Új privát üzeneted érkezett!

Eszter nekünk is ilyen volt a kórházi krémtől,itthon sudocreammal kentem,szépen helyrejött. Állitólag(ezt csak hallottam többektől) a pampers pelus is okozhat ilyent,van benne valami,amit sok babapopsi nem bír.
De majd nadimo mondja az okosságot,mi csak osszuk az észt :wink:
Vendég
 


Eszter!

Nekünk anno Csabesznál a Hidrocortisol krémet írták fel. Baromi jó volt, de mellékvesekéreg hormont tartalmaz, ezért csak receptre van.
Tény, hogy 2 nap alatt helyretette.
Meg asszonygák, hogy a szájpenész jelenléte is okozhat ilyen popóbántalmat.
Megnézted a száját belülről?
Na amúgy én is csak észt osztok, várd meg Nadimo válaszát!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó!

Köszi szépen az eddigi "osztásokat" :) Sokat segít lelkileg is, hogy míg a védőnénink beteg, a dokibácsink továbbképzésen van, tudok kihez fordulni.

Kórházi popsikrém nem lehet, mert a Sudocreme előtt Weleda popsi krémet használtunk. Azzal nem is volt baj, csak hát kisebesedett a hátsónk...

Ha a pelussal van baj, az ilyen lassan jön elő?

Szájpenész asszem nincs, dokibá csütörtökön ellenőrizte. De nem is tudom, hogy néz ki.

Asszem ez a gombás dolog lesz, mert már két anyuka mondta azt, hogy az ő gyerekének pont ilyen volt a popója. A Canesten mellett a Borax volt a tanács.

De megvárom Nadimo válaszát. :wink:

Tudnátok esetleg javasolni valamilyen csecsemőgondozási könyvet. Itthon csupa haszontalan "szakkönyv" van.

Eszter

Kép
eszter.eu
 
 

 
 

eszter :

köszi hogy hozzám fordulsz és kikéred a véleményem.

A lányok jókat irtak, de én is leirom amit gondolok.
A kép alapján amit feltettél két dolog jöhet számitásba szerintem.
Az egyik a pelenkakiütés, amely értelem szerüen a pelenkával érintett területen okoz panaszokat és bőrelváltozásokat.
Okozhatja a pelus maga ( érdemes több fajtát kipróbálni ), okozhatja a popsi bőrének felázása. ( mivel elég vékony , érzékeny a bőrük sajnos hamar kicsipheti a kaki és a pisi ). Ha picit felázik ott a bőr a kakiban és a pisiben lévő bacik fertőzhetik a területet.

Másik variáció a gomba lehet. Meg kell nézni a picid száját belülről, hogy látsz-e esetleg valamilyen elváltozást benne. A szájpenész nagyon gyakori a piciknél, olyan fehéres lepedék jelenik meg a nyelvén, a szájpadon és az oldalsó nyálkahártyán. Néha tejbegriz szerü is lehet , de van hogy csak olyan mintha felbüfizte volna a tejet.

Nem kell megijedni .

Mindkét általam emlitett bőrelváltozás hasonló tünetekkel jár, nagyon egyforma a kinézete, ezért igy nem tudom rámondani melyik pontosan. Az orvos majd biztos pontosan megmondja. Mindenesetre megpróbálhatod a száját kezelni borax glicerinnel ( patikában kapható ) , ezt úgy kell , hogy egy gézlapot vagy pelenka csücsköt bekensz borax-al és picit erösebb -határozott mozdulattal megdörzsölöd a száját belül. Érdemes a cicidet és a cumit , vagy üveget is fertötleniteni. A popsit pedig szintén kezelni kell ilyenkor mert a tápcsatornán keresztül ott is ürülhet a gomba a kakival. Lentre vagy a boraxos popsikrémet , vagy canesten krémet javasolnék. Ha a gomba a bünös, javulni kezd a böre. Ha nem ez a gond akkor keresgélj tovább, de a kezeléssel bajt nem okozol.

Pelenkakiütés esetén a popsit a gyógyszertári krémmel és a sudocrémmel lehet kenni.

Mint már irtam , érdemes a pelust is váltogatni, többet kipróbálni. A babának kizárólag gyógyszertári készitményeket használj az első időkben, amelyek illat és alkoholmentesek, mert minden irritálhatja a pici- pihi puhi bőrét. Beleértve a fürdetőket is. A popsitörlőnél is oda kell figyelni.

Mindkét esetben jó hatású lehet a szellőztetés. Jól tisztitsd meg a popsit, töröld szárazra és hagyd szabadon picit.

REmélem valamelyik variáció segit majd.

Ha még kérdésed lenne irj nyugodtan.




krisz : én még nem kezdeném el, megvárnám legalább a betöltött min. 4 hónapot. Azoknál a babáknál akik tápszert is kapnak elkezdhető hamarább a hozzátáplálás mint az anyatejeseknél, de ott is érdemes azért kivárni a megfelelő időt.

de ez az én véleményem....

:?




puszi mindenkinek és jó éjt !
nadimo
 
 


Sziasztok, ma sóskát foguk enni a Baluval, kiváncsi vagyok milyen hatással lesz rá a főztöm. :-)
Persze neki nem liszttel csinálom, mint magamnak.
Képzeljétek, tegnap megfordult hátról hasra is a drágám, először azt hittem, hogy halucinálok, de aztán este többször megcsinálta.
Most reggel meg odagurult az apjához.
Szóval már nem szabad szabadon hagyni az ágyon a kis gazfickót.
Ilyenkor már le kell tenni az ágyát is , vagy még nem ?

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Én már letenném az ágyát, mégha nem is ül fel.
Mert ugye az is ilyen hirtelen fog bekövetkezni!!!!
Sóska????
Szegény Baluuuuuuuu!!!!!!

Nadimo!

Köszike!!!Én sem szeretném még, csak megerősítésre vártam! :lol:
Én 4 hónaposan is csak almát vagy krumplit, maximum nagyanyám sárgarépáját vezetem be.Ja meg a sütőtököt.
A többit csak akkor, ha szezonja van.De ezzel a pár dologgal amúgy is várok még, megpróbálom eltolni.
Holnap mérlegelünk, mert a multkori eredmények alapján nem hízta meg a heti kötelező 15 dekát. Csak 10-et. :shock:
Úgyhogy holnap kiderül, de szerintem abba a védőnő is belemegy, hogy várjuk még ki azt a nyamvadt 2 hetet legalább.
Vagy tápszert váltunk.
Vagy az én tejem nem elég jó???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nuncili! Úgy emlékszem Nadimo akar mostanában mosogatógépet venni. Kérdezd meg tőle, a Bosch ráadásul nagyon jó!!!! Tudom ajánlani én is!

Kép
timesz
 
 


csajok de jót röhögtem az elöbb-Kristóf egyik törölközőjén ez a szöveg szerepel: Kifordítva mosandó :lol: :roll:
Vendég
 


Szólj, ha sikerült kifordítani!!!!! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta már feladtam a dolgot,erre én képtelen vagyok. Lehet odaadom a páromnak,ha megjött,neki magasabb iskolai végzettsége van :D

Felétek is borult van? Az eső is szemerkél :?
Pedig olyan jó volt eddig,hogy ilyen jó idő volt :evil:
Vendég
 


Azt hiszem, hogy jobban össze kell törnöm a krumplit a sóskához, amúgy a szokásos fejet vágta. Megismételhetetlen. :-)

Kép
fridus
 
 


Fotó, ama szokásos fejről?
Olyan édesek amúgy ezekkel a fancsali képekkel!!!!!

Jaja, lehet, hogy már diploma kell 20 éves szakmai gyakorlattal hozzá!!! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok! Megint hogy elmaradtam... :-( Tegnap SZTK-ztunk, csípő, hallás ok, viszont a cisztája a hasában megvan még a kicsinek (amit nálam a 32. hetes uh-n találtak meg, és mikor hazajöttünk a kórházból, 4 naposan nem látták nála). Ma meg voltunk a 2 hónapos oltáson. Az oltásnál egyet felsírt, de aztán abba is hagyta és nézegetni kezdett Luca, meg amúgy az egész macerát jól viselte. 4910 g és 57 cm :-)

Ciszta-ügy: ki kell vizsgálni, milyen eredetű, így vagy keresünk dokit, aki megnézi, és folyamatosan ellenőrzi majd, vagy beutalnak a gyerekosztályra, ahonnan meg tovább irányítanak Miskolcra, Debrecenbe vagy Pestre, ahol jobb uh-gépek vannak. És ez még mind semmi :-( Picit össze van tapadva a kicsi hüvelynyílása. Hallottatok már ilyet? Nem teljesen, tehát váladék tud ürülni, de nem szabad megvárni, míg teljesen összetapad... Dokinéni azt mondta, az utóbbi időben egyre több ilyennel találkozik, és nem tudjék, miért van, lehet, valami gyógyszer (gondolom anyai) okozza, fogalmuk sincs. Ma hívjuk fel a nődokimat, mit mond rá...

Van ötletetek?? Nadimo? Szegény kicsi lány, nem szeretném fölöslegesen kitenni semminek, ami nem muszáj... De még nem is hallottam-olvastam ilyesmiről, így totál tudatlanul és tanácstalanul állunk itt...

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Remélem Nadimo tud rá valamit !!!
Én még nem is hallottam ilyenről. Hogyan vettétek észre? Én sem szoktam nagyon nzegetni, de ezek szerint kell.

Ciszta: szerintem felszívódik. (remélm)

Amúgy gratula a 2 nappal ezelőtti hófordulóhoz és az isteni méretekhez!!!!

gyere sűrűbben!!!!

És Gabcsát meg Mesit is hiányolom ám!!! Nagyon rég voltak!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika, igyekszem jönni, de annyira fáradt vagyok mindig. Pedig Lucus olyan jó kislány, este 9 körültől alszik reggel 5-ig, utána pedig visszaalszik még kb 3 órára, és én is alszom vele, mégis hulla vagyok... és vitamint is szedek, hiába :cry:
Én sem hallottam még ilyenről, és nem is vettem észre... :oops: Doktornénink nézte, és mutatta meg, ma a tanácsadáson. Remélem, valaki tud valami okosat...

Kép
hablaty
 
 


Hablayt!

Bizti ez a tavaszi fáradtság is.
Vérképed rendben van????A vérszegénység is okozhat erőteljes fáradtságot!
Sztem nézesd meg!!!

Holnap én is megnézetem a nuncikáját. Még sose nézte (rajtam kívül) meg senki.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


hú csajok,kilakoltatás volt itt? :D
Kristófot elvittem doktornénihez,de szerencsére csak náthás-egyenlőre. Remélem nem is lesz más baja :shock:
hablaty hüvelynyílást nem néztek neki a kórházban? Szerencsére nálunk ilyent néznek,azt hittem,mindenhol...
Vendég
 


hablaty :

a nemiszervek rendellenessége , és az egyéb rendellenességek előfordulása sajnos egyre gyakoribb. Régebben ritkán találkoztunk ilyen problémával , de az utóbbi idöben
gyakrabban fordulnak elő. Hogy ennek mi az oka nem tudni, de biztos hozzájárulnak a környezeti ártalmak, a sok E, dohányzás, gyógyszerek , genetika stb. Lányoknál a hüvely bemenet összetapadása , összenövése szokott leginkább előfordulni ill. a belső nemiszervek rendell..
Nálunk minden újszülöttet az első baba vizsgálat alkalmával tüzetesen átnéztek. a szokásos vizsgálatok mellett , minden babán el kellett végeznünk " luk vizsgálatot " ami igy elég morbid és furcsa, de fontos vizsgálat. Meg kellett szondával vizsgálni hogy átjárható -e az orr nyilás, illetve a végbél nyilása, illetve van -e hüvely bemenete , norm. hallójárata stb.( ezt csak szemmel )

Volt olyan baba akinek az életét mentettük meg ezekkel a rutin beavatkozásokkal, mert nem volt végbél nyilása. Ott azonnal mütét kellett.

A hüvely elváltozásainál ha észleltek ilyet , elsősorban urológus - sebész konzultációját kértük. Ő megnézte és véleményt adott. Legtöbb esetben ha csak min. tapadás-összeövés volt és csak a külsöleg volt gond ,akkor nem csináltak semmit, időnként kontrollt javasoltak. Ha késöbb sem javult a helyzet akkor plasztikázták. Az hogy ez szükséges -e és egyáltalán mikor azt az idő és az orvos dönti el. DE én úgy tudom pici korban nem bántják csak extra esetben.


cseriani : jobbulást. az jó ha csak nátha, az a jobbik eset.


Nálunk a nagyobbik és az apa kezdik az allergiát, elkezdtük szedni a bogyókat. Előre félek a virágzásoktól. Ha jön a jó idő, akkor pedig jön az allergiás korszak is.




:cry:


Ma voltunk a nev. tanácsadóban. Csak mi ketten a férjemmel. Nagyon rendes , fiatal hölgy volt ott, elbeszélgettünk. Elég kellemes csalódás volt, sokkal rosszabbra számitottam. Azt beszéltük meg hogy még várhatunk egy kicsit, de ha szeptemberben sem javul,akkor beavatkozunk.
Egyébként már szépen javul szerintem, egyre jobban megyilik, telefonon is beszél már az ovónővel, minden gond nélkül.
REmélem ez az engedmény elég lesz a változáshoz.

Puszi mindenkinek: nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
köszi hogy hiányolsz :) vagyunk,csak a héten két kötelező vizsgálat is volt és szétcsúsztam kissé az itthoni melót illetően :?

Domi még mindig Gyönyörű, alukálva is :lol:

ledöbbentem most olvasva,hogy mi minden előfordulhat,amire nem is gondolnék... fogalmam sincs,hogy nálunk csináltak-e ilyen "luk vizsgálatot" :? és a doki se nézte még...

jövő héten megyünk vidékre :lol: :lol: :lol: ennek nagyon örülök,mert októberben!! voltam otthon utoljára....azóta persze havonta itt vannak a szüleim,de mi nem voltunk ott és már baromira hiányzik!! és persze Lara most lesz ott először :D

üdv Mindenkinek

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


ja...

Nadimo!
nyugi!! szeptemberre már úgy fog dumcsizni mindenkivel,hogy le sem bírjátok majd állítani :lol: :wink:

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Én nem is hiányoztam senkinek ?:-)
Mi olyan szerencsések vagyunk, mindkét nagyink más más kerületben van, de kocsival 10-15 percre mindkettő.
Egyébként én is hallottam, hogy az egyik ismerősünk kisbabájának megvolt a végbele, de nyílás nem volt rajta, tiszta is volt a magzatvize...
Ilyet komolyan mondom, még én sem hallottam.
De hát szegény picik annyi mindenen esnek át, és éppen hogy csak kijönnek a meleg pocakból...
Egyébként fotó most még nincs fancsali pofikájáról...
Majd legközelebb.
Ma a lőrinci nagyinál voltunk, elég szépen viselkedett, főleg, hogy most pörög, forog, beszél...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Annyira hiányoztál!!!!Nem volt reggeli köszöntééés!!!

Mesi!

örülök, hogy vagytok!Mekkora már Lara? Minden rendben volt a dokiknál?

Nadimo!

A közhiedelemmel ellentétben a nevelési tanácsadó tökjó dolog.
Amikor én váltam, akkor lett a kisfiam iskolaérett és első osztályos.Probáltuk a válást korrektül megoldani, hogy Csabesz ne érezze, de azért hűségesen jártunk nevelési tanácsadóba, hogy elkerüljük a gubancokat.
Én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni, pedig az ember tudatában ez kicsit másképp cseng.
És ne aggódj!!!
Alfréd le fogja dumálni a hajatokat a helyéről kis idő múlva!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


nadimo sztem se félj,biztos meg fog nyílni.
m.mesi én idestova 32 éve vidéken vagyok :wink:
Na,teszek fel egy képet a nagyzabás kiscsajról :lol: Kép
Meg egy csücsülőset. Ezt tegnap kezdte :D Kép
Vendég
 


Ezek a szemek!!!! :lol:
nagyon cuki

és mit keres az a "büdös" láb az asztalon?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Nadimo köszi a választ. Épp nagy orvoskeresésben vagyunk, aki mindkét problémával foglalkozni tud, vagy legalábbis jó helyre irányít.
Lucust annyira viselte meg az oltást, hogy azóta egy kisangyal, és tegnap este fél 9-től ma reggel 6-ig aludt, és most is alszik már :lol: :lol:
Itt van látogatóban féltesókám, meg egy másik ismerősünk is jön hétvégén felénk, így nem nagyon leszek szerintem. Mindenkinek jó hétvégét!!

Kép
hablaty
 
 


Jó reggelt!
Gyerekek, megváltozott a Balu, ma csak egyszer kelt fel éjjel, 3/4 kettőkor, és utána csak 3/4 6-kor, aztán szunya 7-ig.
Jó gyerekem lett. :-)
Ki is aludtam magam.
Igaz én egyszer fél 1-kor is felkeltem, de a gyermekem alukálva nevetgélt. :-)
Édes kis lurkó.

Kép
fridus
 
 


Domi, az nem az asztalon van, hanem a földön. Ott kell annak lenni. :-)
Nagyobb a kislány lába, mint a Balué. :-)

Kép
fridus
 
 


Amint beteszem az etetőszékbe az egyik lábát kapásból felteszi a tálca szélére. Evés közben időnként leteszem,de szerintem ő így ül kényelmesen :D
És tényleg nagy lába van a gyönyörűségemnek,Kristóf majdnem 1 éves volt,mikor ekkora lába volt :?
Most bezzeg(3 éves létére) 27-28-as cipőt kell neki vennem :shock:
Vendég
 


Én tegnap a 19-es szandit a Balura próbáltam, de még volt kb 1-1.5 cm, hogy belenőjön.
Szerintetek ez normális ? Ilyen kis lábbal élni pasi létére? :-)
Fiamat sasolom, mert eszébe jutott, hogy tud forogni. :-) Egy óra alatt jött rá. :-)
Majd teszek fel pár fotót, csak most mentem a gépre.

Kép
fridus
 
 


Kép

Pihengetek. Kép

:-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Fridus!
nagyon lazán tud pihizni a fiad,cuki :lol:

Kriszta!
igen,Hála az Égnek mindent rendben találtak, a "6 hetes" vizsgálatokon voltunk. nem tudom pontosan mekkora a kiscsaj,mert nem volt 2 hete a doki,sem a védőnő...a súlya pont 4kg volt a múlt hét szombaton,holnap mérünk újra :)

Szép napot Mindenkinek!

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Cseriani, Fridus, jók a képek :-)

Hablaty, ez eléggé aggasztóan hangzik, eddig én sem hallottam ilyesmiről. Azért remélem, tényleg nem lesz belőle később gond!

Fridus, tegnap megcsináltam a fokhagymás-sajtos csirkemellet, nagyon finom lett! Szerintem lesz máskor is, köszi a jó ötletet! :D

Nadimo, szerintem sem lesz gond szeptemberre, hiszen látszik, hogy halad a gyerek, csak lassan. A végére lyukat beszél majd az óvónők hasába :lol: a csoporttársakról nem is beszélve!

Krisz, hogy állsz a szitter-kereséssel? Van valami fejlemény? Vagy megy veled a kiscsaj autót eladni? Ha még egy kutyát is viszel, akkor tuti mindent eladtok! :lol:

Az én fiam meg az utóbbi időben egyre hisztisebb, nem tudom, a megőrülésen kívül mit tehetnék. Két napja séta közben kezdett el üvölteni, ha kivettem a kocsiből, az persze jó volt, de úgy nem lehet közlekedni, hogy egyik kezemben a gyerek, a másikkal meg a kocsit tolom. Eleve 7 kiló, + ruha, és mondjuk átkelni így az Árpád úton, hát, én nem akartam kipróbálni, vissza kellett tennem, üvöltött is rendesen. Tegnap 11-délig üvöltött, nem akart elaludni, pedig marhára ásítozott már. Elpilledt a vállamon, de az ágyban sírni kezdett, majd úgy üvölteni, hogy alig kapott levegőt. A kezemben sem nyugodott meg, kivettem, visszatettem párszor, aztán vártam, hátha abbahagyja. Több, mint negyed órán át bírta full hangerővel az ágyban, aztán legalább megnyugodott a kezemben, és egyik pillanatról a másikra elájult. Ma nem tudtunk elmenni masszázsra, mert amikro betettem a kendőbe, bukott egy óriásit, öltözhettem át meg a kendő is elázott, na, aztán mikor kivettem, semmi sem volt jó. Csak az evés, pedig alig több, mint egy órája evett, bár azt elismerem, kevesebbet, mint szokott. Aztán egy darabig elvolt, majd ásítozás, nyűglődés, de most elég olcsón, nem egészen fél óra üvöltéssel megúsztam. Pedig nem is azonnal teszem az ágyba, először csak sétálunk, ahogy régen, és csak akkor teszem le, ha már majdnem alszik. Egy ideje már azon felhergeli magát, ha felveszem, és rájön, hogy altatom, pedig csak akkor csinálom, ha már tényleg álmos, nyűgös és ásított legalább egyet. Időnként úgy érzem mostanában, na, ez az a pillanat, amikor egy ideggyenge (pszichopata állat) szülő megverné a csecsemőjét, mert már én sem tudom, mit csináljak vele. Persze én folytatom a ringatást, sétálást, stb., de kb fél óra után már szívesen világgá mennék...

Na, ennyi elég is a panaszkodásból, én is hoztam két képet, már tegnap fel akartam tenni, de akkor nem jutottam el odaáig. Ehol van ni:
Kép Na mit csináljak veled?
Kép Tudom már, lesmárollak! :-)
danann
 
 


Látom, nálatok is van játszószőnyeg. Most akartam még venni, de már nincs az osanban.
Fene egye meg, egy nem volt elég.
Baluval délután nem voltam lent, mert azt hittem, hogy esni fog, és szegénykém olyan álmos volt. Aludt egy kis sírás után 20 percet.
Az kevés. Remélem , azért este alszik majd.

Kép
fridus
 
 


Na mán megint regényeket írtatok!

Mesi!

Gondolom most olyan 4500 gramm lehet Lara??!!! :lol:
Örülök, hogy minden okés.

Fridus!

Én szorítok, hogy jó éjszakátok legyen!!Balunak már egy egész ágy kell????

Lívi!!

Érdekes amit leírtál. Egyébként totál természetes, ha néha kibuksz ettől az állandó raplitól és nyűgösködéstől.
Én eddig birka türelemmel viseltettem Domi iránt, de amit 2 napja ő is művel az maga a katasztrófa!
Csak a rapli, ordítás, nyöszörgés, és a semmi se jó állapot.
Én ezt tettem: betettem a kiságyba, felhúztam a csilingelő haverokat, kimentem az udvarra majd jól leordítottam a 2 kutya fejét!!!Az a két bamba jószág meg csak pislogott és bekullogott méla kussban a helyére. :lol:

2 hete meg földhöz csaptam egy bögrét.Olyan jól esett komolyan!
Pedig nálunk ez ne divat!
Tedd Te is ezt!!! A végén már röhögni is fogsz!!!

Ja és ma elkezdtem felpróbálni a gönceimet, persze semmi sem jó rám, úgyhogy kipakolt szekrény mellett bőgtem.
:lol: :lol: :lol:
Bosszúból tejberízst ettem sok-sok kakaóval vacsi után!

Az csirke Samu kezében???? Egyébként naon édes.

Cseriani!

Érdekes pózban esztek akkor!!! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok csajszik, ilyen jó gyereket még nem hordot a föld a hátán.
Vagy lábán ? :-)
Mindegy, szóval alukált.
Egyébként ma 5.18-kor kelt fel, 6:06-ig dumcsizott az ágyában, majd magunkhoz vettem, és hasra fordulva elaludt.
Először aludt hason a drágám. Sajna nem tudtam lefényképezni.
Még a cicikém sem kellett.
Édes kis pofa.

Kép
fridus
 
 


JOREGGELT MINDENKINEK!

Annyira jo titeket olvasni,olyan sokat röhögök az irásokon!Meg persze kicsit ideges is leszek,mert ahogy elnézem akinek velünk egykoru babája van,mindenkinek alszik éjjel,én meg tök szivok,este elalvás volt 9kor,de már éjjel 1kor és 3kor cici,aztán 7elött ujra.ÉN mérem és azt vettem észre hogy mig napközben megeszi a 4-5 oánkénti 80-90ml-t,addig éjjel alig 50et,de ha várnék tovább felüvöltené egész pestimrét :?
szoval nemtudom hogy csináljátok,de irigy vagyok nagyon!!!!
hétfön megyek nagyonkedves drnőhöz,alig várom :twisted: imádok oda járni,ezért megy a hasam péntek ota :(
vérvétel,szuri,vizelet,vizsgálat-szadinap.aztán szerdán irány szeged...
DOMI1!
Találtál bölcsit?

Kép
Kép
nuncili
 
 


tegnap elmentem kicsit itthonrol
addig a férjem szájon csokolta a lányát...
és ugymaradtak :lol: Kép

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok.
Ma 23.07-től reggel 6.07-ig végig aludtuk az éjszakát. Mondom én, hogy megjavult a Balu. :-)
A végén még olyan fitt leszek, hogy tudok helyettetek is aludni. :-)
Ma egyre ebédelni megyünk a párom unokatesójához.
Kiváncsi vagyok, mit fog csinálni. 11 fő lesz jelen. Bár már voltunk ennyien, de akkor nem igazán érezte jól magát,mert mindenki megfogdosta. :-)
Pedig azt szereti. Tegnap mindkét nagyija itt volt. Hogy milyen mókát rendezett, hát azt látnotok kellett volna. Pörgött, forgott, a zoknimat cibálta le a lábamról, stb... :-)

Kép
fridus
 
 


Szia Nadimo!

Nagyon köszönöm a segítséget. Végülis a kiütés elmúlt egy nap alatt. Szellőztettük, egyszer kapott Borax ecsetelést (amitől láng vörös lett az egész popó, úgyhogy nem is használtuk többet) és az érintett területre sok Sudocremet vittünk fel. És persze napi 12 peluscsere.

Valószínűleg a hasmenés okozhatta a sok-sok anyatejtől. Most nem tudom, mi lesz, de épp az imént puszilt be 3,5kg-os gyermekem 130gramm anyatejet :shock: Rekord mennyiség!
Igaz az, hogy ha többet eszik, tovább alszik a baba? Én még csak éjjel tapasztaltam nála kétszer, hogy két étkezés között 4 óra is eltelt.

Eszter

Kép
eszter.eu
 
 


Hahó, tegnap este 7-kor jöttünk haza. Nagyon jól viselte a Balázs a vendégeskedést.
Volt az erkélyen egy nyuszi, annak még vigyorgott is.
Aludt is egy fél órát.
2-szer volt ma fent, de biztos csak amiatt, mert én ma semmit nem aludtam, ki tudja miért...

Kép
fridus
 
 


Fridus!
Balunak boldog hófordulót kívánok!!!!!

Kép
timesz
 
 


Fridus!

Talán elkiabáltad Balu jóalvását?!:-)
Boldog Hófordulót nektek!!!!

Eszter!

Örülök, hogy rendbejött a popógond!!!
Több evés, több alvás? Szerintem nincs összefüggés.
Legalábbis nálunk nem volt.
Talán a tápértéke miatt?....

Nuncili!

Szerdára megy a DRUKK-DRUKK!!!!Nagyon!
Majd számolj be róla, jó????

Apacsók: nálunk is működik.Apája asszonta, hogy szerelmes a lányába.
Mondtam neki, hogy nem baj, majd ha jön a dackorszak, akkor úgyis kiábrándul! :lol:

Bölcsi: találtam, de oda nem megy, mert nem fogadtam el azt az állásajánlatot.
Éjszakai alvás: mi a mai napig egyszer felkelünk hajnali 2 vagy 3 felé cicikézni! (szerintem csak szomjas)

És ma nem tudtunk menni babaúszásra a nyamvadt sztrájk miatt, mert akkor a dugó volt, hogy nem értünk volna fel! :twisted:

Csajok!!!!
Szerintetek mit tegyek??

Azt ugye tudjátok, hogy vissza kell mennem anyagi okok miatt dolgozni.
Tegyem magánbölcsibe a lányom vagy Anyósomnak adjam ???

Azt azért illik tudni anyósomról, hogy mindig hangsúlyozza, hogy ő beteg ember és nem tud BKV-ni.(ezért nem jön le hozzánk, nekünk kell felmenni érte autóval)
Azonkívül napközben nem fűt!
Domi miatt ugyan szokott, de akkor is 17 fok van nála.
Illetve bármit mondok neki, azt sosem fogadja el. :cry:
Tegnap Domi nyűgös volt, mondom neki, adja oda, mert éhes! Erre közli, hogy ő látja, hogy fáj a hasa!Mondom megint, hogy éhes!
Ő mondja, hogy 2 gyereket nevelt, látja, hogy fáj a hasa!
Erre párom (a fia) kikapta a kezéből és belefordította a kaját Domi szájába! És láss csodát beszlopált 150 ml-t.
Gondolom azért, mert fájt a hasa. :lol: :lol:
Szóval csak ennyi a baj vele, de én nem merem ráhagyni, mert a hozzátáplálásban sem osztja a nézeteimet.
Szerinte tehéntejjel jóllakna az unokája, és mégis milyen dolog az, hogy még nem eszik mást is?

Szerintetek mit tegyek????? :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta sztem egyértelmű,ha végigolvasod,amit írtál,te is rájössz:ne add anyósodnak,inkább bölcsi. Csak akkormeg ugye mérlegelni kell,hogy mennyi megy el a bölcsire,és így is megéri-e dolgozni :shock:
Balunak boldog 7 hós hófordulót.
Nuncili nagyon drukkolok én is,sokat gondolok rátok így ismeretlenül is...
Eszter sztem van némi összefüggés,ha jól tele a pocak biztos nem ébred fel olyan hamar az evés miatt. Más miatt viszont felébredhet :?
Elizám megint taknyos,úgy látszik,nála ez lesz,amikor jön a foga :cry:
De elég jól viseli a dolgot,és hatalmasakat tud hapcizni,megzabálom :D
Vendég
 


Köszönjük a hófurduló köszöntést, ma ágyneműt vettem a Balunak, vagyis csak huzatot, ágyneműje van, meg csiptetős cumicsipeszt, mert a másikat már simán kipattintja.
Nagyija egy zoknit hozott neki, nem is tudom, minek vett 400 ft-ért zoknit, ha én egy ismerősömtől 180-200-ért tudok hozatni.
És ugyanaz a fajta... Na sebaj.
Éppen francisalit keverek be, na meg kitaláltam ebédre tojásos nokit salival.
Nyami.
Egyébként jól aludt, csak érzi ezt az időt.
Ma 9-11-ig aludt, pedig nem szokott sokáig aludni nap közben. Most vitte le az apukája sétálni, de már szólt, hogy a sarkon elaludt a mackókám.

Kép
fridus
 
 


Hahó, nincs itt senki?
3 fogunk van, ma csak 4-szer keltem fel a Baluhoz. Szóval lassan várható lesz a 4. is.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Én vagyok.:-)
5 óra óta .....
Elkiabáltuk Balu jóalvását!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt !

Én is benéztem , aztán gyorsan rohanás tovább.
Örülök hogy mindenkivel rendben van minden.
Krisz : az irásaidból egyértelműen kirajzolódik melyik irányba hajlassz. Egyébként ilyen "feltételek " mellett én is inkább a bölcsire szavazok.
Nagyon fontos hogy megbizz és nagyjából egy véleményen legyél azzal akire a szemed fényét bizod. Ezek nélkül nem működik, ráadásul csak idegeskedni fogsz , hogy minden rendben van-e otthon.
Az tény hogy a magán bölcsi drága. :cry:

nuncili : nagyon szoritok én is, várjuk a jó hireket !!!

fridus: jól belehúztatok a fogzásba. :lol:


Velünk minden OK. Rohanás egész héten.
TEgnap irtam egy szerintem elég gyenge angol dolit, holnap tudom meg az eredményt. Szoritsatok !!!!!!!

Már a reggel ( tegnap ) is rohanással indult, a sztrájk miatt, de szerencsére mindenki időben célba ért. Ez leginkább a kocsinak köszönhető és hogy a dugókat el tudtuk kerülni.

Mindenkit puszilok, szép és nyugodt napot !!
nadimo
 
 


Sziasztok!
Én is benézek, de csak olvasgatok, annyi mindig a teendő... Képzeljétek, mi volt hajnalban. Luca már ritkán eszik éjjel, de most fél 4-kor már nagyon nyekegett, hát röhögőgörcsöt kaptunk Párommal, csak álltunk a kiságy mellett és fuldokoltunk, valahogy elkúszott az ágy közepéről a sarokba (!!!!), ahol ott ült a macija, és szopta ezerrel a maci mancsát :lol: Annyira aranyos volt!!! Amúgy mi még mindig orvost hajkurászunk, és a leletek összesítése közben érdekes dologra jöttem rá: pocakban a kicsi bal, most meg a jobb oldalán találták a cisztát!!! Szerintetek?? :o
Ezen kívül mi jól vagyunk, és látom Ti is szépen fejlődtök. Még annyi, hogy pár napja Lucának ömlik a nyál a szájából és tömködi ezerrel az öklét, még a védőnő is megjegyezte, hogy végülis hallott már olyanról, hogy valakinek korán jön a foga... :shock: de akkor lehidalok, az tuti...
Szép napot mindenkinek!

Kép
hablaty
 
 


Sajna most sem aludtunk sokat. Kb fél órát.
3 fog az nem semmi, egyébként van egy ismerősöm, 3 hónaposan jött ki a kisfia foga.
Ja, mi is megint nyáladzunk, van bőven a Balu szájában. És olyan hangosan kiabál, ne tudjátok meg...
Megint itatom vele a homeos bogyót, mivel ugye elszopogatni nem tudja.
Fel is tűnt nekünk pár napja, hogy nem eszik annyit, mint ezelőtt. Szegény kismukim.
Majdcsak kijön a fogunk, aztán már minden rendben lesz. 3 fog az nem semmi. Vigyázni kell mostmár a cickóimra. :-)

Kép
fridus
 
 


Láttátok ? Nem állítódott át az óra ezen a fórumon...

Kép
fridus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: