Új privát üzeneted érkezett!

Jaj Lányok, hadd kérjem a véleményeket! Hosszú ideje olvasgatlak Benneteket, meg hát én is a MÁV-ban szülök majd hamarosan, ezért merem megkérdezni, hogy szerintetek mi van akkor, ha én csak az ügyeletes orvosnál szeretnék szülni? Járok egy kiválasztott orvoshoz terhesgondozásra, de sajnos úgy alakult, hogy nagyon nem engedhetjük meg most magunknak azt a borsos összeget, amit egy-egy szülésért kérnek, vagy adni illik. Kép Több aspektusa is van a kérdésnek, hiszen nem tudom, az aktuális ügyeletes "passzol-e" hozzánk, kedves lesz e, ne adj' isten, fizetség reménye nélkül is (bár ezt tudom gonoszság feltételezni), illetve, lesz-e sértődés a fogadott dokim oldaláról, ha a további ellátásomat ismét nála végeztetném, de bezzeg a szülésre nem hívtam? Jaaaj...Hilfe!
Mindenféle gondolatot szeretettel várunk Babuskával.

Mamka
Mamka
 


Ann,
Nagyon jo a hozzaallasod, igy is kell!!!!!! Kép Remelem Kispapi is tudja a dolgat, es vedeni fogja az erdekeidet akkor is, amikor te mar nem fogod tudni a sajatodat! Keszitsd ot fel!
Otthonszules: vegulis nincs akadalya. Szerintem van nehany jo ba'ba Magyarorszagon is, aki talan meg most is orommel elvallalna!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Hű, Mamka, nem könnyű a te helyzeted sem. Látod, én választott dokival lehet, hogy így járok mégis...
Sztem az tuti, hogy a dokid meg fog sértődni. Mi a dokimmal egy szóval nem beszéltünk arról, hogy jöjjön be a szülésre, neki ez alapértelmezett volt: egyszerűen beírta a naptárjába.
De ha belegondolunk egészséges terhesség után, normál szülésnél a szülésznő a leglényegesebb. Róluk csupa jót hallottam a MÁVban, így alapesetben simán megszülsz és nem nagyon érzel különbséget. Max annyit, hogy nincs veled annyit a szülésznő, ha nem fogadott, mert több szülésnél kell jelen lennie egyszerre. (nekem sincs fogadott szülésznőm, a doki meg max. a szülés végére jön be)
Ha baj van, én nem feltételezem, hogy az ügyeletes orvos a zsebét nézné, merem remélni, hogy szaktudását maximálisan latba vetve segít! Mellékesen megjegyzem, hogy ha nem ezt tenné, ezzel az állását, a további megélhetését kockáztatná...

Nem tudok neked jót tanácsolni... Tudod a dokid "tarifáját"? Esetleg van annyira emberséges, hogy megérti, a ti helyzeteteket és esetleg megelégszik egy jóval alacsonyabb "hálapénzzel", ajándékkal vagy fix összeget kér? Én meg se merném kérdezni...
És mi van akkor, ha megsértődik?
Hány hetes vagy? Nem tudod valahogy finoman tisztázni a helyzetet?

Szorítok neked, hogy sikerüljön megoldani a problémát!!! Jelentkezz, hogy mi volt!
Sok sikert és jó pocakosodást!
Ann
annann
 
 

 
 

Sziasztok!

Tudjátok, ahogy itt olvasgatom a dolgokat, egy dolog jutott az eszembe. Ha egy olyan nő olvassa ezt a topikot, aki még csak most akar gyereket, tuti, hogy ezek után nagy ívben elkerüli ezt a kórházat. És kezdem azt gondolni, hogy igazuk van. Tiszta röhej ez az egész.

Ann!
Szülést megbeszéltük, valahogy csak kiimádkozzuk egymásból azt a gyereket Kép.
johitimi
 
 


Timi,
valamivel kicsalogatjuk őket kedvesen Kép

Hát tényleg nem vmi szívderítő, amik történtek a közelmúltban. De csak azt írtuk le, amit gondolunk: a pozitívumokat és a negatívumokat is, ez így korrekt. Ha egy kismami kórházat keres és elolvassa a fórumokat, mindenhol talál ezt is, azt is.
Talán ha a T. kórházi személyzet olvassa a fórumot (márpedig olvassa azt tudom Kép ) és konstruktív kritikaként fogná fel és saját épülésére használná fel... Kép Kép Kép

Jah, az előbb olyan fájásom volt, hogy hajde!!! Kispapim már belelkesedett, mérni akarta! Kép Kép Kép De minek? Ráérünk még! Mondjuk h ez menne 3 hétig, nem örülnék! Kép
annann
 
 


Hát tényleg eléggé kezd átmenni MÁV elrettentő topikba!
Egyszer nem ártana, ha a korház felelős vezetősége is beleolvasna.

Ugy itt nem csak a szülészetről, hanem a babarészlegről is irunk/tunk bőven.

Szerintetek a bababarát kórház cimet a megszerzése után bizonyos időközönként meg kell ujjitani? Nekem az lenne a logikus, ha 2-3 évente ujra meg kellene felelni az előirásoknak. Persze más papiron megfelelni és más tud lenni a valóság.Hogyan tudja az odaitélő szerv megállapitani, hogy a szinvonal folyamatosan fennál-e?
Van magyarországon pl. ISO 9001 minősitésű korház?

Mi lenn, ha topik ciméről egy linket küldenénk a vezetőségnek?

Hozzáteszem, hogy én 1995-ben teljesen elégedett voltam a szülés alatt mindennel. (pláne mert nem tudtam, hogy lehet másképp is Kép )
Az szomorit el, hogy azóta egy fillért sem költöttek a babarészleg fejlesztésére.
Az akkori pár éves burkolatok már foszlanak a folyosokon, a közös WC pedig gázosabb mint a Keleti pu-n.
Persze a szemét anyagiakról egyáltalán nem a kórház dolgozói tehetnek.

Ha megnyerem a lotto 5-öst, akkor vállalom, hogy az egész III. emeletet felujittatom. ÉS az egyik szobát elnevezem "fiona szobának", ahol azok az anyukák lehetnek a babájukkal, akiknek a választott orvosuk nem jelent meg a szülésen. Kép Kép Kép
fiona
 
 


Fiona
Azért volt fejlesztés.. pl. van már pelenkázó minden szobában... 2001-ben még csak a fizetősben volt... És ha jól tudom végre beszereztek olyan fotelt is, amiben szoptatni is lehet Kép ... talán ezt is minden szobába Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rebi én 1995-ben szültem és a 2-3 ágyasz szobákban mind volt egy nagy pelenkázó. (olyan mint a gyerekorvosi renelőkben szokott lenni)

Most olvasom ,hogy a tegnapi irásom egy kicsit negativ nahgulatú lett.
Na nem baj, ma sokkal jobb napom lesz!

fiona
fiona
 
 


Akkor csak én nem láttam pelenkázót tavaly decemberben Kép?

Vera!
Most akkor van pelenkázó a szobákban vagy nincs? Fedd fel a titkot Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Tavaly decemberben még senki sem láthatta őket, ugyanis pelenkázók idén májustól vannak, én láttam, sőt, használtam is Kép

Márti
márti
 
 


Fiona,
sztem teljesen igazad van abban, hogy talán néha felülvizsgálnák, hogy hol áll az a bizonyos színvonal.
Az ISO 9001 az nem jelent semmit. Még a helyi kórházban dolgoztam, amikor bevezették - mázsaszámra hozták-vitték a papírokat, jöttek-mentek a minőségbiztosítók, auditorok - a színvonal és a rendszer meg nem változott. Csak annyit, hogy a személyzetnek még kevesebb ideje jutott a betegre, mert papírmunkával volt elfoglalva. De főként olyan módon, hogy mielőtt ellenőrzés jött, a megfelelő ember megfogta a megfelelő adag papírt és behasalta utólag amit kellett (pl. takarítás ellenőrzése naponta, hetente, havonta; hőmérséklet ellenőrzés helyiségenként meg tárolónként...) Pl kellett újraélesztő készlet - ok, lett: a maszk és a pumpa még véletlenül se egymáshoz való volt, de darabra megvolt Kép
Inkább hagyjuk...

Fiona, turbózz be azzal a lotto 5össel, mert elvileg már csak 19 napunk van hátra Kép Kép Kép

A pelenkázó témát remélem hamarosan személyesen leellenőrzöm és beszámolok róla Kép

Pusssz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

A pelenkázóban nem vagyok valami biztosKép
Mikor engem betettek egy baba-mama szobába, enyhén kábult állapotban voltam, valamint a babám sem lehetett velem, szóval megmondom őszintén nem nagyon figyelgettem hogy mi van a szobábanKép Itt kb. fél napot töltöttem. De úgy rémlik hogy volt egy fotel, és egy olyan pelenkázó, ami alatt fürdőkád van, az a keskeny fajta. De a lány aki a szobában volt, a saját ágyán tette tisztába a babát. A negyedik emeleten pedig, ahova később felkerültem, más a helyzet, mert itt nincsenek az anyukákkal a babák. Ennek ellenére az én szobámban volt pelenkázó (olyan mint a rendelőkben) sőt babafürdető kád is zuhannyal. De csak azért mert ez volt régen a csecsemőosztály.Kép Majd át fogják alakítani, és a babakád helyén fürdőszoba lesz, mert az viszont nem volt...Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok válaszolni rá vagy van valami javaslatotok: a Tidrenczel dokihoz járok, most voltam csak az AFP-n és október 28.-ra beírt engem egy kis UH füzetecskébe genetikai ultrahangra. Ő viszont két hétig szabadságon lesz, vagyis nem ő fogja megcsinálni, hanem állítólag a Harsányi doki. Mit gondoltok, ilyenkor kér pénzt a Harsányi, adjak neki vagy mit csináljak???? Amennyire tudom, ez kötelező UH (vagy mégsem?) és ráadásul nem is asaját dokim, hanem egy vadidegen fogja csinálni, akit még sosem láttam... Mi ilyenkor a helyes?
Ja, még annyit, hogy a Tidrenczel doki nem fixdíjas, hanem aki amit ad alapon működik, nem tudom, hogy a Harsányi milyen...

Nagyon nem szeretnék kényelmetlen helyzetbe kerülni a helyszínen...

Köszi
Andi
16+4
bagandre
 
 


Sziasztok!

Bár egy darab választ sem kaptam a kérdésemre, az egyéb hozzászólásokat böngészve azért felmerült Fazekas Zsuzsa neve, mint olyané, aki hajlandó és tud gátvédelmet produkálni. A többiekről van valami infótok? Terike nevűt ismertek, választotta valamelyikőtök? Vagy, ha mindezek a kérdések ismét megválaszolhatatlannak bizonyulnak: ti mi alapján választottatok szülésznőt, ha választottatok?

Andi!

Én már kétszer is Harsányinál voltam, egyébként Kelemenhez járok, de az uh-t nem ő csinálja. Nem kell fizetned semmit, akkor is megcsinálja, ez mindenkinek jár. Magától Harsányi nem szól egyébként egy árva kukkot sem, azon kívül, hogy egészséges-e a baba, úgyhogy légy bátor és kérdezz, ha valamit tudni akarsz a babáról! Akkor válaszol, sőt kérésre még fényképet is nyomtat neked. Rendesnek tűnik, csak szótlan fajta (gondolom, a saját betegeivel azért közlékenyebb).


Mormi
mormi
 
 


Szió Andi,
igen, ez kötelező, illetve a 4 ajánlottból 1 UH: szóval mindenkinek megcsinálják. Ne aggódj, én úgy tudom, Harsányi nagyon jó UH-s! Nem minden doki ért egyformán az UH-hoz. Én nem tudom, hogy ez hogy műxik, de a helyedben megkérdezném, hogy mivel tartozom. Valószínűsítem, h mond egy összeget - azért neki vannak tarifái (úgy tudom). Már hallottam olyat, hogy annyit kérnek ilyen esetben, mintha a saját dokid magánrendelésén lettél volna - no de ez nálad nem úgy van... érdekes mindenesetre, de meg fogod oldani Kép
Szóval segíteni nem tudtam, csak jártatom a számat Kép Kép Kép

(hogy mér megy mindenki az ősz közepén szabira??? - ez csak ilyen rácsodálkozás Kép Kép Kép )
Pussz
Ann 37+2
annann
 
 


Mormi, én nem tudok segíteni, nem választottam szülésznőt - majd ha túl leszek a dolgon megírom, h ki milyen volt, jó? Kép -

Egyébként tök érdekes, amit mondasz, mert nekem az előadás alapján Harsányi nem tűnt szótlannak Kép
annann
 
 


Andi!
A Harásnyi doki vizsgázot B kategoriás UH orvos. (az jónak számit, mert a multkor a SOTE I. Klinikán a "nagy" genetikai UH-mat C kategoriás orvos csinálta)
H. tényleg nagyon szótlan. Szóval kérdezgess tőle bátran.
Ilyenkor kapsz egy számitógép által nyomtatott leletet is. Nyugodtan nézd meg a számokat és kérdezzgess. (fejkörfogat, nyakredő, combcsont...stb.)
Egyébként Ő az én dokim is és most már fix dijas lett. (régen boirtékos volt) Most UH=5 e.
Ettől függetlenül szerintem neked nem kell ilyenkor fizetni. Max ha nagyon kedvesen magyaráz, akkor boritékban 2 e Ft-ot nyomj a kezébe.
Ha nem szuper-lelkes, akkor csak köszönd meg szépen.

Egyszer a Harsányi szabin volt és SOS esetben a Kisfalvi dr vizsgált meg. Nagyon sokat magyarázott és beszélt, ezért adtam neki 2 e-t. Nagyon meglepődött és szépen megköszönte.
fiona
 
 


Köszi Ann, várom a beszámolót!

Előadás? Milyen előadást tartott a Harsányi? Ezt a szerdait? Én most voltam először és a prof tartotta, őelőtte Harsányi is volt? És ő miről beszélt?

Mormi
mormi
 
 


Mormi,
nekem 2x volt szerencsém Harsányit meghallgatni az augusztusi és a szeptemberi előadásokon Kép Csúcs figura, van humora Kép , nekem tetszettek az előadások. Lényegretörő, szemléletes (az asztalon bemutatta a szülési pozíciót és a kitolást), bár én nem mindenben értek vele egyet (de ez már az én dolgom Kép ) Ja, és nem bontotta részekre, hanem az összes felmerülő kérdésről egy előadásban próbált meg tájékoztatást adni. Mondjuk a gyerekágyról nem igazán volt szó... Ha vki volt "gyerekágyas" előadáson megírná, hogy volt-e vmi érdekes Kép

Fiona, egyébként szerdán engem is Kisfalvi vizsgált - szakmailag nagyon meg voltam elégedve, elmondta, hogy mit miért csinál. Bár nem volt vmi beszédes, de nem is csodálom, abban a helyzetben Kép Kép Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem most már tudom, mit fogok csinálni és bátran fogok kérdezősködni is, mert nem vagyok profi a rövidítésekben és az elnevezésekben sem...Kép
Egyébként a Tidrenczel is valami olyasmit mondott, hogy általában a harsányi szokta ezeket az UH-kat csinálni, mondom, egy kis füzetecskébe vezetett be engem is, aminek az volt az elejére írva, hogy UH (ez az ambulancián volt). Lehet, hogy a Tidrenczel nem is tudná olyan szakértelemmel megcsinálni, mert még nincs meg hozzá a képesítése?
Egyébként az általatok leírtak iiletve az archívumban találtak alapján választottam a Tidrenczelt és eddig meg is vagyok vele elégedve. Ha kérdezősködöm, akkor válaszol mindenre, de nem túlozza el a dolgokat, korrektül viselkedik, most legutoljára pedig megkértem, hogy írjon egy javaslatot a körzeti orvosnak, hogy jövő hét után hadd maradhassak otthon egy hétig pihenni és teljesen természetesen megírta a papirost.

Remélem, hogy ez a továbbiakban is így marad és nem pont márciusban, amikor majd szülök, megy el síelni...Kép

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Mormi!
Bocs, de én sem reagáltam, mégpedig azért, mert nem volt választott szülésznőm. Akik ott voltak a vajúdásomnál azoknak még a nevére sem emlékszem (látszik sokat láttam őket Kép ). Aztán jött a váltás, és az újabb két szülésznőt már csak egyszer láttam, amíg az egyik leborotvált a császárhoz, meg megitatta velem azt a borzasztó löttyöt. Szóval nem tudok segíteni.

Pelenkázó: egy kicsit én is furcsáltam, hogy nekem 3 nap alatt nem tűnt fel a pelenkázó, amiről Fiona azt írta, ott volt '95-ben már Kép.

ISO minősítések: bár jómagam is belső auditor voltam az előző munkahelyeimen, de nem sok értelmét látom Kép. Ha külső auditor jön, akkor ha van rá mód a legképzettebb embert kérdeztetik, ha nincs, akkor meg kiképzik az embereket, hogy mit is kell mondani, még ha nem is úgy működnek a dolgok. A külső auditornak meg valószínűleg nem az adott terület az erőssége, tehát szinte bármit elhisz Kép. De ez elég OFF téma Kép.

Én is 'találkoztam' már a Kisfalvi doktorral, de elég felületes találkozás volt: a császárom alatt Ő asszisztált (így hívják, amit a másik doki csinál?). Ő van a mostani Kismamában is, mint ügyeletes orvos a képes szüléssztorinál.

Megyek, mert Levi berámolta a videókazettákat a járókába és ki kellene szabadítanom Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Virág, ez a Levi olyan édes csemete lehet, úgy összegyömöszölnéééém - de ezt már mondtam Kép Kép

Vera, fiiigy,
nyár végiben olvastam a mérleg kérdésről. Én jónak tartom ezt a digitálisra való ráállás témát. Ugye az tized kg-ra tudja kiírni? Vettetek már, vagy néztetek valamit?
Megértem, hogy nektek kellett a csecsemőmérleg, de asszem mi ezt meg tudjuk úszni - ha még húzzuk egy darabig, olyan súlya lesz, amit álmomban sem gondoltam volna :oPPP

Egyébként láttam, hogy most is jöttek a nyár végibe totál ősziek, ha megszületik Kisbocim, én is megpróbálok bekéredzkedni Kép Kép Kép Vagy nem jó 5 let? Kép

Jah, új hírt tudtam meg: sógornőm (kispapim nővére) 6 hetes terhes - mindjárt lesz egy unokatesónk is Kép Ez jó, mert nekem nincs tesóm, legalább lesz a rokonságban hosonló korú. - csak ők Bp-n laknak...

Pussz
Ann
annann
 
 


AnnKép

Nagyon jó ötletnek tartom hogy átgyere a babáddal a nyár végi topicbaKép Akkor legalább ott is találkozunk. Meg hova mennél egyébként? Én személy szerint minden nap olvasom a friss babákat is, tehát eléggé képben vagyok mindenkibőlKép de nekem úgy tűnik hogy ott már egy nagyon összeszokott csapat van, ráadásul nagyobb babákkal, és nekik már egészen más kérdéseik merülnek fel, mint pl. nekem. De az is igaz hogy akárki odatéved, és kérdez valamit, szinte mindenki válaszol neki, és nagyon kedvesek. De ezidáig én még nem jelentkeztem be hozzájuk, marad a nyár végi. Gyere Te is, várunk!Kép

Mérleget már egyszer néztünk a Corában, asszem olyan 6e körül volt, de nem igazán emlékszem, mert akkor még nem volt aktuális, csak én szerettem volna hogy itthon is tudjam követni mennyit is híztam a terhesség alatt. De aztán nem vettük meg végül. Én úgy tudom hogy tized pontossággal kiírja a súlyt, olyasmi mint ami a doktornőnknél van a rendelőjében.

De jó Neked hogy lesz másik kisbaba is a családbanKép Én is próbáltam a nővérem rávenni egy újabb babára, de sajna nem akarjaKép Bár én még ezt nem venném tutiraKép, mert nagyon ellágyulva nézi Bencét... Kép és az ő kislányuk már 5 éves volt a nyáron, tehát épp aktuális lenne a következő.

Virág!
Én is láttam Kisfalvit a Kismamában, ugye milyen fiatalnak tűnik a képen? Vagy ő amúgy is fiatal? Mert akkor rögtön bocsánatot is kérek tőle hogy leöregezemKép Én még csak egyszer láttam futólag.

Levi nagyon pakol, ugye? Hogy oldottátok meg hogy azért ne mindenhez férjen hozzá? Nálunk ez egy teljes lakásátrendezéssel fog járni, már előre látom... Kép

Nem tudjátok véletlenül hogy hol lehet valami klassz, gyerekszobába való puha szőnyeget kapni? Lassan szeretnék venni egyet hogy Bencikét letehessük majd a földre.
És Virág, Te biztos tudod, mit lehet egy ilyen pici babával csinálni a fejlődése érdekében? Gondolok itt mindenféle fejlesztő gyakorlatokra. Vagy még semmit? Azon kívül hogy állandóan énekelek neki, meg beszélgetünkKép Sokmindenkitől hallom hogy 3 hónaposan hasrafordult a babájuk, meg hasról hátra. Na ezért szeretnék szőnyeget venni, hogy egyáltalán legyen a babának lehetősége arra hogy szabadon hemperegjen majd ha akarKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera, sztem Kisfalvi fiatal, csak ugye a kopaszodó embereket gyakran nézik öregnek. De ezúton körözzük dr. K. születési dátumát Kép Kép Kép

Szerintem is fontos, hogy jó nagy tér legyen a gyereknek mozogni. Az sztem nem jó, ha nagyon puha (én mondjuk tanultam is, hogy az nem segíti elő a mozgásfejlődést), de ugye tél lesz, meg egyébként sem szeretném, ha felfázna, úgyhogy még én sem tudom, hogy mire tegyem le... Jönnek majd a dilammák Kép Kép Kép

Egyébként sztem pont jó, amit csinálsz vele, ha veled van és sokmindent csináltok együtt, attól fog fejlődni.
Itt ellenpéldaként gondolok azokra a babákra, akik a kiságyban, meg járókában egy kiflicsücsökkel töltik napjaikat, mert már sírni se mernek Kép - azok aztán végképp nem fejlődnek.
De pl. azt mondják, hogy azok a babák, akik pl. hordozókendőben egész nap az anyával vannak (akár természeti népeknél), azok gondolom egyrészt az anyai közelség és stimuláció miatt, másrész meg az ingergazdagság miatt jól fejlődnek.

Vera, egyébként lehet, hogy a nővéred is meg fogja kívánni, a sógornőméknél is valahogy így volt a dolog - ők még nem olyan régen vannak együtt (3/4 éve kb), de mégis "megirigyelték" a babát Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Vera!
Hát Levi nem forgott 3 hónaposan semerre Kép. Az első forgást hátról hasra a születésnapomon produkálta először (akkor 4,5 hónapos volt), aztán egy jó darabig semmi.
Ennyi idősen azzal segítesz a legjobban, ha beszélsz Bencéhez, énekelgetsz. Én színes dolgokat raktam a látóterébe (kendők, párnák, plédek stb.), illetve olyan dolgokat, amiknek van arcuk: pl. van egy színes napocskánk, aminek van szeme, szája, orra stb. Levi kedvenc nézéstémája az ágyrácsunk volt Kép. A sárga fal előtt jól mutatott a fekete ágyrácsunk. Állítólag ennyi idősen szeretik a mértani mintákat. A férjem először nem normálisnak titulált, amikor Levit úgy fektettem az ágyra, hogy nyugodtan tanulmányozhassa az ágyrács mintáját Kép. Aztán rájött, hogy tényleg tetszik a kisfickónak. Azt hiszem a bébilap.hu-n vannak fejlesztő dolgok.
A lakást nyáron kellett átrendeznünk, amikor mászni kezdett: növények fel a polcra, a konyhai ülőgarnitúra egy része a TV, videó, DVD elé, járóka a számítógép elé, hintaszék a könyvespolc elé, fürdő, konyha ajtó becsukva stb. stb. Nem egyszerű Kép.
Földre eleinte elég szerintem egy négyrét fösszehajtogatott pléd, utána meg már nem tudsz akkorát leteríteni, ami elég lenne neki Kép. Vagyis tudsz: ha az egész lakást felszőnyegezed.
A Kisfalvi dokiból én nem sokat láttam, mert be volt öltözve a műtőben. Csak amikor láttam a képet a Kismamában akkor raktam össze a teljes képet róla. De nekem egyébként is fiatalnak tűnt.

Ann!
Én azért néha értékelném, ha a gyerekem ellenne a járókában legalább 1 órát Kép.
De félre a tréfát, értem miről beszélsz.
Hordozókendő: mi nem vettünk szerencsére, mert Levi úgysem értékelte volna. Soha nem volt az a bújós baba, nem szerette ha magunkhoz szorítva vittük. A kengurut vetettem be végszükség esetén.

Na megyek, mert Levi éppen hátulról támadja a TV-t.

Pusza, Virág
virga
 
 


Sziasztok!
Csak bekukk eg ypillanatra, mára voltunk kiírva, de semmiKépKép
Délelőtt voltam bent CTG.n a szülőszobán, rendben van minden, jól érzi a babókám magát. Bár már kezdek izgulni a sulya miatt...
Gyorsan átfutottam az írásaitokat, valaki kérdezte FAzekas Zsuzsit, én jó szívvel tudom ajánlani Őt.Lehet hogy írtammár, de Ő lesz a segítségünk a szülésnél, tavaly is Vele szültünk, és teljesenmeg vagyok elégedve Vele!!!
Mi is ülök a szülőszobán ctg a pocakon, és mondja az ügyeletes szül.nő hogy akkor telefonált be Zsuzsa hogy voltam-e már ctg-n, és hogy milyen az eredmény. Őszintén jól esett...mármint hogy érdeklődikKép
most ennyi, bár imádom ahogy mozog bent--most nagyon is sokat-- azért már kibujhatnaKép

Sziasztok!!
HAjni
hajnii
 
 


Kedves Vera!
A Baross utcai Gólyahír bébiboltban nagyon jó minőségű babamérlegeket lehet kölcsönözni kedvező áron!
mercedes30
 
 


Mercedes!

Lehet hogy félreérthető voltamKép (?) de nekünk van mérlegünk itthon. Mi is kölcsönözzük, de mivel már csak naponta egyszer használjuk, éppen azon gondolkodom hogy visszaadjuk, és veszünk egy digitális személymérleget itthonra, és a napi egy méricskélést azon oldjuk meg.
De azért köszi!Kép

Vera
76vera
 


Sziasztok! Egy kis hétvégi tihanyi kirándulásból jöttem haza. Kép

Kisfalvi doki tényleg fiatal és a nők lapja forumon is csak jókat irtak róla.

A volt pelenkázó/nem volt pelenkázó kérdést feladom. Lehet, hogy 1995-ben még volt és utána nem, majd ismét vettek ujakat?
Az én szobámban a 310-ben biztos, hogy volt, de a többit nem ellenőriztem Kép
Eszembe jutott, hogy nekem mázlim volt a szoba választásnál.

Kb.12 hetes terhes voltam, amikor a rendelőben megismerkedtem egy másik kismamával aki már 14,5 hetes volt és szintén a Harsányihoz járt. A kismama orvos volt és már az orvosi egyetemen a Harsányi volt a mentora.
Hát hogyhogynem egyszerre szültünk! Ő egy kicsit később, én meg egy kicsit előbb. Mivel a másik kismama elég protekciós páciens volt , igy Ő megkapta a 2 ágyas szobát és azt kérte, hogy engem, mint ismerős kismamát tegyenek be mellé.
Lehet, hogy csak itt volt pelenkázó, meg külön fürdőszoba?

Mi volt a témája a szerdai MÁV-os előadásnak?

Én még nem voltam, de majd a következő hónaptól én is elmegyek.
Elég nehéz lesz a férjemet rábeszélni, mert bár egszer végig csinálta velem de nem birja töményen ezt a témát.
fiona
23
fiona
 
 


Vera, szonyeg helyett habtapilap. minden nagyobb bababoltban kaphato. kb 30x30x1.5 cm -s szines laticer szeru lapok kb 3e Ft. 10db van egy csomagban es ossze lehet rakni, kesobb "hazikot" is lehet belole epiteni.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Köszi a tippetKép épp tegnap néztem ilyet, azt hiszem ez tényleg jó megoldás. Nagyon aranyos, és hosszútávon is megériKép azt hiszem ennél maradunk!

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok lányok!
1. Harsányinak pénz: nekem a 32. heti UH-t csinálta, szó nélkül felvette a kazettára, amit vittem, és minden kérdésemre válaszolt, valamint megnézte a nemét is. Mindezt ingyen. Igaz, magától nem mondott volna semmit, de Mészáros doki se, aki a másik UH-s, ők ketten nagyon gyakorlottak. Igaz, mikor kérdeztem, hogy a 2400 g elég-e ebben a korban, azt mondta, hogy "több is mint aminek örülni lehet", jó nagy gyerek lesz. Ez után két napig szedtem össze magam, hogy akkor hogy fogom megszülni... Viszont előtte voltunk 3D UH-n, és az adatkat kiküldtük egy svéd ismerős nőgyógyásznak, aki biometriai becsléseket is csinál. Szerinte Harsányi sokkal pontosabban mért... Szóval jó kommunikációs technika kell hozzájuk, és akkor minden rendben van, ha Te magad kedves vagy, és érdeklődő, ők is felengednek. Nem kell besz..niKép
2. Pelenkázó: a folyosó elején levő szobákban van, ahová általában a császáros mamik kerülnek, ezek a 31x-es szobák. A 303-ban még a múlt héten sem volt.KépSzóval nem csoda, ha valamelyikőtök nem láttaKép.
Én vettem eldobható pelenkázó alátétet a biztonság kedvéért, 50 ft/db. (Magam alá is ezt vettem az ágyban, hátha elfolyik a magzagtvíz). Egy sima fólia és vatta van rádolgozva, nagyon praktikus, már egy csomó vendéggyereket is pelenkáztak rajtuk nálunk.
Hajni, én is akkor voltam CTG-n, csak délután! Mi 19-ére vagyunk kiírva. Van még mindenórás köztünk? Hátha találkozunk bent. Igaz, apja a szombati után megbeszélte vele, hogy okt. 23-án kéne szülnünk, (ami az ő szülinapjaKép), és képzeljétek, vissza feljebb jött a gyerek! Remélem, hogy ilyen szógfogadó maradKép
Angi
artumicu
 
 


A habtapilapokkal vigyázzatok, az én fiam rágcsálta, és le tudott harapni belőle Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Fiona,

most a professzor tartotta az előadást és a szülés közbeni fájdalomcsillapításról valamint a gyerekágyas időszakról beszélt. Nagyon szemléletesen magyarázott :-), a szülési fájdalmakat illusztrálandó például alhasára szorított kézzel, kétrét görnyedve nyögött... úgy tűnt, egyébként is jó humora van.

Mormi
mormi
 
 


Nekem az maradt emlékezetes, amikor korábban egyszer szinte elpantomimezte, hogy jön ki bébi. Viszont a sok előadásból a gyermekágyas mindig kimaradt, mostmár nem mertem egyedül elindullni ráKép.
Mormi, légyszi írd meg a főbb gondolatokat! Szerintem másokat is érdekelne.
Köszi
Angi
artumicu
 
 


Köszi Mormi.
És mit mondtak a fájdalom csillapitásról? Anno 8 évvel ezelőtt kifejezetten ellenezték és csak vészhelyzetben szerették alkalmazni.
Lehet, hogy valami light-os fájdalomcsillapitásra én is beneveznék, de csak a legrosszabb tágulásos részénél.

Angelika!
Köszi a felhomályositást a pelenkázó kérdésről.
És hol vetted azt az alátétet? Én még nem láttam ilyet.
fiona
fiona
 
 


Gregersen pelenkabázis. Info: http://www.diaper.hu/
artumicu
 
 


Sziasztok Kép

Hajnii, valami újság??? Kép Kép Kép

Mormi, és a gyerekágyról mit mondtak? meg egyáltalán Kép Mit szólnál, ha megtartanád nekünk az előadást? Kép Kép Kép ugye, Angi? Kár hogy nem mentem el, de ahogy kiborultam a doki után, már csak haza akartam jönni!

Az a pelekázó lap jó 5let, asszem az örökölt dolgok között van egy ilyen lap, csak nem szedtem ki, mivel nem kell. De milyen jó, hogy mondtad, Angi. Kép Vagyis nekem nem eldobható, hanem ilyen vízhatlan, puha összehajtható izéé Kép Uti pelekázó alj, vagy mittoménmi KépKépKép

Timikém, nagyon el vagy tűnve, mizu???

Én tegnap óta nagy erőkkel festem a szavannát Kép - no persze KisPapim segítségével (ha épp nem dolgozik) Meg most épp jóslófájok persze, de elvagyunk még egy darabig! Kép Mostmár bármikor jöhet, de persze még nem fog Kép Pedig már tényleg nagyon kis helye van, ő meg egészen nagy! Kép

No megyek is, mert ki tudja, mikorra leszünk készen!
Pusszancs
Ann 37+5
annann
 
 


AnnAnn
Elmentem a Praktikerbe, ahogy tanácsoltad, parafát nézni. Erre ma zárva volt leltár miatt! Kép Kép Kép
Jó szavannázást müvészkék!
fiona
 
 


Bassssszus, Fiona, nincs szerencséd Kép Kép Kép Remélem, legközelebb sikerül! melyikben voltál, a Mester utcaiban? Mi anno a M3 mellettiben vettük, de sztem ua a válszték - vagy mégsem?

Az állatok készen vannak Kép Holnap jön a háttér!
Ma épp azon filoztam, hogy mi lenne, ha KisBocim pont akkor akarna kibújni, amikor leteszem az ecsetet az utsó vonás után! Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Igyekszem összeszedni a gondolatokat, már kikérdeztem a páromat és az egyik sorstársnőmet is, holnap megfogalmazom és bekopizom, jó? Biztos nem lesz olyan szemléletes, mint a prof előadása, sem pedig olyan részletes, de gey vázlatos kivonatot igyekszem produkálni.

Mormi
mormi
 
 


azaz egy, csak már gépelni se tudok
mormi
 
 


Sziasztok!

AnnAnn..reggel 8kor inditják, burokrepesztéssel.... gondoljatok kicsit rámKép))

sziasztok
HAjni
hajnii
 
 


Már gondolunk is rád, Hajni.
Hajrá hajrá!

AnnAnn!
Szerintem kisbocid direkt megvárja, hogy befejezzétek a szavannát és csak utána jön ki. (nem minthogyha a szavanna nélkül nem lenne tuti helye Kép Kép Kép
Szóval ha siettek.....

Milyen festéket használtok?
Fiona
23+1
fiona
 
 


Sziasztok!

Angi Te nem a TVK-n dolgoztál?
Ha igen, akkor mi ismerjük egymást :-)
(Búcsú-val, azaz Búcsúnéval kezdődik a nevem).

Amúgy én itt kakukktojás vagyok, mert én nem a MÁV-ban szültem. Csak Hajnii miatt néztem be ide, mert már én is várom, a fejleményeket vele kapcsolatban.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Kedves Ann,

Köszi az együttérzést, úgy tűnik, anyukám finanszírozásában tudunk dokibácsinak juttatni pénzmagot szülésileg, de ő is "csak" 20.000,- Ft-ot tud adni - uszkve 10 napig dolgozik ezért Kép .
Nem merem kérdezgetni a dokit ugyanis, hogy hajlandó-e engedményeket tenni, kihagyni sem szeretném, mert úgy érzem, azután kereshetnék másikat, és kedvelem is, na. Kép Ma megyünk és jól megnézi a kisfiunkat, aki lassan 33 hetes pocaklakó lesz. Köszönöm még egyszer a kedves szavakat!
Mindenkinek jó pocakosodást!

Mamka
Mamka
 


Angi megnéztem a profilodat és igen, ismerjük egymást :-))))

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Hajrááá Hajniiii - remélem, még nem maradtam le a drukkban!!! Kép Kép Kép Bár azóta sztem babázol, dejó!!! Kép Kép Kép

Mamka, így is minden ok lesz, nyugi Kép Kép Kép De jó neked, hogy ma láthatod Kép
Mi holnap megyünk, de sztem már csak CTG lesz Kép

Megyek naplementét festeni!
PUssz
Ann 37+6
annann
 
 


Sziasztok :-)

Hajnii Zorkája ma dél - 1/2 1 körül megszületett, most tudtam meg a chat-en.
Még csak annyit tudunk, hogy 4100 gr, a centire még most teszünk fogadásokat :-)

Addig is:
NAGY-NAGY GRATULA HAJNI ÉS ZORKA :-)))

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Hajnii!KépKép
Gratulálok a kis Zorkához, és nagyon sok boldogságot kívánok nektekKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?