Új privát üzeneted érkezett!

Hajni :D
meg még az jutott eszembe, hogy a tejcukor-érzékenység tud simán állandó hasmenést kiváltani (és tejcukor elég sok kajában van pl. felvágottak). Az nem jár vékonysággal, meg tudtommal más tünete nagyon nincs is a hasmenésen kívül.
(a tejfehérje okoz allergiás foltokat, de a tejcukor-intolerancia ilyet nem)
de hogy hogy szűrik azt most így fejből nem nyomom

(amúgy a lakosság ca. 30%a tejcukor érzékeny, nem nehéz beleesni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
aranyos vagy, hogy keresgélsz! Apa most 99 kiló, úgyhogy azé' nem vékony. 8) :lol: (108-ról indult ) Este majd átrágom a linkeket, köszi! :D
Lili meg tényleg jól hízik, sőt, mondhatnielég sokat hízik, ha megvan a havi 3-400gr. :o :D
20140901102739
 
 

 
 

hajni,
miért is..? :roll:

orsi,
mijaza fusilli?

Ma vettem bio-kukoricapelyhet. Néztem a táblázatot, abban azt írja, h gluténmentes kukoricapelyhet lehet enni 6 hós kortól. Akkor ez nem jó az enyimeknek? (merthogy nincs ráírva, h gluténmentes) :?:

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!!!

Orsi,Hajni és mindenki,köszi!!!
Ma már nem is próbálom a tápit,ma este evett rendesen vacsit,most fürdenek apával,utána szopi és meglátjuk!
De tejpépet lehet,h veszek majd!Meglátom!Orsi,a fusillit mivel készíted?Azt a fajta tésztát még sosem főztem.Én Dénesnek múltkor carbonare spagettit főztem.Bírta!!!!
Köszönöm lányok a segítséget!!!Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 


pompomlány írta:orsi,
mijaza fusilli?

Ma vettem bio-kukoricapelyhet. Néztem a táblázatot, abban azt írja, h gluténmentes kukoricapelyhet lehet enni 6 hós kortól. Akkor ez nem jó az enyimeknek? (merthogy nincs ráírva, h gluténmentes) :?:

a fusilli a csavart olasz tészta.
minden kukoricapehely gluténmentes, mert a kukoricában nincs glutén. (ahogy pl. a rozsban sincs)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


meli1118 írta:Meglátom!Orsi,a fusillit mivel készíted?Azt a fajta tésztát még sosem főztem.

én mindig fusillit veszek, mert sokkal könnyebb villával enni, mint a spagettit.
Lili magában ette most - úgy nem koszol :wink: :) fiúk cukkinis paradicsomos szósszal (paradicsomot én még nem adok)
pl. egy cukkinis tészta - ebből is evett már-:
http://vkorsi.blogspot.com/2008/03/cukkinis-tszta.html

a carbonarat hogy csinálod ebben a korban?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Délután aludtak egy iszonyat nagyot 3,5 órát és így egész jó lett az este. Az orruk folyik köhögnek is még de alakulunk remélem az éjszaka azrét barátibb lesz mint a tegnapi.
Nálunk az oltástól van ez az összes tünet.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
de jó,hogy ekkorát aludtak!Miért vagy ebben olyan biztos,hogy minden az oltástól van?
Már a múltkor is akartam kérdezni tőled,de elfelejtettem,hogy te minde nap a játszóra tiszta ruhát adsz rájuk?Mert én ált.-ban 2 naponta cserélem a játszóst,de ma olyan koszosak lettek,mert egy kicsit nedves volt a föld,hogy játszó után (még uzsi előtt)mentek egyenesen a fürdőkádba!Amúgy én alapból domesztosz anyu vagyok-Hajni után szabadon,-de azért már kezdek hozzászokni a koszhoz.Első alkalommal törölgettem a kezüket nedvestörlővel,most már csak a legvégén,amikor kiöntöm a cipőjükből a homokot!
Neked van segítséged a játszótéren?Te gyerekeid megállnak,ha szólsz nekik?

Andi
Kép
aanda
 
 


Na, kimaradt 2 nap, gyorsan átfutottam miről is volt szó. Bocsánat, ha valami kimaradt.

Hajni!

Lisztérzékenységről. Az ismerőseinknél akkor derült ki mikor kb 16, 17 évesek voltak. Rengeteget jártak orvoshoz, a tünetek amik voltak pl, pigment hiány, magasak és nagyon vékonyak, szinte alig híztak, fáradékonyság és mint kiderült nagyon-nagy mértékű csontritkulás. Elég általános tünetek, talán a csontritkulásnál kapcsolt valamelyik doki, hogy lehet hogy allergia. Azt nem tudom, hogy végülis milyen vizsgálat mondta ki a véglegest.
Azt tudom, ha genetikai, akkor vérből kimutatható már az allergiáért felelős gén, meg talán vérből immundiagnosztikai eljárással is kimutatható. Azt hiszem a transzglutamiláz ellenanyagot mutatják ki.

láttam kereskedelmi forgalomban is kapható tesztet, önellenőrzésre
http://www.bioszallito.hu/Biocard-liszt ... rmek-34450

volt még valami másik is az kb 14000 ft volt.

ja és itt van mégegy link, talán itt többet megtudhatsz.
http://allergia.blog.hu/2007/10/05/lisz ... enallergia

A kukoricapehely meg valóban glutén mentes, csak egy glutén érzékeny számára nem mindegy, hogy hogyan csomagolják.
Ha már olyan helyen csomagolják, ahol gluténes élelmiszert is feldolgoznak, akkor egy glutén allergiásnak nem fogyasztható.
figyelni kell a jelet, áthúzott gabona, vagy fel van tüntetve, hogy nyomokban ezt és ezt tartalmaz.
Amin meg egyik sincs az lutri.

Lililputi cipő!

Mi lassan szétnyúzzuk az elsőt, de nekem nagyon bevált. Meg a teszveszen rendeltem.
http://www.teszvesz.hu/item349307051_ba ... korig.html

Az elején én is sajnáltam, de abban rohangálnak kint. Bár én dupla zoknit adok rájuk.

aanda!

domestos mama? Na a domestosról is van véleményem...
Mi is átestünk az első nagy földevésen. :)
Aztán végülis kiegyeztünk abban, hogy a szájuk helyett a kezembepakolják a földet, és elfelejtettem törlőkendőt vinni, így mind3-an tök koszosan mentünk haza. :)

katyerina
 
 


katyerina írta:Mi is átestünk az első nagy földevésen. :)

Lili az árvácskáknak esett neki egyből a hangyák után.. mondtam neki, hogy végülis jó, hogy ehető virágot talált :) :)

domestos: sosem használtam, most került elő, a fiúk állva pisilnek, meg kardoznak.... sejthetitek :oops:
szóval a wcben minden nap muszáj.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


domestos: sosem használtam, most került elő, a fiúk állva pisilnek, meg kardoznak.... sejthetitek
szóval a wcben minden nap muszáj.


A wc ok. Meg a kád is, de azt nem minden nap. Viszont a konyhában nálunk tabu. Meg a padlón sem....

katyerina
 
 


Azért a kardozás gondolom nem annyira vicces, mint ahogy nekem hangzik. :oops: :D :D

katyerina
 
 


katyerina írta:A wc ok. Meg a kád is, de azt nem minden nap. Viszont a konyhában nálunk tabu. Meg a padlón sem....

eszembe nem jutna :wink: :roll:

padlón végképp nem, ahogy antibakteriális semmit se használok, most egyedül ez a wc a kritikus pont a fiúk miatt... de idővel ezen is túlleszünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


katyerina írta:Azért a kardozás gondolom nem annyira vicces, mint ahogy nekem hangzik. :oops: :D :D

apa szerint vicces :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina!
:) Gratulálok ez első homokozáshoz. :)

Orsi!
Gondolom nem apa takarít azért tartja viccesnek. :)

Andi!
Ált egyedül megyek velük játszóra. Nem igazán szoktak elmenni nagyon tőlem szétnéznek de visszajön. Bár én nem is megyek túl nagy játszótére velük elég kicsi és kevesen is járnak oda így azért túl messzire nem tud elmenni és be is van kerítve. De szinte ahogy itthon ott is mindig körülöttem vannak.
Éns em adok minden nap tiszta nadrágot és felsőt rájuk a homokozáshoz. vettem nekik külön oda kabátot (turkáló) és így van egy komplett felszerelés ált én is két naponta mosom és addig jó az. Hazaérve levesznek bodyra minent jön az új zoki meg a mosakodás. :)

Én is a végén letörlöm a kezüket aztán jövünkhaza. Már porolják a ruhjukról meguktól a homokot. :)

Én nem vagyok biztos benne hogy a szuritól vannak ilyen szarul de a doki néni igen, hát én meg hiszek neki. :) De ha holnapra sem lesz jobb akkor ismét flhívom és megbeszélem vele hogy jöjjön és nézze meg őket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!
Orsi,úgy készítem,h a spagettit apróra tördelem,majd megfőzöm.Én már teszek pici sót,bazsalikomot.Amikor leszűrtem egy pici oliva olajon mepirítom és ráütök két tojássárgáját.Megsül és kész.Az egész kb.5 perc..
Szép napot,már nem zavarok többé....esetleg ha valami fontos dolog akad és véleményre vágyom :)
Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 


Hajni

ha jól emlékszem, Te raktad fel a linket a piros csacsiról, ami Wishnek is van.
nem találom sehol. átküldenéd, ha Te még emlékszel rá, hogy hol van?

Kép
zsuzsi73
 
 



Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
kardozás :lol:
Láttad az előző kérdésem hozzád? gondolom nem, mert mindig válaszolsz.........

Zalán a napokban kezdte csak felfedezni a házat, dvd-lepakolás. porszívó-matatás, ilyesmik. Végre valahára van érdekesebb néha, mint anya ölében tornászni. Viszont a harapás vmi kegyetlen. Minden nap külzdünk, ő harap én elmondom, hogy nem szabad, de harap én megint mondom, és így tovább. Azon kívül, hogy elmondom, hog ez nekem nagyon fáj, mit lehet tenni? Szeretnék azért vmi minimális szülői tekintélyt, de egyenlőre nincs.... Ha erélyesebben szólok (nem ordítva), üvölt 10 percet..........

Kép
Kép
emma1976
 
 


sziasztok!

Peti baba tegnap délután óta 2 óriásit és 2 nagyot kakilt. Mikortól hasmenés és mikortól nem? Kicsit ezen aggódok, de amúgy szerintem jól van.

Orsi!
Azért megyünk mi is a masszőrhöz, hogy lássa szakember a Csöppséget.

Az árzuhanáson hogy működik a rendelés? Mikor hozzák ki? Megbízható?

Szeretnék venni olyan CD-t, amin aranyos kis babáknak való dalocskák vannak, mit ajánlotok?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


emma1976 írta:Láttad az előző kérdésem hozzád? gondolom nem, mert mindig válaszolsz.........

Azon kívül, hogy elmondom, hog ez nekem nagyon fáj, mit lehet tenni? Szeretnék azért vmi minimális szülői tekintélyt, de egyenlőre nincs.... Ha erélyesebben szólok (nem ordítva), üvölt 10 percet..........

nem láttam a kérdést, de hirtelen nem is találom.

Szülői tekintély egy 10 hónaposnál??? olyan nincs :wink:
semmit nem tudsz tenni, azon kívül, hogy elmondod 1000szer meg még 1000szer. A "nem" lesz a fő szavad ca. 2 éves korukig, ugyanis a gyereknek nincs önkontrollja, még akkor is, ha tudja, hogy nem szabad tenni fogja, mert az a tiltott dolog érdekes. Idővel a következményekkel is tisztában lesz, de ez nem gátló tényező náluk még. (ezér van, hogy sok kisgyerek rosszat tesz és utána megy/teszi ami a büntetés szokott lenni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


gömböcske írta:sziasztok!

Peti baba tegnap délután óta 2 óriásit és 2 nagyot kakilt. Mikortól hasmenés és mikortól nem? Kicsit ezen aggódok, de amúgy szerintem jól van.

árzuhanásról én rendeltem, ca. 1 hét alatt jön meg a cucc.
Mit eszik? csak szopik, nem? anyatejes babánál elég nehéz a hasmenés meghatározása, mert a széklet alapból is folyós, és nagyon híg is normális. Ha semmi nem utal arra, hogy beteg lenne, akkor nem hasmenés.
(2 hósan a minden szopi utáni kaki is teljesen normális)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske

szerintem a legjobb cd:
Álomszép zene
babáknak és mamáknak

ez van a cd-re írva. szuper. amikor Olivér pici baba volt, mindig ezen aludt el napközben.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi,
Belőlem is Colomboné lett, pedig eszembe sincs elorozni előled! 8) :lol:

Zsebi,
Az enyémnek egyre jobban folyik az orra, a Tieidnek? :(

Katyerina,
Köszi az infót meg a linkeket! :D Tökre megörültem, hogy van egy teszt, ami kimutatja. :D Már alig várom, hogy megérkezzen!

Emma,
Ez az erélyesebben rászólás nálunk is pár perces ordítást vált ki. :? Próbáld meg néhány rászólás után elterelni a figyelmét. Szerintem ez a leghatásosabb. Nyomj a kezébe egy játékot, és kezdj el róla magyarázni. Egyből elfelejti, hogy mit is kéne rosszalkodnia! :wink:

Gömböcske,
Az anyatejes kaki tényleg jó híg.
Az árzuhanásról én is rendeltem, nekünk is kb. 1 hét volt, mire megjött. Arra figyelj, hogy ha beszélő játékot rendelsz, akkor az németül fogja mondani! :twisted: :lol:

Orsi,
Átrágtam a linkeket, köszi. :D Szerintem inkább a glutén a gyanúsabb, de ez se kizárt. Milyen büntit kap egy 10 hós gyerek? Én csak rászólok, mindig mondom neki, hogy no-no, és felteszem az ujjam nyomatékosításképp. Érti a kis piszok, legtöbbször abba is hagyja. És mielőtt rosszat csinálna, rámnéz! :wink:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Átrágtam a linkeket, köszi. :D Szerintem inkább a glutén a gyanúsabb, de ez se kizárt. Milyen büntit kap egy 10 hós gyerek?


10 hós ygerek semmiféle büntit nem kap, nem érti, max. hülyén néz rád. 2 év alatt semmi értelme a büntetésnek, nem nevelési eszköz.
Én elhurcolom Lilit onnan, amit nem szabad, de avirágnál már elég szólni és eljön.

a gluténnel nagyon nem vág össze a testalkata, én még elhízott gluténérzékeny ember nem láttam. (személyesen 3at ismerek és tök vékony mind, különösen, ha kezeletlen gluténérzékeny, akkor csont soványnak kellene lennie a felszívódási zavar miatt)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Hajni, Emma!
Köszi a választ a bor kérdésre! :D

Gömböcske!
Mi a tapasztalat a szuri után, hogy viselte meg a nagyfiút? Éjszaka rendben volt? Mi holnap megyünk du 3-ra, izgulok, remélem nem fog fájni neki! Mennyi időn belül lázasodhat be, vagy ez totál változó?
A kaki miatt ne aggódj, 1x-2x én is beparáztam már, de a hasmenést azért észre veszi az ember, akkor mondjuk 1-2 órán belül többször kakil, nem? Miből vette észre uncsitesód, hogy merev a gyerek? Mikor érdemes elvinni Dévényeshez csak egy ellenőrzésre?

Dobok már Zsombiról fotót, vasárnap töltötte a 9. hetet, akkor fotóztam :D :
Kép

Kép

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Orsi,
kardozás :lol: :lol: :lol: (jól megjegyeztem)

Zsebi,
továbbra is jobbulást!
Édesek lehetnek,ahogy porolják magukat!Megnyugodtam,hogy nem kell minden nap tiszta játszós.

Emma,
harapást idővel abbahagyja majd.Én felszisszentem,hogy ez nekem fájt,és amikor meghúzza a hajamat(Arni)óvatosan én is meghúzom neki,hogy érezze,hogy fáj.Lehet,hogy ez drasztikusan hangzik,de ebből legalább ért.Anyu mesélte,hogy mi a húgommal addig nem hittük el,hogy forró a tűzhely,amíg 1x véletlenül hozzá nem értünk.

Hajni,
orrfolyás:enyémeknek is folyik egy kicsit,csak nem lesz allergia!!!

Ma reggel a Márkot el kellett vinnem az orvoshoz,mert életében először beteg!Szegénykém köhögött egész éjjel.Doki szerint vírus,mert az ínye is piros,délelőtt már láza is volt.Érdekes,mert nem estem pánikba,vittem és kész.Azt hittem,hogy az első betegségnél majd bepánikolok,de szerencsére nem így történt.

Andi
Kép
aanda
 
 


Donika,
Zsombor nagyon szép kisfiú!Nem fél a macitól?Enyémek sokáig féltek a tőlük nagyobb elefánttól,most ár dögönyözik!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi! :D
Köszi. Nemrégen kapta, eleinte félt tőle, most meg nem foglalkozik úgy vele, sztem inkább rá se néz, ha közel viszem, már húzogatja a szemöldökét, biztos gondolja magában, hú, jó nagy!!! :P

Kép

Kép
donika
 
 


elfelejtettem, Márknak jobbulást kívánni, azért nagyon szép eredmény, hogy eddig még nem volt beteg!!! Meddig szoptattál?

Kép

Kép
donika
 
 


Emma, Hajni
mostanában én is úgy érzem, hogy csak a rosszalkodás érdekli őket. Lámpa, CD-, videó-kapcsolgatás, lemezborító-húzkodás, függönytépés…stb. Szólok ezerszer, nem hat. Néha már (néha??? már azt veszem észre, hogy tök sokszor kiabálok – sőt, a kezükre is ütök), aztán ha már nagyon kivagyok ettől, beteszem őket az ágyukba. Na, akkor aztán ők ordítanak. Egy idő után megyek értük, aztán olyankor már abbahagyják a tiltott dolgot. De tényleg a figyelem-elterelés a legjobb módszer, nálunk főleg az, ha még másik helyiségbe is viszem őket.

Hajni,
Semmi gond, C.né csak fogalom, bárki használhatja. :wink:
Remélem sikerül kideríteni a férjed baját. Ez tényleg nagyon gáz, hogy megy a hasa és még csak nem is fogy. Amúgy tényleg ilyenek a pasik, ha tehetnék, még az orvoshoz is téged küldenének maguk helyett. Én az állandó fejfájás miatt küldtem kivizsgálásra a férjem, de hát ne tudd meg, mivel járt. És persze végig azt hallgattam, hogy ez tök felesleges. Ja. Csak már egy hét alatt elfogyott az egész doboz gyógyszer. Legalább hadd aggódjak már helyette is! :roll:

Donika,
Én is pont most fotóztam őket ezzel a Micimacival (a mienk eggyel kisebb), de jól állnak egymásnak, az biztos! :D

katyerina, orsi,
köszi az infót. Monnyuk nem volt túl nagy sikere a kukipehelynek... :(

rizsliszt ugye mehet már...? :?:

bocs, ezek biztos már elhangzottak, de mikor nem voltam érintett, nem figyeltem eléggé... :oops:

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta: már azt veszem észre, hogy tök sokszor kiabálok – sőt, a kezükre is ütök

semmit nem ért abból egy ekkora gyerek, max. neked feszültséglevezetés, de nincs haszna.

rizsliszt?
az 6 hótól mehet, első körös kaja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Az én olvasataim alapján sem ér semmit a bünti, sőt a rámordulás sem. Állítólag(mert ugye tapasztalatom az nulla)el kell hozni őt a tiltott tárgytól és rögtön lekötni a figyelmét. Annak sincs semmi haszna ha a szoba másik végéből szólsz rá. Legalábbis eleinte. Fizikálisan el kell távolítani.
Harapás: Enyim férj harapott. Visszaharapni tilos! Viszont anyós pajtás úgy oldotta meg hogy amikor harapni készült odarakta hirtelen a saját kezecskéjét. Megharapta magát, aztán valahogy soha többet nem harapott...Persze nem tudom hogy másnál bejön-e :).

Ez a liliputi cipő nagyon tetszik:). Nincs valami olcsóbb a piacon? Én is a cipőkkel kínlódom. Sos kéne valami... Minden cipő leesik a lábáról...(ill. lerugja)Agybajt kapok tőle... Zokniban járunk...
Zoknicipőről mi a vélemény? Homokozóba, kintre jó lehet?
Dobhatnátok 1-2 linket ha tudtok. Én túrtam de nem sokat találtam...
Most ennyi
Betegeknek jobbulást:(:)

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Orsi, Hajni, Katyerina, köszi a cipős infót. Első körben rendeltem egyet a Liliputiról, aztán meglátom milyen. A méret miatt is jó lesz látni, elég nagy lábon él a drágám.

Zsuska! Enyém gyerek szemrebbenés nélkül megharapja a saját kezét is... :shock: Bár mostanában már sokkal kevesebbet harap, csak akkor, ha NAGGGYON mérges. Megtanítottam puszilni, most harapásról puszira váltottunk. Hát, sokkal kellemesebb. :lol:

dkata
 
 


Gömböcske,
Sztem ez is nagyon jó cd:
http://www.minime.hu/kollekciocd.htm
bár ez márnem kimondottan babazene és Balázs még a zeneovi sorozatot is szereti.

Donika,
Édes nagyon Zsombor baba! Szopival mizujs'? Belejötettek?

Hajni,
Uncsitesóm lányának vérvétel volt és székletvisgálat (de ez már több mint 10 éve történt). Ő is nagyon vékony volt, míg ki nem derült, hogy mi a baj.

Andi,
Jobbulást Márknak!
Balunak végre már múlóban van az orrfolyása!

Kép
bandika
 
 


Hajni!
Most láttam a linkedet :lol: .
Látszik hogy milyen alapos vagyok :oops: :oops: ...

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Orsi
ok, akkor felteszem:
milyen szenzomotorikus fejlesztő van? bhrg? azon kívül?
ezt jó tudni, hogy normális, hogy nincs tekintélyem :D

Donika
nagyon édes, nagy fiad van!!

Pompi
hát festegetik a határokat, gondolom 2vel még nehezebb, mint eggyel... de ne hagyd magad kihozni a sodrodból

Aanda
férjem is visszaharapás-párti, de én egyszer olvastam, hogy az sem jó módszer- legalábbis a szerint, aki írta :D

Zalán 3-4 lépést mászk, maj orra bukik- hurrá :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:Orsi
ok, akkor felteszem:
milyen szenzomotorikus fejlesztő van? bhrg? azon kívül?
ezt jó tudni, hogy normális, hogy nincs tekintélyem :D

azért van tekintélyed, mert hallgat rád általában, csak a saját cseledeteit még az "ösztön" hajta és nem a tudat.

szenzomotoros fejlesző (TSMST-módszer) pl. a xi. kerben a korai fejlesztő, iii.ker gézengúz alapítvány, vi. ker tunyogi fejlesztő központ, hrg van a a komjádinál és a belvárosban is.
talán ennyi... de még gondolkozom

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:férjem is visszaharapás-párti, de én egyszer olvastam, hogy az sem jó módszer- legalábbis a szerint, aki írta :D

nekem valahogy ez annyira furcsa.. felnőtt ember létemre megharapni és fájdalmat okozni egy gyereknek :shock: :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Donika!
Nagyon szép Zsombi! Helyes, aranyos!
Tegnap felhívtam a dokit h inkább ma jöjjön, mert ma 2 hós Peti, de mondta, h akkor inkább jövő hétfőn jön. (szerettem volna, ha betölti a 2 hót, amikor oltják). Így hát még nincs tapasztalatom, de azt hallottam h a mai oltásoknak már minimális a mellékhatásuk, ne izgulj!!! A rota vírus ellenit is beadatjátok?
Az unokatesóim vitték majdnem mindegyik gyereküket valamiért Dévényhez, nem tudom, honnan sejti, hogy merev Peti, lehet, hogy több gyereket látott már. Az ő gyereke pl túl laza, a másikkal nincs semmi gond, a harmadikkal is jártak valamiért. Holnap megyünk a masszőrhöz, kíváncsi vagyok, mit mond.

Bandika, Zsuzsi!
Köszi a CD ajánlatokat.

Eddig 1 nap egyszer tojt a fiam, most meg sokszor sokat, de szerintem nincs hasmenése.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Eddig 1 nap egyszer tojt a fiam, most meg sokszor sokat, de szerintem nincs hasmenése.

teljesen normáls az ingadozás, lehet, hgy 1 hétmúlva meg majd 5 naponta fog egyszer.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Na végre idejutok a kis náthás babucim mellől… :(

Orsi,
Ja, a testsúly valóban hibádzik… :wink: Majd tesztelünk, aztán möglásssuk! :D

Doni,
Helyes kiskópéd van, és milyen hosszú! :D

Anda,
Remélem Márk már gyógyulóban!

Pompi,
Hasonló embered lehet az enyémhez! :lol: A fejfájás elég gyíkos téma, kismillió dolognak lehet a tünete. Tudom, mert ugyanez miatt heteket töltöttem kórházban gimisként. :(

Zsú,
Milyen az a zoknicipő? Végül találtál vmit?

Kata,
Mekkora cipőt rendeltél? A miénk L-es, de picit hosszabb a lábánál, de egyáltalán nem zavarja. :roll:

Bandika,
Meddig tartott Balu orrfolyása? Mire számítsak?

Emma,
Hurrá, tök jó, hogy minden rendben! :D

Gömböcske,
A mi fiaink meg egy napon születtek! :o Boldog hófordulót Neki! :D Én tökre nem vagyok híve annak, hogy vigyük el a gyereket, mert hátha találnak vmit - és érdekes, mindig alálnak! :twisted: Szegény! :(

Anikó,
Merre vagy? :?:

Nálunk a megfázit leszámítva, tök jó a helyzet. Mostanában mintha „ugrott volna egyet” a mentális fejlődésben. Pápát int, tapsol (ezt már régebb óta ), kérem szépenre odaadja a tárgyakat, puszit dob – ez a legújabb. :D Meg látom rajta, hogy megért egy csomó mindent. A legjobban azt szeretem, hogy úgy alszik el, hogy odakucorog hozzám és rámpakolja a kicsi kezecskéjét, hát, olyan szerelmem! :oops: :D És göndörödik alul a haja!:D
Még valami. Jövő hét kedden megyünk babaszemészhez. Semmi pupilla-tágító, semi fájdalom! Kíváncsi vagyok, remélem nem örökölte apa szemét! :roll:
20140901102739
 
 


betegek vagyunk megy a köhögés tegnap du-tól, meg egész éjjel, sírt éjjel, ma meguntam, lázmérés, popsiban 38 fok.Dokit hívtam, fogzás. Tök jó, hogy ez ilyen,ma tök pöttyvolt az álla, szemöldöke környéke is.
azt mondta sok a nyála, azt köhögi vissza, az mondjuk feltűnt, hogy tegnap a játszószőnyeg tiszta nyál volt, abban fetrengett szegény.na és a hőemelkedés is szte a fogzás jele.olyan kis lehanglt, úgy sajnálom.és holnap babausziba sem vihetem.........
de doki szt nem kell csinálnom semmit sem, majd elmúlik, néhány nap nyügi...
Vendég
 


Lafi :)
a 38 azért fogzáshoz sok, hőemelkedés szokott max. lenni.
(ha meg fogzás,akkor úszni attól még lehetne nyugodtan)

jobbulást Nektek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi,
a popsiban mért hőből le kell vonni 0,5 fokot, és így 37,5. Az meg egy min. hőemelkedés.
20140901102739
 
 


igen, azt tudom, hogy ezt le kell vonni még, gondolom ezért is mondta a doki, hogy ne aggódjak...de nem kell vele csinálnom semmit, ez nekem tök fura...mármint hogy se homeo, se gyógyi, semmi...azt mondta a babauszit inkább hagyjam ki, de fürdetni lehet este. meg hogy a hőem. lemegy majd csak néhány nap nyügi lesz. most végre alszik, este sokat sírt szegény, meg köhögött, de most alszik, még enni sem akart reggel...
azért adtam neki kis aloe veras gélt, azt lehet kicsiknek is meg egy aloe veras sprét a szájába az meg direkt nyálkahártyára jó...
Vendég
 


Lafi :)
ha fogzás semmit sem tudsz csinálni vele, ha csak egy banális fertőzés miatt hőemelkedés akkor sem.
Sokszor van, hogy semmit nem kell csinálni.

enyémek 2 napja köhögnek, itthon vannak, de én sem adok semmit, nincs lázuk, kedvükugyan ingadozó, de gyógyszer azért nem kell mindig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


így eszi a lányom pl. a sárgarépát.

Kép

Kép

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Lili zabálnivaló! :lol:
Azt kérdezném még, hogy ha holnapra elmúlik a hőem. és "csak" köhög, akkor elvihetem úszni vagy hagyjam ki ahogy a doki mondta....
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: