Új privát üzeneted érkezett!

TEGNAP HAZAJÖTTÜNK!!!

Mindenkinek köszönjük a gratulációkat!!!
Igyekszem majd jönni, addig is képek:

Kép Legelsők egyike

Kép

Kép

donkoaniko
 
 


Anikó!

Mégegszer gartulálok! Ahogy elnézem ezt a tündérbogarat, szerintem balerina vagy modell lesz! :wink:

nA, MOST MEGPRÓBÁLOK VISSZAOLVASNI.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Jó reggelt!

Picúrka meg igazi kis formás, és milyen hosszú, arányos, egyáltalán nem dundus!!!!!!!!! :D ...

Nálunk sajnos a varrónő elnézte a dátumokat és a sátor nem lesz kész a szülinapra amiért egy csöppet el vagyok keseredve... :cry: :cry: mert így tőlem nem kap semmit aznap :cry: a tortán kívül....pedig úgy vártam hg majd jól körbe-bevesszük a várat....

Más....Nimi taknyos lett...a porszínyót nem engedi....Akinek van LivingLabja...milyen zajos az? És csak úgy 11e. körül van?

fanna3
 
 

 
 

Jázminnak boldog születésnapot!!!! :D :D :D
Máténak gratula a versenyhez, 96%-os telj. az nem semmi...!

Anikó! Nagyon kis formás és szép a babácska, köszi a képeket, majd gyere, ha tudsz...

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Gyönyörű és formás kislánykátok van! :D

Judit! (Balwin)

Én meg pont azért raktam fel a képet mert szerintem nagyon jó és igenis jól néztek ki. :D

Fanna!

Sajna az orrfolyásért. :( Azért a porszívós dolgot ne add fel még ha később is mert szerintem ennél hatásosabb nem igazán létezik. De majd a többiek is gondolom,, hogy leírják véleményüket.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kép
Utólagosan is boldog születésnapot Jázminnak!
Bbj! Virág megérkezett köszönöm.
Szami! Mivel mi is otthagytuk a virágot Juditéknál és tegnap kaptam meg, éppen ezért szeretném most megköszönni a virágot és a kis kaspót-nagyon szépek.Ja és az ünnepi menü sem semmi.De majd azért ha marad időd ugye nem felejted el a muffin receptet?
Anikó!Nagyon szép a kislányod!
Olga hogy van Balázs?
Niminek is jobbulást!
Katlina! Gondolom nagyon izgulsz már hiszen már csak egy nap van hátra.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Hú, Anikó, de hosszú lábai vannak! :lol: Nekem valahogy nagyobbnak tűnik, mint egy újszülött :lol: Lehet, hogy Olgának lesz igaza :lol: Jó itthonlétet Nektek, ha van pici időd, várjuk a képeket és a híreket!

Olga, hogy van Balázs?

Niki, milyen volt a színház? Mit néztél?

Anna, már priviben is írtam, sajnálom a sátrat. Ilyenkor bánja az ember, hogy megszólalt. Lehet, másik varrónővel jobban jártál volna :cry:

Jázmin se rajong a porszívós orrszívóért, de amúgy meg nagyon jó, még ha akkor, pillanatnyilag küzd ellene.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Baconos muffin

A hozzávalókat a leírás sorrendjében össze kell kavarni, aztán kivajazott vagy sütőpapíros muffinformába önteni és megsütni.

2,5 dkg tejszín
1 kis doboz tejföl
2 tojás
14 dkg olvasztott vaj
20 dkg liszt, belekeverve 2 púpozott teáskanál sütőpor
15 dkg apróra vágott bacon szalonna
11 dkg reszelt füstölt sajt
6 evőkanál tej

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Szami, és ezt a menüt egyedül Te csinálod :shock: Hát, egyszerűen nem tudom elhinni, én annyira antikonyhatündér vagyok :( Szívesen mennék hozzátok egy ilyen összejövetelre :lol:

Jázminnak, Annának tényleg gyönyörű szempillái vannak! Csonginak is klassz, csak nem ilyen sötét! Szerintem Jázmin nagyon hasonlít rád!

Fanna, szerintem se add fel a porszívót. Csongit anno nagyon sokáig le kellett fogni, de annyi trutyit kiszívott, hogy mindig csak néztem, hogy fér bele annyi. Én úgy voltam vele, inkább egy porszívózás, mint arcüreggyulladás, vagy fülgyuszi...

Olga, hogy van Balázs?

Niki, mi volt a színházban?

Anikó, hú, de szép hosszú lány! Nagyon formás, gratulálok még egyszer!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Szió!


Timi!
Dehogyis!!!!!! Nem az a gond,hg te ajánlottad, sőt örültem neki mivel milyen szép ruhakölteményeket csinál!!!! Csak hát tudtam hg akit én ismerek határidő szempontjából nem megbízható , de látom ez varrónői betegség.... :?

Porszívózni meg nem hagyja....akkora erő van benne hg egyedül nem tudom kivitelezni, simán eltolja a kezem...el sem jutok az orra lukáig....de azt mondjátok hg annak nincs szívóereje?.....pedig vmi kell mert ezt nem hagyja... :( Meg hozzáteszem hg erőszakolás, annyira sír....stb... de ezt biztos nem kell +-ban részleteznem...

fanna3
 
 


Fanna, csak vígasztalásként. Csongi úgy üvöltött, mintha öltem volna. Se anyósom, se anyu nem tudta végignézni, én voltam a szörnyű anya, aki "bántja" a gyereket.
Kipróbáltam magamon. Nem fáj, jó, picit kellemetlen. Inkább a lefogás miatt volt az üvöltés.
Én végül találtam egy technikát, lábát, kezét, fejét lefogtam. Tudom szörnyen hangzik, de tényleg rengeteg takonyt kiszív!!!

Amit írtál azt nem ismerem, de nagyon sokba kerül azt látom...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Jó reggelt!

Anikó, gyönyörű a kislányotok, nagyin formás, szép baba, teljen benne nagy örömötök, és még egyszer jó egészséget, hosszú, boldog életete kívánunk neki!

Jázminnak nagyon boldog elős szülinapot kíváno így kicsit megkésve!!!
A menüsorod egy 5*-os étterremben is megállná a helyét...! Nem semmi!!!!!!!
Jázmin sztem is a mostani Szamira hasonlít! :)
Gratula Máténak, nagyon okos fiad van!!!
És köszönjük a virágot, Juditéknak a szállításhoz, nektek pedig, hogy gondoltatok ránk!!! Most nyílik!!!

Anna, én néha porszívóra csatlakoztatom az orrszívót, de nagyon hatékony, amikor mi szívjuk... :roll: Mármint a cső végét mi szívjuk, és nem a porszívó... Lehet, nem lenne szabad iylet csinálni, de nálunk bejött, amit a porszívó nem szedett ki, simán kiszippantottuk...
Én be szoktam tenni az etetrőszékbe, és ott szoktam ügyeskedni vele. NAgyon sír, meg küzd, de így "csak" a kezét meg a fejét kell tartanom, és nem rúgja ki magát Szabi.

Olga, hogy van Balázs???

Katlina, hogy állltok???? Izgalom a tetőfokon????
Minden jót kívánunk nektek így előre is!!!! Majd gondolunk rátok!!!

Szilbee: veletek mizu???? Rég írtál, jól vagytok???????

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Fanna!
Csak neked, mert még csak addig jutottam!

Living Labot nehoyg vegyél! Egy nagy kalap... azt sem ér!!! Mi beruháztunk egyre, hoyg majd humánusabb, na ja, ha nem beteg a gyerek, akkor feltétlenül! Míg a porszívóval 1/2 mp alatt kirántod, addig aliving labbal percekig tornázok, mire valami megjelenik!

Na majd jövök, megyek öltözni, meg mosdani....aztán reggeli után olvasok tovább

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Mindenkinek köszönjük még egyszer a köszöntéseket és nagyon szívesen mindenkinek a virágot. Ha valaki kimaradt, attól bocs, majd a legközelebbi találkozónál bepótoljuk valahogy :wink:

Évi, nálunk is mindenki szerint kínozom ezzel, de engem teljesen hidegen hagy, mert látom, mennyi cucc jön ki.

Anna, én is egyedül csinálom, hát, nem egyszerű, de az etetőszék jobbnak tűnik, legközelebb (remélem, soká), majd kipróbálom ott!

Főzés-sütés nagy része ma lesz, pont azért lesznek a hideg sültek-husik a tálon, hogy holnapra csak a leves, a tálalás és a saláták maradjanak. Este már készítettem szalvétagyűrűket, meg készülök a délutáni játékra is, ennyi fiatalt le kell kötnöm valahogy :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


porszívó ügyben. nálam hagyja Leti, max rázza fejét, de ha bekapcsolom a porszíjjót tartja az arcát. (lehet azért, mert már nem múlik úgy el egy hét, hoyg elraknám a szerkezetet, annyira hozzászokott....én is kipróbáltam, én is inkább kellemetlennek tartottam, mint fájdalmasnak.

Képek

Anikó! Nagyon tüni kisbabád van! mégegyszer gratula, és várunka szüléstörténettel!

Szami!
Képek ügyében teljesen egyetértek Olgával. a két lány nagyon hasonlít egymásra....

Nahát ez a menü! Na majd lesz kérdésem. egy-két dolgot nem tudok megfejteni.... a receptet mindjárt kimásolom a "háziszakácskönyvbe"
Na erről jut eszembe..

Judit! Írd már le, hoyg csináltad a házi Baileyst!

Na még mit akartam.....

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szió!

Mivel nem jövök egy darabig....

Kép
szilbee
 
 


Oké Judit nagyon köszi az infót...mert már gondolkodtam hg guberálom össze... :lol: ...de akkor valszeg veszek egy új és tiszta szívót és kész... :? aztán majd látjuk.....

Dorka!
Mármint szájjal????....hehehehe....hát ha ez megy....de ez 2 emberes...+Szabi.... :D

Timi!
Király a kaja :roll: :lol: ...nem szoktak a vendégek rosszul lenni?....én előre vennék be kreont sztem... :D Láttam a tv-ben délelőtt egy svédasztalt.....szívesen csinálnék....de ha összerakjuk a családot sem lenne több 15 főnél....talán....

Évi!
Marad a gyilkolás.....Ház ügy? Nálunk még semmi.....

Szilbee Nektek is!!!!!!!
Nem írsz kicsit többet?.... :roll:

fanna3
 
 


Fanna, ház ügy teljesen leállt. :? Most ott tartunk, hogy újjítsuk az egészet, vagy csak a Csongi szobáját tegyük rendbe, mielőtt suliba megy.
Apa ugye állandóan úton van, nekem egyedül meg nagy falat mindent kiválasztani, felméretni, megrendelni, munkásokra nézni...
Lakás jelenleg eladhatatlannak tűnik, meg a 3 szobást áruló is nyavajog, így nem is akarom eladni...

Hát kell lelkierő egy-egy szíváshoz, de hidd el, tényleg megéri, és jobb lesz tőle Niminek!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Hella :)

Szamóca, eeeeehhh... már megint te főzöl az egész kontinensnek? :wink: Nagyon tuti a menü (nyamnyam), nekem ,ár olvasni is sok volt, nemhogy megcsinálni :shock: Le a kalappal!
Neis, nehogy végleg elmenjen a kedve Máténak :lol:
Annaluca amúgy erősen szőkül, az új hajak már tejfölszőkeszerűek :) Leginkább az ex-kopasz foltján látni; ott már csak fehéres-szőke :)

Fanna :( Jobbulást Niminek! Hm, nem irigyellek...Bogyóm fél a porszívó hangjától (jó sűrűn van bekapcsolva :oops: :mrgreen: ), úgyhogy demtudom, micsinálnék, ha betaknyosodna... Valszeg nekem is minden (lelki)erőmet össze kellene szednem, osztán hajrá takonykiporszívózás :roll:

Dorka, és nem csúszott még a szátokba egy kis cucc? :lol: Vagy ezzel ne poénkodjak...

Judit, eccerűset szoktam, de nagyon finom:

Hozzávalók:
5 dl főzőtejszín,
12 e.k. porcukor,
3 púpozott e.k. ír kapucsínópor,
4 tojás sárgája
1 cs. vaníliás cukor,
0,3 l vodka.

A hozzávalókat (vodka nélkül) csomómentesre turmixoljuk, majd hozzáadjuk a vodkát.
Gyenge lángon főzni kezdjük - de csak addig, hogy a tojás ki ne csapódjon. (enyhén megmelegíteni)
Üvegbe töltjük, és hűtőbe tesszük.

Én egy-két nappal fogyasztás előtt szoktam megcsinálni, annyi összeérés elég neki.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Babó már jobban van, nem eszik, de legalább iszik. A hasa sem megy már pont 1 naoja, hányás is tegnapelőtt este volt utoljára.
Ma reggelre apa is kidölt ugyanezzel a betegséggel, úgyhogy mostmár én vagyok a következő. Igy a hazalátogatás elmarad.

Na lépek.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga, legalább Balázs jobban van... Fasza ez a hányásoshasmenéses vírus :?

Anikó, én meg nem is mondom :oops: , hogy milyen szép a kislányotok! Télleg hosszú, formás, egyáltalán nem pufika :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Na, ha én valamilyen betegségtől félek, az az, ami hányással jár :? Jobbulást Apának, Olga

Sonka fő, csirketorta sütőben. Pihenek picit, aztán jövök legközelebb is helyzetjelentésre :lol:

Anna, mi is 15-en leszünk. De mért lennének betegek? Egyik sem annyira nehéz kaja! Meghát egyféléből senki nem eszik sokat, inkább csipegetnek. Mondjuk most sok sonkás-baconos lesz, meg túrós, tojásos, dehát húsvét lesz! :lol: Megaztán ezt esszük majd még két napig, mert én már többet nem akarok főzni húsvétkor, esetleg csak egy kis leveskét. :roll:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Ja...csak magamból indultam ki hg én bezabálnék :oops:

fanna3
 
 


Biztos egészségedre válna! :wink:

Kész a sonkapástétom, megfőtt a sonka, kész a tormakrém, a majonézes burgonya, sütőben a csirkemájpástétom.

Kezdek fáradni :roll:

Sehol senki? (mármint Annán kívül...) :shock:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Mosmán én is itt... de mitmonnyak? :roll: :lol:

Altatni akartam a jányom, mer fáradt, de nem akaródzik neki alukálni :? Mosmánakkor ki kell bírnia félnyócig- nyócig, a fürcsiig :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szilbee, úlláccik másnak is eszébe jutott :mrgreen:

Pelenka utántöltő

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kép

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


HÚÚÚÚÚÚÚÚ! Katlina!

De nagyon izgi! MA még jány vagy holnap meg asszony :D !

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Én is itt vagyok. nekünk is megjött a kocsonyának való.... majd holnap összedaraboljuk áztatjuk, aztán valszeg vasárnap felteszem főni....

Szami!
Akkor nálatok holnap lesz a kaja? Már csak hogy ennyire előrekészülsz
Tormakrémre kivi vagyok! receptet please! ja és csirkeméjpástétom recept is kellene.... remélem nem haragszanak a csajok ennyi receptnek...de ezek legalább már beváltak....

Judit!
Leti sem akart ma rendes időben elaludni. Na mondanom sem kell, majdnem agyoncsaptam, nem így terveztem a napomat. (mármint, hoyg altatok vagy egy órán keresztül)be kellett sötétíteni, sé akkor volt hajlandó elaludni. :shock: íyg ma csak egy alvás volt, de akkor én is bealudtam, Gréti meg a szobában a földön... ez nem a mi napunk.

Én holnap takarítok, aztán vasárnap sütök, főzök, tojást festünk....

Betty!
Köszi a képeket! el is mentettem!

Kati!
édes popók :lol:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Olga!
Én is ilyntől félek a legjobban, már hogyha hány valaki.... de a léyneg, hoyg már Babó akkor kifele megy, apának jobbulást, neked meg... hát próbáld kikerülni nem tudom hoyg megy.
most jutott eszembe, iylenkor (is)szokták a normaflore-t javasolni. már utána, hoyg helyretegye a beleket....

Fanna!
Tutira én is bezabálnék... rosszullétig....aztán a neo-billagitot kapkodnám... :oops:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Nah, elkészült a baconba tekert, aszalt szilvával töltött és baconba tekert füstölr sajttal töltött husi, a túrós-fokhagymás és a májas-tojásos rakományos sertésszűz is. Most jön még a baklava... :roll:

Tormakrém (Kétfélét szoktam csinálni):

* Túró, tejföl, torma, pici cukor, aztán kikavarni.

* A másik változatban (már hogy egyszerűsítsem az életem :roll: ) vaj, liszt, tej, ezekből fehérmártás, bele torma, tejszín, fűszerezés ízlés szerint.

Csirkemájas pástétom:

25 dkg szeletelt bacon szalonna
20-25 dkg csirkemáj
50-60 dkg darált sertéshús
1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
2 evőkanál konyak vagy metaxa
0,5 dl bor
1 kis doboz paradicsompüré

bors
margarin a kikenéshez

Az őzgerinc formát ki kell kenni margarinnal, beletenni a bacon szeleteket, hogy túlnyúljanak kétoldalt a forma szélén.

Le kell darálni a májat, egy nagyobb tálban a következőket összekeverni: darált máj, darált hús, apróra vágott hagyma, áttört fokhagyma, konyak, bor, paradicsompüré, fűszerek.

A kész húspépet be kell kanalazni a formába, elsimítani a tetejét és befedni a baconnal. Alufóliával betakarjuk. Egy másik tepsit a forma 2/3-áig töltünk vízzel, beletesszük a formát és 2 órán át ebben a gőzben sütjük. Ha majdnem kész, levesszük a fóliát, pár percig pirítjuk a tetejét. Melegen még könnyen szétesik, de ha kihűlt, pár óra múlva könnyű szeletelni.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Jó reggelt!

Dorka megint taknyos lett. Két hétig volt jól (mint a régi szép időkben). Pedig ez a tél olyan jó volt.
Nekem kétoldali arcüreggyuszim van. Antibogyót kaptam.

Anikó: Mégegyszer gratulálok! Nagyon szép a kislányotok.

Katlina: Minden szépet és jót Nektek mára!

Fanna: Jobbulást Nektek! Én is azt mondom, amit a többiek, valahogy próbáld porszizni az orrát, rámehet a fülére, ha benn marad a váladék.

Olga: Kitartást a betegekhez!

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Katlina, mai esküvőtökhöz szívből gratulálunk, sok bolsogságot kívánunk!!!

Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Jóreggelt :) Bár az lenne :?

Katlina, legyen nagyon szép ez a nap, és sok boldogságot kívánunk! :D

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kellemes Húsvétot Mindenkinek!


Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1206178262.5237.jpg[/img
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek Katlina!

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Na akkor újra próbálom mert valamit nagyon elrontottam, de Angéla is itt ugrál körülöttem.
Nagyon sok boldogságot Kívánok Nektek Katlina! Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Katlina!

Nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek!
Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!

[size=12]Katlina!

Gratulálunk az esküvőhöz, legyetek nagyon-nagyon sokáig boldogok együtt!
[/size]
(és mielőbb várjuk a képeket!)

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Kellemes Ünnepeket, betegeknek jobbulást, lányoknak sok locsolót, fiúknak sok piros tojást kívánunk!

Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Ezt a depis időt! Fúú de utálom! :twisted:

Hányásos támához hozzászólva: ettől (is) én is nagyon rettegek. Szonja is hányós napokat vezetett be. Viszont nem beteg ,,csak" kicsit be van dugulva az orra ami nagyon zavarja az alvásnál és ilyenkor csöppentek az orrába amitől Ő először öklendezik majd jön kis vukk. Ilyet produkál az orszívásnál is. Nem értem!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


ITT A MENYASSZONY
Kép

Kellemes Húsvétot!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Jaj, de szépséges, a ruci is nagyon jó.

Elin: Köszi, hogy beraktad.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Sziasztok!
A fényképezőgépen ismét nem állítottam be a dátumot, de a képek ma készültek.
Szami! A virág gyönyörű és illatos. Még egyszer köszönöm.
Én e saját képpel szeretnék Nektek KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNNI! Kép Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Na látom nagy itt a pangás....

Ma kitakarítottam, megsütöttem a pogit előkészítettük a kocsonyának valót, tojást festettünk, sé folyamatosan irigykedtem Katlinára!

Misi meg Gréti megnézték a Hortont, erős hármas...szerinte.

Hulla vagyok!

Elin! köszi a képet. tényleg, mms, vagy Ti is ott vagytok? mert akkor duplán irigy vagyok!
Márti!
Szép tojifátok van!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó reggelt!

MINDENKINEK NAGYON KELLEMES HÚSVÉTOT KÍVÁNOK!

A Szami baconos muffinnjánál mit jelent az, hogy 2,5 dkg tejszín? Az mennyi? Nem 2,5 dl, ugye? Légyszi, segítsen, aki tud, mert délelőtt szeretném megcsinálni. Köszi.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Zúg a traktor,szánt az eke
Megöntözhetlek-e....:))))..........
......Nimi...... :D

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

fanna3
 
 


Niki: Deci lesz az. 2,5 deka tejszín fura lenne. Szerintem.... :? 8)
jaimee1
 
 


Hall :)

Niki, 2,5 dkg = 0,25 dl.

Katlina, várjuk a többi képet is! Nagyon csini vagy/voltál :D

Márti, nagyon jó a tojásfa! :D

Nah, asszem mára ennyi vótam. Szép napokat csajok :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jaimee, klassz az avatarod :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?