Új privát üzeneted érkezett!

Terhesség alatt tök normális ha van ciszta! Ez többnyire sárgatest ciszta, ami életben tartja a terhességet, amiatt nem kell aggódni, általában a 12. hét után felszívódik! Akkor van baj, ha egy szakbarbár ilyenkor a műtétet javasolja (volt rá példa) ilyenkor szinte biztos, hogy vége a terhességnek!

Kinga!

Nem mondta a dokid, hogy milyen ciszta? Mert ha sárgatest ciszta, akkor van esély a terhességre! :wink: De sajnos lehet meg nem repedt tüsző is, ez álatalában a mensivel felszívódik!

Nóri!

Neked a méhedben volt ciszta? :shock:
Vendég
 


Sziasztok.
Én még nem tudok Lucárol. Melyik topikba van? Amúgy a babatervezőknél is az egyik kismamánknak ugyan ezt kellett átélnie és ez úgy müxik hogy végleg elaltatják a beteg babát aki majd felszívódik mert az elején van még. Mert még ekkorka nem okoz gondot. Na megyek is megkeresni

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


grönland szia!
nekem petefészekcisztám volt :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

 
 

Gröni: valószínűleg meg nem repedt volt, mert ma megjött. Na az jó lenne, ha felszívódna a mensivel! Mindenesetre a clostyt nem szabad folytatnom.

Kép
németh
 
 


Lucáról én sem tudtam, hogy mi történt, mindjárt én is megkeresem.

Kép
németh
 
 


Nóri!

Gondoltam, mert olyanról még nem hallottam, hogy a méhben lett volna! :roll: Ez nem volt akkor nálatok gond, nekem is volt, erre csak azt mondták, ha nem lenne az lenne baj! :wink:

Vera!

A megjöttösben írta le Luca, hogy mi gond! Asszem vissza kell lapozni egyet! :roll:
Vendég
 



grönland!
de gond volt,fent állt a vetélés veszélye...
de a dokim tudta szerncsére,mikor mit kell csinálni!
nem sokon múlt... :?

én még nem hallottam olyat,hogy az lenne a baj,ha nem lenne ciszta :shock:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nem is hiába voltam veszélyeztetett terhes,és az elsö pillanattól nem dolgozhattam :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 




Nóri!

Ha kipukkadt volna a cisztád, akkor lehetett volna vetélés, mert gondolom sárgatestcisztád volt! Én amúgy sem gondolom, hogy a ciszta bármilyen gondot okoz, hisz a méhben van a baba, a ciszta pedig a petefészekben!

Kinga!

Nagyon sajnálom! :( Bízzunk benne, hogy eltünik az a nyavajás onnan! Emiatt nem clostizhatsz? :shock: Ha kaptál volna tüszőrepit szerintem nem lett volna belőle gond! Amúgy spontán van pé-d?
Vendég
 


Nóri!

Ezen én nem szeretnék vitázni, lehet neked más volt! :roll: A lényeg, hogy van egy kisfiad! :wink:

Vera!

Te kis hamis! 8) Az az igazság, hogy még nem élem bele magam, elég halványka! A tied a 9. napon szerintem erősebb! :roll:
Vendég
 


grönland!
nem vitázom,keresztül mentem rajta,tudom mivel jár!kaptam egy halom gyógyszert,ami segitett.
és nem természetes,hogy van terhesség alatt,és nem veszélytelen!

te jártál ilyen cipöbe,hogy tudnád milyen,és mivel jár?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Van spontán pé-m, ez volt az első clstis hónap. Emiatt nem. De nem értem, hogy miért mindig csak azt nézi, hogy van szép nagy tüszőm, aztán hajrá. És aztán semmi. Vagy hogy van ez? Még elég amatőr vagyok.

Luca: sok erőt kívánok neked, kitartást!

Kép
németh
 
 


Nóri!

Írtam az előbb, hogy nekem is volt! Szinte minden második embernek van!
Vendég
 


Gröni: én is láttam ám! Na de akkor még nem mondok semmit! :wink:

Kép
németh
 
 


én sem akarok vitázni,de benne voltam,igy lehet jobban tudom,mint esetleg te,aki nem volt még ilyen cipöbe!(nem bántani akarlak,csak véleménytnyilvánitok)

de hát a vége a lényeg,a kisfiam,és hogy egézséges :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Kinga: pont így vagyok vele én is! érzem hogy pé-m van, tudom is é s a hőm is mutatja és az lh-teszt is. Akciózunk is a férjemmel a megfelelő időben és mégse jön össze a babó :( Én se értem, hogy hogy van ez :(
Vendég
 


Kinga!

Akkor lehet, hogy nincs is annyira szükséged a clostira! Az a tapasztalat, hogy clostis hónap után nagyobb az esély a babára! :wink:
Vendég
 


Szilvi: kár, hogy nem érted, elmondhatnád pedig a titkok nyitját!

Kép
németh
 
 


ja igen,bocsi...elsiklottam felette,hogy neked is volt!
lehet,hogy neked más volt,de még a dokim is eléggé odavolt,hogy megmaradjon a bébim :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Gröni: tényleg?! Csak az a baj, hogy most nem tudom merjünk-e prbálkozni a hülye cisztám miatt. Bár szerintem pont félidőben leszek mikor vissza kell mennem, hátha nem késünk le a dologról.

Kép
németh
 
 


Tisztelt Doktor Úr!

A mai napon 7 hetes terhességet állapítottak meg nálam, de két héttel ezelőtt volt egy alhasi görcsöm, amivel be is mentem a kórházba. Ott egy 3 cm átmérőjű cisztát állapítottak meg a bal petefészkemben.

Az orvos azt mondta, hogy két hét múlva menjek vissza, és megnézzük, mi történik ezzel a cisztával. Őszerinte ennek fel kell szívódnia. Két hét elteltével - ma - vissza is mentem, de eléggé idegesen, mert 4 nappal ezelőtt enyhe vérzés kezdődött nálam, ami az elmúlt napokban hol jelentkezett, hol nem.

A kinyomtatott ultrahangképen a pici babámtól nem messze ott virít egy 3 cm-es ciszta is. Kérdésem a következő: mekkora esélye van az én pici babámnak az életben maradásra egy ekkora ciszta mellett?

Üdvözlettel: Sz.

Kedves Sz!

Egy ilyen ciszta ebben a korban normális jelenség, egyáltalán nem befolyásolja a magzat életkilátásait. Ezek általában a terhességgel összefüggő hormontermelő ciszták, a terhesség alatt általában elmúlnak. Eközben az általuk termel hormon (progeszteron) szintje átmenetileg csökkenhet, ez vezethet kisebb vérzéshez, de a terhességet általában ez sem veszélyezteti. Ha megkérdezi, orvosa is biztosan megnyugtatta volna.

Üdvözlettel: dr. Csákány


Így hirtelen ezt találtam neked! :roll:
Vendég
 


Kinga!

Ühüm! :wink: Szerintem nyugodtan próbálkozzatok, ha maradványcisztád volt, akkor az elsorvadt, ha meg nem repedt tüsződ, akkor valszeg felszívódik! :wink:
Vendég
 


grönland!
akkor nekem valószinü más fajta volt!

amúgy ezekben a netes "kérdezz felelekben" nem nagyon hisztek!

a méhszájseb lézeres mütétje,és fagyasztása után akartam nézni,mindenhol teljesen más válaszokat találtam!
ha jobban körbenéznénk,szerintem ebben a témában is találnánk teljesen más válaszokat is!

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na megyek!
sziasztok! :lol:
grönland remélem nincs hari :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


kinga: ha megtudom a titkot megírom, ígérem! :D
Vendég
 


Grönland:Tényleg babás lennél?még nem gratulálok de drukkolok és ha erősebb lesz a teszted felteszed?+++++++++++++++++


Kinga:nagyon sajnálom hogy megjött!A cista el fog tűnni mire legközelebb mész meglátod!Még nem néztem meg az iwiwet de mindjárt.....

KépKép
lyndee
 
 


Most olvastam én is lucáról,nagyon sajnálom ami vele történt!Remélem mielőbb talpra tud állni,szegény :oops:
A másik baba megmarad és ez a lényeg!Drukkolok neki+++++++++

KépKép
lyndee
 
 


Nóri!

Természetesn nincs! :wink:

Csajok!

Milyen titokról írtok? :roll:
Vendég
 


Lyndee!

Maradjunk annyiban, hogy tegnap sikerült egy halványat tesztelnem! :wink: Valszeg pénteken tesztelek újra, ha szép erős lesz felteszem! :wink: Most kiakadtam csöppet Jucán és Alízon! :?
Vendég
 


Gröni: elvileg neked már tudnod kell a titokról, ha a pocidban baba van :) :wink:
Vendég
 


Gröni: Min akadtál ki? Mi történt??
Vendég
 


Szilvi!

Ja! :lol: Hát kezdjük azzal, hogy növesszetek fejet, az enyém megnőtt, pedig fogytam! 8) Valamint szóljatok párotoknak, hogy törje össze a hőmérőt! :lol: Valahogy ekkor éreztem meg, hogy ez egy jel, tesztelnem kéne! :roll: Ja és a lényeg, legyetek nyulak, éjjel-nappal keksz! :wink:
Vendég
 


Grönikém,ne is kiabáljuk el a dolgot,nagyon bízok benne hogy lesz ott erős csíkocska! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Szilvi!

A vetélősbe olvass bele, itt kicsit hosszú lenne!
Vendég
 


Lyndde!

Köszi! :wink: Bízom én is! :roll:
Vendég
 


Gröni: a hőmérő már megvolt :D a párom múlt hónapban sikeresen összetörte :D aztán vettem egy újat, hogy még azt a ciklusomat végig tudjam hőmérőzni.
De azt én inkább annak a jelnek vettem, hogy hagyjam abba a hőmérőzést :D

A kekszel semmi gond :D viszont itt megint nem tudom mi lenne a jó, mert egyesek szerint naponta is lehet mások szerint meg kétnaponta az ideális.
Vendég
 


Gröni:Tényleg az a jó tipp ha minden nap együtt vagyunk apával?Sokan azt mondták hogy az nem jó!De én most azon gondolkodtam hogy mégis csak van benne valami... :roll:

KépKép
lyndee
 
 


Felrakom a görbémet, hátha okosabbak lesztek! Mondjuk nálunk "csak" 28 milla van, nem tudom ez befolyásolja-e! :roll:


Kép
Vendég
 


Kinga:köszi a jelölést,a plakáton tényleg voltál vagy csak trükk? :wink:


Gröni:szép a görbéd!nálunk nem tudom hány milla van de az előző terhességem is úgy sikerült hogy pé környékén minden nap együtt voltunk.

KépKép
lyndee
 
 


gröni: most biztos hüleséget kérdezek, de mi az a "28 milla"??? :shock:
Vendég
 


a görbéd szerintem is nagyon tuti :D :wink: a 37 körüli hő nagyon jóó jel!!!
Vendég
 


Szilvi!

Apjuk kiskatonái! :wink:

Lyndee!

Akkor követni kell a jól bevált stratégiát! :wink:
Vendég
 


Gröni: Jaaa! :D

Mi se tudjuk mennyien vannak apjuknál, de ha sokáig várat magára a babó, akkor lehet elmegyünk mindketten kivizsgálásra.

Jaj, nagyon nem szeretném, ha ez bekövetkezne! :(
Vendég
 


lyndee: ti hány nappal a pé-d előtt "kezdtetek bele" az akciózásba?

Jaj, bocsi, elég hülyén tettem fel a kérdést, csak annyit szeretnék tudni, hogy napig voltatok minden nap együtt :D

na ez se lett sokkal értelmesebb, de remélem érted :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Már egy ideje olvasgatlak titeket, de most, hogy ez a cisztás kérdés felmerült, gondoltam én is hozzászólok, azaz inkább leírom a rövid történetem.

Mi a párommal kb. 1 éve próbálkoztunk a babával, amikor is a mindig pontos mensim nem jött meg, azután másnap és harmadnap sem. Egyszerűen tudtam, hogy baba van a dologban. A teszt gyönyörű erős lett. (Én 6 nappal később csináltam, minthogy meg kellett volna jönnie. Igen, kibírtam).

El akartam menni Uh-ra, hogy ott megerősítsék. Ez karácsony előtt volt, a nődokim, aki heti 2x rendel, totál be volt táblázva 2 hétre. Én meg egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne nézzen meg valaki.

Egyik ismerősöm nődoki mellett asszisztens. Megkértem, hogy kérjen nekem időpontot egy Uh-ra még karácsony előtt. Elmentem. Kb betöltött 6 hetes lehettem. Hasi UH volt csak. Megnézett. Láttam az arcán, hogy valami nem stimmel. Megkérdezte, hogy miből gondolom, hogy terhes vagyok, mert itt bizony semmit nem lát, csak egy nagy cisztát a petefészkemben, ami pontosan nem emlékszem, hány cm-t volt, de több, mint 8x8. Elmondtam, hogy ugye nem jött meg, meg pozitív lett a teszt. Talán nem hitte el, mert ott is csináltatott velem, majd közölte, hogy akkor biztos terhes lehetek, de itt semmit nem lát. Utólag kiderült, hogy bizony elég régi gépe van. Másfél hétre rá, a 2 ünnep között eljutottam a saját dokimhoz is, szuper UH-gal. Ott már a pici szívét is lehetett látni, ahogy dobog. A nődokim meg mondta, hogy terhesség alatt ez a ciszta gyakori és ahogy Gröni írta, a 12. hétre felszívódik. Ez így is lett. Én a 2 doki közti időben rengeteget bőgtem, bújtam a netet, hogy akkor én biztos nem is vagyok kismama. De az voltam!!! Most már 20 hónapos a kislányom, akivel majdnem végigdolgoztam a terhességet, pedig sok mászkálással jár. Semmi gond nem volt szerencsére. Soha. Imádtam kismama lenni, életem legkiegyensúlyozottabb időszaka volt, pedig állítólag nem vagyok egy könnyű eset.

Csak azért osztottam meg veletek a történetem, mert én is rettenetesen aggódtam, de a doki szerencsére nem ijesztgetett, így élvezni tudtam a terhességem minden percét.

Mihamarabbi, gondtalan babásodást kívánok nektek! És magamnak is, ugyanis hamarosan belevágunk a kistesó projectbe.
cicma
 
 


cicma: köszi, hogy elmesélted! neked se lehetett könnyű tényleg a 2 orvos közötti időszak!

és üdv a fórumon :D
Vendég
 


Gröni: szuper a görbéd! Ha én sonkát is növesztek a fejem mellé az baj? :lol: A hőmérőmet meg majdnem én haraptam el valamelyik reggel, mert elaludtam mérés közben és azt álmodtam, hogy ropit eszem és ráharaptam. :roll:
Cicma: köszi, hogy megosztottad velünk a történetedet, sok sikert a kistesó projecthez!
Lyndee: csak trükk. :oops:
Szilvi: nekem azt mondta a dokim, hogy ha apjuknál minden ok., akkor nem kell kihagyni napokat.

Kép
németh
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: