Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, futólag láttam, hogy megszületett Pumpi és Zsuzsófi babája.
Grat nekik. visszaolvasok mindjárt.

Lányok, 5-6 órája görcsölök. igazából olyan érzésem van, mintha menstriálnék, tehát nem mondható, hogy x perces fájásaim vannak, hanem folyamatosan kemény és derék has fáj.
de igazából elviselhető, mert megszoktam ezt már a borzalmas menstruációknál.

Ez normális? bocs, ha ostoba kérdés, de sosem voltam még terhes:)

jövök mindjárt, ha visszaolvastam.

lolka_zs
 
 


Szösszenet! Ne tegyél már ilyen "buta" ígéreteket! Én (és azt hiszem itt más is) nagyonis szívesen nézegetek ilyen tündéri babafotókat. :D
Nagyon kis huncut, ahogy kukucskál Alíz. :D Nyúgodtan tehetsz még képeket, nem is kell kérdezni.

Lolka! Sajnálom, hogy görcsölsz. Pihenj le egy kicsit, hátha elmúlik.

Mary! A cipő és zokni felvételénél én is szembesülök nehézségekkel. Ismerős.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Lolka, nekem tegnaplőtt volt ilyen, amikor nem volt fájás akkor is fájt így, meg még reggel is, szülásznő azt mondta hogy jósolgatok, nagyon nem lehet ezzel mit csinálni.

Valaki írta a barnázást, az simán lehet a nyákdugó is.

Kép Kép
szõlõ
 
 

 
 

Minden Andinak nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Szöszke,
hihetetlenül aranyos a lányod! Nyugodtan rakj még fel képeket róla, szívesen nézegetjük.
Az anyagiakról inkább ne is beszéljünk :( :( Lesz ez még jobb is...

Bambi, Mezsó,
Együttérzek veletek!
nálunk tegnap volt óriási hiszti és most már tuti biztos vagyok benne, hogy az ébresztés miatt sértődött meg. Gyakorlatilag déltől este 10-ig üvöltött és a végén már hányt is. Annyira sajnáltam szegényt :cry: :cry: Ma viszont olyan mint egy kisangyal. Még egyáltalán nem sírt. Kicsit kitoltam én is a teraszra. Nagyon jót aludt ott is.

Mezsó,
Annyira sajnálom, hogy nincs már tejed! Egyáltalán nem csodálom, hogy elapadt, azok után, amin keresztülmentetek. Azért szerintem próbálkozz még, hátha...

Judit,
Milyen bogyót fogsz szedni? Remélem, segíteni fog és a kis Nimród hamar eléri a születési súlyát.
Ha beszélsz Zsuzsával, mondd meg neki, hogy sokat gondolunk rá és a kis Biankára. ++++++++++++++++++++++++++++++++++

Lolka,
én passzolok!!

Magi,
örülök, hogy nálatok ennyire rendben működik mindegy :) :)

Mary,
tényleg óriási már a pocakod :) Irány szülni :)

Kép
emi29
 
 


na visszaolvastam. köszi Szőlő, Gumimaci, fura érzés ez, majd lesz valami, most olvastam Emmát is, na ugyanezt érzem barnázás nélkül.

Minden Andinak boldog névnapoit kívánok!!!

Mango, mákosguba ismenő lett nálam a héten:) pedig életemben kb 2szer ettem:)

Babyteve, jó, hogy mehetsz hétfőn. fura lehet ezt így tudni. használjátok ki a hétvégét:)

Mary hatalmas a pocakod tényleg.

Szössz hihetetlen kedves apárod, Alíz meg gyönyörű, úgyhogy tedd csak fel a képket nyugodtan

örülök, hogy Bianka jól reagál a gyógyszerekre. szegény kicsike, remélem hamar jobban lesz.

Akiknek kevés tejük van ne aggódjanak! szerintem nem ettől jó anya valaki, csak ezt nyomatják mindenhol. mondent megtettetek érte, sajnos így alakult.

Nono nem semmi vagy. éjjel takarítasz?

Én ma kaptam új nevemre tb kártyát. ezt elintéztem ma. Elmentem a párommal, mert ott dolgozik mellette és így pillanatok alatt elintéztem. Senki nem volt.
Viszont reklamálni is voltzam az oep-ben, mert nekem van egy bonyolult történetem pénzekkel, nem írom le, mert hosszú és bonyolult, de az a lényeg, hogy szar lesz a tgyásom és a gyedem, mert nem számít bele az a pénz, aminek kéne, mert baromira vontak belőle tb-t:( ha van itt tb szakértő azt megköszönném és leírnám neki, mert nagyon el vagyok keseredve:(

lolka_zs
 
 


Mango és Timiban és Ollem : nálunk is csak 38 héten csinálják először a NST-t és tényleg nincs strepto szűrés.Szóval lehet Szőnyben is csak 38. héttől nézik…

Nekem 27 betüs a hivatalos nevem :oops:

Mezsó: sajnálom :( fel a fejjel..minden okés lesz..babó is megnyugszik és a tejciről pedig nem te tehetsz..és egy tápszeres baba is lehet ugyanolyan erős és okos és minden mint a anyatejcis társai…

Judit: sajnálom hogy nálatok is ugyanaz a helyzi mint Mezsóéknál..de én tényleg hiszem hogy ettől még minden lehet csodás..csodás babák és csodás család és csodás anyucik :wink:

Köszi a híreket Zsuzsáékról..drukkolunk a picilányért..

Ja egyébként énis tápszeres baba voltam….6 hetes koromig szopizhattam..mert anyukám utána 6 hétig kórházban volt nélkülem (meg már elötte elapadt a tej) mivel a doki ment nyaralni és oxitocint adott neki..amivel megis születtem a kiirt napon de olyan méhszájsebe lett anyunak hogy csak na..és kiderült hogy a hirtelenségtől vagyis a nagy adag oxitocintól..ujszülött voltam se anyukám nem volt velem se tejcit nem kaptam…apukámé minden tiszteletem hogy otthon volt velem és az akkor 5 éves bátyámmal..

JA és egészségesebb vagyok mint a tesóim…lekopogom de még kórházban sem voltam..

Mary : szép óriás pocód van :) egyébként nekem is azt mondják óriás miközben fel akkora mint a tiéd.. :D sztem is lassan kibújik onnan a kicsilány..(csak megérzés)

Szössz: gyönyörű a kincsed :D

BOLDOG NEVETEK NAPJÁT ANDIK
Vendég
 


Pumpókának gratulálok! :) És örülök hogy legalább a szülés gyorsan ment, ha már ennyit szenvedett szegény!

Csajok, bocs hogy nem reagálok mindenre, de megint fájásaim vannak meg minden "bajom", gyorsan még ettem egy jó nagy adagot hátha ma menni kell és ne haljak éhen. :D Egyelőre nincs rendszer benne, de folyamatosan van már egy jó ideje. :) Izgulunk...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Téjé és Mezsó: ezt az oldalt ismeritek??? http://hu.motherlove.eu/
hátha segítek vmit...

Képzeljétek a szobába akartunk képeket venni mert ingerszegénynek találtam a falakat..de 3000 ftokért és drágábbna fosztogatják a babaszobába illő képecskéket igy vettem 3 keretet és ma szerkesztettem bele képeket..igy olcsobban megusztam...
majd teszek róla képet ha már a falon lesznek..

vki nem küldené el nekem a letölteni való papirok linkjeit?? :oops:
mert megvoltak de nem találom elmentve...:(
Vendég
 


Lituka, én is voltam ma a Kikában és egyszerűen baromi drágák a képek. nagyon kiváncsi vagyok milyet csináltál, várom a képeket.

Szőlő drukkolok:)

lolka_zs
 
 


Oh. Köszi lányok az óriási, hatalmas stb jelzőket a pocakomra...
Pedig egy aprócska kicsi lányka rejtőzik benne csak... :D

Emi!

Irány szülni??? Még hétvégén pihizek, aztán megyek, jó???

Lituka!

Ne mondd...nekem mindig megjegyzik, hogy mekkora a pocakom....már hónapok óta azt hiszik, hogy a 9. hónapban vagyok...és milyen idegesítőek a megjegyzések...

Szőlő!

Szorítok ám neked. Úgy látom szeretnél már menni szülni, vagy rosszul gondolom???
Beelőznél???

Nst!

Akkor ezek szerint nálunk a 38. héttől van...
Hétfőn kiderül.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Szösszenet: Annyira jók ezek a képek, dehogy sok! Babaképből sosem elég!!! :D

Szőlő: Sajnálom, hogy fáj a hasad. Ez tényleg izgi!

Lolka: Neked is szorítok!

Én most ettem egy jó adag omlettet a párommal, alig bírok szuszogni, utána meg lenyomtam pár ananászkarikát és kivit, mert rossz lett a gyomrom az omlettől (ezek segíteni szoktak áltban). Kicsit jobb, de még nem az igazi.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


csajok S.O.S.

van aki tud mms-t fogadni???
az küldje már el a számát és utána tegye már fel Pumpék Zsófiját legyen oly kedves...

mert nekem nem fogad a mostani telóm...a www.mmsuzenet.vodafone.hu.n ahol állítólag megtudnám nézni meg nem lehet megnyitni az oldalt...
Vendég
 


Ollem: Az én hasamra is sokan hitték 8 hónaposan, hogy mindjárt szülök. A lent van a hasad megjegyzés meg külön is idegesít, mert 1. olyanok mondták, akik 1-1 pillanatra láttak, és kb. 1 évben 1x látnak kismamát (semmi tapasztalat), vagy 2. akik csak az óriási bő kabátomban láttak. Most már annyira nem hatnak ezek meg, először megnézem, ki mondja.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lituka: Sajnálom, de én hiába tudok mms-t fogadni, de nem fogadja a szgép, valami miatt nem ismeri fel a telóm. Csak a páromét, így én a képeket (a kamerával készítetteket is) elküldöm a párom telefonjára, majd az övéről megy a szgépre. De párom nincs itthon, későn jön csak haza és persze nála a telefon. Szívesen segítettem volna.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Emi ultica urens Zsuzsának mondtam persze, hogy mindenki gondol rá.
Most beszéltem egy szoptatós tanácsadóval a Le leche Ligánál, úgyhogy onnan is vannak még praktikák. Mezsó ezt nem feladni!!!Nem apad el.

Lituka, köszi pont ma ajánlották. Egyenlőre maradok a homeos bogyónál, és ha az nem válik be, akkor még ezt próbálom.

Kép
téjé
 
 


Kép

sikerült ! ! !

íme ZsófiBaba :D
Vendég
 


Lituka: Köszi a képet, de jó, hogy megoldódott!
Édes nagyon Zsófi-baba!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Jaj nagyon édes Zsófi baba :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Szösszenet, Alíz is csodaszép! :) És szerintem nagyon hasonlít Rád!
És ne mondj olyat hogy limitálod a képeket Róla, igenis követeljük a sopksok szép babaképet! Mindenkitől :)

szőlő, jujjdeizgi :) Drukkolok nagyon!

lolka, nekem 2 napja volt ilyen egész napos görcsölés, derékfájás, bláhh nagyon vacak és ijesztő volt. Mára már jobb.

mezso, sajnálom a tejcit, de ezen tényleg ne keseregj, nem ez a jó anyaság alapja ;)
Esetleg a szaporító fejést nem próbáltad? Sok ismerősnél bejött.
7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejni. (7 perc egyik, 7 perc másik, aztán 5-5-3-3-1-1) Nyilván nem fog jönni ennyi tejcsi, de nem is ez a lényeg, hanem az inger. Ezt napi 1-szer, esetleg ha belefér 2-szer megcsinálni, nagyon jó tud lenni.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Lituka!

Köszönjük a képet Zsófi babáról.
Nagyon édes!!!

És Pumpóka hogy van??? Tudsz róla valamit?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


De aranyos Zsófi baba:)

Csöppke, akkor megnyugodtam, mert még egyben vagy:) bár én 2 héttel előrébb vagyok. de azért még van ideje a picinek.

lolka_zs
 
 


Szösszenet: ne má! Még fotókat :!: , olyan szívesen nézegetem én is. :) És abban is egyet értek Gumimacival, hogy Alíz pajkosnak tűnik a képen :lol:

Cipőfelvétel: nekem mázlim van, mert Lau nemrég óta tud egyedül is fel- és levenni tépőzárasat és azóta ezt annyira szereti csinálni, hogy az én cipőmet is betépőzárazza, nem kell lehajolnom hozzá (a felvétel még megy egyedül is)

Szőlő: drukk megy!

Lituka: mi is hasonlóan jártunk, bár nálunk nincs külön babaszoba, mi az ikeában vettünk olyan tartót, amiben könnyen és gyorsan lehet cserélni a képet, A4-es és majd ha rajzol Lau vagy tesója, akkor az kerül majd a „keretbe” (ez nem igazi keret, viszont lemosható, ha rárajzolna valaki…)
És köszönjük a fotót
Zsófi baba nagyon, de nagyon aranyos! :D :D :D

Mary: legalább akkor már most valóban a 9. hóban vagy :wink: Annyira sztem nem is nagy.
Tegnap szembesültem azzal, hogy +16 kg-nál járok, amit nagyon nem akartam, de így alakult, most próbálok kevesebbet enni, de gondolom szülésig fogyni ebből nem fogok… :? :roll:

Kép Kép
celesztina
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
adri0422
 
 


Íme néhány fotó Liliről, a mi kis gyönyörűségünkről!!! :D :D :D

Kép
adri0422
 
 


Adri: Nagyon édes Lilike! Milyen szép szeme van! Tényleg gyönyörű baba! Köszi a fotókat!

Esküszöm, egyre jobban olvadozom a babafotók láttán, amikor megláttam az én babám UH-képét, hát hosszú percekig sírtam!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Szössz, Adri
Nagyon aranyosak a babák!

Mary,
szép nagy pocak! Mennyit hiztál? Egyébként nekem is nagyon nagy a hasam, +22,5 kg van rajtam, abból sok a viz is, de én sem érzem kifejezetten nehéznek, csak az ilyen nadrág, stb. felhúzásnál, vagy ha sokat állok vagy megyek egyfolytában!
sirkici
 
 


Ja, az lemaradt, hogy boldog névnapot az Andreáknak! :D
sirkici
 
 


Nagyonbaba Zsófi!Meg kell zabálni.
Na Alízról ne is szóljak,Szössz ne legyél irigy,nem ér megtartani magadnak a képeket! :D
Adri Lilli is kész hölgy!
Szőlő drukkk!
Mary ne aggódj asszem egy pocakméretünk van!Nem baj legalább egyedi.
Vendég
 


Ja és már csak 30nap!!!!!!!!!!!!! :D De ha kevesebb az se baj
Vendég
 


Köszi a drukkokat, azért az még nem kell, "csak" jósolgatok, momentán elmúltak. :) Ollem, nem az hogy szülni akarok, csak érzem a testemen hogy lassan jön az időnk, nekem nem volt nagoyn gondom szerencsére a fájásokkal meg a keményedésekkel a babavárás alatt, úgyhogy érzem hogy elindult vlami, vagyis inkább VALAKI. :)

Zsófibaba nagyon édes!!!! :) És Adriék Lilije is cukorfalat. Jaj de szeretnék már én is babaképet küldeni valakinek mmsben :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Pumpóka Zsófija nagyon édes! :D

Adri! Lili Baba nagyon aranyos! Gyönyörű szeme van és olyan édesen alszik! :D

Celesztina! Nehogy már fogyókúrázz. Szerintem nem is sok az a +16 kg. Majd a baba születése után , vagy mikor már nem szoptatod jobban odafigyelsz. Biztos könnyen visszanyered majd a régi formádat. Most még szerintem edd meg nyugodtan, amit megkívánsz.
(Bocs...nem kioktatni akarlak, csak gondolj arra, hogy bűntetlenül csupán ilyenkor ehetünk meg mindent, amikor babát várunk. :wink: :oops: :D .)

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Celesztina én is 14-et híztam, de ez van..... Majd lemegy.....

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gumimaci, Szőlő: köszönöm, aranyosak vagytok, kilók kapcsán amiatt aggódom, hogy eleve plusszal kezdtem és Launál is sokat híztam és a doki szerint ez nehezítette a szülést... :?

Kép Kép
celesztina
 
 


Sirkici!

17 kilót híztam eddig és abból nagyon sok a víz... :(
A bokám és a lábfejem akkora....és nagyon fáj...de nem panaszkodom, amúgy nagyon jól érzem magam....mindent leszámítva!!! :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Na..

Pumpi jól van de nagyon nagyon nagyon el van fáradva..(ami nem is meglepő) ha tudok bármi újat akkor írom azonnal.

huu..én 18 kgot híztam eddig és nekem nulla víz :D

Szőlő: remélem nem kell sokáig a joslókkal szenvedned..
Vendég
 


Nah .. kilókkal kapcsolatban ...
Én +20 kg-val mentem be a kórházba .. úgyhogy itt a "tizenkilókkal" csendben lehet maradni!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Jó reggelt -hajnalt... :roll:

Nem tudok aludni :evil: :?

Szösszenet: no-no! Te nagyon csini voltál a +20-al is, én nem a saját pluszommal :( és még túlsúlyról is kezdtem :cry: ...és a szülésznő szerint a végén több kilót is be szoktak gyűjteni a kismamik, pedig reménykedtem, hogy ennél már megállok... (így is 90 kg vagyok) :shock: No persze, nagyobb bajom ne legyen, de azért ennek kapcsán a szüléstől kicsit parázok -persze lehet, hogy bármekkora súlygyarapodásnál is így lennék...

Pumpókának szurkolok, hogy tudjon pihizni most már -remélem, a gerince sem fáj már!

Tényleg, képzeljétek, ma van a 6. házassági évfordulónk és annak is az évfordulója (8.) hogy együtt vagyunk párommal :D ennek kapcsán külön jó, hogy a bkv-sztrájk miatt hosszú hétvégénk lett :D remélem, a mai ünneplés is jó lesz (bár mára van egy rakat tenni-elintéznivalónk is)

Ó, és tegnap megvettük a tena betéteket: úgy tudtam 10 db van egy csomagban, ezért rögtön 2 csomaggal kértem, erre akkora csomagokat adott, hogy nagyobb Laura pelenkás csomagjánál :shock: Mint kiderült, van 30-as kiszerelés is :roll: :lol:

Kép Kép
celesztina
 
 


Jó reggelt minden babaának,mamának,kismamának :D :D

Amennyit tudtam,visszaolvastam.

Hát lányok,olvadozom.Olyan gyönyörűek a babák,és annyira de annyira szeretnék már én is babázni.....

Pumpókának és Zsunak nagy nagy gratula.(Zsu tényleg nagyon gyors volt)

Alíz babáról igenis kell kép.Képből sosem elég.Nagyon tetszik az a kis sárga manós sapkája :D :D

Adri-a te lánykád is nagyon falat.És micsoda haja van :shock: :shock:

Ollem-tekintélyes pocak.Enyém kb fele ekkora.

+ kilók.Jelentem,én +16-nál tartok.Kíváncsi vagyok,szüléskor mennyi megy le.

Rólunk:Tegnap voltunk ctg-n Minden ok.Legközelebbi ctg kedd,és péntek.Ha addig nem történik semmi,akkor indítja a doki babócát a külvilágra.A terminem szerdán van,és azt mondta doki,hogy 3 napig engedi túlhordani,merthogy a ciklusom is rövid(25 nap)
Hát ennyi.Ez az utolsó hétvégénk férjecskével kettesben,jövő hétvégén meg már én is babázok.

Kép
szibi
 
 


Sziasztok lanyok!

Valaki kerdezte, a legzesfigyelot, de mar nem emlekszem ki es most nincs idom visszaolvasni. Bocsanat.
Szoval szerintem nincs kozel. Oda teszed, ahova akarod.
Miert gondolnad, hogy kozel van az agyhoz?
Akar az agyba is teheted.

Ez csak a jelzo keszulek, illetve nekunk a babaor vevoje.
Ha messzebb raknam, nem hallanam Katit ha felebred.
az hogy hova rakjuk nem befolyasolja a legzesfigyelo mukodeset.

Legalabbis en igy tudom.
Valaki mas tud valamit?

Szopi tema!

Mezso, Bambi!
Nem elkeseredni!
A ket gyereknel a tapasztalatom.
Nekem is nehezen idnul be a tejem. Kell neki egy het, de nalam azert is, mert nem tudok egybol szoptatni.
Mind a ket gyereknel a 3. napon veres tej jon a mellembol.
Nem a kulso sebek miatt, hanem bentrol.
Ezert egy napra le kellett allnom teljesen semmi fejes es szopi.
Akkor nalunk is volt tapi par napig.
Egy nap alatt egesz jol rendbe jott, mind a ket gyereknel.
Eloszor fejtem, addig mig meg nem idnult a ver es lealltam.
Tehat egy het kellett mig rendbe jott a mellem es egesz jol jott a tej is.
amit eszrevettem, hogy a fejo soha nem feji ki rendesen a tejet.
Tehat mindig egyre kevesebbet tud az ember fejni.
Most is, az van, hogy Kati egy mellembol eszik 80-90 g-ot.
A fejovel max. hatvanat tudok kifejni, hiaba masziroszom, gyomoszolom, hogy jojjon tobb.
Katit rateszem, tuti meg 20-at eszik belole.
Tehat a csak fejes nem mindig jo.
Avent kezi mellszivo nem rossz, de van nala jobb is. Pl az elektromos madela, de ez sem olyan mint a baba.
Ami meg fontos a tej szempontjabol es jo fogyi is, hogy sokszor keveset enni es sokat inni.
Megnezni, hogy mit eszik az ember.
Jo a tejnek a rizs, krumpli, teszta stb...
Rengeteg husleves.
K betusek kilove es a b betusek is mint kaposzta, bab stb...
Ezek hasfajast okozhatnak a babanak.
Ami meg nem jo a tul sok tejtermek fogyasztasa, az is hasfajast okoz.
Homeopatias bogyok: urtika es ricinus 2x5 golyo de csak addig mig be nem idnul a tejgyarapodas utana abba kell hagyni, mert ha megint apad, akkor ujra szedni.
A leallas nem okoz apadast.

Tejserkento meg az a fajta fejes szopi utan, mint amit itt valaki irt: 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 perces fejesek, de csak szopi utan.
Nem baj ha egy csepp sem jon, akkor is csinalni kell.
Elsore nem jon, masodikra jon par csepp es egyre tobb fog jonni.

tovabba no stresz, nyugalom es pihenes.
Ez nagyon fontos.

Tehat osszegezve: fontos, az eves, pihenes, nyugalom, homeopatia, szoptatni, majd fejni.
Ha ezeket kiprobaltatok es tovabbra sem lett tobb, akkor teljes nyugalommal lelkiismeretfurdi nelkul lehet tapszert adni, mert mindent megtett az ember.

Ja es van meg a madelanak egy szerkezete a szoptanit, az is nagyon jo dolog. Ha valaki megteheti anyagilag es nincs tej, szerintem erdemes azt is kiporbalni.

Ami meg fondot, hogy ez nem egyik naprol a masikra megy, ido kell neki tobb nap vagy het.

Amugy en is tapon nottem fel es tok egeszseges vagyok.
A ferjem tejen es alandoan beteg.
Zoli es fel eves koraig csak szopott es megis alandoan beteg, ellenben az ismerosome tapos volt es jo ha ketszer volt beteg eddig pedig egy idosek es mind a ketten kozossegbe jarnak.

Szoval no para fel fognak noni egeszsegesen.

Szosszenet!
Aliz meg mindig csodaszep.
Mindjart en is keszitek meg szep kepeket.

Adri!
Lili is nagyon szep!

+ kg.
En 12 hiztam 8 ment le.
Vizualisan viszont ugy nezek ki, mint akin meg vagy 15 kg van.
Majd csinalok magamrol is kepet.
A hasam nem nagy az szinte mar nincs is, de combom es hatam katasztrofalis. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Zolival tobb mint 30 ment fel.
:cry: :cry: :cry: :shock: :shock: :shock:
abbol 10 rajtam maradt. :cry: :cry: :cry:

Ennyit a kilokrol.

Na befejezem, mert tul sok voltam.

Magi
Vendég
 


Finishben lévőknek nagyon drukkolok!

Celesztina: Én 3 óta nézegettem az órát, és volt már 5 óra is, mire sikerült elszundítanom. Sajna viszont 6-kor keltem és azóta is fent kukorékolok. Olyan dög vagyok! Lehet, hogy visszafekszem egy órácskára, hogy legyen erőm főzni és a tegnapi takarítást befejezni.

Plusz kg-ok: Már 17-nél tartok és én is kezdek vizesedni.
És a köldököm felett megjelent némi csík-szerű valami is, nem tudom, az-e, mert inkább kék, mint lila, és néha erősebb, néha alig látszik és kis rövidke és hullámos vonalka és vízszintes irányú. De valószínűleg stria, mert a picurom is mindig oda-oda nyomja magát, ahol megjelentek, biztos nem bírta a bőröm az állandó strapát. :(

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsokat a szopizással kapcsolatban...de ne feledjétek mi ma holnap már másfél hónaposak vagyunk,tehát túl vagyunk az első időszakon.Amúgy figyeltem már arra mit eszek,ittam a sok folyadékot,a tejserkentő teát,ettem a homeós bogyókat,fejtem de semmi de semmi javulás.Az első hónapban még szinte minden rendben volt...hát ez van.Viszont a nyugalmas és stresszmentes élet abszolút nem volt jellemző valószínű ez is nagy negatívumként hatott ki ránk.Mert ugye mi sokat voltunk kórházban is... :( Ott a szopizáshoz gyakorlatilag sosem volt megfelelő körülmény,a fejéshez is alig...szóval :? ez így alakult...

SZŐLŐ MENNEK A DRUKKOK!!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


2 napja voltunk uh-n

BPD 86, FL 65, TTD 75

súly kb. 2200 g


Jól felhúztam magam,mert a doki szerint is kicsi a pocakom meg a baba is pedig még van szűk 6 hét és a 9. hónapban nő min, 1 kg!
A pocakom 105 cm, viszont a mell-és csipőbőségem 110 cm val.szeg az a megtévesztő.
Naponta sétálok kb. 1 órát a doki az se pártolja, pedig 1 egész napot nem bírok ki itthon az tuti,na mindegy majd rakok fel képet h mekkorák vagyunk most.
Tomit jól beijesztette h kicsi a baba,pedig szerintem átlagos.

Kép
kritta
 
 


Virág nagyon ügyes vagy,hogy már gyarapodtok!

Zsuzsó gratulálok nagyon szép formás a babád!

Adri neked is gyönyörű Adri!

Szössz ti is arik vagytok! Ugye még mindig kb. egy súlyban van Alízzal Fruzsi?

Pumpónak nagyon drukkoltam! :roll:

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!

Celesztina! Boldog házassági évfordulót nektek! :D

A kilókhoz még csak annyit, hogy én meg úgy tudom, hogy az utolsó hetekben nem nagyon hízunk már. Legalábbis ezt olvastam. És nekem ez valahogy be is jön, mert amennyi édességet és szénhidrátot eszem mostanában :roll: ... 2 hét alatt fel kellett volna szednem még 5-6 kilót és ehhez képest nem változott a súlyom. Én is túlsúllyal indultam, a terhesség előtt még diétáztam is. Olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy nekem a tartalékaimat is felhasználta eddig a baba (+10-nél tartok). Vékonyabb lett a karom, lábam, arcom, a pocakom nőtt.

Szibi! Használjátok ki az utolsó kettesben töltött hétvégét. De jó, hogy tudod, legkésőbb mikor babázol. :D

Én is szeretnék még egy kettesben eltöltött programot szülés előtt, csak azt nem tudom, melyik hétvége lesz az utolsó. Lehet, hogy mostantól minden hétvégére kellene valamit szervezni. :D :lol:

Magika! Én kérdeztem a légzésfigyelőt. A tájékoztatóban írja, hogy nem lehet túl közel rakni a figyelőt a lapokhoz. Ezért kérdeztem. (Nem a ti ágyatokra gondoltam, hanem a baba ágyában lévő lapokhoz nincs-e túl közel a figyelő?)
De akkor nektek bevállt ez a távolság. Köszi.

Kritta! Szerintem nem kicsi a baba, és igazad van, én is úgy tudom, hogy az utolsó hetekben heti 250 g-ot híznak kb. És a séta sem árthat az utolsó időben. Segít a babának beilleszkedni.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Mezsó! Neked elfelejtettem írni, hogy ugyan én nem vagyok tapasztalt anyuka, de már többször láttam olyan esetet, ahol a baba már több hónapos volt (3, 6) és akkor apadt el egy kicsit a tej. Utánna visszaállt. Tehát, nemcsak az elején fordulhat elő, ne add fel. Tudom, hogy nehéz hónap áll mögöttetek, de ha most már nem lesz annyi stressz, hátha helyreáll. Ha meg nem sikerül, akkor sincs semmi baj. Én ezt csak azért írtam, hogy ha még van energiád, próbálkozz.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Sziasztok!

Én megint hatalmasat aludtam az éjjel, de a pocakomat fordulásnál egyre nehezbb áttennem egyik oldalról a másikra :lol: :lol: Lassan kézzel emelem mert egyszer "otthagyom". A jóslóim estére elmúltak, mostmár nem "pánikolok" feleslegesen (eddig se pánik volt csak pár napja nem tudtam eldönteni menjünk vagy ne menjünk). A szülésznő azt mondta hogy ha bármi kétségem van, inkább menjünk be, majd megvizsgálnak aztán ha azt mondják hogy még nem, akkor eljövünk haza. Inkább minthogy parázzak meg rohanni kelljen. Tetszik a hozzáállása nagyon, örülök hogy ő lett a választott szülésznőnk. :)

(és még mindig iszonyat álmos vagyok, pedig kb fél órája keltem fel :oops: :oops: )

Kritta, szerintem nem kicsi a baba... Már nem emlékszem nekünk mekkora volt 34 hetesen, de 36 hetesen volt 2800-3000 gamm körül, BPD meg 96 mm volt.

Ja, és CSÖPPKE! Veled álmodtam. Megszületett Batyu, helyesebben BatyuK, mert ikreket szültél. :D :D Másnap (!) meg már meghívtál minket (fórumosokat) kajálni magatokhoz és Szösszenettel beszéltük hogy milyen finomat főztél :lol: Azt hiszem kicsit sokat fórumozok. :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Celesztina: Boldog házassági évfordulót!

Kritta: Nem kicsi a baba, ne aggódj, teljesen átlagos. Legalább nem lesz óriásbébi. Amúgy a mérésekben nem nagyon lehet megbízni, mert az enyémet 32. héten az egyik doki 2300 grammos óriásbébinek mérte, a másik pár nap után 2000 grammosnak, ami meg átlagos. Ennyit erről.
És a pocid sem kicsi, mert az enyém 34 hetesen 107 cm volt, tehát nem sokkal nagyobb, mint a tiéd, pedig mindenki szerint óriás-pocakom van, igaz, én 164 cm vagyok és a mellbőségem is csak 90-es.

Most már befogom, megyek dolgomra. Mindjárt jön a zuram és ebéd után hétvégi bevásárlás lesz a program.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lanyok!

Keszitettem meg egy par kepet!
Elozetes, a tobbit meg szerkeszteni kell.

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Nekem folyamatos ez amenstruáció érzés. este elmúlt, majd elkezdett fájni, majd elaludtam és reggel újra. És felhívott a barátnőm, hogy azt álmodta szülök. lehet, hogy nincs sok hátra?

Magika, nekem úgy tetszik, hogy Katalin nem csak rugiban van:) olyan képet talán nem is láttam róla. Az én fiamnak is vannak menő nacijai és mindenki hülyének nézett miatta:)

Gumimaci, én is szerencsés vagyok, mikor utoljára mérta védőnő 32. hét körül, akkor tartottam 7kg-nál. de ez a 11. héttől száítva. előtte fogytam, szóval még kevesebb. sztem már 10 felett vagyok, mert elkezdtem vizesedni, de már nem izgat. tönklábam van és kész:)

lányok, használjátok ki az utolsó hétvégéket, akinek az van:)

nekem focizós lesz, ma is és holnap is meccsre megyek.
ma nem lesz szép idő? én úgy tudtam...

lolka_zs
 
 


Sziasztok!
Hírek Kerekes Zsuzsától:

"Bianka még mindig inkubártoban, kezd gyógyulni a tüdőgyulladásból, most kékfényezik. Én holnap mehetek haza. A tej kezd beindulni, lefejve kapja meg"

Zsuzsa,
Kitartás!!! Szorítunk nektek! Bianka erős kislány, fel fog épülni!!!

Kép
emi29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?