Új privát üzeneted érkezett!

Felsoa: igen, köszi! Majd, ha nyühögök megint, írok Nektek! :wink: Tök jó, ahogy feldobjátok az embert!
Ma nem vagyok ideges se... :D szerdán megyünk labort csináltatni a kórházba, csüt délután fodrász (Apának is, nekem is, nem várhatjuk "csak úgy" Csipetkét... :wink: ), pénteken reggel szülünk... :lol: jó kis program, nem? :D

Xsara már bemehetett a kórházba? Neki holnap lesz a császár...

ercsi_3
 
 


Ercsi,
örülök neki. :D Jó lehet tudni, hogy pénteken már babázol. Olyan aranyos név a Csipetke. :D
Tényleg, kiderült végülis, hogy fiú vagy lány?

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Bogi nagyon aranyos kis picúrka! Tényleg jó nagy rá a pelus!! :lol:

Szibi! Csak lesz valami hétfőig! Még csak kedd van! Drukkolok! A méhszájad nem semmi. Még mindig zárt. Aztán lehet, hogy az enyém is még mindig. Majd pénteken kiderül.

gumimaci! (alvós társam :lol: ) biztos azért jársz ismét gyakrabban Wc-re, mert babó buksija beilleszkedet!! Már biztos nincs sok hátra! Nálunk is fél napos program az nst.... :roll:

ercsi! de jó neked!! pénteken láthatod a babádat! irgy vagyok! :wink:

Lányok! Ismét elcsodálkozom, hogy nálunk jóval kevesebb a császár, mint a márciusi topikban! :shock:
Babyteve tényleg simán szülte az ikreket? Ezt nem tudtam.

Kép
gabo001
 
 

 
 

felsoa: még mindig nem tudjuk... Ezt a 2,5 napot már kibírom valahogy... :lol:

Gabo: én egy kicsit majd lerontom a statisztikát... :? Meg Xsara... De remélem más már nem!! :wink:

ercsi_3
 
 


Anettoo: nálam nem kérdezte a doki a fájd.csillt, elsőre nem kaptam, pedig a végén már nagyon kértem... (bár akkor már "késő" volt) Amikor a szülőszobalátogatáskor még 2006-ban kérdeztem az Erzsikét (akkor pont ő mutatta meg a szobákat), hogy milyen fájdalomcsillapítást alkalmaznak furán nézett rám és azt mondta, nem szoktak... Erdélyi nem kérdezte akkor se -ez érdekes.
Esetleg leírnád, hogy milyen homeos bogyókat szedsz? Lehet, veszek én is, talán még nem késő, ma úgyis megyek patikába (vagy holnap...)


Marynak nagy gratula, sok boldogságot kívánok Nekik!!!
Bogi nagyon aranyos, egyáltalán nem tűnik olyan kicsinek sztem

Nici remélem is, hogy most már nem nő a kicsi feje... :wink:

Felsoa -köszi igy mar nyugodtabb vagyok :)

Kritta: launál én sem ittam a kórházban teát, bár ott nem adtak kiegészítést, de csak a többedik napra lett tejem rendesen -Launak semmi baja nem lett, előtejet persze kapott.

Bolygó: a várandós naptáramban már vagy 3 héttel ezelőttre írták, hogy ügyetlenebb lehet az ember és hogy ha vmit nem akar eltörni, akkor ne vegye kézbe... :roll: :lol:

Huggies pelus: olyat mi még sosem vettünk, de olyan aranyosan néz ki: tényleg van a peluson is micimackós figura? Mert ezek Lau nagy kedvencei, ha ilyen pelust adunk tesóra csak szeretni fogja, nem?

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina, még korábban kérdezted,h. vett-e vk mostanában Gabit. Mi mindig azt veszünk , az a kedvencünk, de sajna tényleg megváltozott, ráadásul azt hiszem már ezt se magyarországon gyártják, ami meg felháborító... A boci csokit se, pedig mi azért megpróbálunk figyelni arra,h. magyar termékeket vegyünk..

Ercsi, Te legalább tudod,h. mikor tarthatod már a kezedben a kis Kincsedet.. Én meg itt ücsörgök az időzített bombán :)

Xsara, jelentkezz, ha még nem kellett befeküdnöd!!!!

Egész nap a sarkát görgeti a hasfalamon, kirúghatná a burkot :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Andi: már javítottam is :) köszi hogy figylesz helyettem is :)

Babyteve sms-e alapján irtam hogy simán szült..nem irta hogy csaszi..sztem simán bujtak ki a picinyek..ha nem pedig majd javítok :)

addig is a friss javított változat:

Kép Kép
Vendég
 


Kritta, ne aggódj a pici pocak miatt! Tőlem tegnap megkérdezték,h. hányadik hónapban vagyok... Ami ennél sokkal rosszabb,h. 2-3 hónapja több anyuka is rákérdezett,h. biztos,h. rendben van-e minden a gyerekkel, mert túl kicsi a pocim. Erre mondta az orvosom,h. ne érdekeljenek a játszótéri kolléganők, amit ő mond UH alapján, az a mérvadó. Amúgy az utolsó hetekben tényleg sokat nő a poci, de az a lényeg,h. a kicsi méretei legyenek jók. (de mostanában NST-n is láttam nagyon nagy és nagyon pici pocókat is, elég nagy eltérések lehetnek)

Kép
Kép
mango.
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Marynek és Zorrónénak!

Ma már mi is megjártuk a szülőszobát,de kiderült, hogy csak vaklárma volt így hazajöttünk. Az orvos szerint nem magzatvíz volt :?

KépKépKép
bambika
 
 


Lituka, tök jó a tábla , épp nézegetem,h. kikhez állok be a sorba túlhordás terén..(Klarkánál a 40+7 nem 41+0???)

Kép
Kép
mango.
 
 


Lituka, ha én is belepiszkálhatok kicsit a táblába...
Zorrónééknél az áprilisi tábla szerint nem Bence, hanem Benedek, Mary szerintem is tegnap szült, vagyis 21-én, legalábbis Szössz azt írta tegnap esti az sms, és Virágék kékek, pedig kislány :)

Bocsi, csak gondoltam szólok :oops: :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


ja és most is maradt hiba..akkor Mary nem 22 hanem 21...csak közben sütöm a bundás husit a családnak..és kicsit kihagy az agyam :D

este elvileg megkapom a fotozás képeit..remélem tudok majd mutizni belőlük...:)

a kicsi poci pedig nem jelenti hogy kicsi babát rejt..ez abszolut hülyeség..pl Mary pocija is óriási volt..és nézd meg Bogika milyen édes pici súllyal született...sztem nem a poci formája és mérete határozza ezt meg..nekem pl sztem abszolut nem nagy a pocim és a doki szerint meg nagy a baba :D szóval nyugi :)

ma van a fordulónk.betöltött 37. hét...:D
Vendég
 


Ja és Mary szerintem 38+6...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


jajjj javítok mindent bocsánat :D
Vendég
 


Visszakerestem, Mary ma 38+5, akkor ha tegnap szült, 38+4 volt...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Még mindig milyen kevés a lánykánk... :roll:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


sziasztok!

Kerekes Zsuzsa üzent:

Kikerültek kiságyba,ő anyaszobán van.3 óránként szoptathat és teje van bőven.

Szerintem ezeknek a jó híreknek mindenki nagyon örül!!!!

Kép

Kép
mannogab
 
 


atizka
Sajnos itt tápszereznek,mert 9 és 5 között elviszik őket,ami hosszú idő.

Ez a gyulai megyei kórház! Szégyen!

Barátnőm anyja azt mondta,h 30 éve ugyanilyen volt minden :)
Nagy a nemtörödömség már azon fliózok nincs-e v.milyen jogvédő szerv. v.ombucman akinek jelezni lehetne a hiányosságokat.

A szüléstől nem félek abszolút csak az ,h utána mi lesz.Több barátnőm is most szólt és kész horror amiket meséltek.
Tudom mehetnék máshova,de nincs rá pénz sajnos,meg a dokim nagyon jó!
Csak már túlspirázom az egészet,felesleges előre idegelni magam legfeljebb fogom magam és eljövök hamarabb.Csak a 4.-en lakunk, nincs lift és nem tom,h fel tudok-e jönni majd a lépcsőn! :lol:

Kép
kritta
 
 


Kép Kép


na akkor javítottam mindent..és bocsi hogy ma ezerszer feltettem a rosszat...tényleg nem igen néztem vissza mostanába hogy csináltam e hibát...
olyan ciki :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
tényleg bocsánat és köszi hogy rám szóltatok...
mindig mire megszerkesztem wordbe és átteszem paintbe hogy jpg legyen majd utána leméretezem image wieverben elfáradok..és nincs kedvem visszanézni...DE mától jobban odafigyelek..
remélem nincs több hiba benn
Vendég
 


Gratula Marynek és Zorronénak!

Szerintetek, ha már elkezdett a placentám meszesedni az korai?

A doki szerint ezért meg lesz hamarabb Fruzsi ami nem is baj csak még 3 hétig bírja ki.

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk :)

Először is: Agnes27-nek, Pumpinak, Zorrónénak, Babytevének és Mary-nek hatalmas nagy gratula!!!!! (remélem nem felejtettem ki senkit, csa kfelületesen olvastam vissza)

Klarkáékkal mi van? Sokat gondoltam rájuk tegnap!!!!

Zsuzsa! Biankának nagyon gyors felépülést kívánok!!!!

Szőlő merre vagy?

Rólunk: Köszönjük szépen a rengeteg gratulát, nagyon jólesett, tényleg :)
A drukkokat is köszönjük, sajnos így is csak kedden jöhettünk haza, Lizánál is bejött az 0-B vércsoportösszeférhetetlenség, mint anno Katánál. Szombaton reggel 365 volt a bilirubinja, ami egész napos kékfényezéssel is csak 325-re esett vissza, így vasárnap is fény alatt volt egész nap és egész éjjel, ezzel hétfőre lecsökkent 211-re. Mivel kékfény nélkül sem emelkedett neki, ezért végülis ma hazajöhettünk, de jó sokat kellett érte imádkoznom...

Tejci van, egyenlőre nem elég, így váltottam ki tápszert is, de remélem hogy sikerül feltornászni a mennyiséget, mert odabent a kékfény miatt nem szoptathattam igény szerint. (akkor nem sokat lett volna a fényben :):):):) )

Szülésről:

Celesztina kérdezte: nem, nem itta melőtte való nap ricinust, kedden ittam csak (asszem, vagy szombaton???) nem szedtem sem homeós bogyót, nem ittam málnalevél teát sem.

Szóval előtte való este apa kényeztetett, gyertyafényes vacsit csinált, majd pedig pezsgőt kaptam, eperdarabokkal :) Nem ittam sokat, csak egy fél pohárral, de ez is elég volt a libidómnak :) (nem akarom részletezni :oops: :oops: :oops: :oops: ) Szóval fél 1 körül aludtunk el, majd arra ébredtem hogy furin fáj mindenem, és pisilnem kell. Kimentem wc-re, majd visszafeküdtem, de pár perc múlva megint, akkor már hasmenésem is volt. Nagyjából 5 percenként mentem, és kb a 4. wc-kör után jöttem rá, hogy fájás után kell pisilnem... (kicsit fáradt voltam, na :)) Akkor néztem az órára, 2,24 volt. Mentem be a szobába, Tamás már felébredt a járkálásomra, mondtam neki, hogy szerintem szülünk, de nem vagyo kbenne biztos. Mértem a fájásokat, 2,27 2,30 2,33-így jöttek. De nem éreztem túl erősnek őket, ezért nem voltam biztos magamban (na meg ugye sose indult eddig magától) szóval mondtam neki hog elmegyek fürdeni, ha nem múlik, akkor megyünk. Utólag, nem kellett volna fürdeni, mert kb 2 perc után már 2 percenként jöttek a fájások :) Na szóltam Tamásnak hogy öltözzön, hívtam apumat hogy jöjjön, de ha lehet gyorsan. (este mondtam neki, hogy ne aludjon itt, nem lesz semmi :) még jó hogy a hugoméknál aludt a sztrájk miatt, és ők 2 utcányira laknak). Amíg vártuk aput, addig öltöztem, összedobáltam az iratokat, bepakoltam telefont, töltőt, papucsot, ilyesmit. Nagy élmény volt, 2 perces fájásokkal :) A zoknimat már nem tudtam egyedül felvenni. 2,50-kor befutott apum, épp csak köszöntünk, és már mentünk is. Elég lassan haladtam a fájások miatt :) Na beültünk az autóba, Tamás vezetett, én meg fájtam :) 3 fájás alatt értünk oda, közben iszonyatosan szenvedtem a kátyúk miatt.... Pontban 3 órakkor szálltunk ki az autóból, és mentünk fel a szülészetre. Ez elég sok időt vett igénybe, mert be kellett sétálni az udvaron az épületig, liftre várni, fel a harmadikra, besétálni az épület végébe, ott a szülészet. Találtunk ott egy szülésznőt, mondja a férjem, hogy szülni jöttünk, és a feleségemnek igencsak sürgős :) A szülésznő visszakérdezett, hogy a felvételi irodán voltak???? Mondtom nem, örülök hogy ideértünk.... jó, akkor apuka fogja a papírokat, menjen le, anyukát megvizsgáljuk addig. Én meg mondtam a Tamásnak, hogy várja meg a vizsgálatot, mert szerintem nem fog visszaérni. Na levetkőztem, itt megint késtün kegy fájásnyit, mert mondta a doktornő hogy hoz kórházi hálóinget, ezért nem vettem fel az enyémet, de kiderült hogy elfogyott, szóval mégis az enyém lett a nyerő (tényleg nem jött ki belőle a folt :)) Na felmásztam a vizsgálóasztalra, (megint 2 fájás...) doktornő közli, hogy fáradjunk át a szülőszobába, mert eltűnt a méhszáj.... :shock: :shock: :shock: Na itt padlót fogtam, de volt annyi lelkierőm, hogy átmenjek (kb 10 méter) ott belekapaszkodtam a bordásfalba, mert épp jött egy fájás, doktornő mondta hogy feküdjek le, én meg mondtam hogy nem akarok fekve vajúdni.... iszonyatosan el voltam szánva hogy engem nem fognak lefektetni (asszem nem fogtam fel akkor ezt az eltűnt a méhszáj dolgot teljesen) de a doktornő meggyőzött, hogy higyjem el, hogy ahogy lefekszem jönnek majd a tolófájások, és fekve tudják legjobban a gátat védeni. Nemigazán akartam fekve szülni, főleg ott nem, ugyanis abban a szülőszobában franciaágy van, se lábtartó, se kapaszkodó semmi, de beláttam hogy itt már nincs idő kisérletezni. Lefeküdtem, és abban a pillanatban robbanászszerűen jött a nekem nyomni kell érzés. Elég hosszú fájás volt, de a megdöbbenéstől elszalasztottam :lol: :lol: :lol: :lol: így vártuk a következőt :) A fájás első felében egy nagy nyomásra már kint is volt a feje, majd egy rövidke légcsere után kint is volt a kis tökmag, egyetlen fájás alatt :) Igaz kicsit hangos voltam, de tényleg nagyon rossz volt kapaszkodás nélkül nyomnom...
Liza ahogy kint volt nyekergett, de hallottam hogy szinte fuldoklik a nyáktól, elég sokáig szívták is neki (persze nem volt ideje kipréselődni a tüdejéből...) de utána éles hangon felsírt :) Akkor megkérdeztem hogy ugye kislány? MOndták hogy igen az :) Tamás elvágta a köldökzsinórt, nekem felmutatták a kicsit és vitték is el, mert elég szürke volt a bőre. Mint utóbb megtudtam, a nyakára és a lábára is rá volt tekeredve a köldökzsinór, valószínüleg emiatt volt szürke, és az apgarja is 8 lett csak. De pár perc múlva hozták is vissza és letették mellém :) Tamást lezavarták, hogy mostmár menjen a felvételire, engem meg átnéztek. Gátmetszés nem volt, nem repedtem, egy ici-pici felületi sérülés volt, amit nem kellett varrni (mára be is gyógyult még csak nem is érzékeny), viszont a doktornőnek nem volt egyértelmű, hogy az egész lepény kijött-e, így kitörölte a méhemet. Nahát, ez elég tyar érzés volt, nagyon fájt, de gyorsan túl voltunk rajta, és közben én Liza pofiját simiztem (mert csak azt értem el...). Mire visszaért Tamás, végeztek is, és otthagytak minket hármasban :) Ekkor küldtök el az sms-eket, közben Tamás dédelgette a kislányunkat, aki kb fél óra után megunta a dolgot és elkezdett sírni, így kapott cicit, és majd fél órán keresztül szopizott :) Nagyon meghitt volt az egész, a félhomályban 3-asban a franciaágyon :) 2 óra után felkeltem, lezuhanyoztam, pisiltem :lol: :lol: (megváltás volt) majd üldögéltem (!!!) egy kicsit a fotelban Lizával, mert nem volt szabad ágy. (Nuska, 26 baba volt az osztályon, 6 babával csak a nőgyógyászaton fértünk) utána átsétáltam, karomon a kisbabámmal a kórterembe, mögöttem Tamás a pakkokkal :) Olyan büszkén mentem, nagyon jó érzés volt :)
Utána Tamás hazament, mert már elmúlt 6 óra, 7-kor meg ugye költeni kell a kölköket. Mi meg pihiztünk. Nagyon, nagyon szép élmény volt a zsülés, tényleg mindenkinek ilyet kívánok, de azt a parát, hgoy beérünk-e a kórházba, azért szívesen mellőztem volna :) Még jó hogy 5 percre lakunk a kórháztól, és hogy éjszaka lévén nem volt forgalom :)

Most végre itthon vagyunk, és kirobbanóan jól érzem magam. Nem fáj semmim, se ott lent, le a hasam, semmi (na jó, a melleim, azok igen) nem vagyo kfáradt, és vérzésem is alig van már. Már voltunk lent Lizával, el kellett menni a receptjeiért (mert persze Tamásnak ma mennie kellett dolgozni) megnézte a doktornő, és utána eljött hozzánk a védőnő is. Lassan pedig ébresztem őkelmét, mert egy óra múlva menni kell a nagyokért, akik már alig várják a kistesót :)

Puszilok mindenkit,

Zsu és Liza :)

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok, NAGY NAGY GRTULA Zorrónénak és Marynek!!!! :D Hűűű mmicsoda babaeső megint, de jó! Gyönyörűek a babák! :)

Lituka, Babyteve szerintem csaszis volt, kb 1 perc különbséggel születtek a babák mintha azt írta volna, meg ha jól emlékszem írta is hogy nem fordultak be úgyhogy tuti a császár.

Pumpi, örülök hogy itt vagy és minden rendben! :) Szorított nektek nagyon mindenki!

Medina! Ha nem vagy benne biztos hogy magzatvíz vagy nem, akkor irány a kórház, ezzel nem szabad játszani, mert ha valóban a víz folydogál, akkor feltétlenül foglalkozn kll vele! Nekem, mint kiderült csak vaklárma volt a vasárnapi, nem magzatvíz volt, de állítólg mostanban elég sok kismama megy így be hogy nem tudja eldönteni hogy ez az vagy sem, minden esetben azt mondják hogy igenis tessék bemenni! Nem vagyun orvosok hogy eldöntsük, ők meg pH érték alapján egy csík papírkából 2 perc alatt megmondják neked hogy mi a helyzet.

Köszönöm az aggódást csajok, csak azért tűntem el, mert tegnap vendégem volt, ma meg reggel a kórházban kezdtünk (CTG + utána egy méhszájvizsgálat mert éjszaka megnt fájásaim voltak, természetesen nem nyitott tovább semmit :P meg megint megnézték a magzatvizet, mert még mindig van erősebb folyás, de nem az). Azt mondta a szülésznő, elképzelhető, hogy nekem a nyákdugó úgy válik le, hogy szép lassan a hüvelyváladékkal, ezért van most egy ideje erősebb folydogálás.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zsu, nem semmi ez az expressz szülés. :) Örülök hogy ilyen szép élmény volt neked és köszi hogy megosztottad. :) (Azért azt valahogy én sem tudom elképzelni hogy franciaágyon szüljek :shock: )

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zsuzsi nagyon szép a szülésed története! :o

Gratulálok! :lol:

Irigyellek, h ilyen gyorsan ment és nem vágtak abszolút. :roll:

Nekem idősebb nők nem hiszik el, h létezik szülés gátmetszés és repedés nélkül. erre,mint a hülyének kezdem magyarázni van olyan h gátvédelem, intimtorna meg számtalan más dolog amiről nekik lövésük sincs. :lol:

Kép
kritta
 
 


Zsuzsófi,
gratula mégegyszer! Nagyon ügyi voltál!! Örülök, hogy ilyen szép élmény maradt benned a szülés :)

Kritta,
az, hogy 9 és 5 között elviszik a babát, még nem jelenti azt, hogy tápszerezik. Nálunk 11 és 7 között vitték el, de nem kaptak tápszert csak cukros vizet. Szerintem erre mindenképpen kérdezz rá a kórházban.

Csajok,
ÉN úúúgy várom már, hogy június eleje legyen és mindenki babázzon!!!!

Kép
emi29
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 17:31-kor.
Vendég
 


emi! a terhes részlegnél tuti nem várod jobban!!! :wink: Te már dat vagy a babás részlegen! :D Énisénisénisénis!
Vendég
 


Nono,
:) :) :) A tesóm kisfia volt ilyen verekedős, amíg nagyon kicsi volt. Ha valami nem tetszett neki, képes volt bárkinek nekimenni válogatás nélkül. Néha kapott az anyja és az apja is, de még én is. Aztán amikor oviba került teljesen megváltozott, leszokott a verekedésről. Most már csak a kistesót gyepálja :roll: :roll:

Kép
emi29
 
 


Nono, pedig csak enyhe hidegfornthatás van, mi van akkor, mikor erős? :)
Na de nem viccelek Veled, gondolom, hogy nem lehetett jó :?

Szőlő, örülök, hogy jelentkeztél, már szét izgultuk magunkat értetek :)

Zsu, üdv újra itt, jó hogy Liza jobban van, és hazamehettetek!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


jajj köszi Szőlő :) nem tudom tényleg azért irtam simát mert az smsből nekem nem az jött le..azokat az infokat elkerülte a figyelmem amiket irtál...de javítom majd ezt is csak ma már nem akarok 6. javított változatot feltenni mert kiirtom a topicot :D

Minden babához nagy gratula..és a most hazaérkezetteknek is és a mamiknak is ..és nagyon sok kitartást a még meg nem szült mamiknak is...

és nagyon szépek a KÉPEK...énis irigy irigy irigy vagyok :D

lassan kifogynak az áprilisi mamik..és beindulnak a májusiak..annyira izgi..én már minden éjjel a szüléssel álmodom :)

meg tegnap elgondolkoztam azon is hogy mennyire hihetetlen gyorsan eltelt az idő..13. hetesen regeltem ide..és pár hónapnak tünik pedig sokkal több...és amennyira szülni szeretnék annyira szeretnék terhes is maradni :)

Klarkáéknál énis remélem minden rendben...
Vendég
 


Gratulálok Zorronénak és Marynek a gyönyörű babákhoz!

Pumpóka! Zsófi is nagyon édes!

Zsu! Nem semmi, milyen gyorsan megszültél! Irigyellek!!! Viszont másrészről meg kezdek félni, hogy ilyen is van.... ???? Nekem min. 1 óra a kórház... :roll:
Képeket várjuk!!! :D

Én mostanság teljesen jól érzem magam, míg pár héttel ezelőtt már mit nem adtam volna érte, hogy május vége legyen...
Egyetlen problémám, hogy néha alig keapok levegőt, biztos nagyon nyomhatja a tüdőmet a csajszi.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen voltam itt utoljára, gondoltam, bekukkantok és megírom, mizu:
04.04.-én 12:35-kor megszületett a kisfiam, 3970 grammal, 53 centi hosszal, császár. Gyönyörűszép a kölök, nagyon jó élmény volt a szülés is, jó élmény volt a kórház, úgyhogy máris kész lennék a következőt megszülni, ugyanott, ugyanazoknál.
Visszaolvasgatok :)

Cinyke

levelibeka
 
 


Szerintetek a fűszeres kaja beindíthatja a szülést?

Annyira kívánom a kínai csípős levest! Vajon lesz valami bajom ha eszek?

Kép

Kép
mannogab
 
 


mannogab: szerintem nem indítja meg. De ha olyan fűszereset eszel, ami "kétszer csíp", akkor nem fogod magadnak megköszönni, amikor előszőr mész WC-re szülés után :lol:

Mindenki: Gratula a babákhoz, néztem a képeket, szépségesek.

Cinyke

levelibeka
 
 


Zsuzsófi!
Élmény volt olvasni a szüléstörténetedet! Nem volt semmi! Én is reménykedek, hogy megúszom gátmetszés nélkül, de eddig nekem mind a háromnál volt. Te nagyon ügyes vagy, biztos a tejed is hamar beáll. Majd rakjál fel képeket.
emma2008
 
 


Mannogab, azért az lehet a babának nem lenne olyan jó, nem? :roll: Végülis azt eszi, amit mi valamilyen formában :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Hallgatok Rátok, eszek valami más finomságot:)

Zsuzsófi: Szeretnék én is ilyen szüléstörténetről írni:)

Kép

Kép
mannogab
 
 


emi! nici! Szerencsére ez az egyik véglet Szo-nál és ez a ritkábbik! A másik a mindenkinek köszön és megkérdezi hogy vagy? Ez a gyakoribb...csak a hidegfront az nagyon gázos nálunk és sztem inkább az akasztja ki ha én is ki vagyok akadva és fáj mindenem és türelmetlen vagyok...no ekkor kattan egyet és az én bújós jólelkű Szo-ám átmegy házisárkányba.
Az ovi nevelő erejében én is bízom. Egyenlőre minden kisbabát megnéz a babakocsikban ha sétálunk és ha sírnak akkor az ő szája is legörbül. Remélem a tesóval is ilyen szelíd és toleráns lesz.
Lesz sok anya-lánya külön programunk h ne legyen féltékeny és apa is sokat fog vele lenni ha meg egyedül maradunk is akad majd segítségem és akkor tudok csak a SZo-val lenni.

emma! leírnád nekem h pontosan h mi is annak a neve ami alapján étkezel és esetleg ha van róla könyv akkor leírnád a nevét nekem? Nagyon érdekel. A terhesség alatt már nem kezdeném el, de ha letelik a 6 hét akkor igen. Mintha te írtad volna h v.mi más rendszert követsz mint a hétköznapi hamburger-evők. És nagyon fiatalnak látszottál a lányaiddal a képen. Én is szeretném kipróbálni. Köszi. (remélem nem kevertelek össze és te vagy aki erről írt korábban)
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 21:58-kor.
Vendég
 


Nono!
Igen én voltam. A könyv címe: Testkontroll. Jó pár kiadást megélt már, meg lehet kapni pl. a Libriben is. Nekünk (a férjem is csinálja) nagyon bevált. Most már 8 éve csináljuk. Ez nem diéta, nem kell koplalni, viszont meg kell változtatni az eddigi étkezési szokásaidat. Először lehet, hogy egy kicsit nehéz, de hamar bele lehet jönni. Eleinte mi húst is ettünk, nincs tiltva, de aztán vegetáriánusok lettünk. Majdnem 8 éve az is. Nem vagyunk betegek, sokkal több energiája van az embernek, és simán eléred vele a kívánt testsúlyod, és meg is tartod! Szenvedés nélkül. A képen láttam, hogy vékony vagy, de ez jó a karbantartásra is. Tőlem mindig kérdezték,hogy lehet, hogy 3 gyerekem van, dolgozom és mégis így nézek ki. Sőt, akkor is leesik az álluk,amikor mondom, hogy a 4. babát várom. 11 kg-ot híztam, csak a hasam nőtt. Persze az elején kitartás is kell, de éppen ezért érdemes elolvasni a könyvet, mert abban le van írva,hogy miért kell így enni. Mivel tudom a tudományos okát, könnyebben elfogadom, és persze megértem. Te még fiatal vagy nagyon, de 30 fölött már nehezebb tartani a súlyod. Én 27 évesen kezdtem a testkontrollt, a harmadik szülésem után 10 hónappal.
emma2008
 
 


Szőlő: Örülök hogy jelentkeztél. Mi is most jöttünk meg a kórházból, mert nekem is elég sok folydogálásom volt.
De szintén vaklárma. :?
Megvizsgált a doki, repedésre utaló jelek nincsenek. Volt még CTG és vérvizsgálat is, hogy nincs-e fertőzés.
Felirt valami kúpot. Csütörtökön megint mennem kell ctg-re.
De azért nyugodtabb vagyok.

Amúgy kérdezi a dokim, hogy nem-e akarok a tv-ben szerepelni.
Gondoltam magam, Isten őrizzen hogy a szülésemet felvegyék.
De csak volt kint egy stáb, aki beszélni akart volna egy kismamával. Mondtam, nem vagyok most olyan állapotban, hogy szerepeljek. Olyan hülyének éreztem magam a vaklárma miatt. Láttam a dokimon, hogy ő nagyon nem akart szerepelni, de aztán csak mennie kellett.

Edina


Kép
medina83
 
 


Mango: ez komoly, hogy a Gabi már nem magyar termék?!?
Pociból (szerintem) meg jobb, ha azt mondják, kicsi, mintha rácsodálkoznak, hogy hú, de nagy (Launál nekem alig változott a pocim most meg egy ideje elég nagy, és ugyan ez utóbbinak jobban örülök, de amikor vki jön ezzel, hogy mekkora, no akkor az zavar)


Nici: ahogy néztem a májusi táblát, abban a hóban sem lesz vmi sok lány... szóval nem hiszem, hogy ha a meglepetésbabák akár mind lányok is változna a helyzet (mármint, hogy a fiúk elhúztak)

Zsuzsófi: de jó, hogy már otthon lehettek!!! :D
Köszönöm válaszod -nem semmi, hogy még ilyesmire is tudtál figyelni! Asszem a szülésem után én örülök, ha a klaviatúrát megtalálom majd :wink:
Meg jó, hogy írtad, hogy semmi "extra" nem volt, akkor nagyon ügyesek voltatok a kicsivel jó összhangban lehettél!
Azta, rögtön ment a szoptatás -ó, van vmi titka ennek? Vagy többedszerre már rutinosabb voltál?
És akartam azt is kérdezni, de hát írtad, hogy ha ilyen gyors volt az egész, hogy tudtatok hívni vkit a nagyokhoz.


Nono: drukkolok, hogy akkor a nagyi vigyázzon Szonjára du, Neked meg,hogy jobban legyél! (vhogy Lau is mindig akkor rosszcsontabb amikor rosszabbul vagyok, nagyon megérzik és kiakadnak rajta)

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina, ha jól számolom a meglepi babákon kivül persze, akkor a májusi tábliban azért több a lány, de az össz arányon tényleg nem fog változtatni :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 17:32-kor.
Vendég
 


Szia Leveli!

Hű de régen jártál erre! Gratulálok a kisfiadhoz, ha tudsz, tegyél fel róla képet! Szegeden szültél ugye?

Lituka! Nagyon jó a tábla, a hibákat meg kijavítod majd a következő bababeírásnál. A lényeget úgyis látja mindenki így is. (Ahogy írtad, tök bonyolult az egész szerkesztése, berakása, én hülye vagyok az ilyenekhez...)

Délelőtt jó nagyot mászkáltam, de kiskabátot mégsem sikerült vennem. A C&A-ban volt nagyon jó - 50-es méretben :( Pedig annak még az ára is megfelelt. Máshol láttam 7000-ért :shock: , semmi extra..., hát inkább még nézelődök. Most gondolkoztam csak el azon, hogy milyen jó, hogy alig kellett ruhát vennünk, mindent kaptunk, ilyen árak mellett... Vagy csak nekem tűnik soknak?
Viszont megvettem a kinézett fülbevalót (nagymama ajándéka), úgyhogy mostmár tényleg lány legyen ám! :wink:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Pumpóka! Köszi, hogy leírtad a Zsófi baba születéstörténetét! Örülök, hogy a szülésnél ilyen rendesek voltak veled. Gondolom a fájások mellé a gerincdolog is még baromira betett. Hősiesen bírtad! Gratulálok és sok boldogságot nektek!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Először is gratula Zorrónénak és Ollemnek, kivánok sok boldogságot a gyermekekhez!

Kiscica,
én is szenvedek az időhiánytól, de majd megy privi a kérdéseimmel, bár ma egy gyakorló anyukával átrágtuk a dolgokat séta közben.

emi,
ez a vakus dolog amit írtál, meddig okozhat problémát? mi sem szoktunk használni, de kiváncsi vagyok, mert megint egy be nem fejezett mondat. bocs, nem kötözködni akarok, de írod, hogy mit okozhat, de azt már nem, hogy ez mennyi idős korukig gáz.

Szöszke,
pelus: jól csomagoljuk a gyereket. arra jutottunk, hogy a huggies-ben sokkal többször fordult elő ez a probléma,hogy kijön a pisi ruháig, mint a liberoban. aztán tovább gondolva dolgot, előfordulhat, hogy nem minden pelus egyforma a csomagban(lehet, hogy kis hibák némelyiknél előfordulnak pl. a "varrás-szálnál").
sírás: már nem merek semmit sem mondani, nehogy elkiabáljam. estefelé (most is) van egy kis enyhe sírás, gondoljuk mi, megint az a probléma, hogy nem engedjük neki a mónika show-t nézni :lol: :lol: :lol: egy kis simit, stb-t vár ilyenkor. az esti bömbölés csökkenőben, szerencsére, már pár estét kihagyott...
fejés: ma egy kicsit próbálkozom, hogy legyen tartalék vészhelyzetre. eddig 60 gr jött le,még egyet tervezek mára (30 gr-t). felvilágosított a gyakorló anyuka, hogy ő hogyan használja az aventes szívót és igaza van, mert jobban jött...
amúgy úgy néz ki, hogy kezd elég lenni az egy mellből kijövő tejci Daninak :lol: :lol: :lol:
hason fekvés: utálja. átfordul a hátára onnan :shock: :shock: :shock: ami még ugyen nem feladat!!!és iszonyat módon kitartja a fejét :shock: :shock: :shock:
napirend: eddig úgy volt a szopi, hogy a szopi vége után 3 órával kapta a következő adagot. eddig még nem reklamált sosem, hogy hamarabb kérné...így a köv. módon kapta minden nap a tejcit: este 11, éjjel fél 3, reggel 6, majd fél 10, du. 1, majd du. fél 5, és este fél 8 (ez utóbbi kicsit változó, a fürdéstől függően). igen, éjjel is keltettűk, hogy egyen.
most annyit akarunk módosítani, hogy minden szopi eleje között 4 óra legyen (így ez igazából csak fél óra növelést jelent a szopik között). arra gondoltunk, hogy éjjel fél 12-kor kapja az utolsót, majd nem ébresztjük, megvárjuk, hogy ő keljen. (de fél 4 körül kapná a következőt, ami az alvásától függőenb tolodhat.) majd reggel fél 8, majd fél 12, du. fél 4, este fél 8. Ezt gondoltuk ki, majd meglátjuk, hogy mennyi nap kell hozzá, hogy ráálljon, bár nem akarom elkiabálni, sokszor bírta volna eddig is még a kis időhúzást. így azt számoltam, hogy simán meglesz a napi betevő adagja, és mi is jobban tudunk pihenni. majd az eredményről beszámolok.
azért is szeretnénk átállni erre, hogy tervezhetőbb legyen a napunk. (oké, a suttogót is elolvastam, de már előtte megfogalmazodott bennünk ez a rendszersségre való szoktatás)

ja, nagy kérdés: pelenkázás kaja előtt vagy után. mi előtte szoktunk, hogy kajára éber legyen, és ne akkor piszkáljuk, amikor már tök kómás a szopi végén. aztán mostanában rászokott, hogy kaja közben kakil :cry: :cry: :cry: meg utálja a pelenkázást, ilyenkor sokszor üvölt. lehet, hogy megpróbálom ezután kaja utánra áttenni, hátha nem ébred fel nagyon és a sírást is visszaveszi.

felsoa,
köszi, megerősítetted a gyanúnkat a pelussak kapcsolatban.

macikám (gumi), mi van veled, eltűntél. csak nem szülsz? oké, látom, meg vagytok még egyben :lol:

szibi,
osztom nici véleményét a málnalevél hatásáról.

celesztina,
igen micimackós a huggies, de szerintem sok benne a hibás, vagyis nekünk sokszor kijött belőle a pisi. de lehet, hogy ez tényleg márkafüggetlenség és a gyerekméret a lényeg.

zsuzsófi,
nem semmi szülés. és már ki is vitted Lizát?

cinyke,
üdv, gyere vissza!!!! :lol: :lol: Gratulálok a babádhoz!

1Bambi

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés.
Ma kiságyba került Bianka, most foghattam őt meg először. A déli szopizást átaludta, de délután végre szopiztunk egyet. Étvágya nagyon jó, 50-60 ml-t eszik meg etetésenként. Reggel 8-tól este 6-ig vagyok anyaszobán, ahol 3 óránként lehet szoptatni.

Judit! Sajnálom, hogy Rini nem akar rendesen enni. Nagyon nehéz lehet most neked.

Egy kép pedig Biankáról, itt még az inkubátorban. Kép

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Pumpóka!
Te azért megszenvedtél a harmadik szüléssel, pedig elvileg ennek már nagyon gyorsnak kellett volna lennie. Gondolom Zsófi mindenért kárpótol. Köszönöm a kérdésemre a választ! Ha jól értettem, szülés után, miután téged és a babát is rendbe rakták, még a szülőszobán maradhattatok mind a hárman? Ez szuper lehetett.
emma2008
 
 


Zsuzsa: MA foghattad meg először Biankát? :shock: Szegénykém... :cry: De most már TUTI minden rendben lesz! :wink: Nagyon szép kiscsaj!

Minél több a baba, annál nagyobb itt a csend... :roll: :D

ercsi_3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?