Új privát üzeneted érkezett!

nem igazán szeretnék erről beszélni.
ha rendbejöttem, majd írok.
Vendég
 


Szilvi:megértem,várunk vissza minnél előbb! :(

KépKép
lyndee
 
 


Szilvi sajnálom...remélem nincs komolyabb baj, majd gyere, legkésőbb akkor ha babás vagy! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Jelentem megkezdtem az aktuális ciklusomat. :?

Lyndee: tényleg elég lányos, de hát lehet, hogy ez valami megérzés? Amúgy meg majd csinálsz helyette férfiasat ha az kell! :D Szerintem is minél előbb járj utána a munkahelyi dolgoknak. Ha esetleg Tabati Ura nem tud segíteni, írjál a neten valami szakértőnek. A férjem is írt a lakásügyünkkel kapcsolatban és elég hamar válaszoltak.
Tabati: remélem e hónap a mienk lesz!
Szilvi: várunk vissza szeretettel.

Kép
németh
 
 


Kinga:sajnálom pirit,a fene egye meg! :x
De érzem hogy a következő hónapban is sikerül valakinek. :wink:

próbáltam írni egy szakértőnek már kb két hete próbálok bejutni a kérdésemmel,de olyan sokan kérdeznek tőle hogy nem jutok be.
Bízok benne hogy tabati férje tud segíteni nekem :wink:

Sajnos ez tetszett a vonalzók közül a legjobban.a többi egyáltalán nem tetszett.
A nőivonalon sok szép van de nem mutatja a terhesség minden napját,csak heteket. :(

KépKép
lyndee
 
 


Szerintem ne sajnáld ezt a vonalzót! :P

Kép
németh
 
 


Igen de azért vigyázni kell ezekkel a netes jogi tanácsadókkal is, tapasztalatból mondom, mert párom is szokott oda irni, de mondja, hogy sokan jogásznak beállitva magukat irnak mindenféle hülyeséget, mert annyira okosnak gondolják magukat. :roll: Többször még a rendes jogászokat firkálják, hogy baromságokat irnak, meg nem is jogászok, persze ezen párom jókat nevet, meg megvonja a vállát, hogy ő ezt csak hobbiból csinálja, majd mindenki eldönti, hogy kinek hisz, és aszerint cselekszik. Az a baj, hogy sokan akik tanácsot kérnek, azt hiszik, hogy azon az oldalon csak jogászok vannak. Pedig ha én regisztrálok, akkor akár én is osztogathatok tanácsokat bárkinek. Na az lenne még csak szép baleset! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Kinga!

Akkor vége a szenvedéseidnek, s jöhet egy újabb reménykedős hónap. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


De a nyuszik között volt kék ,rózsaszín és sárga.Úgy gondoltam hogy a kék a fiú nyuszi ,a rózsaszin a lány ,a sárga pedig semleges.

úgy döntöttem pénteken elmegyek a dokihoz,hátha lát valamit... :roll:

KépKép
lyndee
 
 


Tabati: látod, milyen kis naív vagyok, erre még soha nem gondoltam. :shock: Igen, most már aztán nagyon reménykedős hónap elé nézünk. Majd lehet, hogy kicsit fárasztó leszek...
Lyndee: menjél csak, én is mennék minél előbb. Legalább a hétvégére megnyugszol.

Kép
németh
 
 


kinga:jó a vonalzód!A katica nekem is szerencsét hozott :wink: Hozzon neked is szerencsét!

KépKép
lyndee
 
 


:D Köszönöm!

Kép
németh
 
 


Tuti én sem birnám ki! Tudod, én már 1 hét késés után a dokinál lógtam. :lol: És azt még nem is meséltem, hogy a barátnőm biztatott fel, hogy sürgősen menjek, és annyira ideges lettem, hogy már minden rosszra gondoltam, felhivtam anyóst, hogy azonnal nyomozza ki meddig rendel a doki, leléptem a munkahelyemről, és az uccsó pillanatban még ottleltem az orvost. Úgy fogadott, hogy Ön az akinek az anyósa telefonált, hogy rosszul van és ájuldozik :lol: Anyósom mindent bevetett, hogy ott tartsa a dokit! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A málnalevél teát lehet ízesíteni ugye?

Kép
németh
 
 


Én semmilyen teát nem bírok meginni ízesítés nélkül... :P Ez tényleg befolyásolhatja a gyógyteák hatását? :roll: Még a méz is? Elvileg az elég természetes dolog... :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Én ittam a málnalevelet egy hónapig és én nem ízesítettem.Eleinte rossz volt de meg lehet szokni. :)
miért Kinga?Elkezded te is?

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!Ma reggelre megjött,úgyhogy egy új hónap,új reményekkel.

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziszko:Igen nagyon jól írtad,új reményekkel!hajrá! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!
Néha átolvasok ide egy másik topikból és látom,hogy milyen gondban vagy. Szóval ha már aláírtad a felmondást,akkor nincs mit tenni! :cry: :cry: Sajna! Hiába vagy most terhes, már nem változtat az aláírott papíron. Most már ugye nem küldhetnének el,mert terhes vagy, de akkor mikor alírtad még nem voltál. Legalább is nem tudtál róla! :cry: Remélem tudtam segíteni!
Ès gratulálok a + teszthez!!!!! :lol: :wink:
susy75
 
 


susy:
Köszönöm hogy Te is foglalkozol a problémámmal!Aranyos vagy hogy írtál,valahogy én is ugy érzem hogy most már mindegy.
Csak abban bíztam hogy igaz hogy aláírtam de a felmondásom csak máj 2-től kezdődik.És ebben az esetben ha elmennék táppénzre nem lépne életbe a felmondás.

Az a baj hogy nagyon kevés az esély hogy most hirtelen találnék munkát.Tök tanácstalan vagyok.
Munkanélküliről menni szülni nem szerencsés.
és ebben az esetben jár e a Tgyás ill gyed?
Annyi kérdés van megválaszolatlanul...de biztos nem én vagyok az egyetlen aki ebben a cipőben jár. :cry:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Gratulálok! :wink:

Passzív táppénzre mehetsz, ha jól tom egy hónapig! Utána elmész munkanélkülire, ami összesen 9 hónap, viszont ha találnak neked munkát, akkor muszáj elvállalnod! Gyedre mehetsz, ott az számít, hogy az utolsó két évben összesen 180 nap munkaviszonyod legyen meg! A gyást nem tom!
gröni
 
 


Lyndee!
Szerintem hiába csak máj. 2-töl kezdödik, változtatni már nem tudsz rajta. Nem volt más választásod, alá kellett írnod? :roll:
Természetesen, ha munkanélküli lennél, akkor azok az ellátások,amiket normál esetben a jövedelem után számolnak ki kevesebb lesz! :cry: Azt sajna nem tudom, ha most táppénzre mennél mi lenne a felmondással, de szerintem nem változtatna rajta. Ha gondolod megkérdezem neked, mert nem vagyok minden kérdésben otthon. :oops:
susy75
 
 


Sziasztok!

Lyndee: passzív táppénz 45nap, de méltányossági alapból, még 45 napra meghosszabbítható. A felmondási időd letelte után tudsz elmenni passzívra asszem. A férjem pont most volt passzív tp.-en csak neki az oephez kellett küldenie minden papírt, mert nem volt kifizetőhely a munkahelye. Ő azután ment el a házidokihoz hogy letöltötte a felmondási időt.

hajni...
Budaörs
 
 


susy:sajnos aláírtam...nem tudtam mást tenni.mit mondhattam volna miért nem írom alá?
Elég tapasztalatlan vagyok még,ez volt az első munkahelyem,és nem vagyok igazán balhézós tipus sem.

Igazán nem szeretnélek vele terhelni,de ha megkérdeznéd nagyon megköszönném!

KépKép
lyndee
 
 


hajni:Mit nevezünk méltányosságnak? vagyis mikor illet meg még +45 nap a passzív táppénz után?
és a passzív táppénz után kell a munkaügyi központba jelentkezni vagy a felmondási idő után egyből?

Bocsika hogy ennyit kérdezek de tényleg tök hülye vagyok mindenhez :oops:

KépKép
lyndee
 
 


Oké, megkérdezem egy ismerösömet. Jelentkezek ha van infóm!
susy75
 
 


suzy:köszönöm! :D

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: igen, elkezdtem inni a málnalevelet. De akkor lehet, hogy nem ízesítem. Remélem megoldódik a munkahelyi probláma is, én sajnos nem tudok segíteni.
Sziszko: akkor együtt kezdjük a hónapot! Remélem sikeres lesz mindkettőnknek!

Kép
németh
 
 


http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL


Méltányosság a passzív jogon igénybe vett táppénz esetén

Abban az esetben, ha a beteg a biztosítási jogviszonya megszűnését követő első, második illetve harmadik napon válik keresőképtelenné, akkor ún. „passzív jogon” a jogszabályban foglaltak szerint legfeljebb 45 napon át részesülhet táppénzben. Amennyiben keresőképessége ezen időszak alatt még nem állt helyre, táppénz folyósítás meghosszabbítása iránt méltányossági kérelemmel fordulhat az egészségbiztosítási pénztárhoz.



A meghosszabbítás csak akkor engedélyezhető, ha a megyei egészségbiztosítási pénztár ellenőrző főorvosa javasolja, aszerint, hogy az engedélyezhető időtartam (45 nap) alatt a keresőképesség várhatóan helyreáll-e.



A méltányossági kérelem



A pénzbeli ellátások méltányosságon alapuló engedélyezése iránti kérelmet a beteg foglalkoztatója székhelye szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárhoz kell benyújtani.



A kérelemhez csatolni kell:

· a keresőképtelenségről szóló orvosi igazolást,

· a kezelőorvos javaslatát, és

· a keresőképtelenség várható időtartamára vonatkozó orvosi szakvéleményt.

A kérelemnek tartalmaznia kell:

· a közös háztartásban lakók számát,

· nyilatkozatot a kérelmező és a vele együtt élők jövedelmi helyzetéről.



A méltányosságból engedélyezett pénzellátás összegéről és folyósításáról a megyei egészségbiztosítási pénztár értesíti a kérelmezőt. A méltányossági ellátást kizárólag a megyei egészségbiztosítási pénztár folyósíthatja, még akkor is, ha az igénylő munkahelye kifizetőhely.



Méltányossági táppénz folyósításának időtartama

A munkaviszony fennállása alatt, illetve annak megszűnését követően keresőképtelenné vált biztosított számára megállapított táppénz folyósításának időtartama a méltányosságból engedélyezhető táppénz folyósítás időtartamával együtt sem haladhatja meg az egy évet.
A passzív jogon, a biztosítási jogviszony megszűnését követő 45 napon át járó táppénz folyósítását legfeljebb 45 nappal lehet méltányosságból meghosszabbítani.
A méltányosságból engedélyezett táppénz folyósításának időtartama újabb ellátás megállapítására nem ad jogot, de az ún. táppénzelőzménybe be kell számítani (1 évet nem haladhatja meg).

hajni...
Budaörs
 
 


hoppááááááááá bocsikaaaaaaaa ez privi akart lennyi

hajni...
Budaörs
 
 


Németh:Én is remélem,hogy sikeres.Úgy döntöttem,hogy most ebben a hónapban még nem kezdel el teát inni,majd,csak ,ha ez a hónap sem sikerül akkor.

Nem tudtok valamilyen jó méregtelenítő módszert?

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziszko: én nem tudok sajna.

Kép
németh
 
 


hajni:köszi az infót!És a táppénz után kell jelentkezni a munkaügyi központba?



kinga:szerintem nyugodtan lehet ízesíteni attól a hatás nem vész el.Bár ugy lehet hogy pocsékabb!Majd próbáld ki!

sziszko:én pannonhalmi salaktalanító teát ittam és az nagyon jó volt.nem megy tőle a hasad,viszont sokat jártam pisilni.

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: még nem is kérdeztem, van valami tüneted? Bár Máténál nekem csak a 6-7. hét között kezdődtek, de akkor nagyon... :roll:

Kép
németh
 
 


lyndee: igen, ha letelt a passzív tp, akkor utána kell jelentkezni a munkaügyiben. Csak arra figyelj, hogy a tp lejárta utáni első napon jelentkezz be, hogy regisztrálva legyél! Nálunk ez úgy műkszik hogy a férjem elment, kapott egy csomó papírt amit visza kell vinni a megadott időpontban de azzal a nappal lett regisztrálva munkanélküliként amelyik nap legelőször ment, vagyis amikor megkapta a paíruszokat.

Nem tom érthető volt e csak már nem tudok néha fogalmazni. :D

hajni...
Budaörs
 
 


Jaj lányok ezek a pasik: Apa az egy, megérett a meggyet mondja Máténak: öt, tele a tök. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
németh
 
 


hajni:nagyon is érthető vagy és sokat segítettél,mert sejtéseim voltak de még nem voltam ilyen helyzetben,és nagyon tanácstalan vagyok.
Hogy a továbbiakban mi lesz azt nem tudom,de nincs nagy esély rá hogy terhesen bárki is foglalkoztasson.

KépKép
lyndee
 
 


Kinga: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

KépKép
lyndee
 
 


lyndee: örülök, hogy segíthettem

hajni...
Budaörs
 
 


Lányok ez a málnalevél ízesítés nélkül borzasztó. Próbáltam odaképzelni, hogy mégiscsak málna, de akkor is nagyon rossz! De legalább segítene.

Kép
németh
 
 


Kinga:Én mondtam hogy pocsék de ha az vígasztal a palástfű ennél is rosszabb :D
palástfüved is van?

Én ittam egy hónapig és rá a következő hónapban babás lettem :lol:

KépKép
lyndee
 
 


ÓÓÓÓÓÓ! Na most mindjárt jobb kedvem lett! Palástfüvem még nincs, remélem addigra megkapom postán. A babatervezőktől rendeltem. Málnalevelet meg vettem itt a gyógyszertárban mert sejtettem, hogy kelleni fog mielőtt ideér a levél.
Igen, a palástfűnek már a neve is rosszul hangzik.
Kár, hogy erre tuti nem járnak gólyák. Már gondoltam rá, hogy elmegyek az állatkertbe és beszélek velük.

Kép
németh
 
 


Kinga:miért nem járnak gólyák felétek?

KépKép
lyndee
 
 


1. A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, azt csak az egyik fél írja alá, a munkáltatói rendes felmondást a munkáltató. Ha a munkavállaló ekkor csak azt írja alá, hogy ezt átvette, akkor ezzel nem járult hozzá a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséhez, tehát vizsgálni kell, hogy volt-e felmondási tilalom. Márpedig a terhesség idején akkor sem lehet a munkaviszonyt rendes felmondással megszüntetni, ha egyik fél sem tud a terhességről, így tehát az ilyen felmondás érvénytelen; az más kérdés, hogy ezt 30 napon belül lehet csak megtámadni a mukaügyi bíróságon.
Ezzel szemben ha itt egy közös megegyezéses megszüntetése valósult meg a munkaszerződésnek, akkor teljesen mindegy, hogy a munkavállaló terhes volt, vagy bármilyen egyéb felmondási tilalom is volt-e.

2. A passzív táppénz időtartama alatt csak egészségügyi szolgáltatásra válhat bárki jogosulttá, az egészségbiztosítás pénzbeli ellátására (pl. tgyás, gyed) nem. Ezzel szemben az álláskeresési támogatások folyósítása alatt igen. A tgyáshoz az kell, hogy az igénylő a szülést megelőző két évre 180 nap biztosítási időt tudjon igazolni, valamint hogy a biztosítása legfeljebb 42 nappal a szülést megelőzően szűnjön meg. A gyedhez pedig a fenti 180 napos szabály mellett az, hogy az igénylő biztosítása legfeljebb a tgyás folyósítása alatt szűnjön meg. (Tehát: az álláskeresési támogatást legalább a szülésig kell ehhez kapni.)


No, ezt párom írta. Az a lényeg, hogy ha ők rúgtak ki, és nem közös megegyezés volt, akkor hiába még te sem tudtad, hogy babát vársz, attól még vártál (mert ápr. 1én már vártál igaz?), és akkor azonnal rohanj a munkaügyi bíróságra és támadd meg a felmondást. Ha közös megegyezés volt, akkor mindegy, abban az esetben a második pont a fontos.

Kép
Kép
tabati
 
 


köszi tabati!Igen,ők mondtak fel.És én még akkor nem tudtam hogy terhes vagyok.
Így most nagyon gondolkodunk itthon!Köszönöm a párodnak is a segítséget!Rengeteget segített!

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Lyndee:
Sajnos a munkahelyi dolgokhoz nem tudok hozzászólni, csak annyiban tudlak segíteni, hogy lelkileg támogatlak! Örülök, hogy pozitív lett a teszted, és hogy kismami lettél, és bízom abban, hogy minden problémádra megoldást fogsz találni! :D :D

Kinga, Syl:
Piri monnyon le! :evil: :evil: De új hónap kezdődik új lehetőségekkel! :D

Kép
anda81
 
 


Szilvi:
Nagyon sajnálom! :( Bármi történt is, remélem mihamarabb megoldódik! Én nagyon drukkolok neked! :D

Kép
anda81
 
 


Lyndee: ezek szerint nincs veszve semmi!
Anda: :D igen, lemondhatna!

Kép
németh
 
 


Még nem tudom mit tegyek a munkával kapcsolatban.mindenképp elöször az kell hogy a doki megerősítse a terhesség tényét és utána lehet lépni.

kicsit félek a pereskedéstől,és ha maradnék munkaviszonyba utána hogy bánnának velem?Kinek lenne kedve bemenni újra?
Viszont biztos hogy több lenne a gyed-em és a Tgyás is. :roll:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Már előbb írtam hosszút, csak szar a gépünk és mind elment... :(

A lényeg, hogy mindenképp támadd meg, és ne vacilálj, mert kifuttok a határidőből. Ne arra gondolj, hogy pereskedés, mert ez nem olyan hajcibálás lesz, mint azok a perek amire gondolsz. Csak egyszerűen ez a dolgok menete. Gyorsan lesz eredmény, és a tények ismeretében nem lehet más, csak az, hogy te jól jössz ki az egészből. De ha nem? Akkor sincs semmi, rosszabb már nem lehet. Amúgy meg nem arra kell gondolni, hogy mi lesz babázás után, mert akkor majd keresel más munkát. Hanem arra, hogy most így jársz a legjobban. És szerintem az is csak pozitív, hogy így beleröhöghetsz a főnököd képébe. Úgyis utáltak, te is őket, akkor meg? Párom azt mondta, hogy bemész a bíróságra, elmondod, mit szeretnél, és ott még segítenek is megírni a papírt. Lyndee, ne csináld!!! Ezt kell tenned, ne vaciláljatok!!!

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: