Új privát üzeneted érkezett!

Jucmuc, de édi Davide... az első képen naggyon kis meglepődött arcot vág... :lol:
Vendég
 


Véda :P
Csak kicsit akarunk beelőzni, a 35+3-at tűztem ki célul. (Június 19.) Nem tudom, miért, egyszerűen szipi 8)

Boni :P
Köszönöm!

Judit :P
Nagyon édes Davide!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:(Június 19.)

nekem a 15 szimpibb :D :D :D
de a 19 is nagyon pofás nap szerintem :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi :P
Ezen nem veszünk össze :lol:
Miután nekem tuti a császár, azt gondolom, nem hétvégén lesz, de végülis ki tudja? Ember tervez :D Szóval ha Lili szülinapján születnének :wink: , azzal már nagyon elégedett leszek :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
ha hétvégén indul be a szülés, akkor hétvégén lesz :):)
de ez a pár nap már igazán nem számít :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Igaz, ha magától indul, akkor lehet hétvégén is :lol:
Már nagyon tartanék ott 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!


Fendike,

hatalmas gratula nektek itt is es nagyon sok boldogsagot,tejcit es jo egeszseget kivanok!Ez aztan a meglepi,vartam hogy jossz a ctg-s eredmenyekkel :lol: :lol: Jol egyedul maradtam :lol:
Fanni,
orulok hogy minden rendben a fiukkal :lol: Tudom hogy ikreknel gyakori a csaszar de neked miert tuti hogy az lesz?Lehet mar irtad de nem emlekszem :oops:

Jucmuc,
mennyit nott Davide :lol: Nagyon kis cuki :lol: Az elfoglaltsag pedgi teljesen ertheto

Nok,
a terv nalunk hogy mi egy szobaban fogunk a babaval aludni,egyreszt helyhiany miatt masreszt en igy jobban erzem magam.

Nyuszi,
orulok hogy beindut a tejcsi :lol:

Donika,
koszi az erdeklodest tenyleg ma votlam ctg-n,bebike szivhangja tokeltes viszont mehtevekenyseg szinte a nullaval egyenlo igy en valszinu nem a heten kovetem Fendiket..
Legkozelebb kedden megyek csak....
Most elvezem az itthonletet teljes erovel meg persze a csaladot is :lol:

Kép
petitpois
 
 


sziasztok!

fendike: gratulálok :lol: sok boldogságot!

mindjárt rakok ennek örömére friss táblát.

kati
katica30
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

kati
katica30
 
 


Petitpois :P
A méhtevékenységet úgy érted, hogy semmi fájás, ilyesmi? (Bocsbánat, ezeket még nem tudom :oops: )
2 csigolyám között 1,5 cm-es elcsúszás van... ezért az ortopéd orvos nem engedi a rendes szülést. A babáktól lehetne, Milán ma az UH-n pl. fejvégű volt... de persze az is lehet, hogy már ebben a pillanatban sem az :lol:

Katica :P
Nagyon figyelmes vagy, köszönjük!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jucmuc :D
Édes Davide!!!
És nagyon jól esnek a szavid! Olyan jó érzés, hogy ez a módszer másnál is épp olyan hatásos, mint nálunk volt.

Fanni :D
Szóval június közepe... Nálunk is folynak a találgatások. A július 1-jét a család szerint már semmiképp nem várom meg. Én a június utolsó péntekét néztem ki. Mégpedig péntek éjjelt. Álmodozom :roll: 8)
És Virivel ugyanott szülünk, tehát esélyes, hogy halljuk majd egymás jajgatását :lol: (Bocs, Viri :wink: )

Védőnő: minden rendben, bár a súlygyarapodásról inkább nem nyilatkozom :oops: De vérnyomás, vizelet rendben.

Kedden megyek terheléses vércukormérésre. Húsvét hétfő után rögtön :evil:

Véda
Vendég
 


Fanni, a júni 24 nekem még szimpibb :oops:
Vendég
 


Lafi :P
Akkor születtél?
Egyébként először addigra terveztem pontosan. Az már nem ikrek jegy, hanem rák. Anyukám rák és nagyon jó természete van.

Véda :P
Igen, úgyis csak álmodozunk, majd a fiúk eldöntik :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


véda jó kis időpontot fogtál ki! :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon programdús a hetem. Tegnap az unokaöcsire vigyáztam, teljesen lemerített. Ma vásárolgatás stb.

Itt mindig akkor történik valami, mikor kiteszem a lábam egy napra :lol:

Fendike!

Gratulálok! Hát ez tényleg gyorsan és váratlanul történt! Jó egészséget, sok tejcsit!

Petitpois!

A tábla legfelső fokára kerültél :D ! Szóval, ha nincs méhtevékenység, akkor még van pár napod pihenni?

Fanni,

De jó, hogy minden ok a fiúkkal! Ugye megnyugodtál? Mit láttál az ultrahangon? Mozgolódás? És fent vannak, de jó!

Kép
viri8
 
 


Fendike gratulálok!!!!!!!!Sok tejcit, egészséget és boldogságot kívánok!!!!!!!!!!!

Fanni Kép
Vendég
 


Kisfóka,

Már jól mutat a szoba, és miég milyen lesz…Ugye raksz majd fel képeket? Már én is alig várom, hogy meglegyen a festés. Utána lehet dekorálni. :D A maci gobelinnel elég lassan haladok, igaz időm se nagyon van rá. Remélem meglesz, mire jönnek a babók!
A sarokszekrény nagyon tetszik. Láttam ilyet és iszonyú nagy hely van benne. Szeretnék én is egyet.

Boni,

Te aztán kreatív vagy! :D Nagyon aranyos dolgokat készítesz! Nekünk egy nyúl ajtódísz van a bejárati ajtónkon! Ennyi a húsvéti dekoráció :D

Véda,

De jó, hogy újra vagy! A tejci szaporításos sztorit elmentem. Ez a módszer negyon szimpi! Már el is felejtettem, hogy egy helyen szülünk majd! Nagyon bízom benne, hogy kb egy időben! Én nagyon szeretném július elejéig kihúzni! Majd meglátjuk! Boldogan nyögdécselek veled szinkronban :lol:

Katica,

Köszönjük a táblafrissítést!

Nők!

Mi úgy tervezzük, hogy külön szobában lesznek a csajszik! Azt hiszem veszünk bele egy kihúzható kanapét, ha véletlenül "néha" ott ragadnék. Nekünk nincs elég hely egy szobában a két gyereknek + nekünk. De ha lenne, azt hiszem akkor is külön szobában lennének. Szeretném, ha ezt szoknák, szoknánk meg.

Jucmuc,

Davide nagyon édes kisfiú. Nem szereti a mérlegelést? :lol:


Fanni,

Annyira kíváncsi voltam, hogy mekkorák a fiúk :( Kár, hogy nem mondták meg. Nincs mihez viszonyítanom! Fel vagyok háborodva!

Ja, nekünk Focusunk van. Imádom! Persze nekünk a kettővel ezelőtti modell van. Nem tudom, az új modellekben, mekkora a hely....

Lányok,

Ti vettetek már szoptatós párnát? Állítólag jó éjszakára pocak alá és a lábak közé rakni. Tapasztalat?

Kép
viri8
 
 


viri8 írta:Lányok,

Ti vettetek már szoptatós párnát? Állítólag jó éjszakára pocak alá és a lábak közé rakni. Tapasztalat?

sokaknak bevált. Én személy szerint nem csíptem, alvásnál zavart, hogy zizegtek benn a golyók, szopinál megnem találtam a gyerekek helyét rajta.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri,
Imádtam a szopi párnát, csak azzal tudtam aludni a végén. Szopizáshoz nem használom, mert mindig fekve eszik Dóra. Pontosabban én fekszem közben :lol:
Vendég
 


Viri :D
Ha nem is mentenéd el, tőlem itt biztos sokat hallod majd :oops: :D De viccen kívül: bármikor bármilyen anyatejes dologban szívesen segítek majd, ha szükséges. Mi elég sok mindenen keresztülmentünk Liluval. Kevés olyan szoptatási nehézség van, amiből mi nem kaptunk ízelítőt. Így szerencsére sok tapasztalatom van. Persze Csabival biztos minden más lesz, de az alapok nem változnak :D

Hú, képzeljétek, akkorákat rúg ez a kisfiú... A kislányom nem volt ilyen vehemens magzat korában. Ő 2 éves korától amazon. De Csabi... Remélem, ott bent kitombolja magát, mindent szétrúg, átrendez, és itt kint már csak édes békével viseli majd a világ történéseit :roll:
(Az amazonunk eddig 2 ajtót tett tönkre a házban. Az egyik egy műa. nyílászáró. Azt behorpasztotta egy tombolása közben, a másik egy üvegezett ajtó, aminek egy kulcsot vágott neki dűhében. "Anya, ha nem dobom oda azt a kulcsot, értsd meg, szétrobbant voln a fejem!" Így meg az üveg robbant szét :twisted: )
Szóval ezért elmélkedek anyit azon, hogy Csabi legalább kint legyen egy kis Buddha :D

Ja, azért ne ijedjetek meg! Ez azért ritka kirohanásnak számít. Lilla most például levelet ír a tesójának, kzben zenét hallgat :wink: Utána összebújós meseolvasás, és éneklés :lol:

Véda
Vendég
 


Orsi, Panda,

Köszike a gyors reakciót. Rendelek egyet...Aztán majd meglátjuk..a zizegéstől én is tartok kicsit :lol:

Véda,

Ti tényleg egy vadócot neveltek :lol: . Legalább váratlan dolgokat már nem fog okozni Csabika :lol:
Szoptatós tanácsokra biztosan szükségem lesz majd. Számítok rád :D

Kép
viri8
 
 


Viri :P
A dokim szerint a súlybecslés egy humbuk, mert akkora különbségek vannak a becsült és a valós súly között, hogy nincs is értelme :(
Most nincs itt az UH lelet, viszont visszakerestem a Te értékeidet és nagyjából annyik voltak, mint Neked, így súlyra is kb. annyi, tehát 500 grammosak lehetnek. +/-50 g. (De tudod, Te 23+0-n voltál, én meg 22+2-n :wink: ) Tehát méretileg nagyjából ugyanott tartunk :D
Viszont mivel a vizsgálat pár perc volt csak (15), valószínűleg elmegyünk egy 4D-re a jövő hét végén. Akkor súly is lesz :wink:
Egyik babám keresztben fekszik egészen felül, na nyilván tőle van a szapora pulzusom :lol: , a másik pedig fejjel lefelé tanyázik. Pillanatnyilag ő a nyugisabb, holott eddig ő volt a kukacbaba :lol:

A védőnő nekem beígért egy szoptatós párnát 2 ezer Ft-ért, amit egy másik ikres mami használt és kérdezte tőle, nincs-e ikres a körzetben, akinek eladhatná. Remélem, nem rózsaszín, mert lány ikrei vannak, állítólag 1 utcányira tőlünk. Igaz, már 1,5 évesek...
Mindenestre jó lenne, ha jelentkezne, mert ekkora befektetést mindenképp megérne :lol:

A Focus kívülről gyönyörű, mi 2002-2003-asakat néztünk. A csomitartó is szuper, csak a hátsó ülések... de lehet, hogy csak Apa túl nagy és nagyon hátratette az első ülést. Fogunk még kísérletezni!

Véda :P
A fiúk is nagyon belejöttek a rugdosásba. 1 hete hihetetlen, mekkorákat rúgnak. De nagyon élvezem :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Megnéztem hogy már hol tartasz és eszméletlen hogy így rohan az idő. :)
Súlyra és a pontosgára csak annyit hogy én 33+3 naposan voltam uh-n és akkor azt becsülték hogy 2300 g és 2400 g-osak akkor be is tojtam hogy ha 37 hétig kihúznánk mekkorák lennének. Aztán ugye én pont 34 hétre születm és 2060 és 2090 gok voltak. :) A dokim a szülés előtt a vizsgálat alkalmával azt mondta örül ha meglesz a két kiló :)

Nekem kb. szintén ilyen idős terhességemtől tutál ugyan így feküdtek a pocimban. Balázs fejjel lefelé Eszti keresztben. Ami jó is volt mert a gyomromat nem tudták agyon rugdalni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


fanni73 írta:csak a hátsó ülések... de lehet, hogy csak Apa túl nagy és nagyon hátratette az első ülést.

na, de gyerek fog hátul ülni nem???? :):)
ők elférnek kisebb helyen is :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :P
Igen, mindenki hasonlókat mesél. Ha túl nagyra mérik a babákat, az ember megnyugszik... de ez lehet csak érzéki csalódás... Köszi, hogy leírtad!
Szépen haladunk, igen :D

Orsi :P
Valóban. Csúnya válogatósak vagyunk :lol: Még keressük az igazit...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zsebi,

Emlékszem rád még a páros fórumról. Nem is tudtam, hogy ikreid vannak és már milyen nagyok! :oops: Kicsit lemaradva,de Gratulálok!
A 34. héten szültél.....Beindult vagy indították? Szép nagy babák voltak így is szerintem (Én annyira, de annyira szeretném a 38. hétig kibírni)


Fanni,

Az autóvásárlást mi sem kapkodtuk el .....A Focust a párom kb 3-4 hónapig nézegette, mikor talált Pécsett egyet, ami az elképzeléseinek megfelelő volt. 2002-es kombink van, egy idősebb dokitól vettük :D, csúcsszuper állapotban.
A csajszik nálunk is egy örökmozgók. Néha rendesen kellemetlen érzés, és persze felhőtlen boldogság, amit művelnek :lol:

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Látom, korán kivetett az ágy. Nekem ma reggel a hátam úgy fájt, alig tudtam bejáratni, betornáztatni :? Nagyon gondolkodom a masszázson!
Meggyógyultatok?
Igen, egy jó vételért tényleg érdemes akár vidékre is menni... pláne, ha az ember már tudja, mit akar 8)
Azért majd ha a 36. héten egyben leszel, megkérdez(né)lek, meddig szeretnéd még, ha bent maradnának :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri :D
Azért van remény: egy ismerős anyuka a 2 lányával a 39. hétig húzta, majd megszülte őket spontán (mindkettő fejvégű volt). A súlyuk 3000 és 3300 gramm...
Ilyen is van azért. Persze ritka. Szorítok, hogy sokáig egyben legyetek, és sikerüljön akár a természetes úton való szülés is, ha úgy alakul. Tudom, erre vágysz.

Véda
Vendég
 


Petitpois!
Nem igazán értem, ha nincs méhtevékenység, akkor miért várnak még legalább 1 hetet? Akkor a baba már csak 'elvan' a pocidban, nem gyarapodik a súlya?

Fanni! :P
Mikor mész látogatni Fendikét?

Véda!
Biztos nagyonjó módszer a szopizásra, amit írtál! :) Nekem eléggé fáj a mellbimbóm, főleg amikor elkezdi szívni, összeszorítom a fogam, de utána már jó. Te mivel kented? Én bepantennel kenegetem meg lámpázom, de még most is vérzik a végére, olyan erővel szívja.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :?
Tartok tőle, hogy mire menni tudnék, már nem lesz bent... vagyis nem tartok tőle, mert az azt jelenti, hogy minden OK. Szerintem ők a hétvégén már otthon lesznek :D

Véda :P
Az ikres topikon is van egy lány, aki végig azt mondta, hogy a 38. héten szeretne szülni. Most elérte a 36.-at és bevallotta, hogy már nem szívesen húzná a 38.-ig! Már se ülni, se állni, se feküdni, se aludni, sem enni nem tud... És a babáknak sem túl sok élettere van már ilyenkor...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :D
Ja, értem. Egyébként tudsz vmit, papás szülés volt?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
Nem kentem sosem gyógyszertári krémekkel. Hagytam megszáradni szabad levegőn. A baba nyálát és a rajta maradt anyatejet sem kell lemosni, letörölni. Lényeg, hogy szopi után pár percig levegőztesd a cicid.
Egyébként nem szabadna, hogy sebesedjen attól, hogy erőteljesen szopik. Milyen a szopási technikátok? Milyen pózban szoptatsz? Elképzelhető, hogy csak ezen kell változtatni. Fontos, hogy összeérjen a pocitok, tehát teljesen magad felé fordítsd a babát. És nagyra nyissa a száját amikor beteszed a cicid, nehogy hamarabb szívjon rá, mint hogy teljes egészében bent lenne.

Fanni :D
Ez is igaz :wink:

Véda
Vendég
 


Jó reggelt!

ezek ma reggel készültek...a gyerekeknek tojja a nyuszi :lol:

Kép
Vendég
 


Boni :lol:
De ügyi vagy :lol:
Mi is készítettünk Liluval sok mindent. Vasárnap reggel pedig tojásvadászat lesz a kertben. Sosem szerettem a Húsvétot, de amióta a tündérke megszületett, imádok vele készülni erre az ünnepre - is :D

Lányok, ki mikor megy terheléses vércukorra? Arra gondoltam, amikor már bennem lesz a koktél, abban a 2 órában elmegyek babaruhát vásárolni Csabinak. Így jobban telik az idő, és megjutalmazom magam, amiért ilyen "hős" vagyok :lol:

Véda
Vendég
 


nekem még odébb van még 6 hét :lol:

hát igen nlunk is csak a gyerekek miatt imádjuk a húsvétot
Vendég
 


Lányok :P
Fendike és Máté baba holnap már haza is mennek! 2 óra alatt született a kissrác, a részleteket Fendike leírja, megígérte :wink:

Boni :P
El vagyok ájulva :D Nagyon ügyi vagy!
Nekem 0 a kézügyességem. Szegény kisfiaim :? De legalább Apa ügyes :)

Véda :P
Én a 24. héten, vagyis 2 hét múlva!
Nem úgy van, hogy nem lehet közben elmenni?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


köszi fanni :lol:
fendi várunk a beszámolóval! :lol:
Vendég
 


Véda,
Nem szabad közben mozogni.

Boniko,
Nagyon ügyi vagy :wink:
Vendég
 


Lányok :P
Képzeljétek, pocakom kerülete elérte az 1 métert :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Boniko,
nagyon ügyes vagy, bárcsak én tudnék így festeni. A tojásokat totál szabad kézzel, sablon nélkül festetted?

Fendike,
várunk a beszámolóval!

Fanni,
lesz az még nagyobb is, nekem most az utóbbi 2 hétben 1-1 cm-t nőtt!

Véda,
itt Szegeden, amikor levették éhgyomorra a vért, akkor mondta a hölgy, hogy igyam meg, aztán menjek el sétálni, nézelődni és 2 óra múlva menjek vissza! Én a barátnőmnél voltam, dumcsiztunk.

Donika,
hogy vagytok? Szeretném tőled megkérdezni, hogy a figurákat ti hogy ragtátok fel a falra? Mert én nem tudom még, nem szeretném, ha a festék lejönne.

Nyuszi,
én nem is tudtam, hogy vannak nagyobb gyermekeid is! :oops: Hány évesek?

Jucmuc,
nagyon édes a kisfiad! :D

Pandácska,
tetszik nagyon a blogotok! :D

Petitpois,
hogy vagy? Te vagy a következő anyuka!

Csajok, aztán kis kihagyás és én jövök :!: ÁÁÁÁÁÁÁh, amikor voltam most a héten a dokinál tudatosult bennem, hogy vészesen fogy az időm!!! De már nagyon várom, férjecském is, csak na.... :roll:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,
Az igen :shock: nekem a végén volt annyi.

Kisfóka,
Köszönöm :wink:
Vendég
 


Kisfóka :P
Háááát, nem vagyok nagy szakértő, de ha logikusan gondolkodom, a mozgással kalóriát így cukrot is égetünk... szóval hamis lesz a vérvétel eredménye... nem???

Bizony, nemsokára Te jössz :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


terheléses vércukornál tilos mászkáln, le kell ülni és várni kell, mert amúgy fals lesz az eredmény!
Vendég
 


Én nem tudom, csodálkoztam én is, hogy elmehetek, mert nekem sem tűnt logikusnak. De mindenki, akivel voltam elment és visszajött! Én még rá is kérdeztem a Vérvételes csajnál, hogy tuti elmehetek? Mondta, hogy nyugodtan, menjek, csak időben menjek vissza! :roll: :roll:

De nekem a jó eredményektől függetlenül megismétlik a 32.héten, mert sok cukorbeteg van a családban!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Akkor lehet, hogy fals az eredményem? Oh, nem akarok ezen aggódni, ne mááááááááá! Nem akarom, hogy baja legyen a babának. Baj lenne, már előjött volna?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


kisfóka igen, teljesen szabadon, kézzel, sablon nélkül képről :oops: :lol:

FAnni nem mindig atehetség ami számít.. a kitartás és a türelem csodákra képes..hidd el! lsd gobleinedet!

Tényleg, lesz 1 hónap kihagyás...

:lol:
Vendég
 


Boniko,
nagyon ügyes vagy. Nekem a rajz tehetségem az nulla. Bár üvegmatrica sablonnal is lehet ilyeneket gyártani :!: :wink: Azt meg szeretem, mert van hozzá sablon és csak át kell rajzolnom! :lol:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,

Azt reméletem, a gyógytorna megoldja a hátfájásodat :(
Hát, nem tudom, mit fogok éppen érezni a 36. héten vagy utána...Majd panaszkodom, mikor te már rég otthon szopiztatos a fiúkat :lol:
Gyorsan elindultam én is pocakot mérni .lol: 98 cm, és még tartom a +7 kg-ot! De jönnek a párom szülei hétvégére, felpakolva minden jóval :D........

Véda :lol:

Holnap reggel megyek terheléses cukorra. Majden elfelejtettem :oops: Nekem is azt mondták, hogy nem szabad közben bevásárlást intézni, mert a mozgás torzítja az eredményt.

Kisfóka,

ne aggódj, biztosan minden rendben van a cukroddal. Szerintem már érezted volna, ha nem

Apropó vásárlás: reggel, mivel olyan korán keltem, elmentem a tescoba bevásárolni húsvétra. Alig volt valaki :D Képzeljétek! megvettem életem első 14 db 56-os bodyját. Lehet, hogy túlzásba estem. :oops: Egy csomagban 7 db van és csak 1700 Ft volt! Az egyik csomag hercegnős a másik vicces dínós :lol: Nagyon jó gyerekrucit vásárolni!

Boni,
továbbra is nagyon ügyes vagy! :lol: :oops:

Fendike,

de jó, hogy már haza is engednek! Várunk ám a beszámolóval! ( ha lesz erőd és időd)

Kép
viri8
 
 


viri8 írta:Képzeljétek! megvettem életem első 14 db 56-os bodyját.

biztosan nem... 14 db minimum kell, de inkább 20 szerintem/méret/2gyerek

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri!

Mi is vettünk már a Tescoban bodykat is, és egy kis macis együttest, ami 1 rugdalózóból,1 sapkából, 1pár kiscipőből, 1 előkéből áll. 3200 ft volt, nagyon megérte! Az anyaguk is nagyon jók! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: