Új privát üzeneted érkezett!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

KépKép
lyndee
 
 


Laptető:)

Kép
csucsu05
 
 


Mi is így vagyunk!A férjem fiút szeretne,de nekem teljesen mindegy!
A kislányokat olyan szépen lehet öltöztetni,viszont a családban még nincs fiú unoka aki továbbvinné a nevet.
Én ugy vagyok vele hogy nekem még nincs babám és teljesen mindegy milyen nemű lesz az első :wink:

KépKép
lyndee
 
 

 
 

csucsu:már nem hiszek a laptetőben,sohasem hozott szerencsét :cry:

KépKép
lyndee
 
 


viszont a nőivonalos vonalzómat a párom készítette :lol:
hátha így sikerül hogy az ő keze is benne van,egy kis babona kell :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: Egyszer minden bejön. és ha most a párod csinálta a vonalzót akkor pláne:) Közös munka ez kérem szépen:)

Kép
csucsu05
 
 


:D

KépKép
lyndee
 
 


Nekem az esküvős vonalzót készítette a párom, tisztára látszik, én tuti nem ilyet csináltam volna, hanem valami romantikusabbat. Így meg vagesz lett! :D

lyndee!

Nálad meg látszik, hogy a jó nőt kellett rátenni figurának :lol: , de a két hattyú elég romantikus! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Ezek a fiúk már csak ilyenek :lol:
Kicsit kiakadtam én is amikor megláttam hogy mit választott,de ez tipikus Ő.Én sem ilyet csináltam volna :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!
Ma is negatívat teszteltem. Mondjuk nem is vártam mást.
Lyndee: én is megkereshetlek az iwiw-en? Tök kivi vagyok rád!
Na majd ha megjöttem a dokitól megírom mi volt. Nagyon félek, gondoljatok rám. 16.15-re megyek.
Ja, a hőmérős táblicskuból meg kiszedte a keresztemet. :cry: :roll:
Kinga

Kép
németh
 
 


Csucsu: ha neked fiad lesz, nekem meg lányom akkor cserélhetünk majd ruhákat! :wink: Nálunk is tele a lakás a kinőtt ruhákkal, remélem nem feleslegesen tárolom őket.

Kép
németh
 
 


Kinga:persze hogy megkereshetsz ,írok privit!
Örülök hogy nem jött meg,remélem a doki után örömhírrel jösz!A görbéd szép!!!


Szilvi:Te rajta vagy az iwiwen?

KépKép
lyndee
 
 


Kinga: Oké cserélünk rucikat benne vagyok:) Csak tartanánk már ott:)
Remélem a doki jót mond.

Kép
csucsu05
 
 


lyndee: igen rajta vagyok, de bevallom nem túl gyakran nézegetem :D
Vendég
 


megkeresel?

KépKép
lyndee
 
 


hogyan keressek rád?
Vendég
 


írtam privit

KépKép
lyndee
 
 


válasz ment
Vendég
 


Vera: merre jársz? Fogadjunk, hogy ma is csináltál tesztet?, :)

Kép
csucsu05
 
 




vera: ez már nagyon tuti :D
Vendég
 


vera: dokinál voltál már? mit "érzel", fiú vagy lány? :D
Vendég
 



Vera:nagyon tuti a teszted :wink: Én már látom a csíkból hogy kiscsaj lesz :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Na megjöttem.
Azt mondta, hogy szerinte is a 20. napon volt a pé és ha terhes vagyok azt még csak két nap múlva kell kimutatnia a tesztnek. Úgyhogy most reménykedek megint!!!
A rossz hír, hogy van egy cisztám, azt mondta, hogy lehet hogy meg kell műteni, de lehet attól is, ha terhes vagyok (ezt mondjuk nem értem) két hét múlva kell visszamennem és megint megnéz.
Mindenesetre ha megjön a clostyt nem szabad szednem.
Egyébként egész nap úgy érzem, hogy megjön, lehet hogy holnap nagyon szomorú leszek.
Lyndee: mindjárt megnézlek az iwiw-en.

Kép
németh
 
 


Hát persze, hogy pont most nem lehet belépni az iwiw-re! :evil:

Kép
németh
 
 


Kinga: Ezt nem értem a doki nem látta a babát? Illetve a méheden nem érezte, hoyg terhes vagy?

Kép
csucsu05
 
 


Nem. :cry:

Kép
németh
 
 


Kinga: akkor várunk ki tudja lehet a ciszta miatt nem mert egyérteleműt mondani.

Kép
csucsu05
 
 


Kinga:nagyon reménykedek hogy a babót látta nem a cisztát!Egyébként még piri nincs és ez a legjobb jel eddig!!! :wink:
keress meg az iwiwen és jelölj is ám be :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Lányok, én meg érlelem itt szép lassan a petéimet! :lol: Nemsokára beérnek. Most hétvégére, és pont jókor leszünk kicsit kettesben a párommal. Végre megint csak mi az ünnepek alatt. Lesz főzőcske, párom meg sokat fog tanulni, de mégis szuper lesz, maga a nyugalom. Kizárva a szülők, a rokonok, az építkezés, a munka meg minden! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Kinga!

Én nem nagyon értem ezt a ciszta témát... :roll: Állítólag nekem is tiszta ciszta ( :lol: , már bocsi) volt a jobb petefészkem, de egy hét alatt magától felszívódtak. Vagy ciszta és ciszta között is van különbség? :?: :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati:Mennek a drukkok!Biztos jót fog tenni egy kis nyugalom!használjatok ki minden percet :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Tabati: Ez nagyon jó lesz akkor. Csak egymáséi lesztek:)

Kép
csucsu05
 
 


Igggenn!! :D És váratlan jött. Amúgy is örültem, hogy végre egy kis nyugi, de így meg dupla öröm!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Olvastátok, mi történt Lucával? :cry: Úgy néz ki hiába kerestünk neki jó kis összeillő neveket. :cry: Úgy sajnálom... Remélem azért a diagnózis nem végleges, és történik csoda! :? Én nem is tudtam neki mit írni... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: olvastam egy másik topcban, hogy mi történt lucával. de az egyik baba teljesen egészséges! minden rendben lesz, a beavatkozás után és biztosan lesz egy gyönyörű babája! nekem is van olyan ismerősöm, aki "úgy indult az életbe", hogy volt egy ikertestvére az anyukája hasában és a születéskor halt meg a tesója :( az talán még sokkal rosszabb lehet egy anyának, mint most lucának. persze így is nagyon nehéz lehet neki!
Vendég
 


Igen, de én először megijedtem, hogy akkor ilyenkor az egészséges babát is el kell venni...de szerencsére nem, mert azt aztán sosem tudná kiheverni az ember lánya... Csak azt nem értem akkor, hogy ha van ilyen lehetőség, hogy valami injekcióval "elaltatják" a beteg babát, akkor miért nem lehet akkor is ezt a módszert választani, ha egy baba beteg? Miért kell műtét? És akkor mi lesz az angyalkával, míg a másik meg nem születik? :shock: Nem nagyon értem ezt az eljárást... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Elég érthetetlenül írtam. :oops: Szóval miért csak ikreknél van ez az eljárás?

Amúgy nekem is van egy ismerősöm, akinek szüléskor derült ki, hogy vérmérgezést kapott, (méhszájsebét elkezelték :evil: ) és amelyik baba alul volt, az sajnos meghalt, viszont ő mentette meg a testvérét, mert szinte pajzsként volt a másik baba előtt, akinek így nem lett semmi baja.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szóval döntsön a kismama, mi a jó. A sok vizsgálat, vagy a kevés... Mert ő azt mondta, hogy sokat tanult az esetből. Ikresként agyon vizsgálgatták állandóan, és szerinte ebből lett a baj. (persze amikor már baj volt, azt meg nem vették észre :evil: ) Én az ilyen eseteken mindig megdöbbenek a 21. században.

Kép
Kép
tabati
 
 


hát ez tényleg nem könnyű kérdés hogy mennyi vizsgálatot érdemes/kell csináltatni, ami még nem veszélyezteti se a mama se a baba egészségét.

nagyon fontos hogy legyen egy olyan orvosod, akiben megbízol. sajnos nekem nincsen ilyen, így nem is tudom, mi lesz ha terhes leszek. akkor kell majd keresgélnem és mások tapasztalataira hagyatkoznom.

nem tudom, hogy mi történik ilyenkor az angyalkával. őszintén szólva nem emlékszem, hogy luca hány hetes terhes, de ha még korai, akkor valamennyire (nagyon csúnya kifejezés) "felszívódik". ha már nagyobb akkor valószínűleg úgyanúgy meg fog születni mint a testvére.

de ez nem biztos hogy így van.
Vendég
 


sziasztok!
bocsika,hogy belevau igy elsöre,de németnek irnám,hogy nekem is volt petefészek cisztám,amit pont akkor vettek észre,amikor azt is,hogy terhes vagyok!
bemásolnám a naplóm egy részét,ha nem gond,hogy lásd,esetleg mi történhet!
nálam jól sült el a dolog,szerencsére :wink:

hát ime:

2006.12.12 Elmentem orvoshoz,és megtudtam,5 hetes TERHES VAGYOK:)
Nem tervezett baba,de nagy az öröm,bár nem indul zökkenömentesen a terhességem.
a petezsák 5mm-es,de sajnos van mellette egy 42*55mm-es cysta!

2006.12.19 6.hét!a cystám a felszivódás helyett a növekvést választotta.62mm-es.GSD:12.30mm!

2007.01.02. 8.hét.a magzat kezdi utolérni a cysta nagyságát.jön a kritikus idősza.kérdés,hogy a cysta győzi le a magzatot,vagy forditva.az orvosom a kórházi megfigyelést javasolja.cysta nagysága 57*51mm.GSD:25.80mm!

2007.01.03.befeküdtem....

2007.01.07 begörcsöltemó,injekciózás....

2007.01.10.bevéreztem!!!! injekciózás....,de a pocaklakóm harcol az életbenmaradásért!

2007.01.19. 10.hét!ugy tünik a picim győzőtt,túlnőtte a cystát,ami felszivódásnak indult!!!végre hazamehetek!!!CRL:32mm,BPD:12mm!

2007.01.26.terhességem 11.hetében károk.a cysta sokkal kissebb lett!CRL:49mm!

2007.02.09. 13hét!a cystám eltünt!!!!!!!!!
CRL:62mm,BPD:24mm!túl vagyunk a nehéz idöszakon!!!

2007.03.20. 19.hét! megtudjuk,hogy kisfiú:)megkapom a beutalót a genetikai uh-ra!

2007.03.27.terhességem 20. hetében,a cysta miatt genetikai uh-ra megyek.
eredmény negativ!
BPD:47mm,OFD:62mm,HC:172mm,AD1:48mm,AD2:51mm,AC:156mm,FL:31mm,Magzati súly:340g:)


2007.04.24. ma kezdem a 24. hetet.az uh-os vizsgálat után viszont a 24.hetet átugrottuk,a baba méretei miatt,szóval már a 25.hétben járok.
BPD:69mm, AC:186mm, FL:41mm,magzati súly:812g:)

2007.05.08. Ma kezdem,a 26. hetet!Minden rendben,a dokim szerint:)
BPD: 68mm, AC: 215mm, HC: 230mm,
Magzati súly: 958g:)


2007.05.21. 27.hét.felbukkant az előtej:)


2007.05.25. 28.hét.az orvosom szerint fel kell készülni egy 30-31hetes szülésindulásra:( remélem nem jön be a jóslata!!!
BPD: 86mm, AC: 239mm, HC: 259mm, FL:49mm.
Magzati súly:1170g:)

2007.06.11. 31 hét. az orvosom megállapitja,hogy a baba feje nagyon lent van,igy befektet 4 napos infuzió kúrára,és reggel este szuri...
BPD:82mm, AC:269mm,HC:291mm,FL: 60mmMagzati súly 1721g:)

2007.06.12. befeküdtem,kaptam tüdőérlelö szurit is:(

2007.06.15. szabadultam:)

2007.06.22. 32.hét,az orvos mindent rendben talált,magzati súly 2000g:)

kontroll 06.29.

08.15. mára vagyok kiirva,de sehol semmi...az orvosom befektet:(

08.22. szülésinditás,oxytocin... fájások sehol.

08.24. szülésinditás,oxytocin... fájások sehol.

08.27. szülésinditás,oxytocin...fájás egy kevéske,de amikor van fájás,a baba szivhangja lassul...12:30-kor az orvosom császármetszés mellett dönt,13-ra hivja össze az aneszteziológust,sebészt.13:15-kor visznek a mütöbe,hátbaszuri,és kezdödhet.13:34-kor világrajött a mi szemünk fénye 3300grammal,53 centivel,fejkörfogat: 34cm,9/10-es apgarral!!!

bocsi a hosszúságért,de gondoltam,ez segithet picit!

mégegyszer bocsika,sok sikert mindenkinek!
sziasztok :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


de azt valóban nem értem, hogy az injekció hogyan fog csak az egyik babára hatni és a másikra nem.


valószínűleg nem jut be a véráramba az anyag, hanem rögtön a baba szívébe adják :(

szegényke :( de jobb neki és lucának ha angyalkaként él tovább és nem betegen itt.
Vendég
 


nóri: üdv itt! :)

és gratula neked a babádhoz! :) le a kalappal előttetek! tényleg nagy volt az élni akarás a fiadnál!

Kinga: szerintem nálad is minden rendben lesz!!!
Vendég
 


szilvi2 köszi köszi!
megküzdöttünk,nem volt egyszerü,de a lényeg,hogy egézségesen született,és háhás vagyok a dokimnak is,aki elött le a kalappal,nem pénzhajhász,és mindent megtett a siker érdekében!
nagyon boldogok vagyunk,hogy itt lehet velünk ez a kis tökmag :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nóri: irígyellek a dokid miatt. én nem tudom, pesten hogyan fogok ilyen dokit találni! :( nem akarok általánosítani, de (hála az égnek nem sokszor volt szükségem rájuk) nagyrészt nem olyanokkal talákoztam, mint a te dokid:(
Vendég
 


Sziasztok!
Megjött. Már túl vagyok (elsőre) a kiboruláson. De legalább most már csak a cisztám miatt kell aggódni. :?
Nóri: gratulálok a kisfiadhoz, ti is megjártátok a hadak útját!
Tabati: nem tudom mitől vannak ezek a ciszták. Lehet, hogy mindig is voltak, csak nem jártunk ennyit dokihoz?!
Lyndee: bejelöltelek! Remélem téged. :)
Csucsu: ti hogy álltok? Te méred a hődet?
Szilvi: köszi, hogy te is gondoltál rám.

Kép
németh
 
 


hát nem sok ilyen doki van,az tuti...mi a vizsgálatokkor egyszer sem adtunk neki pénzt(vagyis az elsönél akartunk,de nem fogadta el,mondván,nem azért csinálja) többet nem próbálkoztunk vele,és tényleg nagyon korrekt volt végig.
több alkalommal is be kellett feküdnöm a kórházba,és naponta többször is bejött hozzám,(meg az összes betegéhez)érdeklödni hogy mi újság,hogy vagyunk :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


szia német!
köszi.
fel a fejjel
:wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: