Új privát üzeneted érkezett!

Urszila Kép
OTP KépKépKép Micsoda szerencse, hogy a pasi észnél volt!!! Hurrá!!!!

Kakukk Kép
nem bébikajázunk, házilag eszkábálom a par.krumplit.
1 közepes krumplit meghámozni, darabokra vágva megfőzni pici sóval.
2 szép paradicsomot megforrázni, lehéjazni, kimagozni egy csészébe (hogy a levét azért még hozzá lehessen önteni)
Ezt mind bele a turmixba, hozzá kávéskanál ét- vagy olivaolaj és nagy csipet bacsalikom (de lehet friss bazsalikomlevél is, 2-3 db)
Ha kell, még a krumpli főzőlevéből adok hozzá lágyítani, és ráeresztem a turmixot.
Ebből 1-másfél adag szokott kijönni.

Kiszuny Kép
ezek a szemecskék!!! Imádom!!!

Felébredt. 20 perc vót.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Hali Csajok!

Na úgy néz ki, hogy a laptopról nem tudok küldeni mélt (valamelyik windowsos elrejtett beállítás menűhöz nyúlkált egy haver, grrrrrrrrr). Viszont van nagygép, most is az elött ülök, és dolgozom a megoldáson.

Tali-lista:

Sofka Kép (eddig nem írtalak, bocsika)
Momo
Beu
GHMagdi
Timici
Zsuzsi
Réka
Manó?
PIldi?
Évi24
Csucsuka
Kiszuny
Gömbölyű

Sofka már elküldte az infókat, remélem mindjárt tudom továbbítani.

Olvastam Mókuska recipéit, én nem szoktam ennyire bonyolítaniKép Kis kenyérhez (kb 1/2 kiló)
2 deci víz, 6 deci liszt átszitálva, rá kiskanál só, két kiskanál cukor, tetejére fél élesztő szétmorzsolva. A sima kis kenyér program, 2:45 perc. Nagykenyérnél 3 deci vízzel indítok. A lisztet szemre szoktam keverni 1-1,5 deci rozs, durum, tönköly - amihez épp kedvünk szottyan, a többi simaliszt. Fehér kenyeret néha sütök, akkor 6 deci simalisztet nyomatok.

Orsoly, amint megoldódott aprobléma, kapsz méltKép

Zsófi
csucsuka
 
 


Zsuzsóc,
Végre előkerültél!Kép
Nagyon ügyes Liza.Kép Roni még nem tud felállni és foga sincs.
KépekKép

Kiszuny,
Szépszemű Kincsőd vanKép

Gömb,
Látom, nem csak Nadine Zsankája jár felsőoktatási intézménybe.Kép Borravaló tipikus esete (le vagyunk maradva).

Toffi,
Én is néha az ujjam sütöm kaja, süti helyettKép

Réka,
Hova mentek kirándulni?

Panaszoltam, hogy Roni nem eszi a gyümiket (barackos alma, meggyes alma, banános alma szőlőlével). A barackot nagyon szerette, ezért ma kipróbáltam, hogy natúr megeszi-e még. És megette! Egy egész őszibarit!Kép Úgy örülök neki. Lehet hogy megunta az almát.

Takarítanom kellene, de alszik a kis kincsem és nem akarom felébreszteni. Na, addig megyek és matricát gyártani.

Maci_2
maci_2
 
 

 
 

Sziasztok,

Zsuzsóc,
Nem akarok okoskodni, de amikor Orsi először így kapaszkodva felállt, akkor mi azon a napon lejjebb tettük az ágyát (ettől lejjebb már nem lehet), ugyanis nem is hinnéd milyen erő van bennük, egy perc alatt átmásznak a rácson, és fejjel előre esnek ki az ágyból. Csak a fotó miatt mondom, ahol persze nagyon édes a kislányod Kép

Orsoly,
Sajnos én tegnap nagyívben elaludtam a DL-re, viszont ma megnéztem videoról. Nagyon harsányan kacagtam, szerintem is tök jó lett Kép Csak az a bajom, hogy egy csomó hülyeséget mondtak. Pl Nagy Feró azt mondta, hogy az a gyerek koraszülött, mert 8 hónap stb. Ezek szerint neki nincs gyereke, mert mire a doki kimondja, hogy "igen, Ön terhes", az már min. az 5.hét... Ezért írta a férjem, hogy 8 hónap múlva stb. De aki hülye, az hülye, nem foglalkozom vele, de legalább a gyerekdoki szólhatott volna!
Meg tudod mi teccett még? A 88 etetés, ugyanis én az első héten kb félóránként szoptattam, csak egyet nyikkant a gyerek és már cicin is volt - hát így jött ki a 88 etetés Kép

Manó,
Nem bukott le, mert előtte kikérte a véleményemet, hogy írhat-e ilyenekről. Én meg beleegyeztem, mondván úgysem ismer senki Kép Erre tessék....

Magunkról: ma a lány rájött, hogy ha feláll, és meghatározott sorrendben és ütemben pakolja a kezeit és lábait, akkor tud haladni kapaszkodva. Ma egy 3/4 órán át ezt gyakorolta. El is fáradt rendesen. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a következő projekt?
Sajnos nekünk a 24-e tali ügyben nem jó, mivel kedden lesz a gyerkőcnek névnapja, aztán gondolom a hosszú hétvégén muszáj vmi banzájt rendeznem a dédik miatt. Nem mintha vágynék rá, de ez van. HÚ, nem is tudom, mikor látták utoljára Orsit...
Remélem, ma apája kicsivel hamarabb hazajön. Úgy hiányzik Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Úgy értettem hogy lebukott, hogy rájöttek hogy a szöveget olyan írta akinek tényleg van gyerekeKép Ez pozitív, lásd ha a nagy Feró írta volna mennyi hülyeség eltt volna benne, pl a 8 hónapba való belekötés.

Amúgya zsuzsócnak írtban egyetértek veled, az én lányom tudjátok mit csinál? Megkapaszkodika tengerimalac terráriumban és felemelei a lábát és simán megtartja a sját súlyát. Az ágy ameg már a leglentebbi állapotban van, így kezdünka ggódi hogy mikro fog kimászni.

Többgyerekes anyukák : Mikor kell kivenni rácsot a kiságyból szerintetek?
Nem szertném ha kizuhanna. Ráadásul Emma elég magas a korához képest (77 cm) és a kiságy csak a válláig ér kb.

manó

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Toffi,
küld légyszi a máglyarakást. Lehet mindjárt készen is!KépKép

Csucsuka,
homeopatiás cuccosokról engem is érdekel minden. A fogacskák előbújását nem lehet megkönnyíteni vele, mert Liza nagyon nyűgös, sokat sír éjjel is.KépKép

Maci_2,
Irigyellek, hogy Roni még nyugisabb időszakban van mint Liza. Most aludt ki magad előre, mert hamarosan Te is futkoshatsz és bizony a fogacskák nálunk komoly gondokat okoznak.

Kiszuny,
FotóKépKépKép

Mókuska,
kenyérreceptet köszi.Kép

Csucsuka,
pontosan mikor lesz a tali? Lehet, hogy mi is el tudnánk menni Lizával. Sofkánál gond van a nettel?

No megyek ringatni Lizát, nagyon kínozza a foga.

Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Csucsuka,

légyszi húzzál ki a talis listáról...bocsi lányok de sajna nem fogunk tudni menni. A nagyim kórházba került...nagyon fitt nagyim volt,de koszorúér-meszesedése van,úgyhogy műteni fogják a szívét. Jövőhétvégén hazacuccolunk a családomhoz.Nagyon rossz passzban vagyok emiatt,ma hívott anyukám sírva.Lányok drukkoljatok,hogy minden rendben legyen....még most is sírok. Kép

pusz mindenkinek
Évi+Petra
Évi24
 
 


Évi, fel a fejjel! Drukkolunk a Nagyinak!
zsuzsóc, sofkáéknél a net tök rendben, a vírus most a gyerekeket gyötri szép sorrendben betegek. Kata kezdte szerdán. Tegnapra kilábalt, orsi folytatta. Mire jöttök, nem lesz itt egy vírus sem. Marci dentinoxszal fogzik! Próbáltátok? Hol lesz baba-mama torna? Elvieleg érdekel, de csak jövő hét után. Nekünk ugyanis őszi szünet, Kata és Orsi pedig már nehezen válnának be babaának. Talira hozol a nagyobbak közül?
Tényleg, kinek vannak még nagyobb gyerkőcei?

na, jó hétvégét, majd este talán...

sofka
sofka
 
 


Évi! Szorítunk a nagyinak! Kép Remélem minden oké lesz. Ha eddig is olyan fitt volt, akkor biztos most sem lesz nagy gond!

Puszi,


 


Sziasztok csajok!
Most nem tudtam visszaolvasni, Jazi kis hoemelkedessel ebredt, azota tusszog, csorog az orra. De a legrosszabb, hogy a bal szeme konnyezik ezerrel (gondolom a szeltol?). Csepegtettem bele tejcit, van meg ezenkivul mas 5letetek??
Pliz help!!!
NorkaKép
norkini
 
 


Évi
Drukk a nagyinak!! Neked pedig kitartááás!!

Zsuzsóc
Remélem, mél mentKép A máglyának viszont hűlt helye sincsKépKép

Magdi
Neked is mél mentKép

Lányom anyósnál, holnap mi is megyünkKép
Hétfőn jövökKép, addig is további jó hétvégét mindenkinekKép

Még egy:
Kiszuny
Kincső szemei gyönyörűekKépKép

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Norka
Jobbulást Jázinak!!! Ötlet sajnos nincs (ha rosszabbodik, akkor doki)

Toffi
toffifee
 
 


Urszila, ez az OTP-s sztori szörnyűKép Én is mindíg azt képzelem, velem ilyen nem történhet. Aztán a múltkor is pl.jól berezeltem, amikor a Ferihegy felé tartó repcsi extraközel húzott el Irsa fölött, én meg dermedten vártam, mikor csapódik be. Minek néz az ilyen ember katasztrófafilmet?Kép

Kangi, aztaaaa, a te lányod zabagépnek nevezhető az enyém mellettKép Nem vagy döganya, csak szimplán tanuló ebben a műfajbanKép A kistesó majd egészen más nyalánkságokkal fog szórakoztatniKép

Toffi, az a máglyarakás már lelkileg is erősen leamortizálta a fogyókúrámatKép

Kiszuny, én is viszek apucit, akkor már nem lesz árva a két pasiKép
Kincső szemei fantasztikusakKép

Évi, nagyidnak megy a drukkKép

Norka, szerintem még várj egy kicsit a dokival, ha nincs láza, akkor a bevált gyógymódok most is segítenekKép Jobbulást Jázinak!

Zsuzsóc, végre előkerültélKép Az én lányom is pont így néz ki, ha nem veszem ki azonnal a kiságybólKép
Nagyon aranyos Liza a képeken.

Heppi, én már sose fogom látni az Inflagrantit, mert az első 3/4 óra után mély kómába esekKép Pedig tegnap úgy igyekeztem...aztán éjfélkor kikapcsoltam a tévétKép Azt hiszem, egyszer a videókazetta gyűjteményetekre leszek szorulvaKép

Sofka, gondolom, nem az én kétévesemre gondoltál a nagyobb gyerek megfogalmazássalKép Azért Timit is vihetem??? Vendégségben áldott jó gyerek, még a romeltakarításban is segítKép
Aztán a vírusokat tessék kipaterolni a házból!Kép

Na megyek pihizni egy kicsit.
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
CSak egy gyors kérdésre jöttem.
Mikortól lehet margarint adni a gyerkőcnek, és milyet?

Zulu
Szilárd a bifidusos tápszertől naponta 4-5ször kakil, elég hígat. Nálatok is így volt? Mert szerintem ez elég sok... Hétfőn váltok egy másikra.

MA kép:
http://web.axelero.hu/mannamari/sziszka.jpg

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!

Nálam 2-3 napig volt úgy hogy az Ema bifiduszos tápszertől ahogymegett fél órán belül kakilt, de aztán biztos megszokta, mert elmúlt. most már ugyanúgy napi 2x kakil azzal is. De nem minden bab bír minden tápszert, Emma pl a nutrilont nem bírja.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Toffi,Momo
Koszi Kép Nem mentunk dokihoz, mert laz nem volt. De este(ertsd 8tol 9ig) 1 ora alatt 3x ebredt keservesen sirva. igy kapott 1 kanal Panadolt.most ugy tunik elaludt...szeme meg mindig konnyezik Kép
Na megyek Kreszt nyomni a fejembe.
Norka & kisbeteg
norkini
 
 


Myssnia, én nem adnék margarint. Az annyira mű. Inkább olívaolajat, vagy később (mikor már tejet is lehet) vajat. Kép nagyon nyerő!!
Momo, Timi is jöhet. Ő is már önjáró, lányok rajongani fognak érte! (Vírusoknak felkötöttem az útilaput!)
Norka, jobbulást a betegnek. mi panadol helyett nurofent használunk, és képzeld a mai adaghoz kiskanál helyett fecskendőszerű izé volt. Azt a lelkesedést!! Én meg csak csendben örültem, mert elég gyakran sikerült korábban a kanálból kilöttyent ragacsot takarítgatni. Ezt meg beveszik simán!!!
Ha Apucik is jönnek, jelzem Miapánknak, hogy ne tervezzen más programot.
Még egy kérdés: Mikortájt jöttök? Hogy rendesen fel tudjunk készülni - lélekben is. (Nekünk mindegy, ált. hatkor kelünk, dedeket este hatkor kezdem lefekvésre buzdítani - a kettő között jó Kép )

sofka
sofka
 
 


Sziasztok,

ma megint rohanós napom voltKép. És rájöttem, hogy két 55x55 centis búrorlapra szert tenni kis hazánkban nem is oly egyszerű, mint azt naív anyukák gondolják.

Myssnia,
4-5 talán már sok a jóbólKép. A színe miatt ne aggódj, a bifidusztól lehet zöld. Mindjárt megnézem a képet isKép.

Norka,
Jázinak jobbulást!Kép

Évi,
nagyidnak drukkdrukk, nagyon!!!!!Kép

Urszila,
jesszasz, mik történnek veled!Kép

Kiszuny,
ismét megcsodáltam a lányod, gyögyörű!Kép

Zsuzsóc,
végre rólatok is hallani, Liza tündéri kiscsajszi!Kép És pont úgy tud jajagatni a kiságyban, mint MacKép.

pusz mindenkinek, bocs, hogy ma csak ennyi, de borzalmasan fáradt vagyokKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyunk!!!KépKépKép
A vendégek elmentek,sőt a mai napi ebéd vendégeink is,már csak az Anyósom van itt,de vele együtt megyünk majd haza 28.-án.Pont amikor Marcus a 6.hónapot betölti!!!!JUHÉÉÉÉÉÉKépKépKépKép


Csak felületessen olvastam...,de néhány reakció:

Urszila!!!!
Szegény!!!!Ez valami nagyon hooorroorrrrrr!!!!
Gratula Julcsinak!!!!!

Elli!
Ne aggódj!!!!Marci is kb másfél hónapja már tök lazán átfordult,azóta meg semmi.Most kezdi megint ,és próbálkozik.Szerintem ne nyugtalankodj!
Viszont a lustaság ellenére rengeteget dumál Marcikám,és kirobbanóan jókedvű,kiegyensulyozott,és rengeteget eszik!
Kiváncsi vagyok mit fognak mondani fent a hegyen majd most 30.-án!?Mert hogy most annyit nem produkálunk mint a múltkori hónaphoz képest.Szóval érted...kicsit zavarosan fogalmaztam.KépKépKép


Jaj mennem kell valami gáz van

Mariann
Mariann
 


Csak bekukk, már el is tűnök (kehet hogy keddig szerdáig)

Norka, Jobbulást Jazinak!

Myssnia, Szuper képKép

Addig is minden jót!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy a ti porontyaitok is így szóktak tiltakozni, ha nem akarnak az ágyban maradni tovább.Kép Még jobban örülnék, ha csak a tietek reklemálna így és Liza békésen tűrné.KépKép

Mától mi is próbálkozunk a Dentinox-szal, ami ízlik Lizának. Ma kipróbáltunk egy homeopatiás szert CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH. Remélem éjszaka is hatni fog. Aki már próbálta mi a tapasztalat? Hogy sikerül elszopogtatni a kismanókkal a ki golyócskákat?

Norka,
Jobbulást Jazinak!Kép

Sofka,
a tornáról részleteket a talin, ha elárulná végre valaki, hogy mikor is lesz. Pl. du. 2-től 4-ig vagy ......

Szóval várom a pontos időpontot.

Na most robogok, sziasztok
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Sziasztok!

Végre-végre gépközelbe kerültem!Kép

Nadine
Zseni-Zsanit nevelgetsz?Kép

Ari
Fürdőszobás altatós szopiKép
Főzéssel én is igy vagyok!Kép

Kangi
Szerintem nagyon jól eszik Julcsi! Ennyi kajcsi után tuti nem éhezik a kis drágaKép

Urszila
Nem semmi a rablás sztori!Kép Még jó, hogy nem voltál bent!!!
Julkának gratula a fogacskáhozKép

Évi
PetraKép NagymamádKép Próbálj megnyugodni!

PIldi
Ügyes kuszó-mászó AncsiKép

Zsuzsóc
De jó, hogy jöttél!Kép Liza nagyon édi kislány és ügyes!! Lilit jól lekörözteKép Lili 5,5 hónapos kora óta ül, viszont nem mászik és nem áll fel. Négykézlábra áll és kutyázik közben pedig ordit, semmi kitartás nincs benneKép
Addig van nyugtomKép
Fényképek majd lesznek, most készültek el csak még be kell szkennelni.

Heppi
DL-t megint néztük és jókat nevettünk az Inflagranti refrénjénKép Tetszett, kár, hogy nem ők nyerték a csatát!

Kiszuny
Csupaszem KincsőKép

Maci_2
Látod Roninak is megjön az étvágyaKép

Norka
Jázinak jobbulást!!!!!!

A multkor vettem egy Storyt, olyan rég olvastam már pletyi lapokat.
Ezt olvastam:Még alig volt HÁROM hónapos Vujity Tvrtkóék kisfia, Benjámin, amikor a feleség, Zsolnay Gyöngyi egy nagy boritékot adott férje kezébe. A kispapa nem értette, miért van a boritékban a már megszületett első gyermekük ultrahangfotója. Ő nem Benjámin, hanem a kistestvére!-válaszolta Gyöngyi.
Na mit szóltok? Ez azért nem semmi!

Látom mindenki sütkérezni akarKép Irok még egy finom kalács receptetKép

60 dkg liszt
4 dl tej
5 dkg élesztő
3 csapott kanál cukor
20 szem édesitő tabletta
1 mokkáskanál só
1 citrom reszelt héja
1 cs vaniliás cukor
1 dl étolaj
1 tojás
Ezeket összekeverjük, jól kidolgozzuk és megkelesztjük. Ha megkelt kétfelé vesszük.
Az egyikbe 2 csapott kanál kakaóport gyurunk.
A fehér cipót nagyra kinyujtjuk és kinyujtjuk a kakaós tésztát is.
A kettőt egymásra tesszük és felcsavarjuk mint a beiglit majd tepsibe tesszük. Igy még 1,5 ó-t kelesztjük, a tetejét megkenjük tojással és kb. 40 percig sütjük.
Sütés után 1 óráig betakarjuk, hogy megpuhuljon.

Na és bucsuzóul:
-miért van annyi férfinak O lába?
-mert a lényegtelen dolgokat zárójelbe szokás tenni!

Na jó éjszakát minkenkinek!

MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 



3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm olvasni, mert indulunk a mamához, de Zsombinak van egy fogaKépKépKép 2-3 napon belül kettő is lesz nekiKépKép

Puszi MindenkinekKép
Toffi + dumagép_Zsombi
toffifee
 
 


Halihó!

Mi ez a nagy pangás? Lili alszik igy a porszivózás elhalasztva ébredésig. Gondoltam addig olvasgatok, de nincs mit!!!!!!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ne haragudjatok de nem tudok mindenkit felsorolni Kép

Az Ilang név tényleg az ilang-ilang nevü trópusi fáról kapta a nevét. Ennek a fának a virágából csinálják az illóolajat. Ez a név még nem szerepelt az utónévkönyvben, megkérelmeztük az MTA-t és engedélyezték. Hát ez a névválasztás története. Kép

Igyekszem sürüben írni, nagyon jó olvasgatni benneteket, sok hasznos dolgot olvastam már, és minden babó gyönyörü Kép

Na megyek mert ebédidö van mindenkinek Kép
Puszi,
Tündér
Tündér
 


Sziasztok!

tali
lehet, hogy mi is el tudunk menni, apuci is jönne, ha nem baj, viszont még nem tudom a dátumot, 23 v.24? sztem is a kora du. lenne a nyerő

Urszila
ez az OTP-s sztori horror KépKép, szerencséd volt azzal a pasival

Gömb
mi az, hogy köteleznek a tankönyvek megvételére?! kölcsön könyvből nem is tanulhatsz vagy mi?

Miszike
gyere gyakrabban és akkor mi majd jó passzba teszünk téged Kép

Évi
Nagyidnak megy a DRUKK

Norka
JÁzi jobban van?

Mókuska
vicc Kép
kalács receptet kipróbálom Kép

Toffi
gratula a foghoz !

Dani 4 napja uzsira eszik egy egész almát, azóta sűrűbb a kakija (végre nem csurog ki a pelusból). ma délelőtt kapott 2 kiskanál barackot kóstolónak, ez is ízlik kis zabagép fiamnak Kép

Megyünk mindjárt mosógépet venni az Electrowordbe, úgyhogy búcsúzom, este még próbálok

Andi
psandi
 
 


Sziasztok,

Csak egy extra gyors beköszönés erejéig jövök.
Tegnap kipróbáltam a Mókuska-féle kalács receptet. Fincsi lett. Csak túl kelt, de majd módosítok egy kicsit rajta. + nem hallottam a sípolást, ezért későn tettem bele a mazsolát, és ezért mind a külsején van. De majd próbálkozom még.

Andi,
Én sem értem, hogy milyen alapon kötelezhetnek a könyvek megvételére. Szerintem ez jogsértő.

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


...ja találtam egy kakaós kalács receptet. Ez lesz a következő próbám... Kép

Kakaós kalács:
Hozzávalók:
2,7 dl langyos tej
50 dkg liszt (sima)
2 tojás sárgája
6 dkg olvasztott margarin
6-8 dkg cukor
1 kis mokkáskanál só
fél citrom reszelt héja
1 vaníliás cukor
1,5 kanál francia porélesztő (a kis mérőkanállal mérve)
8 dkg mazsola (a hangjelzéskor kell beletenni)
Tipp: Ez a kedvenc kalácsreceptem, amelyet kelttészta programon sütök, de kb. 10 perccel az idõ lejárta elõtt kikapcsolom a gépet, hogy ne legyen vastag, sötét kéreg a kalácson.
-Ha kb. 2 evõkanál kakaót rögtön az elején beleteheszünk, akkor szép sötétbarna lesz a kalács.
-Ha a csipogás UTÁN 10 perccel tesszük bele a kakaót, akkor (ha szerencsénk van) nem keveredik össze a tésztával teljesen, hanem márványos lesz.


gömb
gombolyu
 
 


Hali csajok!

Nem velem van a gond, hanem a szolgáltatóval, amint lehet, küldöm a levelet, és jelzem is itt.

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Hamarosan írok mindenkinek, csak sajna mostanában nem sok időm van. Azt hiszem ez nálatok is ismerős jelenség....Robika szépen fejlődik, bár még a pocival szenvedünk mindig, mert mohón eszik.Gagyarászik, kicsi kezével már fog tárgyakat, forog mármint hasról hátra, szóval kis ügyesem Kép. Nagyon jók a képek , holnap szeretnék jönni és írni mindenkinek.
Remélem mindenkinél minden rendben van , egészségesek a babák!!

Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Velunk minden rendben, csak a szokasos porges van, sokan kivancsiak Violara + szerencsere rank is :-)))
De erdekes, mostanaban a lany mar maskepp reagal a vendegekre! Most is erdeklik az emberek, nezegeti oket es vigyorog rajuk, de "felporog", amikor tobben vagyunk, es ilyenkor nem tud lenyugodni szopihoz. Meg most mar nagyon les minket az apjaval, ha masnak a karjaban van (en oda szoktam adni a baratoknak).

Neha olyan agressziv tudok lenni. Pl. multkor jol visszaszoltam egy idosebb nonek, aki dobbent arccal kerdezte, hogy "hat neked meg van tejed?" Mondom: persze, hisz meg nincs 4 honapos a babam! "Es, mit eszik?" Mondom, hat anyatejet. Erre olyan sotet, rosszallo arccal csovalta a fejet, es morgott az orra ala, hogy "mast is kell neki adni"... Nekem meg felment az agyvizem, es kisse eles hangon elmagyaraztam, hogy fel eves koraig az anyatej a legjobb, meg forrasokra is hivatkoztam.
Aztan meg duhos voltam magamra, hogy mit pattogok. De biztos bennem van, hogy azert megkuzdok, hogy menjen a szopi, izgulok meg minden, es akkor o meg lazan beledumal, meghozza hulyeseget, de ugy, mintha o produkalta volna a spanyolviaszt...

Na gyorsan visszaolvasok, amennyit sikerul...
UGH nagyon brutal meretu lett a level, inkabb kulon kuldom el!

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Toffifee,
gratula a fogacskahoz :-)))

Mariann,
drukk, hogy jot mondjanak a hegyen :-))) de biztos, hogy Marcinak is ugyanugy vannak porgosebb es lustibb idoszakai, mint az osszes tobbi gyerkocnek, csak ugye az elozmenyek miatt Te biztos jobban izgulsz! Nyugi! :-)))

Norka,
jobbulast Jazinak! :-)

Evi,
nagyi szivmutet :-((( de nagyon drukkolok, es remelem, hogy szepen rendbe fog jonni! :-)
Petra annyira szep, puszi kis gombolyu buksijara! :-)))

Mano,
gratula izomcsajszi Emmanak :-))) es a tengerimalac mit szolt mindehhez? ;-)

Heppi,
gratula kapaszkodva kozlekedo Orsinak :-)))

Maci,
jo etvagyat Roninak :-))) na ugye, hogy eszik o gyumit, csak anyuci jojjon ra, hogy mi felel meg az izlesenek :-) hejjj, majd megismerkedem en is ezekkel a gondokkal...

Gomb,
jogokhoz nem ertek, de jo nagy disznosag, hogy koteleznek a konyvvasarlasra :-( ilyet meg nem is hallottam, tudtommal mindenkinek a maganugye, hogy mibol keszul fel. es ha a csaladodban mar meglenne valakinek, akkor is vedd meg?!

Kiszuny,
Kincso alomszep kislany :-)))

Zsuzsoc,
Liza cukorfalat, vigyori, huncut es veszekedos formaban egyarant :-)))

Miszike,
nagyon sajnalom, hogy Kép vagy, es kivanok sokkalsokkal jobbakat! :-)

De,
Viola is tobbet bukik, amiota nagyobb, korabban szinte egyaltalan nem. Mindenki azt mondja, hogy ez nem baj, nem kell vele foglalkozni.

Magdi,
gratula kozephaladosaghoz! :-)

Sofka,
egygyerekes letemre en is tok furan erzem magam, ha egyedul megyek valahova. Szinte szedulok. Ugyhogy maximalisan megertelek...

PIldi,
gratula Ancsinak :-))) szoval a konyv a zsanere, nacceru :-)))

Urszila,
hat ez hajmereszto Kép de orulok, hogy nagyobb baj nem tortent! :-)

Kangi,
szerintem kifejezetten jo dolga van ennek a Julcsi lanynak! :-))) mi ugye meg csak cicibuvesz generacio vagyunk, de szerintem ez nem egy etiop stilusu etlap :-)))

Zsizsa,
nekem hasonlo problema nem volt, es nekem Viola sulyponti reszei lejjebb vannak a kendoben, mint a cicim. Igy annyi elofordul neha, hogy a kis labai ralognak az en combomra, de igyekszem lassabban menni, es ot kulonosebben nem zavarja.

Ari,
en aztan nem rohogok, max egyutterzon mosolygok, nalunk is bebujik neha valami rosszfele kukac a lany popojaba :-] erdekes, hogy Bori szereti a hajszaritot, Vilcsi 2-szer erdeklodve hallgatta, aztan harmadszorra ugy dontott, hogy felni kell tole... Mondjuk az emberem meg a porszivoert rajongott zsenge koraban :-)))
Kiprobaltam tippedet, es adtam a lanynak markolaszos rongyit szopi kozben, sajnos nala nem muxik, mert be akarja tomni a cici melle... :-(

Eddig jutottam, bocsi mindenkinek, aki szaguldo uzemmod miatt kimaradt!

Kaska
kaska
 
 


Es harmadszor is sziasztok! :-)))

Tali:
UGH. Az emberem 24-e estefele utazik el Szegedre, es aznapra mar szeretnem megkerni edesanyamat, hogy utazzon fel hozzank segiteni par napra, no meg babazni.
De vegul is a delelott beleferhet, mar annyira talizhatnekom van, hogy jajaj... szoval kernek szepen en is mailt infokkal, ha lehet :-))) de meg nem merek tutit mondani...

Na most mar tenyleg elhuzok, furcsitajm van :-)

Kaska
kaska
 
 


Toffi! Gratula a másfél fogacskához! Kép

Andi! Milyen az új motyógép? Zabagép Dani Kép

Anita! Sajnos én is csak időszakosan fordulok elő így, hogy írni is van időm. Gratula a forgáshoz!

Kaska!Engem meg anyu meg anyós visz a sírba ezzel a kajadologgal, csak ők nem ilyen nyíltan csinálják. Jönnek ezzel a : "na, csak egy kiskanállal, próbából egy kis almát..csak hogy lássuk milyen képet vág hozzá..." stb. Meg hogy mi már hat hetesen kaptunk ezt-azt. Én meg csak bosszankodom, hogy nem tudnak örülni annak, hogy van tejem. Szerencse, hogy apánk agresszíven ragaszkodik a csak anyatej evéshez és ő pillanatok alatt lerendezi a családot.

Na megvolt a hajvágás. Nagyon izgi volt, végül apa csinálta és filmre is vettük. Végre nem lóg a szemébe és nagyon cuki. Délelőtt pedig rendbetette a dokinéni a fogazatomat és kiderült, hogy nincs is akkora probléma, mint hittem. Tudjátok, mindenki azt szajkózza, hogy terhesség és szopi alatt így meg úgy tönkre megy... Én egyelőre megúsztam.

Na megyek, mert apa itt dógzani akar.

Jóéjt mindenkinek!


 


Sziasztok Kép
mi is élünk, csak Apacuka itthon volt a hétvégén, és házügyben pezsgünk, de még semmi konkrétum, várakozó állásponton vagyunk, sebaj.
Nyami ebédet főzött ma az én hites párom, még vendégünk is volt rá, szóval hangulat szuper, ja, és ki is porszívózott a drágám! Hurrá!!! Kép

Kaska Kép
én mindig áldom a szerencsémet, hogy eddig még senki nem szólt be, illetve 6 hós korig senki nem szólt be kajaügyben. Még anyósom se, aki nyugalmazott gyermekorvos, de ő amúgy sem beledumálós. Eddig mindig jókat mondott, ha megkérdeztem. Mázli. Asszem lett volna pillanat, amikor én is leharaptam volna a fejét a beledumálós illetőnek, grrrr!!!

Kép
hurrá jófogak!!! (jujj, nekem megint aktuális egy vizit a fogászasszonynál, tudod, ahol a múltkor a székben szoptattam tömés közben Kép)
Anyu-anyós kajatéma hrrrr! Kép

Julcsi napok óta tömi magát, illetve mi tömjük őt Kép Attól tartok, a nyűgösködés és morgás-markolászás az éhségnek volt betudható KépKépKép Éheztettem szegény kismalackámat Kép De kutyakolbász volt, mert nem fogadott el semmit (par.krumplit és gyümit kivéve Kép). Így aztán most kapja doszt, amit szeret, kövéredjen a kis pofázmánya! A kakija is sokkal jobb, napi és jó állagú, mióta tejpépezünk. Az emelt főziadagot (250-300 ml/ebéd) sem fujjogja. Azért szerdán dokinéni, de ha addig sikerül klassz kis hízást produkálni, akkor hurrá!

Megyek Apacukát boldogítani KépKépKép

Taliról lemaradunk, brühühüüüü Kép

Pussz
Kangi és reményszerint kerekedő Julcsi
kangi
 
 


Zulu kedves,

küldtem mailt!

Mona
monamáté
 
 


Mona,

nem jött még megKép.

Kangi,
csak nagyon halkan: nem biztos, hogy többet fog hízni Julcsi, úgyhogy nehogy aztán kétségbeess nekem megint!Kép
Mackánál a bevitt kajamennyiség és a hízás között semmi összefüggés nem fedezhető fel, ellenben a kaja-kaki egyenes arányosságot mutatKép.

Zulu, a zombiKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu Kép
tudomén, csak legalább nem éhezik!!!

Pussz, jó éjt
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Toffi!
Gratula a fogacskához. Kép

Andi!
Megvan a mosógép?

Kaska!
Nálunk anyósomék Mikinél még próbálkoztak a korai hozzátápival, eddig Zsuzsinál még eszükbe sem jutott. Ugy látszik most már eljutott a tudatukig, amit még a Mikinél hajtogattam ( fél évig csak cici) Kép

Na ma megint sütöttem mazsolás kalácsot és a harmadát még meg tudtam menteni egy fénykép erejéig, hogy ti is megkostizhassátok legalább a szemetekkel. Kép
Hát ebből csak holnap lesz süti Nektek, mert nem enged mellékletet feltölteni. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Csucsuka,

talis mailt megkaptam köszönöm.Kép
Annyiban változott a helyzet, hogy Bence mára betaknyosodott elég rendesen, így ha ez az állapota marad, akkor mi sajnos nem megyünk.Kép

Zsuzsinak viszont küldök mailt az infóval, hogy hol és mikor és remélem ők tudnak menni.Kép
Róluk: Dani szerdán szerencsésen levizsgázott csupa 4es és 5ösKép. Mikinek már 4foga van. Jól vannak és a jövő hét utáni hét közepéig vannak itthon.

Rólunk:
Bence egyre többet evettKép, egészen máig.Kép Ma sajnos a hol nagyon folyó-hol eldugult orrocska miatt nem volt nagy evészet, ez a kimaradás gondolom éjszaka pótolva lesz.KépKép megyek is...
Pusza,
Timici
timici
 
 


Hali Csajok!

Na, küldtem mélt apa címéről, kéretik nem automatice válaszolni!Kép Fogadni tudom a leveleket, küldeni csak neten keresztűl tudom (már ha tudom). Kérlek azt is jelezzétek, ha több, különböző levelet kaptatok, oksa?

Epém bedurrant, tiszta pötty lettem, nagyon viiiiszket....

Kaska, bocsika, még levélban nem szerepelsz, de a listán már rajta vagy egy icipici kérdőjellel, jó?Kép

Anyakatival cseteltem, szeretne jönni, de még a párjától függ.
Manócsnak és Gombócnak küldtem SMSt, Manócs még kétesélyes (holmi kerítésépítés miatt vannak leterhelve)...

Zuluzombi küldök neked szemalatti bőröndeltüntető varázst, persze önző módon antivakarinér cserébeKép

Na megyek a vízalá, hátha ott nem viszket...

Pussz
Csucsuka
csucsuka
 
 


Csucsuka,
tali info kellene, úgy néz ki tudunk menni. Szerda-csüt. Bécsben leszünk, de a péntek jó lenne, ha nem dőlünk ki teljesen.Kép

Toffi,
gratula a fogacskához. Kép Mi most küzdünk a másodikkal, tegnap előtt tört át az első. Liza borzasztó nyűgös.Kép

Kaska,
köszi a gratulát.Kép

Anita,
gratula Robi forgásához.Kép

Jó éjt mindenkinek
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Sziasztok,
csak gyorsan, mert vár a házimunka:

Leszternek is küldjetek sms-t a taliról, aki tudja a számát, nem biztos, hogy olvas minket!

Puszi
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok,
visszaminősítettem magam kukkolóváKép de azt folyamatosan csinálomKép

Talira szerintem tudunk menni, szeretnék is, de: Beu,Réka, 24-én uszi van, nem? Vagy lemaradtam vmiről? Ez ugye azt jelenti, hogy legkorábban f2-kor tudunk startolni a Pólusból. Az útleírás alapján kb 1 óra lehet az út, az már f3.
Szóval Sofka, mikor indul a banzáj? Nehogy ez késő legyen, és már mindenki cihelődjön, mire odaérünk. Vagy volt erről szó, csak lemaradtam? Akkor viszont bocsi.Kép

Van valaki, aki a fenti paraméterek ismeretében becsatlakozna hozzánk? Mer' akkor elkérem apa kocsiját, az nagyobb.

Rólunk csak annyit, hogy Kevin felváltva produkál nagyon gázos (óránkénti kelés) és viszonylag tűrhető (2-3 órás ébredések) éjszakákat. Így én felváltva vagyok bizakodó vagy morcos zombi.
Jó hír viszont, hogy férjemuram ennek ellenére nagyon szeretKép A minap külön felhívott, hogy ezt elmondja, valamint tegnap 3 egész órára elvitte Kevint plázázni, így aludtam, Kép ráadásként pedig hozott nekem Mátrix2 videókazit, amit már a terhességem alatt nagyon meg akartam nézni moziban, de már nem tudtam. Szóval kényeztet, és ez olyan nagyon jólesik!KépKép Viszont 1 hónap múlva első házassági évfordulónk lesz, és valami nagyon klassz dologgal kéne meglepni, de nincs 5letemKép

Igyexem visszakapcsolódni, most már értem, miért írták páran, hogy pörgős ez a topik...Egy csomó napra 2 archív is van...

pusza
Elli+Kevin
ellimami
 
 


Sziasztok!

Megint itt, de nemsokára indulunk a könyvtárba, utána megejtünk egy mázsálást a majnem félévesség tiszteletéreKépKép

Momo
Bocs a leamortizált fogyókúra miattKép Még jó, hogy én nem fogyózokKépKépKép

Myssnia
Kép nagyon jóKép milyen nagy már SzilárdKép

Mókuska
Kalács recept mentveKép
ViccKép

Gömb
Másik kalács is mentveKép


Andi, Kaska, Dé, Magdi, Zsuzsóc
Köszi a gratulákat, úgy néz ki, megszenvedjük a fogzást. Mázsálás előtt vagy után veszünk egy Dentinoxot, igaz, nem nagyon bízok benne, Szandinál nem vált be, de reménykedek, mert ugyebár két gyerek sem egyformaKép


Kaska
Elhiszem, hogy felment a pumpa, én egy ideje a hasonló kérdést meg sem hallom (bocs, de mi köze másnak ahhoz, van-e még tejem? egyedül Zsombinak, nem?)


Fodrászoláshoz gratulaKépKép
Fogorvosmegúszáshoz isKép

Kangi
Pezsgő-KangiKépKép
Drukk a gömbölyödéshezKépKép

Zsófi
Drukk a pötty-elmúláshozKép

Zsuzsóc
Nektek is gratula a fogacskáhozKép Zsombi is nagyon nyügi (Szandinak annak idején semmi baja nem volt, az őrlőkkel szenvedett meg)

Ellimami
KényeztetésKépKép
Drukk a hosszabb éjszakai alváshoz!!

Rólunk még annyit, hogy a mami kezd jobban lenni. Doki szerint két-három hét múlva átkerülhet a rehab. osztályra. Ez jó hír, az viszont kevésbé, hogy ott egy nap 2000 Ft körül van (pontosan nem tudták megmondaniKép). És azt is mondta, hogy úgy készüljünk, hogy hónapokat kell a maminak ott tölteni.

Érdekes, Zsombi nagyon nyügi, de ha megkaparintja a távirányítót, semmi bajaKépKép

Na indulunk a könyvtárbaKép

Kicsit szebb napot mindenkinekKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Kaska

Nekem a családom szokott felhúzni a gyerek evésével. Az enyém is 4 hós. A múltkor a nagyanyám hozott akkor 2 hónapos babának 1 csomag babapiskótát. Mondom még nem eszik semmit a tejcsin kívül, erre Ő, hogy még nem rág???
Anyukám is próbálkozik, hogy már el kellett volna kezdeni a gyümölcsöt és adjak neki teát, vízet. Felolvastam neki, hogy mit írt Iboly a szopi topikban. Én se értem mért nem örülnek annak ha baba csak anyatejes.

Mi jól vagyunk. A nagylány élvezi a bölcsit a kicsi viszont éjjel eszi meg a napi adagját. Ha csak 2 óránként kel éjjel már azt érzem, hogy kényeztet.
Ezért is csak ritkán tudok írni mert míre elolvasom v. enni kér, vagy már összefolynak a betűk a szemem előtt.
Talizóknak jó bulizást. Remélem legközelebb már mi is megyünk mert már szeretnék megismerkedni veletek. Olyan rossz, hogy senkit nem ismerek.

Tina
tkriszta
 
 


Kangi! Fogtömés közben szopi Kép Meglásd, Julcsiból a végén egy kajagép lesz! Kép

Csucsuka! Viszketés Kép Erre nem jó a Fenistil?

Ellimami! Férjuradhoz gartulálok és irigy-irigy a kényeztetésért. Persze nem panaszkodhatom, csak szegény enyémpárom dec.-ig totál terhelt, így nem is merek nagyon kérni tőle semmit. Sikerült kipihenni magad?

Toffi! A könyvtárban hová teszed Zsombit? Mi is tervezünk már könyvtárbamenést, csak még nem tudom hogyan lehet kivitelezni. Kenguru vagy babakocsi...Távirányitós Zsombi Kép


 


Sziasztok!

MEgvan a mosógép!!!! hurrá!!! KépKépKépKép Haza is hoztuk, mert én ha új dologról van szó, nem bírok várni Kép, kiszállítás pedig csak 2 hét múlva lett volna.

Dani tegnap extra nyűgös volt, éjjel fél 12-kor aludt csak el, addig úgy sírt, mintha nyúznák Kép. Lehet, hogy lesz nekünk is fogacskánk? Remélem hogy emiatt, mert különben fogalmam sincs mi baja lehetett. Viszont még mindig alszik (??)

Kaska, Tina
anyám sem akarja elhinni, hogy elég az anyatej fél éves korig Kép kb . Dani 3 hóssága óta folyamatosan nyomta a szöveget, hogy egy kis alma, egy kis tea, egy kis ez egy kis az... Kép
de nem hagytam magam Kép
anyós viszont roppant büszke rám Kép mindig mindenkinek hangoztatta, hogy még csak anyatejes és még teát sem kapott soha! Kép


örülök, hogy rendben vannak a fogaid Kép + hogy ilyen jól sikerült a hajvágás Kép

Elli
kényeztető apa KépKép
jó a MÁtrix 2? már van a tékákban?

Kangi
házias Apacuka KépKép
drukk a Julcsi-gömbölyödéshez Kép

CSucsuka
talis mailt megkaptam, köszi
viszkető pettyek hess-hess!!

Timici
Bence hogy van? gyógyulgat?

1 kérdés:
kenitek valamivel a gyerkőcök arcát, ha kimentek sétálni a hidegbe? Milyen krémmel?

Andi
psandi
 
 


Sziasztok,

Momo,
Természetesen a videokazetták bármikor a rendelkezésedre állnak Kép Margarin kérdésében én elég liberális vagyok. Ugyanis az egyik okoskönyv szerint, amikor már adunk olajféleségeket az ételhez, akkor érdemes gyakorta váltogatni (pl olivaolaj, napraforgó olaj, kukorica olaj, szalonnakaparék, margarin stb) és így készíteni a "rántást" a hamikhoz. Így a gyerkőc mindenféle zsiradékból megkapja a szükséges aminosavakat és vitaminokat.

Kangi,
A múltkor olvastam, hogy te sk készíted a par.kruplit. Szal csak annyit, hogy több könyv szerint is a "főzött" paradicsomot jobban tudja hasznosítani a szervezet, ezért inkább a par.püré (házilag főzött paradicsomlé) sőt még a kecsöp is "hasznosabb", mint a nyers paradicsom. Télleg nem akarok beleszólni, csak leírtam, amit olvastam Kép

Korai hozzátápis "jótanácsok": Én anno hallgattam a dokimra meg a védőnőre, nem is tudtam szoptatni, csak kb 4 hóig. Azóta is bánom, hogy nem találtam a babanetre jóval korábban. Szerintem lányok, kitartás, lehetőleg csak anyatejet! A következő manómnál már senkire nem fogok hallgatni. Nyáron a nagy hőségben anyósom rágta a fülemet, hogy miért nem melegítem a gyerkőcnek a tápit. Mondom, neki, hogy mert Qrva meleg van, és én is szívesebben iszok hideget, mint forró teát. Persze mióta bejött a hüvi, azóta finom langyosra melegítem neki, de nyáron szerintem így volt neki jobb. Legalábbis nem panaszkodott, hogy hideg lenne Kép

Egyébként mi jól vagyunk, nem nagyon tudok írni újdonságot. Holnap férjem nagyszülei jönnek névnapozni, "nagyon örülök neki", de majd csak kibírom vhogy. Persze addig még egy kicsit takarítanom is kéne, meg vmit készíteni vendégváróba. Ja, és talira mi sajna nem megyünk Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?