Új privát üzeneted érkezett!

Bandika,
pont egyszerre! :lol:

Pompi,
nem írtad a méreckedést, mi volt?

Lányok, egy körkérdés: február 6-án jött meg először, azóta se. Ez normális? És tök sokszor fáj a hasam, már arra gondolok, hogy lehet, hogy cisztám van, vagy ilyesmi... Mikorra áll be a ciklus általában?
20140901102739
 
 


Ja, Pablosky a cipő és nem Pablovsky. :oops:
Így már találtam. :D

Next árak: amiket én hozattam kintről, azok kb. 50-70%-kal voltak drágábbak itthon.

Kép
bandika
 
 


Hajni,
Teszteltél? Én még csak április elején várom (illetve nem várom) a második ciklust

Kép
bandika
 
 

 
 

Bandika,
még vagy két hete. De amennyit mi együtt vagyunk, abból nem lesz baba! Meg a kisfickók miatt is esélytelen...
20140901102739
 
 


Hajni még nem tom, megyünk-e, ez nekem oly távoli időpont még :oops: , mensi:simán lehet, hogy még fel van borulva...nekem 4 hetesen jött meg, azóta 25-35 naponta össze-vissza ( ja és tudni kell, nekem 5 havonta volt az átlag, így én speciel ennek az összevisszaságnak is örülök)
Vendég
 


Lafead!
Nem értem hogy mi az hogy mi az hogy Újpest? Mi Újpesten lakunk. :) Vagy ti is itt laktok?

Hajni!
Nekem pont december 6-án jött meg először utána viszonyag nekem hamar két hét múlva megint és utána megint aztán azóta beálltam legalábbis most azt gondolom. Mind mennyiségre mind napokra. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,igen,ti is újpest,mi is újpest!ott lakunk...csak ha ölemben a gyerek,keveset írok és azt is hibásan :oops:
Vendég
 


Hajni
Tök normális! Nekem decemberben volt először (Mikuláskor :D ) Azóta volt 5 és fél hét meg 3 és fél is

Itt aztán tombol a next-mánia :D

Nem is írtam, hogy én is kértem időpontot a Kaáliba, áprilisban megyünk Zalán bemutatására és fagyibabás konzultációra. Harcikával beszéltem, szerinte aztért a szopi után pár hónap kell....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszi a mensis hozzászólásokat, pár órája meggyött... :o :lol:

Emma,
április? :o aztaaa! :D Meg még fagyijaitok is vannak?! :o Mennyi?
20140901102739
 
 


Emma! :)
Nekem Krizsa doki azt mondta, hogy szopi után 3 hónap szünet kell. Nekünk is vannak fagyik (9 kis drága :) ), de azt mondta, ha eldöntöttük, hogy menni akarunk, akkor jelentkezzünk be lombikra is, mivel hosszú a várólista, legfeljebb ha sikerül a fagyis, akkor lemondjuk a lombikot, de ha netán mégsem, akkor meg nyerünk egy kis időt. :wink: :) Még nem jelentkeztünk be, mivel nálunk még nagyon megy a szopi.

Kép Kép
kismokus
 
 


Jaj, félreértettetek! Csak őszre tervezzük, csak most bemegyek, mert van egy csomó kérdésem. 4en várnak ránk :D
Kismókus
nagyon klassz, hogy 9en vannak!
Nálunk is megy a szopi, ezért nem lehet még nagyon tervezgetni. Én is úgy gondoltam, hogy jövő január körülre bejelentkezem lombikra is, ha - ne adj Isten - úgy alakulna

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lafead!
Írtam püt. :)

Emma!
NEkem is pont akkor jött meg először mikor neked szülés után. Csak velem kedvesebb volt a sors hogy 11 hónapot hagyott mikulás nélkül. :)

Nektek hányadik lombik sikerült?

Nekünk soha nemvoltak fagyik szép teljesítmény hogy még az is van. Remélem valamelyikből lesz kistesó és akkor végülis ikreid lesznek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
ez tök jó:különböző korú ikrek! :lol: Ebbe még így bele sem gondoltam,mert sajnos nekünk sem voltak fagyik.

Emma,Kismokus,
Hajrá!

Emma,ez a bababemutatás tök jó dolog,Győrben sosem láttam ilyet,"csak"rengeteg fényképet!

Olyan izgi,hogy egyre többen mentek tesóért!Akkor megint olvashatom a K.párok fórumát! :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni,
aranyos vagy, hogy kérdezed, de mi nem megyünk. Úgy érzem, még túl picik a gyerekek hozzá. Nélkülük meg végképp nem :D

Orsi,
felhívtam őket, küldtek egy kérdőívet kitöltésre, az alapján majd hívnak, megnézik őket, terápiát javasolnak, ha kell. DE, csak júniusra van időpont. Mondtam, hogy az nekem rég késő, úgy semmi értelme. Azt mondták, ez esetben megpróbálják előbbre hozni. Hát, nem tudom, szerintem mire oda kerülnénk, már rég emelik a fejüket hason.

KépKép
lili73
 
 


lili73 írta:Hát, nem tudom, szerintem mire oda kerülnénk, már rég emelik a fejüket hason.

OK, de ha megkésett amozgásfelődésük, akkor lesz más probléma, mert akkor 6 hósak lesznek, amikor lehet, hogy olyat nem csinálnak, amit 6 hósan már "illene".

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma, Kismóki,
mázlisták! :lol:

Láttátok a House-t? És tényleg volt ilyen igaziból is, hogy egy méhen belüli műtétnél a magzat kinyúlt és megfogta az orvos kezét! Annyira durva és tök megható...!
20140901102739
 
 


OK, de ha megkésett amozgásfelődésük, akkor lesz más probléma, mert akkor 6 hósak lesznek, amikor lehet, hogy olyat nem csinálnak, amit 6 hósan már "illene".

persze, persze, biztos így is van, de ha most van egy probléma, azt most kéne orvosolni. Egyébként meg most nagyon nyüstölöm szegényeket, megy a szekatúra. Közben megszakad a szívem, de mit csináljak... Sokat teszem őket hasra. Van, hogy egész jól bírják, van hogy sírnak szegénykéim. De azért erőlködnek, azt látom rajtuk.

KépKép
lili73
 
 


hajni,
köszi a Zérdeklődést! :D
Szinte semmit nem nőttek, Bencsi 1 cm-t nőtt és kb. fél kg-t hízott (76 cm és 11,92 kg), Norina 70 cm és 7800 gr (20 gr-ot hízott).

Norinának tegnap vettem két gyönyörű cipőcskét a MiniManóban, méret: 3-6 hós. :)

Mensi: én egy hónapja ugyanúgy halálra izgultam magam, mert kimaradt egy, már majdnem bejelentkeztem a nőgyogyihoz, én is már rosszul voltam, hogy ciszta vagy valami ronda dolog... aztán hipp-hopp egyszercsak megjött. Pedig már azt is átgondoltam, hogy mi van, ha terhes vagyok... tesztet is csináltam egyik hajnalban... :roll:

Hú, Bencsi mostanában olyan rosszul alszik! Éjjel többször át kell menni hozzá, mert forog és sírdogál, néha ki is kell venni, mert csak úgy nyugszik meg... nemtom mi van már szegénykémmel... pedig olyan jó alvó volt! A pattik elmúltak! Persze most rettegni fogok minden szuritól...! :o

KépKép
pompomlány
 
 


Sült krumplit lehet már nekik adni 10 hósan? (persze só nélkül)

C.né :P

KépKép
pompomlány
 
 


Lili

nekem azt mondta a dévényes csaj, hogy hiába erőltettem a hason fekvést, ha az agy nem küld üzenetet.
nálunk a legelső kezelés után gyönyörűen tartotta Olivér a fejét.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
de jó, hogy ezt írod, akkor nem viszem azért túlzásba a dolgot. Csak idegesít, hogy nem tudunk azonnal lépni, mert olyan túlterhelt ez a központ. Valaki a másik topicon ajánlotta a Gézengúz alapítványt. Vagy jelentkezzek be máshova? Mit tudtok ajánlani?

KépKép
lili73
 
 


pompomlány írta:Sült krumplit lehet már nekik adni 10 hósan? (persze só nélkül)

persze, én isadok Lilinek azt elrágcsálja.
Pürét is csinálhatsz csak margarinnal tej nélkül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,

Boldog névnapot kívánok!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lili

magánorvoshoz nem tudsz bejelentkezni?

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni, boldogságos boldog névnapot!!!!!!!!!!!

Egy-két kép:

Mikulás hozott engem, látszik is.:
Kép

Most akkor manó vagyok vagy Mikulás?
Kép

Jimmy-kutya odáig van értem....
Kép
Kép

Így jó dolgozni, röhögök közben:
Kép
Vendég
 


lili73 írta:Vagy jelentkezzek be máshova? Mit tudtok ajánlani?

www.bhrg.hu
ca. 2 héten belül van időpontuk, ha nagyon szépen kéred.
3 hótól lehet oda menni, ugyanaz a szenzomotoros fejlesztést csinálják, mint a korai fejlesztő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzsi73 írta:Lili

magánorvoshoz nem tudsz bejelentkezni?

minden ilyen fejlesztő kp. magán a pető intézetet kivéve.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya,
köszi!
Azt is tudod, h ilyenkor, ha egy 3 menetes oltásnál 2. alkalommal kijön az allergia, akkor mi lesz a 3. szériával (2 éves kor után kell)? Beadják majd szerinted?

KépKép
pompomlány
 
 


icsilya,
köszi!
Azt is tudod, h ilyenkor, ha egy 3 menetes oltásnál 2. alkalommal kijön az allergia, akkor mi lesz a 3. szériával (2 éves kor után kell)? Beadják majd szerinted?

az allergiák nagyon nagy része (pl. a méhcsípés is ilyen) a 2. találka után jön ki. (tehát nem az első csípésnél kap az ember fulladásos sokkot, hanem a második után)
én úgy gondolom, hogy kockázatos lenne a 3. oltás, de szerintem erről szakvéleményt allergológustól kellene kérni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anda, Lafi,
köszönöm! :D

LAfi,
az első kép nagyon állat! :D (persze a többi is.... :D ) Te vagy ez az ügyes kötögető?

Lányok, a halat miért csak 12 hótól írja a táblázat? :?:
20140901102739
 
 


Hajni,anyukám csinál ilyeneket..........én..........izé..........még főzni sm tudok. :oops:
Vendég
 


Hajni

boldog névnapot.
Üvegeset adhatsz hamarabb is, abban tuti nincs szálka.

Kép
zsuzsi73
 
 


hajni777 írta:Lányok, a halat miért csak 12 hótól írja a táblázat? :?:

mert allergén. én 2 év alatt semmi tengerit nem adok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi
nagyon helyes a babád, szuper képek!

Zalánom szerencsére meggyógyult, és visszatért az étvágya :D Jó, is mert fogyott a kis drágaság. Sőt, most úgy tűnik az 1 zöldség + 1 gyümi + 4 szopi nem is elég. Szerintetek főzit vagy gyümölcsöt adjak kettőt? vagy vmi jogjurtos dolgot? vagy tejpépet?

Kép
Kép
emma1976
 
 


És folyami halat, ami a hazai vizekben van pl. ponty, süllő...?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:És folyami halat, ami a hazai vizekben van pl. ponty, süllő...?

én semmifélét nem adtam, de biztos van más, aki máshogy áll ehhez.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok!

nem olvastam vissza, csak gyors helyzetjelentés.
kicsit sűrű volt a program, mert elsősegély is volt, de az más meg van, a szabadidőmben nyomatom a teszteket, már jól összeis vagyok keveredve, jobbkézszabály, egyenrangú út, kanyarodási szabály.... már azt sem tudom melyik a jobb kezem :)
elég parás alkat vagyok. Az elsőseg vizsgára is elmentem ma igazolvány nélkül. csak kicsit pánikoltam :) . Szerencsére az autós iskola irodájában tartották, és a szerződésen volt fénykép, így levizsgázhattam.
3-án lesz a kresz, utánna már visszakapcsolódom közétek!

közben a Maja meg elkezdett járni! :D :D Nagyon édes. Még többször seggre esik, de a karámban elég biztonságban érzi magát, így többször neki indul egyedül. Vagy ami nagyon mókás, hogy belekapaszkodik valamibe és úgy megy, az mindegy, hogy egy zokni van a kezében, vagy egy vele egymagasságú plüss cucc... :) amibe kapaszkodhat azzal megy. :)
Gajusz még oldalazva a karám mentén totyog, és mászik, lehetőleg az ellenkező irányba, mint ahol éppen Majával sétálunk. Szóval most éppen a ketté-háromfelé szakadás esete áll fenn.

mostmár motyorognak is. baba, mamma, appppá és sikongatás megy.
Kajával is elégjól belehúztunk, már konkrét rizottókat esznek. nem kell turmixolni. és hihetetlen mód eszik. nem kell könyörögni, hogy nyissák a szájjukat... :)

na, hirtelen ennyi, túl leszek a kreszen és visszatérek az élők közé.

katyerina
 
 


icsilya írta:mert allergén. én 2 év alatt semmi tengerit nem adok.

Kukoricát sem? :wink:

wish
 
 


Mostanában gyakran van, hogy csak ilyenkor tudom lenyomni, persze reggel kel ugyanúgy! :?

Orsi,
egy éves kora előtt Olivér biztos, hogy nem eszik se halat, se tejes, se gluténes dolgot. Ha eddig kibírta, még ezt a pár hetet is ki fogja. Csak a tesóm ma adott neki, meg az unokatesóm is ad már egy jó ideje. Én is az allergiára gondoltam, csak azt nem tudtam, hogy ez átfogóan érvényes az összes halra, vagy hogy is van ez... :roll:

Zsuzsi,
köszike! :D

Emma,
Olivér 3x vagy 4x eszik egy nap üvegest, de tök változó, hogy mennyi a főzi és mennyi a gyümi. Szerintem nincs nagy jelentősége. Én tejes cuccot még nem adok neki. Tejpépet se, de pl. reggelire sinlacot kap gyümivel. Vagy épp uzsonnára. Szerintem HA tejpépet adhatsz neki, ha nem akarsz sinlac-ot, és ez lehet egy főétkezés is. :D

Katyerina,
elképesztő ügyesek a lányaid! Garatu a maihoz, drukk a többi vizsgához! Szorgalmas vagy, az tuti! :D Meg hogy még azt is megállod, hogy nem olvasgatsz...! :lol:
20140901102739
 
 


wish írta:Kukoricát sem? :wink:

:lol: :lol: :twisted: :twisted:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:egy éves kora előtt Olivér biztos, hogy nem eszik se halat, se tejes, se gluténes dolgot.

értem :)
én ennyire nem vagyok azért szigorú :)

most épp a banánnal harcolok épp saját magamon belül... de még mindig nemtudom, mit kéne tenni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

mármint banánt neked vagy Lilinek?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:neked vagy Lilinek?

utóbbi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Méééééé'?
20140901102739
 
 


ezt most komolyan kérdezed???

utóérlelt, van benne egy csomó vegyszer, Lili is atópiás, semmi délit nem adok 1 év alatt
szóval inkább nem

a gond, hogy kinézi a kezemből, és mivel csak olyat eszik, amit meg tud fogni, ezt lehet megenné

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jójó igaz, de van, aki ezt vezeti be elsőként, és már 2-3 hótól adja. Szerintem inkább azt rágja, mint a sült krumplit...
20140901102739
 
 


hajni777 írta:jójó igaz, de van, aki ezt vezeti be elsőként, és már 2-3 hótól adja. Szerintem inkább azt rágja, mint a sült krumplit...

mi abajod a sült krumplival???
abban krumpli van, ua, amit te adsz neki, csak sült és nem főtt... nem értem.

persze, van aki meg 6 hósan tejet ad. én nem :wink:
én eg adok kekszet, amit te nem

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A sült krumpli azé' nem mondható egészségesnek, míg a banánban van egy csomó vitamin. Igaz, hogy mindkettő tökre hízlal, de én akkor is a banánt választom. Bár O. is tuti odalesz majd a sült krumpliért, mint minden gyerek, de ha már most azt szoktatom meg vele, akkor esélyem se lesz, hogy ne azt akarjon majd mindig enni. A vonalaira meg nekem kell vigyáznom... :wink:
20140901102739
 
 


továbbra sem vágom...

a főtt krumpli a krumpli meg víz meg tűzhely
a sült krumpli meg krumli meg sütő meg meleg

még az összetételük is csont ugyanaz.

hol a különbség????

(igen a banánban van egy csomó kálium, ami két ismerősöm gyerekénél is túl magas káliumszintet okozott, pedg nem napi rendszerességgel kapták)

de mondjuk nem vagy vagy alapon megy a dolog, te is adsz krumplis főzit meg gyümölcsöt is.

a félreértés kevéért azért leírnom, hogy a sült krumpli az nem az olajban sült sózott mcdonald's krumpli....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jaa, a bajom az a mekis-félével van, nekem az a sült krumpli. Magával a krumplival jóban vagyok. Nekem meg olyan ismerősöm van, akinek a meleg ebéd az énféle ismert sült krumpli jól megsózva, mert a kislánya úgy szereti. Minden ebédre azt kap. Persze a kislány már tényleg azt és úgy szereti, és megveti a gyümölcsöt, mert sose kapott, mert ugye azt nem is szerethette.
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: