Új privát üzeneted érkezett!

hú de utálok lap tetjén lenni! :evil: most egy hétig ezt fogjátok olvasni... :?

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Na meg van a kresz! 1 hibapontom lett! :lol: kezdődhet a rutin, de csak a hétfői tali után. :)
Jó sokat írtatok! nem győztem utánna olvasni! Muszáj volt nem olvasnom, mert nem maradt volna időm tesztelni.

Keresztelőt mi sem tervezzük, a család igen, szerintem az egyéves szülinapon valaki elő fog ezzel hozakodni...

Fú, azt meg eddig senki nem mondta, ha meg tanul a babajárni, az nekem fog fájni. A hétvégi jó időben, kinn a fűben gyakorolt Maja járni, meg füvet szedni, Gaja meg négykézláb művelte ugyanezt, én meg folyamatosan gugoltam, vagy tipegtem mellettük. Másnapra olyan izomlázam lett, hogy leülni nem bírtam. :)

egy kis ízelítő:

Maja első lépései

A taliról nem raknátok fel egy összefoglalót? Az uszodás rész az lesz vagy nem, hogy készüljünk?
Én részemről a szendokat leszavaznám, mert nekem biztos nem lesz időm szendvicsezni is. :)

na most elfelejtettem a többit, de majd visszarázódom.
Anikó!
jobbulást a fiúknak!

Aanda!
jó lett az új avatarod! :)

katyerina
 
 


Csak egy gyors kérdésem lenne.
Ezt az ülést vennénk meg hétvégén:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32
ha vki vmi risszat tud róla, ne kíméljen!

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Emma!

Szerintem jó választás! A rőmereknek jó a tesztjük. Ez az adac teszten biztonságra jót kapott, kényelemre nagyon jót. 2007-es teszt:
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherun ... eID=147654
mi is rőmert tervezünk venni, csak nem izofixeset.

katyerina
 
 


Lányok segítség kellene!
Este dráma történt az éjjel. Olivér nem szopizott! Délután evett rendes kaját kb. fél 5 felé, lefekvéskor nem szopizott. Gondoltam nem akkora tragédia, majd úgyis kel este vagy 2-3x. Kelt is, de akkor is elutasította a mellem, csak üvöltött az éhségtől. Aztán éjfél körül már nem bírtam, adtam neki egy kis sinlacot gyümölccsel, amiből kb. 3 kanállal evett. Nagy nehezen visszaaludt, majd pár óra múlva megint kelt, üvöltött, de cici nem kellett. Reggel meg már alig vártam, hogy fejjek. A gyerek meg annyit evett, mint még soha. Mit csináljak? :?: Ez lehet szopisztrájk (bár azzal se vagyok kisegítve ) vagy elválasztotta magát? :?:
A tápis dobozon azt olvastam, hogy napi 3-4x kell kapnia. De az nem sok a napi 3-4 rendes (üveges ) étkezés mellett? :?: (Nappal már régóta nincs szopi. ) Nem elég este lefekvés előtt? :?: Ha beba HA tejpépet kap, az jó? :?:
20140901102739
 
 


Lányok, Zsebi,
Elcsúsztassuk a talit egy órával????????????????????
Szerintem lehetséges.

Katyerina,
Nagyon ügyes Maja, elképesztő! :shock: :D Te meg a kressz miatt! :D A tali a Kleopátra házban (XIII. ker. ) lesz hétfőn elvileg 14 órától. Uszi leszavazva a hideg víz miatt.

Emma,
én erről az ülésről csak jót hallottam.
:D
20140901102739
 
 


Elnézést az OFF-ért, hátha valkit érdekel:

Sheila Kitzinger (1929), a szüléssel foglalkozó, világhírű kultúrantropológus, aki 1992-ben a magyar szülő nők, születő gyerekek és a bábák szülés körüli helyzetének humanizálására első lépésként megrendezett, Nemzetközi konferencia a születésről című konferencia egyik díszvendége volt, most ismét Magyarországra látogat.

Két előadást tart, egy könyve jelenik meg, amelynek bemutatóján részt vesz, dedikál. Az előadások szinkrontolmácsolással zajlanak. Az április 7-i konferencia akkreditálása folyamatban van szülésznők, bábák, védőnők számára. A belépőjegyek a helyszínen válthatók meg.

2008. április 5. 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Könyvbemutató és dedikálás Libri Mammut Könyváruház, 1024 Budapest, Margit krt. 87-89.

2008. április 6. 16 30-tól 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés helyzete különböző kultúrákban Előadás és beszélgetés
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 1500 Ft

2008. április 7. 9 00-tól 16 30:
A háborítatlan szülésről – kultúrák közötti megközelítés A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Konferencia
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 2500 Ft, illetve annak, aki pontszámot gyűjt, plusz 3000 Ft
További részletek a www.szules.hu oldalon.
judittka
 
 


pompomlány írta:orsi,
és hogy mész vízbe???????????? :shock: :roll:

csak tampont használok, azzal meg simán :wink:

Katyerina :D
Gratulálok a KRESZ vizsgához!

Emma :D
ez egy jó kis ülés.

Hajni :D
szerintem szopis sztrájk.

Ha káosz lesz a városban nem tudom, mi lesz....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina
megnéztem a videóóóóóóóóót!!! CSúúúúúúúúcs! így közlekedni! :D

Hú, gáz, hogy a tali veszélyben a sztrájk miatt :( Figyeljük az eseményeket, nekem 3 óra jónak tűnik.....

Köszi, akkor hajrázunk az ülésre!!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Anikó,
jobbulást a fiúknak!

Katyerina,
köszi!Gratulálok a kreszhez,ügyes vagy!Maja hihetetlen édes és tök ügyes!

Hajni,
tegnap délutánra az Arnoldnak végre áttört az első rágófoga,1-2 napon belül a másik is ki fog bújni,így talán visszaáll a rend.Mostmár 3 napja nem alszanak délelőtt,viszont reggel tovább alszanak,aminek rohadtul örülök,mert végre kipihenem magam.Igen,cumiznak,de nem mindig.Nem is tervezem elvenni tőlük.

Anyu vett a hétvégi házba az udvarra hintát és homokozót,mi meg egy nagy medencét!Húúú,már nagyon várom a nyarat,tök jó lesz!

Remélem,hogy összejön a tali,de ez a sztrájk!

Andi
Kép
aanda
 
 


Emma,
tuti jó az ülés,de az árán fennakadtak a szemeim!!!Sztem fele ennyiért is lehet venni szupert,de a Ti pénztárcátok tudja!Bocs az őszinteségért!

Andi
Kép
aanda
 
 


Csajok, mi legyen az időponttal? Maradjon a kettő, vagy dumáljam le a három órát??????

Orsi,
gondolod? Az a baj, a nappali leszokás is így indult, aztán így is maradt...

Zsuzsi, Pompi, Anikó,
Ti milyen tápit adtok? Napi hányszor?
20140901102739
 
 


hajni,
Milumil HA 2-t, a dokinéni írja fel, így 900,- Ft-tal kevesebbe kerül

orsi,
és azzal úszol is? és a tampon nem szívja meg magát vízzel???? :shock:

KépKép
pompomlány
 
 


Aanda
ha tudsz fele ennyiért szupert, akkor lsz. mondd. TÉnyleg bazi drága...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni!
Meglátjuk hogy mi lesz a sztrájkkal nekem a három is jó de csak miattam ne legyen arébb rakva.

Katyerina!
Gratulálok a kreszvizsgához. :) Maja meg nagyon ügyes. Mekkorákat tudnak ilyenkor borulni. :)
Akkor hogy felkészítselek ha elkezdenek motorozni na akkor is lesz izomlázad mikor kergeted őket. :) Mert ketten képesek három felé is menni :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Andi!
Úgy látszik nekünk nagyon egyformán vannak a gyerekek szintén áttörve a rágófogak és ma volt a harmadik napja hogy reggel fél nyolcig egy hangot nem hallotk (este héttől) és napközben ebéd után alszanak egy nagyot ami ma azért nem siekrült olyan nagyra de ez van. Annyira jó hogy reggel nem hatkor már kukorékolnak és az emberenk egy csésze teát nincs ideje meginni mert mindig ott "lábatlankodnak". Most szépen észre tudok térni mire ők kellnek és így máris jobban idul a nap. :)

Emma!
Tesóméknak is ilyen volt csatlakozom az előttem szólókoz hogy nagyon jó kis ülés.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni

ha már 3-szor rendes kaját eszik és továbbra sem akarna szopizni, 4-500 ml. tápszer az átlagos szükséglet, ezt mondta a doki nekem.
Olivér egyszer eszik főzeléket, egyszer gyümölcsöt, egyszer sinlacot gyümölccsel és 2*240 tápszert.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni

Olivér pepti juniort eszik, az allergiásoknak van, és nagyon gáz íze van, szerintem dokitól kérdezd meg, hogy milyet adjál neki.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni!
Nekem is a fél litert mondta egy napra a doki néni "tejtermékből" ebbe nyilván a tápszer és minden más benne van ez a minimum elvileg. Na de az én gyerekeimnél ha a fejem tetejére állok akkor sem isznak meg este 200 reggel meg 170-nél többet, napi egyszer kapnak joghurtot kefirt ilyesmit is de még akkor sem jön ki általában a fél liter. Kérdeztem a doki nénit azt mondta megtömi úgysem tudom. Mindig próbálkozok de nem kell nekik.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:orsi,
és azzal úszol is? és a tampon nem szívja meg magát vízzel???? :shock:

igen. simán. (vizisportot versenysportoltam ca. 7 évig)
nem szívja meg magát. előtte friss tampon, utána meg cserélni kell... és simán működik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én is mindig tamponnal nyomultam a vízben....tök jó, kényelmes, nem zavaró....
Vendég
 


Emma :D
az ebayen ez az ülés 200 eur. a posta rá max. 30, de inkább 20.
ne intézzek neked onnan ülést?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi, Zsebi, Zsuzsi,
Köszi a válaszokat! Ezek szerint HA-ból is van nagyobb gyerekeknek való (gondolom a 2 az ). A fél litykó k…ra sok, egyelőre ott tartunk, hogy nem tudom mivel beletömni. Hogy szoktassam rá a cumira? Csőrösből csak úgy iszik, mintha a vizét inná: 1-2 korty, aztán befejezi. Így sose érjük el a fél litert bakker…! :( Akkor vitamin- meg nyomelemhiányos lesz a gyerekem???? Emlékszem, még anno azt mondta a dokinénink, hogy 2-3 éves korig kellene a tápi. :shock: :(

Pompi,
Vízben én is tamponnal. De én csak akkorra teszem be, amúgy nem szeretem, mert nagy a fertőzésveszély tamponnál. Még az előző nőgyógyim mondta, hogy ha lehet, ne nagyon használjam.
20140901102739
 
 


Hajni!
Hogy a HA-sból milyen van nem tudom konkrétan de józan paraszti ésszel azt gondolom kell lenni nagyobbnak hisz egy éves korig azt szokták adni a babáknak, de ezt úgyis receptre lehet csak venni a doki néni biztos tudja milyet kell felíni.

Ha kétszere eszi akkor annyira nem sok 2X250 ml de enyémek sem isszák meg. Adjál neki joghurtot meg kefirt meg ilyesmit az is ide számít. Ez átmeneti állapot és egy hét alatt mondjuk nem lesz vitaminhiányos a gyereked. :)

Az meg hogy ki meddig ad tápot a gyerekének szerinetme szülő és anyagi helyzett függvénye is. Én most azt mondom két éves kora után adok neki tejet.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Katyerina!!!
Behaltam a videón :lol: :lol: :lol: És ez a zene alá :lol: :lol: Csúcs!!!

Hajni!
Amikor lázas volt Borcsi akkor én úgy adtam neki több folyadékot hogy kajáját jól föl vizeztem. Szinte már gyümölcslé volt. Nálunk sincs ivás. És én is be vagyok tojva mi lesz ha nem lesz szopi. egyetlen löttyöt hajlandó meginni, az a köptető :lol: :lol: (persze mert cukros mint állat...) Csak pohárból hajlandó inni. De a vizet szisztematikusan kiköpi... Én is mindennap próbálkozok vele de ezek szerint még nem elég szomjas.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Katyerina! :)
Ez a videó nagyon jó! :lol: :lol: :lol: (Meg a többi is, mert ha már ott jártam belenézegettem azokba is. :lol: )

Hajni! :)
Ha sikerül rávenned Olivért az ivásra, feltétlenül írd meg a módszert (hátha bejön nálunk is), mert mi sem tudunk inni, hiába próbálom minden nap. :?

Kép Kép
kismokus
 
 


Ha hétfőn sztrájk lesz, akkor sajna Apa viszi a kocsimat. :( Vagy megpróbáljuk mi befuvarozni reggel, csak a dugóban elég gáz lesz kétszer jönni menni. :? Szóval én most nem tudom tutira mondani hogy megyünk.

Hajni,
Igen, a HA2 már nagyobbaknak való, nekünk is azt írta fel a doki, ha esetleg kellene.
Szerintem próbálkozz a csőrös pohárral, ha éhes lesz, akkor talán nem csak pár kortyot iszik.
Egyébként mi is gondban vagyunk az ivással. Pohárból néha sikerül néha nem, de ha sikerül is, akkor is cask keveset. Most a kisüveges janából megy a legjobban, a “szelepen” keresztül szopizik.

Anikó,
Jobbulást a fiúknak! Nagyon ügyes vagy, hogy sikerült így lefogynod! Mennyiről indultál?

Katyerina,
Haláli ez video, tiszta burleszk! Annnnnyira ééééééééédes! :D :D Gratula a kreszhez! Milyen kocsin fogsz tanulni?

Kép
bandika
 
 


köszönöm a bókokat! :oops: :oops:

Zsebi, aanda!

Gratula a rágófogakhoz!

Ivás, nálunk a gyümölcslé nagyon megy, a tea kevésbé, a víz meg nagyon kevésbé. De próbálom őket minél inkább a vízre szoktatni, úgyhogy mostmár elkezdtük fokozatosan hígítani a gyümölcs levet.

de félliter folyadékot szerintem nem isznak, szopival sem? Vagy nem tudom, annyit kellene?

pompi!

tampon. mehet nyugodtan vízben. én még éjszakára is azt használok. Nem bírom elviselni hogy érzem, folyik belőlem a cucc. Meg szerintem a betét nagyobb lehetőség a fertőzésre. én már vagy 10 éve használom és egyszer sem szedtem össze semmit. pedig nálam az is előfordult, hogy rajtafelejtettem a végén a borítást.... :oops: :oops:


Akkro most toljuk a talit? Nekünk jó a 3 is. Bár apa is cifrát mondott a sztrájkra. Remélem emiatt senki nem marad le!

katyerina
 
 


Csajok!
Én nagyon-nagyon-nagyon mérges leszek ha csak 1 emberrel is kevesebben leszünk emiatt a hülye sztrájk miatt. Életem első talija lenne., apa vett ki szabit, és délelőttre már beterveztünk pesti rokonlátogatást... Szóval nagyon szomorú lennék...
Azt az időpontot úgy tologassuk már hogy valaki vidékről jön és jó lenne időben hazaérni.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Lányok,
gyors kérdés: hol lehet olyasféle játszószőnyeget venni, ami tatami jellegű, tehát könnyen tisztítható, és jó nagy, hogy két baba jól elférjen rajta. Egyáltalán, milyen játszószőnyeget érdemes venni, ha le akarunk költözni az ágyról a földre???

KépKép
lili73
 
 


Orsi
de tök rendes vagy!!!!!!!!! Új ülés 200 Eur??? Milyen színben van?
megköszönném, ha segítenél!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem. Tegnap Dóra óránként akart cicizni, és sokszor szenvedett a cicivel. Utána ha elvettem, sírt. Gondoltam, hogy lecsökkent a tejcsi ez lehet a baja. Megmértem mennyit szopizik, és mindig 70 körül evett, elötte pedig 100-120 között. Ma is így maradtunk, ma reggel már két cicit adtam neki, így 140-et szopizott ,és egy picit tudtam fejni is. Lehet sokáig két ciciből enni? Ez jó módszer? Teát iszom, homeost szedem, More Milket is. Ezek nem ütik egymást, lehet így használni őket? Köszönöm!
Vendég
 


pandus,
úgy tudom, a More Milk mellett nem szabad semmi mást szedni. De ha írsz a More Milk-es csajszinak, gyorsan és készségesen válaszol.

lili,
mi a MiniManóban vettünk!
www.minimano.hu

tampon: csak most monnyátok?!? :shock: :roll: Émmeg ültem a tengerparton szomorúan és csak a parti zuhanyig jutottam el? :oops: Hát, nem is tudom.... Mondjuk a fertőzésektől én nagyon félek. Még sosem volt, de nem is szeretnék! Melyik a nagyobb kockázat? Fogigátlós csúsztatás vagy tampi?

Hú, csajok! Nálunk egész nap olyan nyügi van, már szétmegy a fejem! Bencsinek ugye sikerült néhányszor felállni, most állandóan azt akar, egész nap rajtam lóg és sír.

hajni,
mi csak 160-180-néha 210-eket eszünk, sokszor hagynak is belőle.

Tali:
Nekem végül is a 3 óra is jó a talira, de bzsuhoz csatlakozva szerintem se toljuk el, mert akkor aztán hótt biztos, hogy hazafele pont belefutunk a munkából hazaindulók dugattyújába! :? Azon az egy órán múlik valami??? Úgyis egész nap dugók lesznek, de 5-6 körül meg aztán a csúcs!!! :evil:

Figyu, nem tennétek fel még egyszer a táblázatot, hogy kik jönnek?
Névtábla lesz? Jó lenne... :roll: Nekem ojjjan rövid a névmemóriám...! :oops:

KépKép
pompomlány
 
 


Lili

szerintem a teszvesz.hu-n keress, ott jókat találsz, én épp most teszem fel oda az enyémet, de szerintem az nektek kicsi lenne, 82*76*42
h-sz-m

nekünk több játszószőnyegünk is van, Olivér azt szerette, amelyik nagyon színes és nem túl magas, mert azt elérte és tudta a játékokat cibálni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pandus,
Olivér mindig is így szopott. Nem mondom, hogy ez a jó módszer, de nekünk ez jött be. Max. kicsit hígabb lesz a széklete a több előtejtől, de semmi baja se lesz, nyugi! :D Én csak teát ittam néha, mást nem.

Zsuska, Kismóki,
Ez az egyetlen pohár, amiből Olivér tud inni. (Próbáltunk már párat… :? ) Elég hamar megtanulta, először csak kortyokat, aztán most már picit többet is. Ez nálunk a vizes pohár, mindig az van benne. Ráadásul elég hamar megtanult egyedül inni belőle, tök ügyes. :D (a tesóméknál már második generáció óta ez jön be. ) Az a jó benne, hogy nem kell összeszorítani a csőrt, hogy jöjjön a cucc, hanem simán megy. Na, jól megistenítettem…! 8) :lol:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Pompi,
Szerintem inkább tampon. Nem lesz baj, ha nem hagyod bent túl sokáig, mondjuk egész napra. Pár óránként cserélni kell, vérzés mennyiségétől függően.

Zsebi,
Savanyított tejterméket majd kb. 6 hét múlva tervezek adni neki, ha 1 éves lesz. Reggelente meg még fagyasztott tejcit eszik kölessel meg almapéppel, így azt tudja kanálból is. Igaz, már alig maradt, csak néhány napra van. Tényleg, nincs véletlenül olyan tápszer, amit lehet kanállal enni???? :oops: :D

Bandika,
A kisüveges Janából nekünk sok a nyakába folyt. Esetleg próbáld ki Te is ezt a TT poharat, gyakorlatilag ugyanúgy kell belőle innia, mint a cupp-cupp-ból (mi így hívjuk… ) Én nagyon szeretném, ha tudnátok jönni! :oops:

Katyerina,
Milyen gyümölcslevet isznak a lányok? O.-nek nem kell még semmilyen… :roll:

Lili,
Játszószőnyegből szerintem ne zenélőset vegyél, ha ki akarod mosni. Bár én nagy domestos-onyu vagyok, de játszószőnyeget még én se mostam… :oops: :D

A mi éjszakánk katasztrófális volt, hiába etettem meg még este 11-kor, másfél óra múlva felébredt, és övültött az éhségtől. :( Hagytam egy darabig, ill. kísérleteztem mindenféle ivóeszközzel, de semmiből se tudott inni. Aztán gondoltam kipróbálom az ivós poharát. Ugyan csak kortyonként, mintha vizet inna, de összesen megivott vagy 60-70 millit. Aztán beájult. De ez félelmetes, hogy ott van a mellem, és hiába tuszkolom, nem eszik belőle. :shock: :cry: Már most kétségbe vagyok esve, hogy mit kezdek vele, ha nagyobb lesz, és ha már most ennyire nem hallgat rám, mi lesz később?! :(

TALI-lista:

Orsi 4
Wish 2
Anikó 2
Emma 2
Zsebi 3
Kismókus 2
Bandika 2
Pompi 3
Bzsuska 3 (apa is )
Katyerina 4 (apa is )
Petyaanya 3 (apa is )
Hajni 2


Összesen: 32 fő!

Én is azt szeretném, ha mindenki tudna jönni! De akkor maradjon a 14 óra, úgyis ott leszünk egy darabig. Zsebi, mi tuti megvárunk, ha később is érnétek oda, gyertek mindenképp! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta: Tényleg, nincs véletlenül olyan tápszer, amit lehet kanállal enni???? :oops: :D


tejpépnek hívják :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
de a tejpép az ugyanolyan tápértékű? Akkor teljesen mindegy, hogy tápszer vagy tejpép? Akkor a csecsemők miért nem tejpépet esznek, főleg azok, akik már hamar elkezdik a kanalazást? Nekem tényleg fogalmam sincs erről... :oops: :roll:

Anikó,
hogy van Ágoston?
20140901102739
 
 


IVÁSRA SZOKTATÁS:
Nekem sem akartak semmiből igazából érdemi mennyiséget inni. Cumis üvegből ha nem tej jött hozzám vágták. Aztán vettem nekik csöröst először ezt a kemény fejűt hát az nagyon nem jött be aztán vettem a DM-ben a Nubby-s puha szilikon csöröset és amikor a szájába tettem nyomtam a kezemmel nekik hogy érezzék jön belőle a folyadék csak a technikára rájöjjenek. Hamar belejöttek és érdemi mennyiséget ittak belőle. Aztán mindenkit felkészítek imádják rágni így el is kell tőlük venni ha nem isszák mer kisazakad a teteje és elhet újat venni. Nekem már a kemény csörösből isznak mert nem voltam hajlandó több poharat megvenni. :)

Katyerina!
Azért szopival együtt biztos megvan a fél liter nem??? Nem folyadékból kell amúgy hanem a tejes cuccokból. Folyadékból én úgy tudom három decitől a két literig lehet inni. :):) (de ebbe viszont minden folyadék beleszámolódik még a leves is).


Pandus!
Ennyi mindnt nem szabad együtt enni. A homeost meg elvileg csak addig szabad amíg nem indul be a tej utána már inkább apasztja mint szaporítja. :? Szedd csak a more milket és ha a 3X1-től nem ugrik meg pár nap alatt a mennyiség akkor emeld 3X2-re nekem ettől lett két nap alatt annyi hogy csak győzzem fejni.

Bár ha szopi után tudtál fejni akkor szeriem biztos elég neki a tej.

Lili!
Nekem habtapi volt alattuk nagyon szerettem könnyen lehetett takarítani ha döltek nem ütötték meg magukat. Aztán ah nagyobbak szétszedik, de az még odébb van. :)

Pompi!
Nekem a BKV sztrájt azért kavar be mert én azzal mennék. :) És ha nem járnak akkor nem tudok eljutni. Azt modnják egyig sztrájkolnak de hát én már nem lepődnék meg semmin. Szóval ha állok a megállóban és nem jön semmi akkor bosszús leszek de nemtudok menni.

Hajni!
Írass fel HA-s tejpépet és adjad neki azt azt is lehet akár gyümivel akár magában. Vagy aSinlack is mraha jó gyümivel (tudom ti nem adtok mert hízlal, de én azt sem úgy készítettem ahogy rá van írva hanem csak a lereszelt gyümibe szórtam a két gyereknek két evőkanállal és ennyi sűrűbb lett és laktatóbb is. )


Miattam nem kell átteni a talit. Meglátom ha indulnak a járatok megyek ha nem akkor nem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni, Pompomlány
Köszönöm!

Zseboroszlán,
Hát fejéssel csak 10 ml jött le a két ciciből, ez nagyon kevés. Köszönöm, akkor maradok a More Milk-nél.
Vendég
 


Zsebi,
pont erre gondoltam, már meg is mutatták a teszveszen újonnan, de 2 óra múlva lejár a licit, és mivel még nem küldtek el postai úton valami hülye kódot, nem tudtam megvenni. Én is azért preferálnám, mert jó nagyméretűvé lehet tenni, és le lehet törölni róla a port a nap végén.

Pandus,
ezt nem értem, miért nem lehet két ciciből adni a tejcsit? Az egyikkel végez, meg szokás kínálni a másikkal is, nem? Más kérdés az ikreknél, mert ott 1 cici/1 gyerek. Ha sikerült utána fejned, akkor szerintem is elég kell legyen Dorkának.

KépKép
lili73
 
 


Ja, és Zsuzsi, Pompi
nektek is köszi!!

KépKép
lili73
 
 


Lili,
Nekem mindenki úgy mondta, hogy egy ciciből etetek, kövi szopinál jön a másik. Nem is tudtam volna megkínálni a másikkal, egy cici bőven elég volt neki. Most marad a két cici.
Vendég
 


hajni777 írta:Orsi,
de a tejpép az ugyanolyan tápértékű? Akkor teljesen mindegy, hogy tápszer vagy tejpép? Akkor a csecsemők miért nem tejpépet esznek, főleg azok, akik már hamar elkezdik a kanalazást? Nekem tényleg fogalmam sincs erről... :oops: :roll:

mivel van benne rizs- vagy kukoriva v. búzaliszt (éppen melyikben mi, de sok van gluténmentes is), ezért magasabb a tápértéke. A vitaminrésze nagyon hasonló.
Azért nem kapnak acsecsemők ilyet, mert nehezebb megemészteni az előbb felsorolt összetevők miatt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pandácska* írta:Lili,
Nekem mindenki úgy mondta, hogy egy ciciből etetek, kövi szopinál jön a másik. Nem is tudtam volna megkínálni a másikkal, egy cici bőven elég volt neki. Most marad a két cici.

semmi gond nincs a 2 cicis evéssel. ha úgy elég, hát úgy elég.
Annyi a lényeg, hogy ne tedd át túl korán a másik mellre, hogy előtejet is szívjon és köv. szopinál mindig azzal kezd, amelyikkel a korábbi szopinál befejezted, hgy le legyen ürítve mindig mindkét mell.

fejésen ne gyötörd magad, tedd sűrűn mellre annak elégnek kell lennie.

(volt már itt róla szó, és én megint azt látom, hogy Te is bepánikoltál, hogy nem lesz elég a tejed. Hidd el, elég lesz, elég volt eddig is, elég lesz ezután is. Átmentek ezen itt már többen is, akik csak meg tudnak ebben erősíteni! Nyugodj meg, ne idegeskedj - tudom, mondani könnyű, de hidd el, én is szoptatok két mellből is ha éppaz kell, nekem is van, hogy kevsebb, ez teljesen normális! -!!!)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Még egy kérdés.
Az igaz, hogy amikor megjön, a babák nem fogadják el úgy a cicit?
Vendég
 


Pandácska,
nekem kb. 70-120-ig terjed egy ciciben a tejmennyiség úgy 3-4 óránként. Tök változó. Ha 110-et kiszopnak, alig kell pótlást adnom, ha csak 70-et, akkor még legalább ugyanannyi tápot kell még adnom, hogy jól lakjanak. Szóval, tényleg ne izgulj a mennyiségen!

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok Lányok!
Gyorsan irok pár sort, hogy még én is élek, de csak ezt az oldalt olvastam ugy-ahogy el. :oops: :(
Mióta a fürdőbe járunk, alig van időm, azt a keveset a gyerkőcökkel meg az elmaradt házimunkákkal töltöm. Viszont a fürdő isteni lazitás, kikapcsolódás, bevallom, már várom szinte ezeket a napokat. Időnként Emesét elvisszük, Luku nagymamázik, vagy mindketten. Egész jól viselik, ugy látom Luku is megszerette a nagymamáékat.
Luku már ül, áll, rendesen mászik, és kézenfogva lépegetünk is. Egyre jobban belemerül a közös játékba Emesével, hancurozik, kacag mindenen, még az is boldogá teszi, ha épp Emesét dobáljuk, hát még ha Őt. És persze rámol, és mindenbe beleüti az orrát. Kezd felnőttkajákat kóstolgatni, teljesen más mint Pöri, aki még mindig boldog a gyerekételekkel. Viszont még csak 2 fogunk van!
Sajnálom a talit, de ha csináltok képeket majd megnézegetem na és a beszámolókat is megpróbálom elolvasni. Nekünk hétfőn is van kezelés, tehát, mint irtam korábban, nem tudok elmenni.
Mindenkinek puszi!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


IVÁS
nekünk csak a NUK-os szilikonos csőrösből hajlandó inni, meg pohárból, de akkor a fele mellé

TAMPON
nekem az endóra mondták, hogy ne nagyon használjak... előtte én is nyomattam, most már csak akkor, ha nyaralás van

SZOPI
Lili, Orsinak igaza van!!! Én kb. 10x paráztam be totálisan, hogy most aztán nem lesz elég tejem, és Zalán lassan 9 hónapos, és annyi van, amennyit csak akarok. Ha napi 4 szopi, arra áll be, de betegsége alatt többször nyomattuk, akkor átállt arra a termelés. Pont ma emlegettük a férjemmel, hogy hihetetlen számunkra is ez, és csodálatos. Lehetnek napok, mikor kevesebb, de ha nem stresszeled agyon, visszajön a mennyiség. Aztán az ember előbb-utóbb megszokja, hogy vannak hullámvölgyek, de az nem a szopi vége

TEJPÉP
lehet, hogy én nem csinálom jól, de amit ráírnak, nekem totál híg lesz, szinte cumiból adható, nem egy tejbedara-állag....... Zalán nem is komálja túlzottan

Kép
Kép
emma1976
 
 


zsebi,
Veletek mindenképpen nagyon szeretnék találkozni. Nem venném a lelkemre, ha nem tudnátok emiatt jönni, úgyhogy ha gondolod, felőlem aztán áttehetjük! :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi!
Maradjon csak a 2 óra aztán meglátjuk. :)

Pandus!
Én fejtem végig szóval tudom mikor mennyi tejem volt pontosan vannak hullámvölgyek de tényleg mindig megoldódik ne parzz próbálj lazulni és nyugisan lenni akkor tuti lesz szépen megint tejcsi. Igyál egyél szépen és minden kerek a világban. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
Ok :D Te meddig szedted a More Milket? Ma már én is 3*2 szedek, ahogy írtad.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: