Új privát üzeneted érkezett!

Fanni!
Igen, az volt, meg általános vérkép. Nem tudom, nekem a belgyógyász írta a papíromra, hogy 32.héten kell ismételni és a védőnő adta a beutalót. Lehet, hogy ez is úgy van, hogy 32-34 hét között? Nem tudom! Igaz, én csak holnap töltöm a 32. hetet, de azt mondták, az nem gond!

Akkor a virágok bírták a kiképzést! :wink:

Kíváncsi leszek a mércére, jó nagy, el leszel vele egy darabig! Hát a Hófehérkével én nehezen haladok, de mire kell kész lesz! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,
nagyon szép formás poci!! :P

Hát akkor 2:1 a teszt mellett javára...majd kitalálom.Azért köszi.:wink:

Kép
katica_75
 
 


KAtica én csak a normál vizsgálatokra mentem.. nem volt integrált.. :oops: :roll:

FAnni gyönyörű ikerfiú lak

Én is a teknősös mércét néztem ki magamnak! :lol:

Most kicsit leálltam a gobleinnel, mert ballagási szalagokat gyártok ezerrel, fényképeset, ami leköti energiám nagy részét! :lol:

kicsi fóka május végéig bírom még a munkát! de májusban már nem kapok 12 órázásokat...

és én hülye Péntekre toltam ki a terhelésest, és ma jutott eszembe, hogy sztrájk lesz.. na remélem apa tud fuvarolni :oops:
Vendég
 

 
 

Fanni! Hastámasztón nem gondolkodsz? Főleg, hogy a derekad is vacakolós.

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni,

nagyon egyszerre jár az agyunk. :lol: Én is ma készítettem reggel egy pocifotót, de sajna mire a géphez értem, lemerült az akksija a fényképezőnek. Most még mindig töltődik, a cserét persze nem találom.

Húúúha! Bátor vagy!Nagyon gondolkodom ám én is amércén , nagyon jól néz ki, de olyan nagy! Jelenleg a vukosat készítem, a macis kész, csak a lányok monogrammja hiányzik....

Nálunk nem volt jég!

Lányok,

Pocifotót kérek! Hadd viszonyítsak........ :lol:

Véda,

Csabika nagyon nagy fiú! Jól teszed, hogy nem aggódsz!
A börzére nem lehet elővételben jegyet kapni? Ez a sorbanállás.....:evil:

Kép
viri8
 
 


Véda :P
Elbújtak Csabi méretei az én hozzászólásom előtt... nem vettem észre... Óriási a fiú! Ez megnyugtatja az Anyukát :D Az én csemetéim is mindig nagyobbak, de a fő mindig az, hogy egészségesek. Remélem, az a kamra dolog is rendben lesz!!!

Kisfóka :P
Igen, lehet, hogy a 2. terhelésesnél is intervallum van!
Hófehérkét tedd majd fel mindenképp!

Röfimami :P
Beletrafáltál! Holnap megyek a gyógyászati segédeszköz boltba igazi gerinctámasz-hastartót venni, mert Apa csak így visz el a börzére :roll:
Mondd csak, az a teszt, amiről lemaradtam :lol: mivel több, mint a 12. heti genetikai UH? :shock:

Viri :P
Izgatottan várom a fotód 8)
Azért rendeltem a mércét, mert nekem max. 1 óra van hátra efiből és több nincs. Más meg nem tart itthon :oops:
A jegyelővétel férjecskémnek is eszébe jutott... de szerintem nincs rá lehetőség.

Boni :P
Köszönjük :D
Péntek tényleg sztrájk, még jó, hogy írtad, teljesen kiment a fejemből! Végülis hétfőn is mehetsz ám :wink:

Katica :P
Köszi.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Mert tartalmaz 2 vérvéleti is - a genetikai UH-n kívül - amiből a magzat által termelt kölönböző markerek jelenlétéből következtetnek a 13. 18, 21-es kromoszóba triszómiája okozta rendellenességek kockázatára.

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni!
Felrakom majd Hófehérkét, ha készen lesz! :wink:

Viri!
Holnap rakok fel én is pocifotót! :wink:

Elhoztam az eredményem és az egyhelyben ücsörgös cukorterhelésem is tökéletes lett szerintem, mert tartományon belül van! Éhgyomori:4.50 lett.( 3,61-6,11 tart.) Terheléses: 5.97 (3.8-6-6 tart.) Remélem nem gondolom rosszul! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hűűű, Coca :P , ebből semmit sem értettem, de akkor biztosan nagyon fontos :wink:

Kisfóka :P
Tökéletesek az értékeid! Gratulálok! Innentől már bizti nem lesz elvonva Tőled a szénhidrát :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hűűű, Coca , ebből semmit sem értettem, de akkor biztosan nagyon fontos

Fanni! Én szívesen elmagyaráznám részletesebben is, de úgy érzem, nem érdekel. Az, hogy kinek mi a fontos, az meg ugye egyéni. Ha Te nem tartottad annak, akkor neked NEM lett volna FONTOS.

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Jogos :wink:
De különben utánanéztem és nem lettem sokkal okosabb, mert mind3 kromoszóma rendellenességhez vagy 10 lehetséges betegség is tartozik!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Ezzel nem betegségeket szűrnek, hanem annak kockázatát határozzák meg.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi :P
Köszönöm szépen a csokit! :D Este megeszem mindet!!!!!!!Az egyik kedvencem! 8)

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka
gratu a jó eredményekhez!

Fanni
látod miről maradtál le?! :wink: Jobban vagy már?

Coca
nekem elmagyarázhatod ha még van kedved hozzá. :roll: Ezek élettel összeegyeztethetetlen betegségek génhibái? Mert ha nem, és csak kockázati %-ot adnak meg, akkor hát nem is tudom.. nem biztos hogy meggyőznének...vagy ha nem stimmelnek az értékekek akkor további szűrések jönnek?

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Ezek élettel összeegyeztethetetlen betegségek génhibái? Mert ha nem, és csak kockázati %-ot adnak meg, akkor hát nem is tudom.. nem biztos hogy meggyőznének...vagy ha nem stimmelnek az értékekek akkor további szűrések jönnek?

nem, nem élettel összeegyeztethetetlen pl. down kór.
ha magas kockázati érték jön ki, akkor javasolt a chorionbiopszia (10-15. terhességi hét) vagy amniocentézis (14-20. terhességi hté), ami konkrét kromoszómaanalízis, tehát biztos szűrést ad meghatározott betegségekre. (mindent ugye azzal sem lehet szűrni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :!: Coca :!:
A Down kórt a genetikai UH is szűri!
Az igazság az, hogy én azért nem bízom a vérvételekben, mert nekem pl. az AFP-m is iszonyú magas volt, s másnál is tudom, nem ikresnél is volt magas és "kacsa" érték volt, s elvileg külték volna megszuratni a babát... tudom, hogy "csak" 5% a vetélési esély... de azért az másrészről "csak" 95%, hogy minden rendben zajlik...
Persze ha rendben vannak az értékek, akkor az ember megnyugszik... ez tény.
Nyilván mindenkinek magának kell eldönteni azt is, hogy milyen "nem kötelező" vizsgálatra megy.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

ha holnap beszerzed azt a has és gerinctámaszt, tennél fel róla képet? Kaptam egy valamit én is, ami elég kényelmes, séte közben hordom , jól tartja a pocim. Kíváncsi lennék uaz-e.

Kisfóka,

szuper értékeid vannak! Ügyi vagy!
A pocakfotot még most sem tudom felrakni, még nem töltődött fel az a fránya akku. Lehet tökéletesen leamortizáltam? Holnap felteszem vagy így vagy úgy a képet!

Nekem ma újra erősebben feszül a pocakom. Most már tényleg a viharra fogom..... :?

Kép
viri8
 
 


Az integrált tesztről csak annyit, hogy nekünk Kovács doki és a szülészem is ajánlotta. Igazad van Fanni, megnyugtatott, hogy nem volt eltérés. De ha lett volna...Nem tudom, beleegyeztünk volna a további vizsgálatokba. Pontosan az ikreseknél lehetséges eltérések miatt.

Kép
viri8
 
 


Katica!Orsi már válaszolt.

Fóki! Minden bele! (Mármint a pockodba) :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


fanni73 írta:A Down kórt a genetikai UH is szűri

csak tisztázásként.

olyan, hogy genetikai UH nincs... az egy ugyanolyan UH, mint akármelyik másik. Jó orvos minden UHn megnézi azt amit ott megnéznek. (szakember mondta ez nekem is)

és a genetikai UH ide v. oda születnek downos babák...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zöldi :lol:
Már meg is ettem az egészet, nagyon jól esett! :lol:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


akkor most híztál 10 dkg-t! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Kisfóka,
Gratula a jó eredményhez!! Na igen az embereken lehet kuncogni :wink:

Petipois,
Nagyon szép baba Laura :D Mi az elején állandóan szopiztunk, végül magától beállt 3-4 órára.

Véda,
Dórának is mindig nagyobb volt a combcsont értéke, hosszú lábú is lett, mondjuk apukája majdnem 2 méter :lol: Csabinak szépek a méretei :wink:

Fanni,
Gyönyörű a pocakod, picit irigykedem :oops: Megnézném élőben is :D

Mi kombinált teszten voltunk, és nem bántam meg.

Dórám:
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Pandus! Álomszép baba!

Kép
zölddisznó
 
 


Orsi :P
A genetikai UH valóban csak annyiban tér el, hogy nagyobb az UH készülék felbontása.
Ha nem jó az integrált teszt eredménye, akkor elsősorban amúgy is UH-ra küldenek... és csak ha az nem stimmel, akkor lépnek tovább, úgy tudom.
Születnek down kóros babák, kérdés, hogy voltak-e egyáltalán bármilyen szűrésen...
Nem akarok vitatkozni, én akkor nem láttam értelmét ennek a vizsgálatnak, de ettől még lehet, hogy van :D

Viri :P
Teszek, persze!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus :P
Micsoda szépség! Látszik ám rajta, hogy nyugis baba!
Ha jössz a börzére és sikerül korán odaérnetek (ja és nekünk is 8) ), akkor simán lehet, hogy összefutunk :wink:
Köszönöm a pocidícséretet. Érdekes, hogy már többen is írtátok, hogy irigykedtek arra, hogy pl. nekem még van pocim. Most én nem tudom elképzelni, hogy később hiányozni fog :oops: de azért lehetséges :roll:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Születnek down kóros babák, kérdés, hogy voltak-e egyáltalán bármilyen szűrésen...

én konkrétan kettőt tudok, akik végigmentek minden szűrésen (ami bennevan a terhesgondozásban, semmi extra 4d és egyebek), és downos lett a babájuk.

jah, még véletlenül sem a teszt voksolok, csak annyi, hogy az UH sem mindenható.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi,Fanni és a többieknek is. Témát azt hiszem ezennel lezártam, nem megyünk csak a 12.heti uh-ra mert minden rendben van!/lesz! :wink: (((Ha netán valami eltérést mutat ki akkor,továbbvizsgálódunk úgyis.)))

Panda
csodaszép a kislányod! :P

Kép
katica_75
 
 


Orsi :P
Biztos, hogy van ilyen. Meg még ezer kórság, ami elvileg kiszűrhető UH-val és mégsem szűrik ki... Alá is iratják mindenkivel, hogy nincs garancia... de persze az a vérvételre is áll...
Őszintén szólva a múltkor egy olyan orvos UH-zott, akinél abba sem voltam biztos, hogy nem 2x ugyanazt a gyereket mérte-e le... az majdhogynem egy külön szakma lenne... Nade remélem, holnap nem ugyanaz a doki lesz...

Katica :P
Tény beletásod szerint, kiveséztük a témát :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Katica :P
Ja és ne aggódj, nem ölre megyünk, csak szeretünk kicsit vitatkozni! Abban nincs semmi rossz :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
garancia az nincs... ez nem az az üzeltág :roll:
(meg ugye cosnt egészséges gyerekkel is lehet bármi szülés alatt.... de ne lássunk itt rémeket)

amúgy én UH párti vagyok, mindegyik ygereket min. 3 külön orvos látta (de inkább 4.) így minimálisra csökkent az elnézés esélye.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica! Lezárás után még annyit, hogy az integrált teszt első vérvétele a betöltött 11. hét után kell csináltatni, és abban is van "genetikai UH". Csak azért, mert ha a 12. héten kiszűrnek valamit, utána már nem lehet ezt megcsináltatni.

Kép
zölddisznó
 
 


Igen, engem is megnyugtat, hogy látta őket kórházi doki is, meg genetikus, meg gyakorlott szonográfus is! S hát mi tagadás, az "igazság" a megszületés után derül csak ki... no de nem beparáztatni szegény Fanni kismamit... megy az nekem magamtól is :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:megy az nekem magamtól is :lol:

Neked?
áááá sehogy :wink: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Na, tessék szépen nyugovóra térni! Most!

Kép
zölddisznó
 
 


Jó reggelt! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt Kis Bonikukori!
(Fogalmam sincs hogy tudod ezt így kivitelezni még mindíg?! :shock: Le a kalapom)

Fanni,Orsi :lol: :wink:

Coca
én ezekre a további vizsgálatokra gondoltam,amiket Orsi írt:
"... akkor javasolt a chorionbiopszia (10-15. terhességi hét) vagy amniocentézis (14-20. terhességi hté), ami konkrét kromoszómaanalízis.."(( Ha kiderülne hogy Down-os akkor...hát nem tudom,sztem. akkor is úgy döntenénk h. velünk maradjon.A fél életemet fogyatékosokkal töltöttem,így van fogalmam miről beszélek,ha nekem ez része a sorsomnak akkor kár kapálózni.)) Lehet ezért érzem úgy h. elég a sima g.uh. meg utána egy 4D.

Kép
katica_75
 
 


Fanni,
Én mindenkinek mondtam, hogy soha nem fog hiányozni a pocim, ez lehetetlen, nekem a babám kell végre. Mégis hiányzik, de nagyooon :wink:

Zöldi, Katica
Köszönjük :D
Vendég
 


Jaj PAndus tegnap elfelejtetetm írni, hoyg annyira de annyira szép a kicsi lány, és hogy a játszószőnyegen dőlt ki :lol:
Vendég
 


Jó reggelt! Imádok émelyegni! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok Kedves Kismamik!

Elnézést kérek, hogy már megint itt zavarkodok. Tegnap beszéltem a barátnőmmel - aki szintén kismama - és ő ajánlott egy nagyon jó helyet, ahol babaruhákat lehet venni. Ugyan használtruhaként hirdetik, de azt mondja, hogy sok ruhában még benne a cimke is. Állítólag a viszonteladók is ide járnak és itt vásárolják meg a ruhákat és persze ráteszik a hasznukat.
Ha jól emlékszem olyan árat mondott, hogy kirugikat, bodykat 390-990Ft-ig stb lehet kapni.

És a lényeg, hogy minden hónap első szerdáján hoznak új bálát!!!

http://www.hadakft.hu/dindex.php?id=5

További jó pocakosodást!
Vendég
 


Bocsánat az még lemarad, hogy ő a Rákóczi útiba szokott járni!
Vendég
 


Ismerem, én is járok oda! Néni és bácsi ruhák is vannak. Kb 2 óra, míg át lehet nézni a kínálatot, olyan nagy az üzlet. És tényleg jó!

Kép
zölddisznó
 
 


Te Zöldi a Lehel piaccal szebeni az megvan még? mert én múltkor nem láttam :roll:
Vendég
 


Fanni :D
Tegnap elmaradt felétek a pocidícséretem!!! Olyan szép gömbölyű a hasad, és a bőröd is szép!!! Látom, továbbra is csak szigorúan hasra gyarapodsz :wink:

Panda :D
Gyönyörű a kiscsajod!!! Lehet, Csabi is hasonló méretekkel születik :roll: Ahogy körülnéztem a neten, nagyon kevés babát találtam, akinek 29 hetesen ekkora combcsontja volt. Biztos hosszú lesz, mint drága Apa...

Lányok, most hívtam a dokimat agykamra-tágulat ügyben: végig se mondjam, azt mondta :roll: A szonográfus hölgynek - szerinte - ez a mániája. Állítólag a sokadik vagyok a héten, akit ilyen értékkel a genetikushoz küld, aki már a haját tépi, mert a 7-8-9 mm-es értékek teljesen jónak számítanak. Szóval eddig sem paráztam, de így pláne nyugi van :wink: Sehová nem kell mennem, csak hozzá, a már megbeszélt időpontban. Azt mondta, akkor ő is külön megnézi az agykamrákat, és megmutatja nekem, mit lehet ott "elnézni".

Véda
Vendég
 


Véda!
Jól érezted Te, nem hiába az anyai szív! :lol: Valaki felvilágosíthatná a nőt hogy ne rémisztgesse feleslegesen a mamákat. :?

Kép
katica_75
 
 


Panda,

Dorka baba egyre nőcisebb :lol:
Valóban nehéz nekem is elhinnem, hogy hiányozni fog a pocim. Bár nagyon büszkén vonulok vele bárhol :lol: .

Képzeljétek!
Ma hajnalra álmodtam először a picikkel. Annyira szép babák voltak, el sem tudtam hinni, hogy tényleg a mi a babáink. És sokat aludtak, amitől picit beparáztam. Miért nem akarnak enni egyfolytában?

Dobom a pocifotót! Kép

Kép
viri8
 
 


Én nem gondolom, hogy ez ijesztgetés lenne. Ha eltér az átlagostól valami, az még nem feltétlenül baj, de akár az is lehet! Ez egy figyelmeztető jel, és szerintem sem árt, ha több hozzáértő is megnézi.
Ne legyetek már struccok!
A szonográfus meg nem kockáztathatja a praxisát azért, mert nem figyelt fel egy figyelmeztető jelre!

Kép
zölddisznó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: