Új privát üzeneted érkezett!

Magi, gyönyörűek :) Mintha csak Bencét meg Katát látnám anno :) Nagyon megható képek :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Szőlő! Lehet hgoy gáznak tűnik, de azt hiszem nem érezhetsz senki helyett! Kár itélkezni.

És még mindig jobb egy természetes hashatjó, ami tényleg nem feltétlen jó másra mint hashajtásra, mint az oxitocyn, meg a zselé, meg a ballon, és egyéb mű-megindító dolgok.
Mert ha ez a baba nem akar kijönni, lehet bármilyen hasmenésem, akkor se fog. De ha bekötik az oxitocyn-t akkor ki fog, vagy így, vagy úgy....

Én már lelkileg és fizikailag is ki vagyok készülve, nem kicsit :( Nem csupán türelmetlen vagyok, hanem depressziós, mert nem vagyok képes arra, amit meg kellene tennem. Mert elhanyagolom a gyerekeimet, és egy nagy adag sz..nak érzem magam. Ez szerinted jó a gyereknek?

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Magika!
Gyönyrű ez a kislány! Olyan kis formás baba! :D És nagyon aranyos együtt a két tesó. :D

Bolygó, Szőlő! Koktél ügyben én is egyetértek veletek. Bár, hozzáteszem én is az első babát várom.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 

 
 

Magika: De jó képek! Látszik, mennyire szereti a kistesót Zolika.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Zsu!
Várom a hatást holnap! :wink: Nagyon kiváncsi vagyok!

Ma nekem egyébként a ctg-n a nővér pont azt mondta, hogy próbáljak meg vmi hashajtó-féleséget inni (pl. ricinus vagy az aszaltszilvalé nagyobb mennyiségben) ha szeretném, hogy kijöjjön, mert ha arra sem indul meg, akkor már csak a várakozás marad meg a remény, hogy nem kell inditani... :?
Nem mellesleg leecsetelte, hogy neki inditották és senkinek nem kivánja az érzést, mert ott nem a természetes folyamat játszódik le, hanem egybefolyó fájásokat kapunk, nem pedig fokozatos 10-5-3-2-1 perceseket, majd a folyamatos és a tolófájásokat!!! Ő is azt mondta, ha még egyet szülne (de már nem fog, mivel 40múlt) inkább bepróbálkozna vmi természetes dologgal, mert ez úgy ahogy volt élete legrosszabb élménye lett a legszebb helyett! Nos, mivel tudom, milyenek a folyamatos fájások, amik közt nincsen szünet, igy inkább énis megpróbálom, mintsem azt órákon keresztül át kelljen élnem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Egyébként semmi baja nem lesz a babának a koktéltól... mert ha részeire bontjuk, fél deci pálinkától még nem lehet berúgni, de közeli állapotba sem kerülni, a ricinus hashajtó hatású.... igy max. egy jó kis hasmenést csinál és rossz esetben nem lesz más hatása.... ennyi.... nem mi vagyunk az elsők, akik ki akarják próbálni...
Itt is látszik, mennyiben más egy többedik terhesség mint az első vagy második!!! Egész másképp érzi magát az ember, egész máshogy lát mindent... úgy a terhesség és majd az újszülöttel kapcsolatban is... :wink:
Vendég
 


Gratulálok Genineh Ruben babához!!! :) Dok boldogságot, jó egészséget!

A bábakoktélt én sem próbálnám ki. Nem egy esetről hallottam, amikor anniyra durva görcsöket indukált, hogy a baba rakéta-sebességgel érkezett, szanaszét szakítva az anyukát, és a kis feje is sok helyen ödémás lett... De nyilván tényleg mindenki maga dönt.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Lanyok!

Koszonom!

Olyan boldog vagyok.
Tenyleg, annyira jok. Katalin eszik, alszik, kakil es bukik.
Zoli meg mindig figyeli es vigyaz ra.
Ha sirni kezd Zoli rohan es szol, hogy szegeny Katalin sir. Mi baja lehet?
Olyan edes! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az esti program is szuper, hogy egyutt furdenek, majd Katalint elintezem, addig Zoli jatszik a kadban, majd Katalin is turelmesen megvarja, mig Zolit megtorlom stb...
Majd Zoli agyaban olvasok meset mig Katalint megszoptatom, es utana mind a ketto megy aludni.
Kati ejjel egyik szokta huzni, majd reggel 6 korul kel megint.
Zoli meg reggelig alszik.
Jo meg az is, hogy delben szinten mind a ket gyerek alszik negyig.

EGy szavam sem lehet. Imadom oket es nem gyozok betelni veluk.
A ferjem is nagyon sokat segit, ha itthon van.
Nagyreszt Zolival foglalkozik, de ha en vagyok Zolival akkor Katalint tutujgatja.

Egyszoval boldog vagyok nagyon.
Ami meg szuper, hogy teljesen renbe jottem. Nem faj mar a hasam, igaz nincs is nagyon mar egesz jol visszament.
Nem fajnak a melleim, meg semmim. Ugy erzem magam, mint regen.

Na megyek furdeni, azt aludni.

Jo ejt mindenkinek!

Magi
Vendég
 


Magika!
Annyira jó ilyenekről olvasni. Kívánom, hogy ezután is minden ilyen tökéletes legyen! :D
Nagyon aranyos Zoli, ahogy vigyáz a kistesóra. :D

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Csöppke: Durva, amiket írsz a bábakoktélról! Ezek után pláne nem iszom. Vannak más praktikák is, pl. szex, stb.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


magika, ezek szuper hírek, tényleg klassz ilyet olvasni :) Kíváncsi vagyoknálunk hogy alakul! Gyönyörűek a gyerkőceid :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke, bocsi de ez valami mendemonda lehet, ugyanis a hasmenés, maximum elindítja a szülést....mint folyamatot, de a későbbi lezajlására nincsen hatással.

Maga a szülés lefolyása semmi mástól nem függ, mint az anya genetikájától, ill az erejétől. (és a lelkivilágától)

De ennek a gyorsításnak semmilyen biológiai alapja nincsen szvsz.

Pumpó, azért nem kell ráhozni a frászt a többiekre feltélen, mert ahogy a ricinusra is, az indításra is másképp reagálnak a nők. Függ a genetikától, a szülő nő erejétől, és nagyban függ a lelkivilágától.

Nekem ugye mindkettő oxitocyn infúziós volt, egybefüggő fájásaim mégsem voltak egyikkel sem. Bencével tartós 2 percesek sokáig (mert iszonyatosan féltem-így utólag) ezért kellett az Eda. Katával viszont fokozatosan erősödő, és sűrűsödő fájásaim voltak, a mensi-szerű 10 percesektől a tolófájásokig...

Tegyem hozzá hogy Katával nem féltem. Tudtam mi vár rám, és mellettem volt életem szerelme is.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Gratulálok Geninek!!

Teszek egy képet, ami tegnap készült telefonnal, de majd utána kaptok egy mait is, ami viszont már jó minőségű, bár az meg napszemüveges, mert kékfényben volt.

Kép

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Klarka!

Mar ezen is latszik, hogy gyonyoru.

Magi
Vendég
 


Magika: De jó neked, hogy minden ilyen tökéletes! Együttműködő kis család vagytok! :D

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Jajj, Klarka, nagyon, nagyon édes :) Puszild meg a kobakját (és súgd a fülébe hgoy gyógyuljon meg gyorsan) helyettem :)

ZSu
zsuzsófi
 
 


Klarka: Nem éles kép, de nagyon-nagyon ari rajta! :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Gratulálok én is Geninek Rubenhez, és sok boldogságot kívánok nektek.

Lehet, hogy elitéltek engem is Zsu és Pumpóka, de én sem avatkozom be ilyen módszerekkel a baba indításába. Pedig elhihetitek, én is szenvedek rendesen, és ugyebár nekem ez a 4. Az elsőt túlhordtam, indították, 22 óra vajúdás után lett császár. A másodikat aznap indították volna, de reegel elment magától a víz. A harmadikat ismét túlhordtam egy héttel, indították, de semmilyen kellemetlenebb érzésem nem volt az indítás hatására. Most is, ha nem idnul be magától várok türelmesen, majd a doki megmondja meddig. Addig, míg a baba jól van odabent, jó helye van ott.

Magika! Nagyon csinos Katalin az utolsó képen.

Klarka! Neked pedig szorítunk, mivel egy ilyen édi kis babónak minél hamarabb fel kell gyógyulnia.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Klarka! Nagyon édes a kisfiad! :D Persze jöhet még kép róla! :wink: Nagyon drukkolok nektek! Minden rendben lesz!

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Jó éjszakát és kitartást mindenkinek! +++++++++++++++++

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Zsu, nem ítélkezem én is véleményt mondtam mint bárki itt. Ha durva volt bocs érte, de 2-3 hete megy már ez a dolog, sajnálom, belőlem ezt hozta ki. nem mondtam hogy az oxytocin maga a kánaán, nem is tudhatom. De ha már be kell indítani, inkább történjen orvosi felügyelet mellett mint otthon. Én ezt így gondolom, de tudom, nálam mindenki okosabb, én nem tudhatom mert nem szültem még, és az első terhességem.

magika, nagyon örülök neki hogy ennyire jó minden! :) A fürds kép nagyon édes.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gratulálok Geninek Rubenhez

Kép

Ugyan nem írta senki, de köszönöm a drukkolást, sikeres volt, mert nagyon szépen mocorgott a kicsi az nst alatt, kb 30 perc alatt végeztünk is és mire odaértünk jobban is lettem :D (Amúgy egy darab fájást sem mért a gép, nem is volt egy icipici sem, de én nem is bánom)

Nagyon aranyosak a bébik :D :D :D

Jó éjszakát mindenkinek!!!

Kép Kép
celesztina
 
 


Zsuzsa, én nem itélek el senkit. Azt sem aki türelmes, azt sem, aki türelmetlen. Csak azt szeretném, hogy engem se itéljen el senki. :)

Szőlő, igen kicsit rosszul esett, mert én is a legjobbat akarom a babánknak, de nem feltétlen vagyok benne biztos hogy egy III. fokban érett lepény a legjobb neki. Én pl nagyon félek a túlhordás veszélyeitől, mert bezony van neki, nem is kevés. A családomról, és magamról nem is beszélve. remélem nincs harag, egy kicsit én is erősebb voltam mint szerettem volna, de tényleg őrlődnek az idegeim.... :)

Amúgy eddig takarítottam, bepakolta mam osó és a mosogatógépet, rendszereztem a szennyest, összehajtogattam a tiszta ruhát, holnap reggel csak pórszívózni és felmosni kell :) Végre nem marad a zuramra :) Bár tudom, meglesz a böjtje ennek is....

Most pedig megyek, és veszek egy jó meleg fürdőt :) Jajj de régen ne mfürödtem már...
Alig várom hogy apjukom hazaérjen :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!

Nem bírok aludni.
Ez az utolsó kettesben töltött hétvégénk a Zurammal, kicsit ijesztő ebbe belegondolni, de ugyanakkor jó is. Kéne csinálni valami felejthetetlent, de mit? (szex kizárva :) )
Hétfőn kórház, aztán már csak szétválasztva jövünk ki.

Csöppke! Nagyon jók a képeitek! Olyan szép kis család vagytok!

Nem szeretnék senkit kifelejteni, úgyhogy nem sorolom név szerint, de nagyon cuki az összes topikbaba. Gyűjtögetem őket ám egy mappába, de sajna most hétfőtől le fogok maradni, aztán már esélytelen lesz bepótolni.

Szössz! Szerintem semmi probléma nem lesz az alakod visszanyerésével. Kiváncsi vagyok én hány kilóval fogok kijönni a kórházból. Szerintem 10 kg-ot simán kiszednek belőlem. (Ebből több mint 5 már most a két gyerek)
Én inkább azon aggódom, hogy a bőröm nem tud majd visszafúzódni és lógni fog. Azt még edzeni se lehet.

Klarka! Szorítok értetek!!!!! Minden rendben lesz!!!! ++++++

Szőlő! Asszem kimondtad a kulcsmondatod. Nem az a gáz, hogy valaki a 39 héten ki akarja hajtani a gyereket, hanem az, hogy már hetek óta ezt kell olvasni. Én már akkor sem tudtam mire vélni, hogy Pumpóka miért akarja 36 hetesen megszülni a gyerekét. Na mindegy.
Én meg a másik véglet vagyok. Január óta azon paráztatnak, hogy koraszülni fogok és úgy beijesztettek, hogy azóta vigyázz-fekvésben vagyok. Asszem én még nem készültem fel lelkileg, de hogy lehet felkészülni? Egyre jobban parázok, pedig lehet, hogy már csak napok vannak hátra, de max 12 nap.

Zorroné! Jó, hogy nem kell befeküdnöd, de akkor egyedül leszek bent. :(

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kamilla, nem a 36.hét óta akarok szülni, eszem ágában nem volt akkor kikergetni, hülye nem vagyok! Pontosan akkor nem akartam szülni! A 37.héten volt, hogy először tonicot ittam... aztán mikor először bementem a fájásokkal, utána szerettem volna (és azóta) hogy amit elkezdett, fejezze is be! Kissé idegőrlő minden héten a szülészetre futkosni a fájásokkal és hazajönni, hogy mégsem az volt! Persze, erre lehet azt mondani, hogy én vagyok a hülye, miazhogy harmadiknál nem tudom, mi az igazi fájás....
A szülésinditási praktikákról annyit még, hogy egyik sem veszélyes sem ránk, sem a babára! Akkor simán tessék elitélni azokat, akik pl. lépcsőznek azért, hogy kijöjjön, mert pont a volt szülésznőm mondta, hogy eszembe ne jusson, ugyanis többet ártok, mint használok vele, de nem részletezem!
Mellesleg itt mindenki mindenről ir, azt hittük, talán erről is lehet, ha valaki(k)nek terhes már ez az állapot... de ezek szerint ez unalmas. Csak az a jó, ha vki élvezi és tökjól van tőle! Mondtam, elsőnél, másodiknál baromira élveztem énis minden percét! De két gyerek mellett már nem olyan felhőtlen hatalmas hassal ellátni a család másik három tagját meg magamat, mellékesen a háztartást! Nekünk sajnos nincsen bejárónőnk, takaritónőnk, senki nem főz ránk!
De ne félj, nem fogjátok hallgatni... köszi az együttérzést, bár aki nincs benne vagy nem volt, az az életben nem fog együttérzeni!
Úgyhogy téma lezárva... csak a szépről és jóról irjunk, mert tökéletes minden terhesség és csakis szuperül érezhetjük magunkat!!!
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt!

Szerintetek jelent vmit, h a 36. heti nst-n nem volt egy fájásom sem? Gondolom, talán amiatt is lehet, mert eléggé sanszos nálam a túlhordás, vagy ahhoz nincs köze...?

És szerintetek mennyit szed fel az ember az utolsó hónapban pluszkilókban? Csak kb persze, gondolom ez is változó, de van valami minimum? (Legutóbb 2,5 kg-osra becsülték a kicsit akkor még vagy 1 kg-t hízhat ő is és azon kívül?)

Meg a lépcsőzésről: nálunk ugye nincs lift és 5.n lakunk, akkor gáz, ha nekem kell lépcsőznöm? Bár eddig is lépcsőztem, tehát viszonylag "edzett" vagyok (Laut is túlhordtam, pedig ugyanitt laktunk és akkor is lépcsőztem, remélem, most sem gáz)
Tegnap ezeket elfelejtettem megkérdezni a szülésznőtől.
Remélem, nem lett sok ez a csomó kérdés, pláne így kora reggel.


Kamilla: nem mentek el sétálni (vagy azt nem szabad?) Szép idő van nagyon kint.

Kellemes napot mindenkinek! :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!

Ismét bocs,hogy leírom a véleményem,mint szülésznő. :wink:

Nem szeretnék senkinek a védelmére kelni,de tökéletesen megértem Pumpókát és Zsut.Amire éppen készülni szeretnének abszolult nem veszélyes,és nem számít szülés indításnak.A ricinus,nem oxitocin,nyilván senki nem vállalkozna arra,hogy otthon(ha hozzá is jutna)oxitocinnal próbálkozzon,mert annak tényleg a kórházban a helye.De azért mert vki megiszik fél dl ricinust,semmi bajt nem csinál.
Sok szülésznő ajánlja,inkább többedszer szülő kismamáknak a terminus vége felé.
Az egy ugyanolyan praktika,mint a szex,csak más hatóanyaggal! :lol: :wink:

Elismerésem a türelmes kismamáknak,de gondolom náluk meg más para van.Egy először szülő meg miért is lenne türelmetlen?Hisz először éli át ezt a csodát,nem zsibongank körülötte a gyerekek.És senki nem beszél arról,hogy ez sűrgetés lenne,pontosabban senki nem kíván rosszat a saját gyerekeinek.
Nyilván a nagyobbaknak sem mindegy,hogy anyuci milyen lelki állapotban van,ezért elítélni senki sem szabad!
Aki szült már indítással,vagy csak indítással(többet is) az tudhatja az sem fenékig tejfel!És,ha egy kis ricinussal mindez elkerülhető akkor miért ne tenné meg!

Az szerintem meg egy hülyeség,hogy a ricinus kirobbantotta a babát.Ha valaki reped,az nem a ricinustól van.
Azért ez tényleg ijesztegetés,és gondolom ti is azért forumoztok egymással,hogy tapasztalatokat gyűjtsetek,egymásnak drukkoljatok,szorítsatok,és nem utolsó sorban meghallgassátok mások örömét és bánatát,panaszát!

Különben személyszerint mindegyik terhességemet nagyon élveztem,egészen a 40.hétig.Utána már nagyon örültem az indításnak,és eléggé türelmetlenné váltam! :lol:

Nyilván Pumpó és Zsu is szereti/szerette ezt az állapotot,ezért nem értem miért kapták a "támadásokat",hisz valamennyi gyermekük fontos számukra,hisz ANYÁK,ezért érzik úgy,hogy a picinek már jobb lenne idekint!
Szerencsére a babák jól vannak odabenn,nem sűrgeti őket semmi,ezért ha megisszák a koktélt,és a szervezetük kész a szülésre akkor beindulhat a dolog,de,ha még nem akkor úgysem fog hatni!Veszélybe meg pláne nem sodorják a babákat!

Még egyszer bocs,hogy hozzászóltam!

További szép napot mindenkinek,jó pocakosodást,a megszülteknek szívből gratulálok,és jó babázást!

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Örömhírt hoztam :)

"2.48-kor megszületett 3. gyermekünk Zsigmond, 3410g, 52 cm, simán, 3,5 óra alatt. Nuska"


Azt is írta hogy dugig van a szülészet, de asszem ez csa kengem és fmariannt érinti, ugye?

Jah, nem iszok ricinust, nagyon beteg let a Bence, éjjel többször hűtőfürdőztünk...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


[quote="celesztina"]
írta:
celesztina
Szerintetek jelent vmit, h a 36. heti nst-n nem volt egy fájásom sem? Gondolom, talán amiatt is lehet, mert eléggé sanszos nálam a túlhordás, vagy ahhoz nincs köze...?


Celesztina, passz, nekem még egyik gyereknél se volt az nst-ken fájás...

Lehet hogy a túlhordás jele, de tényleg passz :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nagyon elhúztak a fiúk :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Celesztina,
semmi köze sincs hozzá,hogy mutat e fájásokat a gép.36 hetesen nem is kell legyenek méhösszhúzódások.Ez abszolult nem mutat arra,hogy valaki túlhordja e a babáját.És az ellenkezője is igaz lehet,mert produkálhat vki minden alkalommal méhösszehúzódásokat,amit ki is jelez a gép,de ez se biztos arra,hogy nem lesz túlhordás.
Az NST(CTG) arra szolgál,hogy a baba méhen belüli állapotát ellenőrizzék.Mozgásnál változik e a szívhang,esetleges méhösszehúzódásokra hogyan reagál a pici.Igazából nem arra kiváncsiak az orvosok,hogy van e "fájás",hanem a baba reakcióira,és ha vmilyen patológiás dolog felmerül,időben észrevegyék és további vizsgálatokat végezzenek.

Üdv.

Timi
timiban
 
 


Geninek és Nuskának is gratula!
sirkici
 
 


Nagy-nagy Gratula Geninek és Nuskának!
Ha belegondolok, hogy én ugyanarra a napra voltam kiírva, mint Nuska és már két hetes a szemem fénye :roll: :roll:

Most már hamarosan beindulnak a májusiak is?? Vajon ki lesz közülük az első??

Szöszke,
az én hasam ugyanekkora. Te nem fogysz mióta otthon vagy? Én a kórházban 5 kg-tól szabadultam meg, itthon meg már 4-től..

Klarka,
továbbra is szorítok értetek! Nagyon szép a kisfiad

Kata,
Olivér is hihetetlenül aranyos :)

Magika,
nagyon aranyos a kislányod! És a kisfiad se semmi :)

Celesztina,
nekem sem volt fájásom egyáltalán (a 37. heti CTG-n sem)....

Kép
emi29
 
 


Jó reggelt!

Ma hajnali 4-kor még lakást takarítottam olyan migrénem volt. Nem aludtam el mert nem tudtam és még a róka-móka is megvolt. De nem mertem bevenni algopirint mert rá van írva h az 1. és az ucsó harmadban tilos. Szval szenvedtem mint egy kutya. Aztán rendszeres fájásaim lettek..3 percesek és "L" alakba hajoltam annyira fájt. Egy órán keresztül. Olyan sírhatnékom volt h most aztán klassz lenne ha a migrén mellett még szülnék is. Kb 5 körül abba-maradt...ismételten. Kivételsen hálát adtam az égnek h elmúlt mert nagyon kivoltam.

Sikreült visszaolvasgatnom és nagyon le lettem lombozva.

De előszőr is :
magika! Fantasztikus h Zoli ennyire szereti Katit. Remélem ez végig így marad. Azt mondják h az eslő 1-2 hónap ilyen és utána szokott borulni a bili amikor a nagyobb rájön h ezt a kis csomagot nem viszitek vissza. Ha te vagy a kivétel érdekel a titkod! Álmaim állapota ez lenne Szonja mellett!
Hozott Kata ajándékot a bátyusnak?

Bábakoktél! Én nem innám meg mert én beszari vagyok borzasztóan. Nem merném és kész. De nem ítélem el azokat akik megteszik pedig tudom min mennek át. Én is terhes vagyok. Messze nem olyan ez mint az első gyerekkel. Aki első babával terhes annak fogalma sincs. És nem vagyunk egyformák. Van, aki nem tank jellegű. Hamarabb kifárad és sokkal több nyomora van, míg másnak meg sem kottyannak bizonyos dolgok.
Akinek van már gyereke az kivétel nélkül már min 1x leírta h milyen rossz h pl. nem tudja levinni sétálni v foglalkozni vele rendesen mert képtelen rá. Akinek ez az első babája az nem tudja még mennyi lelkiismeretfurdalással jár egy meglévő gyerek. Mert ő már itt van, most kell ellátni és szeretni...és nem érti h anya most miért olyan amilyen (fáradt, nyűgös, ingerült).

Ítélkezni baromi könnyű. Ha engem nem érdekel v.ki akkor nem olvasom el az írását és kész. Érdekes, hogy - gondolom már mindenki átolvasgatott a márciusiakhoz párszor- ott nem ment ez az elítélem dolog. Meg az írjunk csak jó dolgokról....

És ott is vannak akik nehezen viselik a terhességet v nagyon depisek lettek a szülés után!

És ha itt is lesz majd nagyon depis kismama? Akkor ne írjon mert pl. akinek első babája az meg very happy? Holott nem azért vagyunk mert vannak problémák és jó leírni?

Mentek már el páran innen azért mert nagyon brutális hangnemben szóltak hozzájuk! (pl. mamacka). És én nagyon szerettem mamacka véleményét és hozzászólásait. De elment. Mást is el lehet üldözni...és nem kéne.

Komolyan mondom miért kell ítélkezni és csúnyán a másik fejéhez vágni? Írom ezt annak ellenére hogy nagyon szenvedek és nagyon túl akarok lenni a végén. Nem sürgetem meg semmivel, de ettől még borzasztóan szenvedek. És ha folyton írnám h igen ez nagyon rossz most akkor megkapnám én is h csak szenvedek meg milyen negatív vagyok....már volt h magam alatt voltam és leírtam...és ez az állapot nem egy hétig tart hanem sajnos sokkal tovább. És meg is kaptam milyen negatív vagyok.....

Szőlő! megértem az indulataidat teljesen. Első babával annyira más a világ. És vannak akiknek 2. és 3. ...stb babával is szép a világ. De vannak akik nagyon szenvednek. Tényleg szenvednek. És a legrosszabb h szenvednek és nem tudják még meddig. Mert eltarthat ez a 40.és a 42. hétig is. És közben van már gyerekük akinek meg anya kell és nem egy szenvedő anyarabszolga aki ellátja a kötelező dolgait de a gyerekre már nem marad energia. A lelkiismeret meg gyötör. Nagyon rossz h olyan fájásaim vannak h kiszaladnék a világból és egy-egy ilyen éjszaka után el kell látnom a kétéves örökmozgóm! És igen megfordult a fejemben h ez egy népi módzser ki lehetne próbálni. Nem fogom mert én is azokhoz tartozom akik nem akarják! nem merik...stb. De ettől nem ítélkezem.
Nem akartalak megbántani egyáltalán! Tényleg nem.

ÉS akik hasonlóan gondolkoznak mint te azokat sem akartam megbántani. Nem célom. Ez csak az én véleményem és semmiképp nem sértésnek írtam le. Más emberek, más érzések, más terhességek. De jó hallani h más is szenved mert tudom nem én vagyok rossz anya. Csak így élem meg. És kész. És ha más is leírja h szenved akkor tudom h nem egyedi kirívó eset vagyok...csak egy a sok közül aki épp nem boldogan éli meg ezt a terhességet.
Vendég
 


Sziasztok,

nagy gratula nuskának Zsigmond babához! De gyönyörű neve van! :)

Sok boldogságot a családnak!

Bábakoktél, hú jó kis vita kerekedett :)
Zsu, nem mendemonda, több ismerősöm is így járt. Persze ettől még nem mondtam egy szóval sem, hogy rossz; de mindenkinek másképp reagál rá a szervezete..és ezt előre nem tudhatod. Amúgy tényleg "csak" sima hashajtó hatású, de a belek összehúzódása a méhet is összehúzódásra készteti, és sok esetben akkor is megindul a szülés, amikor a baba még bent szeretne lenni. Én elhiszem, hogy nehéz a vége felé, meghogy többedik gyerkőcnél van aki nem bírja már olyan jól. Szóval eszem ágában sincs ítélkezni, én csak leírtam a véleményemet ;)
És azért tényleg nem mind1, hogy a 39-40. héten vet be az ember praktikákat, vagy 36-37 hetesen..

Szépséges napot :)

Én babarucikat vasalok :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Te jó ég, mi kerekedett itt! :shock:

Én is mindenkit megértek :D , és mivel ez egy fórum, igenis, írja le mindenki a véleményét....

Kamilla, ügyes legyél, hamar elmegy a kórházi idő (és lehet, hogy előbb is jönnek a picurok!) Drukkolok!
(Nálunk sajna, nem lesz utolsó hétvége, Apa csak úgy tudta elcserélni a császár napját, ha előtte bemegy :D Evvan...)

Gratula a friss babóknak! :D

Kép
babyteve2
 
 


Nono!
A márciusiakat énis gondoltam, felhozom példának, hogy ott miért nem izélgették egymást emiatt?? Többen megitták és senkinek nem volt negativ hozzászólása, mert a másik úgy gondolta, megpróbálja... csak azt éreztem, fölösleges, mert ez mit sem változtat azon, hogy türelmetlenek vagyunk és felelőtlenek, meg inkább az orvos inditsa meg, stb..... teljesen tökéletesen leirtad, amit gondolok... nem vagyunk egyformák, nem élünk egyformán, egyforma körülmények között és nem mindenkinek csak az a dolga, hogy saját magára figyeljen, meg a babára, hanem ellátni már másik gyereket, gyerekeket! És hogy ez mivel jár még egy gondtalan terhességnél is, azt csak az tudja, aki benne van! Valóban könnyü csesztetni a másikat, hogy "unalmas" meg "minek akarod kiüldözni" amikor elképzelés sincsen (mert honnan is lenne) hogy mit él át a másik nap mint nap.... nem akarom ismételni saját magamat, de nem lehet összehasonlitani az első terhességet a továbbiakkal... elképzelni nem tudtam Attilánál, hogy mit nyekereg a többi kismama az uh-n, hogy várni kell, meg más vigyáz az otthon levő gyerekre, meg hogy már terhes nekik, stb... most már tudom! Amikor napokig tartó szervezés kérdése egy orvoshoz jutás ha pl. a gyerek beteg lesz, de még egy közértbe menés is, mert az egyik itthon betegen, a másik oviba akar azért menni, közben főzni is kéne meg bevásárolni, de a gyereket egyedülhagyni nem lehet... szakadj húszfelé, felelj meg mint feleség, szerető, szakácsnő, takaritónő és mint anya, persze mindezt mosolyogva és bazi nagy hassal az utolsó héten is! Ez az etalon, ha ettől eltérsz, inkább hallgass, mert nem vagy tökéletes!
Sorry, kijött.... ezvan!!!!
Csak baromi bántó, hogy lassan nem lehet irni ilyenekről, mert akkor el vagyunk itélve, mert nem vagyunk tökéletes és boldogságtól repeső kismamák!!! Még mindig irigykedem arra, aki igy éli meg!!!

Most csúnya leszek, hogy ilyet hozok fel példának, de énis mondhattam volna nevetve Bambira, hogy "mit vagy kiborulva egy gyereksirás miatt" meghogy "ohh, lesz ez még rosszabb is" éshogy "miért kell ilyeneket hallgatni, hogy kicsit depis vagy, mert nemtudod mit csinálj a babával" .... De nem tettem, mert miért mondtam volna? Csak azért mert neki nem volt az a nap fenékig tejfel??? Vagy azért, mert nekem nem volt ilyen gondom, hogy sirtam a gyerek mellett, mert nem tudtam, ő miért sir?? Attól még tudom, hogy baromi rossz érzés lehet, mert én nem éltem át!!!!
Viszont tudom azt is, hogy nagyon nem egyszerü kiismerni egy újszülöttet, mikor mi baja van....
Mert ennyiből állhattam volna hozzá úgy, hogy áhhh, ugyanmár, nekem ilyen bajom egyikkel sem volt, akkor te miafrászt nyávogsz??? Csakhogy ez minden lett volna, csak nem emberséges! De valószinü, hogy én látom rosszul!!!
(bocsi Bambi a példálózásért veled éppen)
Vendég
 


Látom, hogy mindenki az én 37.héten való szülni akarásomon van kiakadva... de innen látszik, hogy csak azt látjátok meg, a többit nem!
Amit én csináltam két héttel ezelőtt, az halovány lepkefing nem volt ahhoz, hogy a gyerek meginduljon tőle... tonic... nevetséges! Gyömbéres koktél... szintén... akit olvastam, hogy itta, senkinek nem volt hatása, még a keményedések is elmúltak tőle!!! Szex??? Akkor mindenkit, aki még űzi, piszkáljunk érte, hiszen szülést akar!!! Nem???
A ricinust nem ittam még meg... és ha nem látszik a vonalzómon, betöltöttük a 39.hetet, nem vagyok sem 36-37-38 hetes!!!
De ez már mellékes! Úgy látszik, mindenki tudatában megálltam a 36.hétnél és egy marha vagyok, hogy megszülnék a 39. héten... de lehet, hogy az leszek akkoris, amikor még a 42.héten is itt fogok nyüglődni, hogy most már mennék!!!

Oszt mára kussolok...
Vendég
 


Pumpóka,
Szerencséd :lol: :lol: :lol: :lol: Nem akadtam ki, mert Te írtál olyan dolgot, amiből rájöttem, hogy miért sírhat a baba.Nem merem elkiabálni, de azóta sokkal jobban mennek a dolgok, nagyon kevés sírás van.
(De máskor ne én legyek a példa, lécci.)
1Bambi

Kép
1bambi
 
 


Pumpó, lehet, hogy ez most jól jött, hiszen a stressz is kihozhatja Zsófit! :D (Bocsi, tudom, min mész keresztül....én már a 30. héten akkorának éreztem magam, és voltam is, mivel 2 kölök van bennem, mint egy most 36-37 hetes terhes. Most meg aztán van vagy 6 kiló baba a pocakban....és ne legyen egy szavam sem, én akartam, örüljek neki, letudhatom őket egyszerre, stb...Szóval, a legszívesebben már a 30. héten szültem volna, de hát ugye, szerencsére nem ez történt. És ezt már írtam egyszer, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb... :D Előbb-utóbb ki fog jönni a kiscsajszi, és akkor majd mindenki azért fog sírni, hogy mennyivel egyszerűbb volt, amíg bent volt...nálam legalábbis, tutira ez lesz...és akkor lehet majd mondani, mennyire rossz anya vagyok! De én tudom, hogy nem, és ez számít igazán, nem a többiek véleménye. Szóval, tégy úgy, ahogy jónak látod, Te tudod, neked mi a legjobb! És gratula betöltött 39-hez! :D

Kép
babyteve2
 
 


Pumpóka és Zsu! Elhiszem, hogy terhes nektek ez az állapot, és mindent megtennétek azért, hogy szüljetek. De szerintem mérlegelni kellene nektek is a mások véleményét. Nem csak a jóról írtunk idáig sem, senki nem mondta azt, hogy minden kismama tiszta happy, és nem lehet senkinek semmi panasza így a vége felé. Elhiszem, hogy nehéz ellátni a családot, a háztartást nektek is. De pont azért hoztam fel magamat példaként, mivel ugyebár nekem ő 4. gyerek lesz már. Én nekem is nagyon terhes már ez az egész, nekem is el kell látnom mindenkit, és mindent. Nincs segítségem egyáltalán a páromon kívül akire számíthatnék, és még a kórházban is dolgozni fogok, mivel az én szakmámban még ilyenkor is kell. Írigykedve olvastam mindig, hogy egész nap oviban vannak a gyerekeitek is. Nálunk ez sem így van, ők csak délig vannak ott. És én január eleje óta hetente járok be a kórházba, az utolsó három hétben pedig naponta vannak erős fájásaim, mégsem panaszkodtam. Csak szerintem is az elmúlt hetekben más sem volt nálatok a téma, hogy hogyan szüljünk meg minél hamarabb. Bocs és sem akartam megbántani senkit, de ez egy fórum, szerintem itt éppen az a lényeg, hogy mindenki leírhassa a véleményét.
Egyébként pedig Timi írását sem egészem értem. Mint szülésznő támogatja a szülés beindításának lehetőségeit, mégis az az utolsó mondata, hogy túlhordta a gyerekeit, és úgy indítooták meg neki. Akkor ő miért nem vetette be a csodaszereket, ha már egyszer úgyis olyan járatos benne.
Én továbbra is maradok azon véleményem, hogy kivárom az időt, ha kell túlhordással is.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


És Pumpi, NEM VAGYOk DEPIS!!!!
Csak amikor órákon keresztül nem tudsz mit kezdeni egy síró babával, szxrul érzed magad, nem?
(És szerintem ez nem depi.)
De ezek most nem negatív hozzászólás feléd, nehogy félreérts! :lol: :lol: :lol:
Bambi

Kép
1bambi
 
 


Húú, Pumpi, még csak annyi: ha azt írtad volna nekem, amit most írtál pédaként, akkor nagyon szxrul esett volna.

Gratula az Új jövevényekhez és csodálatos kis babákat láttam képeken :lol:

Kép
1bambi
 
 


csöppke! nem a bábakoktél miatt kerekedett igazából vita, hanem azért mert vannak akik túl akarnak lenni ezen a terhességen. És ezért próbálkoznak ezzel azzal. Pl bábakoktéllal. De amint látod nem jönnek be a paraktikák ill. nem is itták meg.

Amásik ami kissé furcsa nekem, hogy ez megy már hetek óta! És ha igen? Én a 33. héten bepánikoltam nagyon kemény fájásokkal...azóta arra készülök h akkor ez már most az v nem? Nem egy idős terhesek vagyunk. Van akinek majd 2 hónapos babája lesz mikor mások még csak akkor kezdik majd a sok szenvedést pl a cickókkal, meg a szopival.....és akkor ne írják le a nyomoruk mert már hetek óta ez megy? Itt a finischben már sokan izgatottak h akkor most mikor szülnek. Én is. És nagyon várom és annyira félek tőle...ezért meg lehet kövezni...de ha tehetném császárt kérnék. Sajnos nem kívánságra megy a dokimnál. Aki nem
élte át azt amit én a szülés után (kb fél év) annak fogalma sincs róla h milyen borzasztó félelmek gyötörhetnek v.kit és mit kellett szenvednie. De millió példát lehetne felhozni..csak nem akarok másokkal példálózni.
Ha szépen leírjuk a véleményünket azzal nincs baj. Mindenki eldönti mi a neki jó. És nem illene senkit megkövezni azért mert másképp gondolja. Tegye! Az ő döntése és felelőssége!
És ha megissza v.melyik bátor jelentkező ezt az izét én igenis kiváncsi leszek rá h mi lett az eredménye. És nem azért mert meginnám hanem mert érdekel. És kész. Nem fogom elítélni. Ha baja lesz az ő dolga...tudni fogom h igazak a mendemondák...legföljebb megjyezme h naja én ettől féltem.

De érdekes h a márciusikanál nem lett senkinek baja....és még nem is olvastam itt a neten (pedig ha parázni akarok akkor a net a legjobb hely az ilyen para infók begyűjtésére) h bárkinek baja lett volna tőle.

Én félek mert aritmiás volt a baba szíve és nem tudom h az lenne e jobb ha kinnt lenne v az ha bennt maradna. Fizikailag nekem ha kinnt lenne, neki meg talán az ha bennt.......

No mára én is csendben maradok....

nem akartam senkit megsérteni remélem nem is tettem..
Vendég
 


Bambi!
Nem kifejezetten a depire gondoltam, csak nem akartam már annyiszor leirni a sirás szót... szal inkább magára a hangulatra gondoltam, hogy le vagy törve, mert tehetetlennek érzed magad, de rosszul fejeztem ki magam, bocsi! Én néha a pusztán szar hangulatomra is szoktam használni, hogy depis vagyok ma... :wink: de akkor nem használom!
Nem azért te voltál a példa, mert... hanem mert ha negativ dolgokról van szó, akkor az egyetlen babás te voltál, akinek vmi nem úgy ment, ahogy a nagy könyvben meg van irva... de értetted, az volt a lényeg, mit akartam ezzel mondani!!! Nem sértegetni meg ilyenek, csak kifejezni, hogy milyen hozzáállást lehetett volna a problémádhoz tanúsitani, ha nekem spec. nem tetszik vagy nevetségesnek tartom a gondodat, csakmert nekem nem volt ilyen....

Ismét egyetértek Nonoval... egy idő után uncsi lesz a szopi meg a többi babatéma is.... mert van, akinek megy, van akinek nem? És akkor irjam majd, hogy jajj, de rohadtul unom már, hogy még mindig ezen nyávognak egy csomóan? Mit kell kiakadni holmi szoptatáson??? .... Nem tudom, ez jól fog-e esni annak, aki az első babával kinlódik majd, hogy nem akar az istennek sem esetleg szopni vagy aludni, sir, stb.... kb. úgy fog esni, ahogy ez most nekünk....
Vendég
 


Jó reggelt!

Először is gratula Geninek és Nuskának!

Szösszenet, nagyon szépek a képek rólatok. Neked biztos látányos a változás és érzed, hogy több a súlyod, meg maradt hasad, de a képeken egy baromi csinos nő van. jó neked, mert eleve kevesebbről indultál. én nem híztam sokat (max. 10 kg), de többről indult.

Nono, a te képedhez hozzá sem tudok szólni...baromi jól nézel ki rajta. szülés előtt is utoljára gimiben néztem ki így

Magika aképek zseniálisak. annyira aranyos tesók:)

Bábakoktél, szülés:
ne gondoljátok, hogy az első szülés is csak csodálatos és szép lehet. Ezért is irigyeltem Szösszt, hogy ő mennyire jól áll hozz. nekem úgy alakult az életem, hogy új meló volt, mikor terhes lettem, dolgoozm azóta is, nem is keveset, pedig már nagyon szenvedek tőle. anyagilag is kell, mert lakást fogunk felújítani, költözködünk, kicsit sok a tennivaló. és kiborulok sokszor. és nem bánnám, ha mglenne agyerek. de nem iszom koktélt, mert majd a természet eldönti. De baromi nehéz. Holott nincs is gyerekem. és sajnálom, hogy nem adatott meg a pihenős, boldog terhesség.
nem baj, így gyorsan megy az idő:)
és túl vagyok a 36. héten, tehát ha kijön, mert megunja az anyja pörgését már csak nem lesz baj.
De rossz olvasni, hogy így írnak páran (stílus), mert mert én is pl. pont régen nagy vitákba csöppentem ide, időm sem volt és nm írtam inkább, mert rossz volt, hogy mindenki egymásnak esett. Én is sajnáltam Mamackát.
na mindegy, ez az én vélemyényem. maximálisan megértem akinek terhes ez az állapot, de sztem a természetbe nem szabad belekavarni.

Kamilla szép hétvégét nektek!

lolka_zs
 
 


ja és köszi a képkicsinyítési praktikákat.
küldök is egy esküvőit, múlt héten készült
Kép

lolka_zs
 
 


Zsuzsa,
kicsit félreértettél!A ricinus nem szülés beindító,csak hatással lehet rá!Mint minden praktika,így a szex is!A természetes szülés híve vagyok,de vannak kivételek,kivételes esetek.És azért mert valaki többet szexel vagy ricinust iszik a cél érdekében egyáltalán nem megvetendő.Különben minden olyan szer ami alhasi irritációt okoz beindíthatja a szülést,de attól még nem szülés indító!

Azt sem írtam,hogy nem ittam ricinust és azt se hogy igen,ezért nem tudhatod milyen praktikákat vetettem be.
Szerintem ebből is látszik nem olvassátok el egymás írásait figyelmesen,és csak azt ragadjátok ki,ami köré lehet építeni,és utána már kevésbé érdekes,hogy az illető nem is azt kívánta kifejezni,amit esetleg páran kiemeltek!Ezt most nem konkrétan neked írtam!

Különben meg ittam ricinust,és több kolléganőm is esküszik rá.Spec.nekem nem hatott,viszont kipucolt,és másnap amikor indították a 3.gyerekemet nem volt gond a széklettel! :roll: (csak nála ittam)

Nekem nem volt szükségem,hogy bevessek több praktikát,hisz a babák méhen belüli állapota indokolta az indítást(az elsőnél 40+1,2.40+2,3.39+5,4.40+1),de szívesen szültem volna őket egy héttel előbb is,mert a lepényem mindegyiknél nagyon elöregedett,és tul.képpen ezt jelezték ők is odabenn!
Valamint az utolsó kettőnél a karácsony is közrejátszott,hogy mielőbb szülni szerettem volna!

Sajnálom,hogy ilyen vita kerekedett ebből.Amikor megírtam a hsz-em,nem szerettem volna,hogy ez legyen,de azt szerintem el kell fogadni,hogy van aki így van aki úgy gondolkodik,és ez mindenkinek szól,és nem csak ebben a témában!

Egy szónak is száz a vége,hallgassátok meg egymást,adjatok tanácsokat amiben tudtok,mondjatok véleményt,de ne bántsátok meg egymást,és főleg ne ítélkezzetek egymás fölött!

Nono26 nagyon jól megfogalmazta az írásában a dolgokat,ajánlom mindenkinek! :wink:

Szép napot!

Timi
timiban
 
 


és most olvasom, hogy olyan gyorsan írtam az első hsz-t, hogy teli van hibával. bocs
na én megyek ebédelni anyósékhoz és utána ki a szabadba a napsütésbe:)
szép napot nektek, ne vszekedjetek:)

lolka_zs
 
 


Na szép enyém az 500.oldal laptető!sokat írjatok,hogy ne én legyek itt az első,hisz ez a topik rólatok szól! :lol: :wink:
timiban
 
 


timiban, már bocs, de én sem írtam egy szavadra sem hogy hát ez jó nagy hülyeség, úgyhogy kérlek Te se tedd az én véleményemre. Nem a kisujjamból szoptam ki, és eszem ágában sem volt senkit ijesztegetni. :shock:

De inkább én is befogom, nagyon forró ma a hangulat erre. :? :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?