Új privát üzeneted érkezett!

Szőlő!
Ezek a babák! :D Mintha direk akkor akarnának aludni. :lol:
Az én picurom is előtte, meg utánna a legaktívabb. Bezzeg közben költögetni kellett. :wink:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Nagyon édes Ati baba!
Nagyon drukkolok neki!+++++++++++++++++++++++++++

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


[quote="blani28"]
írta:
blani28Szőlő: én kisfiúra tippelek. Hogy áll az arány(mármint a tippelésé)?


Pontos számot nem tudok, de a fiú vezet az biztos :D

Kép Kép
szõlõ
 
 

 
 

De édes és szép Ati baba! Megy a drukk neki!!!+++++++++++++++++++

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Szőlő: Én is kisfiúra tippelek! :) A bunkó emberekre meg ne figyelj oda! Mégis mi köze és különbenis mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akarja-e tudni vagy sem.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Szofinak és Adrinak sok szeretettel gratulálok a babákhoz!

Sokat gondolok Klarkára meg a kis Attilára is, hogy tényleg minden rendben legyen.

Emi! Köszi, hogy megosztottad velünk a születéstörténetet, örülök, hogy hamar felépültél, és Lili is szépen gyarapszik.

Én tegnap voltam dokinál. Méhszáj változatlan, a keményedések ellenére már december óta csak egy ujjnyira nyitott. Úgyhogy ezzel már nem is foglalkozom. Nézte Emmát uh-val, de annyira vacak az a gép, hogy a combcsontján kívül mást nem lehetett felismerni.
Rákérdeztem én is a magzatvíz elfolyás+ mentőhívás dologra, és ahogy Genit is megnyugtatták, nekem is azt montda, hogy csak akkor van gond, ha a baba haránt fekszik, mert fejvégűnél a fej nem engedi a köldökzsinór kicsúszását. Mesélte, hogy nemrég volt egy kismama, akinek haránt volt a baba, elfolyt a mvíz, és a baba karja csúszott ki. Megcsászározták, és nem történt semmi baj.

Ma reggel elmentem szemészerte, szemem oké, csak felkészített, hogy valamennyit tovább romolhat a szemem még a szülés után kb. 6 hónapig :cry: .
Gondoltam, ha már így nekiindultam, megpróbálkozom a védőnővel is, már 2,5 hónapja hanyagoltam. Szerencsére éppen volt ideje. Kaptam kelengyelistát (34. héten :lol: ), sőt még vizeletet is nézett, és szívhangot is! Teljesen felülmúlta önmagát!

Holnap bepróbálkozom a gyerekorvosnál is, aztán meg tp-s papírért irány a háziorvos. Van program elég....

Szöszke! Esetleg kaphatnék én is meghívót? Nagyon kíváncsi vagyok rátok is! (kovacsbzita@gmail.com)


Egyébként Sz. Imrés anyukák! Kaptatok segítséget a kórházban mellretétel ügyben?

KépKép
KépKép
atizka
 
 


De szép ez az Atibaba! Nagyon nagy drukk megy nekik!!! +++++++

Szőlő!
Énis fiút mondanék inkább, de az uh-kép amit feltettél egyszer, hááát, igazából semmit nem láttam a lába közt... igy kétségekkel vagyok a nemét illetően... :lol:
Télleg, dobj légyszi egy cimet priviben, hogy visszaküldjem a párnát... ne landoljon hónapokig nálam.... :) az a tuti, ha visszakerül eredeti tulajdonosának... :wink:

Nemtom, engem ez az idő sem dob fel.... a Mekis kaját imádom, de be nem mászok érte a Moszkva térre... hétfőn voltunk, hazafelé a Jánosból, ha már úgyis gyalog, akkor betértünk...
Vendég
 


Szőlő! Még egy strigula mehet a fiúhoz, szerintem is az lesz. :)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Annyira cuki Klarka babája!!! ++++++++++++++ Nem lehet baj!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő: szerintem meg kislány :D :wink:

Klarka Atija nagyon aranyos -és nagyon drukkolok neki(k) én is!!!!

Ez a bébi-alvás ctg alatt olyan édes azért :lol: (mondom én, aki majd csak pénteken megy az első ilyenre...)
Nálunk mint írtam még nem volt ebéd mert persze ilyenkor alszik és nem csak alszik, ami eleve nagy szó nála du (ja, ez a nagyobb, Lau) de már 3 órája nyomja! :shock: Nem emlékszem du. mikor aludt ennyit legutóbb! :shock: :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Pumpóka, ráadásul a 4D-s néni is azt mondta (mikor még tudni akartuk a nemét előre) hogy ugyan ott a lába között nem lát semmit, tehát akár lány is lehet, DE a csípője meg elég keskeny, ami fiúra utal. Egyszóval: nemtudja

:lol: :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


emi! Köszi az infót! reménykedem a császárban…rettegek mint a kivert kutya a simán szüléstől…….mennyi idő telt el a vérzés észlelése és a csaszi között? És mekkora rész vált le a méhlepényből nem tudod? És nem lesz azonnal oxigénhiányos a baba ha már nem teljesen tapad a lepény? És totál zárt méhszájon át is kijön a vér ha van vérzés?

Rólunk:
Én is beállok azok közé akiknek azt mondta a doki h egy két hétnél tovább nem húzom…a legrosszabb h az ember beleéli magát és amikor már eltelt a 2 hét akkor egyre csalódottabb. Megpróbálom tudomásul venni, hogy hiába fájok akár rendszeresen 2-5 percenként 2-3 órán át én is kihordom végig. És a végére szülök egy giga babát. …….Csak ne élném bele magam és komolyan mondom lecsapom azt aki mégegyszer azt mondja nekem h de lennt van a hasad! Pár nap és biztos szülsz…jah biztos…majd a 40. héten....pedig ma is 1,5 órán keresztül 5 perceseim voltak és derékszögbe hajoltam el ha jött a fájás annyira fájt...és beálltam a meleg víz alá h ez vagy elmulasztja v felerősíti de történjen már v.mi mert baromira fájt....még jó h Szo aludt....és 1,5 óra után lassan elkezdett ritkulni....épp mikor eldöntöttem volna ismét h igen az tuti az mert nem tudok kiegyenesedni a fájdalomtól....most itt pötyögök a gép előtt és már csak 20 percenként fáj......akor is nagyon de egyre ritkul.......persze nincs vérzés, nincs magzatvíz és nincs nyákdugó...csak egy hullakimerült anya akinek mindjárt kel a lánya....ill. most kel....


klarka! HATALMAS DRUKKK NEKTEK!!! ++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Celesztina, igen, édes, meg ahogy próbálják felkelteni az is nagyon édes :?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő -oké, persze, az a sokkoló, amiről többen is írtak durva lehet, de amikor Laut kellett keltegetni akkor rámhagyták, így az nem volt durva szerencsére. Majd persze kidrül, változott-e a gyakorlat azóta...

Kép Kép
celesztina
 
 


De édes Attila baba!

Kép
blani28
 
 


Sokkoló? :shock: nekem csak rázták a pocimat kézzel :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nekem is csak kézzel finoman rázták, sokkolót nem engednék használni. De másodjára, mikor voltam, inkább megelőztem a szülésznőt és mikor éreztem, hogy alszik, akkor én költögettem. Nekem elég, ha megsimogatom a hasam, vagy csak odarakom a tenyerem a pocakomra, máris odabújik. :D

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Ja, nekem is odabújik, meg el is alszik azzal a lendülettel :lol: :lol: Én is próbáltam keltegetni, de nekem nem ébred fel.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Kíváncsi vagyok, az én babám hogy fog holnap viselkedni, ugyanis holnap megyek NST-re. A szénsavas üdítő és csoki bevált valakinek, mert nekem ezeket javasolták előtte? :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Én is holnap megyek ismét. A tegnap a második nst előtt megettem egy csokit és ittam egy kis vizet. Sokat nem kellett költögetni. :lol: :lol: :lol:
A szülésznő is mondta, hogy az édességre és a magas cukortartalmú gyümölcsökre (pl. banán) reagálnak a leghamarabb.

Szóval, Bolygó próbálkozz csak. Legfennebb te jól jársz. :wink: :lol:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Bolygó én túrórudit ettem közvetlenül előtte, de az nem jött be :lol: Mndenesetre pénteken valami durva reggelivel készülök az biztos :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


A banánt amúgyis szeretem. Még jó, hogy csak mostantól van NST, mert tutira elhíznék. :roll: :lol:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Kép

egyébként egy kis statisztika: 16 babából 10 fiú 6 lány
15 szülésből 4 csaszi
1 db túlhordott baba
átlagosan a 38 héten érkeznek
a legtöbbjük 3300 g felett
4 kg felett még egy picúr sincs
13 baba 47-54 cm között
és 3an 56,57,58 cm-rel


ja megint van hiba..16. Adri pedig csak 15...szóval bocsi de majd legközelebb javítom..most nincs erőm :D igy is jól levoltam vele maradva...

Annyit kelett megint visszaolvasnom hogy képtelen vagyok reagálni..
szóval nekünk doki azt mondta kb 3 hétig még tuti nem szülünk..
de kicsit sajnálom hogy csak 38. héttől van NST...:(
mindegy csak kihuzzuk akkor még addig...

éjszakám nekem is ramaty volt..ráadásul védőnő azt modta jön reggel..kipuceráltam mindent meg felkeltettem Zolim is hogy mire jön minden oks legyen erre nem jött..most várhatom majd mikor állít be bejelentés nélkül és ráadásul uram 2 napig most nappal aludna benn mert éccakás... :twisted: :twisted:
aztán meg nekiálltam főzni..tejfölös gombaleves,zöldborsófőzelék meg rántott parizer..
ugyh mostanra már tök kivagyok..boltba is voltam meg patikába..

Holnap már semmi kedvem nincs főzni erre uram megkért hogy főzzek ugy holnap hogy anyósoméknak is jusson mert csinálják náluk a konyhát és ne mtudnak főzni...
ja csak azt hozzátenném hogy ma is örültem hogy elvégzek és megfőzök 6 főre..erre holnap főzzek 9 főre...HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁ........
hát mivagyok énmár na??? huu de ideges lettem :twisted: :twisted:
nekem ilyen eszembe sem jutna..plusz holnap otthon lesz a köcsög pótapósom akivel ugye nem tárgyalunk..és az ne vegye a szájába amit én főzök..egyszer evett abból akkor is leugatta hogy ez neki túl sós..persze mindenki másnak jó volt...
na mindegy nem panaszkodom..

legalább a babáknak örülök és a jó időnek :D

na le kell pihennem mert szét szakadok és 5kor el kell vinnem a sógornőm kresszre...:(

a tesóm meg éccakás és uram is ők nappal alszanak..hugom vagy suliban vagy lovagláson..anyum apum meg általában délután 5re érnek haza...szóval semmi segítségem...
igy lehet nem bírom ki 38. hétig :D

lányok annyira szépek a képeken a babák..Attila babának pedig megy a drukk....

Na kik lesznek a következő kismamik?? :D

Ja Emi nálad láttam a babylove kamillás popsitörlőjét...neked bejött?? csak mert énis azt vettem..csak ugye én még nem használom :D
Vendég
 


Na, ma aláírtuk a szerződést, két héten belül költözés...wow, de jó lesz! :shock: És a babóknak is max. 12 napjuk van még bennem...szép lesz! :D De akár már ma is szülhetek... :D

Kép
babyteve2
 
 


Lituka: nagyon klassz a tábla! Szép lett! Meg jó is olvasni a bébikről :D
Amúgy mi is azt a törlőkendőt használjuk, bár nem újszülöttnél :wink: Szerintem jó, bár nálam a Pampers a favorit, csak azt sokszor nem kapok :? Az nedvesebb (bár így hülyén hangzik)


Babyteve: nem semmi! :shock: Dupla bébi és még költözés is??? Akkor már a nagyról ne is beszéljünk... Hú, ez azért húzós lesz, nem? Bár bizti klassz lesz az új lakás :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Lituka!
Jó a táblázat és a statisztika is! :D
A többit sajnálom. :(

Babyteve!
Gratulálok ! Nem lesz könnyű most költözni, de biztos jobb lesz. Gondolom örültök.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Babyteve, nem semmi hogy így a költözés kellős közepén jönnek a babók. :) Merrefelé költöztök? Biztos volt róla szó, de nem emlékszem... :oops:

Lituka tök jó a tábla meg a statisztika is :)

Én Nivea-b.zi vagyok, úgyhogy kezdésenk Nivea popsitörlőt vettem (Soft&care) így kezdésnek. Valakinek van tapasztalata róla? (Egyelőre csak egy kis csomit a kórházba, mert nekünk azt is kell vinni, aztán majd meglátom mennyire jön be. De én amiben lehet Niveát használok, meg Embör is. :) )

Annyira feldobódtam attól hogy Mazsi végig mellettem lesz már a kórházban is hogy hihetetlen. :D Pedig tudom hogy mindehol így van már, de akkoris. Úgy várom már!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Lituka, a védőnő nem szól előre ha megy? Engem még a megbeszélt időpont ellenére is felhívott hogy biztosan jöhet-e. Ennyire jófej lenne az én védőnőm? :roll: (Mondjuk igaz hogy egy ilyet ő is bejátszott hogy mondta hogy jön és nem jött, én is pipa voltam akkor, mert beteg voltam és szívesebben aludtam volna ahelyett hogy őt várom.)

Kép Kép
szõlõ
 
 


A Niveat nem ismerem, mi Johnson's-t vettünk.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Nem így teveztük, az első szerződést jan. 8-án írtuk alá(! :twisted: ), de mindig volt vmi változtatás...most már állítlag nem lesz. Egyelőre azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá :D
Szigetszentmiklós-Lakihegyre költözünk, kertes ikerházba (ahol a szomszédnak decemberben születtekl ikrei :D stilszerűen...)

Kép
babyteve2
 
 


Én meg Pampers Sensitive Popsitörlőt vettem :)
Szereti a popója :lol: :lol: :lol: nem piros, nem pöttyös :lol: :lol: :lol:

Jajj csajok ..
Tegnap itt volt a védőnő, ma meg a gyerekorvos, egyik azt mondta, hogy ha hétvégén ilyen csoda idő lesz, mehetünk egy fél órát sétálni .. a másik meg azt, hogy először az ablakot kezdjem "rányitogatni" (nem mondtam, neki, hogy már napok óta itt levegőzik az ablak alatt .. az utazóágya kis kupolája alatt, amit süt a nap .. és imádja :)) .. aztán 1 hét múlva erkély .. de csak 5-10 percekre, majd kb 2 hét múlva utca ..
Nah .. hétvégén visszük MAnócskát babakocsizni . nem fogok heteket várni, amikor végre tavasz is van, és nem csak a naptár szerint ;)

És képzeljétek ..
Tegnapról mára éjjel 4,5 órát aludt - ez a rekord :)
Jajj .. olyan jól esett!! :)

Kép
szösszenet
 
 


Anyukák!

Amúgy TI hogy vagytok?
Nem érzitek fáradtnak magatokat?
Tudtok napközben aludni?
(lehet ez csak nekem okoz gondot .. én estére mindig hulla leszek, éjjel alszom, amennyit enged Alíz, aztán reggel igyekszem pótolni az éjszakai kimaradást .. de 10-11 után nem tudok ágyban maradni .. napközben meg nem megy a fekvés :?)

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet! Ha ilyen jó idő marad mint ma, akkor nyugodtan menjetek egyet sétálni. A friss levegő pedig mindig jót tesz a kicsiknek is. Nálunk szinte a babakocsiban a levegőn jobbakat aludtak, mint a kiságyban. Elhiszem, hogy most nagyon fáradt vagy, de lassan hozzászokik ehhez a szervezeted, valamint Alíz is változni fog.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Nagyon szorítok Attila babának. Olyan erősnek látszik. Nem lehet semmi baj!!

Bolygó, a méhlepényből vált le egy darab, de ez csak a műtét alatt derült ki.

Nono, 1-kor kezdtem el vérezni és 5-kor kezdődött a műtét. Oxigénhiányos állapotról nem tudok. Az UH és a CTG sem mutatott semmilyen rendellenességet. Az Apgar teszt is 9/10-es lett. A méhszájam egyébként abszolút zárt volt, a vérzés viszont sokkal keményebb volt mint egy menzesz. A 4 óra alatt 4-szer cseréltünk betétet. Viszont nekem a műtét után elég volt a sima éjszakai allways, sőt már kb 3 napja egyáltalán nem vérzek.

Lituka, köszi, hogy kiegészítetted a táblit. Jó a stati is.
Hát a popsitörlő nekem kicsit száraznak tűnik. Legközelebb valszeg nem ezt fogom venni.

Na most mennem kell, mert Lili szólít :)

Kép
emi29
 
 


Babyteve!
Ez olyan érdekes! A gyerekek biztos jól fogják érezni magukat. :D

Szösszenet!
Olyan jó nektek, hogy már sétálhattok! :D Tényleg szép az idő, biztos élvezni fogja Alíz a sétát a babakocsiban. És végre kipróbálhatod a babajárgányt. :wink:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Babyteve - Az jó hely :) Van egy szuper tó a közelben, mi mindig oda járunk strandolni :) Majd alkalomadtán lubickoltathatjuk együtt a manókat :lol:
(lehet rossz a memóriám .. régen volt szó róla (Sorry) :oops: :oops: .. te voltál az, aki mesélted, hogy a belvárosban laksz? És hogy az ikerbabakocsi nem fér a liftbe. . stb.? - mert ha igen, tök jó, hogy sikerült megoldani ezt .. és egy házba költözni .. mmmm .. irigykedem :D)

Kép
szösszenet
 
 


Zsuzsa - Én is így gondolom :) Visszük is ;) :)

Kép
szösszenet
 
 


Igen, én voltam....(ezért még mindig nincsen babakocsink :oops: , de most már megvehetjük végre :D ) Tavat nem tudom, merre van, a Duna kb 500 méter..a kuttyoknak is végre szabadság! Merre van a tó? :oops:

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok!
Apor és BeBe holnap már jön haza :D
Addig is egy friss kép!
Minden szépet és jót!

András Kép

Kép
be_be
 
 


András: Köszi a képet Api babáról, nagyon édes, ahogy szunyál! :)

Emi: Köszi a választ, ilyesmi okra gondoltam egyébként.

Szösszenet: De jó neked, hogy már a babasétán gondolkodsz! Én is szeretném már ezt az állapotot!!!! :)

Lituka: Tök jó a tábla! Már elég rendesen el lehet rajta "csemegézni". :D

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


[quote="babyteve2"]
írta:
babyteve2Szigetszentmiklós-Lakihegyre költözünk, kertes ikerházba (ahol a szomszédnak decemberben születtekl ikrei :D stilszerűen...)


Ez nagyon jó :D

Mégiscsak jobb lesz nektek ott mint a "nyócban". :) Tök jó, gratulálok! Költözéshez lesz segítségetek?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szössz, nagyon örülök hogy már vihetitek sétálni Alízt. Úúúúú de jó lehet tologatni a babakocsiban!!! :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


András nagyon édes a kisfiatok :D Gratulálok!

Kép Kép
szõlõ
 
 


András!
Köszi a képet! Nagyon édes az alvó Apor Baba! :D
Olyan jó, hogy holnap már hazamehetnek! Jó babázást nektek!

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Kisfruzsi, írt a babyfunos pali, megígérte hogy pénteken hív, csüt. estére ígérte nekik az importőr az adaptereket.... Kíváncsian várom... :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok, Geni, Gumimaci, Blani(remélem nem ugrottam át senkit) köszi a kedvességet:)

Első baba lesz, kisfiú. Márton Bendegúz lesz a neve és hivatalosan május 13-án érkezik.
Néztem Lituka statisztikáját, nálunk most a baráti társaságban rengeteg gyerek születik, illetve a legtöbb még pocakban és mind fiú!!! Úgyhogy jó itt látni, hogy lesznek csajaik is:) bár ugye itt is több a fiú.

Szőlő, pont tőletek kaptam az ötletet, hogy ababyfunnál vegyek kocsit, talán pont te tettél fel képeket róla, ha jól emlékszem. De meggondoltam magam. És pont azért, mert mondta apasi, hogy rendel zöldet és szól. és sosem szólt. mikor hívtam mondta, hogy menjek be és vagy van vagy nincs, de nézzem meg. na ekkor felidegesített. mit nézegessek a narancssárgán, mikor az érdekel milyne a zöld. és nem akartam kétszer menni, a zöldet megvettem volna azonnal.

Nono, nekem is simogatják a hasam. nagyon kiborít. Ma egy vadidegen nő a munkahelyemen. De még é éreztem magam kellemetlenül, hogy mekkora bunkó vagyok, milyen bizalamas én meg nem ismerem meg... na utólag kiderült tényleg nem ismertem!

lolka_zs
 
 


Lolka, igazad van... Nem aza baj hogy pici a bolt, hanem hogy nagyon amatőr a hozzáállása a tulajoknak. De egyébként én azt mondom hogy még mindig megérte, mert a kocsi viszont jóval olcsóbb volt mnt máshol. (Van ahol a hordozó nélküli verzió 63000 ft.... Itt hordozóval együtt volt 57)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő, a pakolásban nem lesz segítség, a szállítást meg egy költöztető csinálja, ő költöztet engem már 20 éves korom óta (anno Tomi alatt meg is jegyezte, hogy többször költözöm, mint egy madár, akkor rengeteget hívtam....) Remélem, jó darabig ismét nem fogom hívni :D

Csodaszép babó! :D Szép nap lesz akkor a holnapi! :D

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok!

Elöször is Gratula Szofinak a babákhoz, nem semmi mekkorák lettek. :lol:

Adrinak is Gratula Lilihez.
Vigyázzatok magatokra és a kicsikre.

Tegnap voltam CTG-n, hát Jázmint nem nagyon kell keltegetni, lerugja rólam folyamatosan a műszert, keresgélhetem a szívhangját. :lol: :wink:
Szóval minden szép és jó. :wink:
Pénteken lesz UH. végre megtudom mennyit nőt. Már úgy hiányzik.

Lógok még képekkel,
igaz mégcsak félkész a szoba (meg az ágy is):
Kép
babakocsi:
Kép
Dani se maradhat ki:
Kép
Kép

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Titeket nem zavar ez az óra, már azt hittem 1 órája senki nem írt és csak magamnak fogok írni..... :cry:

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?