Új privát üzeneted érkezett!

Szia Karin!
Ne aggódj a szopi miatt, Emi sem evett semmit vagy egy hétig, csak szopizott, amikor beteg volt! Most kezd lassan visszatérni az evéshez, de mint mondtam, a kanalat nem szereti, viszont már sokat ügyesedett a kézzel evésben, olyan édes, amikor tömködi a szájába a falatokat és a fél kezét is bekapja vele :D
A darált husi jó ötlet, fogok csinálni húsgombócot, megpróbálom tojás nélkül, azt talán megeszi.
Ma voltunk játszón és olyan meleg volt, hogy nagyon nekivetkőztünk, csak közben attól féltem, hogy Emi leég, mert ugye még nem nagyon volt napon, főleg sapi nélkül nem. De szerencsére nem lett semmi baja! Sürgősen vennem kell nyári vászon sapit, de se a turiban, se a Kenguruban se a Minimanóban nem láttam jót. Karimásat szeretnék, aminek esetleg állítható a fejmérete is. Van tippetek? Naptejet is venni kell, a védőnő a vichy meg a babé 50+ osakat ajánlotta, hát nem mertem a patikában még megkérdezni, mennyibe kerül.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok

en is neztem nyari sapit, viszont a Buy-way-ben dunakeszinel. Eleg nagy a valasztek, de kb 2 birtam kivalasztani amibol eyg kicsi... erdekes modon mindketto 2-s meret... az ami kicsi ilyen kendos sapka 990,- kerult de nemtudom mar vissza vinni, majd vlkinek lepasszolom.

A nap-kremet en is szeretnek venni minel hamarab. eddig a niveatol hasznatluk arckremet, de most nyarra mar nemlesz eleg. En is a Vichi-t akarnam kiprobalni.

Lazunk hol van hol nincs.... tegnap delutan csak hoemelkedes volt, ma meg semmi kopkopkop.. viszont iszonyatosan nyugos es almos, kapot viburcolt az elob. most anya setal vele, remelem mar alszik.

Lenocska hogy van ?

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok !

Totzhi:
Amikor a Kolos kicsi volt mi a dm.es nagy factorú babakrémet használtuk és teljesen jó volt!Kb 900 ftba került ha jól sejtem és kihuztunk vele egy nyarat.

Karinca jobbulást a manónak!

Hétvégén lesz az Old Timer veterán autók kiállítása,mi megyünk a férjemmel.Valakinek van kedve jönni?

Tavaly nyáron a C end A BAN TALÁLTUNK nagyon jó olcsó és praktikus sapit a gyereknek.Gyakorlatilag mint egy sivatagi túlélő sapi tudjátok mint a Rejtő Jenő könyvben ....vékony vászon és még a tarkóját is védi a gyereknek a napsűtéstől,nagyon bevállt csak kinőttük!!!Ja és ez a fajta volt a nike vagy akármilyen márkával 8ezer ott meg 1200 ft!!!!!!!!!!!

Az viszont előny ha a gyerekkel veszi meg az ember a sapi és ha nyárra keresel csak akkor mert tutti kinővi addig(legalábbis a Kolossal igy jártunk!

!!!!!!!!!!!!Ja és megkötös volt az állánál ami szintén szupi mert egyébbként nemmaradt volna a fejénPl mocorgás és le is veszik mert utálják...

B.

Kép
beataa
 
 

 
 

[quote="beataa"]S írta:beataaziasztok !

Totzhi:
Amikor a Kolos kicsi volt mi a dm.es nagy factorú babakrémet használtuk és teljesen jó volt!Kb 900 ftba került ha jól sejtem és kihuztunk vele egy nyarat.

Karinca jobbulást a manónak!

Hétvégén lesz az Old Timer veterán autók kiállítása,mi megyünk a férjemmel.Valakinek van kedve jönni?

Tavaly nyáron a C end A BAN TALÁLTUNK nagyon jó olcsó és praktikus sapit a gyereknek.Gyakorlatilag mint egy sivatagi túlélő sapi tudjátok mint a Rejtő Jenő könyvben ....vékony vászon és még a tarkóját is védi a gyereknek a napsűtéstől,nagyon bevállt csak kinőttük!!!Ja és ez a fajta volt a nike vagy akármilyen márkával 8ezer ott meg 1200 ft!!!!!!!!!!!

Az viszont előny ha a gyerekkel veszi meg az ember a sapi és ha nyárra keresel csak akkor mert tutti kinővi addig(legalábbis a Kolossal igy jártunk!

!!!!!!!!!!!!Ja és megkötös volt az állánál ami szintén szupi mert egyébbként nemmaradt volna a fejénPl mocorgás és le is veszik mert utálják...

B.



Bea
a ferjem a kialotok kozt lesz ;) mi is megyunk szombaton is es vasarnap is, felteve ha a manoka nemlazosodik ujra be...

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,


végre jól vagyunk már mi is, elmúlt a láz, gyermekem ismét elemében van. :D ergo: hisztizik mint atom:)
köszi szépen a jókivánságokat!

Olyan jó idő van, ma is és tegnap is kimentünk anyukámhoz, kertes házban lakik, jobban elvan ott Léna mint a babakocsiban.Néha nagyon hisztis, amióta meggyógyult, de inkább legyen ilyen mint beteg, azt nagyon nem bírtuk az apjával, szétaggódtuk magunkat.
gyanítom felül is beindult a foga, mintha duzzadna az ínye, hiába, ha valami egyszer beindul.)

Zizi,
a Babé nekem a koszmó elleni samponban vált be nagyon, igaz 1700 forint volt, de nagyon kevés kell, és első alkalommal levitte a koszmót azóta sincsen neki,szerintem a naptejük is jó, de elég drága lehet.

Nekünk is kéne sapesz, kendővel próbálkoztam, de nem hagyja fenn, leveszi, valami megkötős sapi kell majd.

Karin, milyen kocsit állít ki a férjed?

sziasztok,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok
Orulok h Lenka jol van. Hiszti az elmulik neizgulj.

meg nem a sajatunkat allit ki, az meg felkesz aloptban van. A ferjem ujsagiro a Veteran auto es motor magazinnal, majd o irja a riportot is a showrol. Tavaly amikor ott voltunk (meg akkor nemis dolgozot nekik) kijelentette hgy jovore (mar mint iden) o is kialit... az auto nemkeszult el, viszont tenyleg ott lesz az ujsagtol :)))

Nemjottok ki Szilvi ? Mi szombaton Miraval egyedul megyunk, vasarnap meg jonnek a szuleim es azokkal is kimennenk.

csaoo

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Bea, köszi a C+A tippet, jövő héten megnézem van-e sapi.
Mi idén kihagyjuk az Old Timert, sajnos, nagyon jók szoktak lenni! Emi viszont biztos megnézi a nagyszülőkkel szombaton, mert ők lesznek a babavigyázók. Mi Gáborral Construmára megyünk, lejárjuk a lábunkat és ipari mennyiségű prospektust gyűjtünk! Aztán vasárnap megint elvonulunk Anyuékhoz néhány napra. Nekünk is sokkal jobb, hogy Emit bármikor ki lehet vinni a kertbe és szabadon mászkálhat, meg megnézni a szomszédban tyúkot-kutyát-nyuszit-macskát. Ma is a Récseiből hazajövet úgy ki akart szállni a kocsiból, de azért mégse teszem le a kutyaszaros utcán, hogy mindent szemetet a szájába tegyen.
Én megkérdeztem a patikában, még nem volt Vichy meg Babe naptejük, de kb. 4E forint felett lesz, a Biodermat ajánlották az is ennyi. Ezek után megvettem a DM márkásat 1800 forintért, 40 faktorost, illat szín és tartósító mentes, érzékeny bőrre is ajánlott. Kipróbáltam, nagyon jól lehet kenni. Vettem egy mini flakkonost is, hogy mindig legyen nálunk mostmár.
Nálunk Emi bírja a kendőt, tegnapelőtt óta abban sétálunk.
Homeóban járatos lányok, hol lehet a környéken ilyen bogyókat kapni? Eminek ajánlották a Sambucus nigrat, hogy az segíti a váladékürülést, amit nem bírok elmulasztani.
Üdv! Zita Kép kendős kislány

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok Lányok!!

Akkor Karinca majd kint talizunk!!Mégis milyen tipusú kocsit állít ki?Mert nemismerem a férjedet de akkor üdvőzőlnénk a párommal!!

Hihetetlen milyen meleg van állandóan nyítva az erkély=egyben szoba ajtónk és 20.5 meleg van!!!!

A játszónIlosvay ezren lettek 11re tehát le is léptünk.A másik az h egyre több nem magyar gyerek van és alig lehet magyar mami hangot hallani.
B.

Kép
beataa
 
 


Szia Bea
mint irtam feljeb a ferjem a Veteran magazinnak dolgozik, majd olvasd el a tobbit ott font;)

az elob voltunk az Ilosvayin nemvoltak tul sokan, de mi sem maradtunk sokaig, csak hinta es futas leelenorzni hogy a fagyis ki e nyitott - nagy oromomre igen, es fantasztikus, majd menyunk el ha lesz kedvetek Kolossal..
az idegen nyelvek nemartanak a gyerekeknek. En is eldontottem hogy ezentul tobbet beszelek Miraval szlovakul (viszont eleg nehez betartani, mert 4.5 ev utan mar nekem is jobban magyarra alt a szam mint a szlovakra, pedig addig pont forditva volt) - mert sose fog megtanulni ha csak magyarul hall engem beszelni. Ugyhogy majd bealunk az idegen mami sorba mi is a jaccoteren :lol: :lol: :lol: Raadasul az angolt is kellene bele nyomatni, de azt halja sokat a kollegaimtol is. En gondolkoztam is hogy van e valahol angol nyelvu ovi itt a kornyeken. Jot tenne neki, nemeleg a par ora hetente szerintem.

itt is kb 24 fok van. de a lakas kellemesen huvos ;)

KépKép
karinca
 
 


Hellosztok,

Zizi,
a sarki patikában itt az Egressyn lehet homeos szereket kapni, vagy a Gizella patikában.Szerintem próbáld ki, megér egy misét, nekem eddig a Viburcol mint homeos szer sokat segített illetve láttam egy amerikai honlapot ahol homeos alapú illetve természetes alapú szereket árulnak, és van 2 szer amit kifejezetten alvásproblémás gyerekeknek készítettek és áll.nagyon jó, meg is rendelem hamarosan.majd beszámolok:)

Karin,én is angolul akarom hamarosan tanítani a gyereket, nem lehet elég korán elkezdeni, ártani nem fog, ilyenkor olyanok mint a szivacs, több nyelvet is meg lehet nekik tanítani. van itt a Herminán egy kéttannyelvű általános suli, oda szeretném majd beiratni 6 év múlva:) addig lehet , hogy megnézzük a Helen Doron sulit vagy az Okosbabát.


ma megvettem a Vichy naptejet, 4 rugó, majdnem lepetéztem, komolyan.remélem jó sokáig elég lesz.tök jó biznisz ez a bababiznisz, úgyis tudják, hogy a szülő megveszi ha a gyerekéről van szó...
itt is meleg van, hamarosan beszerelik a klímát, már most 24 fokok vannak, pedig nem megy a radiátor.

Léna csak úgy viseli el a kendőt ha az álla alatt kötöm meg, igaz úgy néz ki mint egy matrjoska, szakadtunk a röhögéstől, de legalább nem veszi le.Azóta Másenykának hívom.)

Nem megyünk veterán autózni, tesóm bevállalja Másenykát, elmegyünk moziba Petivel, végre!!!

Jó hétvégét Nektek!!
Szilvi

KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok

a mozi az tok jo :) Mi sem voltunk amiota megszultem, hianyzik is de nemanyira hogy valakire rabizzam Mirat.

Ma voltam ujra dokinal vele, majdnem 40 percet vartam pedig meg jo negyed oraval korabban mentunk a rendeles elot, akkor is csak az 5-ikek lettunk :x Mira nyugos volt es almos.. legjobb kombinacio. Ugyanis tegnap este kipattogot total a hasa, hata, feje.... 3-napos lazra gyanakodtam eleve, es tenyleg az volt. Vlmi herpeszes virusfertozes. Kaptunk fenisztil cseppeket es kalciumot is. Remelem segit neki... Nemtudom hogy merjek e vele igy kimenni a showra, megint vlmi nyavalat ossze szedni :evil: :evil: :? :?

Bea csorogj ram ha ott lesztek kint.

Csaoo

K

KépKép
karinca
 
 


Karinca"

Kolosnak 1 hónapja volt herpeszes virusfertőzése és még a hátán is kijött vmi izé amire azt hittük csalánkiütés!Aztán a dr mondta h mi a helyzet.Nekünk akkor megtiltotta h közösségbe menjünk.
Nemtudom h honnan szedte össze.

Hermina úti 2 tannyelvű sulit már én is kinéztem a KJolosnak.


Én olaszul beszélek a Kolossal(5 évig kint éltem)

Jó hétvégét

Kép
beataa
 
 


sziasztok,

jobbulást a lurkóknak, nem is hallottam még ilyen herpesz vírusról, jó tudni, hogy van ilyen is.

Karin,

anyukád amikor itt van nálatok nem vigyáz Mirára, nem tudnátok akkor elmenni moziba? kell a kikapcsolódás, megérdemeljük!

Bea,

ha amúgy is olaszul beszélsz Kolossal, miért zavar a nem magyar beszéd a játszótéren, nem értem :)?

Jó hétvégét,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok

Szilvi regebben irtam hogy tulsagosan Miras vagyok es nem a Mira anyas... na ezert nemmegyunk mi moziba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pont most neztem meg egy bazi jo filmet (ferjem meg mindig a kialitason szerzi be az anyagot...legalabis remelem :roll: )
A film neve Tores - Anthony Hopkins a foszereplo, ha meg nemlattakot volna - nagyon jo krimi, reg lattam ilyen jot.

Na jo ejt mindenkinek.

K

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a nagyszülőktől, képzeljétek, Emi kapott egy saját hintát! Felszereltük a teraszon és sokat lógott benne, még duda is van rajta amit nyomkodhat, nagyon tetszik neki.
Egyébként nezéz ez a "más vigyáz a gyerekemre" ügy. Egyrészt Emi imádja a nagyszüleit és most szombaton is nagyon jól elvolt velük, majdnem 6 órán keresztül. És nekem szerintem ő sokkal jobban hiányzott, irigykedve néztem a babkocsit tologató anyukákat a Construmán : ))) (Pedig azok a gyerkőcök nagyon szenvedtek, szerintem egy baba se élvezi, hogy órákon keresztül toligálják a tömegben.) Szóval nálunk is én vagyok Emis. Ezért megyek el én is mindig nehezen, hiába tudnának Anyuék vigyázni rá. De másrészt úgy érzem, muszáj néha másra hagyni, mert nekem kell megszokni, hogy másra rá tudjam bízni, ne mindig én vigyázzak rá, mert ugye egyre jobban közeleg a munkába visszatérés ideje. Szóval nehéz ügy. Okosak azt mondják, hogy a baba is akkor szokik be nehezen a bölcsibe, ha érzi, hogy anyuka nem tudja elengedni. Nálatok most mi a helyzet Karin? Meddig tudsz még otthonról dolgozni?
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok,

én is csatlakozom az előttem szóló Zizihez.
amikor először vigyázott tesóm Lénocsra, Petivel fodrászhoz mentünk, nem bírtam magammal.Szószerint gyereksírást hallottam a fodrásznál-csak felnőttek voltak:)- illetve belövellt a tejem is, futottunk haza mint a nyúl, holott a gyerek holt jól elvolt Zsuzsival itthon, -imádják egymást- 4,5 óra hosszát.Nem is nagyon volt meghatva amikor hazajöttünk, csak nekem hiányzott és hivogattam tesómat félóránként.)

Elmentünk hétvégén állatkertbe de a gyerek még nem élvezte, ráadásul szar idő is volt, feladtuk, tekergett a babakocsijában meg hisztizett.

Zizi, hol vettétek a kishintát dudával?
Én is akarok venni egyet, anyánál va egy hintaállvány, oda fel tudnám szerelni, de kacérkodom egy itthonra valóval, Peti felszerelné az ajtókeretre, így tudnám hintáztatni akkor is ha nem jutunk el a ligetbe.

Volt alami jó a Construmán Zita? Remélem megérte kimenni.
A bölcsis topic nekem is elevenembe hatol, akárhányszor gondolok rá, de hát el kell fogadnom, 2 évesen mennie kell, nekem meg vissza dolgozni, lakást akarunk venni, ez kicsi nekünk.De addig nem akarunk belevágni amíg nincs jövedelmem, ez a Gyed egy vicces összeg:)

Sziasztok,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok!
Szilvi, a hintát Anyuék a hidegkúti mindenes boltban vették, gondolom bárhol lehet kapni, én még nem kerestem, teljesen sima műanyag hinta, az eleje közepén van a duda,amit Emi tud ütögetni. Az ajtókerettel vigyázzatok, hogy elég stabilan rögzítsétek a hintát! Mondjuk a mi emeletünket utólag húzták fel a házra, de amikor csináltuk néhány éve a fűtés bekötést, kiderült, hogy a falak leginkább sittből vannak, ahol a fiúk lukat fúrtak, dőlt a fal, úgyhogy itt inkább nem csinálunk hintát.
A Construma nagyon hasznos volt, már lassan kezd elméletben körvonalazódni a házunk!
Voltunk a héten Emivel a Minimanóban és tök jó játékokat raktak ki a bolt előtt a folyosóra, mindenféle motorokat, meg házat ,csúszdát. És találtunk egy csomó ruhát, amik le voltak árazva 50%-kal, vettem is cuki nyári rucit a szülinapjára, meg pólókat.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok csajok

Zizi en eleve hazurol dolgozom, ugyhogy nekem nemkell bejaronom az irodaba minden nap, jo lenne legalab 1x egy honapban vagy akar 1x egy heten, de az meg odeb van. Nemkovetelik tolem. Eleve nemis a magyar cegnek doglzoom ugyhogy mindegy nekik, csak legyen kesz a munka.
Mi is gondokoztunk sokat a bolcsin, elvileg meg a pici zugloi lakcimet kellene elinteznem mert ugye mikor a vilagra jott pont akkor vettuk meg ezt a lakast es meg egyikunk sem volt ide be jelentve, ugyhogy a parom othoni cimen van meg... ami nagykanizsa :lol: :lol: :lol:
de attol tartok en meg nemfogok visza menni 8 oraba augusztustol ahogy eredetileg megegyeztunk a fonokeimmel, az uj fonoknom a volt koleganom akivel egy csoportban voltam, neki is az a velemenye hogy nemkell... szoval max a penz az ami meg bele szolhat... nemtudom, ideges vagyok csak ettol a tematol, es max fel napra akartam eredetileg is bevinni.
inkab haggyom is mert megint remalmom lesz...

Orulok hogy korvonalazodik a hazatok. pont tegnap talaltunk egy tok jo pofat, de az gerendas fahaz amit finn orszagbol kuldenek es istenien nez ki szerintem. olyan igazi csaladi feszeknek erzem. majd elkuldom, hirtelen nemtalalom a linket ;(

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Szilvi, te nemrég ügyintéztél, emlékszel mennyi idő alatt adják ki az új lakcímkártyát? Mert nekem is át kell majd jelentkezni a bölcsi miatt. Voltatok már az alváscentrumban? Van valami fejlemény? Jövő héten sétálhatnánk egyet, ha ráértek.
Karin, nem tudtam, hogy régen is otthonról dolgoztál, azt hittem csak Mira óta van ez így. Az jó, ha a főnökkel egyetértetek, eggyel kevesebb gond! A gerendaházak tényleg nagyon szépek, mi is sokáig szemeztünk velük, de nagyon drágák és gyakran kell karbantartani, és nálunk csak vakolt házat engedélyez a helyi építési szabályzat : (
Beának köszi a C+A tippet, tündéri légiós sapit vettem Eminek! Már alig várom, hogy meleg legyen és hordhassa! Szerencsére megkötőst vettem, mert ma ő is elkezdte lehuzigálni a sapiját. Bár a mai időjárás teljesen lelombozott, épp csak sikerült a zuhé előtt hazaérnünk : (
A kéttannyelvű suliról csak annyit, hogy én 3 évig minden nap arra jártam dolgozni és minden híres ember oda járatja a gyerekét, Felér egy Story magazinnal, ha végigmész előtte : ) Tegnap is épp egy musicalkirályt sikerült majdnem elütnöm a babakocsival.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok,

Zizi, mindíg jót derülök az írásaidon:))babakocsival gázolsz, haha

A lakcímkártya intézésről, az ökormányzati irodában kb 5 perc alatt megvoltunk, csak le kellett adni a papírokat.Ne felejtsd el bejelölni, hogy postán kéred a kész kártyát- ami kb egy hét alatt megvan- különben mehetsz vbe érte személyesen, mint én, mert nem jelöltem be okosan.

Az alváscentrumot egyszer lemondták ők, mert beteg volt a dokinéni, egyszer meg mi, -ma mentünk volna,- de be voltunk tojva, hogy nem tudunk elmenni a sztrájk meg a forgalom miatt, ahoz képest üres volt a város...jövő csütörtökre tették át nekünk, akkor megyek, ha törik ha szakad.

A kéttannyelvúbe jár egy ismerős kislány, a 3 amerikai tanár miatt már akcentus nélkül beszél a kiscsaj.Mondjuk még arrébb van-még bölcsit se néztem ki Lénának-de jó lenne majd odajáratni.

Jövő héten mostmár tényleg hozzuk össze a sétát,Zita nagyon régen találkoztunk!

Jóéjt,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok!
A pénteki BKV sztrájk nekünk nagyon bejött, senki nem volt a városban és meglepően kevesen voltak az Árkádban is, ahol tesómmal soppingoltunk. Most épp fürdőbugyi vadászatban voltunk Eminek, de nem láttunk jót : (
A kéttannyelvűekkel kapcsolatban, szerintetek nem fordulhat elő, hogy a gyereknek magyarul lesz nehéz kifejezni magát? Már nem tudom mennyit és mit tanulnak idegen nyelven, de ha pl. biológiát angolul tanul akkor magyarul honnan fogja tudni az elnevezéseket?
Mert én is szretném, ha Emi ilyen suliba járna, de kicsit félek is tőle.
Persze előbb a bölcsis akadályt kell bevenni :) Egy ismerőstől pont most hallottam, hogy a bölcsi ahova jelentkeztünk nagyon jó, csak hát ugye nehéz bejutni...
Nagyon kíváncsi vagyok Szilvi, mit fognak mondani az alváscentrumban. Egyébként semmi javulás Lénusnál? Én most próbálom Emit rászoktatni a déli egyszeri alvásra. Már egész jól megy, de délelőtt mindig kell menni valahova, különben nagyon hamar nyűgös lesz, a délutánt már jobban bírja.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok!

34 hetes kismama vagyok, az első babánkat várjuk. A védőnő nekem szegezte a kérdést, hogy megfelel nekünk a területileg illetékes gyerekorvos, vagy szeretnénk másik orvoshoz kerülni? A probléma az, hogy én nem ismerem a zuglói gyerekorvosokat, így kértem egy kis időt, hogy átgondoljuk. Területileg dr. Gyarmathy Zsuzsához tartozunk. Ha valaki hozzá jár, tudna véleményt mondani róla? Nagyban megkönnyítené a válaszadást...

Köszi előre is,
Brigi
hékás
 
 


SZia Brigi! Mi a Somodi dr. hoz tartozunk a Tábornok utcai rendelőben és sajna nem ismerem a te dokidat. További szép babavárást! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Bea
kuldom az e-mail cimem priviben. csao

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!


nagy örömömre ma kaptam Lénának kissapit-azt a Pampaliniset_a C und A -ban, kötőfékes, tehát nem tudja levenni:)kapott hintát is, szerintem olyan mint a tiétek Ziz, van rajta duda elől, apja felszerelte az ajtókeretre tiplivel, jó erős lett, nagyon tetszik neki!

Szerintem ki van találva az oktatási rendszer a kéttannyelvű sulikban, van is egy cikk róla a zuglói ujságban mit meg hogyan tanulnak.

A városligeti játszótéren - az utóbbi 2 nap alatt -már két anyukák közötti veszekedést is hallottam , elég fura, lévén csak szórakozni viszik ki a gyerekeket, és talán nekik nem kéne hallani, hogy anyáik leköcsögözik egymást, mint ma hallottam.

A tegnapi esetben egy "kisebbséghez" tartozó anyuka tolta le a mellettem hintáztató csajszit aki rászólt a gyerekére, hogy retkes kézzel ne fogdossa az ő babájának a cumiját.Brazil anyuka odaüvöltött," Mér nincs víííz???"

erről ennyit, nekik mindent szabad, kinyílik a bicska az ember zsebében, de nem mersz nekik visszaszólni, mert megvernek!

:shock:

Zizi a héten nektek mikor lenne jó? Itt vagytok a Hungárián?

üdv,

Szilvi
KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok!

Valaki esetleg tudna valamit írni a Jerney utcai bölcsiről?
Voltunk nyílt napon,de persze a hétköznapokon biztosan más,egyébként tetszett,csak szeretnék többet tudni róla.

Előre is köszönöm.

Sziasztok,Zs.
h.zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Szilvi, nekünk a héten már csak a holnap jó, most itt vagyunk egyébként mindig. Esetleg jövő hétfő vay kedd? Emi már csak délben alszik, úgyhogy mi 10kor meg 3kor tudunk kimenni.

Zsuzsa, sajna nem ismerjük a bölcsiteket. Itt még mindenki csak kisebb babával van.


Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok !

Végre a géphez jutottam,válaszolok a már régen nekem intézett kérdésre:
Nem az zavar,h vki a játszón nem magyarul beszél a gyerekéhez hanem ezzel azt szerettem volna jelezni h itt Zuglóban milyen sok a vegyes házasság stb...ésa amikor kint voltam nem hallottam magyar hangot!!!
Egyébbként nem olaszul beszélek a gyerekkel hanem csak tanítom neki(bizti félreérthetően írtam bocsika...)

Hékás:Mi is a Ráskay Leába járunk de nem a Gyarmatihoz hanem a Román dr hoz de a Gyarmatiról jókat hallottam.....

Mi május 5 megyünk a 2kerbe beíratkozni a bölcsibe ha nem lesz hely akkor jővünk és próbálkozunk itt az Ilosvayval....de ahogy hallom és tapasztalom sehol nincsen hely.Miért nem építenek bölcsiket hiszen mindenhol lenne igény csak a férőhely kevés.

Pirike:mi a gyerekkel vasárnap voltunk a Városligetben a kisjátszón és én is elszörnyűlkőpdtem és 10.30 feladtuk és mi is eljöttünk

Kép
beataa
 
 


Ja !!!!!!!!!!!

Tothzi: légiós sapiból vannak nagyobb méretek is pl 2 évesnek is vagy csak megint kicsiknek a c end a.ban?

Egy nem babás kérdés:valakinek van esetleg sminktetoválása a szeménél?Mert kedden megyek csináltatni és nemtudom mennyire fog bedagadni a szemem és mennyi időt vesz igénybe...?
Esetleg ha van vkinek megirná h hányszor kellett visszamennie erősítésre (kontúr..)

Köszönöm Beáta

Kép
beataa
 
 


[quote="hékás"]S írta:hékásziasztok!

34 hetes kismama vagyok, az első babánkat várjuk. A védőnő nekem szegezte a kérdést, hogy megfelel nekünk a területileg illetékes gyerekorvos, vagy szeretnénk másik orvoshoz kerülni? A probléma az, hogy én nem ismerem a zuglói gyerekorvosokat, így kértem egy kis időt, hogy átgondoljuk. Területileg dr. Gyarmathy Zsuzsához tartozunk. Ha valaki hozzá jár, tudna véleményt mondani róla? Nagyban megkönnyítené a válaszadást...

Köszi előre is,
Brigi


Szia!
Mi nemrég elköltöztünk a kerületből, azóta nem is írok már a topikba nagyon, de most látom a kérdésedet. Mi Gyarmathy dokinénihez jártunk, és alig akartuk otthagyni, a legjobb gyerekorvos a világon! Aranyos, kedves, és nagyon nagy a szakértelme.

Látom bölcsikről is esett szó. Mi a Tihany téribe jártunk. Ha valakit ez érdekelne, írjon privit, mert ritkán járok erre. :)

Puszi, Klára
klara
 
 


Szia Zizi,

holnap megyünk alváslaborba, -majd beszámolok a részletekről-tehát az kilőve, de jövő hétfő vagy kedd jó, a 3 órára tippelek, mert szerintem Léna még alszik egyet délelőtt is.

Bea:légiós sapiból tegnap a legnagyobb méret 51-es volt, ami pont Léna fejére passzol, ő 10 hónapos lesz, nagyobbat nem láttam tegnap, de azóta lehet feltöltötték a készletet.

Én is hamarosan el kezdek nézni bölcsiket, remélem találok szimpatikusat.

Sziasztok,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok!
Bea, légiós sapiból én is csak 51est láttam és azt vettem Eminek. A nagyobbak csak széles karimájúak voltak, de az se rossz, ha jól a gyerkőc fejére húzod. Sminktetoválásom nincs, de egy barátnőmnek van, ő pénteken csináltatta és hétfőn már alig lehetett látni rajta a hegeket. 1x kellett csak visszamennie. De úgy tudom ez is bőrfüggő, van akinek nehezebben marad meg.
Egyébként azt hiszem már írtam, hogy a 2. kerületben lesz egy új bölcsi vszínűleg januártól. Persze ezzel is csak csökken a várakozók száma, de nem lesz még így sem elég hely. Én is kíváncsian várom, hogy Emit felveszik-e.
A városligeti játszóról már nekünk is vannak érdekes élményeink, ezért szeretem ha rossz az idő, mert akkor szinte alig vannak, nincs veszekedés meg anyázás. Már olyan is volt, hogy egyedül voltunk,igaz, hogy el is áztunk : (
Szilvi, akkor maradjunk a hétfő délutánban, ok?
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok

ma voltunk lakcimkartyat csinalni, jovo szerdan kesz is lesz es mehetek erte visza mert a neni azt monta hogy 2-3 het mig elkuldik.

Bea - nekem nincs tetovalos sminkem, de gondolom par napig bizstos erzekeny lesz a helye (en sminket talan akkor lattam utoljara amikor ferjhez mentem es az sem mult heten volt...
Ferjem hozta az ujsagot nektek, majd irjal ha kint lesztek.

jo ejt

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok !

Köszönös a sapis infókat!

Sminktetoválásom már van a számon (1*elszurták és 2* meg kicsit korrigálták)és a szemöldökömön de az is kezd már kikopni...csak a szememeet nem csináltattam meg eddig de majd kedden!

Én szerettem festeni magam csak allergiás lettem a szemceruzára stb...ás ezért választottam a sminktetoválást.Habár a férjem utálja a festést azt mondja mindig NE IJESZTŐZZED KI MAGAD!!!anya mert megijed a gyerek..hihihi

A teljes hátamon is van tatto de az teljesen más kategoria...

Karinca köszike majd szolók ha kint leszünk.Most sajna itt dekkolunk a lakásba habár szép idő van mert a kéményesek 8/13ig jönnek majd vmikor és ez olyan rossz mert nemtudok mit csinálni a gyerekkel.

Teljesen felvan pörögve mert megszokta h minden reggel kint van még ha esik akkor is.
Most beragtam az egyetlen meseDvdt amit hajlandó nyugodtan nézni:Csodabogarak
Ismeritek?Szupi minden anyukának ajánlom vegye meg a gyerekének,semmi beszéd csak hangok és szupi animáció és hiteles felvéltelek stb..,.,

FIGYELEM:aki bölcsifelé kacérkodik az siessen mert mindenhol május első 2 hetében van beiratkozás utána teljesen reménytelen már...

Mindenkinek szép napot!
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok,

ma voltunk alvásambulancián, el is hajtottak gyorsan, meg kell tanítani aludni a gyereket, ha sír megnyugtatni és megint kimenni stb.Így majd megtanul magától elaludni és nem kel fel majd éjjel.
Jó.

Azt meg fogom tenni, hogy beteszem az ágyba és leülök mellé a padlóra de bőgetni nem fogom.Előbb utóbb kinövi majd, gondolom érettségiig ne fog felkelni, legalábbis remélem.

valahol erre számítottam, de kellett egy megnyugtató orvosi vélemény, hogy nincsen semmi baj, csak rosszul szoktattam.
Ennek ellenére véleményem szerint van ilyen gyerek meg olyan, van aki jól alvó modell és van aki nem.Ennyi.

Ziz, a hétfő du.jó lesz nekünk, régen találkoztunk már.Mi a címe annak az altatós könyvnek amit mondtál egyszer?
Most a Suttogós "lerak -felvesz" módszert olvastam valahol, kiváncsi lennék mi az.Majd utánanézek.

Jövő héten megyek bölcsinézőbe, 3 maradt a listán ami szóba jöhet, ezek vannak a közelben, a többi nekünk túl messze van.


Sziasztok!

Sz
KépKép
pirike74
 
 


Szilvi
Kast-Zahn * H. Morgenroth - nekem szlovakul van meg a konyv, de ezek a szerzok. Esetleg keress utanna. Lehethogy nemugyan az, de ez sem a bogetos metod. De meg nemolvastam vegig es nemis fogom sztm egyellore.



Zizi,
jo volt talalkozni, koszi hogy vigyaztal Mirara :) Sztm az uzletbe legkozelebb is egyut mennyunk, biztos tecceni fog nekik a szirena duett :lol: :lol: :lol:


majd kesob vissza nezek.

K.

KépKép
karinca
 
 


Lássatok csodát, ma a lányom úgy aludt el este, hogy benn volt az ágyában én kinn ültem és belógattam a kezem neki.
Ez nekem egy nagy lépés, mert nem bőgött és így még sosem aludt el.Haladunk:)

a bőgetős dolgok nekem sem működnek, semmi értelmét nem látom.Karin, köszi a könyvcímet, de asszem a Suttogó sorozatot egy angol v.amerikai nő írta, nem német, tehát vsz nem ugyanaz a könyv.
de lehet, hogy tévedek.

Mindennapra egy csoda:)

Jóéjszakát!

KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok!
Szilvi, az alvós könyvet hétfőn kölcsönadom, ha kéred, William Sears: Éjszakai gondoskodás. De ebben nincsenek ilyen konkrét technikák, hogy ezt csináld meg azt, csak leírja, hogy hogyan működik az alvás a csecsemőknél és kampányol a szoptatás meg az együtt alvás mellett -szerintem kicsit már szájbarágósan, legalábbis nekem. Én azért szerettem, mert én ettől nyugodtam meg, hogy Emi normálisan működik és nem kell 3 hós korától átaludni az éjszakát meg magától elaludni. A Suttogó I. is itt van nálam igaz kölcsön, de azt is szívesen odaadom, hogy megnézd. Nekem az nem jött be, de sokan szeretik. Akkor hétfőn majd beszéljünk!
Nekem is mondta a védőnő, hogy ha éjszaka felébred, ne vegyem ki csak simogassam meg nyugtassam meg, hát Emi felkapaszkodik a rácshoz és úgy sír/vagy beszélget, hiába simogatom én ...

Karin, én is örülök, hogy összefutottunk, Emi próbálta aztán Mira hangnemben folytatni a sikogatást, de nem tudta azt a hangerőt hozni, szerencsére : ) Én egyébként azért is szeretek gyerekkel menni mindenhova, mert a legtöbb helyen mindig rendesek és mosolyognak, beszélnek hozzá és végre nem kell a boltosok savanyú képét néznem, mint előtte sokszor.

Bea, meg tudnád mondani, mi kell a bölcsis jelentkezéshez? Úgy hallottam, kell vmi igazolás a háziorvostól meg a védőnőtől is vagy nem?
Én is szerettem volna sminktetoválást, de én épp azért nem csináltattam, mert egy csomó illatszertől, sminktől kiütéses leszek és féltem, hogy a tetoválással is gond lesz. Neked nincs semmi bajod ettől?

Jó éjt! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Szilvi! Suttogó by Tracy Hogg and Melinda Blau

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok

Zita igazad van, amiota Miraval maszkalok ide oda az emberek mosolyognak rank :) foleg ha visong... hallotad mien ellesen, kepzelheted mien itt nalunk ha jo kedve van...

Szilvi
en errol a konyvrol beszeltem. ez tenyleg nemet, a suttogossat nemismerem. De szerintem ez a nemet is nagyon hasonlo modszer, mert itt is varazsigevel kell altatni a babat, persze nem hagyuk sirni, de kb 5 percenkent bemenni varazsigevel... nemolvastam vegig, nemvolt ra idom. De konkret tanacsokkal van tele. Szerintem is normalis ha gyerek nemalussza at az ejszakat anelkul hogy neelenorizne le hogy ott vagyunk e nekik. Ferjem szerint nemnomralis, alitolag a neten olvasta.... sztm maradjon a veteranozasnal :lol:

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... astDays=20

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

gyermekem mint meséltem este kézsimivel elaludt 8.30 kor, legközelebb éjfélkor hallatta hangját-nálunk ez egy hétmérföldes lépés, mivel azelőtt félóránként kelt lefektetés után.

Éjfélkor evett azután 3-kor kelt és 6kor végleg felébredtünk.

Most reggel pedig magától elaludt, nem volt bőgés kicsi szöveg és felállás a kiságyban- a szokásos:) kimentem egy percre és arra mentem vissza, hogy a hasán alszik.Na ilyen sem igen volt még nálunk:))
Zizi, köszi előre is a könyveket, annyi irodalmat elolvastam már a babázásról, ezeket még nem.

az az igazság, hogy ha a gyerek alszik és nem kel fel éjjel akor meg azért kelek fel, hogy miért alszik, ez már berögzült.

Karin, ez jó a varázsige működik magától is, vagy vegyek varázspálcát is:)))?


:lol:

Én is szerettem volna szájkontúrt csináltatni, valami diszkrétet és természeteset, de óva intettek, hogy utána ha hajlamos vagyok herpeszre akkor kijön a szájon, úgyhogy hagytam.

Sz
pirike74
 
 


Sziasztok !!!

Képzeljétek mit tettem ma :oops: reggel elmentem a gyerekkel 9kor és most jöttem haza és eközben a zárban hagytam a kulcsót a betörök örömére!!!
Mikor észrevettem majdnem megállta a szívem,szerencsére nemjárt nálunk senki de ez jó lecke volt számomra!

Bölcsis beiratkozás:
a beíratkozáskor vigyed magaddal a gyerek lakcímkártyáját+kiskönyvét amiben az oltások vannak.Aznap majd kapunk papírokat amit kitőltve visszakell hozni pl:munkahelyi igazolás védődői tanulmány stb..

Smink tetoválás:
Mivel én a sminkfestékre ceruza vagyok allergiás ezért bőrfestékkel tetováltatom magamat.A teljes hátképemtől nemlettem allergiás ezért mertem megcsináltattni a szájat is(habár azt elszurták és a szemőldökőt is más ivben csinálnám ma meg mint 5 éve de majd kikopik egyszer most korruigáltatok rajta amit tudok.
A herpesz meg ha akar akkor is kijőn ha van tetoválás ha nincs ez a magánvéleményem.

Esti altatás és éjszakai ébredés:
A Kolossal ugy mükődik h 18.30 fürdés utána vacsi és ágyba teszem ami azt jelenti h odaülők mellé egy kisszékre és a kedvenc könyvét megkapja.Nem én olvasok fel mert ahoz még kicsi h türelmesen végighallgassa hanem ő elkéri az x könyvet és lapozgatja én nmeg mondom h mi mi van a képen és kitalálok történetet.Aztán zenélgetünk simizgetem és elalszik.Ha véletlenül felkellek mellőle akkor ordít és nemalszik el.Ez igy nekünk bejött mert ha apa hazaér altatásra akkor ő ül mellette és jó alkalom arra h együtt legyenek nyugiban stb...
Ha éjszaka felsír akkor oka van :tehát éhes fáj vmilye stb..tehát nemhagyom h üvőltsőn már csak azért sem mert már rájött h lehet kidobnia magát a kiságyból (előbb utóbb mindegyik rájőn)természetesen megpróbálunk odamenni és nem kivenni hanem simizni vízet tejet adni stb....ha ez nem ok akkor kivesszük sétálunk pár percet amig lenyugszik max magunk mellé tesszük de ez már ritka és amikor máér majdnem elaludt visszatesszük h lássa az Ő HELYE A BABASZOBÁBAN A BABAÁGYBAN VAN.
DE MINDENKI MÁSKÉPPEN CSINÁLJA.ezzel csak azt mondom nálunk nemjött be a hagyom bögjön dolog,természetesen ha hallom h csak hiszti van akkor nemveszem ki az ágyból hanem mellé megyek és mesélek nyugtatom stb....



:lol: Ami vicces mostanában h én felsem ébredek ha a gyerek sír mert annyira koncentrálok a babára nappal h a szervezetem éjjel kikapcsol TUDVÁN H A FÉRJEM ITT VANés ő kell fel ha felsír a gyerek.Ez ugy szokott kidertülni,h reggel mondom na milyen aranyos volt a Kolos h nemkellt fel erre a férjem de felébredt csak én nem ébredtem fel!!!! :roll:

B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok,

Beata, én sem hagyom bőgni a gyereket, ha feljebb elolvasod az írást abból látható, pont ez a lényeg, nem hagyom bőgni mégis elalszik.A bőgetésnek semmi értelme nincsen. Szerintem.

Mellesleg amit Te leírsz az altatásotokról nem sokban különbözik a miénktől.ja, Léna még nem tud kimászni az ágyából, ügyelünk rá, hogy ne tegye, nem elég magas még, csak 74 cm:))

apropó, éjjel sem hagyom üvölteni, a 10 hónap alatt egyszer sem üvöltött Léna, se éjjel-se nappal hál Istennek, én minden nyöszörgésre felébredek, így működöm.

Jóéjt,

Sz
pirike74
 
 


Sziasztok!
Bea, köszi a bölcsis infokat! Védőnői vélemény, ha-ha, erre kíváncsi vagyok. Múltkor mikor mondtam, hogy jelentekzünk bölcsibe, nagyon rosszallotta, hogy nem maradok itthon minima 2 évig ...

A betörőktől nagyon fosok, hozzánk bejöttek 6 éve, az ajtón lévő kis ablakot feszítették fel, utána hónapokig rémálmaim voltak, pedig rögtön csináltattunk teljes ajtót védő rácsot. Itt a házban rendszeresek a betörések sajnos. Néha még most is azt álmodom, hogy hazaérek és kifeszítve a rács meg az ajtó és kipakolva a lakás.

Szilvi, gratula az alvásokhoz, úgy látszik mégsem hiába mentetek az alváscentrumba! Majd én is keresek varázsigét : )))

Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok,

Zizi,

köszi a gartulációt, ma már betettem az ágyába, félálomban volt és behelyezkedett átölelte a macit és alszik:))tegnap fék kilenckor aludt el, legközelebb fél háromkor nyöszörgött,el sem hittem!

Hozzám is betörtek egyszer, éppen nem sokkal azután, hogy megvettem ezt a lakást, épp kinn voltam hajón, a tesóm találta nyitva az ajtót. A rácsot is lekapták mint a szart, pedig a házban szinte csak az én ajtómon volt, de gondolom kaptak fülest, hogy nincs lakó a lakásban.
Az állatok mindent felforgattak,de semmit ne vittek el, holott itt volt a tv, videó meg tele a szekrény ruhákkal, bőrkabáttal stb.
Gondolom lóvét kerestek.Az időzítés tökjó volt, egy nappal azelőtt törtek be, hogy apám meghalt repültem haza mindenképpen...utána nem mertem én sem itt lenni egyedül, nagyon be voltam sz...va, el is akartam adni a lakást, de aztán meggondoltam magam.


Zizi, a keddi nap is jó lene nektek? Anya szabin lesz hétfőn, kimennék hozzá Lénával, de veletek is nagyon szeretnénk már találkozni, ha jól emlékszem akkor talán a keddet is mondtad, hogy jó lenne?
Jóéjt,

Szilvi
KépKép
pirike74
 
 


Szilvi, jó a kedd is, nektek jó nagyizást hétfőre. Mi péntek-szombat voltunk! Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Zizi,

szupi jelentkezem kedden délelőtt!

Sziasztok,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok

Bea azt a kulcs remuletet en is parszor eljaccotam... halisten azota nagyon vigyazok.

Szilvi orulok hogy Lenocska jobban alszik.

Nalunk semmi ujdonsag, csak az hogy mar 1 hete bent alszunk nappal 8) Ma 2 orat is aludt egyhuzomba delutan, total buszke vagyok ra :D


Jo ejt

K

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Újabb ligetes élménnyel gazdagodtunk tegnap, az Olof Palme ház mellett láttunk egy szerencsétlen kimúlt teknőst : ( Biztos valaki "jó szándékkal" otthagyta. A teknősök nem repülnek ki az ablakon, mint a papagájok, igaz?
Nálunk szerintem megint fogzás lesz, mert Emi nem alszik valami fényesen, de a szájába nem bírok benézni.
Plusz még ráadásul múltkor adtam neki 1 tk túrót és 2 nap múlva előjött az ekcémája az arcán. Ma próbálkozom joghurttal és imádkozom, hogy ne legyen semmi, mert ha tényleg tejallergiás lesz akkor jó nagyot szívunk. Egyelőre főleg én, hogy akkor mit adjak neki enni, hogy ne unja a zöldségeket. Arról nem is beszélve, hogy szegény gyerek mennyit szív egy ilyen allergiával, mindig külön kaja kell neki, sose eheti azt amit mások, vendégségbe sem, utcán sem, szörnyű.
Hogy valami jóval zárjam, Emi már megy 1-2 lépést egyedül, ha olyan kedve van, azt hiszem pár hét és szaladhatunk a nyomában : ))

Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?