Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csucsukám!
Drrrrrrrrruuuuuuuuuuuuuukkkkkkkkkkkkkkkk! :D :D :D Ott lesz a totál erős második csík!!!!! :D :D :D

Kép
anda81
 
 


Csucsu:nyugodj meg!Biztosan erősödni fog holnapra!Piri nem jött és ez a lényeg! :wink:
Az a baj hogy már aláírtam a felmondást,mert nekem még ilyen nem volt és senki nem mondta hogy ebben az esetben mit kell csinálni.
lassan eltelik ez a hónap és utána itthon leszek!
nagyon bízom benne hogy most már csak a jó jöhet!


Kinga:jobban vigyázz magadra,becsapós még az idő.És egy felfázás semmiképp nem jön most jól!cickafark teáról is hallottam hogy jó ilyesmikre :wink:

Szilvi:Hogy vagy?Tünetek ágyazásra?

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Csucsu!

:D Nagyon izgulok ám a holnapi tesztelésed miatt!! :wink:


Lyndee!

Örülj!! Végre megszabadultál a bunkó főnöködtöl! Most majd jön valami új! Nem érzed úgy, hogy felszabadultál? :wink:

Kinga!

Én is vettem már ilyen bugyit a kínai piacon még a vetélésem után vigasztalásnak. Fel is raktam anno, csak nekem fehér, de teljesen ugyanez a minta!! Mindenkinek be kéne ilyet szereznie!! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Lyndee: Én anno mikor aláírtam a papirt csak utána jutott eszembe a betegállomány. tehát még elmehetsz. De kérdezz rá valakire.

Kép
csucsu05
 
 


Tabati:De!!!!Nagyon megkönnyebbültem és tudod végre ugy dolgozom hogy nem érdekel mit fog mondani.mert még az egy hónapot ledolgozom.
Igaz nem kommunikál velem és levegőnek néz,de nekem ez a legjobb.
És a szabadságomból is kell majd kivennem.Tehát olyan sokat már nem leszek ott.


Csucsu:nem értem.máj.1-től mondtak fel és a felmondási idő jún4-ig tartana de nem kell ledolgoznom hanem kifiztetik.
Most még máj1-ig munkaviszonyom van.
Ha eljönnék most betegállományba attól május1-től megszűnne a munkaviszonyom?
nem értem.

és a felmondási idő után csak passziv táppénzt vehetek igénybe.nem tudjátok hogy az hány nap?

KépKép
lyndee
 
 


lyndee: semmit nem érzek! :( hőm kicsit fentebb ment, de ez semmit nem jelent nálam! és álmos, fáradt vagyok. de ez szintén lehet bármitől. nem reménykedek :( :(
Vendég
 


Lyndee:
Kitartás! Tudod, borúra mindíg derű jön! :D

Szilvi:
Ne légy elkeseredve! Még nincs veszve semmi! Valaki azt írta nekem egy másik topicból, hogy ne keress magadon tüneteket, azok majd úgyis jelentkeznek, ha itt az ideje! Csak lazán! :D :D

Kép
anda81
 
 


Lyndee: én nem tudom,mert még nem voltam ilyen helyzetben. De lehet, hogy majd nem fogsz azon aggódni, hogy milyen bunkó lesz a főnököd, ha bejelented, hogy babát vársz és az is jótékony hatással lesz!
Tabati: igen, emlékszem a képre! Nekem is van olyan fehér, csak az már elég ramaty. Mindenesetre a kínaiak nem fogják érteni, hogy miért lendül fel ennyire a zebrás cuccok piaca. :lol:
Szilvi: szerintem se keress még tünetet, az úgyis csak akkor lesz, ha már nem jön meg. Már nem mintha én nem a tüneteimet keresgélném egyfolytában.. :?
Anda: már lehet, hogy kérdezték, de milyen fogyókúrát csinálsz? (Én ma is bezabáltam egy csomó melegszenyát vacsorára. :evil: )
Csucsu: remélem fel van töltve a fényképező eleme!

Én egyébként jobban vagyok, ma annyit ittam mint egy gödény, és már nem érzem hogy valami baj lenne. Na de azért még a reggelre kíváncsi vagyok.

Kép
németh
 
 


Kinga: tegnap egész nap töltöttem és most nem találom. de igérem meglesz és felteszem (már ha tudom) ezt a szép reggeli erős tesztem:)

Kép
csucsu05
 
 


Anda, Kinga: nem keresem én a tüneteket. Amik nincsenek azokat amúgyse lehet keresni :) :(

majd az idő úgyis meghozza a választ.
Vendég
 


Lyndee: a passziv táppénzt nem tusom de én is azon voltam. Nekem 3hónap volt akkor. De mivel még állományban vagy most kéne elmenni betegállományba. De valakitől utána kéne kérdezni. Ja és ilyenkor a dokik nagyon jó fejek. Én megmondtam kerek perec mi a helyzet és már irt is ki betegállományba pedig pénzt sem adtam.
Kérdezz rá ha másnem a dokidnál. Ők tudják mi a helyzet ilyenkor:) Ne hagyd magad igy tudod húzni az időt mig nem talász állást. és ha találsz akkor max. nem hazsnálod ki végig ezt a lehetőséget.

Kép
csucsu05
 
 


Az a baj hogy mostanság nagyon rájárnak a körzetikre pont e miatt és csak egy bizonyos betegségnél bizonyos ideig lehet otthon az ember én Azt ajánlom ha sikerül a baba akkor munkanélkülire utána szüneteltetni egy hónap után és akkor menni terhes betegbe

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Én azért megpróbálnék a körzeti dokival beszélni. Mindig van kiskapú! És a betegácsiban többet kapnál mint munkanélkülin.
Hidd el van kiskapu nekem is kitalált a doki valami betegséget. Idegi alapon kiirhat amúgy. Elfáradtál és a gondok miatt érzékeny vagy stb.. De hidd el a doki tudja milyen tünetet kell irni amit nem lehet ellenőrizni.

Kép
csucsu05
 
 


Lyndee, bocs, hogy beleszólok,én úgy tudom, a passzív táppénz akkor jár,ha a munkaviszony megszűnését követő első, második, vagy harmadik napon leszel keresőképtelen.
Tehát addig nem érdemes táppénzre menni, amíg munkaviszonyban vagy, de utána azonnal.
A munkaviszony megszűnését követően csak 45 napig jár a passzív táppénz!
Legalábbis én így tudom, de azért nézz utána pontosan...
Vendég
 


Luca: Én is úgy voltam igen amikor megszűnt a munkaviszonyom passziv táppénzen. De a 45napi is valami. Lyndee addig hátha találsz új állást.
Szerintem is nézz utána mert megéri. :)

Kép
csucsu05
 
 


A passzív táppénz méltányosságból meghosszabbítható még 45 nappal.
Az már 90 nap.
Fel a fejjel!!!!

http://www.oep.hu/portal/page?_dad=port ... ema=PORTAL
Vendég
 


Csucsu!

No, akkor most már azt hiszem lehet gratulálni!! :D Mikorra tervezed a dokit?

Luca!

Hogy vagy? Minden rendben?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: Már be is jelentkeztem. jövő héten csütörtökön 3/4 5kor mehetek:)

Kép
csucsu05
 
 


csucsu: mennyi ideje próbálkoztatok?
Vendég
 


Szilvi : Most számoltam a 9.hónapban jött össze.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Na akkor 9 hónap várakozás után, most újabb 9 hónap várakozás következik. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: Igen a 9-es száma nyerő ezek szerint:) De már csak 8hónapot kell várni:)

Kép
csucsu05
 
 


nekünk ez már a 10. hónap :(
Vendég
 


Szilvi: nagyon higyj benne, hogy össze jön. És meglátod jön a babóca.)

Kép
csucsu05
 
 


És akkor mi van? :wink: Van aki meg már túl van egy csomó meddőségi vizsgálaton, és a lombikra várva spontán jön a baba. Nem szabad máshoz mérni magunkat. Mindenkinek más a szervezete. Valakinek hamar összejön, valakinek később. Aztán? Nekem egy gyógyszerész mondta, hogy az, ha összejön a baba, egy nagy-nagy csoda. Szóval nem az a csoda, ha nem jön össze, hanem ha összejön. Hisz annyi mindennek kell passzolnia a fogantatás pillanatában, hogy az tényleg egy csoda!!

Csucsu!

Igen, mindig elfelejtem, hogy amikor kiderül akkor már egy hónap eltelt elvileg, így, hogy a mensi szerint számolják.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: igen nekem is mondta a lányomnál a doki kb 30% az esélye, hogy össze jöjjön a baba. Szóval tényleg csoda ha össze jön eg ybaba. De én hiszek a csodákban mert vannak:)


Szilvi : Meglátod hamarosan te is hinni fogsz a csodákban:)

Kép
csucsu05
 
 


Nekem a múltkor mondta az orvosom, hogy ők 5 évet vártak a második gyerekre. Na pedig aztán ő ismeri a dörgést, aztán mégis... Mondjuk annyit azért én nem akarok várni!!!!
Szilvi: ne legyél elkeseredve!

Kép
németh
 
 


Még annyit akartam írni, hogy képzeljétek ma reggel is rosszul lettem a gravidától. Megint lenyeltem és kivert a víz, le kellett ülnöm, azt hittem megint hányni fogok, de aztán most nem kellett, viszont így még egy óra múlva is belegörcsölt a gyomromba. Többet nem veszek be az biztos. :roll: De hogy mi a fenétől van?
Még mindig fel vagyok fázva, de már jobb volt kicsit reggel.

Kép
németh
 
 


Kinga: Én az elevittől voltam szarul mikro szedtem. Bár a lányomnál nem volt semmi bajom tőle. Most pont emiatt gravidát vettem. Ettől most nincs bajom. Le is kopogom. kopp-kopp!!!

Kép
csucsu05
 
 


tudom, hogy nem szabad türelmetlennek lenni, de nem tudok tenni ellene. Talán azért, mert az első baba lenne...
Vendég
 


Szilvi: tudom, hogy nehéz. Nekem is van nagyon sokszor hirtelen jött rosszkedv, stb. Valamikor sírok is emiatt. És ilyenkor én sem tudok semmiféle biztató szóra hallgatni, mindenre van valami de.....
És akkor még nem is beszéltem a mensi első két napjáról. Szóval megértelek.


Most pl. egyre jobban idegesít ez a felfázásom. Nem fáj, csak reggel egy kicsit. Szerintetek ha terhes vagyok lehet ebből valami baja a babucinak?

Kép
németh
 
 


kinga: köszi!

szerintem menjél el a nőgyógyászodhoz és beszélj vele ezügyben.
én is voltam már így, elmentem hozzá és nekem javasolt egy gyógyszert, amit ha nagyon muszáj, terhesség alatt is lehet szedni. de utána megvizsgált és azt mondta nem vagyok terhes :(

és felirt valami erősebbet, hogy hamarabb túl legyek rajta.
ez mondjuk már elég rég volt. azóta a zsurlóteával megoldódott ez a problémám :)
Vendég
 



Szilvi: én is bejelentkeztem végül hozzá, holnap este megyek, mert most délutánra rosszabb lett. :x

Kép
németh
 
 


Kinga: akkor holnap este ird meg mit mondott. Jobbis ha elmész igy a biztos

Kép
csucsu05
 
 


csucsu: teszt??:D
Vendég
 


Nem tudom felrakni de szép zebrás a ma reggeli:)

Kép
csucsu05
 
 


:D :D akkor mostmár nem egy halk, hanem egy jó hangos GRATULA :D :D

dokihoz mikor mész?
Vendég
 


Szilvi: Jövő héten csütörtökön :)

Kép
csucsu05
 
 


Lányok!

Van valahol egy topic, ami arról szól, hogy pozitívat teszteltek, de mégsincs baba. Legalábbis a doki még nem látja. Kérdem én: Akkor nekem miért mondta a doki tutira az ovum után, hogy nincs, mikor valakinek még egy pozitív teszt után is kérdéses a dolog???? :shock: (ezek szerint még mindig reménykedek, hogy nem jön meg a napokban... :oops: :oops: ) Igaz, hogy a remény hal meg utoljára... :lol:

Kinga!

Én mindig házidokihoz megyek felfázással, és azt szokta csinálni, hogy felír 2 tasak Monurál port, meg antibiotikumot. 1 tasakkal meg kell inni, feküdni, s ha érzem a javulást, akkor másnap még eggyel. Ha nem javul, akkor ki kell váltani az antibiotikumot, s azt kell szedni. Szerintem jó fej, hogy nem rángat vissza kétszer! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: ez a por is valami gyógyszer? vagy valami vénynélküli?
Vendég
 


Sziasztok!

Csucsu:
Itt is gratulálok! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sajnos a táppénzes dolgokhoz nem értek! :oops:

Kép
anda81
 
 


Szilvi!

Sajnos nem vény nélküli, de esetleg meg lehet említeni a dokinak. Pl. nekem lehet, hogy házidokit kell váltanom ( :cry: ), úgyhogy ha az új dokinál ilyen előfordul majd, tuti megemlítem, hogy nekem ez szokott használni.

Kép
Kép
tabati
 
 


jó reggelt lányok! :)

lyndee:??
gröni:??
Vendég
 


Sziasztok csajszik!

Köszönöm mindenkinek hogy ilyen aranyosak vagytok és együttérzőek!nagyon jól esik!!!!!!!!!!!
Köszönöm a sok segítséget is!
Az a baj hogy velem sem történt még ilyen,hogy elküldtek volna hiszen 21 éves korom óta dolgoztam itt,vagyis az első munkahelyem........ :?

nekem is azt tanácsolta a cég könyvelője hogy munkaviszony megszűnése után menyjek dokihoz táppénzre.Időhúzásképp.vagyis ha letelt a felmondási időm,utána.
Most szabin vagyok,még 2 hétig mert kiadják az idei szabim időarányos részét.Tehát nem sokat leszek már a munkahelyemen.

És még ott van egy nagy kérdőjel,hogy jövőhéten jön e piri.mert ha netalán nem,akkor még munkaviszonyon belül mennék táppénzre.
Tehát mindenképp várnom kell még egy kicsit.

De azt is tudom hogy létszámcsökkentés miatt küldenek el és ha netalán vennének fel valakit akkor meg lehet őket támadni jogilag is.

Egyébként nyitott szemmel járok állásügyben,nagyon bízom benne hogy most csak jó jöhet :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Más:

Csucsu:annyira örülök neked!!!!!!!


Szilvi:mi kb egyszerre haladunk,ne parázzunk rajta.Már ugyis eldőlt odabent minden.Változtatni nem tudunk.csak a várakozás a legjobb megoldás. :wink:

Gröni:Tényleg eltűntél!Ugye nincs semi baj? :shock:


Tabati:Én is azért nem értettem hogy a doki miből mondta ovu után 2 nappal hogy nem sikerült?sokszor a 4-5 héten sem lát még semmit UH-val.ne add fel semmiképp!Igenis van esély ebben a hónapban is!

KépKép
lyndee
 
 


Kinga:Én sokat voltam felfázva gyerekkoromban és tini koromban is.Álltalában mindig azt mondták hogy lábról fázik fel az ember.tehát nekem mindig zokniban kell lennem.
Elég ha nyáron bemegyek egy jól lehűtött épületbe és máris felfázom.
ha gyengébb a felfázás akkor forró ülőfürdő nagyon jó szokott lenni.(az a babának nem nagyon jó)
Citromos tea minden mennyiségben!vagy a feketeribizli lé.
Sok C vitamin.Cickafark tea.

Viszont ha komolyabb akkor csak doki antibiotikumos kezeléssel. :oops:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: minden rossz után jó jön. Meglátod ez veled is igy lesz:)

Kép
csucsu05
 
 


lyndee: igazad van, nem parázok, mert változtatni már nem tudok semmit se a "benti" dolgokon :D de ez a várakozás nagyon borzasztó! igazán kitalálhatnának már valami kütyüt, amivel meg lehet hamarabb kukkolni az eredményt :D :D
Vendég
 


kinga: valóban, azt elfelejtettem írni neked a multkor, hogy a limonádé is sokat segít, de akkor a legjobb ha rendes citromból csinálják.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: