Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon szép a kis Vivi! Judy, gratulálunk hozzá nagyon.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lányok!

Hogy kell értelmezni a méhszájra vonatkozó számokat?

bedike
 
 


Bedike - az első szám jelenti a méhnyak hosszúságát, a második szám a külső méhszáj, a harmadik a belső méhszáj állapotát. Az utolsót nem tudom. Ha a méhszájak még zártak és a méhnyak sem rövidült még, akkor ez a szám 3000. Nekem 2100, tehát a méhnyak 2 cm, a külső méhszáj pedig egy ujjnyira nyitott. Remélem jól írtam. Látom már te is közeledsz a végéhez! :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 

 
 

mankabi!
Nekem 2111! Nyitva van a külső és a belső méhszájam is!
Csak nem értettem a számokat!
Nekem, azt mondták bármikor jöhet a babuci!

Neked sincs már sok hátra!

bedike
 
 


sziasztok, Judy, nagyon édes a kislányod!!!!! Azt megkérdezhetem, hogy az orvosod ki volt?

Bedike, az számok jelentését én sem értettem, úgyhogy köszönöm a kérdést, manka neked pedig a magyarázatot :) nekem ilyen számokat még sosem mondtak, lehet hogy csak a terhesség utolsó szakaszában?

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Judy, gratulálok a gyönyörű Vivienhez! Kikkel szültél? :)

Bedike, itt vannak infók a méhszájról:
http://www.babanet.hu/faq/termas01.php

illetve ezt találtam:
3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

Manka, nekem is volt már ilyen, de elmúlt és nem lett belőle gond.

Lányok, a terhelés vc előtt mennyivel nem lehet enni?
dóri797
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkot!

Nagyon alapos voltál Dóri! :)

Kicsit egyszerűbben:
1. szám: a méhnyak hossza,
2. szám: külső méhszáj,
3. szám: nyakcsatorna,
4.szám: belső méhszáj zártságára vonatkoznak.

Szalamandra!
Ezeket a számokat az orvos a kiskönyvedbe írja be minden hónapban amikor mész hozzá. Hüvelyi vizsgálat (Cervix Score) oszlop. :)

Manka!

Örülök, hogy alakul a méhlepény helyzete.
Biztosan normális még ilyenkor is a 2100-as, mert megkérdeztem a dokitól, hogy meddig szedjem a magneB6-ot és azt mondta a 37. hét betöltéséig. Utána már bármikor jöhet a baba. Nyilván ha szedem akkor nem fog olyan gyorsan kinyílni. Nem is bánom, mert még van 2 előrehozott vizsgám az egyetemen.

Iroko!
Megbeszéltem Mírával, hogy csak akkor bújhat ki amikor a lila színű orgonák nyílnak!!! :D

Kép Kép
rozsaag
 
 


rozsaag

Köszönöm kérdésedet, jól vagyunk - még mindig 2100-at írtak a papíromra. A magzatvíz is OK, baba jól megrugdosott a CTG végén, úgyhogy feltornázta magát 160-ig, doki bácsinak is tetszett a ritmus. :D Az UH szerint nem lesz kicsi a baba, bár tisztában vagyok vele, hogy nem mér pontosan, de már most 2,7-3 kg között becsülte meg a súlyát, és a doki szerint "nem kicsi a feje". Remélem azért kifér. :oops:

bedike
Most néztem, hogy kb. ugyanakkorra vagyunk kiírva? (bár azt hiszem a vonalzóm nem lett jó, mert az orvos május 14-gyel számol, de a 18.heti UH szerint május 12. a dátum).

Csatlakozom a szép babákhoz gratulálókhoz!!!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


dóri

A terheléses cukorvizsgálat reggelén semmit nem ehetsz, és ajánlatos az előző este is könnyű vacsit fogyasztani, nem túl későn - ez megemelhetné az alap vércukorszintedet másnap reggel. Elvileg reggel 7-kor kellene, hogy éhgyomorra levegyenek tőled vért, aztán megiszod a lötyit, és 2 órával később megint leveszik. Addig nem szabadna mászkálni sokat (mert a mozgás leviszi a vércukrodat és akkor nem lenne megbízható az eredmény), azt javasolják, hogy olvass a váróteremben.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Mankabi, Rózsaág örülök a jó híreknek!
Mankabi, amit leírtál olyan, mintha beszorult volna vaalhova levegő, vagy az izmok húzódtak volna. Ne aggódj.

Üdv az új jövevénynek Judyt!

mtunde
 
 


rózsaag, úristen, te még egyetemre is jársz? nem semmi! :) remélem azért nincsenek túl nehéz vizsgáid! :)

ezeket a számokat nekem még sosem írta be a doki a kiskönyvembe! Igaz, hogy mást sem, a védőnőnél tett egy szem látogatás dátumán kívül nincs benne más. Védőnőt egyébként nem hanyagolom el, csak átmenetileg albérletbe elköltöztünk leendő (és volt) lakhelyünk környékéről, s megbeszéltem vele h költözés után keresem meg újra, addig telcsi. A doki mindig megcsináltat minden vizsgálatot és el is mondja az eredményt, de soha semmit nem írt be a könyvbe. Az baj? a gyermekágyi segély vagy a GYES ha jól tudom, négy védőnő-látogatáshoz kötött - ez tényleg így van?

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra!

A juttatásokhoz kell a kiskönyv másolat és majd egy igazolás is a dokitól, hogy megjelentél nála azt hiszem kilencszer...

Szerintem ne hagyd, hogy ilyen hanyag legyen a doki, mert mondjuk, ha valamiért bemész az ügyeletre, akkor elég nehéz lesz info nélkül a dokinak tájékozódni... meg szerintem a juttatásoknál is gázos. Szóval jobb, ha időben pótoltatod. Én nem vagyok egy jogszabály tudor, de szerintem neki vezetni kell a kiskönyvet.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Én próbálok türelmes lenni és szótfogdni, hgoy élvezzem minden pillanatát, de ez most még elég nehéz. A gyomorbántalmakat annyira nem élvezem, mást meg még nem érzek. :cry: Pedig figyelek ám nagyon! TAlán már csak egy-két hét és tényleg érezhetem, hogy nem vagyok egyedül. Erről jut eszembe. Tudom, hgoy nehéz lehet leírni, de próbáljátok meg légyszi! Milyen érzésre számítsak? Honnan fogom tudni, hogy ez már ő?

Judy - Még egyszer gratula vivihez. NAgyon cuki!

Örülök, hogy mindneki jó eredményekkel tért haza!
Orgonások kitartás! :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


manka, dóri!

Köszönöm az infót!

szfgabi!
Én is május 12.-re vagyok kiírva!

bedike
 
 


szia bettyna,

szerintem ez a "milyen érzés" egy olyan kérdés, amiről mindenki szívesen fog mesélni neked :)

én a 17. héten éreztem először Rózit - tudtam, hogy összekeverhető a bélmozgással :), illetve hogy bugyborékolás, mások szerint lepkeszárny-mocorgás -szerű :) lelkesen figyeltem, érzek-e valamit, illetve érzek-e olyat, amit máskor sosem. Így sikerült észben tartanom egy érzést, ami számomra leginkább olyan volt, mintha egy pillanatra megszorult volna a levegő a belembem (bocs, Rózi :) ). Mivel ez csak egy-egy pillanat volt, megjegyeztem, s később, amikor a kiscsaj egymás után négy határozott rúgással ajándékozott meg, akkor örömmel konstatáltam, hogy igen, ez tényleg az volt :)

nekem elég sokáig tartott a rosszullétes időszak, és, ahogy az öregek szokták mondani, akkor múlott el, amikor megmozdult a baba :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


és addig nekem is nehéz volt élvezni a dolgot, a sok émelygés-rosszullét- aggódás-szorongás mellett :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Betty, nekem olyan mocorgás-szerű volt először. Valahogy olyan zizegés, mint amikor érzed, hogy kicsit mocorognak a beleid, de ez nagyon kellemes, picit csikis.
Nekem is a babamozgásokkal múltak el a rosszullétek.
Hidd el, amikor először érzed majd, tudni fogod, hogy ez Ő és onnantól kezdve megváltozik minden. Nekem olyan volt, mintha egy édes álomba csöppentem volna. Ez azóta is tart, bár most már egy-egy jól irányzott rugás a hólyagomra néha kizökkent az édes mámorból. :shock: :D
dóri797
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint sok minden történt amióta nem voltam! :( :o

Annyira cukik a képek a picikkel, már kezdek írigykedni..... :oops: :oops:

A LÉNYEG!!! Voltam tegnap Szabó dokinál!

Azt hiszem jó döntés volt. Nagyon szimpi volt Csilla is, úgyhogy már az első pár perc után nem is voltam feszült, aztán meg a doki is... Nagyon aranyos volt, pont úgy kezelt és beszélt hozzám, ahogy azt én szerettem volna! :P :P

Köszönöm mindenkinek aki ajánlotta!!
Ha jön a baba biztos hozzá fogok menni! :lol: :lol:

Mindenkinek szép estét!
andy
andy79
 
 


Lányok!
Úgy tűnik tegnap az egész topic Szabó dokinál volt! Biztosan összefutottunk, csak nem tudtunk egymásról.

Szfgabi!
Kérted az uh-t, vagy anélkül is megnézett a doki?
Lehet, hogy hárman leszünk együtt a szülészeten, ha jön egy jó kis front májusban??? (Te, Bedike és én)

Szalamandra!
A IV. évfolyamot végzem (7. szemeszter). Keresztfélésves a képzés ezért majd csak jövő márciusban lesznek az államvizsgáim. Az is izgalmas lesz egy 10 hónapos baba mellett. :shock:
Egyetértek Beneildivel. Nem is értem az orvosodat. Mi alapján tudja, hogy előző alkalommal milyen volt az állapotod, milyen vitaminokat/gyógyszereket szedsz ha van ilyen, vagy milyen volt a méhszájad állapota, vérnyomásod stb. stb.
Irgum-burgum! Ki az orvosd??? :evil:

Szbettyna!
Onnan fogod tudni, hogy ez már Ő, hogy ilyen érzést még nem érzékeltél előtte.
Nekem nem hasonlít a bugyborékoláshoz a baba mozgása. Leginkább ahhoz hasonlítanám, mint amikor a mutató ujjaddal megütögeted egy kicsit a pocakodat, vagy a karodat. Ugyan ezt az érzést fogod érezni (vagy nem :) ), csak belülről.

Andy!
Örülök, hogy szimpatikus volt Szabó doki!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szbettyna - nekem is pontosan ugyanolyan érzés volt, ahogyan azt Rozsaag leírta, azonnal tudtam, hogy ez ő, nálam lepkeszárny, bugyborékolás és hasonlók nem voltak, ráaadásul az volt a legfurcsább, hogy pont szilveszterkor, éjfél előtt pár perccel jelentkezett először, ez a 16. héten volt.

Rozsaag - le a kalappal, hogy még tanulni akarsz a baba mellett, nekem is van egy folyamatban lévő tanulmányom, de most halasztásban vagyok.

Andy79 - örülök, hogy jók voltak a tapasztalataid.

Köszönöm mindenkinek a nyugtatást!

Dóri - a terheléses vércukor vizsgálattal kapcsolatban csak ugyanazt tudnám leírni, mint amit Szfgagi írt, nekem is ugyanezeket mondták. Nem hiába ugyanaz a dokink. :lol:

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


jajaj! legközelebb megkérem, hogy vezess be a kiskönyvbe az eredményeket. már csak azért is, mert úgyis más dokinál kell folytatnom (legegyszerűbb oka, h a mostani nyári szabin lesz a szülés körüli időszakban). De, ugyanígy akkor lesz szabin Szabó doktor, akihez olyan sokan jártok és dícséritek, és akit sajnos emiatt én nem tudtam választani. Következő jelöltem Tidrenczel Zsolt, de még nem kerestem meg (dokim fixál vele időpontot).

őszintén szólva én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan érezte meg a babát :) én neki voltam keseredve, hogy még nem érzem egyértelműen, és pont fórumot olvasgattam, hogy ki mikor érezte meg, amikor végre egyértelmű jelzést adott a kiscsaj :)

egy darabig egyébként nem sokat mocorgott, vagy legalábbis napjában csak pár alkalommal éreztem, főleg reggel és este. Már éppen kezdtem volna aggódni, hogy csak nincs valami baja, hiszen mindeki azt mondja, az övé mennyit mozog, erre az elmúlt egy hétben intenzíven rákezdett ő is :) nagyon rendes kislány, mindig megnyugtatja a mamáját, de tényleg :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!
A mocorgást, legalábbis az elején, én ahhoz tudtam hasonlítani, mintha egy kis izom rándult volna össze a hasfalamban. Nagyon fura, egyben vicces érzés volt, tetszett :-) Aztán később egyértelműen rugdosott, néha nem is kicsit, volt, hogy sztep-aerobic órát tartott a gyomromban :-) aztán egyszerre éreztem jobb és bal oldalon, amint próbálja tágítani a helyet :-) de a legjobb az volt, ezt kb egy hónapig csinálta, illetve egy kicsit szerintem a méhem is közrejátszott, ráfeszült, mintha homorított volna egy nagyot, a háta a hasfalam felé, és hirtelen teljesen csálé lett a hasam, jobbra vagy balra dudorodott :-) ezt vagy két percig fenn tudta tartani :-) arról nem is beszélve, amikor a lengőbordáimat próbálta átrendezni :-)

vizsgálatok: nekem egy olyan igazolást adott a doki a szülés után, hogy négyszer jelentem meg, szerintem annyi kell és nem kilenc, de tényleg figyeljetek erre, mert a GYÁShoz tényleg megnézik a kiskönyvet és benne kell lennie a pecséteknek, eredményeknek. A laborokat meg AFPt, ilyeneket nekem a védőnő szépen beleírogatta a könyvbe, azt ugyan nem számít, de egyszerűbb később, mint a leletek között keresgélni, lesz a végére egy csomó.

ruhák: nekünk van tescós is, C&As is, mind jó. Van néhány kengurus is, de messze azok a legdrágábbak, csak egy-két ellenállhatatlan cuccot vettem ott. Sok jót lehet a börzéken is kifogni, és igen, turkálóban is vettem vadiújnak kinéző, nagyon jó tapintású, a cimkéje szerint biopamut rugit 700 forintért. Eléggé megérte...
danann
 
 


Az előzőhöz: lehet, hogy nem a GYÁShoz, hanem ez egyszerihez kell tényleg a 4 vizit.

ÉS lemaradt, elnézést: JUDYT, nagyon édes a kislány, gratulálok! :D
danann
 
 


rozsaag

Nem kértem az uh-t, de mivel terhességi cukros vagyok, a doki most minden alkalommal csinál, azt hiszem azért, mert ilyenkor nagyobb a veszélye, hogy a méhlepény nem működik rendesen - de eddig minden teljesen OK :D .

Az előttem szólókhoz csatlakozva: én is onnan vettem észre, hogy mocorog a drága, hogy a hasam furcsa alakzatokat kezdett felvenni, pl. zuhanyzás után az egyik irányba domborodott, ami ugye nem természetes :wink: plusz ehhez társult a "bélmozgás"-szerű érzés (kb. 16-17. héttől), amiről sejtettem, hogy a baba lehet, de csak később vált számomra bizonyossá, hogy az, amikor már gyakrabban és határozottabban éreztem.

Rucik: a tescós ruhák tényleg jók, nem kell félni tőlük, igaz még csak egy beavató mosáson estek át. Anyukám amióta tudja, hogy jön az unoka, folyamatosan lesi a cora és az auchan babaruha-kínálatát, és sok akciós árú terméket sikerült venni (varrónő és ért az anyagokhoz, úgyhogy a várhatóan tartósabb darabokat válogatta össze) - szerintem is érdemes ott gyakran körbenézni. A kenguru szép és jó, de méregdrágának találom, még ha törzsvásárlói kedvezményt kapsz is. Vettünk még 1-2 jobb minőségű darabot a brendonban is, de csak mert úgyis voltak pontjaink, amit le lehetett vásárolni. Jó annak, aki kap ismerősöktől, nekünk nem volt igazán kitől, na meg nem egy gyerkőcöt tervezünk, hanem mindjárt 3-at :oops: , szóval eltesszük.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


SzBettyna,
Nyugi tutira tudni fogod, hogy a baba volt az. Olyan mintha lufi pukkana ki a bőröd alatt. 15+0 voltam amikor éreztem, a kádban háton fekve. Utána naponta bejelenkezett Dóri :D Nagyon jó érzés :D Én még 4 hétig hánytam, szóval rám nem volt igaz, hogy mocorgásnál elmúlik a hányinger.
Vendég
 


Betty - megértem, hogy még nem tudod teljesen átérezni a várandósság boldogságát. Én is szendvedtem a hormonoktól. Hánytam is, de szerencsére csak reggelente, és utána egész nap tudtam enni, meg sokat voltam rosszkedvű. És emiatt jól felturbóztam magam, hogy miért van rossz kedvem, hiszen ott van a pocimban a kis lurkó, akit annyira várunk, és örülünk neki, nekem meg mégis rossz kedvem van, nincs kedvem semmit csinálni és csak bőghetnékem van folyton. Ráadásul egyik barátnőmnek sem volt ilyen, ezért is aggódtam, hogy akkor velem mi a baj. Aztán szerencsére elmúlt, mikor éreztem a mozgását a 17. héten. Én sem buborékokat éreztem, hanem mintha valki :-) az ujjával nagyon finoman megbökné a hasam belülről. Másnap már egy elég erőteljes rugást éreztem. Azóta meg egyre gyakrabban. Ma éjjel pl. felébredtem fél 2-kor, és csak 3 után aludtam el, mert mindig mikor visszaaludtam, az én pici Ambikám nekiállt bulizni odabent :)

Rozsaag - tényleg le a kalappal, hogy most tanulsz még. Én munka mellett csináltam, az sem volt egyszerű, de a baba mellől nem lehet szabira menni... Szóval minden elismerésem :)

Kitartás! Hamarosan te is érezni fogod, és hidd el, minden megváltozik. Szóval nem sokat kell már kibírnod!!!! :)

Szalamandra - nekem is a védőnő vezeti a kiskönyvemet, írja be a leletek eredményét, de a doktornő is be szokott írni. A gondozási bejegyzéseknél már 5 bejegyzésem van. A doktornőm meg is dícsérte a védőnőmet, hogy milyen rendes, ritka, aki ilyen szépen precízen kitölt mindent. (legalábbis gondolom az ő kismamái között ritka)

dytke
 
 


bocsi, valahogy összekeveredtek az irományaim, a Kitartás! kezdetű sort még Bettynek írtam :)

dytke
 
 


Remélem nem marad ki semmi amit szeretnék.

Bettyna! Nekem buborékszerű valami volt az első mozgás, szégyellem érte is magam, de csak 19. héten vettem észre... Az akkori dokim kedvesen megvígasztalt, hogy a vékonyabb lányok szokták előbb észre venni. :oops:

Szalamandra! Ha dokit váltasz, akkor meg főleg pótoltass - nekem szépen volt vezetve a könyvem - doki és védőnő is egy grafomán volt- de Szabó doki még így sem tudott mindent kihámozni a korábbi leletekből :D

Szfgabi! Neked biztatásképpen akartam írni. Nekem Lillu a 37+0 héten volt az UH szerint 3000 gr +- 10% doki szerint. Nekem a terhesség alatt végig nagyon nagy BPD-mondott bárki, aki látta és ijesztgettek is. Kicsit elkeseredve kérdeztem a dokitól, hogy akkor hány kiló lesz és akkor azt mondta, hogy ne parázzak, sacc per kb. 3,5 -re számoljak. Aztán 4 nappal a kiírt időpont előtt lett egy 53 cm 3550 gr kistündérem. Gyönyörű volt, meg kicsit csúcsfejű -de kifért szépen és gyorsan! A kórházban szinte csak nagyobb babák voltak akkor.
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


sziasztok!

A nagyobb növésű babákról jut eszembe: Ti hogy álltok a terhesvitaminok szedéséhez? Én szedtem már teherbeesés előtt, aztán az első 4 hónapban végig, nagyon lelkiismeretesen (Béres Gravida). Azóta viszont csökkentettem az adagot, csak 2-3-4 naponta szedem: valahogy bennem marad azt a (lehetsége,s hogy tév-) képzet, hogy a vitaminoktól túl nagyra nő a baba, és valahogy próbálnék jobban a "természetesség" talaján maradni. MagneB6-ot viszont gyakorlatilag állandóan szedek, egyrészt néha elég stresszes a munkám, másrészt ha nem szedem, jönnek éjjel az izomgörcsök, és kevésbé tudok aludni.

És, az alvásról: én iszonyú rossz alvó vagyok, terhesség előtt is így volt, és mióta terhes vagyok én még nem aludtam át egy éjszakát sem: legrosszabb esetben óránként-félóránként felébredek, nem tudok visszaaludni, órákig fennvagyok - jobb esetben csak felébredek 2-3-szor, de visszaalszom, ez még elfogadható. Ez az alvászavar előtte is megvolt, de most végképp kifáraszt. Ha valakinek van tuti ötlete, szívesen fogadom (esti meleg tej megvolt, este teát azért nem szívesen iszom, mert akkor biztos fel kell kelnem pisilni, és az rontja az esélyeimet). Ja, próbálkoztam még jógalégzéssel, még leginkább az segít a visszaalvásban, de nem orvosság a felébredésre.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra,
Én az első 3 hónapban szedtem csak, utána rengeteg gyümit meg zöldséget ettem, persze közben is. Szerintem nagy babám lett főleg hozzám képest. Ez genetika, és nem a vitaminok hatása. Hiába vagyok én pici, a párom nagy, így nagy babánk lett :D Ismerek olyat aki végig szedte 2800 lett a babája, és olyat is aki nem szedte, 4000 felett szült :wink: Magnéziumot már az első pillanattól szedtem, és a terhesség végéig így is maradt. Napi 6 Magneb6.
Vendég
 


igen, arra én is gondoltam, hogy genetika, csak mintha úgy általában nagyobbak lennének a babák, mint régebben voltak. Mikor a hugom megszületett 4 kilóval, csodájára jártak a szülészeten, ő volt a legnagyobb (ez '78-ban volt) - mostmár az, hogy egy baba 4 kiló, mintha tök átlagos lenne. Ezek miatt gondoltam, hogy nemcsak genetika... lehet, hogy a jobb minőségű táplálkozás is segít.... Mindenesetre egyelőre a sok zöldségre hajtok :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra - én egyáltalán nem szedtem, csak a folsavat 16 hétig. Megkérdeztem a házidokomat is (mert azért ő jobban képben van az egészségügyi állapotomat tekintve, mint a nőgyógyász, akit nem olyan régóta ismerek), meg a nőgyógyászt is. Az én házidokim inkább a természetesség híve, és a nőgyógyász is azt mondta, hogy ő nem szokta kifejezetten javasolni, de ha gondolom szedjek. Hát én nem szedtem. Sokan azt írták ilyen fórumokon, hogy aki szedte, annak tökéletes volt a vérképe. Nekem enélkül is mindig tökéletes :) És beteg is utoljára 2001-ben voltam (leszámítva a műtéteket, amik ettől függetlenek voltak). Szóval én is inkább sok gyümölcs, zöldség (de ezeket amúgyis kívánom), tej, és tejtermékek, és igyekszem változatosan enni, hogy mindent juttassak a szervezetembe. Eddig minden rendben velünk, és remélhetőleg eztán is minden rendben lesz. Amúgy a házidokom azt mondta, hogy ha akarok szedni, akkor bármilyet szedhetek (az A vitaminra azért figyeljek, de napi egy vitamintabelttával nem nagyon lehet túladagolni), de mellé folsavat. Mert a magzatvédő vitaminok magzatvéd hatása főleg a folsavban van.

dytke
 
 


Szalamandra, én előtte 3 hónapig + a 7. hónapig szedtem rendszeresen Elevitet, és 4330gr lett Samu. Állítólag a nagyapám és az öccse voltak ilyen, sőt, ennél kb 1 kilóval nagyobb babák, talán tényleg genetika. Mindenesetre rajtam elfért egy ekkora baba. :-) Én is ismerek olyat, aki végig szedte, és 2500 lett a baba, igaz, ott az anya is picike, és vasággyal 40 kiló. Általában én azt gondolom, hogy van annyi esze a természetnek, hogy nem növeszti nagyobbra a babát, mint amekkora ki is fér, különben már rég kihaltunk volna.
Ami az egyre nagyobb babákat illeti: a felnőttek is egyre nagyobbak, magasabbra is növünk, meg szélesebbre, szerintem természetes, hogy a babák is nagyobb súllyal, testhosszal születnek. Biztos összefügg azzal, hogy bőségesen van kajánk, nem fenyeget az éhenhalás veszélye... :D
danann
 
 


Sziasztok!

Kérdeztétek, hogy kiknél szültem, Gulyás dokinál és szégyen-gyalázat, de a szülésznőnek a nevére nem emlékszem, csak annyira, hogy Éva. Pedig bemutatkoztunk egymásnak, de a nagy extázisban nem jegyeztem meg :oops:
Majd a 6 hetes kontrollon megkérdem a dokit.

Amúgy én végig szedtem az Elevitet, a utolsó hónapokban 2-3 naponta és 3150gr lett a babám. Szerintem is inkább gyümölcs, zöldség, de a tél közepén korlátozottak a gyümölcs-zöldség variáció, így én úgy voltam vele, hogy ezzel pótolom.

KépKép
b_judyt
 
 


Szalamandra, én terhesség előtt kb heti két gravidát+ fél folsavat ettem, aztán a terhesség első 3 hónapjában kétnaponta ugyanez, azóta heti 1-2 szem gravida, de azt is csak akkor, ha eszembejut, hogy esetleg pár napja nem ettem elég gyümit, zöldséget, ilyesmit.

A dokim egyébként meg sem említette, hogy kellene szedni bármit, igaz, nem is kérdeztem.

Nálam is játszik a MagneB6, min. napi kettő, de néha 4-6 szem is kell, attól függ, hogy milyen napom van, illetve most vettem észre, hogy a frontoktól is erőteljesen függ! :?
dóri797
 
 


Köszi mindenkinek az infókat a terh. vc-ról! :)
dóri797
 
 


Szalamandra - én a terhesség előtt nem szedtem vitamint. Amikor kiderült, hogy baba van a pocakban, elkezdtem az Elevitet (saját választás és döntés volt, mert ha eszel elég zöldséget-gyümölcsöt és megfelelően táplálkozol, naponta többször eszel és odafigyelsz, hogy mit eszel, akkor nincs szükség rá, legfeljebb folsavra) mert úgy éreztem nem megfelelően táplálkozom és télen egyébként is nehezebb zöldséghez-gyümölcshöz jutni. 3 hónapig napi 1 tablettát szedtem, azóta 2-3 naponta vettem be egyet és az elmúlt két hétben ha keményedtem bekaptam 1 db MagneB6-ot is. Vasat szednem kellett már az elejétől, mindig is vérszegény voltam és ez tovább romlott. Most felemelték a vas adagom 3*2-re és kaptam a keményedésre napi 3*1 Magnerotot, Ca-ot is szednem kell a lábgörcsre, így felhagytam az Elevittel, elég arra figyelni, hogy mindet külön időpontban vegyem be, mert rossz hatással vannak egymás felszívódására. Egyébként még beszedtem voltam azt a pár szem Elevitet ami a dobozban volt.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Én mindkét terhességemnél Elevitet szedtem. A Bernusnál 8 hónapig és 4 kiló lett, a Marcinál 3 hónapig és 3100-zal született. Szóval lutri szerintem, nem olyan nagy a különbség.
Ti le tudjátok nyelni normálisan? Én mndig küzdök vele, olyan nagy egyszerűen nem csúszik le. A védőnőm most azt ajánlotta, hogy ha újra el kezdek szedni valamit,akkor legyen Eurovit + folsav. Ez is tökéletes lesz és legalább kisebb. :-)

A Magne B6 nálam is csodákat művelt, akkor tudtam csak sétálni,ha beszedtem párat. :-)

Ági

Kép
iroko
 
 


Iroko - akkor ezek szerint nem csak az én háziorvosom van azon a véleményen, hogy mindegy milyen vitaminkészítmény ha mellette folsavat is szedsz. Az Eurovit nem mellesleg fele annyiba kerül, mint a magzatvédő vitaminok. Bár én csak folsavat szedtem.

dytke
 
 


Az Egyszeri szülési segélyhez kell az igazolás a dokitól, hogy 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson. Ezt automatikusan megkapod a kórházban a zárójelentéssel, ezt kell majd leadnod. A kiskönyv nem kell, talán ezért vezeti hanyagabbul a dokid. De ha más orvoshoz mész, mégiscsak jobb, ha benne van minden. Igaz, mindenhol a leleteket kérik, és nem a kiskönyvet... :?:

Magzatmozgás: benét várva kérdezte az akkori dokim, hogy érzem-e már, mire én azt válaszoltam: "ha ez nem bélmozgás, akkor igen" erre ő beírta a kiskönyvbe a magzatmozgáshoz, hogy +, vagyis hogy már van!

mtunde
 
 


Sziasztok!

Nem kapcsolódik a témához,amit írok, de mivel titeket olvaslak mostanában, tőletek szeretnék sos segítséget kérni.
És bocsi a téma jellege miatt is, de már nem érzem túl jól magam: 2 napja megy a hasam, gőzöm nincs mitől és főleg hogy mit csinálhatok vele. Sokat fájdogál a pocim, remélem, nem a babával van gond! Pl. széntablettát lehet bevenni?Vagy mit? Segítsetek légyszí, ha tudtok!

Köszi: Ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


kincsesi, a széntabletta mehet! nekem is azt ajánlotta a doki annak idején...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Ildi!

Normaflore-t tegyél az innivalódba, azon kívűl egyél sok banánt, igyál sok 100%-os szűrt almalevet, kerüld a tejet! De, ha megvan a doki tel.száma, hívd fel inkább és kérdezd meg, mit javasol (ha nincs, szólj, elküldöm e-mailben)! A hasmenéssel jobb vigyázni, mert az intenzív bélműködés méhösszehúzódásokat válthat ki, úgyhogy nem baj, ha beveszel Magne B6-ot vagy Magnerotot!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szalamandra!
Én szedtem terhesség előtt 3 hónapig és alatta végig az Elevitet + magneB6-ot 3x2, Laura mégis 2800 gr és 52 cm volt amikor megszületett. Vasam és a vérképem tökéletes volt egész terhesség alatt. Az akkori orvosom azt mondta, hogy genetika függő ki, mekkora babát szül.

Most nem szedek semmit, mert mindenféle vitamin kijön belőlem, kivéve a magneB6-ot abból 3x2 kell naponta. Most azonban nem jó a vérképem és vasat is kell szednem.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Sajnos otthon elszállt a netünk, így csak gyorsan a suliból írok, visszaolvasni sincs időm. Talán majd estére rendben lesz minden.

Szóval csak annyit szerettem volna, hogy JELENTEM AZ ISKOLA UDVARÁN KINYÍLTAK A LILA ORGONÁK!!!! :D :D :D

Szép, dugómentes napot kívánok mndenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Kincsesi,
Smecta! Várandósan is lehet és nincs benne semmi ami árthat, mert csak ásványi dolgokat tartalmaz. Nagyon jó, recept nélkül kapható.

Én nem szedtem semmilyen vitamínt a terhesség alatt. Viszont rengeteg zöldség és gyümölcs levet ittam, amit én csináltam itthon. Minden reggel azzal indítottam. Cékla, répa, alma.
A vérképem mindvégig olyan volt, hogy a dokim azt mondta, hogy a férfiaknak szokott ilyen vérképük lenni. :)

Túlságosan vissza olvasni nem tudok. Kristóf oltást kapott és lázas volt. Ma már szerencsére jobb kedvű, de tegnap rettentően sajnáltam, egész nap csak sírt, apával mindent bevetettünk, de sajna nem volt semmi sem jó. :cry:

Lányok kicsit korábban kérdeztem, csak biztos nem figyeltetek...
Nekem Kristóf nagyon izzad. A ti babáitok is?
Pedig nincs túl öltöztetve, és ezért kicsit tanácstalan is vagyok, hogy mit adjak rá, ha kimegyünk. :roll:

Nálunk is megpattant az orgona!!! :P

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! Végül estére doki lett belőle, és szerencsére nem a baba miatt fáj és megy a hasam. Vele minden rendben van! :) Ennek nagyon örülök! De még mindig nem vagyok jobban, hajnalban is begörcsölt a hasam. Most kicsit diétázom.

Szép hétvégét mindenkinek!

Ildi

Márti!
Van új hírem a dokinkról, írok emilt hamarosan!

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Susy!
Nekem Lilla nem izzad annyira, viszont a meleget ő sem bírja... így elhagytam, hogy egy réteggel több a jó neki elvet és ugyanúgy öltözik, ahogy én. Én néha fázom, ő nem... Apától örökölte, a férjem is el van télen is egy pulcsiban a hideg utcán is. :shock: Babaúszáson ált. mindenki fázik, kivéve Lillu. Szóval nyugodtan pakoljátok el a téli holmit... valami jó tavaszi zsákban szerintem Kristóf is jól el lenne kint, bent meg háztartás függő, de mi nem megyünk 20 foknál magasabbra... Felöltözünk, de szerintem a sokkal több fok már nem is egészséges.
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Susy,
Ábel meg tök fázós :shock: ! pelusozás közben is tiszta libabőr, pedig a hálónkban (most itt van a rezidenciája :) ), kifejezetten jó idő van, mert sok az ablak.. fürdetésnél is hősugárzózunk (muszáj!), mert az úrficska annyira fázik, hogy szintén libabőrös és nagyon remeg a kis szája :roll: ... minden kis Csomagocska más és más :) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Ildi, Szentpyr

Én még nem vettem észre, hogy Kristóf libabőrös lett volna, vagy fázna. Valószínűleg ő is apára ütött, mert én már vékony zsákot sem adok rá, csak vastag pulcsit ( de azért alatta felöltöztetem) és még így is izzadt a háta, ha kiveszem a babakocsiból.

Ildi,
Akarom kérdezni tőled ( lehet, hogy már kérdeztem), hogy mikortól lehet babaúszásra vinni a gyereket?
Ti, hogyan csináltátok? Úgy hallottam itthon először szoktatni kell fokozatosan a hidegebb vízhez.

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?