Új privát üzeneted érkezett!

Boniko,
Szeretni fogod, szeretni fogod :wink: nem akartalak paráztatni!!

Gömböcske,
Nem kell.
Vendég
 


Boni!
Dagimalacnak ízlett a lötty. Mondta is a vérszopó néni, hogy "mondja mégegyszer, hogy finom" ...mondtam.

Kép
zölddisznó
 
 


Pandus :lol:

Zöldi és hol lehet olyan gyöngyöket beszerezni? :lol:
mindenképpen szólok...

:wink:
Vendég
 

 
 

Boni!
két helyet is vadásztam, folyamatosan hívom őket, de az egyik foglalt, a másik "jelenleg nem elérhető, próbálja meg később"

Szóval eccccer csak.....

Kép
zölddisznó
 
 


Megvan!

Az egyik helyen 20 dkg 300 Ft, 1 kg 1500 Ft (ilyen kiszerelésben van)
A másiknál 1 kg 1000 Ft, (20 ft/l-re jön ki) de ott csak 250 l-es kiszerelés van.
Szerény számításai szerint egy nagy szopipárnához max 10 l kell.

Ezennel meghirdetem a polisztirol golyó aukciót. Nekem kb. 100 l kell, 150 l eladó!

Kép
zölddisznó
 
 


zöldi megbeszélem Urammal délután, de szerintem felezhetünk :lol:
Vendég
 


Kircsi! Beszéld meg! Jó kis puffokat lehet még belőle, meg gyerekjáték kitöméshez is ajánlják, mert nem telepszik meg benne se gomba, se pici édes kis atkák, mosható, és jobban szellőzik, mint a habszivacs vagy a műszál tömő.

Kép
zölddisznó
 
 


Coca! :D

Nagyon örülök neki, hogy itt latlak!!! :D Gratulalok! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmus! Köszönöm, drága vagy!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Gratulálok a tökéletes eredményhez!

Itt van a Katica, amit az unokahugomnak készítettem! Kép

Délelőtt bennt voltam a városban, háziorvos, meg egy kis csavargás! Mire hazaértem, azt hittem megőrülök, annyira megfájdult a fórgóm. Sose fog elmúlni? Amikor elindultam, nem is sántikáltam már, nem is fájt. Ahogy mentem egy picit, már kezdődött.Úgy megyek, mint aki bek...lt! :roll:

Zöldi!
Magadnak készíted a párnát? Én nagyon szeretek vele aludni! :wink:

Boni!
Megkaptad már a gobelineket? Szép a babakocsi,amit kinéztél! :wink:

Petitpois!
Mi volt ctg-n?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fóka! Én nagy párnagyömöszölő vagyok, most is 10 párna van az ágyunkban. :lol:
Ezt most a barátnőmnek csinálnám - rajta kísérletezek :wink: .
De előbb baldachin, ágynemü, zsebes tartó, hálózyák....aztán ez. Katica király - de mint biológus, hiányzik róla egy pötty! :lol: :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok

Gömböcske:
Egy csep anyatejjel kenem be és hagyom megszáradni,meg szellőztete. Időnként Bepantennel is bekenem.

Coca:
A 18.-napon a kolléganőm csapolt meg. Mert én szertettem volna biztos lenni benne.

Petitpois:
Mondjad Laurának hogy csomagoljon mert már anyuci nagyon várja!!!!!!!!!!!!!!

Donika:
Amíg kis mennyiséget kellett pótolni addig kiskanállal adtam. Nehogy leszokjon a szopirol. Mikor már 60-70ml-t kellett pótolni akkor próbálkoztam a cumisüveggel. De nem tudott inni belőle. Aztán egy hétig ujra kiskanál volt de nagyon türelmetlen volt. aztán ujra megpróbáltam a cumisüveget és nagy nehezen elfogadta. 20 perc tátikázás után rájött hogy hogy kell szívni. De ezt minden evésnél ujra kezdtük mint aki elfelejtette hogy hogy kell. Ma már kicsit könnyebb a helyzet . A cicire rögtön ráharap azzal nincs gond.

Véda , Orsi .
Elküldve: 2008 Április 01 Kedd - 15:24

--------------------------------------------------------------------------------

Sőt, én úgy tudom, bármilyen mértékű a gyarapodás, nem kell pótlás. Még akkor sem, ha csk 100 körül hízik hetente. Ha van gyarapodás nincs gond a tej mennyiségével Nálunk még az is előfordult, hogy pár napig nem gyarapott, aztán nagyot

Én ezzel nem tudok egyet érteni mert amikor hazajöttünk a korházból és nem volt elég a tejem Krisztián nagyon sokat sírt. Egy fél órát sem tudott nyugodtan pihenni. Rögtön rágta az öklét és mikor elfogyott a türelme ordított. Pedig hízni akkor is hízott igaz 2 hét alatt 150gr-t . De mikor se éjszaka se nappal nem tud pihenni mert annyira éhes akkor szerintem kell pótolni. Mióta kap pótlást azóta nyugodt , nem ordít és sokat mosolyog.

Fendike:
Én 2 napja hagytam abba a vérezgetést.
De még barnázgatok. 1-én voltunk 1 hónaposak

Kisfóka:
Mi még most növünk bele az 56-s rugikba. 55cm-vel született.

Bocsi lányok de mennem kell mert Krisztiánnak kajcsi van. Még nem tudtam mindent visszaolvasni majd később jövök.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


én is párnagyömöszölő , nekem 5 párnám van, egyik kisebb mint a másik, mrt minden órában máshogy gyömöszölök és amelyik épp nem gyömöszölés alatt van, az ágyon kívül hül és amint a gyömöszölt meleg, csere....a fiam is örökölte, iaz, ő még csak a pelusokat gyűri :lol:
Vendég
 


Lafiiii! Nincs élvezetesebb a hideg párnánál! Jeeeeeee!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
Igen, ilyen volt a minta, csak 6 pöttyje van, mondtam is a férjemnek, amikor megláttam, hogy ez nem igazi Katica, de végül megvettem! De nem tudtam már rá 7.pöttyöt varrni, ahhoz kicsi! :lol:

Nyuszi!
Köszi Neked is! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fóka! Még jó, hogy nem lucernabödét hímeztél...azon 24 petty van. :lol: ...bár még beleférne :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Kisfóka enm :twisted: jól ráfaragtam..mire megyek visza dolgozni arra megjön... írtam nekik levelet, azt válaszolták, hpogy sajnos csak 1.én tudták feladni, mert addig vártak az egyikre :evil:
Vendég
 


Zöldi!
:lol:

Boni!
Honnan rendelted? De lassuak!

Csajok, az lehet, hogy csuklik Gréta és én azt érzem?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Coca, amikor hideg, jól összegyűröm és átkarolom....imádom........
Vendég
 


Kisfóka :P
Igen! A napokban nekem is volt ilyen élményem. Azért tudtam, hogy csuklik, mert ütemesen rázkódott a hasam egy helyen, vagy másfél percig :)
Nagyon tetszik a katicád! Olyan vidám színű, hogy igazán megtetszett!
Képzeld, nekem pont fordítva működik, azaz hogy nem működik a forgóm. Éjszaka pocsék, aztán ha bejárattam, akkor már megy.

Köszönöm mindenkinek a "cukros dícséretet" :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok ismét!
Íme a nyuszim. Kicsit a széleit még meg akartam erősíteni, de lustiságból inkább így hagyom... végülis egységesnek tűnik.
Színei persze most is mások, mint eredetileg és fűben sem ült a nyuszi, csak nem volt elég kék fonalam :lol:

Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Ma alig néztem be ide :oops: De van alibim: Csabi-ruhákat mostam, és vasaltam 8) Ezeket használtan vettem nemrég, és addig nem akartam eltenni a ruhásszekrénybe, még nincs kimosva. Így viszont már nem mosom ki külön a szülés előtt. Friss és illatos marad a többi rucija mellett.
És olyan, de olyan jó volt kisfiú rucikat fogdosni!!! Tényleg nem csak a lányos ruhák szépek! Imádom a világoskék aprócska bodyjait, főleg amin autós, vagy macis minta van :lol: Már látom benne a fiamat :lol:

Na, még rengeteg a dolgom! Szaladok is!!!

KHolnap majd többet jövök, és írok is nektek többet, ígérem :oops:

Véda
Vendég
 


FAnni nagyon szép, és nagyon kreatív vagy, hogy feldobtad a fűvel..így most lehet énekelni a fiúknak, hogy nyuszi ül a fűben.... :lol:

Kisfóka MelinaGoblein Interneten keresztül, mert itt tetszett meg a kép...na mindegy ezen má nem húzom fel magam... :lol:

Véda de kis ügyi vagy!

:lol:
Vendég
 


Fanni,

Húúú, de tökéletes a cukrod. Mondhatni még a lötyi után 120 perccel is tökéletes! :lol:
A nyuszi nagyon aranyos! Jó ötleteid vannak a változtatáshoz :wink:

Boni,

a babakocsi naggyon tetszik! Jót választottál. Ez a babakocsi ügy minket is próbára tesz :lol: Nem egyszerű választani. Helyesbítek: egyszerű, ha korlátlan az anyagi keret 8)

Mikor mégy terhelésre? Nem csak a 24. héten? Már jó elöre rákészülsz :lol:

Mi lenne, ha nem mennél vissza dolgozni? Lenne időd a gobelinekre :wink:

Kisfóka,

Katica gyönyörű, észre se vettem, hogy csak 6 pöttye van. Még soha nem éreztem a csuklást, pedig a csajszik nagyon aktívak, ha apukájuk itthon van :lol: Lehet nem is csuklanak?

Véda,

De szorgalmas valaki. :D Nekem még zsákokban állnak az örökölt rucik. Még át sem válogattam méret szerint.

Ma elkezdtem az ablakmosást, függönymosást....Lehet nem volt jó ötlet, pedig egy napra csak egy ablakot terveztem be. Így is eltart egy darabig :?
Picit feszül a pocakom. :? Ugrok is be az ágyikóba.

Viri

Kép
viri8
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem jelentkeztem,csak annyira volt időm éjszaka,hogy olvassalak titeket.

Coca!Nagy gratula neked.Hány kis coci van benned?
Most már maradj itt oké!!!!!!!!!!!!

Nyuszi!Amit írtál abban teljesen igazat adok neked.

Fanni,Viri!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

És mindenkinek puszika,és szép napot:Véda,Boniko,kisfóka,Petitpois,dalmácia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
csiperke
 
 


Helló Csipi! Köszönöm! Maradok dec. 6-ig, jó? :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Viri :P
Úgy látszik, ez egy ilyen nap. Délutántól nekem is feszül a pockóm. Extra magnéziumot vettem be, de így is. Most még egy kis borocskát is iszom 8) Nem parázok, mert nincs görcs, vagy ilyenek, csak feszül. Na de ez a mi terhességi korunkban már előfordul...
Oooo, hát igen. Nekem folytonos változtatási kényszerem van, sosem szeretek úgy csinálni valamit, ahogy "kellene"...

Csipi :P
Neked is puszi!

Boni :P
Bizony! Anya néha már dudorászik, s ha majd kijönnek a fiúk, énekelni is fogunk :D

Véda :P
Ismerem az érzést! Imádom a kicsi babarucikat. S én is beleképzelem a kisfiainkat. Nagyon jó érzés!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


VIRI!
HA OLVASOD A TOPIKOT, NÉZD MEG A PRIVIDET LÉCCI!!!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Coca, dec 6-án jó szülni :lol:

(elterveztem, Fanni jún 24-én, Coca dec 6-án szül :lol: :lol: )
Vendég
 


Oké Laf!

Kép
zölddisznó
 
 


Lafi :P
Részemről tökéletesen elégedett lennék 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szép jó reggelt!
Vendég
 


Petitpois híradó!!!!!!!!
MEGSZÜLETETT LAURA COSIMA CANDIDA 19:37.kor, 2850 gramm, és 50 cm!!!!!!! :P :P :P

GRATULÁLUNK!!!!!!!!!!!!! :P

Kép

Kép
donika
 
 


PETITPoIS ÉS LAURA BABA SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK ÉS APÁNAK IS!

Kép
Vendég
 


Jó reggelt!


Micsoda hírek!

Petitpois :lol: :lol: Látod, látod, milyen rendes csaszi ez a kis Laura! Tegnap sokat gondoltam rád, hogy biztosan azért nem jelentkezel, mert beindult a szülés!

Gratulálok az egész családnak! Laurának boldog szülinapot! Sok finom édes tejcsit és jó egészséget!

Donika,

Köszi a híreket!!!Zsombi ilyen sokáig alszik? :lol:

Csipi,

Orsi már két hónapos! Nem hittem, mikor azt írtátok, hogy várandósan rohan az idő! A babáson vannak képek Orsiról? Átkukkantok :D

Fanni,

csak most olvastam a priviket :oops:

Zöldi,

Itt nagyon népszerű ám a fiúk körében a dec 6. :lol:

Kép
viri8
 
 


Nyuszi!
Teljesen igazad van a pótlással kapcsolatban! Persze, mindenki szeretné, ha csak anyatejet kana a babája, de ha kevés a tejcsi, akkor pótolni kell, azért ne éhezzen már!
Nekem nagyon változó a mennyiség, de az biztos, hogy érdemes váltogatni a poziciókat, mert másképp jön, és szopi után még az utolsó cseppet is lefejem, pedig az már nagyon sűrű, és lassan jön!

Csiperke!
Nálatok mi a helyzet tejcsi ügyben? Hogy van Orsika?

Viri!
Azért óvatosan a nagytakarítással!!!!!!!! :wink:

Fanni!
Teljesen normális, amit érzel, egy kis bor csak a hasznodra/hasznotokra válik! :lol:

Gömböcske!
Nincs semmi furcsa abban, amit írtál, Zsombi is van, hogy 100 ml-t eszik, van, hogy 160-t, na és sokszor nem is mérem! :D
Levegőzni voltatok már?

Kép

Kép
donika
 
 


Viri!
Már régóta fent vagyok! :D Zsombi ma 6-kor ébredt, de én már jóval korábban fent voltam, tele volt a cicm, és ilyenkor már nem tudok úgy aludni, így aztán arra vártam, hogy felébredjen! Ritka pillanat! :lol: :lol: Remélem még vissza alszunk!

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,

Jó pihit a délelőttre!

Babás lányok!

Szerintetek szerezzek be elektromos mellszívót? Vagy teljeseen felesleges? Ráér majd szülés után , ha szükség lesz rá? Vagy nem is jó az elektromos, jobb a manuális. Vagy egyszerűen csak megtanulom majd magamnak lefejni? Két babánál egyáltalán lesz mit fejni szopi után? Tudom nem vagytok jósnők, vagy igen 8) ) ,csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszike!

Viri

Kép
viri8
 
 


Viri!
Hát ez jó kérdés. :D Véleményem szerint ne vegyél, majd amíg bent leszel megveszi a párod, lehet, hogy a kh-ban ki is tudsz próbálni 1-et. Én elektromosat vettem Medela, de én a kéziről is jót hallottam. Egyébként bármelyiket veszed (kézi, vagy gépi), később ki lehet egészíteni +alkatrésszel.

Kép

Kép
donika
 
 


Jó reggelt :D

Petitpois :D

GRATULÁLUNK a csöpp kis tündérhez!!! Sok tejcsit, és meghitt együtt töltött perceket kívánunk!

Véda
Vendég
 


Boniko,
Ez a mi cipőink :lol: :lol:
Kép

Zöldi,
Köszönöm :wink:

Petipois,
Hatalmas gratula nektek :lol: Jó egészséget, és persze sok sok tecjit :wink:

Kép

Viri,
Csak óvatosan a takarítással...

Kisfóka, Fanni
Nagyon ügyesek vagytok :wink:
Vendég
 


Éljen Petit Petitpois! Gratulálóóóóóóóóóóóóóóóóóóóók!

Viri! Akkor dec. 6. és punk tum! :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


PAndus :lol:
Vendég
 


Nyuszi :D

Krisztián "jeleiből" - teljesen igazad van - arra lehet következtetni, hogy kevés volt a tej. Ezért talán jobb is nem 1 hét gyarapodási ütemét megfigyelni, mert az félrevezető lehet. (Most engem is félrevezetett :oops: )Tehát pl. 1 hét alatt 70 gramm hízás jelentheti azt is, hogy első két nap hízott 35-35 grammot, utána pedig 5 napig semmit. Valóban kevés a tej. De ha a napi gyarapodást nézzük, és minden nap van valamennyi, akár 10-20 akár 30-40 grammnyi hízás, akkor tényleg elég a tej.
Nálunk ez úgy alakult, hogy Lilunak 4 napig állt a súlya, majd az 5. napon ugrott meg ismét. A 4 nap alatt természetesen kevés volt a tej, ezért nem hízott. A maratoni szopiktól pedig az 5. napra ugrott meg. Viszont etetések után nem mértem, hogy mennyit szopott, mert csak néhányszor csináltam meg, és engem teljesen bediliztetett. Hol 20-at evett, hol 30-at, amit keveselltem. Aztán hajnalban - amikor a legtöbb a tej - pont nem mértem, és akkor meg azon idegeskedtem, hogy most biztos sokat evett, és nem tudom, hogy mennyit. Na, de miután láttam, hogynaponta szépen mindig több a súlya, mint előtte, így leszoktam a mérlegről, és onnantól béke volt :wink:
Ha időd engedi, tegyél fel Krisztiánról képet, mert már rég láttuk!

Fanni :D
Cukorhoz gratulálok!!! Szerintem a börzét még lightosan végig tudod csinálni, de a május-június már tényleg a pihenésé legyen! Addig talán meg is lesz minden, igaz?

Boni :D
Nekem nagyon ízlett a lötty, ne parázz!!! Ráadásul kedvesek voltak, akik a koktélt készítették, így egy drink bárban éreztem magam :lol: :lol: :lol:

Viri :D
Ikreknél fejésre marad-e idő? Szerintem inkább ez a kérdés, és ebben Orsi a szakértő. Én az 1 szem lányom melett nagyon nehezen oldottam meg a fejést, mert a rengeteg szoptatás mellett alig maradt rá idő. De én megtanultam a kézi fejést (Marmet módszer), és azzal sitty-sutty sikerült azt a keveset lefejni, ami maradt. Amúgy Avent Isis kézi mellszívóm is volt, ami szintén nagyon hatékony.

Véda
Vendég
 


JA ! PAndus, ti hol vettétek a kiságyat és pelenkázót? mert emlékszem annyira tetsztett...az egész szoba

és lányok szerintetek érdemes megvenni a fürdetőszekrényt? tudjátok, aminek az alján komód avn.. a helytakarékosság miatt kérdem.. :lol:

Kép
Vendég
 


Boni! Lavor, oszt jóvan! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Kép

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


De sűrű a reggel, Lányok!

Petitpois :P
Nagy gratula Laurához! Izgatottan várjuk a fotókat és a szüléstörténetet!

Véda :P
Köszönöm. Igen, május közepéig mindent el szeretnék intézni, aztán már csak ücsörögni akarok és várakozni 8)

Donika :P
Köszi a nyugtatást!

KÁD TÉMA:
Ugye jól sejtem, hogy nincs olyan kádra helyzhető állvány, ami sarokkádra jó? Ráadásul nálunk a sarok rész sem egyenes, kényelmes nagyon, bele lehet csüccsenni, de igazából nem látok rajta "tartófelületet". Van valakinek ilyen tapasztalata? :shock:

Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szia Petitpois!

Gratulálok a kicsi lányodhoz, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek, és sok tejcsit! Én is 2850 grammal születtem.

Nálunk a baba gyarapodását a kaki is befolyásolja, mert ritkán tojik, de akkor hatalmasat (2 tele liberónyi). Most aggódok, mert kedden hajnalban kakilt utoljára. Ez normális???
pl. Egyik nap kakival tele picit több volt a súlya, mint következő nap, amikor kakilt.

Én nem fejek, mert annyira kellemetlen, úgy fáj, és alig jön ki valami. Pl. amikor 1 mellből 80-at szopik, akkor is 1 cseppet tudok kifejni, meg amikor 30-at, akkor is. Valamit biztosan rosszul csinálok. Így bízom a kereslet-kínálat elvében. De nagyon változónak érzem én is a mennyiséget.

Hozzátok milyen gyakran látogat a gyerekorvos? Hogy szokott ez lenni?
gömböcske
 
 


Boni,
Kép
Asztalossal csináltattuk, nagyon ügyes! Ha gondolod megadom a számát(nagyobb összegre számíts). Mi csak sima kádat vettünk.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: