Új privát üzeneted érkezett!

emma1976 írta:Orsi
Én már kiakadnék!
Mi a blogod címe? szeretnék kalácsot sütni!

ha kiakadok sem kezd el kanalazni :wink:

kalács:
http://vkorsi.blogspot.com/2008/02/csigs-kalcs.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello Lányok!
Zsuska!
Beszartam a röhögéstöl! :lol:
A pokemberes jelmezesen mi már tul vagyunk :lol: :lol:
És a többiben is volt részem!! :lol: :lol:
Na az elektromos gitárrol is tudnék mesélni..... :evil: !
Nagyon ügyes a kislánykád!!!
De szuper hogy tudtok jönni!!!

Emma!
Sajnálom szegény Zalánodat!
De a gyogyszertöl pikk-pakk helyre jön!Sajnos én már tudom! :(

Kata!
De szuper,hogy te milyen ügyes csaj vagy!!
Gratulálok a kis menö-manonak!!! :D

Aanda!
Sajnálom hogy nem tudtok jönni! :(
Etetéshez én nem tudok hozzászolni mert Marcikám olyan borzalmas evö volt hogy itt ami elhangzott tilto dolog az nálunk minden szerepelt a repertoáron! :oops: Igy Ágostonnál egy kettöt néha azért alkalmazok!De nála sokkal könnyebb ő imád enni! :D

Orsi!
28 az szerintem is hideg föleg babáknak és a tejnek sem tul jo!! :?
Én kinnt csuszdáztam Marcival,hát nem volt a legmelegebb amibe érkeztél...este nem is volt sok a tejem!
Nem vagytok semmik ezzel a kajával!!Vagyis Lili!
De igy is ugy is szuper hogy ennyi a tejed!

Lafi!
Hogy vagytok?
Fejed?

Hajni!
Köszi,hogy igy intézel mindent!
Már teljeskörü wellnes is van ugy látom! :wink: :lol:

Petyaanya!
Nagyon édes Eszti!!!
Komoly a wc-s sztori! :lol: :lol:

Pompi!
Jársz már tornázni?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó, fejfájás 4 nap után mondott le...utálom a migrént... :evil:

Megvagyunk, elvagyunk, most már 20 órától 6.30-ig alszik egy huzamban, táp, majd alvás...most is alszik! :lol:

Mindenkinek kellemes Húsvétot, sok locsolkodót, a fiúknak tojást!!!!!!!!!!Egyetek fini sütiket! :wink:
Vendég
 

 
 

Lányok, végre megjött a válasz, úgyhogy lehet szervezkedni. :D Illetve akkor kellene a végleges létszám, hogy hol is legyünk... Vagyis leszünk-e 20-an vagy sem. :roll:

"Kedves Hajni!!!

Most küldön Önnek a megbeszélteket:

a víz hőfoka 27-28 fokos kb 160 cm magas,teljesen tiszta...( anyuka
szemmel si ajánlani merem)
a babákkal az úszás a szülők segítségével speciális pelenkában
megoldható( nem szakember segítségével vezetett babaúszásról van
szó)
babákkal együtt van lehetőség szaunázásra is, természetesen
alacsonyabb hőfokon beállítva
a 2 óra játszóház megoldható és a megbeszélt időpontban a vízbe is
bemehetnek
a kért időpont a 2008,04,07-e 14 óra eddig megfelel a fitnessteremnek
is, ha bármi vátozik azonnal értesítem Önöket.
Büfé van, de inkább a felnőttekre szakosodott..

Minimális létszám..
ha maximum 20an lennének babákkal együtt a bemutatótermünkben is
vendégül tudjuk látni Önöket (XIII.Visegrádi utca55.alagsor 10)de ha
többen akkor ajánlanám valóban a Kleopátra házat.
2 órát tudunk ingyen biztosítani, utána 3000ftot kell fizetni
óránként a terembérletért

NAGYON FONTOS:

HA ÚSZNI VAGY SZAUNÁZNI SZERETNÉNEK A FITNESS TEREMBEN MEG KELL
VÁSÁROLNI A NAPI JEGYET, ENNEK ÁRA SZEMÉLYENKÉNT 1650 FT/NAP

Remélem tudtam segíteni:Vigházi Ildikó"

Én majd később írok... mindenkinek jó húsvéti készülődést! :D
20140901102739
 
 


mi 1+3an megyünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika :)
Ügyesek vagytok! Kitartás, el fog múlni a fájdalom.

Zsu :)
Könnyeztem a röhögéstől, azt hiszem a nagy részét pipálhatom a listának :D
Bár igyekszem úrrá lenni a káoszon, de nem könnyű :D

Petyaanya :)
A wc-kefe Balázst is nagyon izgatja, bár újabban megelégszik azzal, hogy elkezdi letekerni a wc papírt :roll: Résen kell lenni nagyon :)

Hajni :)
Én jártam a Kleopátra ház uszodájába néha úszni, aztán voltam 2x terhes vizoitornán is, de terhesen nem mentem többet, mert ahhoz túl hideg volt a víz, pedig nem vagyok egy fázós. Szerintem ekkora babákak nagyon hideg az a víz, mi biztos, hogy nem fogunk uszodázni.
Viszont nyáron tarthatnánk majd egy talit stradon :D

Zuszsi :)
Holle bébiételek: http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_i ... cat=368611
Nem tudom, ol lehet kapni én az újpesti biopicaon veszek néha, de ott nincs túl nagy választék belőle.

Aanda :)
Nagyon nem készülök. nagyszülők jönnke, kap egy kis tortát. Az ajándékával már hetek óta játszik, csak még a dobozból nem vettük ki. Végül is még nem kapta meg igaziból :lol: Egy ilyet vettem neki, nagyon szereti: http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25. meg még megvettem neki a Boribon születésnapaj című könyvet.

Emma :)
Jobbulást Zalánnak!

wish
 
 


Holle kaják az Árkád földszinti bioüzletében!
Farkasok
farkasok
 
 


Orsi! :D
Köszi, megnyugodtam. A szopival én is úgy vagyok, ezen is túl kell lenni, kibírom!!! :D

Wish!
Köszi! :)

Zsuska!
Most olvastam végig, eszméletlen jó, szóval erre lehet számítani!!! :D A szabadidőruha már egy ideje a 'kedvenc' ruhadarabom, a farmer már tök fura rajtam! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Hajni! :)
Köszi az infót! Mi ketten megyünk! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Örülök hogy jót nevettetek :lol: Én is hangosan visítottam :lol:

Hajni!

Mi 2+1 de csak akkor vegyél 100-ra ha apjuk lebeszélte a főnökével. Szóval 98% hogy megyünk.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Andi,
én meg csak a porcicákat szedegetem a földről, meg néha fölmosom a vizesblokkokat, ha már nem bírom a vízben taposás nyomait nézni. De azt is porszívózás nélkül, amit utálok, mert csak kenem szét a piszkot :cry:

Donika,
nálunk is rendszeres volt az esti üvöltés és hadonászás. A szakirodalom szerint este nyűgösebbek a babák, és sírnak ok nélkül is. Barni nekem pelenkázáskor és fürdetéskor is ordított és rúgkapált.
A mellbimbóim nekem is szörnyen fájtak néha az elején, de nem hagytam ki egyetlen szoptatást sem. Összeszorított fogakkal tűrtem, még a könnyem is kicsordult. Most már SEMMI fájdalmat nem érzek. Tényleg megedződik! :P

KépKép
lili73
 
 


Délután írtam egy hosszút és leszállt mert Balázs megnyomkodott valamit :(

Zsu!
Nagyon örülök hogy tudsz jönni a talira. :) Végre ennyi év után nemcsak virtuálisan foglak már ismerni. Belegondoltál már 2004. augusztus végétől írkálunk együtt ide. :)
Nem semmi a kislányod neked sem. :)

Andi!
Elírtam 174 cm magas a párom. :) Szóval ő sem az a két méteres fazon. :)
Nagyon sajánlom hogy nem tudtok jönni. Téged is szerettelek volna megimserni. Nem tud más jönni veled esetleg?


Kata!
Gratulálok a vizsgádhoz. :) Jössz a talira?

Emma!
Hogy fogyozól vagy csak kevesebbet eszel?

Hajni!
Szuper!!!!!!!!
Mi akkor 1+2 megyünk. :)

Összesítsek táblát vagy van időd és megcsinálod?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Mi akkor 1+2-n megyünk (Pompi, Benedek, Norina).
A'sszem uszi akkor nem lesz.

anikó,
sajna még nem tornázok. Valahogy nem bírom őket itt hagyni 2 órára. :roll: Nekem soknak tűnik... Egy gyerekkel még nem lenne olyan gáz, de félek, hogy kettőre nem tudnak annyira figyelni mások, én meg már megszoktam. Pl. anyukám nagyon figyelmes és türelmes, mégis mikor a Corában voltunk, a gyerek nyugodtan csámcsogta a Cora újságot, aztán meg a földre ejtett valamit visszaadta a kezébe. Ajjaj.... (Vagy talán túl maximalista vagyok? :oops: )

Bencsi új viccet tanult! :D Mindig mondtam neki, hogy "Frakk!" - azzal a jellegzetes hangsúllyal, ahogy a rajzfilmben ugat a kutyus, és tegnap óta utánozza a hanglejtést! Olyan édi! :lol:

Mostanában Bencsi annyit pisil... Állandóan ruhát kell cserélni, mert átázik mindene. 3 óránként pelusozom ugyanúgy (+ mikor akció van). Nem tudom, hogy csak rosszabb a pelus, amit most vettünk vagy kezdjek el aggódni... (???) :? Nálatok is van változás ezen a téren?

KépKép
pompomlány
 
 


Csajok!

Zöldborsót paszírozok... Ez most tényleg ennyire macera???? :roll: :evil: Meddig kell még paszírozni neki?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


pompomlány írta:Pl. anyukám nagyon figyelmes és türelmes, mégis mikor a Corában voltunk, a gyerek nyugodtan csámcsogta a Cora újságot, aztán meg a földre ejtett valamit visszaadta a kezébe. Ajjaj.... (Vagy talán túl maximalista vagyok? :oops: )

szerintem máshogy álltok ehhez a kérdéshez anyukáddal.
Ez nem figyelem kérdése... én is ugyanígy járok el. :wink:

nem tudok semmi olyan betegségről aminek a sok pisi lenne a tünete, a sok pisi sosem gond, ha kevés van, akkor kell figyelni.
de ha más pelust használsz simán lehet, hogy rosszabb minőségű.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Lili,
porcicák :lol: :lol: :lol:
Gyerekek félnek a porszívótól,hogy nem használod?(vagy félreértettem valamit?)

Zsebi,
nagyon mennék a talira,de Apa nélkül nem merem a belvárost bevállalni,pedig ott laktam 5 évig(középsuli),és a jogsimat is ott csináltam meg.Az a baj,hogy simán eltévedek,és a térképhez meg túl NŐ vagyok,(Anyu is,akivel szívesen mennék),így nem megyünk,de a legközelebbin megpróbálok ott lenni.

Pompi,
ha mi elmegyünk itthonról,a fiúkra 3-an vigyáznak:Anyu,anyós,após!
Én csak így vagyok nyugodt.
Milyen pelusra váltottatok?Mostanában többet iszik?
(én most totál kiakadtam,mert nem árazzák le a teszkós pelust,így vettem Pampers slip&play-t,és Liberót.A liberó szuper,de drága,a pampers sztem meg sz@r!)

Zsuzska,
én soha nem paszíroztam nekik borsót,pont azért,mert túl macerás,üvegest kaptak,de sokáig fájt tőle a hasuk.Így pár hónapot kihagytam,és most már egészben eszik,ill.egy kicsit azért összeturmixolom.

Etetés:
elhatároztam,hogy kemény leszek,és láss csodát,szépen esznek!
Csak 1-1 ruhacsipeszt adok a kezükbe,azzal totál jól elvannak,és gyönyörűen esznek!Megérezhették,hogy nem fogok engedni nekik?


Katyerina!!!
??????????????

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzska

miért macerás a paszírozás?
ha jól szétfőzöd, pillanatok alatt át lehet paszírozni, nekem max. 5 percig szokott tartani.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!

Akkor lehet legközelebb tovább főzöm :lol: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu!
Hát én bizony megmondom egyszer próbáltam passzírzoni de azt hittem a hajam kihullik de aztán azóta mindig tovább főzöm és ennyi. Elején turmixoltam aztán már csak simán eszik. De ők már nagyok. Kb. 8-9 hónap körül adtam nekik turmixolva.

Andi!
:( Tényleg nagyon sajnálom. :( :( :( :(
Szerintem érzik mikor elszántuk magunkat valamire és tudják hol a határ. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


aanda írta:Megérezhették,hogy nem fogok engedni nekik?

időlegesen felhagytak a próbálkozással :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép Kép Kép
Válogattam a fényképeimet, kicsinyítettem párat és gondoltam ide is rakok föl belőlük :oops:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Andi,
Gyerekek félnek a porszívótól,hogy nem használod?(vagy félreértettem valamit?)

Nem, csak úgy gyorsabban megvan :oops:

KépKép
lili73
 
 


Zsuska,
jaj de tündéri!

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Nagyon kellemes husvéti ünnepeket kivánok nektek! Kép

Jo hétvégét!! Kép

Zsuska!
Nagyon édes a kislánykád! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Zsuska
nagyon jó képek :D

Aanda
2 fiadra 3 bébicsősz, ez jó :D

Borsó
én is üvegeset adtam, nem passzírozok

Takarítás
van heti 4 órás segítségem, különben itt is kegyetlen állapotok lennének

Zalán sokkal jobban. Szeme már tök szép.

Boldog Húsvétot babáknak és mamáknak!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

milyen gyógyszert kellett adni Zalánnak?
Ez jó hír, hogy már sokkal jobban van :D

Orsi

ha valkamelyik nap nem olvasom a zöldborsós sztoridat, tuti, hogy ma 5 perc utánb feladtam volna az ebédnél.
Céklafőzelék volt (amit már 3-szor megevett Olivér), és amikor kanalaztam volna, nem ette meg, elfordította a fejét.
Teganp ugyanezt eljátszotta a brokkolifőzelékkel, akkor hamar feladtam és hoztam a sütőtököt - ami mindig minden időben jöhet.
Aztán ma úgy voltam vele, ha megint hozom a sütőtököt, akkor a holnapi főzeléket se fogja megenni.
Szóval a szájához tettem nagyon pici céklafőzeléket, lassan elkezdte lenyalogatni, aztán kb. 10 perc után már kanalazta.

Pár napig, a láz után üveges kaját adtam Olivérnek, mert keveset evett, s nem akartam a saját főztömet kiborítani, azt sajnálom, az üvegeset nem. És azóta most nehezebben eszi meg az én főztömet, mert rájöttem, hogy az üveges mind édeskés ízű.

Lányok,

én is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuska,
Borkának hogy megnőtt a haja! :lol:
Nagyon szép kislány!

Emma,
igen,muszáj a 3 csősz,mert ha úgy megyünk el,hogy nem kell etetni,pelenkázni vagy fürdetni,akkor jó anyós+após,de ha már nem csak játszani kell velük,akkor már Anyu kell!!!

Zsuzsi,a
a sütőtök nálunk is favorit!Én akkor használom,ha véletlenül túl sűrűre sikerül pl.a főzelék,vagy egy kicsit sóssabbra,azzal javítom fel.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andáék:

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
köszi a képet!

Lányok:
Gondoltam,ha már nem tudok találkozni Veletek a talin,dobatok fel képet magamról is ,mert olyan rossz,hogy nincsenek arcok előttem,amikor beszélgetünk!Ezzel bátorítani szeretnélek Titeket,hogy tegyetek így Ti is!

A kép 1 hete készült Anyuéknál.Arnoldka egész nap a pórszívócsővel játszott!
Zsebi,hol vettétek Balázsnak a játékporszívót?

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Szívsen. :)
A játék porszívót mi konkrétan az auchanban vettük (jegyzem meg még mindig napi szinten legalább fél órát játszik vele bár ha nagy előkerül akkor arról nem lehet lekoccintani. :)), de gyakorlatilag szinte minden játékboltban lehe kapni ahol vannak ilyen háztartási gépes dolgok (vasaló, elmosó).

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Milyen szerencséjük van a lustábbaknak, akik sose próbáltak borsót paszírozni…! :mrgreen: Eszembe se jutott egyébként, hogy befürödnék vele! Viszont FŐZTEM a gyereknek karfiolt, brokkolit, kelbimbót és krumplit. :D Tök jót evett belőle, le is fagyasztottam a nagy kondért. Erre mikor felmelegítem, egy szivacsos cucc lett belőle… Eszembe jutott, hogy mondtátok, hogy keményítőt nem fagyasztunk… :idea: Na, dobhatom ki a sok kaját, a gyereknek egy falat se kell belőle! :?

Képzeljétek, nálunk most este a gardróbban esett az eső… :lol: A gyerek kiborította a galérián az ottfelejtett kád vizet. :twisted: Mikor szaladok föl, Ő meg csak jön elém vigyorogva a 3 fogával! :roll: Még ilyen ördögöt! :lol:

Andi,
De jó, hogy tettél fel képet, tök jó! :D Meg Ti is rajta tök jók! :D És tök nem örültem, hogy nem jöttök, szívesen találkoztam volna veletek, sajnálom nagyon! :( Majd megnézed a taliképeket! Iwiw-en fönt vagy?
Hú, a porszívó – az nálunk az egész, úgy ahogy van kedvenc! :roll: Talán csak a telefonom előzi meg, amin már nem működik 2 gomb! Pedig már nem kapja meg!
Darabos kajából a sinlacot eszi meg, ami annál darabosabb vagy sűrűbb, attól öklendezik.

Zsebi,
Ha megvan esetleg a múltkori listád, akkor felteheted, ha időd is van…. :oops: :) De én is megpróbálom összeszedni akkor a bandát! :D
Úgy emlékszem, a te gyerekeid se nagyon eszik a darabos kaját. Mennyire esznek darabosakat amúgy? Te szoktatod őket a daraboshoz, vagy majd megszeretik maguktól? Gáz amúgy szerinted, ha sokáig nem esznek darabost, vagy ez is csak vmi berögzült hülyeség?

Zsú,
Nagyon huncutzsivány Borka! :lol: Nektek külön örülök én is! :D

Anikó,
Te hogy csináltad múltkor a májat? Milyen máj volt? Mit tettél hozzá, és lehet fagyasztani? :oops: :D

Katyerina,
Hová lettél? :?: Azé’ talira jöttök, ugye? :?:

Orsi,
Tök jó, hogy találkozunk a fiúkkal is végre! :D

Zsuzsi,
Tényleg rosszul esik kidobni a saját főztöt… :roll: S.tök meg brokkoli nálunk is bármikor! :D A céklafőzit hogy csinálod? Te vagy iwiw-en? Kár, hogy nem tudtok jönni, veled is egy csomót „beszélgetünk” mindig!

Tiko, Melcsi,
De kár…. :(

Bandika,
Nálunk a porokból még mindig a sinlac a menő. Vettem egy humana almaport, ami gluténmentes, tejmentes meg mindenmentes tele vitaminnal. Nincs oda érte, de kicselezem, mert a reggeli sinlacjához teszek olyat is. :mrgreen:

Kata,
Na végre! :!: Nagyon ügyes vagy! :D Meg szorgalmas is, gratula! :D Meg Bálintnak is, hogy elindult! :D Fotót már, olyan rég láttuk! Jöttök a talira, ugye?

Kismóki,
Nem próbáltad még keverni a gyümit a zöldséghez? Először csak kevés zöldség, majd egyre több. Csak tipp… :oops: :D

Wish,
Azta mennyi fog! :shock: Szerintem Ti vezettek…! :D
Tök jó a Hollés link. A gyümisekben van citromlé, az nem baj, ehetnek olyat? Mi az a pasztinák, tök? :oops:

Petyaanya,
Nekünk nincs wc-kefénk… :oops: :lol: Huh, én nem bírnám szerintem, ha a klotyóban turkálna, bár én nyaralni is domestos-szal indulok! 8) :lol:

Pompi,
Tök jó, hogy talizunk végre! :lol: Tökre várom már, hogy mit alkot majd az a csomó gyerek! :?: Bencsi int már pápát? Olivér arra is tapsol! :roll: :lol:

Emma,
Jaj, én is híztam basszus! :evil: Te mersz fogyózni szopi mellett? Apa most elkezdte (megint :mrgreen: ), ilyenkor én is kedvet kapok, meg ugye nagy a nyomás – jön a nyár… :roll: Aztán már szopi is csak este van – igaz, akkor vagy 4szer, de szerintem már lehetne.
Milyen sulit néztél ki? Nekem is van egy, ami csábító, de egyrészt elképesztő drága, másrészt meg még itt van a nyakamon ez a hülye államvizsga… És persze már megfogadtam, hogy többé soha semmilyen iskola…
20140901102739
 
 


Kriszta :D ,
visszakapcsoltam a gépet, mert elfelejtettem megkérdezni, hogy hogy vagy? Teszteltél már? Érzel vmit?
20140901102739
 
 


Zsebi,
köszi, mindenképpen veszek neki porszívót!

Hajni,
köszi a dícséretet!Iwiw-en fent vagyok,priviben küldöm a nevemet!
A sinlac miért darabos? :shock: Sztem nem gáz,ha még nem eszik darabos kaját.Gratulálok a főzéshez,tök ügyes vagy,így tovább!Én néha fagyasztok le krumplis kaját,és felengedés után(szobahőm.-en olvad ki)kicsit összeturmixolom.
Nincs wc kefétek???? :shock: :shock: :shock:

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Hát én nem erőletettem és zserintem nem is lehet a darabos kaját. Turmix volt elég sokáig. Aztán egyre szebben ették a kenyeret, kölest, babakekszet és kipóbáltam hogy csak villával összetöröm és először nem ették jött megint a turmix kicsit később meg már megették.

De ez abszolut gyerekfüggő pl. Eszti már előbb ette volna a darabosat Balázs öklendezett tőle. De 10 hónaposan én még keményen turmixoltam. :)
Nekem semmilyen fagyasztóból kivett kaját nem etek meg tök mindegy volt benne krumpli vagy nem kész kaját onnan nem esznek meg. Így én kotyvasztok minden nap. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni

nálunk is a sinlacot eszi a legszívesebben Olivér. Bármikor bármennyit megenne. nekem is ki kéne cseleznem valahogy, mert pl. még az almát se eszi meg, az se annyira pépes, mint az üveges gyümölcsdesszertek. Épp ma terveztem, hogy az almát belecsempészem a sinlacba.
A céklát simán megfőztem, lebotmixereltem és lefagyasztottam. Lett vagy 20 adag. Amikor eszik belőle, akkor frissen főzök krumplit és a felengedett céklához hozzákeverem.
Megjelöllek az iwiw-en. Olivérről megismersz :D

Lányok,

a brokkolihoz a krumplin kívül tesztek valamit? Olivérnek így nem ízlett, öklendezett tőle. Lehet, hgoy nagyon intenzív volt, bár alig tettem bele brokkolit, inkább krumpli volt több.

Kép
zsuzsi73
 
 


Csajok!

Ne ijesztegessetek már :shock: ! Keményítőt miért nem fagyasztunk? Én szinte az összes zöldséget fagyasztom neki. Igaz szivacsos lesz, de kis lábasban fölmelegítem vízzel és teljesen élvezhető kaja lesz belőle. (néha rá kell turmixolni kicsit.) De ugye nem csinálok hülyeséget? Nem lesz babcinak baja tőle?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzsi: én mindenbe teszek almát, ici pici fahéjjal megfőzöm (Zsebi tanácsára) és turmixolom. Zorkának így nagyon bejön:)

Aada:nagyon jól néztek ki :) Jó, hogy tettél fel képet!

Zsu: nagyon szép Borka baba:)

Hajni: Hollés bébiételt én is vettem már, jó nagy a választék. Zorkának ízlett.

Úgy néz ki Zorka a sütőtökre allergiás, pedig az a kedvence :(

tiko
 
 


Zsuzska

állítólag erjed a krumpli, ha lefagyasztod. én mindent önmagában fagyasztok le, kivéve a krumplit, azt mindig frissen csinálom.

Ma úgy csináltam a zöldborsót, hogy feltettem a répát főni, amikor majdnem puha volt, beletettem a borsót. Amikor kész lett, leturmixoltam együtt és utána átpaszíroztam. Így a paszírozás fél percig tartott.

Tiko

az almára gondoltam én is, legközelebb megpróbálomn a brokkolit almával, + krumplival. Mindenbe nem akarok almát tenni, mert megeszi anélkül is a többi kaját szerencsére.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: jó, hogy írtad, hogy csináltad a zöldborsót. Én azt még nem adtam Zorkának, de így meg fogom próbálni.

Hát Zorka egyenlőre csak almával eszi a főziket, de próbálok egyre kevesebbet tenni bele.

tiko
 
 


Zsuzsi!
Én is csak brokkolit és krumplit tettem nekik bele megették. Amúgy én szinte mindent turmixoltam full pépesre mert Balázs is csak azt szerette.

Az alma iszonytat pempős lesz ha megpároolod vagy füliában pici fahéjjal megsütöt (anélkül is lehet de így finibb) és utána vagy villával töröd vagy ha az kevés a babádnak akkor turmix. Nagyon pépes lesz mint a bolti bébidesszertek.
Amúgy a simán reszelt almát a legtöbb gyerköc az elején nem szereti.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsu!
Szerinetm nem baj ha fagyasztod a zöldségeket mondjuk a krumplit úgy tudom nem szerencsés, de okot nem tudok rá.

Én kvázi egyszer fagyasztttam céklát és dobhattam ki mert nekik nem kellett pedig a krumplit firssen készítettem hozzá és amúgy meg a frissen készített céklát eszik ezért gondoltam azzal van baj.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsuzsi73 írta:állítólag erjed a krumpli,

nem erjed, hanem hő hatására a keményítő elkezd lebomlani, ezért megváltozik a szerkezete, és gumis lesz, amit lefagyasztasz.

egészségileg semmi káros hatása nincs, csak nem esztétikus.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi,
az alma úgy is jó pépes lesz,ha felvágod apró kockákra,vagy lereszeled,és utána átturmixolod.Én még soha nem pároltam meg.
Én általában vegyes főzelékeket csinálok,pl.répát szinte mindig teszek bele,mert az édes íze miatt szívesen megeszik.

Tiko,
köszi a dícséretet!
Sütőtökallergia???Ez furcsa!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Te még mindig minden főzeléket és hamit külön főzöl nekik? Mert én nagyrészt azt adom nekik amit mi eszünk. Kivétel a nagyon tejes cuccokat. Meg nyilván a székelykáposztát sem de az ilyen törhető kajákat igen. :) Mondjuk én soha nem főztem túl zsírosan és fűszeresen.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Aada: hát én már nem tudom, de a sütőtökre gyanakszom. Igazából a hasán-mellkasán jönnek-mennek a pöttyök, reggel van, napközben nincs, este megint...ez is rejtély....de a felkarján és a comján majdnem mindig van, ha adok sütő tököt, ha nem. Csak azt figyeltem meg, sütőtök után mindig több van....

tiko
 
 


Orsi 4
Wish 2
Anikó 2
Emma 2
Zsebi 3
Kismókus 2
Bandika 2
Pompi 3
Bzsuska 3 (apa is )
Katyerina 4 (apa is )
Hajni 2

Összesen: 29 fő!

Petyaanya, Potykamanó, Kata – rátok nem emlékszem, hogy jelentkeztetek volna, ill. ha igen, akkor bocs. :oops: Szóval jöttök? :?:

Lehet, hogy elírtam vmit vagy nem jól emlékszem, szóljatok légyszi. Bár ha tényleg mindenki ott lesz, aki a listán van, akkor szerintem a Kleopátra ház lesz a végső helyszín.


Anda,
Lefagyott az iwiw, jelöllek, amint sikerül belépnem! Wc kefe vmiért nem kell… :oops: :roll:

Zsebi,
Köszi a villázást, jó ötlet átmenetnek. :D

Zsuzsi,
Visszajelöltelek. :D Köszi a céklát, akkor ez nem egy bonyolult, pont nekem való. :lol: Én a brokkolihoz tettem még kelbimbót meg karfiolt is.
20140901102739
 
 


Hajni

és nem fájt Olivér hasa karfiol + kelbimbó + brokkoli keveréktől? :D :D én ezt így nem merném megkockáztatni. húst csak üvegeset adsz?

én csináltam pénteken húslevest abban megfőztem egy nagy mellet, a végén kicsontoztam és 5 dkg-s darabokra felszeleteltem, lefagyasztottam.

ma engedtem ki az első darabot, egyáltalán nem érzik a mélyhűtő íz, csak a jó húsleves íz.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
csak kelbimbó volt új, a másik kettőt már bevezettem, és tök szereti. Húst már főztem neki vízben (csirkemellet ), én turmixolva fagyasztottam le, de az se hűtőízű, és nem is szivacsos. Egyedül ezzel a krumplis cuccal szaladtam lukra, az nem kell neki...

Andi,
jelöltelek :D
20140901102739
 
 


Hajni,
Szegény, eső a gardróbban?! :shock: Tényleg kis vasgyúró lehet Olivéred! Nagyon eláztak a ruhák?
Hol vetted az almaport?
A darabos kaja azért kell, hogy fejlődjenek a rágóizmok, ami a beszédfejlődést is elősegíti… legalábbis nekem ezt mondta a csajszi a játszóházban. Persze erőltetni úgyse lehet, max. sűrűn próbálkozni.
A pasztinák asszem a répához hasonlít

Andi,
Tök jó a kép! Mondanom sem kell, hogy nem ilyennek képzeltelek, de általában ez így szokott lenni nálam, nem nagyon működnek a megérzéseim.

Zsuzsi,
Én brokkolit almával és husival turmixoltam.

Kata,
Gratulálok!!! Nagyon ügyes vagy, le a kalappal! 8)

Én is kíváncsi vagyok nagyon, hogy mit alkotnak a Manók a talin! Én Balázsom mostanában olyan kis megijedős, anyához bújós lett. Remélem, azért nem lesz olyan rossz hangulatban!

Kép
bandika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: