Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk sem én kezdeményeztem a beszélgetést, de biztos olyan megnyugtató fejem volt, hogy a mama rögtön megszólított.
20150601134430
 
 


Lányok! Sziasztok!
Küldök egy kis csíííííít! Nálam most túlcsordult. Annak ellenére, hogy pirizek, tök jó kedvem van. Nincsenek főnökök szép nyugiban csináljuk a dolgunkat. Minden klappol, nincs idegeskedés. Szoliztam, rázattam magam a tornagépen (persze munkaidőn kívül még tegnap délután). Este pedig felhívott bennünket a párom volt asszonya a gyerek miatt. 2 év után talán először, pedig nem is beszéltem vele, de mintha a lelkembe látna. Közölte a párommal, hogy ideje lenne már kicsit megfogni a gyereket, mert nagyon el van kanászodva... stb.... tök boldog voltam, hogy végre le tudtunk mi is ülni, két francos év után és elbeszélgettünk a gyereknevelésről. És most már nem csak én beszéltem, ő meg hallgatott, hanem hozzá is szólt a témához rendesen, ahogy azt illik. Nagyon boldog voltam. Már ideje volt, hgoy egy kis jó is történjen. Csak aztán be is tudja tartani, hogy következetes legyen a gyerekkel. REmélem ez nem csak egy hirtelen fellángolás, aztán megy minden a régiben.
Húha már a cigányok sem termékenyek? Pedig belőlük csak úgy potyogni szoktak általában. Elgondolkodtató. Egyébként tényleg egyre több a meddő nő, és a férfiak sem büszkélkedhetnek sokszor. Lehet, hogy amig nem voltunk benne érintettek, nem akkor is voltak sokan, és csak most, hogy elkezdtünk foglalkozni vele, most látjuk, hogy milyen sokan vagyunk sorstársak.
A múltkor Cinke (asszem :oops: ) említette a Nők lapját, hogy szó lesz benne a meddőségről. Meg is vettem, de otthagytam véletlenül a kosárba. :twisted: Aztán megvettem mégeszszer, és elgondolkodtatókat írnak.

dita75
 
 


Látod Viki!
Itt is mindenki hozzád fordul ha baja van! :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

 
 

Dita: hát ez tök szuper!!! végre tényleg vmi jó!!! :D
igen én ajánlottam a cikket, végül én nem vettem meg. hátha anyós megvette, néha megszokta :)

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Dita!

Örülök, hogy meginduklt a párbeszéd köztetek.
A főnökmentes időszakokat én is csipázom. :D

Tény és való, hogy ezzel senki nem büszkélkedik.Mármint a meddőpséggel. Bár nem is szégyeljük.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Dita!
Ez ám a nem semmi! Megeszem a kalapom, sosem hittem volna, azok alapján, amit korábban írtál. Párod mit szólt?

A férfi meddőségről vmilyen szinten mi is tehetünk. a fréjem olvasta vhol, hogy a nők szervezetéből kiürül a sok fogigátló hatóanyaga, bejut a földbe, és ez a növényben, állatban "hasznosul", amit ha megeszünk hat vissza ránk.

Bár sztme régen is volt meddőség, csak nem kapott annyi publicitást, mint most.
20150601134430
 
 


Viki: ezt én is olvastam hallottam vhol. és most már vagy 1/2 éve nem merek csapvizet inni, csak palackosat! mert állítólag a hormonokat nem tudják kimosni a vízből és a sok fogigátló melléktermék amit kipisilnek a nők még bennemarad a vízben!
és állítólag a mai fiatal lányok is azért érnek ilyen korán, nő meg a mellük , 11-2-3 évesen van menszeszük, már szexelnek.
és régen nem volt ennyi fogigátló!
ma már egy 15-16 éves tini szed fogigátlót! szerintem ez azért durva!
igaz az is durva, h én 19 éves koromtól 10 évig szedtem! :cry: de mondtam, h én soha többé nem fogok fogigátlót szedni!! :x

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinkus!
Sztem a régi fogigátlók durvábban voltak tele hormonokkal, a mostaniak szinte light-nak nevezhetők.

Én pl. jó ha 1,5 évig szedtem, és mégis ott vagyok, ahol a part szakad.......
20150601134430
 
 


ja és a pcos topikon egy lány mondott is egy viccet, h mi volt régen.
megpróbálom jól elmondani!

egy fiatal legény keservesen panaszkodik az anyjának, h a szomszéd falu legszebb lányába beleszeretett, de nem veheti el! a legény apja megtiltotta, merth a lány is az ő gyereke, és hát ugye, akkor ők testvérek! erre az anya mosolyogva mondja a fiának, h nyugodtan elveheted a lányt, mert nem a testvéred, mert a lány apja nem a te apád! :wink: :lol:

szóval állítólag régen így ment ez! bár ez talán 50-100 éve volt! ha a fickónak nem lehetett gyereke az asszonytól csinált máshol, illetve ha a fickó nem tudott gyereket csinálni, csinált más.
de régen nem volt ennyi szennyezés, és stressz, mint a manapság!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Viki: tudjuk , h a light cola sem egészséges!!! :wink:
de régen nem szedtek annyian és ma már mindenki szedi!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Meg a teljes kiőrlésű liszt sem...... :D
20150601134430
 
 


Sziasztok,

Voltam a pajzsmirigyes dokimnál és az utolsó TSH-m 2,19. Az jó? A határértéket majd meg kell néznem mert nem emlékszem pontosan de bőven belül vagyok.


Aztán voltam ma egy gyógynövényboltban és egy patikában méhpempőt akartam venni vagy valami abból készült tablettát vagy kapszulát, de mindenhol hülyének néztek.
Ha esetleg tudjátok, hogy ezeknek a készítményeknek mi a neve akkor leírnátok? Úgy mennék be akkor a boltba, hogy mondon a nevet is hátha akkor nem ráznak le olyan könnyen és esetleg meg lehet rendelni valahol. ELőre is köszi a segítséget!

Majd délután visszaolvasok és képben leszek veletek :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


A régi fogigátlók nagyon durvák voltak. Pl. anyámnak olyan szőrős lett a lába tőle, mint a jetinek. :lol:
Én amikor elkezdtem szedni (16 körül ha jól emlékszem) akkor egy ideig valami olcsó marhaságot szedtem tri-regol vagy mi volt. Aztán egy gyógyszerész haverom ajánlotta a Marvelont. 3000 volt már akkor is, de megvettem, mert állította, hogy nagyon jó.
A mai gyerekek már teljesen mások mint mi voltunk, és a szüleink még mássabbak voltak. Én pl. nem mertem otthon elmondani ha rossz jegyet kaptam, pedig sosem bántottak. Még a seggemre sem kaptam soha, jó gyerek voltam.
Aztán 8.-ba megfordult velem a világ, kinyílt a csipám.
Csak halkan súgom, hogy akkor vesztettem el a szüzességem :oops: , és komoly barátom volt már. Ez azért elég durva, így utólag, de talán annyi szóljon a mentségemre, hgoy korán érő tipus voltam.

dita75
 
 


Dita: én is marvelont szedtem 10 évig, megszakítás nélkül. de soha többet, akkor sem!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Most már én is azt mondom, hogy soha többet fogigátló, de azért valljuk be, korábban nem örültünk volna egy babának, és azért mégiscsak a fogigátló a legbiztosabb mód a teherbeesés ellen.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Viki: a teljes kiörlésű liszt miért nem jó??? :shock:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Mert abban benne van a búzaszem 96 %-a, amilyen rossz évek voltak búzában a sok esőzés miatt, tele van penésszel és toxinnal. Csak ezt nem reklámolják sosem.

Én ezért sem eszem, mert látom a mikrobi eredményeket.
20150601134430
 
 


Des!
Akkor mit eszel?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Viki: :shock: :shock: ne már!! :shock:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Elolvastam a PokiMóni oldalát. Érdekes! El is kezdem a lugosítást, mert bizton tudom, hogy én savas vagyok. Sok szénsavas löttyöt iszom, tejtermékeket alapvetően szeretem, és a mnyh-vastagítás miatt eszem is rendesen. A husikák pedig apa miatt majdnem mindennaposak nálunk. Kalkulálok is egyet, mert 15-20 rongy a löttyért valóban húzós, de a leírás alapján jónak tűnik. lehet, hogy megérné.
Nem akarlak megint Norbival zaklatni benneteket, de az ő könyvében olvastam, hogy mennyit mérgeznek bennünket. Ő a reklámok beszűntetésével kezdené, mivel nagymértékben hatnak a gyerekekre: te vagy a nyerő, ha elmész a mecibe és teletömöd magad a cukros, zsíros kajáikkal.... és sorolhatnám.
Leír néhány példát, mint pl. miért nem olvad el az M&Ms cukorka a kezedben csak a szádban? MErt transzzsír van benne, ugyanaz az anyag ami a kúpokban. Az is a tested melegére olvad el. Mit ne mondjak jó náhány kajától megundorodtam.

dita75
 
 


Sziasztok!

Akszinya,
írd meg hány éves vagy, hol laksz. Azt tudom, hogy a Kaáliba jársz, és ha minden igaz, akkor most lesz az 1. inszemed? Az mikor is lesz kb?

Bumi,
akartam már kérdezni, hogy a párodnak eddig milyenek voltak az eredményei? Mondtad, hogy titeket egyből lombikra akartak küldeni. Csak a vizsonyítás miatt kérdezem, mert apa holnap megy dokihoz és mire számíthatunk...

Dita,
én tegnap este ástam magam bele ebbe a lúgosító lötyibe és szerintem beruházok egy ilyenre. Ha már picivel javítja a közérzetemet, máris megérte.

i.kata
 
 


Bumi!
TK lisztet nem eszem, az tuti. A többi liszt (pl. rozs, zab, kukorica, rizs) már sokkal jobb, mert intenzívebb tisztítási (hámozási) folyamaton megy keresztül.

Dita!

Igazad van. Én sok esetben a szülőket hibáztatom, mert nem figyelnek oda a gyerekre. Amíg busszal jártam dolgozni sokszor láttam, hogy reggeli fél 7kor már chip-set és coskit zabáltak a gyerekek. Ez elég durva sztem.
20150601134430
 
 


Lalihó!

Én is megjöttem. Megint volt mit olvasni :)

Visszatérve a fogigátlós témához: Én azt olvastam valahol, hogy befolyásolja a nők álltal termelt feromont is, így többször fordul elő olyan eset, hogy két azonos genetikei állományú ember szeret egymásba, ami szintén oka lehet a meddőségnek. Míg ha nem szednénk fogigátlót, akkor az ellentétes genetikei állományú emberek vonzanák egyemást.

Most mennem kell tanítani.... :(

hofeherke
 
 


Viki!
Igaz nekem nincs gyerekem, de tudom, hogy a szülői példamutatás az alapköve a gyereknevelésnek. Örültem pl. annak, hogy most a hétvégén egy baráti család volt nálunk vendégségben. A gyerek egy akkora tábla csokival jött, mint a fejem, kapott még mellé egy cukros tejbepapit, krémtúró vagy mi volt. 1 óra körül ebédeltünk, az anyja nem kért levest, aztán végül kénytelen volt ennyi három kanállal, mert a gyerek csak belenyalt és otthagyta. Aztán adtam nekik fasírtot, meg krumplipűrét. Anyuka evett egy falat fasírtot, a gyerek még annyit sem. Persze a csoki, meg a cukor elvette az étvágyukat. Délután kártyázás közben az anyuka gondolom már éhes volt, mit eszegetett? Pillecukrot + csokit. Persze, hogy a gyerek sem eszik mást, hiszen ezt látja..... Az apukája az udvaron levette a pulcsiját, mert dolgoztak a párommal, a kislány azonnal levette a felsőjét, mert apa is levette. Este mondtam is a páromnak, hogy mennyit jelent a szülői példamutatás. Láttam rajta, hogy elgondolkodott, és a tegnapi anyuka-telefon csak hab volt a tortán, úgyhogy remélem elkezdődött valami.

dita75
 
 


Dita!
Aztán majd anyuka csodálkozik és rinyál majd, hogy elhízott lesz a gyerek az ovuban és az iskolában. :evil:
20150601134430
 
 


Kata!

32 éves vagyok és budapesti. Az első inszemem lesz, szerintem legkorábban május végén. De holnap már többet tudok mondani.

A párom nagyon szeret nassolni, ellenben rendszeresen és normálisan táplálkozni nem. :) Mondtam is neki, hogy ezt csak véges ideig művelheti... :wink:
akszinya
 
 


Az én szüleim mindenevők, de én szörnyen válogatok... Félek is, mi lesz a gyerekemmel. :roll:

i.kata
 
 


Viki!
Már most akkora pocakja van neki. Különben is nagyon beteges a kislány, valami rendellenessége van. Egy csomó zöldséget meg gyümölcsöt kéne ennie amiben vitamin van, a csokiba nem sok van.
Amúgy az anyukával laktam együtt egy pár hónapot. Én főztem, ő takarított. Annyit kajált, akkora volt a feneke, alig tudott már felmenni a dombon. Két-háromszor szedett mindig a tányérjára, de púpozottan. Aztán amikor elköltözött a barátjával albiba lefogyott vagy 15 kilót. Mondjuk napi egy joghurt, meg egy narancstól nem is nagyon lehet mást csinálni. Amikor terhes lett, akkor sem nagyon láttam enni, pedig volt hogy órák hosszat ott voltam náluk, és egy mandarint evett összvissz. Most is kórosan sovány a csaj.

dita75
 
 


Sziasztok!

Monic!

Drukk csütörtökre! A TSH-d egyszerűen tökéletes,mert 2,5 alatt kell lennie. :) Én is ilyenre vágyom :)

Kjaja!

Szerintem mindegy, hogy melyik napszakban adod be a szurit, csak az a lényeg, hogy akkor utána mindig ugyanakkor add be a továbbiakat is.

Bumi!

Milyen lett az eredményed? És az uh?

Akszinya!

Tök jó az avatarod!Mi volt a Kaáliban?

Dita!

Örülök, hogy jó a kedved! :) Tényleg megdöbbentő a szülői példamutatás ereje. Mai napig elcsodálkozok rajta, hogy a Dóritól a saját szavaimat hallom vissza, még a hangsúly is ugyanaz. Nagyon észen kell lennünk, hogy mit mondunk, és hogy hogy mondjuk. És ez még csak a kezdet.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Kata!
Attól, hogy válogatós vagy normálisan étkezel.

Sztem szülő hatására fog a gyerek főtt ételt enni. Én a környezetemben ezt látom.
20150601134430
 
 


Évi, Viki!
Sok gyereknél vannak étkezési problémák, nem eszik meg bizonyos dolgokat, még akkor sem ha a szülök normálisan táplálkoznak. Ott már szakember segítsége szükséges. Régebben volt egy műsor a cool-on. Nagyon szerettem: vásott kölykök. Beköltöztek a szülők a gyerekkel együtt és figyelték őket. Végül természetesen mindig kiderült, hogy mindenben a szülő a hibás. Ez így van! Nekem már most kialakult elképzelésem van arról, hogyan fogom nevelni a gyerekemet, persze ha lesz ilyen.
Persze ehhez két ember kell, mert ha a pároddal nem beszéled meg mit engedünk, és mit nem akkor ott már el van cseszve az egész történet.

dita75
 
 


Dita!
Az én is néztem, a párom is. Hogy abban a műsorban mit össze nem vergődtek (de komolyan!) a gyerekek.
20150601134430
 
 


Nálunk annyira érdekes, hogy unokahúgom mennyire hasonlít rám. Na nem külsőleg... Majdnem ugyanazokat nem eszi meg, amiket én és ugyanolyan dolgokkal borítja ki a szüleiz, amikkel annak idején én az enyémeket. Tesóm néha mondja is, hogy ő ezt nem érti, miért ütött rám ennyire a Lili. Na tessék, még ezért is én szoktam kapni, pedig nem tanítottam ezekre. És még nem is láthatta tőlem ezeket.

i.kata
 
 


Az a csajszi írt egy könyvet, amit egyik barátnőm olvasott és nagyon jó állítólag. Nem vagyok benne biztos, de valami ilyesmi a címe: A mi kis angyalkánk. Ezt akarom megvenni apumnak, mert a hugi valami katasztrófa.... Idős apuka=szörnyen elkényeztetett gyerek. De így is imádom azt a kis szarost.

i.kata
 
 


Kép

i.kata
 
 


Ja, felhívtam azt a zöld lötyis számot és rendeltem. 10-14 nap, mire megérkezik.

i.kata
 
 


Szia Évi!

Pedig az avataromat félig-meddig a kényszer szülte. :lol: Más kép nem lévén egy iwiw-es fotómat kivágtam, lekicsinyítettem és ez lett belőle... :roll:

Mindjárt indulok a Kaáliba, holnap beszámolok, mi történt.

Szép napot nektek!
akszinya
 
 


Kata!
Sztem Bumit tedd fel az akikért szorítunk részbe.

Bumi!

Mi volt uhun?
20150601134430
 
 


Viki,
felteszem, csak nem tudom éppen hol tart. Inszem?

i.kata
 
 


Sztem ha visszajön uhuról megmondja. De ha szépséges tüszői lesznek, akkor akár még pétekig is meg lehet az attrakció.
20150601134430
 
 


Akkor megvárom a fejleményeket és este felrakom újból.

i.kata
 
 


Holnap mikor zh-zol?
Csakhogy a szorító hullámokat küldjük ;)
20150601134430
 
 


Akszinya!
Akkor majd zaklati fogunk téged, hogy jelöljük meg egymást az iwiw-n. Küldök privit, kezdheted velem. Persze, csak ha akarod, nem kötelező. Aki fent van már mind megjelöltük egymást.

dita75
 
 


Sziasztok ismét!

Voltam uh-n. Sajna a méhnyálkahártyám egy kaki. Csak 6 mm.
De jobb oldalon és bal oldalon is van 3-3 16 mmes tüszőm.

Szerintetek mivel turbósítsak? Még több fehérje? Most aspirin protecttel próbálkoztam, de lehet, későn kezdtem el. Vegyek gyorsan méhpempőt? Vagy ennyi idő alatt már az sem használ?

Egyébként a lényeget nem is mondtam: pénteken inszem. A 2.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Viki,
8-tól van zh. Köszi a drukkot! :lol:

Bumi,
beírom a táblába. Tankold magad tele joghurtból, meg túróból!
Szerintem a 6 nem olyan vészes, és pétek az még messze van. Addig még simán vastagodik. Nyugi!

i.kata
 
 


Bumi!
Fog még a nyh-d erősödni, ahogy nőnek a tüszők!!!! Tejtermék és az aspirin kiváló. + a tüszőrepi is növeli kicsit majd.
20150601134430
 
 


A múltkor a 9. napon volt 6mm. Most meg a 11. napon vagyok.
Rebesgetett a doki valami tapaszt, de aztán mégse írta fel.
Annyit mondott , hogy az utolsó adag puregont holnap ne este, hanem reggel adjam be, este meg a tüszőrepit.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Kata!
Nagyon lelkes táblázatkezelő vagy. Én speciel mindig végigolvasom a babás részt. Pedig már kívülről tudom, ha álmomban felébresztenének akkor is fel tudnám mondani.

Tegnap megint arról álmodtam, hogy az első inszemen vagyok, fekszem egy ágyon, tök üres a szoba. Csak a doki van ott, és fellövi a katonákat valami nagy szerkentyűvel ami nekem nagyon fáj. Aztán két hét múlva Bettikéhez hasonlóan megleptelek benneteket egy + teszt fényképével.
Nekem vasárnap de. jött meg rendesen, viszont ma meg már csak pár csepp jelentkezett. Sosem volt 4 napnál több a pirim, de mondjuk kevesebb sem. Most már tényleg nem értem, hogy mi zajlik a testemben.

dita75
 
 


Bumi: van még 1 adag puregonod? hát akkor végképp ne aggódjál! tuti nőni fognak a tüszők és tuti vastagodik még a nyh!! :wink:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Évi!

Köszönöm a válaszod!
kjaja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: