Új privát üzeneted érkezett!

Zöldi!
Igen, ezt mondom vagy írom én is, hogy nem tudni mi a jó a babának, minden gyerek más. Majd , ha megszületik, akkor megtudom, hogy a bőre mire allergiás és mire nem! :lol: Majd meglátjuk! :wink:


Az unokahugom, amikor 1,5 éves volt, ült a homokozóban és ette a homokot! Én szaladtam a nagynénémhez, hogy eszi a homokot. Erre a nagynéném: Mit gondolsz, te mit csináltál ilyen idős korodban?

Szóval, akkor szép esélyeid vannak az ikrekre! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Ikerszugerálás STOPP! :wink: :twisted:

Kép
zölddisznó
 
 


zölddisznó írta:Ikerszugerálás STOPP! :wink: :twisted:

gondolod van nekünk ebbe beleszólásunk???

de akkor mondok mást. Anikónak 350 feletti volt, és 1 babája van, nem is volt felszívódó második, simán 1 szem lurkó!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Zöldi akkor várunk...

naddon édi az új avatar :lol:
Vendég
 


Jó éjt!

Kép
zölddisznó
 
 


Most meg jó reggelt!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi most már vége a pájinkás jó reggeltnek... innentől madárfüttyös narancsdzsúzos szép jó reggelt! :lol: :lol:
Vendég
 


Erről mejd beszélünk még, megállj!

Kép
zölddisznó
 
 


juj de félek :wink:
Vendég
 


Ezt nem csodálom! :lol:

Megyek vendégségbe babázni! Pusz!

Kép
zölddisznó
 
 


Gömböcske!

Gratulálok!!!!!!
A családdal pedig ne foglalkozz.Nekem azt mondta az anyukám,hogy már ne lombikozzunk,mert nem egészséges,hogy az örökbe fogadott gyerek mellé akarok szülni. :shock: Hozzáteszem most karácsonykor tudtam meg véletlenül(27 évesen),hogy anyukám által van 2 testvérem. :shock: :shock:
Szóval csak egy jó tanács:sza.... le a fejüket magasról!!!!!!

A sterilizálóhoz annyit,hogy mi ugye értelemszerüen tápszeresek voltunk,tehát cumisüveg+cumi.Addig sterilizáltam amig el nem kezdett mászni(5 hónapig).Gondoltam onnantól kezdve már mindegy,de nyáron a nagy melegben muszáj volt megint sterilizálni,mert a gumin,illetve a szilikonon hamar megtelepednek a gombák ami persze kijön a gyerek száján.Szopisoknál nyilván más a helyzet.

Fanni!
Arielben is van sensitive.(Procternél dolgozom)
De ez szerintem is hülyeség.Dórika bőre pl. egyáltalán nem érzékeny,mindegy mivel mosok.Öblitőben én is olyat vettem amin baba van,mert annak nem annyira erös az illata.

Kép
Kép
mereszt
 
 


Orsi :lol:

Coca :P
Nekem most 12. nap 1511 volt a hcg-m trigeminivel, de az első gemininél 13. nap 480 körüli...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok, ez a mosóporos dolog gyorsan kiderül, sztem nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Nálunk pl. semmi, kórházban még tele volt mindenféle kiütéssel, aggódtam, hogy mi lesz, pár nap alatt elmúlt, most gyönyörű a bőre és nem is mosom külön a ruháit, sima ariel és silan sensitive öblítő...De a kórházban pl. johnsons fürdetőt használtak, attól utána tiszta piris pöttyös volt a feje.. :?

Coca,
DE JÓ itt látni, rég nem jártam a másik fórumon, nem voltam képben!!!
NAGYON ÖRÜLÖK NEKTEK!!!! :D

Petitpois,
gondolom milyen idegesítőek ezek a kérdések, de picit legyél még türelemmel, mostmár tényleg hamar kibújik a babóca
és utána is lesz némi sírás, mikor hirtelen minden a nyakadba szakad...
legalábbis nekem vannak nehéz pillanataim... :oops:
de azért persze nem panaszkodom, mert ránézek és elolvadok
bár néha ez is elég, hogy elsírjam magam.. :D

Kép
fendike
 
 


mi is johnsons fürdetőt használunk és semmi baja...

nem használok semmi külön mosóport, rakok bele öblítőt csak külön mosom, de semmi baj nincs a bőrével...
Vendég
 


[quote="lafead"]mi is johnsons fürdetőt használunk és semmi baja...
/quote]
szerencsétek van!
a johnsonsnál iszonyú magas az allergiások száma

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mi patikai fürdetőt használunk, a Johnsonról sok rosszat hallottam.

Mosópor: Sima Arielt használunk, öblítőnk sensitive.

Végül vettünk ma egy pihenőszéket, mert a hinta nem igazán tetszik Dórinak. Talán kicsi még hozzá :roll:
Kép

Coca,
Mikor mész uh-ra?
Vendég
 


Pandus :P
Az a kék nem pihenőszék volt? :shock:

Lányok :P
Jól sejtem, hogy babaágyba 70x90-es matrac és 30x40-es kispárna kell? (Tudom, hogy utóbbi egyelőre felesleges!)
S a takaró belső töltete baj, ha poliészter?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Vagy a gyapjú töltet jobb? Nem túl meleg?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Attól tartok, most jön a kérdezős korszakom :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


én ezt nem tudtam :shock: minden johnsons termék nálunk...váltsam le?vagy már kijött volna,ha gond lenne?
Vendég
 


fanni73 írta:Lányok :P
Jól sejtem, hogy babaágyba 70x90-es matrac és 30x40-es kispárna kell? (Tudom, hogy utóbbi egyelőre felesleges!)
S a takaró belső töltete baj, ha poliészter?

matrac?? a takaróra gondolsz? :)
a 70x90es ca. max. 1 évig jó.
Én a plédekre szavazok, a fiúk 2 éves korukig azzal nyomták, utána kaptak rendes ágyneműt. Párna 2 éves korig felesleges.

ha ágyneműt akarsz, akkor szerintem poliészter, jobban mosható

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lafead írta:én ezt nem tudtam :shock: minden johnsons termék nálunk...váltsam le?vagy már kijött volna,ha gond lenne?

ki jött volna már, szerintem nem kell leváltani.De ha bármi bőrgond előjönne, akkor viszont legyen ez az első, amit váltasz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép
Fanni,
Ez hinta, bár mondjuk nem tudom mi a kettő között a különbség, olyan értelemben, hogy mozog, rezeg mindkettő :roll: szóval, hogy a gyerek milyen különbséget lát, azt nem értem :roll: Nekem is poliészter.
Vendég
 


Panda, nekem ugyanúgy néz ki mindkettő :oops:

Orsi, oké, köszi...valahogy nem is feltételeztem, mert hát a johnsons az olyan "jó márka"...nem gondoltam volna...
Vendég
 


Igen, Orsi, takaróra gondoltam :oops:
Köszi!

Pandus :P
Neked is köszi!
Teljesen másra emlékeztem, ez tényleg hinta!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Igen, Orsi, takaróra gondoltam :oops:
Köszi!

jah,nem írtam ám le amit akartam...
szóval szerintem felesleges az ágyneműs takaró az elején, inkább pléd - azt kicsire lehet hajtani -, és majd később lehet ilyet venni, valami olyan méretben (100x140 mondjuk), ami tovább jó.

sokaknak beváltak avastag hálózsákok is, ahhoz sem kell vastag takaró max. egy vékony pléd.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jöttem johnson's-t szidni: mi használtuk egy ideig a kutyánk lábát törölgetni séta után, de annyira kiszáradt tőle szegénykének a lába, hogy állandóan tiszta vér volt a lábujjai között. Mindig szétrepedt tőle a lába.
20140901102739
 
 


Fanni

Ha ágyneműt veszel, a 70*90 nagyon rövid ideig jó, Olivérnek már 2 hónapja elkelne a nagyobb, ma végre vettem 90*130-t. Mai eszemmel az elején ezt vettem volna.
A párnát pedig imádja Olivér, egy vékony kispárna, mert a fejére húzza örökké :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Köszi, Zsuzsi :P

Orsi :P
Köszi. Még jó, hogy megkérdeztem :D
Mondjuk pl. egy ilyen hálózsák?
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30133409

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
aha :D
és ennek jó az ára is.
ill. vannak olyanok télre, amik paplanosan béleltek.
(De enyémgyerekek utálták, vagyis már nagyok voltak, mikor rájuk akartam adni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Akkor próbálom rászoktatni őket még csecsemőkorban...
Ha nagyon nem jön be, akkor jöhet a pléd :D
Köszönöm! Ezer kérdésem lesz ám még :oops:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Reggeltet! :lol:
Vendég
 


fanni73 írta:Orsi :P
Akkor próbálom rászoktatni őket még csecsemőkorban...

nálatok ezműködhet. Mi első télen használtuk is, aztán nyáron nagyon meleg volt, így akkor nem, aztán ősszel 1 évesek lettek és nem igazán viselték már elmagukon.
Lilinek sincs, bár anyósoméknál néha adok rá, még nem tiltakozik :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ééés egy pocakfotó :lol:

Kép
Vendég
 


Szép napot!

Hálózsákról: mi a tesóimmal még kisiskolás korunkban is hálózyákban aludtunk, és imádtuk. Anyu varrta őket, és reggel még fogat mosni is abban ugrándozva mentünk ki.

Boni! jeee!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi jeeeeeeeeeeeeeee 4.hét! :lol:
Vendég
 


:lol: :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Boni :D
Szépen gömbölyödik ott valami/valaki :lol: :lol: :lol:
Torkod?

Zöldike :D
4 hetes kismaminknak gratulálok!!!
Hipp-hipp hurrá!!! Már csak 36 hét :D

Én hajnal 3-kor ébredtem fel. Nem tudtam visszaaludni. Csabi rendezkedett odabent, közben a forgóm miatt nem tudtam helyzetet változtatni. Apa mély álomban durmolt mellettem. Aztán mire nagy nehezen visszalaudtam, Lilu kiabált át, hogy ideje mellébújnom, mert ő fázik :roll: Na, akkor mentem őt radiátorozni. De vissza már nem kecmeregtem a saját ágyunkba, mert nem tudtam megmozdulni a forgóm miatt :? Megint elszundiztam valahogy Lillácska mellett. Erre párom jön puszilgatni, hogy ő már indul dolgozni, de én aludjak csak tovább :roll: Hogyan is? Szóval kissé zombi vagyok most, de majd bepótolom :D

Véda
Vendég
 


Véda köszi, torkom már jó!

sajnálom a forgódat! gyógyenergiákat küldök :lol:
Vendég
 


Véda! :lol: Fórgódra: próbáltad már, hogy kispárnát teszel a térdeid közé? Nekem bejött, amikor ilyen prblámáim voltak.

Kép
zölddisznó
 
 


Véda!
Fórgoddal kapcsolatban, őszinte részvétem, én együtt érzek Veled, tudom milyen, múlthét péntek óta! Szóval már nem úgy megyek, mint egy nénike, de azért még nem az igazi! Nekem nem segít az sem, ha a szopi párnát a térdeim közé rakom, amikor éjszaka fordulok, az meg kész kínszenvedés, de napközben egész jó. Estére viszont elfárad, remélem elmúlik egyszer!

Tegnap voltak nálunk a szüleim, nagyon jó volt! voltunk Halászcsárdában, nagyon szupi volt! Igaz az étlapot a férjem hozta az asztalhoz, mert annyian voltak, pincér meg kevés!

Boni!
Szép a pocid! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Zöldi :D
Igen, párnával a lábam között alszom. (Férjem szokott is viccelődni, hogy bezzeg a párna, az minden éjjel a lábam között van :lol: :lol: :lol: ) De sajnos, fordulásnál ez sem segít. A felkelés pedig a legátkozottabb, mert van egy szög, amit ha elérek, akkor a legélesebb a fájdalom. Sosem szokott fájni, csak ha kismami vagyok - úgy tűnik. Úgyhogy inkább fájjon csak!!! :wink:

Hú, lányok egyre inkább érzem, hogy lélekben - is -készülnöm kellene már a szülésre. De egyelőre olyan távolinak tűnik. Hol van még a nyár... És mindjárt itt lesz! Így, hogy van nagy tesó, nem is tudok annyira befelé figyelni, relaxálni, álmodozni, stb., mint az elsőnél. Akkor az utolsó 3 hónapban nagyon sok időt fordítottam erre. Persze nem baj, ez most így a jó. Szerintem szülni is úgy megyek majd, hogy észre sem veszem, már órák óta vajúdok :roll:

Véda
Vendég
 


Kisfóka :D
Te hogy érzed magad szülésre készülés terén?

Fanni :D Viri :D
Benneteket is kérdezhetlek erről, hiszen kb. ugyanannyi időnk van hátra.

Véda
Vendég
 


Fanni

a hálózsákhoz akarok írni neked.

nekünk 2 fajta van, tescos, ami kb. ennyire vasta, mint amiről feltetted a linket, meg van egy sokkal vastagabb, ez:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

ezt én nem a brendonban vettem, hanem bababutikban, 4800 -ért.

éjszakára mindig hálózsákba teszem, mert a takarót azonnal lerúgja magáról, a nappali alvásoknál meg csak betakarom, mert akkor be tudom takargatni, ha lerúgja.
nekünk nagyon bevált a hálózsák.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hali Csajok!

Régen jelentkeztem, visszaolvasok mindjárt. Rólunk annyit, hogy ismét megyulladt a cicim, most a másik, totál kiakadtam, alig volt benne tejcsi, még szerencse, hogy korábban tudtam lefagyasztani, és azt is feléltük! Most már vmivel jobb, de még egy kicsit pótolni kell tápból, remélem hamarosan visszaáll a régi rend! Egyébként jól vagyunk.

Pandus!
Szupi a pihiszék, mi is vettünk, minden nap beleültetem, sztem tetszik neki, bár még kicsit esetlen benne! :wink:

Zöldcoca!
Ó, most látom, hogy bővült a csapat, hatalmas gratuláció!!!! :lol: :lol:

Petitpois!
Mi újság, miért vagy elkenődve (még nem olvastam vissza)? Nagyon várom már az sms-d!!!! :lol:

Bonikó!
Szép pocak! :D

Fendike!
Hogy vagytok, cicd begyógyult már? Néha én is úgy érzem, hogy a napi 24 óra kevés, és jó lenne, ha időnként 3 kezem lenne, vagy kettő lenne belőlem, sztem a férjem örülne annak a legjobban! :lol:

Véda!
Csabi aktív gyerkőc lesz, ahogy írod. Nekem is sokat mozgott Zsombi, és most is így van, napközben alig alszik! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Véda :P
Hát tudod, eddig nem volt bennem semmi félelem, de azóta mióta voltam szülőszoba látogatáson és ott megnéztünk mindent,hát..., kicsit tartok a dologtól.
28 hetes vizsgálatra mentem és volt uh, és feküdtem az ágyon, a doki éppen tollat vagy mit keresett, akkor belegondoltam, hogy van még 12 hetem a 40.hétig és nem rég volt, hogy 12 hetes terhesen feküdtem itt és majd kiugrott a szívem, hogy minden rendben legyen, miközben mérték a tarkóredőjét a picinek!

Szóval tartok a dologtól! Próbálom magammal megbeszélni, és Grétával is, hogy könnyen menjen a szülés és ott lesz a férjem is, aki nagyon fontos nekem, tudom, hogy segíteni fog, amiben tud, de akkor is...ismeretlen a dolog!!! Szóval így érzek!!! :roll:

Egy ismerősöm 4 hete szült, háromnegyed óra alatt meg lett neki a pici! Nagyon gyorsak voltak és ügyesek!

Donika :P
Remélem mihamarabb helyre jön a melled és minden visszaáll a régi kerékvágásba!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hali lanyok!

Gombocske,
nagyon koszonom a fotot tunderi kisfiad van annyira edes a kis felallo hajaval :lol:

Zoldcoca,
azt hiszem en meg nem is udvozoltelek itt,ugyhogy most potolom :lol: Nagy gratula a 4 hethez :lol:

Pandus,
cuki a szek olyan szep szines..Hintat miert nem szereti Dorika?

Donika,
a varakozas miatt voltam elkenodve kicsit,meg mindig semmi jel meg egy kosza fajdalom sem es kezdek kicsit turelmetlen lenni.De azert igyekszem persze visszafogni magam :wink: Sajnalom a mellgyulladast,remelem hamar rendbe jon..

Fendike,
voltatok mar setalni Mateval?hallottam hogy szuper ido van otthon,gondolom kihasznaltatok :lol:

Fanni,
en is halozsakokat vettem takarot nem is aztan meglatom hogy valik majd be

Lanyok,
koszonom a biztatast annyira aranyosak vagytok..

Nalam meg mindig semmi,holnap ujra ctg ferjem is jonni akar bar ugysem mondanak semmit ebben biztos vagyok.A kovetkezo ctg pedig majd csak egy het mulva...Nem viszik tulzasba a vizsgalatokat...
Tegnap maratoni setat tettem,ma pedig kiugrottam az IKEAba is hatha segit,de csak jol megeheztem :lol:

Kép
petitpois
 
 


Orsi :P
Köszi, megpróbáljuk!

Zsuzsi :P
Aranyos vagy, köszi. Veszek most egy-egy vékonyabbat, aztán ha bejön nekik, akkor jöhet a vastag :D

Véda :P
Teljes együttérzésem. Én sem aludtam. Hol a hátam fájt, hol a forgóm zsibbadt. Megtanultam már megfordulni az ágyon úgy, hogy az ágy támlájára csimpaszkodom -fejem felett-, így tehermentesítem magam a kezemmel és gyorsan megfordulok. Ez bizony sokszor nem tetszik a kicsiknek :oops: de Anya csak így tud megforulni... :roll: Én az elejétől fogva párnával a lábam között alszom, de sajnos nem segít... ha zsibbadni akar, zsibbad :?
Na igen, szerintem nekem kb. 12 hetem van hátra. Ha arra gondolok, hogy szinte még semmit sem vettem, akkor nagyon be tudok parázni, türelmetlenül várom a bababörzét :D Másrészről 12 hete voltam 12 hetes és az most nekem nagyon távolinak tűnik. Sok még a tennivaló a szülésig, de valahogy úgy érzem, hogy pont elég lesz az időm... még úgy is, hogy úgy számolom, mozgással, úgy értem jövő-menő állapotban max. 30. hétig fogom bírni... (Jó lenne, ha tovább, de utána egyedül nem fogok tudni kocsiba ülni, mert nem férek majd el...)

Boni :P
De helyes kicsi pocid van :D

Donika :P
Remélem, hamar rendbejössz!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfóka :D
Persze első szülésnél ezek teljesen normális érzések! Csak koncentrálj arra, hogy minden szépen zajlik majd. Én sokszor lemoziztam magamban Lilla születését. Majdnem minden lefekvéskor elképzeltem, és mindig csak jót és szépet, persze azért küzdelmeset :wink: És könnyen is ment, végülis, bár iszonyú erős és pont ezért rettentő fájdalmas összehúzódások voltak, de hatékonyak!
Most másképp gondolok rá, már ha van rá kapacitásom, hogy rágondoljak :roll: Most inkább gyakorlatias kérdések foglalkoztatnak. Pl. Lilu még nem aludt nélkülem. Hogy viseli majd a KH-i napokat? Beérünk-e időben a KH-ba, ha ez a szülés az elsőnél is rövidebb lesz? Mit tegyek, hogy fogadjam, ha Lilu sírva könyörög majd a KH-ban jöjjek haza, mert hiányzom neki? Ő is -előre tudom. hiányozni fog nekem. Tudok-e majd így a picire összpontosítani úgy, ahogy kell? Na, ilyenek :roll:

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Véda:
Akkor most apának lesz munkája a te hajadal. Kislányodat sajnálom hogy igy járt de még jó hogy igy türi a hejzetet. Mégszerencse hogy észrevetted.

Fanni:
Igen én is alig várom hogy Krisziánnal lehessen menni mert ott szeretnék majd megint venni neki egy pár cuccot.


Gömböcske:
Ír.tam neked privit. Igen nekem Krisztián van.

Petitpois:
Kitartás . Már nemsokára te is a karjaidban tarthatod a babádat.

Coca:
Hatalmas gratula neked!!! Nagyon eltüntél!! Jó hogy ujra itt vagy!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: