Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretném a táblicskut teljesen feltölteni 1 éves korig az adatokkal. Mikor írtátok ide az adatokat, akkor nagy részét be is írtam, de van 1-2 hiányzó adat:
Fiúk
Gergő: 10-11-12
Boldi: 9-10-11
Sebi: 10
Áron: 11
Peti: 9-10-11-12
Botond: 8-9-10-11-12

Lányok:
Lilla: 9-10-11-12
Brigi: 10-11
Zsófi: 9-10-11
Gréta: 7-8-9-10-11
Lea: 7-8-9-10 – 12

A legjobb lenne priviben!
Gratula: Beninek és Szaszának minden adata megvan.
Ha valaki még szeretne felkerülni írjon!

nanica
 
 


Sziasztok,
Timi,
Nagyon gratulálok! Annyira megérintett a sztorid, hogy ma azt álmodtam, hogy én is ismét terhes vagyok. Bár még nem szeretném, de álmomban azért örültem. :D

KépKép
bozotka
 
 


Csajok!
Megy valaki játszóházba végül? Ha igen, kb. mikor?
lora7
 
 

 
 

Sziasztok!

Lora,
Mi megyünk! Meg a Májusék, Timoék és Ágiboldiék és valószínű a Riáék is. Gyertek ti is! A szokásos csapat. Mások miért nem jönnek sose??? :roll: Lorcáék felmentést kapnak!
Vendég
 


Halihó! :)

Lora!
Mi megyünk! Kábé fél 2 körül tervezzük az érkezést! :D :D

Jut eszembe!
A babatáblába is hiányoznak 1 éves adatok: Szabi, Peti, Gergő, Kele! :) :)

Dana!
Én Siestában még 16-os cipőt is láttam a Brendonban!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Pannék is felmentést kapnak a játszóházból, náluk a péntek mamázós nap! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo,
10,44 kg 77 cm a Peti 1 éves adatai.
Köszi
Vendég
 


Most már komoly veszélybe került a játszóház. :? Véletlen pillantottam a kiskönyvbe és láttam mára írta magát a védőnő 10-13-ig érkezni :evil: . Még nem ért ide. Gyanítom, hogy 1-re jön. :?

KépKép
csongria
 
 


Ria
Nem tudod felhívni, hogy igyekezzen? (Én vagyok olyan viszonyban a védőnénivel, enyém rendi. Igaz, sosem jött, csak az elején minden héten! :roll: )
lora7
 
 


Ria
Vagy felejtsd el, hogy belepillantottál! :wink: :lol:
lora7
 
 


Körkérdés
Az 1-es vilire fel lehet tenni egyedül egy bbkocsit? Most valszeg BKV-zni fogunk.
lora7
 
 


Lora!
Mi mindig 1-es vilivel megyünk! A középső ajtónál nincs korlát, ott tudtok felszállni!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Ria!
Voltam dokinál. Szerinte bármikor szülhetek a méhszáj alapján. Annyira nem félek, mert személy szerint 99%-ig biztos vagyok abban, hogy két hetet tévednek a dokik. (Aznap kellett volna megjönnie, amikorra a fogantatás napját írták... :shock: )
Meg a doki sem aggódik, mert szerinte bőven 3kg felett van a manó.
De szerinted ilyenkor mit kellene tennem? Kell még valami tüdőérlelő, vagy ilyesmi? Olyan bizonytalan vagyok!!!!!

Timo!
Lillusnál Te is odafigyeltél, hogy ne nagyon emeln nehezet, ugye? Namármost második gyereknél a babakocsi-emelgetés már rutin feladat... A második gyerekek már "edzettebbek" az elsőszülöttnél.
Ja és ha Bali számítógéppel dolgozik, akkor 70% az esélye, hogy lánya lesz.
Nem tudom pontosan, mi a lényege. Valami olyasmi, hogy nem úsznak olyan gyorsan az ebihalak és a lány-ebihalak tovább életképesek, mint a fiúk. Szóval mivel a fiúk sem érnek oda hamarabb, mint a lányok, így nagyobb az esély a kislánynak.
Ha fiút akar, menjen gátőrnek előtte, hordjon boxeralsót és engedje, hogy Te ülj egész nap a gép előtt! :lol: :lol:

Nevén gondolkoztatok már? Én már most azon gondolkodom, mi lenne, ha a következő fiú lenne...
Ja és Andris ha lány lett volna, Anna lenne. De Luca már nem lett az, pedig lány. Nektek van fix fiúnév, ami mondjuk Lillánál megvolt és ha most fiú lenne, azt kapná???

Mennyi hülye kérdés...
Na mindegy. Még annyi, hogy nálam teljesen különböző volt a két terhesség. Andrissal 20 hetes koromig nem voltak tünetek. Max a savanyúság imádatom nőtt. A hasam nem is! Se hányinger, se álomkór.
Lucával 12 hetesen akkora hasam volt, mint előtte a 23. héten. Az első napotól hányingerem volt, bárhol, bármikor elaludtam (irodában a WC-n ülve - persze direkt mentem ki aludni és lehajtottam a tetejét!!!!! :lol: :lol: :lol: )
Nem kívántam a savanyút. Inkább az édeset. Meg a leveseket.
Vendég
 


Csimpilimpi,
Az én férjem informatikus! :? :lol: :wink:
Vendég
 


Akkor Gratulálok a kis Petrához... :oops: :lol:
Mindig vannak kivételek.
Vendég
 


Sziasztok!

Az én férjem is informatikus :wink: :lol:

Nanica!
Pontosan milyen adatok kellenének?

Pann!
Nagyon gusta akenyérkéd!!Ügyes vagy!

Sági!
Aranyos Peti a székben!Sisak is jól áll neki, olyan nagyfiús vele:)
Na meg a" hamma bekaplak" is tetszik a vonalzón:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka : pont jó adatokat küldtél, már be is tettem a táblába, de majd csak akkor frissítem a picasaban, ha mindenkié megvan (najó 90%-os kitöltésnél már felrakom...)

Linus úszott ma egy nagyott és lassan már két órája alszik...

nanica
 
 


Adtatok már a gyerkőcöknek halat? Ha igen milyet és milyen formában??

nanica
 
 


Bocsi lányok, hogy nem mentünk ma játszóba! :( Életemben először BKV-ztam babakocsival egyedül, erre a Stadionnál a vilin bemondják, hogy bizonytalan ideig nem közlekedik tovább. :shock: :x :x :x A másik irányba még elcsíptem egyet, így a ligetben voltunk megint. De annyira sajnálom!!! És gondoljatok most ide a BKV-ról vmi "szépet", amit nem írok le a moderátor miatt! :x

Nanica
Én adtam már Briginek halat, először üvegest, de kapott már sült halat is a mienkből. Nekünk még direkt jó is, mert az állaga miatt könnyen darabolható, de Linusnak nehéz lehet a kezébe adni. :roll:

Csimpilimpi
Egyik jóbarátunk rendszergazda és két kisfia van. És ha nem a gép elött ül, akkor még a WC-re is kocsival megy. Szóval ezekben az elméletekben nem hiszek.

Sági
Mi még mindig nem vettünk bringaülést, de ezt a smileyt mi is néztük. Tényleg elfér rendesen a bukósisak benne ahogy írják? Hogy lehet hátrahajtani a tetejét? El sem tudom képzelni. :shock:

Amúgy milyen volt a játszóház? És főként mikor megyünk megint? Most nagyon mérges vagyok a BKV-ra. Mivel Brigi aludt később indultunk el és a Stadionnál kb. fél 2-kor voltunk. Grrrrrrrr!
lora7
 
 


Hal! (Kedves Hal! :lol: )

1-1,5 éves kortól lehet adni. Először a fehér húsú tengeri halak (tőkehal...stb)
1,5 éves kortól a magyar folyami halak (ponty, harcsa - afrikai mehet előbb is) és a lazac
rákok, tengeri herkentyűk csak 3 éves kor felett, mert iszonyat mód allergizálnak, ami ilyen piciknél 90%-ban halállal jár.
Nem lehet tudni, hogy ki allergiás rá és ezek általában nem pöttyöket okoznak a hason, hanem fulladást meg ilyesmiket.

A gömbhal bevezetését még későbbre tenném... (az az a hal, amit ha nem megfelelő szakács készít, mérgező)
:lol:

Bébiételekben mehet előbb is a hal. Semmi baja nem lesz tőle!
Vendég
 


Lorca,
Játszi: A Leonardó közi, a másik amelyiken próbálkoztunk, a Losonczi térnél van egy nagy játszótér (3 féle korosztálynak). Nekem nincs gondom a játékok közösbeadásával, de azért létezik játszótéri etikett is.
A pötty teszten Sebi még pár hete megbukott.

Panka,
én a nyuszibicó matrica szemét használtam pöttynek, a lényeg, hogy ne vegye észre, amikor felteszed, és ne érezze.
„jobbik” = rosszabbik

Helga,
Apa egy perc alatt visszaszerzett mindent, aztán mikor láttam, hogy érik a verekedés, közte és a tizenévesek között (akik szellemileg a Sebivel, bajusz ügyileg apával vetekedtek), akkor tovább álltunk.
Ha a faház a gerenda ház, az nagyon drága, ha a helyben ácsolt faszerkezetes, akkor kérdéses a minőség.

Pann,
ez a kenyér gyönyörű lett!

Fórumpangás: nekem még így is gyors a tempó.

Kórházi ellátás: aszem, ha valami nagyon jó lett volna az az, ha apa is bent maradhatott volna velünk. A szülés alatt/után olyan jól együtt voltunk, és ezt az a 3 nap megtörte. Sajna még Sebivel sem tudtunk az elejétől együtt lenni…

Mindenki, aki több gyerkőcös,
hogy alakulnak az anyagiak, ha az első 2 éves koráig megszületik a második, és hogy ha csak később? A védőnő azt javasolta, hogy ha már terhes az ember, akkor a GYES helyett mindenképp betegállományba kell menni.

Nanica,
Kecskemétis joghurtos hal, meg sima tengeri hal a mi kajánkból. Szerintem egy egybe füstölt lazaccal jól elcsapkodna Linus.

Csimpilimpi,
ezeken a kérdéseken szeretek én is elmélázni. Szabad válaszolni másnak is??? Sebi Lilla lett volna, ha lány lett volna, de szerintem mire tényleg lányunk lesz (ha lesz) nálunk is változni fog. A második fiúnevünk viszont beton biztosnak tűnik: Lőrinc.

Timo,
még most is feldobódok, ha rátok gondolok!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


nevek
kele tamara lett volna (bár szívem szerint kamilla: mici és milli becézéssel, de a család n elzárkózott :cry: )

halak
nekem a védőnő azt mondta, h először hazai, édesvízi hallal próbálkozzunk, de kapta a kecskemétist, meg némi riomare-t

(bár halkan jegyzem meg, sztm egyéves kor után nincs nagy jelentősége a káposzta, hal, stb kérdésnek, sztm próbaszinten már mindent kaphat)

csimpi
tekintve, h kele 11 hónapos kora után tanult meg mászni, a 14 hónapos járással "Szóval mozgásban nem remekel drága" kicsit eltúlzottnak tűnik :lol:

snorsi
ha legközelebb bpen jártok játszin, jelezd, hátha összejön egy minitali :wink:

kórház
a vip sztm is a saját szobát jelenti. részemről istván kh forevör, ott is saját szoba, saját fürdőszobával, apukának kanapé, végig együttvoltunk mind a hárman, nekem ez így n n jó volt (bár sztm mindannyiunknak) - ja és tv is volt :lol: amit ugyan tudtam volna nélkülözni, de ott azt ajánlották, h legyen bekapcsolva, h kele szokja a zajokat, ne csak a csöndben tudjon aludni

pann
házikenyér, ez igen! hát ja, egy kis olajozás, ill május (a fagyasztott hagymakocka és minden egyszerűsítés feltétlen híve :wink: ) szerint sütőpapír csodákra képes
elkezdtétek a projektet? (ha publikus..)

bigsis
legalább a terhesség alatt maradsz velünk? :wink: (nekem sokáig hiányoztál...)

játszóház
sztm tökjó volt, tényleg, akit nem kötnek fizikai korlátok (=távolság, betegség) nem szándékoznak máskor sem jönni?????

nagytali
meglesz akkor? hol tartsuk???? ki jön??????????

ui. most nézem a vonalzóképet, hát keléből nem sok látszik, de n jellemző

majus3
 
 


Képzeljétek, ma apa találkozott egy kislánnyal, akinek csak valami minimális gerincferdülése van és azt nézették meg. 4,5 éves és szemüveges. Valahogy a beszélgetés a szemüveg miatt a koraszülésre terelődött. Kérdezte az anyukát, hogy koraszülött volt-e.
Mire az anyuka elmosolyodott és közölte, hogy nem. 29 hétre született 0/0-a APGAR-ral!!!! Félretették, hogy nem él. És később (nem órákkal azért) vette észre a szülésznő, hogy ÉL A KISLÁNY!!!
Most a szemüveget leszámítva semmi baja nincsen. Ez annyira hihetetlen.

Na meg az is, hogy ilyenkor annyira érdekelnek az ilyen rémsztorik! Nálatok nem volt ilyen? Már, hogy szülés előtt mindenki jött a frankó történetekkel 40. héten az anya hasában meghalt 4kg-s gyerekről, meg ilyenek?? :oops: :(

Sno!

Persze, mindenkitől érdekel. Csak az előző mondatok úgy voltak megfogalmazva, hogy nem akartam értelmetlen mondatokba bocsátkozni!!!!
Azért is érdekel, mert olvastam egy másik topicban, hogy egy anyuka szülői nyomásra más nevet adott a fiának, mint szeretett volna. Majd jött a második, aki szintén fiú lett és ő sem az áhított nevet kapta. Majd a harmadiknál, mikor kiderült, hogy fiú, az asztalra csapott és azt mondta, hogy a sors akarja, hogy az áhított nevű kisfiú megszülessen és addig nem lesz kislányuk.
A 3. fiú megkapta a nevet és 4.-re gyönyörű kislányuk született.

Nekem ez annyira érdekes volt!!!
Na eldugulok. Látszik Timocska babája rámhozta a szóf*sást!! :oops: :oops:
Vendég
 


Május!

A 14 hós járás még nem annyira gáz, mint az, hogy most tanult meg lépcsőn járni!!!!!
:-)
Vendég
 


Sziasztok!


Nagyon szepen koszonom a joghurtos es tesztas valaszokat.


Hal: nekem a dokino azt ajanlotta, hogy halat a szalkak miatt csak bebieteles formaban adjam hetente egyszer. 10-11 honapos kora korul kezdtem el adogatni. Nem gondoltam volna, hogy ennyire allergizalnak, ahogy Csimpi irta..... :shock:

Timo,
Mindenkeppen maradj! Annyira jo lesz ismet pocakos hozzaszolasokat is olvasni :)

Panka,
Bulemia :shock: :D Nem lehet igazan koran kezdeni a fogyokurat :)
A visszautasitasos sztorid valoban nagyon szivszaggato volt, ugy sajnaltam szegeny Emilit. Nalunk Aron volt a visszautasito :( valamelyik nap odajott a hintahoz egy aranyos kislany, es rakacagott Aronra, aki egyatalan nem foglalkozott a dologgal, bőszen szopta továbbra is az ujját :)

Lorca,
Elképzelem, hogy ilyen sokan vagytok a wc-ben :D Jo nagy wc-tek lehet :)

Pann,
Nagyon guszta lett a kenyered! Jol lattam, hogy szilikon formaban sutotted???

KépKépKépKép
thelga
 
 


Nanica,
Kuldtem privit!

Csimpi,
0/0 Apgar??? Hihetetlen!!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ma ismét Heim, 2,5 óra várakozás, 2 perc vizsgálat után megvan az ítélet: Egészséges. :D

Csimpilimpi,
0/0 apgar? :shock: Nem csodálom, hogy elnézték, de azért jó, hogy mégis észrevették, hogy él. A 29. hét azért az még nagyon is korababa.
Nálam nem múlt el az érdeklődés a szüléses rémtörténetekkel kapcsolatban. :lol: Sőt, azóta bővítettem a kört a beteg kisgyerek rémsztorikkal. :oops:

Név:
Natinál Robi névválasztását fogadtuk el végül. Én Dorkát szerettem volna. Szabinál az uh-k alapján többnyire Dorkának hívtuk a pocaklakót. Most meg Robi szerint vennem kéne egy szép halat, akkor biztos lenne egy Dorkánk. :twisted: De én kitartok, a 3. nem lehet fiú! Nem az következik. :lol: Az igaz viszont, hogy elég sokszor változtattunk, de ez volt a befutó. A fiúnevekkel mindig nagyon szenvedtünk, lány volt egy csomó szimpi. Nati Áron lett volna, ha jól emlékszem, de ott csak alibiből kerestünk nevet.

Tali:
Elég reménytelen eset vagyok, de ha lehet, én is csatlakoznék!

Orsi,
A Losonczi téri játszinak még jó híre is van. :wink: Legközelebbre ajánlom a Köztársaság teret!
Apa nekem is hiányzott a szülés után, pláne, miután Szabit is elvitték az osztályról. :? De többedik gyereknél már úgysem lényeges, mert vkinek amúgy is a naggyal kell maradnia.
Ha akkor születik meg a 2. amikor még otthon vagy, akkor a szülést megelőző év hivatalos béred az alap, mindegy, mikor. A Tgyás a szülés előtti várható 4. héttől pörög, ez az alapbér 70%-a. Érdemes időben kérni a Tgyást. A gyed szintén az alap után számolandó, 70%, maximalizálva. A betöltött 2. év után érdemes visszamenni, ahogy védőnőd mondta, hogy ne kelljen gyessel éhen halni. Semmiképpen nem a szabadság terhére, az jó lesz még később. Ha szubjektív a kérdés (hogy alakulnak az anyagiak, ha az első 2 éves koráig megszületik a második) a válasz az, hogy rosszul. :lol:

Panka,
El is felejtettem írni, hogy az orrpötyi nem ér, mert az benne van a látóterében.

Nanica,
Rántott tengeri halból kapott már Szöszi, tőkehal volt talán. Édesvizit utálom, az nálunk nem mostanában lesz.

Csimpilimpi,
A 70% esély az sztem túl magas. A sztgép és hasonlók, amik a szoros gatyesz, ülőmunka, szauma mellett károsíthatják az ebihalakat ( :lol: ) az szerintem elég hasoló eredményeket hoz Xre és Yra számolva, azaz rossz esetben meddőséget vagy macerás teherbeesést. Az is tény, hogy jellegüknél fogva a hím ivarsejtek sérülékenyebbek, tehát több pusztul, lehet benne vmi, de ilyen kutatás tudomásom szerint nem volt, márpedig anélkül nem lehet %ban esélyt kifejezni. De ezt házi biológusunk biztos jobban tudja nálam. :wink:

Csongria,
A védőnő megjött? Nem is tudom, hogy melyikőtökön csodálkozom inkább. Ő, hogy jön, vagy te, hogy ehhez igazítasz programot. :lol:

Csináltam holnapra egy adag tepsis krumplit. Lassan elfogy. :oops: Lehet, hogy sokat netezek. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Védőnő! Nem is jött. Elfelejtette. :evil: Sajna a mobilját nem adta meg ezért csak akkor tudtam megbizonyosodni amikor végre bement a központba. :? Nem baj a lényeg, hogy elmentünk a játszóba.

Sági! Még egyszer köszi a fuvart. :D

Csimpi! A 34. hétig kell tüdőérlelőt adni. Szerintem ne aggódj, ha kibújik sincs gond már. Nekem szakmai szemmel elég hihetetlennek tűnik az a koraszülés történet. A szülők sokszor másképp látják a dolgokat. Részt vettem már egy pár koraszülött újraélesztésében, nem tesznek félre csak úgy egy 29 hetes magzatot. :?

Timo! Jó volt titeket újra látni, már nagyon rég taliztunk. :D Lillus tünci mint mindig.

Nevek! Benedek ha lány lett volna Lillának hívnák. Ez él majd a második babára. Ha ő is kis pasas lesz akkor Botond. Nekem tetszik a Csongor nagyon, meg a Sebi is. De a vezetéknév Csongrádi-Sebestyén .... :? Szerintetek? :lol:

KépKép
csongria
 
 


Ria,
a Csongrádi-Sebestyén Csongor Sebestyén szerintem nagyon ott van a szeren, kiaknáznátok vele minden lehetőséget :lol:

Május,
mindig résen vagyok, hogy mikor lehetne egy kerületi minitalit tartani, de az életemmel játszanék, ha megrövidíteném a nagyi és unoka közös idejét egy ilyen 1 napos látogatásnál.
Viszont már tervezzük, hogy nem sokára felmegyünk 1 hétre, és akkor aztán résztveszünk minden talin, mint a pinty.

Csimpilimpi,
terhesen már menekültem a rémtörténetek elől, épp elég volt, hogy minden korábban hallott sztori ott viszhangzott a fejemben. Pont az utolsó pillanatban meghalástól féltem a legjobban.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Orsi,
Ha gond a nyagyi és unoka szétválasztása, akkor a Losonczy tér helyett legyen a Köztársaság, az max egy nyomulós negyed óra gyalog. Az meg már elég könnyen elérhető tömegközlekedve és az autóparkoló is elég nagy egy talihoz. :wink: Ha meg ott van nagyi is, nem gond, sőt. Vszínűleg ott lesz Szabi nagyi is és legalább egyszerűbb társalogni.

Ria,
Akkor név terén te vagy a legszerencsésebb! Kedvenc neveid a Beni, Sebi, Csongor, és ebből 2,5-et megkapott! Más rendes halandó max 2-t engedhet meg magának. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Jóreggelt! :D

Vajon, mire megszületik a kistesó, Lillus le fog szokni a hajnali kajálásról? Ma már fél 5-kor követelte az adagját. Vízzel csak egy fél órára tudom leszerelni. Még várok kicsit, aztán következik a szadi módszer... :twisted: :twisted:

Nevek:
mi ezt a Lillát is alig tudtuk közös nevezőre hozni. Fiúnevünk a Barnabás lett volna, de ha a tesó fiú lesz, biztos nem ezt kapja. Abban állapodtunk meg, amint megtudjuk, milyen nemű a kis pocakpacák, akkor kezdünk el nézegetni. Tudom, megint kemény menet lesz, mert külön-külön vannak nevek, melyek tetszenek nekem vagy Balinak, de közös nincs. :roll:

Ria!
Én is örültem, hogy taliztunk, tényleg rég láttam már Benit is. És hát amint mondtam, hihetetlen sokat változott, kössétek fel a gatyeszt, 15 év múlva a csajok fogják a küszöbötöket rágni! :lol: :lol: :lol:

Rémsztorik:
lehet, hogy én mazohista vagyok, de komolyan mondom, terhesség alatt annyi ilyet olvastam, hogy egy idő után én magam kezdtem el ezeket keresgetni a neten. Közben persze gőzerővel győzködtem magam két orrfújás között, könnyektől alig látva, hogy velünk ilyen nem történhet meg! Lehet, hogy pszichológushoz kellene mennem?
:lol: :lol:

Druszám!
Mi mennénk a nagytalira, már beírtam pirossal a naptáramba április 28-at! :D :D (ugye ez a dátum?)

Nanica!
Lillus is evett már halat, sőt, tegnap egy falat rákot is megkóstolt. ERre most olvasom Csimpi írását, rögtön a szívbaj kerülgetett, hogy meghalhat a gyerekem! :? De gondolom egy falat nem okoz galibát! :) De mivel én utálom a tenger gyümölcseit, sőt, a halat is, gyanítom sokszor nem fog enni a ded ilyeneket.

Tegnap este végigolvastam visszamenőleg 3 évre a Kismama összes számát, amiben a "kistesvér érkezik, egyik kicsi, másik pici" cikkek fellelhetők. Próbálom gyűjteni a pozitív gondolatokat! :) Most már csak várom Rokit, hogy megerősítse, nem is rossz ez így! :)

Róki!
Gyere máááár! :D :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Berci! Boldog Születésnapot kívánunk!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk orvosnál.Laura 8350g,76cm.Kiderült vírusos torokyulladása van.Nem kapott rá semmit,az orvos azt mondta,jobb lenne ha a szervezete gyógyítaná meg.A lábán a pöttyök is a vírustól vannak.

Pann
Te említetted a kullancsoltást,hogy be szeretnéd adatni.Megkérdeztem és az orvosunk ebbe a korba azt mondta nem adja be,majd 1 év múlva.Nálatok,hogy van?

Ria
Köszi a cipős válaszokat,körbenézek milyenek vannak.Sajna Pest 250km-re van.
Nevekbe tényleg fel van adva a lecke nektek.

Lora
Köszi neked is a cipős választ,megnézem a Falcont is lehet-e kapni itt.

Nanica
Este küldök privit.Miket tanultok uszáson,mesélj róla.

Csimpilimpi
Jó kis rémtörténet.És egészséges :) Én is a lányommal voltam rosszul.Emlékszem még 34 hetesen is tudtam hányni.Bezzeg a fiamat észre se vettem.
Akartok még egy babát?Olyan jó a nagycsalád.De érzem Én nem vagyok ilyen türelmes.Már most visszamennék picit dolgozni.

Nevek:nálunk a Laura mind a 4 terhességemnél tuti tipp volt ha lány,Fiamnál voltak azért viták.Még a katéter felhelyezésekor is vitatkoztunk Patrik,vagy Dani legyen.Mivel Zsoltitól kérdezték Dani lett. :D

Nemek:Van egy Angol oldal /chinagold/ahol állítólag 90%-ba bejön milyen nemű lesz a baba.Ismerőseim közül csak eynek nem lett igaz.

Halról nem is hallottam ezeket,nekünk is a védőnő azt mondta adjam a bébikajába,esetleg a miénkből is ehet./ponty.../De ezt jó megfogadni,inkább akkor várok vele.

Sági
Milyen a smyli ülés?Esetleg képet nem raknál fel?

Sno
Alkalmazott vagy?Kis vagy nagy cégnál?Vagy vállalkozó?Én is így tudom ahogy Lorca írja,de ha visszamész dolgozni az fontos,hogy lemond a Gyest/most már lehet 8 órába dolgozni/mivel azt is hozzászámítják és sokkal kevesebb lesz a Gyásod.
Spárba Lehet pontokat gyűjteni. :lol:

Május
Akkor te VIP szobába szültél?Milyen volt?Azért ez olyan jó hogy a férjed is tudott mindent Keléről.Megkérdezhetem kb.Mennyi ott 1 ilyen szoba?

Lorca
Végre nem kell orvoshoz járnotok.Köszi a cipi választ,az a baj nem tudom hol lehet csináltatni,de ezt is megérdeklődöm.

Timi
Neked is köszi a választ.Tudom korai kérdés,de hogy érzed magad?

Tali:Felírtam az időpontot,de azon a hétvégén ünnepeljük Dani szülinapját és kérdéses,hogy tudnánk felmenni,mivel nekünk 1 napra nem nagyon van értelme.De azért igyekszem.

Timi

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT BERCINEK!

Kép Kép

Képeket kérünk ám!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Sno!
Ezt miért írtad? :roll: :"jobbik"=rosszabb???Bocsi de ezt nem értem :oops: :roll:

Hal:én már adtam 11 hó körül, Kecskemétisbe, egyből megevett egy üveggel, fintorgás nélkül.Azóta kapott már a Hippes tengeri halasból is, semmi baja nem volt attól sem.Ma lazacot fogok sütni, és abból is fog kapni(karácsonykor is kapott belőle, de akkor csak 2 csipetet:))

Berci!
Nagyon sok boldog szülinapot kívánok!!!:D

Május!
Jó azért az a kép Keléről :wink:

Lorca!
Nem nézett az orra hegyére:DMeg én úgy hallottam, hogy az orrára kell tenni a pötyit, de mind1, legközelebb a homlokára teszem:)

Timi!
Persze hogy nem rossz, bár most még én is paráznék, de azért nagyon örülnék is neki!:)

Név:én már kislány koromban tudtam, hogy lányom lesz, és azt is hogy Emíliának fogják hívni 8) Fiú nevet nagy nehezen kierőszakoltunk magunkból, Andris, így ha tesó fiú lesz, akkor ez a sanszos.De úgyis lány lesz 8) :lol: (apa informaitus tudjátok :lol: )

Emili már 1 hete átalussza az éjszakákat!!!:D(régebben azt mondtam, hogy akkor lesz kistesó, ha majd min. 1 hónapig nem kel fel éjjel :wink: )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sikerült a legtökéletesebb szívbajt okoznom magamnak. Esténként már automatice rá szoktam tenni a kezem Szabira, mert csak így érzem, hogy lélegzik-e. Nem kell mondanom, csodák csodája, eddig mindig így tett. De tegnap nem éreztem. Először még azt hittem, hogy bennem van a hiba, azután pár másodperc, rájöttem, hogy tényleg nem érzek mozgást. A vak sötétben fejjebb tapogatóztam, keresve a fejét, hogy érezzem, hogy meleg. Erre azt érzem, hogy szorosan be van takarva. Beletellt vagy két hosszú másodpercbe, mire rájöttem, hogy nemcsak, hogy be van takarva, de még be is van pelenkázva. :twisted: Hozom itt magamra a szívbajokat. :lol:

Dana,
Ortopéd cipőboltba megyünk Natival, ott csinálnak. Az nálatok is kell, hogy legyen. Akkor meg már legalább tuti jó cipőt kap. Ha van beutaló, akkor talán még olcsóbb is, mint egy Siesta.
Tök jól néz ki az a sok egyes a vonalzódon. :)
Ha lemondja a Gyest, miért lesz több a Tgyás?

Timocska,
És ha leszokik Lillus a szadi módszerről, akkor mi van?! Szabi ragaszkodott az 5ös keléshez. 8)
Lilla kinek volt az ötlete? Mert az dukál, hogy a másodiknál a másik kapjon egy extra szavazatot. :lol: Amikor Angliában dolgoztam, egy ismerős pár nem tudott megegyezni. A baba 6 hetes (!!!) volt, mire végre kinyögték, hogy legyen Tom Jones. :lol:
Ha emlékszel még Szabi bent töltött utolsó hónapjára, akkor nem mondok újat, hogy én is be voltam parázva. De mivel kb fel voltam készülve pl a sárgaság témában, sokkal kevésbé éreztem magam kiszolgáltatva, mint Natinál. Ott csak repkedtek a fejem felett a számok és nagyon rosszul éreztem magam, Szabinál meg képben voltam. Padlón voltam, igaz, de még mindig lett volna hely a pincében, ettől a szülés előtti "felkészülés" óvott meg.
(ja, mazochista 8) )

Kép KépKép
lorca
 
 


Berci! Boldog Születésnapot!!!

Panka,
A perifériás látásban akkor is benne van az orra, ha nem néz oda. Meg azt ezért könnyebb azonosítani, a homlok az nehezített verzió, ott nem tud más infót használni, csak akkor szedi le, ha észrevette, hogy odatetted vagy ha már azon a fejlettségi szinten van. (Csendben megjegyzem, ez megfelel egy átlag elefántnak) :lol:

Egy dolgot a hamis tévhitek közé soroltam: Azt szokták mondani, hogy éjjel akkor nem tud visszaaludni magától a gyerek, ha nem úgy találja magát, ahogy elaludt. Mondják ezt pl a szopis altatásra vagy ringatásra. Sok alkalommal, már megyőző számban bizonyult hamisnak. :twisted: Szabi elalszik magától este, de éjjel kell az asszisztencia. :lol:

Na, megyek egy kicsit melózni. :) Mindjárt itt a tanítvány és még nincs elmosogatva. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Berci,
Boldog 1. Születésnapot!

Sebi

Panka,
"Hát őszintén szólva én a kerületbe sem merészkedtem soha mig pesten laktunk, legalábbis a "rosszabbik" részébe.De ezek szerint a "jobbik" sem jobb"

Lorca,
haslégzésről már hallottam, de popó...

Dana,
nagy cégnél vagyok alkalmazott, de nem szándékozom effektíve visszamenni dolgozni, csak ha már terhes vagyok, és jönne a GYES, akkor lehet helyette betegszabira menni.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Orsi,
Én a lábain próbáltam légzőmozgásokat felfedezni. :oops:

Kép KépKép
lorca
 
 


Berci! Boldog Születésnapot! :D :D :D

Lorca! Jól van akkor nem csak én vagyok ilyen. Éjjel én szoktam az uram pulzusát nézni. A gyerek légzésfigyelő fényét. Amíg otthon laktunk többször ellenőriztem a húgom pulzusát is. 8) :oops:

KépKép
csongria
 
 


Lorca,
sajna anyósanak már a Losonci tér is elérhetetlen, mert nagyon nehezen mozog, de szerintem a május 5-i héten leszünk fent, és akkor megyünk nélküle.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Csongria,
A pulzus még nem jutott eszembe! :lol: Robinál meg nincs is gond, olyan hangosan horkol, hogy a szomszéd utcából is megbizonyosodhatok, hogy él. :twisted:
Az, hogy egyszer csak nem lélegzik, igazából nincs is benne a pakliban nálam. De mivel azt hittem, hogy a hátát tapizom és a várt légzés helyett nem mozgott, azért tisztességesen felnyomta az adrenalin szintemet. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Ha már volt róla szó!
Van kedve valakinek csatlakozni a Köztársaság téren hozzánk? A játszótér délelőtt jó és nem nyúlják le a homokozókészletet! :lol: Ahogy írtam, van előtte nagy parkoló. Elkerített, úgyhogy nem lécel le az aprónép. :wink:
Rossz idő esetén tali nálunk? Összecsukva bbkocsik elférnek a tárolóban.
Sajnos nekem csak a kedd délelőtti kezdet a jó - így járnak a munkás anyukák. Ki tudja, mikor leszünk megint mindannyian egészségesek, úgyhogy meg kell ragadni az alkalmat. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Köszöni a köszöntést az egyéves Köszöntött!
Nagyon szépen viselkedik, ugyanis bár nem kezdett el járni-viszont egyéves nagyfiúhoz méltón csak egyszer aludt ebéd után, egy hosszút.
Buli holnap lesz.

Fülügyben-doki arra jutott, hogy ha idén még 1, vagy 2-szer visszajön a gyulladás, akkor kiveszik az orrmanduláját. :?
Elég sanszos a dolog, ha az elmúlt két hónapra gondolok.

Amúgy gyógyulófélben van, de nem 100%, akkor kell visszavinni,ha úgy látjuk, rosszul hall. 5méter távolságról halkan szólunk és nem reagál napokon keresztül
Lorca- a kövirózsa csepp úgy látom jó, ha éjjel fájlalja, akkor cseppentek neki, de csak keveset.

Mit is akartam-
Csimpilimpi-az én Luca lányom nagyon hasonló, mármint székrekedés és beszéd szempontból. Mozgása jó, de inkább dumál, mint cselekszik. Játszótéren először megeszi a szendvicset és kommentál, ahelyett, hogy futkározna....
Berci nem ilyen. Miért van ez az állandó hasonlítgatás nálam a gyerekek között?

Lorca-ha délelőtti az időpont, akkor mi lehet, megnézzük a Köztársaság teret, már ha a fülügy nem rosszabbodik. Ez nálunk mindig benne van a pakliban.

Nevek-
Orsi-letettetek a Bertalan névről? :cry:
Nekem még Bernát nevem volt. Rájöttem, azért választottam a Bertalant mivel az én teljes nevem mássalhangzói szerepelnek benne. Szóval a hangzása volt számomra ismerős.
Lánynév- Katalin, Vanda, Tamara.

Ja, még Orsinak-nekem voltak ismerősök,akik így csinálták, mármint papíron vissza, szabi, majd táppénz és táppénzről tgyás. Igen, így a legkedvezőbb, ha elintézhető a cégnél, mármint ha tudják, hogy nem fogsz valójában dolgozni.

Mazsiék betegek még vajon?

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Timó,
Micsoda hírek! Nagyon örülök, hogy elindult a tesóprojekt a fórumon. Igenis, tessék csak egy kicsit félni, annál nagyobb lesz a meglepetés, hogy nem is olyan borzasztó nehéz két picivel.

Berci,
Boldog születésnapot kívánunk!

mmónika
 
 


Berci Nagyon Boldog Első SZülinapot kivánunk !!!!

Bocsi hulla fáradt vagyok holnap jövök ha Tomi alszik, Tomiapuka horgászni megy, kimenőt kapott !!!

Kép
kditke
 
 


Bella,
A mandula ügyben azért te döntesz. :wink: Te ellene vagy mellette vagy?
Szabinak, ahogy látom inkább a gyulladás lefele megy, a füle gyanús volt, de igazából nem jelezte, hogy fájt. Most, hogy szakvéleményünk van róla, hogy tiszta, még mindig morzsolgatja és huzigálja egy kicsit, olyan, mintha megszokásból csinálná. Ha van valami, akkor ő inkább hörcsögbe megy át.
Nézték a fülét timpanométerrel? (remélem, jól írom) Csak olvastam róla, élőben még nem tapasztaltam, azzal mérik a folyadékot, mármint hogy egyáltalán van-e.

Kditke,
Olyan aktív Tomiapu, hogy tud egy ilyen békés hobbit élvezni? :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca

Igen apuka nagyon aktív, de néha kap egy- egy nap kimenőt amikor kihereveri a "hülyeségeimet" és az itthoni fáradalmakat.
Márpedig azok vannak, mert amióta dolgozni járok és ő meg itthon van sokkal türelmetlenebb vagyok és idegesebb !!! :twisted:

Ezért hát ráfér a pihenés, no meg az utóbbi időben nem nagyon hódolhatott eme szenvedélyének mivel a ház körül mindig van valami tennivaló. Pl. teraszkorlát, lépcsőkorlát, esővíz tárolókészítés, kertikonyha alias sütöde befejezése. Szóval nem nagyon szokott unatkozni !!! :wink:
Csak egy a baj a hobbival, hogy a halat mi nem nagyon esszük, apuka meg egyáltalán :lol: !!!


Szóval a több heti kivizsgálás és macerák eredménye a fülgyulladás ? Hát igen többek közt erről beszéltem mikor szidtam a magyar eü.-i helyzetetet !!! Az a lényeg, hogy jobban van Szabi !!!

Mazsi

Tényleg jobb az 5-ös Pampers méretileg, és ebből is a véletlen kapcsán kukacos lett véve aminek és rugalmasabb a tépőzárja.

Kerimami vett tegnap sisakot és ülést a gyerkőcnek bicajozás céljából, hát Tominak annyira tetszett a sisak, hogy le sem akarta venni, főleg az tetszett neki, hogy mehetett mindennek fejjel neki, csak nagyokat kacagott, olyan volt , mint egy "faltörő kos" !!!!

Teszek fel róla képet !

Új tudománya: készségfejlesztő vár haználata nagyon ügyin megy, felmászik a kanapéra, fenékkel letolat róla, ha siet akkor fejjel, lépcsőre egy kézzel kapaszkodva megy, úszás 8 méter a víz alatt.

Pankaa

Semmi baj a Roosmannos pelenkával, azt hiszem te akartad kipróbálni, azóta is ezt használjuk nappal, éjjel kukacos PM. Valószínű annak idején a fogzás miatt volt pöttyes a popsija.

Timi

Hogy vagytok ? Hányinger émelygés, fáradtság ??:wink:
Bár utóbbi szerintem mindannyionknál jelentkezik akik nem is várunk újabb babócát !!!
Ugyanazt érzed mint mikor Lillust vártad ? Csak a nemére próbálok találgatni !!! :lol:


Úgy néz ki Tominak rendben lesz a bölcsi jövőre (protekció természetesen) már csak apukának kell állást találnunk, nem lesz egyszerű feladat. Nincs valakinek valami fuvarozó ismerőse aki alkalmazottat keres ????

Körkérdés:

Tomi nem eszi az esti tápszert csak a reggelit, de az meg mintha kevés is lenne , pedig kap este 7-kor egy banánt fél kilenckor pedig 1,5 doboz joghurtot és majdnem egy szelet kenyeret.
Szerintetek mit csináljak ??? Másik fajta tápszerre nem akarok áttérni mivel ebből a BEBA 3 Aktívból van még 3 karton !! Kép Kép

Kép
kditke
 
 


Berci
Isten éltessen sokáig! (Füled azért ne érjen bokáig, inkább gyógyuljon meg!) :wink: :D

Lorca
Kedd de.? Lehet jó, de már nem mondok semmit. Most én fáztam meg a változatosság kedvéért. De remélem addig kigyógyulok, és más sem jön közbe. :wink:
lora7
 
 


Sziasztok!

Lányok!íFérjemékhez belépett dolgozni most egy kismama. Másfél éves a kislánya és 4 órába dolgozik. Azt mondta 4-6 órában nem kell lemondani a Gyed-ről csak ha 8 órába megy dolgozni. Ti tudtok erről valamit? :roll: Csak mert akkor tuti, hogy 4 órába megyek vissza!!! :o

KépKép
csongria
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?