Új privát üzeneted érkezett!

Dita!
Sztem csináljunk egy Nagy Babázó műsort és ott találkozzunk

Láttátok tegnap a 4es ikreket a Fókuszban? Annyira édesek voltak!!!
20150601134430
 
 


Én lemaradtam róluk, de biztos érdekes volt. Nem lehet egyszerű egy napjuk! Engem is lever a víz, mire egy gyerekkel útra tudok kelni, nemhogy néggyel...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!
Körülményes is volt a készülődés! De olyan szépségesek és ügyesek volt 10,5 hónapos korukra. Az uram is olyan szinten vigyorogva nézte őket, mint a tejbetök.

Van segítsége a kismaminak.
20150601134430
 
 

 
 

Oké találkozunk a Liptai műsorban, be sem fogunk férni, Szilva eleve két töpörtyűvel jönne.

Én tegnap dupla 4-es ikreket láttam!!!!
Cukkerek voltak nagyon, de 4!!! Azért azt meggondolnám!
Az elejét nem láttam, lombik volt, vagy spontán?

dita75
 
 


Úgy azért egy fokkal jobb a helyzet :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Az elejét én sem láttam.

Legyetek jók, megyek a városba pénzt költeni. Írjatok sokat, addig is pusza!
20150601134430
 
 


A kismamiknak csúcsszuper programjaik vannak, nekem marad a talicskázás!!!! :lol: :lol: :lol:
Jó költekezést Viki!
Mit veszel?

dita75
 
 


Kép
i.kata
 
 


Ja most veszed a felsőket, azokat amiben lefotóz apjukod, és este már fel is teszed a képet? :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


Kép
i.kata
 
 


Évi,
én nem tettem rá lekvárt, és marcipánt sem. Megsütöttem a tortát, aztán mascarpone sajtot kevertem ki egy kis porcukorral, azt tettem bele is vékonyan, és azzal kentem be a külsejét is. A krémre kívül szúrtam kókuszt, de lehet bármit, pl. mandulát, vagy amit szerettek. Ja, és én tettem bele egy pici mézeskalács fűszerkeveréket. Ma vittem a csjoknak is a suliba, és nagyon ízlett nekik is.
i.kata
 
 


Sziasztok,
megjöttem uhról. bocsi most nem tudtam visszaolvasni, most a gép előtt nyomom magamba az ebédet, pedig semmi étvágyam!

Kata, Szezso: amíg nincs piri, addig reménykedni kell!!

uh: nem nyugodtam meg teljesen! a barnára azt mondta, h még bizonytalan a terhesség azért lehet. utrot emelni kell! 2*2 kell dugdosni + szájon át 2*1 ! Mákszem nőtt. múlt csüt 1,2 mm volt, most meg 5,3mm (pontosabban 3,8*8,5 mm), jobban mondva ez a petetzsák mérete. látott még vmit amiről nem tudta eldönteni, h még egy petezsák v bevérzés. jövő csüt uh és addig is pihenés. írt körzetinek papírt, h írjon ki 2 hétre. otthon maradok most egy hetet. igaz, h zárás hete lesz, de leszarom!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki,
akkor tényleg tessék pihenni!!!
i.kata
 
 


Mit jelent az, hogy bizonytalan a terhesség? Csomót nőtt is.
i.kata
 
 


Kata!

Köszi a receptet, nagyon jól hangzik! És ahogy elképzelem, tuti finom is!

Czinkém!

Akkor csak pihenj, és csupa pozitív gondolat! Jó nagyot nőtt, nem tétlenkedett a drága :) Nagy pocaksimit küldök a Manónak, de mindenképp add át neki! :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


ez a méret igazából a petezsák, bene nem látszik még semmi :shock: nem tudom, h ez normális e. most ezen is izgulok. amúgy 4-5 hetesre mondta, ami szerintem reális, mert márc 8-tól számolva, holnap lesz az 5. hét eleje.

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Sziasztok!

Megint van 2 percem benézni. :)

Viki: Köszi, ezzel megnyugtattál. Amikor clostiztam rendszeresen mértem, így tudom, hogy nagyjából milyennek kellene lenni. De esetleg az is lehetett, hogy közben megérett egy másik petém, mert a domináns mellet volt egy 14 mm-is a végére... ?? Egyébként már rég lemondtam arról, hogy megértsem a szervezetem.
Remélem van nálad esernyő, mert egész jó kis zuhé volt itt az előbb!

Cinke: Pihengess csak, és nehogy félrenyelj a nagy rohanásban!

Kata, Szezsó: nem lehet, hogy túl korán teszteltetek? Már akartam kérdezni korábban is, csak elfelejtettem. :oops:

Balra el..... Majd jövök!

hofeherke
 
 


Csibus!
Pihenj és ne gondolj a munkahelyre... és arra sem hogy valami gond van a babóval. Nagyon kicsike még, én úgy tudom, hogy ilyenkor csak a petezsákot látják. A barátnőm most volt uhu-n ő 7 hetes, és eddig neki is mindig csak a petezsákról beszéltek, most először mondták meg hogy mennyi milis a babóka. ÚGyhogy nyugi, kis türelem, pihenés.
Mikor kell visszamenned?

dita75
 
 


Czinke!

Mindjárt előkeresem a Dóri 6 hetes képét. Még akkor sem látszott a petezsákon kívül semmi, és a doki nem mondta, hogy aggódnom kellene. Azért én aggódtam :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Dita: jövő csüt megyek. pénteken kellett volna mennem, de mondtam, h legyen inkább csüt, mert szrájk lesz. most nem örülök neki! pedig megértem őket és csak helyeselni tudom, mert az a sok szemétség , ami itt van...nah mindegy.

szóval azt mondjátok, h ez normális, h csak petezsákot lát még csak ? de akkor 7. hétnél hogy látszik hallatszik a szív már? :shock:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


ja, egyébként még kérdeztem a dokitól, h hol helyezkedik el, de csak annyit mondott, h méhen belül. kérdeztem, h elől hátul v hol? és miután többször is kérdeztem, mosolyogva lehurrogott, h ne kérdezzek hülyeséget. :shock:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinke!

Szinte óráról-órára nőnek ezek a huligánok, ne aggódj! Hallani nem lehet majd a szívét, csak a pulzálást látni, de a lényeg ugyanaz! És azt se felejtsd el sose, hogy nem tudjátok egészen pontosan a fogantatás idejét, nem úgy, mint inszemnél, úgyhogy még pár nap csúszás is lehet!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi: köszi , aranyos vagy!!!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Úgy emlékszem a 12, heti uh-n mondják majd hogy melyik falon tapad a lepény, de nálatok nincs még méhlepény.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


bocsi, h most itt hisztizem!! :oops: ne haragudjatok!! :oops:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinke!

Ez nem hiszti, hanem aggódás. És ez már csak rosszabb lesz :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi: :oops: köszi, puszi!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Csibbencs!
Ne izgulj, ez semmi hozzám képest. Kössétek fel a gatyátokat, mert ha én bebabásodom tele lesz velem a topic. Eleve otthon leszek már a 3. hónapban úgy tervezem, májusban már eleve lesz net otthon. Feltéve ha a gyerek jól viselkedik. Mondta neki az apja, hogy csak akkor jöjjön legközelebb, ha megtanult viselkedni, azt mondta akkor sosem jön többet. Tegnap este már telefonált, hogy az 5-ös busszal jön. Gondolom nem javult meg egy hét alatt! :shock:

Visszatérve a lényeg a lényeg, hogy ez nem hiszti. Azok a kismamák is teljesen egészségesek, és csak úgy jött a baba, ők is annyit tudnak aggódni, hgoy csuda. Akkor velünk ez triplán igaz, hisz sok-sok évet várunk a csodára.

dita75
 
 


Kellemes hétvégét csajok, én mentem!!!!!

dita75
 
 


Dita: jó hétvégét! puszi!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap egész este ezt a topikot olvastam, csupa sziv-lélek embert olvasgattam vissza az elmúlt fél évben. Nagyon jó volt benneteket olvasni, együtt sirtam és nevettem veletek. Én 2005-ös öszi babák topikban szerepeltem, csak sajna elvetéltem és azóta a babanetet is kerültem még végre rá nem szántam magam az újabb gyermekvállalásra. Férjemmel 2006-ban kezdtünk a Sotera járni kinyomozni hogy valójában hol is tartunk. Kiderült férjemmel van némi gubanc lassúbbak a sejtek mint gondoltuk. Nálam mindent rendben találtak, megcsinálták a hsg-t is az is jó lett. Szóval ma volt az első inszeminációm. Sotén kreálták. Én bizakodó vagyok, de ahogy láttam nem sok embernek sikerül elsőre, bár vannak csodák és én hiszek bennük. Április 28-án kell vennem kell tesztet és akkor kiderül.

Irjatok bátran hozzászólásokat, napi vendégetek leszek itt.

Mindenkinek sok sikert,


Üdv

Zsuzska
pgsuska
 
 


Pgsuska: üdv nálunk! kívánom, h 2 hét múlva 2csíkosod legyen!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Zsuzska,
örülünk, hogy csatlakozol hozzánk! Biztos nem fogsz unatkozni :lol:
i.kata
 
 


Halihó!

Zsuzska: Üdv itt!

Dita: Jó hétvégét!

Végre egy este amikor ráérek.... :)

Mi történt ma csajok? Nem főztetek eleget! :lol:

hofeherke
 
 


Mara: péntek van, és szerintem ez lehet a pangás oka. meg hát most senkinek sincs jó kedve. :cry:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Sziasztok Lányok!


Máris lenne hozzátok egy pár kérdésem. Tudna valaki válaszolni arra mivel nekem a Sotén az elsőinszemim után nem mondtak semmit, csak azt hogy szedjem a sárgatesthormon gyógyszeremből felet és várjam a két hét elteltét. Viszont azt nem mondták hogy mikor bújhatunk össze a férjemmel újra, vagy mik azok a dolgok amiket esetleg ilyenkor nem szabad csinálni, vagy kerülendő. Ha tudtok nekem erről bővebben írni akkor megköszönném. Amúgy én stimulációkor 2-szer 1 Clostyl, napi fél Bromocriptint (sárgatesthormon), 3 injekció Fostimont és egy Pregnylt kaptam.



Üdv mindenkinek



Zsuzska
pgsuska
 
 


Zsuzska: A bromo sárgatest hormon? Ezt nem tudtam. Nekem a prolaktinomra írták fel annó. :o Nekem azt mondták, hogy mivel nem kellett megnyitni a méhszájat, ezért 2 nappal az inszem után már összebujhattunk, de tudok olyanokról is, akiknek azt mondták, hogy akár aznap is lehet, mert nem árt a rásegítés.... Nem szabad fürödni, ezt tegnap hoztuk össze... :) És kerülni kell a zsúfolt helyeket a fertőzések miatt.
Most más nam jut eszembe :roll:

Cinke: :cry:

hofeherke
 
 


Cinke te ugye az 5. héten vagy? Ezt írják a babaszobában erről a hétről:

Rólad:A terhesség ténye kezd egyértelművé válni, és ez a kísérő tünetekben is megmutatkozik: a farkaséhség és az émelygés akár napi rendszerességgel válthatja egymást. A legendás reggeli rosszullét ekkor már a nap bármelyik részében jelentkezhet. A mellek kifejezetten érzékennyé válnak, ahogy a tejtermelésért felelős mirigyek száma megsokszorozódik, de három hét elteltével ez az érzés mérséklődik.

A babáról:Az 5. héten már az otthoni terhességi tesztek is pozitív eredményt adnak. Célszerű a reggeli első vizeletből venni a mintát, mert ez tartalmaz legtöbbet a terhességi hormonból, a hCG-ből. Megkezdődik a szív és a primitív keringési rendszer kialakulása: a hét végére már felismerhetőek az erek kezdeményei és a vér első alakos elemei. A keringési rendszer lesz az első, amely önálló működésbe kezd az embrióban. A végleges csíralemezek kialakulása után egy lényeges fejlődési mozzanat az idegrendszer telepének elkülönülése az ektodermától. Az ún. velőlemez az embrió elülső végén már eleve szélesebb, ebből fog kifejlődni az agy.

hofeherke
 
 


Ez pedig a jó tudnod rész: Ha nem mutatkozik kifejezett undor bizonyos ételek iránt, akkor is van pár olyan élelmiszer, amelyet tanácsos elkerülni: ilyenek a lágy sajtok - a camembert, a brie, a kék sajtok, a kecskesajt vagy a feta , a nyers vagy félig elkészített húsok és halak - többek közt a virsli vagy a löncshúsok, a nyers tojás vagy az azt tartalmazó édességek, mint a fagylalt, a tiramisu és a gyümölcshabok, illetve a pástétomok. A terhesség alatt - és ez különösen igaz az első trimeszterre -, a kismama nagyon aluszékonnyá válhat. A szervezet megköveteli magának a pihenést, hiszen sokkal nagyobb teher hárul rá, ennek ellenére nem kell lemondani a reggeli kávéról. Egy több ezer várandós nőt vizsgáló kutatás eredménye szerint napi 1-2 csésze nem túl erős kávé semmilyen káros hatást nem gyakorol a magzatra.

hofeherke
 
 


Zsuzska,
ha lehet, szerintem bújjatok még ma össze, biztos ami biztos.
i.kata
 
 


Zsuzska: én úgy tudtam, h a bromot pajzsmirigyre szedik.
amúgy valóban ne fürödj, ne emelj, ne erőltesd a pocid, pihenj. össze lehet bújni, sőt ha ma volt az inszem , akkor 2 nap múlva (holnapután) bújjatok össze biztos, ami biztos, rádolgozásképp! de csak finoman! (dokim szerinte: ne úgy mint az első randin! :D ).

Évi: a bromo nem pajzsmirigyre van, rosszul emlékszem?

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Utána néztem, biztos ami biztos alapon: A bromocriptin a prolaktin és a növekedési hormon elválasztását csökkenti az agyalapi mirigyben.
Zsuzska: szerintem biztos ami biztos alapon kezd el inni palástfű teát. Az jó, ugye lányok?

hofeherke
 
 


Mara: aranyos vagy! megvan otthon a csodálatos utazás című könyv, ahol hétről hétre, hónapról hónapra le van írva minden , pont ma reggel olvasgattam, sírdogálva.
a pcos topikon van egy lány, akinek szintén ez a baja mint nekem. dugdosnia kell az utrot és ha minden jó , akkor 2 hét alatt rendbejön az ember. remélem rendbejövünk.
és máshol is olvasgattam barnázgatásról, 2 vége lehet neki. :roll: remélem az enyém happyendes lesz!

Kata: szerintem nem jó aznap összebújni! a kisfickóknak 72 óra kell a kifejlődéshez, és ha ráadásul még van egy kis bibi is velük....a másik, meg legalább aznap szerintem jobb pihizni, nem ugribugrizni, pattogni. a csak óvatosan édesem keksznek meg hát..... szerintem :roll:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Palástfüvet a ciklus 2. felében kell inni, napi 2 csésze (reggel -este) , 1 evk teát leforrázol 3 dl vízzel. növeli a progeszteronszintet.

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Mintha most azért már kezdenél megnyugodni, nem?

A saját kis barna foltomra is találtam választ itt a babaszobában: Előfordulhat, hogy a beágyazódás idején a kismama pecsételő vérzést észlel, amitől nem kell megijedni: ez teljesen normális jelenség.
Én úgy, de úgy szeretném, ha ettől lett volna! :oops:

hofeherke
 
 


Mara: nem kezdek megnyugodni, csak pont most nem szabad idegeskednem! sajna a 2 nem ua.
és sajna a beágyazódás 7-10 nap . neked inkább attól lehet, amit Viki is írt, valsz felsértettek kicsit odabent az inszemkor. előfordul, nem szabad megijedni! :wink: mennek a tapaszok!!!! :wink:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki!

A Bromocriptint a magas prolaktinra adják! Cső, húzok vacsizni, pussssssz!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok,

írtam egy bazi hosszú hozzászólást ami szépen elszállt, úgyhogy röviden újra:

Zsuzska,

üdv közöttünk! Melyik SOTE-ra jársz? A lányok már leírták a jótanácsokat, én sem tennék hozzá többet mert nagyon alaposak voltak. :wink:

Kata,

remélem unokahugi megkímél téged Eperkétől! Biztos jól szórakoztok majd, nagyon eleven kis csajszinak látszik a púpos képen is és a leírtak alapján is. :wink:

Viki,

jó vásárlást, jöhet a pocifotó! :wink:

Évi,

palacsinta... nyami nyami... Én is annyira ennék, de lusta vagyok nekiállni készíteni. A tudat, hogy holnap is dolgozni kell teljesen letaglóz! :cry:

Czinki,

sokat gondoltam rátok délután, szerintem minden rendben Mákszemecskével, ilyen idős terhesen a petezsákon kívül nem szokott más látszani. És a másik folt lehet, hogy vérömleny de lehet, hogy egy testvérke? Vagy rosszul olvastam?

Mara,

nagyon jó tanácsokad adsz, a terhességre vonatkozót is elolvastam, és nem is tudtam, hogy pl virslit nem lenne szabad enni. Jó tudni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic: köszönöm. igen jól olvastad. remélem ha bevérzés, akkor nagyon gyorsan felszívódik .

Évi: köszi! nem tudom , miért rémlett úgy , h pajzsmirigy bogyó?

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki,

ha bevérzés akkor nem lehet, hogy attól van a barnázgatás?
És ha testvérke esetleg? Apa mit szólt hozzá?
Ha testvérke van a dologban, akkor tényleg termékeny húsvétot csaptatok apával :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?