Én is szégyellős vagyok... de ezek a jó kis szopi melltartók egy szoptatós felsővel talán jól lepleznek... és egy idegen már csak nem áll oda, hogy jééééé, szoptatni tetszik? Vagy ha igen, Apa majd jól fejbekólintja, nemde? :lol:

vannak már nagyon jó kis felsők, amikkel totál észrevétlenül lehet szoptatni.

a szégyenlősségen meg szerintem túl lesz az ember 1-2 alkalom után.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


katica_75 írta:Ki keverted a cola szénsavát? Vagy azzal 1ütt hat?

én sose kevertem ki :) valahogy a cola szénsavval cola nálam :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


één ezt a két bordürt néztem ki

Kép Kép
Vendég
 


Boni
innen nézted? http://www.tapetacenter.hu/ (párom anyukája itt dolgozik, de még csak a neten néztem én is,de elég szépek vannak)
Aranyosakat választottál, én is olyat szeretnék amin több féle állatka van hogy tudjunk mutogatni rájuk. :P

Orsi
akkor én is megpróbálom ma este szénsavval.

Kép
katica_75
 
 


Katica :P
90x20-as...
Én sem keverem ki a szénsavat, szerintem pont az -is- a hasznos benne, hogy megbüfiztet :oops:

A mi bordűrünk (s még sokféle minta van rajta):
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boni :P
Nekem a jobb oldali jobban tetszik, de a másik is aranyos!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Gyomorsav: nekem a dokim a Tisacid nevű gyógyszert ajánlotta, abból többet lehet bevenni, mint a rennie-ből. Amúgy nekem feküdni kellett, és állandóan égett a gyomrom, semmi nem használt, csak ha mini adagokat ettem.

Nyuszi!
És a kisfiad mennyit alszik napközben?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fanni
a tiéd is nagyon kedves. :P
Colát benyomtam!

Gömböcske
ja mini adag, de addigra már mindíg tök éhes vagyok... :roll: na de nem nyafogok hisz erre vágytam! :D

Kép
katica_75
 
 


Azon gondolkoztam, ahogy Boninál nálunk is már a 12.dpo-n halvány pozitív lett a teszt... így arra jutottam h. valószínüleg kukis van nálunk is.Mert ha kislány, azok a spermiumok ugye lassabbak és akkor nem biztos h.ilyen hamar kimutatja a teszt...vagy csak pár óra lehet a különbség?Szerintetek?

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:vagy csak pár óra lehet a különbség?Szerintetek?

tudod vannak különböző nemű ikrek is :wink:
szerintem ez nem feltétlenül függ így össze. Nekem minden lombiknál transzfer utáni 9. napon már volt csíkom, ikreknél is, biokémnál is, Lilinél halvány... egyéni szerint ez a tesztkérdés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,

A nagyon rossz víz a Salvus víz. gyóyszertárban kapható. Barátnőm nagyon ajánlja mindenkinek, neki hatott. (29 hetes kismama ő is) De lehet már ismeritek.

viri

Kép
viri8
 
 


Boni,

tényleg nem nagyobb a pocid :lol: De még mindig csini :D
Én a bal oldalira szavazok! :D

Kisfóka,

szép méretekkel rendelkezel :lol:
Közoktatás vezetést tanulok, de minek?

Fanni,

erre a bordürre érdemes volt várni, nagyon tetszik :lol:

Kép
viri8
 
 


http://www.gyermektapeta.hu/tapeta-bordur-bambino.html

innen van...

FAnni nagyon édes a te bordüröd is..

a jobb oldali a vonat miatt tetsz.. a bal meg azé, mert az ajándék ágy kék :lol:

de ha valaki talál olyat, amin repcsi, autó, vonat, hajó van..szivesen veszem... :lol:

KAtica nem hiszem a nemtől függ... :wink:
Vendég
 


Ok. akkor ezennel sutba vágom ezen elképzelésemet. :( ... :lol:
Boni
ez azt hiszem ugyan az az oldal! :wink:
Viri
köszi a víztippet, holnap veszek.

Kép
katica_75
 
 


Viri!
Köszi a víz nevét, venni fogok! :wink:
Közoktatás vezető?Jól hangzik! Nem nehéz?

Fanni!
Tényleg jó nagy a gobelin! :shock: Tetszik a bordűr!

Boni!
A ti bordűrötök is szép!

A miénk micimackós!Nekem ez tetszett! :roll:

Gömböcske!
Köszi Neked is, én kis adagokat eszem, van amikor enni sem bírok már!Gondolom a gyomromat nyomja a baba!Rókakoma is biztos ezért tér néha vissza! :twisted:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Katica :P
Kitartás! Nekem már a 15. heti 4D-s UH-n látták a nemüket :wink:

Kisfóka :P
Köszi!
Nagy bizony... de végzek vele biztosan, mire megszületnek :lol:

Boni :P Viri :P
Köszi!

Jó éjt, Lányok!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt lányok...

jó kis ledolgozós szombati napot! :lol: :lol:
Vendég
 


Katica tényleg :oops: :lol:
Vendég
 


Jobb reggelt :?
Ilyen bosszúságot! A házat, ahová a teraszunk néz, felújítják. Épp olyan hangerővel hallgatják a zenét, hogy az egész utca zeng. 2 házzal odébb másik felújítás, ott pedig a betont fúrják.
Közben gyönyörűen süt a nap, csak nem tudom élvezni. Ráadásul keményen 5 órát aludtam :(
Remélem, mire a kicsik megszületnek, mindkettőt befejezik, különben nem állok jó magamért...
Szebb napot mindenkinek!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni te kis anyatigris :wink:

inkább akkor most fúrjanak faragjanak... de megértem a problémádat! :lol:
Vendég
 


na úgy látom csak én dolgozom... :cry:
Vendég
 


Fanni :(
Sajnállak! Remélhetőleg Márk és milán érkezéséig abbahgyják.
(Én anno a Familiy Frostos autóval álltam hadilábon, ill. annak a hangos dallamával. Lilu cscsemőnek nagyon rossz-keveset alvó baba volt. Örültem, ha napi 2X 45 percet szundizott napközben. Hát szombatonként épp a du-i 45 perc megkezdése után jelent meg az autó. Lilu azonnal felébredt, üvöltött szegény, és többnyire vissza sem aludt :evil: És így nyűglődtünk az esti lefektetésig... Egy ilyen eset után olyan sírógörcsöt kaptam a kimerültségtől, és a fáradtságtól, hogy Apa kirongyolt, és lebeszélte a sráccal, hogy az utcai melyik részétől melyik részéig kapcsolja le a dallamot. Szerencsére így ez a probléma megoldódott :wink: )

Alvással kapcsolatban érdekes egyébként, hogy Lilu mostanra jó alvó lett. Este korán lefekszik, nem is tiltakozik, és reggel csak akkor ébred, ha én felkeltem. Bezzeg régen...

Boni :D
Drága Boni, te dolgos kismama! Remélem, azért nem 8-ig vagy ma bent! Én nem dolgoztam ma sokat - itthon sem. Csak mosás, teregetés, vásárlás. Anyu ma főzött helyettem. Így kissé elkényeztetettnek érzem magam :oops: Ráadásul épp 1,5 órás napfürdő után jöttem most be gyümölcsöt uzsizni, Lilla pedig Apával a játszótéren 8) De tegnap nehéz napom volt, így ma ez a jutalmam :wink:
Siess haza Apához!!!

Véda
Vendég
 


véda és a srác ki is kapcsolta? de jó fej :lol:

csak 14ig voltam... kibírható volt...most pihizek :lol:
Vendég
 


Fanni
remélem már helyre állt a rend. Megértelek és ránk is ez vár, a szomszéd házat ami cirka 10m-re van a miénktől teljesen szétfogják bombázni az új lakók.Máj.-tól aug.-ig tervezik....jaj mi lesz velem?? :roll:
Véda,Boni!
jó pihit.

Lányok tök jó programok lesznek a születés hete 2008 program keretében, országosan és kerületenként is...szerintem érdemes szétnézni www.szuleteshete.hu -n. Én elnézek sztem. pár előadásra.

Ja és a cola bevállt!!! Jól/jót aludtunk!!! :wink:

Kép
katica_75
 
 


Ti hallottatok már erről? Vagy csak nekem új? :shock: otthon lehet hallgatózni vele..
"Bebesound magzati szívhang hallgató 7490.- Ft"

Kép
katica_75
 
 


Katica, van ilyen, nekem nem volt, vettem volna....de én akkor nem hallottam róla...
Vendég
 


katica_75 írta:Ti hallottatok már erről? Vagy csak nekem új? :shock: otthon lehet hallgatózni vele..
"Bebesound magzati szívhang hallgató 7490.- Ft"

nem szeretnék negatívkodni, de én nem tartom jó ötletnek egy ilyen beszerzését.
Ez ugyanaz a doppler, amit a védőnő is használ. Egyrészt a babáknál nem bizonyított, hogy szeretik v. nem, másrészt felesleges parázásra ad lehetőséget. A védőnő is 10ből 6szor nem talál szívhangot, mert az nem olyan egyszerű ezekkel a kütyükkel (A ctgnél feltett tappancs ennél sokkal érzékenyebb, egész más elven működik), ezért szerintem ha kismami nem találja a szívhangot csak aggódni fog.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hát nem tudom....énnekem van itthon sztetoszkopom , azzal hallgattam, olyan jó volt, na azzal nem volt egyáltalán egyszerű megkeresni a szívhangot....
Vendég
 


Igazából nem sok fogalmam van róla milyen elven működik...lehet igazad van Orsi és felesleges cucc.
Viszont el tudok képzelni olyan parás napokat mikor nem érzi a mami a babamozgását és esetleg megnyugtatóan hatna akkor 1 kis hallgatózás...de én ehhez még "kicsi" vagyok ugye, így lőjetek le nyugodtan ha baromság..:D
Egyenlőre ugyanígy vagyok a légzésfigyelőkkel. Szerintem túl van lihegve, de ha mégis egyszer szükség lenne rá akkor életet menthet.
A hugomnak van, és rá is hergelte magát a témára miután egyszer (valószínűleg tévesen) beriasztott. :? Mi még egyenlőre nem döntötünk legyen-e?
Ez viszont tényleg érdekes lehet hogy kinek van/lesz?!
(a héten ígérem már nem lesz több kérdésem :oops: 8) ígérem)

Kép
katica_75
 
 


hát ezt tényleg jól megígértem :lol: :oops:

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Egyenlőre ugyanígy vagyok a légzésfigyelőkkel. Szerintem túl van lihegve, de ha mégis egyszer szükség lenne rá akkor életet menthet.
A hugomnak van, és rá is hergelte magát a témára miután egyszer (valószínűleg tévesen) beriasztott. :? Mi még egyenlőre nem döntötünk legyen-e?
Ez viszont tényleg érdekes lehet hogy kinek van/lesz?!
(a héten ígérem már nem lesz több kérdésem :oops: 8) ígérem)

azért a kettő nem ugyanaz. A légzésfigyelő egy preventív eszköz, ami jelez, ha légzéskimaradás van (igen jelezhet tévesen is)
Ez a magzati doppler nem preventív, egy lassú szívhangot a kismama nem fog diagnosztizálni vele, ha meg nincs szívhang... már késő.
Én légzésfigyelő-párti vagyok, mert bár tényleg ritka a bölcsőhalál (éves szintem Mo-n 80-90 eset van) amikor probléma van életet menthet. (hozzáteszem, ha és amennyiben anyuka/apuka tudja, mit kell tenni légzéskimaradás esetén! mert a gép ezt nem tudja megtenni helyettül)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica,
nekem van ilyen készülékem. :? Vmi olyasmi van ráírva, hogy 3 hónapos kortól hallható a szívhang. Na most talán hat-, de inkább hét hónaposan hallottunk először vmit, és nem azért mert süketek vagyunk. :D Akkor meg sokkal inkább hagyatkozhatsz már a magzatmozgásra.
Mi sajnos minden sz*rt megvettünk anno (lényegében még most is :oops: ), szerintem ezt nyugodtan kihagyhatod, semmire se való! :twisted:
Ez amúgy nem sztetoszkóp, amivel a védőnő "nézte" (nekem legalábbis ), és nem is olyan doppler, amivel a nőgyógyim csekkolta mindig. Tényleg egy gagyi sz*r. Ráadásul mindig csak azt lehet hallani, ahogy veszed a levegőt, vagy a Te szívdobogásod.
20140901102739
 
 


Katicam
Hallottam róla, de néha még a ctg-n is nehezen találták meg a baba szívét, mert sokat mocorgott, sokszor az enyémet fogták be :D Szerintem ez feleleges, a védőnő is megnézi neked, ha akarod. Mondjuk én is olyan vagyok, mint Hajni, sok felesleges dolgot megvettem, megveszek, a kövi babánál okosabb leszek. Légzéstfigyelőt mi akartunk ,és megebszéltük, ha Dóri megszületik apa megveszi, amíg a kórházban vagyunk. Végül nem vette meg, annyira mentek a napok, mindig halasztottuk. Nem bántam meg, de azért jó ha van!!! Főleg ha kicsi a baba stb.
Vendég
 


Jó reggelt!

Tegnap megoldottam ám végül a problémát. Fogtam magam, átmentem és megkértem őket, hogy halkítsák le a zenét. Semmi baj sem volt, mosolyogtak és lehalkították. Mondanám, hogy közben kidugtam a hasam :) de nekem már nem kell. Pont úgy nézek ki, mint aki mindenperces várandós...

Katica :P
Egy másik topikon azt írta egy lány, hogy ő ajánlja mindenkinek, mert őt sokszor megnyugtatta... de többnyire nálam sem találja az egyik baba szívhangját a védőnő, ami bizony ijesztő... szóval én sem javasolnám... De majd ha már érzed a mozgást, meg fogsz nyugodni és meglátod, hogy az a lényeg :wink:

Véda :P
Lilla egyre jobb alvó lesz :wink: Már nagylány! Persze azt nem tudhatjuk, Csabi mennyire fogja zavarni...de elvileg kamaszkorig csak egyre jobb helyzet várható e téren.

Lányok :?
Én vagyok a farkas a Piroska és a farkasból. Tudjátok, már a végén, amikor a köveket belevarrták a hasába. A megfordulásoknál az ágyban effektíve vörös a fejem az erőlködéstől, a bőröm ugyan még egyben, de érzem, hogy itt már nincs krém, ami segíthetne, durranásra kész a lufim. Nem húzódik, hanem fáj.
Bocsbánat, hogy megint panaszkodom :oops: elég nehéz napokat élek lelkileg...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt

FAnni drága ((((((((((((((((())))))))))))))))))))KItartás NEked elhiszem, ugyanazt érzheted amit én néha csak a 100szorosát.


én valahol azt olvastsam,hogy a fiuknál nagyobb jelentősége van a babafigyelőnek... mert ott magasabb az aránya a bölcsőhalálnak..

Osri te mit gondolsz erről? és melyik tipust érdemes megvenni?
:oops: :roll:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: