Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hű, alig győztem a tegnapot és a mai napot visszaolvasni. :-)

Most csak gyorsan annyit, hogy KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!
Most mennem kell , mert elutazunk a szüleimhez és az anyósom jön kutyát etetni, úgyhogy puccba kell vágnom a lakást, nehogy szó érje a ház elejét. :lol:

Még annyit, hogy tegnap voltam laborban és szerencsére a fehérvérsejtek kiírtódtak a vizeletemből. :lol:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


az a baj, hogy szenhidrat mindenben van, illetve nem a husokban nincs , vagy alig.
es minden ami alapelelmiszer, kenyer, rizs, krumpli, teszta, magas a szenhidrat. A masik meg, hogy cukor is mindenben van. Minde termek amit a boltban vesz az ember- ha csak nem kulon cukorbetegeknek van- tartalmaz cukrot. Hogy egyen igy az ember joizuen. Mert jo nem eszem csokit, meg fagyit, meg sutit,, de nehogy mar ne egyek egy csalamadat, vagy egy rakottkrumlpt, vagy akar egy jo adag gyumolcssalatat. Ah nekem ez annyira nonszensz ez a dieta. eleinte tok tartottam, nem is volt gond, de most mar nem tudom csillapitani az ehsemgem egy repaval, vagy almaval, meg vizzel.
A kenyere tesztara figyelek, a tobbi meg alakul. Hat talan a jovo heti eredmenyem utan mar nem leszek laza ennyire.
Az is igaz ugyan, hogy meg mindig jobb ha kiderul, es kezelik, mintha allandosul es errol szol a hatralevo eletem, esetleg a gyermekeme is.
Csak hat ugy beterveztem, hogy ugyan nem novesztemmagam direktben, de lazabb engedekenyebb leszek magammal szemben ezekben a honapokban, erre tessek.
Bar ugy egesz oszinten meg semmi sem tortent ugy ebben a terhessegben ahogy en azt megalmodtam.
de felre ne ertsetek! Nem banom, egeszseges legyen a picur! Es ez mindent meger! Meg akar koplalok is!


Koszonom az infot a jogarol. Akkor ha megvan az igazolas a dokitol folhivom a szamot. Az mar megvan mikor uh-n voltunk felirtam.

Elso szamu kalacs nem lett nagy szam, ez a sima mazsolas, de hat a kilogo mazsolak elegtek.
A toltottnek meg csak a tesztaja vn meg.
Hozom a receptet .
Vendég
 


Kismó!

Ja, hogy ez a vizsgálat Uh :oops: Nem baj, legalább most már ezt is tudom :-) Én diabetikus kenyeret vettem ilyen csomagolt barna de ezt is csak húsvét miatt, mert a hagyományos sonka, tojás kajához azért jó lenne valami kenyér félét enni. Meg puffasztott búzát eszem a joghurthoz. Tudom, hogy valamennyi szénhidrátot így is fogyasztok, de amennyire lehet 100%-osan kerülöm a kimondottan szénhidrát bombának tartott kajákat (tésztát, üdítők, édességek, sütik). Hát azért jobb lenne még is az uzsokiban szülni, nem?

Olvastam Anyjuk sütéséről ... hát a nyál összefut a számban annyira ennék egy jó sütit, vagy muffint, kalácsot ... de sajnos most ezeket hanyagolnunk kell.

Gabi!
Még az is lehet, hogy a baba megvárja az áprilist :-)) Az én barátnőm is folyton azt mondta, hogy mindjárt megszülők, meg mindenórás vagyok ... stb. Aztán a kiírt időpont után majdnem egy héttel később szült :-))) Egyébként apás szülést terveztek?

Tényleg lányok a ti párotok hogyan áll a kérdéshez? Az enyém ki nem hagyná :-))

Timi

Kép
manati
 
 

 
 

Husveti toltott kalacs:
a tesztahoz:1dl tej
3dkg eleszto
40dkg finomliszt
1kk so
1 tojas
6dkg margarin
4dkg cukor
1 citrom reszelt hejja
Ezekbol szokasos modon kemeny kelttesztat keszitunk es 40 percre langyos helyen pihentetjuk.
Kozben, toltelekek
1. narancstoltelek: 1 nagy narancsot megmosunk es nagyon vekonyan meghamozunk, ezt a hejjay egy pici labosban 10 dkg cukorral es kis vizzel puhara fozzuk, lecsopogtetjuk, majd ledaraljuk, vagy aprora vagjuk.
2.maktoltelek: 10 dkg makot elkeverek 1 ek mazsolaval es izles szerint porcukorral, citrommhejjal izesitheto majd leforrazzuk 1 dl tejjel.
3. diotoltelek: ahogy a maktolteleket keszitjuk ugyan ugy

Megkelt tesztat 3 reszre osztjuk, mindegyiket hosszukasra nyujtjuk, es mindegyik kozepere egy fele tolteleket teszunk. Mindeggyiket finoman megsodorjuk, majd osszefonjuk oket.
Akar egyenesen, akar koszorut formazva helyezhetjuk a sutolapra, tetejet felvert tojassal megkenjuk- hogy csillogjon, majd elomelegitett sutoben, kozepes langon kb 40 percig sutjuk.
de szerintem ez sutofuggo, erdemes mar korabban menezni.


sok szerencset ha valaki kiprobalja. az eredmenyrol meg en sem tudok beszamolni.

viszont kesz a csaladnak a kis egeszsegtel:)
ha ma is megy a feltoltes felteszem az alufolias dolgok tojasok

Es mindenkinek BOLDOG HUSVETOT! Kép
Vendég
 


Manati: hát igen, én nagyon szeretném, ha az uzsokiban szülhetnék... ott is fogunk, a diétával karbantartjuk a cukronkat! :wink:
Holnap egész nap mérni fogom a cukrom, mert anyukám hozott egy cukormérőt, szóval kiderül, hogy hat a diéta. Kicsit izgulok azért, hogy bírom magam szúrkálni... :roll: :shock:

Hmm anyjuk ezek a jó kis receptek... Nagyon guszta ez az egészségtál is... Már éhes is vagyok, pedig legközelebb már csak 4-kor ehetek, és akkor max 1 alma 2 korpovit keksz. :roll:
kismó
 
 


Sziasztok!

Már több km-nyi lemaradásom van a hsz-ek olvasásában, s egyelőre esélyem sincs rá, hogy pótoljam, ugyanis holnap lakásavatóra megyünk egyik barinőmhöz, majd Húsvétra leutazunk férjem szüleihez :arrow: így ma még kell sütnöm sütiket a bulira + nem ártana elkezdenem pakolászni az utazás miatt :roll:

Ezért csak beköszönök, és önzőzök kicsit :arrow: írok magunkról:

Szerdán voltam UH-n és megvolt az 1. NST-m is, ill most vette le a doki a streptokokus /vagy hogy kell leírni/ mintát is. Egyébként mindent rendben talált a doki :P

Találkoztam Vikcsivel és Andakával is :lol: :lol: :lol: Ennek nagyon örültem :wink: Remélem jövő hét szerdán is jön valaki, én 9.30-ra megyek NST-re.

Hú Anyjuk!

Ez a kalács reci nagyon jól hangzik! Kár, hogy (mint a topik lustája :wink: ) lusta vagyok az ilyen "macerás" sütikhez :oops: :oops: :oops: De én is minden húsvétkor csinálok ilyen "egészségtálat" , sokféle zöldséggel, sajjtal, sonkával, meg tojással.

Diétázó Csajoknak kitartás! Veletek érzek, nekem ez nagyon nehezen menne, minden tiszteletem azoknak, akik végigcsinálják!

Na, most megyek is sütizni, és nem ígérem, hogy ma még visszatérek (eddig még sosem sikerült betartanom :( :oops: ) , de azért majd próbálkozok!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, ezek az előbb lemaradtak:

Mariann!

NST-re a köv. számon kell bejelentkezni:251-7333/1299 m.

Manati!

Nagyon szép a kislányotok! Olyan édes, ahogy nagy nyugisan alszik!
És milyen pici a pocid :shock: már nem is emlékszem arra, hogy nekem volt-e egyáltalán ilyen :roll: :wink: Nagyon csini vagy, gondolom alig híztál valamit!

Anyjuk!


Sztem te is nagyon csini vagy, én egyáltalán nem látom azt az általad említett problémás hátsót :shock: pedig nagyon kerestem ám!

Ja, ha nem gond felraknád a muffin recit is? Úgy gondolom ott a hozzávalókat csak össze kell kevernem...na, az ilyen sütik a nyerők nálam :oops: :wink:

Most tényleg lépek...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


benettke: igen a muffin a leghalasabb sutifajta, mindent fogsz es osszekeversz: szoval ehhez a muffinhoz kell 1/3 bogre tej, 1/4 bogre tejfol, 1 tojas, 2 ek olaj, ezeket osszekeverni, bele 1 bogre liszt, sutopor( en felet szoktam csak), so, ha birod 2 kk foghagyma aprora vagva, 1/4 bogre aprora vagott snidling( ujjhagyma zoldjet raktam bele) , 1/4bogre sonka vagy szalonna aprora vagva, es 1/2 bogre reszelt sajt.
Ennyi!
Iszonyat gyorsan megvan, konnyu es finom!
JA, es koszonom a nyugtatast az altalam emlegetett orias hatsommal kapcsoltaban. Sajna mindig is gondjaim voltak vele, de most aztan tenyleg nott is. Na de majd letornazom, amikor mar lehet.


A kalacs is jo let, bar a narancstoltelek nem jott ossze, kandirozott narancshejj lett inkabb belole, igy a harmadik fonat lekvaros. es tok szepen egyben maradt.
HAt az ilyen maceras sutikban csak azt nem szeretem, hogy en dolgozok vele egy csomot, es utana sec perc alatt elfogy. Igaz ez a dicsseret legjobb formaja:)

apas szules: nem volt kerdes, en nem kertem tole, vagy celozgattam hogy szeretnem, kezdettol fogva ugy van vele, hogy ott lesz, es ez mar most nagy biztonsagot ad szamomra!

Azt hiszem en lassan elkezdem az esti "ritualet", megyek a viz ala, es beesek az agyba.
Azert babo igen nemtetszeset fejezi ki az egesznapos konyhaunderkedesem miatt, mindenutt szur es nyom, es faj.... Csak muljon el hamar! Remelem! Mindig remalom, hogy ugye nem kell szaladni a korhazba. Foleg mikor elutazunk.
A varosomban nincs szuleszet, igy ha barmi van nem olyan hamar jutok ellatashoz.
Asszem jobb ha nem is gondolok ilyenre.

Mindenkinek jo ejt es a lehetosegekhez merten nyugodalmas almokat!
Vendég
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kép

Bocsi, de csak ennyire futotta a mai visszajövetelemből... :oops:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!


Kép Bence és a Húsvét


Kép Én és a pocakom

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Én is csak beköszönni jöttem. Mindenkinek nagyon boldog húsvétot kívánok.

Benettke!

Köszönöm a baba dicséretét :-) Nagyon jól esett. Nem híztam nagyon sokat, próbálkozom magam visszafogni :-) Most fogytam is a diéta miatt :roll:

Kismó!

Nem irigyellek, a szúrkálás miatt. Remélem azért nem kell sokáig csinálnod. Én most a kedd miatt izgulok, mert megyek megint vérvételre az uzsokiba (diabetológiára). Nagyon kiváncsi leszek, hogy ez miként fog sikerülni :oops:

Gabi!

Nagyon édes a kisfiad :-) És nagyon jól nézel ki ... :) Szerintem te sem híztál sokat, ugye?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


bódog nyulat

Kép
nyafi
 
 


Kellemes Húsvétot Mindeninek!!!

Kép
trimi2003
 
 


mi!!! Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi!

Húú de boldog Abigél :-)) Látszik hogy kiegyensúlyozot kisbébi :-)

Képzeljétek lányok a barátnőm aki ma 35 hetes volt, a héten lenne csak 36; ma megszült ... a pici fiú 2400 grammal és 49 cm-el született. Csak sajnos kicsit előbb. Most jól beparáztam, hogy nem igazán ücsöröghetek az ülőgomóimon, hogy nekem van időm. Nagyon azon a véleményen vagyok, hogy legalább 10 héttel előbb már jó ha meg van minden, mert a szülés időpontját annyi minden befolyásolhatja.

Ráadásul idáig azon elhatározáson voltam, hogy a 35. hétig dolgozom. Ő is így tett, hiszem a múlthét péntekig végig dolgozott, de sokat panaszkodott hogy vizesedett a lába, egész nap lóg, nem tudja felpolcólni, az íróasztal mögött meg nyomja a hasát. Lehet ez is befolyásolta a korábban szülést?
Ti meddig dolgoztatok, vagy ha még dolgoztok akkor meddig szándékoztok?

Köszi
Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Szia Timi!

Én a 38. héten járok és még dolgozom. Bár reméltem, hogy Luca megérkezik a nyuszival együtt, de még jól érzi magát a pocimban.
Így holnap megyünk dolgozni...

Szóval szerintem a korai szülés nem feltétlenül függ attól, hogy meddig dolgozol. Ha fizikailag nem visel meg a munka, akkor nyugodtan dolgozhatsz, főleg ha szereted a munkád. Én úgy éreztem, ha itthon maradok, az jobban megviselne, mintha dolgozom.

Vikcsi
vikcsi74
 
 


Ja, és mindenkinek bolodg nyulat! :)
vikcsi74
 
 


Manati: én is ezen aggódom. Én is sok helyről hallottam már, hogy megszült a 36. hét környékén. Én sajnos a fekvés miatt, nem járhatom a bababoltokat :cry:, ezért azt beszéltük meg a párommal, hogy április első két hetében megveszi ő egyedül a legszükségesebb dolgokat, aztán 36. héten már kapok engedélyt állítólag egy kis mászkálásra és együtt is nézelődhetünk. A hétvégén kész lett a szoba. :)

A dolgozáshoz nem tudok hozzászólni, én szeptember óta fekvésre vagyok ítélve...
kismó
 
 


Sziasztok,

remélem mindenkinek jól telt az ünnep és felszedett 2-3 kg-t :lol: :lol: .Én tuti.
Mondjuk nekem napja nincsenek éhségérzeteim.

Úgy látom a fórumos csajok közül senkinek nem hozott a nyuszi babát vagy csak még nem tududnk róla.

Timi szerintem is, ahogy Vikcsi írta nem feltétlenül függ össze, hogy meddig dolgozol és mikor szülsz. Én Benővel végig dolgoztam. Pénteken még dolgoztam és volt két nap szabim mondom akkor azt kiveszem hétfőre és keddre és kedd du. mentünk be a kórházba és pont azon a napon született, mint amire ki lettem írva.
Mondjuk az utolsó 1 hónapban már én is igen csak vízesedtem de egy sámlira feltettem a lábam az asztal alatt és az jót tett.
Azt mondják valakinél az indítja be a szülést ha leáll a munkával és elkezd pihenni. Gondolom ezek inkább lelki dolgok és típusfüggő.

Egyébként tényleg célszerű azért időben beszerezni mindent mert soha nem tudhatod mikor jön a baba. Nálunk inkább apjuk parázott ezen gondolom nem akarta egyedül elintézni ezeket. Mi olyan egy- másfél hónappal előtte már szinte mindent beszerzetünk. Igaz a kórházi táskát csak a kiírás előtt két héttel raktam össze.

Kata

Kép

Kép
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Kata, Kismó, Vikcsi!

Köszönöm a véleményeteket ... majd még rágódom rajta, hogy meddig maradjak ... de úgy is addig fogok ameddig bírom :-)) Vikcsi, Kata nem vagytok semmik ... Kata az utolsó percig dolgozni ... hát nem mondom le a kalappal, Vikcsi előtted meg azért, hogy a 38. héten még helytállsz :-)) Én lehet, hogy már ennyi idősen otthon fogok pihizni :-)
Most még hála minden rendben van, ma is úgy fel "szaladtam" az Uzsokiba a 2. emeletre :-))) Anyám mondta, hogy jó lenne ha már igénybe venném a liftet ... így be is mutatott neki, hogy legközelebb azzal menjek fel :-)))

Ma voltam a diabetológián a Szalay főorvos úrnál ... aztán ismételten levették a vérem. Annyira imádkozom, hogy ne legyen magas cukkerom :-)) Most megreggelizve kellett mennem és ezután 2 órával történt a vérvétel ... ez így számomra sokkal humánusabb volt mint az előző :wink:

Kismó, tök jó hogy készen vagytok a gyerekszobával :-)) nekünk még üres ... vagyis doboz doboz hátán, de hogy mikorra lesz kész. Sajnos mint minden dolgozó családban, csak hétvégén van idő az ilyen dolgokkal foglalkozni. A babaszekrény már legalább 1 hónapja ott áll dobozokban, de nincs időnk összerakni ... most az öcsémre várunk, hogy segítsen. A babaágyat megkellene rendelni, mert addig nem mertük, míg nem csinálunk nagyjából helyet a szobában, aztán jó lenne valami díszítést eszközölni a falra :-))) ezt most nem visszük túlzásba csak ilyen mesés bordűr csíkot fogunk felragasztani. Meg új lámpát kap és függönyt ... legalább valami gyerekszoba kinézete legyen :-))

Na szóval, nem is tudom hány hétvége lesz mire mindent megcsinálunk :-))

Kismó nem tudsz feltenni képet a babaszobátokról? Szívesen megnézném.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Pocvarek: nálam tuti a +néhány kiló, rá sem merek állni a mérlegre.
Manati: Én 2006-ban eredetileg az utolsó 4 hetet nem dolgoztam volna, aztán Csapó koraszüléssel fenyegetett, így a tervezettnél 3 vagy 4 héttel korábban leléptem. Kapásból helyreállt a rend. :lol:

Képzeljétek a kolléganőm a 2 héttel ezelőtt, a 30. héten megszült - csak 1300 g volt a Pici. :( Szerencsére jól van a kislánya, a héten már szoptatni kiveheti az inkubátorból. :lol: Ha eléri a 2 kilót, akkor hazavihetik.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Szia Tündi!

Én is ettől félek ... Tényleg hihetetlen, hogy valaki alig bír kihordani egy kisbabát, másnál pedig már megindítják a szülést mert félő hogy túlhordja. De hát mind mások vagyunk, mások a szokások a gének, a hajlam :?

Júj de picike babucika :( hasonló volt tavaly nálunk is a baráti körben csak ő a 24. héten asszem. Nem volt még 1 kiló sem. Nagyon sokáig a kórházban volt a pici, mamája mindennap bejárt hozzá :-( Már nem emlékszem, hogy hanyadik héten de össze is kellett varrni a mama méhszáját, hogy ezt a kritikus 24. hetet még kibírja valahogy :(

Na jó, ez szomorú téma ... itt ilyen egy kismamával sem lesz! Mert mindenkinek nagyon egészséges lesz és gyönyörű kisbabája lesz :lol:

Timi

Kép
manati
 
 


Így van Manati! Remek a hozzáállás! Én dolgoztam addig, míg meg nem tudtam terhes vok. Mondjuk nem is tudtam volna dolgozni, mert én Burger Kingben voltam üzletvezető helyettes. Ott meg van, hogy sok a fizikai meló is. Pakolás, meg sok állás. Amíg jólesik dolgozz sztem. Figyu! Dunakeszin hol laktok? Lakás, ház, újépítésű, régi? Lehet mi is kiköltöznénk. Mennyik ott a kecók? Még egy fontos dolog. Ha úgy érzed kész vagy mindennel, s jöhet a baba, akkor jön is!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Körülbelül egyidős kismamák vagyunk! Orvost keresek, de nem akárkit ám! :o)

Elég nagy a kínom! Első babámat még az újpesti Szülőotthonban császármetszéssel szültem. Tudjátok, hogy az bezárt. Jelenleg az akkori orvosomhoz járok terhesgondozásra.
Mit tudtok az uzsokiról? Minden érdekelne. Pl.: hallottatok-e valamit, ha valakinek nem volt fogadott orvosa, akkor nem volt megfelelő a gondoskodás? Ti kihez jártok terhesgondozásra? Magán vagy SZTK? Mennyibe kerül? Hol rendel? Az Uzsokiban 24 órás rooming-in van? A Császáros mama-babák esetén is? Szülésznőt fogtok fogadni? Lesz vagy volt szülőszoba látogatás a ti esetetekben? Kérlek segítsetek!
Olyan orvost keresek, aki nem császár-fan, de felismeri, ha nincs más megoldás.

Köszönöm!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Szia Nyafi!

Hát ez vak vezet világtalant tájékoztatás lesz :D
5. hónapja lakunk Dunakeszin. Nekem nagyon tetszik, 1 évig kerestünk lakást. De itt volt a legolcsóbb és minden nagyon közel van pár perc alatt bent vagy a városban!!! Ez egy új környék, Alagliget lakópark. Itt csupa új ház van, mind új lakás. És még szerintem van is eladó, meg folyamatosan megy az építkezés szóval még lesz.
Így minden szép és új. Ennek van előnye is hátránya is ... sok dolog még nincs kiforrva, pl. busz közlekedés vagy nincs járda és egy-két éven belül nagyon sok kisbabás lesz hiszen itt ha nem is mindenki de sokan felvették a szocpolt így teljesíteni kell a tervet :-). Szóval már most is a kismamák a babakocsit az úton tolják ... valszeg én is ott fogom ...! Egyébként nyugis, jó a levegő. Közel van hozzánk az M3-as ha nincs nagy forgalom a lakástól az Uzsoki 15 perc. Dunakeszin van minden, Auchan, Outlet, Electroword, Bauhaus ...stb. Tőlünk 5 percre a Cora. Mi 2+1f szobásat vettünk 65m2 16,6M volt. Most egyre jobban mennek fel itt is az árak, érdemes jól körbe nézni.

Remélem tudtam segíteni :-)
Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek! :D

A múltkori levelemre senki nem írt.... :cry:

Most sem jöttem jó hírekkel. :cry:

Volt egy kis bővebb folyásom,így nem vártam meg a jövő hetet(akkor mentem volna amúgy is a dokihoz)és elmentem reggel.
Diagnózis: gyulladás,gomba,és a külső méhszájam elkezdett kinyílni(az bíztó,hogy a belső zárt)....Kaptam Klion D-100-as hüvelytablettát,meg Magne B6-ot kell szednem(3×2)-mondjuk ezt addig is szedtem és szigorúan feküdnöm kel....Pedig ma akartam menni babahordozót venni...

Azért ha tudok,majd jövök!

Kép
m.eri
 
 


Sziasztok!

M.eri: a fekvésért nem irigyellek, de hát ha muszáj...
Én már nem nagyon tudok feküdni. Ma reggel voltam UH-n meg CTG-n, a helyzet változatlan, ugyanúgy egyújjnyira vagyok nyitva. A picit 3500 grammra becsülték, szóval nem véletlenül nyomja annyira a szeméremcsontomat.
Hát, lehet, hogy mégis megvárja a kiírt időpontot. (Bár még bízom a hétvégi melegfrontba...)

Fazsu: javaslom, hogy olvass vissza egy kicsit, mert sokmindent megtudhatsz a dokikról. Aztán, ha valamelyik doki szimpatikusnak tűnik, akkor kérdezz rá attól, aki hozzá jár. Van fönn egy táblázat, onnan tudsz tájékozódni, hogy ki kihez jár. Szerintem itt mindenki meg van elégedve a dokijával, nem tudunk kiemelni egy vagy két dokit. (Nekem Dr. Hábermajer László az orvosom.)
Azt nem tudom, hogy mi van, ha nincs fogadott orvosod, erről nincs tapasztalatom.
Nekem lesz fogadott szülésznőm, de egyébként nem jellemző az Uzsokiban a szülésznő fogadás.

Én mindkét terhességem végén már nagyon vártam, hogy itthon lehessek. Az első esetben júni 22-re voltam kiírva és ápr. végéig dolgoztam. Most pedig lelkesen mondtam, hogy én olyan jól érzem magam, hogy február végéig dolgozni fogok, aztán egy héttel előbb eljöttem mert már nagyon szenvedtem, meg sokat keményedett a pocakom is.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Fazsu: Én amikor először szültem egy szobában voltam egy
olyan lánnyal akinek nem volt fogadott orvosa. Azt hiszem
a Sztakónál szült, és azt mondta, hogy nem bánta meg
hogy nem volt fogadott orvosa.

http://statisztikus.hu/kep/ oldalon lehet rólunk képeket
látni. Előre is figyelmeztetek mindenkit nem vagyok fotogén, így
nagyon borzasztó látványt nyújtok. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


fazsu: nekem nincs valasztott orvosom. Sztkba jarok a hajduhoz, illetve tegnap a Mecser volt es mivel fertozestol felek- remelm azert nem jarok ugy mint m.eri- nem vartam senkire es semmire, mentem. Hajdut nem kedvelem, es mivel voltammagannal is ketszer van viszonyitasi alapom, de anyaglag nem tudjuk vallani vegig a magan vizsgalatokat.
En ugy hallottam sokaktol- nem Uzsokis tapasztaalt ugyan- hogy nincs kulonbseg a szulesnel valasztott es nem valasztott orvos kozott. Talan lelkileg egy plussz, ha melletted van valaki akit a honapok alatt megszoktal, kialakult a bizalom..., ismered a temperamentumat....ez az ugyeletesnel nincs meg. De mivel a "munka" javat a szuleszno vegzi- akit viszont nem lehet valasztai alapbol az Uzsokiban, ha jol tudom- igy azert ha nincs gond- adja Isten ne is legyen- akkor nem olyan nagy sulyu az orvos szemelyisege.Szerintem. De meg nincs tapasztalatom.

A szuleszetet mar lattam, ha nincs szules barmikor megmutatjak, en az eloadas utan neztem meg- MA IS lesz eloadas: a csecsemo egeszsege cimmel-de mondta a szulesz csaj, hogy barmikor szivesen.
Oszinten szolva nem egy szivetmelengeto latvany, de megeri latni, igy nem er varatlanul amikor elesben megy a dolog.Amugy a szuleszno nagyon kellemes egy udito jelenseg volt, meg a tobbi lany is aki akkor este ott volt. Nekem igazabol csak a vajudoval van bajom, hogy ott van 3 agy, egy eyben nagy- ahol a paroddal fekudhetsz, es egy egyszemelyes, meg egy fotel, a labdak. Ez mind szep es jo, ha epp mas nem szul. De mi van ha epp 3 no vagy meg tobb jott szulni es te ugyan vajudnal "meghitten"- bar amennyire a fajdalomtol ez lehetseges- a paroddal, de ott a tobbi ember, idegen ferfiak es nok. ez annyira nem tiszta elottem. Egy szuloagy van kulon amasik kettot csak fuggony valasztja el.Zuhany es Wc csak egy van
Mondta ha telthaz van, vajudni kikuldenek par embert sima szobaba, vagy vajudik a szuloagyon, illetve szulni avizsgaoln is lehet. Megnyugtato:)Cd lejatszo nincs, csak radio, az is a szulesznok szobajaban, van egy tv amin egy csatorna sem jon be. A szuloagy melletti helyisegbe viszik a babat, ahova az apuka megy vele, ottfeloltoztetik, merik...( furdees nincs, csak megtorlik) es utana ha nevszalagja is van visszajon apukaval egyutt a szuloagyhoz, ahol 2 orat maradnak egyutt megfigyelesre.Ekkora teheti mellre a mama a babat.
Mi volt meg, szerintem ennyi volt amit elmondott a szuleszno, mikor korbevitt minket.
Ja a baba az elso nap nics veled, csak ha kered, es eros vagy hozza,utana vegig veled lehet. BAbanak mindent adnak, csak torlokendot kell vinni, mert ok vattat adnak. A csaszarnal nem mondta kulon mi van. A szobak 4-6 agyasak, de penzert van 2 es 1 agyas is, oda bemehet a latogato, a tobbibe nem.

HA esetleg van meg kerdesed megprobalok ra valaszolni, de mondom megeri az eloadasra jonni, ha van idod.Kethetente szerdan van. 5tol a fahazban. Mindig a korhaz egy szakembere tartja, a vezeto pedig a pszichologus. MA a neonatologus lesz aki beszel, es utana barmit lehet kerdezni.


Szep napot mindenkinek!
Vendég
 


munka: en elejetol kezdve nem dolgoztam, mivel mikor megtudtam babat varok epp munkakeresesben voltam, amit ugyan folytattam, de nem vettek fel amit annyira nem banok, mert hihetetlen rosszul voltam egesz nap. Aztan ha lett is volna munkam a 14 hettol tappenzen lennek a gorcsok es kemenyedes miatt.
Amikor jol vagyok nagyon zavar a tetlenseg, es mennek es dolgoznek es csinalnam, de ugye mst meg mar senki sehova nem venne fel, igy 3 honappal a szules elott.Meg hat az orvos minden alkalommal elmondja pihenjek es kimeljem magam. Szoval a munka most jo idore kizart dolog:(

En nagyon felek attol hogy a baba korabban erkezik. Igen szamolom a buvos hatarok elerkezeset. Ugy nagyjabol mindenunk megvan- kiveve babakocsi, meg a kisagy sincs meg nalunk, mert a szoba meg nincs kifestve- de igen igen szeretnem ki tudnam hordani minimum addig a csoppseget, amig mar nem szamit koraszulesnek.
Hugom koraszulott volt, es bar kicsi voltam meg vannak emlekeim hogy anya mennyit utazgatott, hogy velel lehessen, meg utana is a kontrolok, vizsgalatok.....meg elve az a lelki megterheles, hogy a baba meg pici es nonie, fejlodnie kell az onallo elethez....
Bar azt hiszem ez mar "kellemesebb" felelem, mint amit eleinte kellett megelnem- a barmikor elvetelhetek dolog- nagyon nem igy almodtam meg a varandosag idejet, de azt hiszem a rosszbb napjaimat leszamitva probalok orommel akicsire koncentralni es bizalommal varakozni.
Parom nagyon sokat segit az erovel amit ad, es a megnyugtatassal.

De pl, amikor olyat olvasok- itt egy masik topikban tortent egy lannyal- hogy most a 4dn a 25ik hetben derult ki hogy nem egeszseges a baba, akkor kepes vagyok orakon at bogni, hogy Istenem nehogy ilyesmit kelljenmegelnem! 2 het mulva megyek 4dre, es igen koncentralnom kell, hogy ne gondoljak rosszra.
Erdekes egy lelkiallapot ez, es soha nem voltam ilyen, de a gyermekunk igen kihozta belolem ezt a nagyonaggodo, kicsit talan tulparazo embert. Pedig tudom a pozitiv szemlelet babanak es mamanak is jobb. IGYEKSZEM!
Vendég
 


na azert ma meg van egy kis drukk: ma lesz meg a huvelyvaladek vizsgalatanak az eredmenye...........
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

M.eri!
Én írtam a múltkori bejegyzésedre :wink: De most is csak ugyanazt tudom mondani, jobbulást és pihenjél. Egyébként az én folyásomat is asszem ilyen gyógyszerrel rakták helyre. Meglásd nem lesz semmi baj! A baba fejformája meg úgy sem látszik tökéletesen egy Uh-n majd akkor fogod látni milyen cuki amikor már megszületik :-)

Gabi!
Látom nagyon akarod már ezt a bébit :-)) Ilyenkor nem lehet bevetni azokat a módszereket amiket állandóan olvasunk, vagy hallunk a tévében (mozgás, melegfürdő, szex) :wink: ?

Fazsu!
Szerintem is olvass vissza egy kicsit ... de Anyjuk nagyon jól összeszedte a lényeg :) Még nekem is volt benne új információ.

Pl. a baba nincs megfürdetve szülés után, ez számomra fura. A barátnőm kislányának a szülését néztem videón nem olyan régen, az István kórházban a papa ott fürdette a szülésznővel a picit. Rendesen meg volt az első fürcsije apának a picivel :-) De lehet, hogy a magzatmáz miatt, nem? Állítólag nagyon jót tesz a bőrüknek.

Hajni!
Én megnéztem a képeidet :-) egyáltalán nem voltál borzasztó. Nagyon szép kis hasad van :-)

Nekem is van ilyen képtáram, majd beszúrom a profilomba, és akkor mindig nézhető leszek :lol:

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Ajni: szerintem jók a képek!! Nagyon vagánynak tűnik a kisfiad...

És egy tévedés eloszlatása: lehet szülésznőt választani az Uzsokiban gond nélkül, maximum az általad kiszemelt szülésznő nem vállalja, de akkor ajánl mást maga helyett. (Gondolom nekik sem jön rosszul egy kis mellékes plussz pénz...)

Melegfrontot akarok!!!!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Ajni: nagyon aranyosak vagytok a képeken!

Anyjuk1 - köszi a hasznos infókat!

Gabi: hétvégére állítólag ideér a melegfront.

Neked vagy valakinek van szülésznője az Uzsokiban? Tudtok valakit ajánlani? Mennyit szokás neki adni? És mikortól érdemes "felfogadni" és hogyan? Olyan tanácstalan vagyok, de a barátnőm is nagyon javasolta, - aki szintén az Uzsokiban szült - mert neki nem volt szülésznője, de elkelt volna...

Képzeljétek ma reggel voltam UH-on és kislánykánk lesz!!!
chesther
 
 


Sziasztok!

FAzsunak szeretném mondani, hogy én császárral szültem novemberben, a babát nekem este felé hozták ki (hajnalban szültem), és megkérdezték az esti fürdetés után, hogy akarom-e őt ejjelre.
Másnaptól éjjel-nappal velem volt a pici.

url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Sziasztok!

Ez a szülésznő választás engem is érdekelne, az osztály szülésznőiből lehet választani? Vagy lehet idegen szülésnőt bevinni (dúlát)?

http://www.kep.tar.hu/mayernagy/50548539#2
A pocakom és én :-))

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a dícséretet, nagyon rendesek vagytok. :)
De hát tisztában vagyok magammal, ráadásul a férjem is
mindig közli velem amikor a képeket nézzük. :)
No, jó ez csak vicc.
Hát bizony Lali nagyon kis eleven gyerek. Néha nem is
bírok vele.
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, most sem lesz. Valahogy
annyira nem izgat a dolog. Csak az hogy végre szüljek meg. :)
Néha nem bírom magam elviselni.
Egyébként én amikor szültem senki nem volt ott. Szerencsém
volt hogy egyedül voltam, de állandóan ugráltatott a szülésznő.
Legalább is én úgy éreztem. Ide jöjjek-oda jöjjek. Aztán
már durván szóltam hogy jól van megyek már. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


jo volt ma is az eloadas az Uzsoiban. Eleg vidam es jo felfogasu ez a neonatologus, aki beszelt. Igaz nem kellemes tema csecsemok lehetseges betegsegeirol beszelni, de mindenkepp jo tudni mi minden lehet, es ha ne adj Isten valami rossz tortenik mi az eljaras a korhazban.

A leletem is negativ:), illetve a huvely tisztasagi foka IIes szintu. Errol esetleg valaki tudja rossznak szamit e?
Nem talaltam rola semmit a dokihoz meg lehet holnap nem tudok eljutni, mert reggel fogorvos, es ki tudjamilyen allapotban leszek utana- es azert furdal a kivancsisag.
Persze orulok, hogy nincs fertozesem, de akkor nem ertem ezt a bo folyast es az ego erzest. Lehet valami mas is, ami huvelyvaladekbol nem kimutathato????



MIndenkinek szep estet!
Vendég
 


Sziasztok,

klasszak a képek amit felraktatok! :D

Sajnos nem jó hírekkel érkeztem. Kedden haza kellett jönnöm a diabetológiáról, mert barnáztam, és a mai vizsgálat után pedig véreztem. Sajnos rövidült a méhnyak, keményedek stb.... Azt mondta a doki még 7 hétig maradjak egyben. Az uzsoki 35. héttől vállalja a szülést, korábbi babákra nincsenek felkészülve. :cry: Ha nem múlik a keményedés, akkor be kell feküdnöm pár napra. :(
Kaptam ipari mennyiségű magnéziumot...

Kismó

Kép
kismó
 
 


anyjuk1!
Nekem is volt ilyen próblémám, még korábban. Amikor égetett, viszketett, II-es volt a leletem, mikor nem volt gondom, gombát mutattak ki. Szerintem te is így fogsz járni. Az orvos akkor azt mondta, hogy az I-es az szinte lehetetlen, mert már az újszülött sem steril. Nekem azt mondta, hogy normális, jó a II. De ha érzed, hogy rossz, menj vissza, mert az gomba. Terhesség alatt sokkal könnyebb ilyet összeszedni. És kezelni is kell, mert akár a hüvelyi szülés is meghiúsulhat miatta. A gyerek szeme kerül veszélybe.

Zsuzsa
fazsu
 
 


Köszönöm a válaszaitokat! Kicsit megnyugtattatok! Tényleg! Azt is jó volt olvasni, hogy voltak/vannak olyanok, akik az ügyeletes orvossal is meg voltak elégedve.

Korábban valahol olvastam, hogy nincs EDA az Uzsokiban. Ettől aztán jól megijedtem, mert az biztos, hogy altatva nem akarok császármetszést! Van egy ismerősöm, aki körbejárta a témát(rezidens az Uzsokiban).
Leírom, hátha mást is érdekel: a császármetszések 90-99%-a spinális érzéstelenítéssel történik az Uzsokiban, altatni csak nagyon ritkán szoktak. (a spinálisat könnyebb szurni, mert mélyebbre megy, mint az EDA)

luckó! akkor adták oda a picit, amikor már kiment a lábadból az érzéstelenség? Addig hogy 'etették' a kicsit? Mit adtak neki?

Tervbe veszem, hogy elmegyek valamelyik előadásra. Ápr. 9-én lesz a következő, ha jól számolom.
Köszönöm! Most olvasgatok, és kérdezek, ha valamit nem értek. :)

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!
Gabi, kitartás!
Én egyébként szedtem 4 napig a caulophyllumot, az első nap csak 1X5-öt, de aztán úgy döntöttem (egy másik fórum hatására), hogy inkább legyen a szülés alatti 5X5 :roll: Nem tudom végül ez segített-e bármit a gyors lefolyásban, bár az, hogy a harmadik volt és "nemrég" szültem előtte is, az biztos.


Nekem mind a két a szobatársam ügyeletesnél szült és elégedett volt.
Én a 10-ben voltam, az a legszörnyűbb hely a szülőszobával majdnem szemben. Kijutni sem egyszerű a szobából, mert még éjjel is sokszor ott ülnek többen, de nappal kifejezetten nagy a tömeg az ajtónál.
A szülőszobáról nem tudok sokat írni, gyakorlatilag megvizsgáltak, majd beöntés, tusolás, szülőágy és ki a kórterembe. ennyi fért a két órába. :D

És, ha már panaszkodom, hát szerintem felháborító, hogy inzulinnal nem vállalnak (jól értettem, ugye?), csak mert kiemelt kórház vagy mi a szösz. Oldják meg!

Na majd jövök, ha minden igaz holnap kapok vonalzót, meg képeket a technikai tanácsadómtól.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Mi az hogy nem vállalnak 35. hét előtt. Hát én már
most azt hiszem hogy szülni fogok. Mindenem fáj.
De ezek szerint inkább várjak. :) Befeküdni nem
szeretnék, mert a férjem meg Lali teljesen tönkre
tennék egymást. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Fazsu!
Én császárral szültem, még a szülés alatt a vállamra tették a picit, majd kivitték megmosdatták, felöltöztették és már apánál is volt. Szóval ő hozta oda nekem az őrzőbe. Majd amiután a korterembe kerültem az esti fürdetés után már meg is kaptam szopira. Szerintem nem kapott semmit, csak az én előtejemet.
Amúgy dokim mindent megtett hogy természetesen szüljek ne császárral ( 17 órát vajúdtam) csak sajnos nem jött össze mert nem akartam sehogysem tágulni. Már az elején mondta hogy elhúzódó kemény menet lesz, mert sajnos "rosszul" indult el nálam a szülés , vagyis elfolyt a magzatviz de fájások nélkül, és ilyenkor általában hosszabra nyúlik a szülés (bár igy is sietettük).

Kép
trimi2003
 
 


Nincsenek felkészülve korábbi babák ellátására, ilyenkor átirányítanak egy olyan kórházba, ahol van koraszülött osztály....

Úgyhogy még maradjatok egybe!!! :D

Kép
kismó
 
 


Sziasztok!

Kismó, ez tényleg nem jó hír! Akkor most feküdni kell, szedni a magnéziumot. Mást úgy sem lehet ilyen helyzetben csinálni ... de ne félj nem lesz szerintem semmi baj!!!!
A 35. hétig már nincsen sok hátra, szerintem addig simán kitudod húzni!

Bár az elég felháborító, hogy sem a cukros-inzulinos kismamákat nem fogadják, sem a koraszülő anyákat ... ha engem elküldene valahová szülni a dokim nagyon pipa lennék. Nem kevés pénzem van abban, hogy nála szüljek és ott ahol én akarok. Bár tény, hogy nem bababarát kórház és egy csomó negatívum derült ki mióta olvasom ezt a fórumot ... azért még mindig kitartok az uzsoki mellett és még egyáltalán nem ment el a kedvem :roll:

Van ennél rosszabb is, a barátnőm tegnap panaszkodott aki húsvét hétfőn szült, hogy a férje akkor látta utoljára a gyereket amikor megszületett, mert a baba csak szoptatásra lehet kint. Látogatási időn kívül meg nem engednek be senkit sem! Azért ez sem jó :-(

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Kismo nagyon szurkolok, hogy bírjátok még ki egybe egy kis ideig!

Lányok, mit tudtok arról, hogy az Uzsoki UH-án készítenek e felvételt ha viszel dvd-ét? Barátnőmnek ha ilyen nagy vizsgálatai vannak, akkor mindig felveszik, ha megkéri őket. Itt nem lehet ilyet kérni? Nem tudom hány hete nem kaptam egy fotót sem a gyerkőcről. Pedig az első korházi vizsgálaton adott Csapó.

Hüvely gomba: kb 1 hónapja nekem is volt hasonló érzésem, azt mondta dokim, szeritne nincs baj, de azért felírt hüvelytablettát, 10 db-ot kellett volna elhasználnom. Én az első 3 után úgy éreztem meggyógyultam és nem használtam el a többit. Azóta nincs csipő érzés.
Azt olvastam, hogy a hüvelygomba nem veszélyezteti a gyerkőcöt, viszont, mikor megszületik a baba szájpenész formában kijön nála. Ezt ti hogy tudjátok?
De azt elhiszem, hogy szülésnél gáz ,ha pont akkor van fertőzés.

Benettkéről tudtok valamit?
andaka
 
 


Sziasztok!

Klasszak a képek csajok!

Két éve egyből mellre tették a babát, amint megszületett és csak utána vitték rendbe tenni. :lol: Gondolom most sincs másként.
Fürdetni szerintem is a magzatmáz miatt nem fürdetnek, én magzatmázasan kaptam vissza Lucut.
Nekem csak a második nap indult be a tejem. Luca addig cukros vizet kapott.

Mindenki nagyon vigyázzon magára!

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Most csak ennyi.
Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó!

nagyon cukik a srácok a picivel!!! :):)

Húúúú, akkor jó teltház lehetett, amikor szültél, mert a 10-esbe ritkán szoktak embert rakni.
Mi Trimivel a 12-esben voltunk, a nővérszoba mellett. Ez egy 4 ágyas szoba.

Nekem úgy volt, hogy születés után rámtették Marcit, de aztán elvitték megtörölni, felöltöztetni és csak utána mikor visszahozták, akkor tehettem cicire, akkor sem azonnal, mert mikor visszahozták a doki javába még foltozott. :)

A doki választással kapcsolatban. Nekem volt olyan szobatársam, amikor még nem a szülés miatt mentem be, aki be jött, hogy szüljön, fájásai voltak, nem volt orvosa, így nem is igazán vették komolyan. Ő azt mondta így utólag inkább választott volna orvost. Nekem nagyon sokat számított, hogy a dokit ismertem már lassan 9 hónapja...

A szobatársaimat, akik császárosak voltak nem altatták, hanem EDA-t kaptak.

A vajódásról meg annyit, hogy amikor én még csak a vajúdóban voltam, akkor behozták reggelre az egyik doki gyerekét tévézni. A kisfiú kb. 5-6 éves lehetett, nem tudom, hogy viselhette a vajúdásomat, mert ez már a 2 perces fájásaimnál voltak. A párom teljesen ki volt akadva, mert őt elültették az egyik ágyról, hogy a kisfiú nézhesse a tv-t...
Érdekes szitu volt!

Bocs, ha kicsit zavaros voltam, csak végigolvastam a hozzászólásokat és igyekeztem leírni a saját tapasztalataimat!:)

Kép
makkmarci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?