Új privát üzeneted érkezett!

FAnni Nem Zsiga, Zsigi vagy Zsigmond :lol: ZSiga majd öregkorában lesz :lol:

ebből smmit :lol: csak letöltöttem netről a képet... ennyire profi avgyok :lol:
Vendég
 


Boni :lol:
Akkor jól nem láttam semmit :D
Már kezdtem szégyenkezni, hogy nálam mindig látszik a "megdolgozott" rész...
He-he, Milánt én is Mili-nek hívom... úgy látszik, amíg kicsi, addig inkább "i" betűket adunk nekik :D Mondjuk Márk meg Márko, de a Márki idétlen lenne :lol: És nagy korában sem lesz Márka :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :lol:

de Márki :lol: és később pedig a minőség atyja Márka :lol:
Vendég
 

 
 

Halihó!

Lafi!boldog szülinapot Huninak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fanni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon ari a két név.vásárolgatsz már??


Goblein:::én is kezdek elcsábulni,nem vettem még,mert nem tudom hogy kell az öltéseket csinálni.
És hol lehet ilyen aranyos figurákiat kapni?
És ha kész akkor hogy teszitek ki a falra?
A profiktól kérném a segítséget ám én is én is.............

Kép
csiperke
 
 


Boni,

Akkor kerülhet a táblába az új név :lol: Én is szeretném megálmodni a lányok nevét!

Nem jól indult a napom :( ! Enyhén, de folymatosan fáj az alhasam. A babák pörögnek, mozgolódnak, én pedig aggódom. Remélem csak a méhem alakul vagy hasonlók...Volt már valakinek hasonló tünete?

Kép
viri8
 
 


Fanni :D Boni :D
Privi ment.

Boni :D
Zsigmond szép, komoly név! Gratulálok, hogy rátaláltatok!

Azt említettem már, hogy a Csaba név nekem mikortól favorit? Egyrészt a férjem Csaba napkor született :D Másrészt a Székely himnuszban van egy rész, ami gyerekkoromtól tetszik:
"Vezesd még egyszer győzelemre néped,
Csaba királyfi csillagösvényen!"

Lehet, ez most nagyon szentimentális, de ez az igazság :oops:

Mai ebédem: zöldbableves, paprikáskrumpli, savanyú káposzta. A paprikáskrumplihoz dukálna némi friss, ropogós kenyér. Miután ez nincs itthon, könnyű lesz megállni, hogy ne egyek hozzá :lol: De hajrá ideálisan gyarapodó kismamik 8)

Véda
Vendég
 


Tudom, hogy ezer oka lehet az enyhe hasfájásnak. Próbálom nem belelovallni magam.

Fanni,

sikerült rátalálnod arra a kiegyenlítőre?

Kép
viri8
 
 


Véda látod, látod, mindennelk megvan az oka... :lol:


asszem kénytelen leszek ugyanazt főzni, amit te, mer megkívántam :lol:

csipi abszolut nem nehéz, és ahonnan FAnniék rendelnek, ott útmutató is van :lol:
Vendég
 


Véda,

Lehet jelentkezni hozzátok menzára? Imádom a menüidet :lol:

Kép
viri8
 
 


Viri nekem is szokott néha fájogatni,.. magne b6 és pihi
Vendég
 


Uff!

Nekem ufókocsi tetszik...gondolom ez nem lep meg bennetetket :lol:
Boni kiválasztottja nálam azért nem nyerő, mert CSAK a tele tolókart szeretem, az ilyen kétnyelűt abszolút nem.

Goblein: már csak a háttér egy része hiányzik a méhecskés képemből. Én rövidáru boltban vettem...és asszem nem tudok itt megállni, mennem kell még a héten, ne repkedjen már egyedül szegény apis mellifica.
Keret: hobby bolt, vagy IKEA.

Kaptam ajiba egy UH-t. Ma el is lövöm! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Boni :D
Főzzél, drága, és egészségedre :D

Viri :D
Te sem laksz túl messze! Menza nem rossz ötlet!!!
(Valamelyik nap túróval töltött zsömlét csináltam, hát az naggggyon bejött az itthoniaknak :lol: )

Megyek Liluért az oviba! Ebben a gyönyörű időben :?

Véda
Vendég
 


Zöldi :D
UH???
4D vagy 2D? És persze, ha fotót is kapsz ugye mi is kapunk egyet ide "ajiba"?

Véda
Vendég
 


Véda :P
Mindjárt nézem, köszi.
Mi most jöttünk a boltból, finom, meleg kiflivel, nyammm, s fő hozzá a lecsó, mert van végre magyar papadicsom is... de a Te menüdre is beneveznék, s én is befizetnék, pláne, hogy ilyen közel laksz :lol:
A székely himnusztól nekem könnybe lábad a szemem, pedig nincsenek is székely őseim...

Csipi :P
Én be fogom kereteztetni őket. Ahol a fonalakat veszem, ott ajánlottak egy boltot, ahol olcsón megcsinálják. Ha kész lesz EFI őnagysága is, megyek kereteztetni.
IKEA-ban nincs ilyen keret, 14x14-es van, de az kicsi... tudom, mert megvettem és vissza kellett vigyem...
Oh, igen, vásárolgatok már. Tegnap a Tesco-ban vettem jópár 56-os rugit és bodyt... Elcsábultam... hiába... de legalább a börzén már ilyesmi miatt nem kell mászkáljak...
www.gobelinwebshop.hu - itt az öltések is rajta vannak. Én csak az 1. öltést használom. Könnyű 8)


Viri :P
Bocs... köszi a linket. Nem találtam meg, de sebaj. Legalább a vaterán már láttam, hogy néz ki, s majd próbálok lőni valahol...
Enyhe hasfájás nekem is van néha és mondanám, hogy csak elmaradt mensikor éreztem, de nem igaz. Amíg nincs görcs, nincs nagyon hosszantartó keményedés és vérzés, addig minden normális! Borocska :wink:

Coca :P
Ezt nem értem! Hogyhogy ajándékba UH-t? :shock:

Boni :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
Nekem is könnybelábad, főleg mióta Csabi a pociban van, és dúdolom, hogy Csaba királyfi :roll: Bizti szülésnél is ilyen szentimentális leszek. Lilla világra hozatalakor is az voltam :roll:
Lecsó friss kiflivel... Nyami!!!
De a friss kifli forró kakaóval, vagy tejeskávéval... Na az se kutya!

Most Lilla nagylánynak uzsira melegszendvicset csinálni. "Anya, de nyúlós legyen a sajt!" :lol:

Véda
Vendég
 


Boni!
Ez a járgány már túl szuper számomra. Engem egy nagy zöld sáskára emlékeztet. Bele nem tenném a gyerekemet! De az is lehet, hogy csak az én izlésem nincs kifinomulva. :oops:
Zsigi. Szép név. A Zsigmondot majd felnőtt korában fogja szeretni.

Viri!
Irígykedem, hogy felétek jó volt az idő. Küldj erre is egy kicsit belőle! Két babával +8 kiló. Gratulálok!
Hétvégén időnként nekem is fájt a hasam alul, olyan mensis fájdalmaim voltak. De mivel a lányok már többször mondták, hogy ne legyek paramami, így arra fogtam, hogy az időjárás változás miatt van. Ma már minden ok.

Fanni!
Neked is gratulálok a +9 kg-hoz! Ügyik vagytok így két babával, és csak ennyit híztatok.
A lecsó is jó ötlet, bár ilyenkor még elég drága. Max nem egy nagy lábassal csinálok, hanem csak két főre egyszeri evésre. Már csorog is a nyálam. Ez jó lesz, mert este is hamar össze lehet dobni. Köszi az ötletet!

Véda!
Megírnád minden nap, hogy mit ebédeltél? Kapnék egy kis ihletet az esti főzéshez. Soha nem tudom eldönteni, hogy mit főzzek, apa meg csak borsólevest enne pörkölttel egyfolytában. :)

Coca!
Én is kivi vagyok!
Vendég
 


Lányok, lassan eljutunk, hogy kell nyitnunk külön egy receptes oldalt is :lol: Azt hiszem a Szent Imre Kórház Szülészete fórumosainak is van ilyen :lol:

Nőci :D
Szívesen leírom minden nap!

Ma nekem is volt pici hasfájásom, keményedésem, de hamar elmúlt. Elég volt a fotelben pihiznem, és ... na most figyeljetek: kersztszemeseznem :oops: :lol: Gobelin előtt én most ezzel próbálkoztam :D Tényleg fertőző ez a kézimunka dolog :lol:

Újak, friss kismamik!!!
Hol vagytok? Cocán kívül eltünt minden kisterhesünk! Pl. Bögyörő, Katica! És még mások is! Lanyané sincs már régóta, mondjuk ő már nem is olyan kisterhes. Tessék életjelet adni, lányok!!!

Véda
Vendég
 


Hajrá receptes oldal :lol:

Nők ha neked nincs kifinomulva az izlésed, akko enyim sincs :wink:
Vendég
 


Az enyém kivan! :wink:

Kisterhesnek van egy 8*12 mm petezsákja és egy 2 mm-s szíkhólyag. Más még nem látszik. Azt mondta az UHus néni, hogy a petezacsihoz képest kicsi a szíkhólyag, mert annak már 6 hetes a mérete, de mint tudjuk, az nem lehet. Pont 3 hete volt a beültetés. Szóval szerintem jól vagyunk! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Zöldi!
Postára adtam a dufit, holnap meg is kapod! Gratu az uh-hoz, uh-s néni maradjon csöndben! 8) Jól vagytok a lényeg az! :lol:

Véda!
Akkor te sem unatkozol a keresztszemezéssel, én azt nem tudom!

Nők, Viri!
Nekem is fájt tegnap a hasam, de az időre! Én már megszoktam, ha front van, akkor görcsölget! Ameddig nem görcsölök be, annyira, mint januárban: No para! :D Tényleg sok mindentől lehet!

Csipi!
Amit Fanni felrakott linket az jó, én is csak azt az öltést használom!

Boni!
Dolgozol? Nekem tetszik a Zsigmond! :P

Lafi!
Végre sikerült szavazni! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fókuci! Nem köszönöm a gyógyszert - fanni mondta, hogy azt nem szabad :wink: - de örök hálám!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi, gratula!!!!!!

Fóka, hát eddig nem müködött a rendszer, de ma végre megint mükszik!Köszi!!!!!!!!!
Vendég
 


Zöldi!
:lol: Szívesen!

Lafi!
Vettem észre, hogy eddig nem lehetett :twisted: , de ma végre működik!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Lányok,

Köszönöm a biztatást! Fanni, tanácsodra bevágtam egy pohár borocskát! :lol: Utána leütöttem a konyhapultról a poharat, takaríthattam picit.

Zöldi!

Gratula az uh-hoz! :lol: Még hogy két hét izgalomban......Persze ,aki uht-t "nyer"......

Véda,

jöhetnek naponta az ötletek és receptek. :D Már lassan én sem tudom eldönteni, mit is ennék szívesen. Olyan nehéz mindig kitalálni valamit. Már a rendelésen gondolkodtam :(

Benézek ám a Szent Imrés fórumra :D

Nők,

veletek minden ok? tényleg nem tudod fiú-e vagy kislány? vagy csak újra lemaradtam? :oops:

Fanni,

holnaputánra tervezetem az Ikea képkeret vásárlást. Szóval nincs ilyen keret....Szomorú vagyok. Hol is van az a keretező, amit ajánlottak neked?

Kép
viri8
 
 


Zöldi jippijé!
Vendég
 


Viri :P
Annyira jót nevettem, hogy leverted a poharat! Azt nem írtam, hogy egy egész üveggel igyál :mrgreen:
Keretező: Szent István út 58., helyben (remélem, jól emlékszem, de fel is írtam, ha nem jó, majd javítom)

Coca :P
Gratulálok! Én még mindig azt mondom, lehetnek ketten is... de majd a hivatalos Kaális UH után meglátjuk :wink:

Nők :P
Nincs mit :D

Lányok :P
A receptklub sem rossz ötlet, de ha minden nap megírjuk, mit főzünk, egy másnapi fincsi ebéd lehet a másikunknál!

Véda :P
Van, aki nem szentimentális, amikor gyermeke születik, pláne, ha ennyit küzdött érte? :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


KÉRDÉS gyakorló Anyucikhoz:
A rövid ujjú és ujjatlan bodyt többnyire rugi alá adjuk a gyerekre, illetve nagy melegben esetleg gatyóval vagy nagyon vékony hálózsákkal és a hosszú ujjú bodyt pedig inkább gatyóval és szintén esetleg hálózsákkal? :shock: Mert gondolom hosszú ujjú bodyt nem adunk hosszú ujjú rugi alá, vagy igen? Kérnék segítséget! Köszönöm!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Coca!
Gratulálok! :D

Petitpoist ma engedték haza, majd jön képekkel, és szülés beszámolóval! :wink:

Fendike!
Hogy vagytok?

Nyuszi??????????????????????

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni!
Én adok hosszú ujjú badyt hossz.u. rugi alá, attól függ, milyen az idő? De adok rövid ujjú badyra h.ujjú rugit, illetve h.ujjú badyra ujjatlan rugit, azt szeretem a legjobban, olyan csini akkor! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Zöldi :D
:lol: :lol: :lol:

Fanni :D
Én tervezem, hogy hosszú ujjú bodyra ujjatlan rugit adok. Ez Lillának is jól állt! Pl. fehér body mintás rugi, vagy mintás body egyszínű rugival. De nyáron nem plüss rugit, hanem kizárólag vékony pamutot.
Jut is eszembe, kérünk szépen képet a legújabb szerzeményeidről!!!

Lányok, akkor meg van szavazva a receptes topikunk 8) Névválasztáshoz ötleteket kérek, aztán meg is nyitnám, persze pár indító recepttel :wink:
Kaális párok fóruma - receptes topik?
Kaális párok, babavárók, és babások receptjei?
Vagy valami hasonló???

Véda
Vendég
 


Köszikösziköszííííííííííííí!

Fanni! Egy petezsák van!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca
Ezt nem értem! Hogyhogy ajándékba UH-t?


Barátnémtól!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi,
Gratulálok :D Boldog 9 hónapot kívánok :wink: Képet nem kaptál?
Kép
Vendég
 


fanni73 írta: Mert gondolom hosszú ujjú bodyt nem adunk hosszú ujjú rugi alá, vagy igen?

de pedig de :)
éjszaka pl. én mindig, mert sokszor lerúgják magukról a cumót.
Nyáron is ebben így aludt Lili.

Holnap beadhatjuk a rucikat olyan 2 környékén? a forgókat otthon felejtettem, de a rucik nálam.
(vagyis nem én felejtettem otthon, hanem K. vette ki a kocsimból véletlenül és csak most láttam, hogy nincs itt nálam)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Igen, köszönöm :D Szerintem 4 felé kell menjünk a kocsiért, ha egyáltalán készen lesz...

Véda :P Donika :P Orsi :P
Köszönöm a választ. Gondolom kitapasztalja az ember, csak elvileg érdekelt, ki hogy csinálja 8)

Véda :P
Mondjuk Kaális receptes topik?

Coca :P
Ismerek olyat, akinek az első, 5 hetes UH-n 1 látszott, utána pedig 3 szivecske dobogott :wink: Nem is olyan rég írta nekem. Még jó, hogy nálad csak max. 2 esély van :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszi! Kaptam képet, de rossz a fényképezőm, szkennerem meg nincs. :cry:

Kép
zölddisznó
 
 


fanni73 írta: Még jó, hogy nálad csak max. 2 esély van :lol:

Fanni

láttunk mi már 1petéjű 3as ikreket :)
ill. személyesen ismerek egy lányt, akinek 3as transzfer után 4 dobogó szivecskét láttak :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


De hát nekem még nem is láttak embriót!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca!
Nagy gratula Nektek!

Viri!
Köszönöm kérdésed! Igen, minden rendben, bár ma délután elég furcsán éreztem magam. Pénteken megyek UH-ra, remélem akkor végre megmutatja magát, és kiderül a neme!

Én is támogatom a recepteket és az oldalt is!

Fanni!
Elkészítettem a lecsót. Már össze is folyt a nyál a számban. Holnap jót fogok belőle ebédelni! :)
Vendég
 


Donika,
köszi, alapvetően jól, néha fáj a hasunk dehát ez van!!
kb. 6 szopiból 2szer nem tudom letenni, görcsölget szegénykém, úgy sajnálom és amíg nincs elegendő puki addig nem tudom lefektetni, nagyon panaszkodik
bár volt már hogy 2óra kézbenlét után hajnalban már nem bírtam, letettem és 3perc sírás után ő is bealudt (én már állva aludtam) :D

Nálatok hogy megy?? Zsombi nem hasfájós???

Tegnap próbáltam fejni, de semmi nem jött és ettől kicsit beparáztam, de a védőnő szerint ez nem feltétlen dráma, mivel hajnalban pl. tudott 110et szopizni.
Igazából nem mérem mindig, ezért nem vagyok képben, nekem azt tanácsolták, hogy heti 1szer meztelenül mérjem és az elég. Múlt héten 25dkg-ot hízott, ami teljesen jó.
Azért most néha majd rádobom, hogy csekkoljam a tejcit. Addig még nem is akarok more milket szedni vagy túl sok laktoherbet inni, mert állítólag attól is jobban fájhat a hasa, azt meg igazán nem szeretném.

Zsombi hány kg most?? Tejcid, cicid rendben??

Coca
GRATULÁLOK!!! :D

Kép
fendike
 
 


CSippás jó reggeltet!

na jó csak vicceltem, visszamászok méfg aludni, csak apát elküldtem dodozóba :lol:
Vendég
 


Fendike!
Zsombi szerencsére nem hasfájós, de aludni nem igazán szeret, és ettől teljesen kész vagyok! :? Éjszaka megetetem, és mint aki kipihente magát, szeme kinyílik, visszateszem a kiságyába, és elkezdi mondani a magáét. Nem sír, hanem csak mondja, meg sóhajtozik, és utána mégis sír, pedig karban alszik. A cicim (kopp-kopp) most rendben, visszajött a másikba is az 'élet' rendesen, de kb.1 hete valamennyire pótolnom kell, ugyanis az adag 140-160 ml most már. Van úgy, hogy akár 10 ml.ért is képes úgy ordítani, mint aki nem evett egész nap!
A 110 ml, az nagyon jó, nem baj, ha nem tudsz fejni, lényeg, hogy jól lakjon, biztos nagyon ügyesen kiszívja, nem? A 25 dkg/hét, az tényleg tökéletes! Én csak a moremilket szedem, teát nem iszok. Én azért is fejek, mert nálunk, ami már nehezen jön, az már nem is kell! :x
A hasfájásra mit adsz neki? Étkezésre figyelsz? Olyan nehéz kiszűrni, mitől fájhat a pocija. Hátha jobb lesz. Vkinek pl. a rostos ücsitől is fájt a pocija, vagy a nehéz ételek, pl. gomba, vagy hüvelyesek, vagy túl fűszeres, stb., stb.
Zsombi 2750-el született, 2660 grammal jött ki a kh-ból, és 6 hetesen 4,1 kg volt. :lol: A védőnő azt mondta, hogy az átlagon felül teljesített, és születéskor 47 cm volt, most meg 55 cm. Én is hetente 1x szoktam mérni meztelen, fürcsi után. Hogy megy a fürcsi? Zsombi már nagyon szeret, apa fürdeti, egyáltalán nem sír. :D Milyen a babakocsi?, én nagyon imádom!

Kép

Kép
donika
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Aki dolgozik, annak jó munkát, aki pihezhet, annak pedig jó pihenést kívánok. Én robotolok, elég nehéz visszaszokni a munkába. :? Még kb. két hónap, és utána én is otthon leszek! Már nagyon várom!
Vendég
 


Fendike,
Nyugi, fejéssel nekem mindig vicces mennyiség lesz 10-20ml, pedig ennél sokkal többet kiszopizik Dóri, ha éppen nem sztrájkol. A lényeg, hogy szopizzon szépen! Sajnos nálunk most szenvedés a szopi, mert Dóri nem akar enni a ciciből.
Vendég
 


Jó reggelt :D
Mai menü: májgombócleves (sok-sok zöldséggel!), finomfőzelék és főtt tojás 8)

A receptes oldal végleges címének megfelel a Fanni által javasolt Kaális receptes topik? Kérek szavazást, és ma este megnyitom, ha hazajöttünk Lillával a fogászatról :roll: Kérek szépen szorítást kicsi nagy lányomnak, mert 4 évesen iszonyú drámát éltünk át fogászat-szájsebészet ügyben, és azóta is nehezen lépjük át (mindketten) a fogászat ajtaját :cry: De ma nem kifejezetten panaszokkal megyünk, nem fáj semelyik foga, de én látok egy elszíneződést az egyik leghátsó őrlőjén, ami lehet szuvasodás is, és akkor... :evil: Szóval 4-6 között szorít, szorít, szorít!!! És köszönjük!

Donika :D Fendike :D
Gyönyörűen gyarapodnak a babócák!!! Kérünk szépen képeket!!!

Véda
Vendég
 


Reggelt!

Receptes O.K!

Szurokszurokszurok!

Kép
zölddisznó
 
 


Véda szerintem jó :lol:

és gondolok rátok délután...

PAndus üzenem Dórikának, hogy nyami myami anyatejecske... ennél finomabbat többet úgysem eszik :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönöm a hiányolást,nem igazán érem utol magam :oops: .Jól vagyunk 1ébként a héten megyek védőnőhöz először. A munkát hanyagolom :roll: mert szétidegeltek. Bár lehet h. hisztisebb is vagyok?!:lol:

Boni
Nagyon szép komoly nevet találtatok! Szép a kis álomstoryd!:P
Attól a zöld kocsitol hirtelen megijedtem! De a másik ok.

Fanni
Milyen lett a lecsó? Van már íze? Én még nem mertem csinálni de ha már finom?-akkor fogok.

Zöldi
Gratulálok a picikédhez! :lol:

(A receptes topicban a pontos útmutatás is lesz a kajcsikhoz? Csak gyengébbek kedvéért?
:wink: )

Kép
katica_75
 
 


Jelentem működik a receptes fórumunk :lol: :lol: :lol:
2 fincsi sütivel az imént nyitottam meg :wink:
Írjatok, írjatok, írjatok!!!

Véda
Vendég
 


Köszi Katica!

Kép
zölddisznó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: