Új privát üzeneted érkezett!

No igen Vicuska, az alkoholos finomabb, de mostanában nem ihatok egy darabig :) , pedig nyáron milyen jó is az.

Kriszta örülök, hogy kicsit megnyugtattalak, akkor priviben nyugodtan kérdezz ha tudok segítek.
Lehet, hogy nem jó az a tápszer, nem mondta a védőnő vagy doki, hogy le kéne cserélni? Levi szerencsére egyáltalán nem volt hasfájós,nagyon jó a Nutrilon tápszer és ugyan olyan kakija is volt tőle mintha szoptattam volna meg olyan prebiotikum van benne mint az anyatejben, nagyon hasonlít rá.

Nutrilon premium 1 tápszer:
Adaptált anyatejet helyettesítő csecsemőtápszer. Vitamin, ásványi anyag és nyomelem tartalma megfelel a legújabb nemzetközi ajánlásoknak. Antioxidáns- és egyedülálló prebiotikum tartalma nagymértékben növeli a szervezet védekező képességét.


Javallat: Újszülött kortól adható, anyatej hiányában kizárólagos, elégtelen mennyisége esetén kiegészítő táplálásra egyaránt alkalmas.


Elkészítés: 90 ml víz + 3 adagolókanál (13,5 g) tápszerpor = 100 ml kész tápszer.


Összetevők: Savófehérje, fölözött tej, növényi olajok (pálma-, repce-, kókusz-, napraforgóolaj), laktóz, rostok (galacto-oligo-saccharidok, polyfruktóz), ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, taurin, arginin.
Összetétel 100 ml kész tápszerre:
Energia: 280 kJ (67 kcal)
Fehérje: 1,4 g, casein: 0,6 g; tejsavó: 0,8 g
Zsír: 3,5 g, linolsav 0,39 g; alfa-linolensav 0,07 g
Szénhidrátok: 7,5 g, laktóz 7,3
Ásványi anyagok: Na 19 mg, K 64 mg, Cl 43 mg, Ca 48 mg, P 24 mg, Mg 5,0 mg,
Nyomelemek: Fe 0,5 mg, Zn 0,5 mg, Cu 0,04 mg, Mn 7,4 mcg, Se 1,5 mcg, I 10 mcg.
Vitaminok: A-vitamin 60 mcg, D-vitamin 1,4 mcg, E-vitamin 1,1 mg, K-vitamin 4,9 mg, C-vitamin 8,3 mg, B1-vitamin 0,04 mg, B2-vitamin 0,11 mg, B6-vitamin 0,04 mg, B12 vitamin 0,2 mcg, Niacin 0,77 mg, Folsav 11 mcg, Pantothensav 0,3 mg, Biotin 1,7 mcg, Kolin 7,6 mg, Taurin 6,3 mg.
Energiamegoszlás: Fehérje 8,5 en%, zsír 47 en%, szénhidrát 44,5 en%.
Ozmolaritás: 285 mOsm/l
Társadalombiztosítási támogatással 6 hónapos életkorig rendelhető.

Kép
Kép

Nst
vikike_
 
 


Ani!
egy kis vörösbortól a babának is jó kedve lesz! :lol:
meg a mamának is :wink:
Tapolcát holnap hívom, már alig várom, remélem nem adnak túl sokára időpontot :evil: :roll:
Vendég
 


Vikikém! Fenn vagyok msn-en!

Vicus :D :D :D Az a baj hogy a vörösbort nem szeretem, ha már bor akkor aszú, na az jöhet bármennyi. Nem vagyok ám alkesz :wink:
Drukkolok hogy minnél elöbb kapjatok időpontot. Különben miért pont Tapolca? Vagy írtad már, csak felületes vagyok?

madiani
 
 

 
 

Szép estét!

Köszi csajok a drukkokat! Olyan jól esik!

Vicuska
:wink: :wink: :wink:
Majd mondom RL-nek: Doktor úr ez csak a bemelegítés, mindjárt jön Vicuska a hármasikrekkel. :wink: :lol: :lol:
Remélem mielőbb kaptok időpontot.

Szilvi
Tudtam én, hogy még lesz ott valami kincs. :D
Szép nagy Titababa-lak! :wink:

Kata
Köszi a tippet. :wink: Majd talán máskor elmegyünk. Ma itt voltak apa nővérei és családjuk, úgyhogy nem mentünk sehova.

Krixta
Hogy neked milyen aranyszívű apácskád van! :wink: Nagyon szép nyuszi ajándék. Rád fért már egy kiadós alvás biztos jól esett.

Ani
Örülök, hogy rendbe jött a pocakod.

Andesz
Nem semmi a "vadrucás" sztori. Szaporodnak, mint a nyulak. :evil:
bessy76
 
 


Nem tudom, holnap mikor tudok jönni, úgyhogy már most megírom:

Vicuska

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!
Kép
bessy76
 
 


Boldog szülinapot Vicuska!! :lol:
Vendég
 


bocs, a pocakkép:
Kép 38.hét
Vendég
 


Jó reggelt!

Ejnye-bejnye Anita, már megint látszik hogy lusta voltam táblit frissíteni. :evil:

Tündi, kicsit megkésve de Nagyon Boldog Szülinapot!

Vicuska, Nagyon Boldog Szülinapot! Kívánom hogy korai időpont a Kaáliba legyen az ajándékod!


Bessy, millió drukk, szép nagy tüszőcskéket kívánok mára!

madiani
 
 


Márti, nagyon szép a pockosod! Rövidebb lett megint a hajad? Jó korán keltél, csak nem szülni mész?

madiani
 
 


Ani, nem lett rövidebb, csak máshogy csináltam be (na ez nem hangzik jól :D ) köszike :) Nem szülök még...jó lenne pedig! Apuci egész 7végén startra kész volt, Pocimanó meg nem és nem jön :D Na most meg már kibíthatná akár végig is, ha a dokinknál akar születni :)
Krixta, hogy megy az idő, már 6 hete! :shock: wow! :lol:
Viki, pont 7végén beszéltük anyával, mennyire nem szeretnénk tápszeresek lenni, imádnék szoptatni, de jó, hogy leírtad, ti mit ettetek :) így legalább tudom, mi vált be, hátha... Levikén nem is látszik hogy "tápos" volt, meg Réka babán se látom, ezek a cuccok már biztos jobbak, mint régen.
Rájöttem, hogy blogot kellene írni külön az orvosi tapasztalatokról, ezen belül a Távírda utcai gyönyörökről! :lol: most jöttem meg az utsó (!!!) vérvételemről (Krixta, nem kell ám érte menni, mert megvan a gépükben és az elég! :) ) megint volt egy állatkertbe illő banya...először mikor bejött az ajtón, a vizitdíjnál álló soron úgy húzott át, hogy lelökte egy nő válláról a táskát, hátrafordult és rávicsorgott, hog mégis mit képzel, nem tud odébb menni?! Ezután beállt elém és egy másik kismama elé (mindig valaki sorstárs van mellettem :) ) a csaj előttem volt, a banya nekiment a hátával a pocakjának egy kicsit, a csaj meg megkérte hogy légyszi ne lökje már fel. A banya meg felháborodva kiabált, hogy csak nem baj má, ha a vállára teríti a kabátját, hát hozzá se ért, nem igaz hogy milyen pofátlanok a kismamák, meg hogy ő a második, itt van 2 (!!!???) órája és mégis kimitképzel....néztünk egymásra a csajjal...Még nincs vége (komolyan, kitalálni nem lehetne ilyen sztorikat, képregénybe illő :D ) egy elég putrisan kinéző nénike odaállt elém, mikor pont én jöttem volna, hogy ő már 34 éve ide jár. Oké, ezzel meg is indokolta, miért tol félre az ablakból...mögöttem egy pasas elkezdett vele veszekedni, hogy nem látja hogy itt ájuldoznak mögötte a kismamák, nemigaz hogy nem bír várni 10 percet a sorban, a néni süketséget színlelt, de ez szelektív volt, mert az ablakban a nőt remekül értette. Mögöttem 3-mal egy pár állt tanácstalanul, a csajnál terheskönyv volt és telefonált valakivel, hogy kell-e vizitdíj vajon a labornál. Mikor letette mondtam neki hogy nem, erre a padon ülők elborzadva és felháborodva hőbölögtek, hogy milyen szemétség, hogy csak azér mer terhes, nem kő várnia a sorára meg nem sok az a 300 Ft, mégis milyen világ ez....na eddig hallottam, utána szerencsére elhúzhattam onnan és 10 perc múlva végeztem is :)
Na ennyi volt a mesedélelőtt, bocs hogy ennyt írtam :D
Vendég
 


Vicuska

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT NEKED!Teljesüljen minden kívánságod! :wink:
Vendég
 


Vicuska!
,már kezedben tarthasd,a BébikNagyon boldog szülinapot kívánok,és kívánom,hogy a következő szülinapodonédet!!!!!

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Jajjjj!
Bocsesz,ez a rohadék,ahogy kijelöltem,összekevert mindent! :oops: :evil:

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Hu de nehezen indul ez a nap. Látszik hogy Szilvi nincs, mindig ő szokta kezdeni a napot. Mi lesz velünk jövőhéttől? :(

Gabi, vajon jössz ma? Remélem megcsörgetsz. :wink:

madiani
 
 


Kriszta!
Igen,én is magánba voltam a 6 hetes vizsgálaton!
Gratula Réka 6 hetéhez! :D
Sör...én imádom,a pezsgőt mondjuk még jobban :oops:
Tegnap ittam én is sört,néha megkívánom! :wink:
De csak mértékkel,és tartozkodással......tudjátok,mérték a vödör,tartozkodás az asztal alatt! :lol: :lol: :lol: ....Nem ám! :wink: :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Ani!
Szia!
Asszem megy ma Gabi! :D :roll:

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Andesz :D, hasonlítunk egymásra :)
Köszi, akkor várom Gabit. ....Fel kéne váltsam a pénzem, mert csak nagy van.

madiani
 
 


Ani!
Ingyé odaadja! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 



Ani!
Ezek a homeos bogyeszok ált 500 ft-ba kerülnek,ugyhogy nem egy nagy összeg,én is otthagytam a korházba,ami megmaradt! :D
De majd megegyeztek! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


hmm lehet nekem se ártott volna szedni ilyeneket...már mindegy, nem fogok venni, mert nem lesz időm beszedni :D csak a málnalevelet iszogatom, így is használ vajon?
Vendég
 


Márti!
Még nekiállhatsz szedni,állítólag nagyon jó,és szülésnél fél óránként kellett szopogatni!Szerintem vegyél,nem egy nagy összeg,a kettő 1000 ft-ba kerül!

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Hello :P

Vicuska, nagyon boldog szülinapot kívánok! És mellé még tudod mit kívánok neked.........


Krixta, talán még nem késő a cicizésre visszaszoktatni Réka babát! Tedd minél többször cicire!! :wink:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtam Nektek mikor is elszállt az Explorer, az egész szöveg odalett :(
Kezdhetem majd előlről.
Vasárnap jó sokat sütöttem főztem. Francia hagymaleves sajtos piritóssal, sült csirke mell és sertéscomba, sajt és gomba mártás, rizs, sültburgonya párolt zöldség és görögsaláta. Desszertet anyósom hozta, rétest. :)
Hétfőn sem kellett főznöm.
Húsvétunk úgy telt hogy én fuvaroztam a fiúkat :) Verset a kisfiam már nem mondta el csak otthon. Szégyenlős a Kincsem.

Szilvi: Sajnálom hogy ennyi gubanc van a házvásárlással. remélem nem az az ügyvéd akit én ajánlottam :oops:

Bessy, Vicuska: Nagy drukk nektek!
Vicuska: Nem keseredj el ennyire! Lesz nektek is szép babátok illetve babáitok hidd el!

Kriszta: ne aggódj hogy tápszert kell adnom Manócskának. Barni is tápszeren nőtt fel. Emlékszem én is rosszul viseltem amikor nem volt elég a tejcim sőt hamar el is apadt, de végül kisfiam megkaphatta azt a mennyiséget amire neki szüksége van.
Nem hiszem hogy lenéznék a tápszeres babákat, aki lenézi az süllyedjen el.

Madiani: Köszönöm a köszöntést! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 



Szia Ani!
Most indulunk,fél körül ott vagyunk.Majd rádcsörgök,ha odaértünk.
Puszi
Vendég
 


Tündi, nagyon fincsiket főztél....éhes is lettem. Sztem az én sorsom is az lesz hogy fuvarozom majd a fiúkat. :)

madiani
 
 



Ani!
Málnalevelet,36 hetestől ittam,2 literbe vízbe,2 evőkanál málnalevelet tettem!De Gabitól is megkérdezheted! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Tündi, én is éhes lettem :)
Ani, a 36. héttől lehet inni, rá van írva mennyit, én tele szoktam tömni vele a teatojást és 1 csészébe teszem.
Vendég
 



Tündi!
Én is boldog szülinapot kívánok!
Patrikom is holnap után lesz 8 éves!!! :D
Pénteken jönnek az osztálytársai 10 en!Jó móka lesz! :lol:

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Madiani: Még mindig nem dönöttem hogy ki legyen a doki. Shandlról azt hallottam hogy sztárdoki, azaz sok a betege azaz kismamája, így nem emlékszik rájuk.
Hát nem tudom. Ha sikerülne dönteni akkor már a jövőhéten elmennék hogy nincs-e baj. A pocim sajnos nem fáj hanem nyomódik vagy mi. Remélem nincs baj ...
Félek hogy nehogy baj legyen

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ja! Ha éhes valaki van még! ;)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Andesz: Köszönöm :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Andesz: Hogy fértek el? De jó lesz! lesz kis szülinapi party? Mitterveztek?
Barninak egyszer volt a Mikka-Makkában. Egész jól sikerült, bár kicsit sokan voltak. :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Bessy,
Hányadik napon vagy??? A tüszőcskék naponta 2 mm-t nőnek, össze fog ez jönni!!! Hajrá!!!
Lehet, hogy a Te dokid a receptem más térítési kategóriát jelölt be, azért volt olcsóbb a gyógyszer…

Szilvi,
Drukk neked mára, hogy rendeződjön ez a ház ügy!!! Már jó lenne, ha látnátok a végét…
Tetszik az új ház!!! Gyere majd a hírekkel!!

Andi,
Nagyon-nagyon örülök, hogy otthon vagytok és Gréti ilyen jó baba!!!! Várjuk a történetet és a képeket is!!! Most otthon vagy, vagy a szüleidnél? Sok sok ölelés nektek!!!

Kriszta,
Örülök, hogy végre tudtál aludni!! Szuper, hogy ilyen klassz párod van!!! Ne rágd magad a tápszer miatt, nem a te hibád!!!!! Te mindent megtettél!!!

Kata,
De jó, hogy jöttél!! Gondoltam rád pénteken, babletyót főztem, életemben először és hát kicsit íztelen lett, de azért mindenki dícsérte. Legközelebb majd felhívlak hogy mi a titok!!!

Márti,
Szerintem már nagyon közel vagytok a végéhez!!! Szóljál ám, ha van valami!!!!!
Gyöngyörű pocid van, és a képen nem tűnik vizesnek az arcod sem!!!

Ani,
Remélem már teljesen rendben jött a pocód. A múlt héten én is egy éjszakán át hasmarstól szenvedtem (valószínű a kínai kaja nem tett jót), de aztán másnap kíméltem a pocit és meghálálta 

Andesz,
Nahát ezeken a vadrucás sztorikon jót mulattunk Apával!!!

Vicuska,
Nagyon-nagyon boldod szülinapot Neked!!!! Drukkolok ezerrel, hogy összejöjjön a szülinapi kívánságotok!!!!!

Tündi,
Neked is sok boldogságot kívánok szülinapod alkalmából!!! Fincsi kajákat főztél, összefutott a nyál a számban!!!


Ma vagy holnap jövök a képekkel, kerilányommal voltunk turizni és hát annyi de annyi édes kis holmit vettünk Bencusnak.... Már alig várom, hogy moshassam :wink:
Vendég
 


Tündi,
Bata Barnabás is egy álomdoki, Kata nála szült én meg hozzá járok, de én rá esküszöm (úgy, mint a többiek a sajátjukra). Szerintem őt is vedd számításba. Van honlapja is!! És mindenkire emlékszik, sőt a történeteidre is!!! Én imádom!!!!
Vendég
 


Köszönöm a köszöntéseket :lol:

Hát Tapolca bek@phatja :evil:
most hívtam őket, azt mondta a nő, hogy csak akkor tud időpontot adni, ha megmondom, mikor volt az uccsó mensim :shock: , mondtam neki a műtétet (a 2 méhenkívülit), azt mondta ha majd megjön, hívjam fel és akkor rá kb.3 hétre mehetek.....
az kv.6 hét múlva lesz :?
RL azt mondta, kb.30-35 nap múlva fog csak megjönni, na abból p nap teslt még csak el... :(
Ja, és semmilyen vizsgálatot nem lehet itt addig megcsinálni, mert csak a sajátjukat fogadják el... :shock:
azt mondta max. a petevezeték átjárhatóságit csináltassam meg :roll: :shock: :shock: :shock:
mondtam, dehát volt 2 méh.kívülim, mondom egyik nem átjárható, a másikat meg kivették!!!!!!!!!!! :shock:
ez noooooooooooormális? :roll:

nagyon dühös vagyok. :twisted:
ettől se lett szebb a szülinapom :(

bocsi a panaszkodásért....leállítom magam :D

Trundike!
neked is utólag Boldog Szülinapot
és ne parázz, miért lenne bármi baj a kicsivel? :roll: :P
Vendég
 


Tnati!
Nagyon köszönöm az infót, az ajánlást és a köszöntést. :)
Megkeresem a doki honlapját.
Mégegy: Merre voltatok turizni? A kisfiamnak is kellene már néhány ruhácska de sosem találok semmit.

Andi!
Szia! Remélem jól vagytok és én is várom az élménybeszálomót és a képeket! Nagyon kíváncsi vagyok, örülök hogy Gréta baba ilyen nyugodz kisbaba :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Márti!
meg se dícsértem a képet :oops: !csini szép nagy pocakú kismami vagy :lol:

Nati!
várjuk a képeket 8)

Trundike!
én is tudok álomdokit 8) ,meg Szilvi és Bessy is! :wink:
Vendég
 


Vicuka: Köszönöm és viszont!
Utólag ugyan, de Boldog Szülianpot kívánok Neked! :)

A fejem tiszta szita. Az eredeti üzenetemben ami elszállt még benne volt :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Vicuska: Kérem az álomdokik nevét, akár privibe is! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Vagy megnézem a táblázatot :D

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Beindult.... ezt vártam

Volt itt Gabi, Noel meg apácskája is. Olyan szép család, de tényleg. Látszik mindkettőjükről hogy iszonyúan boldogok.

Gabi, örülök hogy megismerhetelek benneteket, még ha csak így futólag is. Nagyon köszi mégegyszer, na meg hogy ilyen szélbe elindultatok. Nagyon hideg van. Utálom a telet.

Vicuska, az a b.zi Kaáli kapj. be! A hülye picsa, nem tudom miért dolgozik ilyen helyen ha azt se tudja miről van szó. Drukkolok hogy minnél elöbb megjöjjön (na de furi ezt írni, de ezt írtam annó Bessynek is)

Tényleg Bessy, nagyon várom a híreket!

Nati, megláttam hogy írtál, már azt hittem hozod a képeket. Vigyáz te is mit eszel.

madiani
 
 


Tündi,
BB honlapja http://www.barnabasbata.atw.hu/

Vicuska,
ez nagyon gáz!!!! Nem akarsz inkább pestre menni?? Kaáli ott is van, ha magánba akartok járni. Ez azért felháborító, hogy így állnak hozzá!!!!!!!!
Remélem, hogy azért hamarosan egyenesbe kerültök és legalább az kiderül, hova és mikor fogtok tudni menni!!!!!!
Vendég
 



Trundike!
pü ment :lol:

Mindenki küldje nekem a pirit gyorsan.............. :lol:
kismamiknak úgyse kell :P :P :P
életemben ennyire még nem akartam, hogy gyűjjön a rühese :oops: :wink:

Bessy!

drukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk+++++++++++++++++++++ 8)
Vendég
 


Vicuska!
Hááát...nem semmi! :evil:
Pestre nem gondoltál? :roll:
Vagy Tapolca annyira jó?
Kiváncsi lennék,ha egy másikat felhívnál,ott mit mondanának!? :roll:

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?