Új privát üzeneted érkezett!

Lili,
Balázsnak az anyatejes időszakban, annyira híg volt a kaksija, hogy csak akkor nem folyt ki, ha éppen "elkaptam", amikor jön és felemeltem. Próbáltunk több fajta pelust is, de egyik sem volt jobb.

Kép
bandika
 
 


Lili, Hunor a derekától a sarkáig szokott kakis lenni :lol:
Vendég
 


bzsuska írta:Védőnő azt mondta hogy ne adjak neki se karfiolt se cukkinit se semmi primőrt:(:((:(:(. Mert az is teli van nitráttal. Én eddig csak a sárgarépáról tudtam... De most komolyan mit adjak akkor neki? krumplit almával????

minden primőr tele van nitráttal...
biot adok én zöldségből ilyenkor.
(a cukkini, meg a brokkoli is az extranitrátos kategória a s.répával együtt)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Anda!
Én úgy tudom hogy csak három évesen mehetnek oviba. Sőt itt nálunk sajnos hiába töltik januárban majd a három évet évközben nem veszik be őket csak szeptemberben. Három év van megcélozva nekem az itthon léttel de az a baj hogy vagy előtte viszem fenti okok miatt bölcsibe mert oda is csak szeptemberben veszik be őket évközben csak akkor ha van hely de hát mennyi seélyem van hogy két hely legyen janurában :( három és fél évig nem hizsem hogy megtehetem hogy itthon legyek hogy egyből ovival kezdjünk. :(

Nyára szobatiszták? Hogy álltok vele, elkezdtetek már bilizni?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


aanda írta:Vagy ovi csak 3 éves kortól van?

helyfüggő, hol mi a rendszer.
Nálunk 2.5 év után már felveszik, ha szobatóiszta.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Akkor az a rengeteg főzi a frigóban mind kuka???????? :cry: :cry: :cry:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hello!

Játszóházas Ildikó írt, hogy tudnánk-e nekik képeket küldeni a buliról. Mindenki beleegyezik, hogy elküldjem nekik a linkeket?

Szép napot mindenkinek!
20140901102739
 
 


Wish,
olyan ügyesek vagytok Balázzsal,jó olvasni a soraidat.

Bandika,
:lol: igen,sajnos a nagyszülőket tanítani kell,mert annyira nincs fogalmuk a dolgokról,vagyis annyira más minden,mint az Ő idejükben!

Lili,
én Chicco sterilizálófolyadékot használtam,sosem főztem ki a cumikat.Most ha újat veszek,csak alaposan lemosom.
Pelusból milyet használtok?Mert én a teszkósat használtam,de amióta nem akciós,átálltam a Liberóra,az sokkal jobb,és csak 4 ft-al drágább,mint a másik.Azóta a kakinak esélye sincs kijönni,mert olyan magas a belső gumija.Kipróbálhatod azt is,hogy 1-el nagyobb méretet veszel,így hátul jól felér a hátáig.Én már régóta a 12-22kg-ig valót használom,pedig még csak 11,5 kilósak!

Zsebi,
nálunk olyan a bölcsi,hogy folyamatos a beszoktatás,mert általában 2 évesen adja be mindenki a gyerekét.Ezért már tavaly be kellett iratni őket,hogy tutira legyen hely.Az nem baj,ha végül nem mennek,de nekik tudni kell,hogy mikorra számítsanak rájuk.Akkora a túljelentkezés,hogy a helyükre egyből fel tudnak venni másokat.
A szobatisztaságot jövő nyárra értettem,akkor lesznek 2,5 évesek.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi,
Liberot használunk, és tutkó jó méretet, naygobbat nem tudnék még ráadni, mert ez se kicsi. Valahogy úgy kakil mindig a kiscsaj, hogy fölfele megy egy csíkban, és a hátán jön ki. Ahelyett, hogy a bugyorban gyűjtené :lol: A legklasszabb az egészben az, hogy utána úgy kell leügyeskedni róla a bodyt, hogy a feje ne legyen kakis :roll:

KépKép
lili73
 
 


Lili!

Háát, próbálom szépen megfogalmazni. de van aza kaki adag, amit nincs pelenka ami felfogná... na de értelmes lett. Szóval amíg az enyémek anyatejesek voltak, tudtak nyomni akkorát és ugye hígat+pisi, hogy a hátuk közepén landolt, és ez kijött ugyanúgy a pampersből, minta a babyloveból és a liberóból. Mindegyiknál történt ilyen balesetünk. Na és igen utánna próbáld levenni a bodyt-róla úgy, hogy a haja se legyen sz.ros... Be szoktam hajtani a bodyt a kakira és úgy letudod venni, csak utánna a mosásnál anyázol, mert duplán lesz olyan.

Ja ha hasra fekteted őket, akkor a hasuk lesz olyan. :lol:

tényleg hasra nem próbálod őket rakni néha?

katyerina
 
 


Bandika,
Olivérnek is 5 foga van, olyan vicces! :lol:
Most, ha megjön, akkor 3. nap elmegyek vérvételre, majd kb. 2 hét múlva a doktornőhöz, és majd akkor derül ki, hogy mikor kezdhetünk. Remélem, nem kell várni még fél évet a várólista miatt! :twisted: Ti mentek vmikor konzira?
A Corvinuson fogok államvizsgázni, most őszre tervezem – ha el nem halasztom vmi miatt. :roll: Bár már azután csak egy alkalmam lesz, mert letelik a 2 év… :?

Katyerina,
Hű, tök érdekes munkád van! :D De ezt miért nem tudod csinálni a lányok mellett? Éjszakázós?

Zsebi,
nem válaszoltál a pü-re.

Pompi,
Most jutott eszembe, hogy van egy segítő módszer fogyáshoz. Sokan nem pártolják, de én már elég sokszor lefogytam gyógyszertől, és sose lett semmi bajom – bár tudom, ez nem mérvadó. Most van egy tök legális, viszonylag normális- és kevés mellékhatást kiváltó gyógyszer a piacon, Reductil a neve. Anyu is szedi meg a tesóm is, a gyerekorvosuk ajánlotta nekik, Ő is azt szokta szedni, ha felugrik pár kiló. Anyu már 4 kilót fogyott, a tesóm meg 1,5-et, de mondjuk neki nem kell sokat. Ja, 1,5 hét alatt. Az agyban kapcsolja ki az éhségközpontot. Nincs benne semmi káros cucc. Én mindenképp szedném, ha nem kezdenénk neki a kistesó-projectnek, de így inkább nem.

A játszóházasok amúgy csak azt tudják, hogy internetes babás fórum vagyunk, mást nem. Szóval mehetnek nekik a képek? Zsebi, Pompi?
20140901102739
 
 


Katyerina,
igen, én is pont úgy szoktam levenni, ahogy te + anyázok a mosásnál :?
Naponta többször is teszem őket hasra. Aliz már hosszú percekig tartja magát, nézelődik, nagyon édes. Aztán, mikor kezd hanyatlani a fejecskéje, kezd bőgicsélni, visszafordítom. Barnus viszont még nem emeli a fejét, és vagy belealszik a hasonfekvésbe bánatában vagy elkezd sírni, úgyhogy teszem is vissza a hátára, nem bőgetem sokat. Menni fog az, most már nem izgulok. Csak neki mindenhez egy kicsit több idő kell, mint a húgának.

KépKép
lili73
 
 


Lili!

Nagyon ügyesek vagytok! Te is meg a manók is! Tök jól csinálod!
Nálunk kb 2 hét lemaradás van köztük. Gaja később kezdett el, ülni, mászni állni, menést csak most próbálja, Maja meg már megy.
De, igazán meg nem lehet elkülöníteni, mert annyi apró dolog van amit meg előbb, vagy máshogy csinál mint a Maja. Aztán mindig van egy pont amikor összeér a tudásuk. szóval fej-fej mellett haladnak.

Hajni!

nem több műszak, de ahány laborban jártam eddig, azért az asszisztens bement 8-ra megcsinálta amit kértek tőle és 4-kor leejtette a pipettát és hazamnet. Bocs a kivételektől. Míg a kutató, szakértő és kicsit szellemibb munkát végző, még benn van 5-kor, meg esetleg még 7-kor is...
és ha ehhez még hozzá vesszük azt, hogy Gödöllőről kell bejárni, akkor a gyereknek reggel 7-kor már oviban kell lennie és ki tudja mikor hozom el.... és ez nem mindegy. Én úgy döntöttem, hogy családot szeretnék és nem érdekel a karierr, abban inkább próbálom támogatni apát....

katyerina
 
 


Hajni,

Tőlem mehetnek a fotók, de sztem elég nekik elküldeni egy pár jól sikerültet meg a csoportképet, nem?
Hú, akkor Nektek is hamarosan lehet drukkolni a kistesó miatt. Kíváncs i vagyok, hogy milyen hosszú most a várólista. Mi jövő januárban mennénk csak újra, ahhoz kb. ősszel kell majd bejelentkzni, addigra talán már a szopinak is vége lesz.
Tegnap teszteltem egyet, mert még mindig nem jött meg, de egycsíkos lett, pedig még terhes tüneteim is voltak :lol: .
Én úgy tudom, hogy az a kétéves határidő megszűnt és most már bármikor lehet állámvizsgázni. A BGF-en tuti így van

Andi,
A bölcsiben itt is túljelentkezés van, csak egy bölcsi van az egész városban, magánról is csak egyről tudok egyelőre. Lehet, hogy lassan nekünk is be kellene iratkozni. :roll:

Kép
bandika
 
 


Tegnap voltunk méreckedni, 9,5 kg a drágám :D Nálunk nincs lassulás, fél kg körüli hízás per hó stabilizálódott :)

Na, az én karrierem se fog szárnyalni egy darabig, legalábbis nagyon remélem, hogy kistesó után fogok csak munkára egyáltalán gondolni is.......

Wish
nagyon tetszett, ahogy írtad, hogy ülsz és gyönyörködsz a gyermekben! Nálunk is az van, ha látja, hogy olvasok, akkor ő is azt akarja olvasni

Most egy kis szabadság van, szüleim sétálnak Zalánnal, én meg egyedül itthon :D takarítani kellene, de ahhoz nincs kedvem...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mit jelent, hogy primőr zöldség?Azt majd nem lehet neki adni soha?Vagy ez most mi????
Vendég
 


Bandika,
csak gondoltam megúszós leszek, és nem töltögetek fel újra egyenként képeket nekik. 8) :roll:
Sajnálom az egycsíkost, de bármikor lehet abból még kettő csíkos!
Annak nagyon örülnék, ha jól tudnád a 2 évet! :wink:

Katyerina,
értem, hogy gondolod, most én is hajlok rá, hogy a fentebb írt okok miatt inkább apa karrierjét helyezzem előtérbe. Csak belegondolok, hogy azért még én is viszonylag fiatal leszek, mikor már annyira nem lesz szüksége(ük) rám. Anyu otthon volt velünk a húgommal, otthon dolgozott. Szerintem én azt azért eléggé utálnám ezt egy idő után. :roll:

Emma,
tényleg brutál sokat hízik még mindig Zalán, tök durva! :shock: Ha így halad, ő lesz a csúcstartó! :lol:

Lafi,
én nem vagyok nagy szakács, éppen ezért is veszek üvegest. Meg azért is, mert abban legalább ellenőrzött cuccok vannak, így adom neki a legjobbat szerintem. Bár tudom, hogy 3 évesen nyilván nem ehet pépes-üvegest sajna... :? :lol: Te miket adtál már Hunornak?
20140901102739
 
 


lafead írta:Mit jelent, hogy primőr zöldség?Azt majd nem lehet neki adni soha?Vagy ez most mi????

minden primőr, ami nem szezonális. Mindennek magas a nitráttartalma, amit üvegházban nevelnek (a fokozott műtrágyázás miatt).
Én semmi ilyet nem adok ill. csak biot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika, Wish, Anda, Emma (?), Zsebi (?),
Boldog névnapot! :D
20140901102739
 
 


Hajni,
KÖSZI előre is!

MINDEN ANDREÁNAK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!

Emma,
Neked is!(ha tényleg így hívnak)

Wish,
ezek szerint Te is Andi vagy?(mert akkor már 5-en vagyunk!)

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Felülem mehet a kép a játszóházas nőnek. :) bocsi hgoy nem válaszoltam még de nem jutottam idáig. :oops:

Andi!
nálunk is így van a bölcsi hogy túljelentkezés van és ha van üresedés beveszik őket évközben is ha a listán pont mi jövünk. De szerintem esélyem nulla hogy egyszere két hely ürüljön.... :(

Jaj ez az ülök és nézem a gyereket nekem ma volt annyira édesen eldumálak egymással. Most a legújabb hogy a virágzó virágokra vannak rákattanva kapam egyet (névnapomra) és feltettem a polcra na ők megálltak alatta és mutogattak dumáltak egymásnak majd nevettek egyet és eljöttek onnan. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MINDEN ANDINAK ÉN IS NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


LÁNYOK!
Holnap akkor talizunk? Azt beszéltük hogy amikor BKV sztrájkol ezentúl akkor talizunk, tehát holnap. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 



Sziasztok!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok :)

Bandika :)
Van amit felkockázok, van amit nem. Főleg az állagától függ. A körtét pl hoszúkásra szeletem fel és úy kapja, meg a paradicsomot is, a banánt elnyammogja szépen egészben, narancs gerezdben megy, répa ha szétfőtt, akkor egészben, ha keményebb, akkor darabolva. De ha pl látom, hogy nem harapja el rendesen valamiért, amit adok neki, hanem csak betömi a szájába, akkor elveszem és felkockázom.

Lafi :)
Ha tudsz biopiacon vásárolni, akkor nem drágább a kaja nekik, mintha bébiétel vennél. Balázsnak általában két hétre 2-3000 Ft szokott lenni a zöldség és a gyümölcs, és egy üveg bébiétel is 2-300 ft között van. Tehát 10 bébiételes étkezés árából én 14 napig tudok neki enni adni, ami legalább 2x14 étkezés, de mostmáe, hogy reggelizik is talán több is. Igaz veszek külön bio zabpelyhet, kölest, rizst meg ilyesmit is, de az nagyon sokáig kitart.
Meg őszintén megvallva mostmár, ha nincs itthon bio zöldség, akkor főzök neki rendesből. Most pl már vagy 3-4 hete nem jutottam el a biopiacra. Még 1 szem biokrumlim van, ami már a fél fogára sem elég Balizsnak :)

Orsi :)
Tejtermékből is biot adsz? Én (gyümölcs) joghurtot igen, de pl sajtot, krémtúrót nem.

Anda :)
Igen én is Andi vagyok. Bandikával mi vagyunk a Balázs-Andi vonal :D

Zsebi :)
Én próbáltam ma talizni veled, de lepasszoltál :lol: Viszont elvileg hétfőn még szép idő lesz, úgyhogy nagyot játszózunk majd!

Kép Boldog névnapot minden druszámnak Kép

wish
 
 


wish írta:Orsi :)
Tejtermékből is biot adsz? Én (gyümölcs) joghurtot igen, de pl sajtot, krémtúrót nem.

joghurt bio, sajt az felhozatalfüggő, de sokszor bio.
krémtúrót nem eszünk. Sima turót veszek, abból ált. a nádudvarit, mert az mindenmentes, bio túrót amúgy a tescoban láttam, de nem oda járok vásárolni, így az ált. kimarad.
(a sparban van a sajátmárkás bio, de annak én érzek egy mellékízt, így nem vált be)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta: bio túrót amúgy a tescoban láttam

A tesco-s bio túrót én keserűnek éreztem. A nádudvarit kipróbáljuk. Szívesebben adok neki én is saját pacsmag krémtúrót, mint a bolti cukrosat. Bio joghurtból szoktam ízesített venni, abban agave szirup van finomított cukor helyett.

wish
 
 


Lányok!
Mi a véleménytek a nem kötelező védőoltásokról? Jövő héten megyünk a 2.védőoltásra, mire számítsak? A védőnő azt mondta, hogy bizots, ami biztos fél szem lázcsillapítót adjak majd neki, nagyon nyűgös lesz?
A másik, hogy öltöztessem, ha kiviszem a levegőre babakocsiban? Eddig bady, rugu, meleg kezes lábas, és vékony sapi volt, illetve ha szükség volt takaróra, az is, de szerintem már melege lesz! Adjak mondjuk a rugi alá zoknit, illetve kardigán+takaró, ez így jó? A sapka az természtesen marad! :wink:
Olvasom, hogy sokaknak már ennyi idősen átalussza az éjszakát. Mi 7-kor fürdetünk, utána kb. fél 8 körül szopi, elalszik, és éjfél f.1 körül már kukorékol. Ébresszem fel 9 óra körül enni? Én kb. addigra kidőlök, így le is fekszek, de akkor ő általában alszik. Úgy szeretném, ha 5 óráig kibírná, vagy ez csak álom???? :lol: :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta: A védőnő azt mondta, hogy bizots, ami biztos fél szem lázcsillapítót adjak majd neki, nagyon nyűgös lesz?
A másik, hogy öltöztessem, ha kiviszem a levegőre babakocsiban? Eddig bady, rugu, meleg kezes lábas, és vékony sapi volt, illetve ha szükség volt takaróra, az is, de szerintem már melege lesz! Adjak mondjuk a rugi alá zoknit, illetve kardigán+takaró, ez így jó? A sapka az természtesen marad! :wink:
Olvasom, hogy sokaknak már ennyi idősen átalussza az éjszakát. Mi 7-kor fürdetünk, utána kb. fél 8 körül szopi, elalszik, és éjfél f.1 körül már kukorékol. Ébresszem fel 9 óra körül enni? Én kb. addigra kidőlök, így le is fekszek, de akkor ő általában alszik. Úgy szeretném, ha 5 óráig kibírná, vagy ez csak álom???? :lol: :oops:

nem értek egyet a védőnőddel. Egyáltalán nem kell, hogy előre lázcsillapítót adj, egy csomó gyerek abszolút gond nélkül veszi az oltásokat - ráadásul 2 éve az újak vannak forgalomba, aminél még kevesebb a tünet. Én csak akkor adok, ha hőemelkedése kezd lenni.
De Máté és Lili teljesen tünetmentes volt mind1ik oltásnál. Levinek adtam előre kúpot, mert őt még a 2 hós - senkinek sincs baja tőle típusúoltás - is kiütötte, és belázasodott.

öltöztetés: hülye szabály, hogy 1 réteggel több, mint amit te felveszel, de kapaszkodónak jó. Ha ilyen 15-20 fok van, akkor szerintem body+rugi+zokni+takaró... ha hidegnek érzed, akkor még egy takaró (én is takaróval bugyolálós típus vagyok, azt könnyebb levenni róla, mint a ruhát :) és atied is még van olyan kicsi, hogy ne rúgja le

Az, hogy a gyereked alszik-e ennyi idősen éjjel v. nem tíus kérdése, ha nem alvós típus, akkor egy 2 hóssal nem tudsz még mit kezdeni, hogy aludjon.
Kipróbálhatod az "álometetést" azaz "ébreszted" 10 körül, akkor van gyerek aki utána jobban alszik,Máté uúgy aludt mintha nem ébresztettem volna. De a bnőmnél bevált, és utána csak 5kor keltek a fiai.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika :D ,
a 2 hós az kötelező, nem? Vagy akkor melyiket adatod be? Ha a kötelezőt, akkor attól szerintem se lesz baja, ezek már modern vakcinák. Szerintem tedd össze a két kezed, hogy a fiad csak fél 1-kor ébred. Az enyém ált. 3-4szer kelt még a múlt héten is. Vagy többször. Azóta alussza át az éjszakákat, amióta elválasztotta magát és tápit kell neki adnom. És szerintem nagyon kevés gyerek alussza át az éjszakát 2 hósan.
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Donika,
Mi nem adtunk szuri után rögtön lázcsillapítót, a doki se ajánlotta. Éjszaka amikor lázas lett a 2 hós oltás után, akkor kapott egy fél kúpot, és ennyi elég is volt. Sokan nem lesznek lázasak, akkor meg minek gyógyszerezni? Mi is fél 8-8 körül alszunk el, és 1 körül ébredünk fel szopizni, utána meg 4 körül is. Szerintem ennyi simán belefér, nem olyan nagyok még :D Nővérem babája még most is szopizik 3-4 alkalommal éjszaka, pedig már 7hós. Majd elmúlik ez is :wink:
Vendég
 


Wish!
Oké lepasszoltalak de hétfőn potolunk.

Na engem sem hagyjál ki az Andi-Balázs volanból. :):):)

Köszöjük a köszötéseket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Donika, én beadattam a rotát, és szerintem a többit is...sokan nem asatják be, mondván ha elkapja, kapja...én máshogy látom.
Azért a kullancs ellenit mindenképp beadatnám...

Másik:body+rugi+satyó+takaró(k) ilyen időre.

Másik:ha 38,5 alatt van a fenékben a hője, nincs gond, minek asnál be előre lázcsillapítót????felesleges...max megelőzésképp borogatni azt a lábit ahova kapta, minden pelusozánsál, hidegvizes borogatás és esetleg tovább fürdetni egy kicsit mint egy hűtőfürdő....de ez utróbbi is felesleg ha nincs baja...
Vendég
 


borogatás: a tuti. Melltartó-betétet kell vízbe áztatni, szuper mennyiségű vizet képes felszívni,és jól hűt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika

Olivér minden kötelező védőoltástól belázasodott, így én adtam kúpot neki.
Én azt olvastam, hogy a gyerek kb. 3 hónapos korától érzi az éjszaka és nappal közötti különbséget, addig csak 3 órás periódusai vannak, ami evés-alvásból áll.
Olivér 3 hónapos korában aludta át az éjszakát először, vagyis hajnali 5-ig és ez 4 hónapos korára kitolódott 7 órára. Azóta szinte minden éjszakát átaludt.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, átnézek ide is.

Hajni,
köszi a szem-szakértést! Felhívtam az orvost, szerinte is könnycsat elzáródás, kamillás forralt vízzel borogassam. Hétfőn jön oltani, és ha nem javul, ad szemcseppet.

Lafi!
Te a pneumococcus oltást is beadattad? A rota után nagyon óvatosnak kell lenni, mert mi is megkaphatjuk.
A babáknál hogy van a láz-hőemi viszony? Nem ugyanúgy, mint nálunk, csak a fenékben mért hő -0,5 fok? Azt írtad, hogy 38,5 alatt nincs gond, tehát 38, de az nem láz már???

Donika!
Úgy tudom, a tápszeres babák hamarabb alusszák át az éjszakát, mert a tápszer nem olyan könnyen emészthető, mint az anyatej. és azt hiszem, Pandácska blogjában múltkor azt olvastam, hogy 6 kg-os baba már tud egyfolytában 7 órát aludni. Az én babám sem alussza még át az éjszakát (ő anyatejes).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömbi, de jó ,hogy ide írsz, ezek a kérdések inkább ide tartoznak...
szóval én majd mindent beadatok, a rotát már beadattak, azt hat hóig szokták, a többit majd 1 év után.
fenékben 38,5 alatt még oké, a dokim szerint, utána van gond, 38,0 és 38,5 között ő hűtöfürdőt javasol, azután kúpot, 38,0 alatt pedig megelőzésképp borogatást....

én is így látom, tápos babák végigalusszák....mi 2 hósan már végigaludtuk az estét...
Vendég
 


gömböcske írta:rota után nagyon óvatosnak kell lenni, mert mi is megkaphatjuk.
A babáknál hogy van a láz-hőemi viszony? Nem ugyanúgy, mint nálunk, csak a fenékben mért hő -0,5 fok? Azt írtad, hogy 38,5 alatt nincs gond, tehát 38, de az nem láz már???

Úgy tudom, a tápszeres babák hamarabb alusszák át az éjszakát, mert a tápszer nem olyan könnyen emészthető, mint az anyatej. és azt hiszem, Pandácska blogjában múltkor azt olvastam, hogy 6 kg-os baba már tud egyfolytában 7 órát aludni. Az én babám sem alussza még át az éjszakát (ő anyatejes).

hogy érted, hogy a rota után óvatosnak kell lenni???
a rotát nem tudod elkapni gyerektől , mert abban nem élő vírustörzs van. A rota elég súlyos dolog (szinte mindig kh a vége), ha elkaphatnád oltottól, nem lenne szerencsés.

az éjszakai átalvás nem tápszer-anyatej-függő. Csak és kizárólag a babától függ (a súlyhatárt én 5 kg-nak tudom).
Nálunk Levi és Lili is 3 hós korukra már aludtak éjjel.

láz-hőemelkedés. fenékből felet le kell vonni, én 38.5 alatt nem csillapítok lázat, csak felette.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömbi, sztem te arra gondoltál, hogy rota után 2 hétig alaposan kell kezet mosni pelusozás után és análkül nem kéne a gyerekhez nyúlni....legalábbis ez áll a tájékoztatóban...én eleve sem nyúlok análkül hozzá, szóval ez csak egy figyelmeztetés inkább....
Vendég
 


Donika!

Nekünk a kötelező oltások nem okoztak semmi gondot. Szinte észre sem vettük, még csak levertek sem voltak.

Valaki írta a kullancs okozta agyhártya elleni oltást! Mit tudtok róla? 1 éves kor után mehet, de hallottam azt is, hogy 3 éves kor előtt több a mellékhatása mint a hatása. Mi azért eléggé ki vagyunk téve a kullancs támadásnak és jó lenne beadatni, csak pont nyárra esne az oltás és nem tudom, hogy ér-e valamit. Jobban örültem volna, ha télen be tudjuk adatni...

Ez az átalvás dolog meg talány zámomra, 2-7 hós korukban átaludták az éjszakát, 7 hó-tól meg összevissza kelnek éjszaka. Bár szerintem szomjasak, de nem sikerül megfejtenem, hogy mikor ki és hogyan kel. Igazából nem az a baj, hogy kelnek és szopiznak, mert az egész 5 perc/gyerek, meg alszom is közeben, hanem, hogy éppen a mély alvásból riasztanak fel...

katyerina
 
 


Találtam tökjó táblázatot az oltásokról (lap alján ):
http://www.babavedelem.hu/cikk/56

A pneumococcushoz azt írja, hogy lehetőleg 2 hós korban el kell kezdeni. Szerintem akkor még senki se adatja be.

Ez a link meg az ajánlottakról egy összefoglaló leírás:
http://www.babavedelem.hu/cikk/27

A kullancs-ellenire azt írja, hogy 1 éves kor után lehet beadatni. Én egy csomó embert ismerek, aki hamarabb megkapta. (pl. unokatesóm fia 3 hósan, a tesóm fia 7 hósan...)

Ezt írja a rotáról:
"Hat éves koráig minden kisgyermek legalább egy alkalommal megfertőződik." Durva!
20140901102739
 
 


Katyerina,
ez a kullancsos nekem is talány... A tesóméknak meg az unokatesóméknak nem volt vele gáz, pedig jó hamar megkapták az elsőt. De elfelejtettem, hogy hányszor kell kapni, és hogy hányadik után ad védettséget. De talán már ad az első után is. :roll:
20140901102739
 
 


mi kullancsot 1év 6 hósan kezdtük.
én 1 évet tudok

van 1 oltás, 1 hónapra rá még 1 - ekkor lesz azt hiszem 80%os a védettség, majd 1 év múlva megint 1, akkor lesz 100%, majd 3 évente... azt hiszem.... deez nem 100%

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
tényleg, ez a 3 évente most már rémlik. Basszus, jó sok! :?
20140901102739
 
 


Lányok! :D
Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Azt hiszem nem fogok előre beadni lázcsillapítót, inkább majd figyelem!
Akkor kezes-lábas már nem is kell? :oops: Mindig attól félek, hogy megfázik, de a kocsiban meg melege van, főleg ha rásüt a nap!

Gömböcske!
Nővérem kisfia 2,5 hósan átaludta az éjszakát, és kizárólag anyatejet kapott. Na azért még reménykedek én is! Az 5 kg-ot nem sokára elérjük! :lol:

Lafi!
A rotát mikor adattad be?

Hajni!
Igen, a kötelezőt adatom be a jövő héten! nagyon édes a kisképen Olivér, nagyon figyel valamit! :P

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:Akkor kezes-lábas már nem is kell? :oops:

attól függ mennyire vastag :)
nekem ilyen időkre van egy polár egyrétegű kezes-lábasom, az tökéletes :)
a nagyon vastag overall már meleg.

ma jó hülye szél volt amúgy :evil:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, rotát 24 hétig kell beadatni, mármint a 3 v. 2 oltás megivásának addig kell megtörténnie.
mi 23 hetesen végeztünk

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szerintem sem anyatej, tápszer függő az éjszakai alvás sőt szerientem a megevett kaja mennyiségével sincs összefüggésben. Nekem két hós koruktól alusszák át az éjszakaát pedig ők korababák is voltak kis súllyal és csak anyatejet kaptak.

De volt már arra is példe hogy nem itta meg a kajájának a felét elfelejtettem később odaadni neki és úgyan úgy aludt reggelig. Meg volt már olyan is hogy tök sokatt vacsorázott (ekkor már rendes főzelék) bevágta a tejet is és mégis kiabált hajnalban.... szóval nem lehet ezt tudni.

Katyerina!
Nekem is volt egy ilyen időszaka kb. 7 hóan BAlázsnak hogy kért enni. Először adtamneki aztán már csak vizet ivott picit és aludt is tovább. Aztán ahogy jött el is múlt ez a szokása. :) Amúgy nekem is csak ez a bajom hogy kikelek az ágyból ezzel pont annyira ébredek fel hogy már nem olyan igazi az alvás, de ez van.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


A tesóm kisfia is átaludta elég hamar az éjszakát és Ő is kiz. anyatejes volt. Olivér is az volt, mégse fordult elő, hogy egyszer is lett volna olyan mákom, hogy végigaludjon akár egyet is. Biztos vannak olyan babák is, akik tápszerrel se alusszák végig az éjszakát, de nálunk tutira az oldotta ezt meg. Ezzel azért nem azt mondom, hogy pici babák csak azért kapjanak tápit, hogy hátha, de nálam pl. tök egyértelmű volt, hogy nem volt elég O.-nek az anyatej, mert egy idő után elkezdett fogyni, és végül le is választotta magát. Elég sok anyukától hallottam már egyébként, hogy tápszert ad estére csak azért, hogy a gyerek tovább aludjon. A házban is a múltkor kaptam egy ilyen "jótanácsot"... Engem mondjuk csak akkor zavart a fölkelése, ha már ilyen 5-6 alkalommal v. többször kelt, de csak ezért sose adtam volna neki tápit.
Summa summárum, nem ettől függ, hogy átalussza-e az éjszakát, de megoldhatja a tápszer - szerintem. :D

Donika,
köszi! :D Nem tudom, mit néz ám annyira! :lol: Ez egy talikép, és Zsebi Eszterével vannak rajta az eredetin. Tényleg nagyon édesek!
20140901102739
 
 


Orsi!:D
Ma nálunk szuper idő volt, így csak a rugi alá zokni, és takaró volt rajta a kint alváskor, és nagyon édesen szundizott! :D
Köszi a rota infót!

Zsebi!
Nagyon ügyesek voltak az ikrek, már a 2. hónaptól, az nem semmi! :D
Mindegy, ha így marad, az is jó, lényeg, hogy jól érezze magát! Csak azért lenne mégis jó, ha átaludná, nem lennék délutánra fáradt, na de nem panaszkodom!

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: