Új privát üzeneted érkezett!

Nati:
én hüvelyen át szedtem az utrot(aztán egy időben a hüvelyit szájon át ...), nem emlékszem ilyen tünetre, de minden szervezet máshogy reagál. Lehet, hogy nem is az utroval van összefüggésben, hanem növekedik a méhed. Mennyi utrot szedsz?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bévi: annó, amikor abbahagytam a fog.gátlót, nem jött meg a mensim 4 hónapig. A nőgyógyászom mindig azzal hárított, hogy ki kell ürülnie, ne idegeskedjek ezen. A magánrendelésére jártam, 8e Ft-ért 4 perc alatt megvizsgált és mindig csak nyugtatgatott....Aztán dokit váltottam, az végre alaposan kivizsgált, endokrinológushoz küldött. Szóval szerintem ne hagyd annyiban, járj utána, miért vacakol a mensid. Ha pedig kivizsgál és nem vagy pcos-s, az csak a jobbik eset! :P
bodza79
 
 


Mágnes: utro-t már a poz. teszt után kaptál? Mikortól szedted?
bodza79
 
 

 
 

magnes nem tudod a pregnyl hayn nap alatt urul ki?

bevi vannak esetleg pcos tuneteid?

bodza akkor te szerencses voltal hogy talatal egy rendes dokit.

Kép
monyo83
 
 


bodza:
ahogy a dokihoz elmentem, hogy nem jött meg, rögtön írta is fel. 6 5 hetes voltam, a 12. -ig kellett szedni. Az előző babánál is rögtön felírták. Azt mondta a doki akkor, hogy nem árt támogatni ezt a babát, ha már ilyen nehezen jött össze. Ja és nem szabad egyik napról a másikra abba hagyni, fokozatosan csökkenteni kell az adagot. Én napi 4*2-vel indítottam. A kórházban 5*2 lett belőle..

monyo:
a pregnyl az tüszőrepis szuri? Olyat nem kaptam, csak Choragont.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


nem is meseltem.

az ejjel eleg sokaig fent voltam nem tudtam elaludni csak a sotetben gondolkodtam.
apa aludt mind a tej.egyszer csak hartulrol atkarolt es a mehemre tete a kezet,es kozben meg aludt :lol: olyan edi volt. :lol: soha nem csinalt ilyet.

Kép
monyo83
 
 


sziasztok!

én is folyamatosan használom az utrot kúp formában és nekem sem okz az ég világon semmi mellékhatást. Hacsak azt nem ,hogy nagyon idegesítő egész nap "trutyis" bugyiban lenni....

Nekem a ciklus 20. napjától kell használni.

én is choragont szoktam kapni, monyo szerintem a pregnyl is kb. annyi idő alatt ürül ki ,mint a choragon.

a dokim szerint 7-10 nap, ezt pontosabban egyszerűen nem lehet meghatározni.

nekem 10 nap után is okozott halvány álpozitív tesztet.
k.vanda
 
 


Monyo hogy vannak e pcos-tünetek az orvos szerint a petefészkemmel minden rendben van nincs elváltozás de én arra gyanakszom hogy ezért nem jönn meg rendszeresen mert szep-ben hagytam abba a gyógyszert és akkor megjött igaz késve de megjött utánna csak nov-ben és utánna semmi de most feb16.án volt meg mert kaptam gyógyszert ami meghozta és most magától kellene megjönnie

Kép
bévi
 
 


De kaptam közben az 5 naptól a clostit is de a doki azt mondta nincs eredmény ebbe a hónapba nem lehetek terhes ezért most ha megjönn megint closti 2x1-vel nem tudom véképp mit csináljak

Kép
bévi
 
 


Monyó:lehet már a babó ott van a pocidban,azért ölelte át a párod! :wink: Hátha úgy lesz!

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Mára tiszta nátha lettem és a torkom is fáj. :(

Timejka: mi volt az uh-n? Hát elég furik a dokik. Én hasonlóan jártam. Volt tüszőm mégis kaptam rásegítésként clostit. Nekem az vékonyította a mnykát. Utána énis úgy szóltam külön a dokinak, hogy mérjük azt is. De ezt nem a betegnek kéne jeleznie.
Lehet a baba van a pocidban azért vagy felpuffadva és azért szurkál.

Monyó: csináltál végül ma tesztet?

Tessza: húha ti is jól megjártátok ezzel a vizsgálattal. Olyan bosszantó, hogy nem megy simán semmi. :(

Üdv az új tagoknak :) Mielőbbi babásodást nektek!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág velem semmi jó nincs. Nincs peteérésem, vagy egy 1 cm-es tüszőm, 5 mm mnyh-m, ún. kétszarvú méhem, mondjam még? A mnyh-m úgy néz ki, mintha el lenne vágva. A jobb oldalam az felejtős. Clostit kell szednem majd a következő mensinél, és ha lesz egy 18-20 mm-es tüszőm meg normális mnyh-m akor kapok tüszőrepesztőt. Eleve nekem 50 % az esélyem a teherbe esésre, de ez most még csökkent, úgyhogy leszarom az egészet. Még az a jó, hogy van már egy gyermekem, csak hát jó lenne egy tesó.
timejka
 
 


Timejka: akkor kicsit javult a mhnykád, és az jó!!! Most vagy középidőben? Mert akkor az 1 cm tüsző tényleg nem nagy, viszont, ha az elején vagy akkor még nőhet. Gondolom, hogy nehezebb a pocakosodás a kétszarvú méhed miatt, de van egy ismerősöm akinek szintén ilyen a méhe és pikk-pakk pocakos lett. Szóval az nem kizáró. Főleg mert neked is egyszer már összejött a baba. Egyébként mennyi idős a gyereked? Ő könnyen összejött? Most mióta próbálkoztok?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bejelentkezés, hogy nálunkminden rendben. Mostanában inkább olvasó üzemmódban vagyok, próbálok kikapcsolni babaügyben, és úgy látom hogy sikerrel. Pl azt sem tudtam hogy ma hányadik napon vagyok, csak a vonalzómból jöttem rá. Hőmérőzést sem csinálom.

Réka lányom ma 4 éves, majd holnap tartjuk, mert anyuék ma vidéken vannak.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Monyó drága!

Láttalak a másikban, nehogy lemondj erről a hónapról!!! Legalább már tudjuk, ha ezután két csík lesz, az a babától van! Nincs bizonytalanság! Ez nagyjából csak annyit jelent, hogy nem lesznek ikreid valszeg, de még ez sem biztos! :wink:

Gabi!

Kislányodnak boldog szülinapot! :wink:
Vendég
 


Kisvirág a gyermekem áprilisban lesz 6 éves, ő pár hónap alatt összejött. Most már több mint 1 éve nem esek teherbe. Nekem eleve 50 % az esélyem a teherbe esésre, mivel a jobb oldali petevezetőm nincs meg teljesen. Tehát ezért szarok az esélyeim.
timejka
 
 


Sziasztok!

Gabi: boldog szülinapot a lányodnak!

Monyó: ezek szerinte nega lett a teszt :( De még ne add fel ezt a hónapot, még nem vagy a végén!!!

Timejka: hát tényleg kisebb eséllyel indulsz így neki. :( De ha szeded a clostit akkor elég nagy esélyed van a babára. Drukkolok nektek.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág múltkor azt mondtam, soha többet gyógyszer. Azért szedem, hátha megtörténik a csoda. Kicsit el vagyok kenődve, de néha meg azt mondom, gondolom, hogy feladom. Szar, mert a barátnőm és egy másik csaj a csapatból a 2. babát várja.
timejka
 
 


Sziasztok!

Monyo, látom néháény adatom hiányzik a táblihoz. 2007. május óta próbélkozunk. Márc. 19. lesz laparom. + még pcos-em van.

Köszi.

Megy a drukk a háttérből.
szilvia80
 
 


Sziasztok !
Szeretnék segitséget kérni,ha van valakinek felesleges clostija én szivesen megvenném.
Segitségeteket előre is köszönöm.
pandics
 


sziaszto puszi mindenkinek!
monyo hol vagy mi újság?

Kép
bévi
 
 


sziasztok!

remélem végre sikeres tesztek jönnek ebben a topicban is!

én ma a 34. napon vagyok, de hát az utro kúp mellett nekem nem szokott megjönni.

kedden tesztelek egyet és ha negatív abbahagyom a kúpot.
van utrogestan receptem,ha pozitív a teszt kiváltom és folytatom.
nagyon szeretném kiváltani:))
k.vanda
 
 


Kép

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok lanyok! Alig gyozom olvasni... :)

Monyo, teszteltel es negativ lett? Talan tul koran volt!

Vanda, ebbol meg jo is kisulhet! ;)
basa31
 
 


sziasztok lányok!

sajnos nem kell kiváltanom az utrogestan kúpot....

ma reggel a 36. napon teszteltem egy full negatívat:((

annyira néztük, de nem volt egy halvány kis reménysugár csík sem:((

most szomorú vagyok és nem, tudom mi lesz most...
én már nem bánom, ha jön az inszemináció
k.vanda
 
 


sziasztok.

vanda:(sajnalom hogy nem sikerult.

basa sajnos nem teszteltem koran,ez most nekunk sem sikerult.

tobbiek?kivel mizu?

Kép
monyo83
 
 


sajnálom én is monyo:((

Te is már nagyon megérdemelnéd....

Igazából a legnagyobb bajom most az ,hogy nem tudom mi legyen tovább..
persze egyértelmű próbálkozunk , 26 éves vagyok igazából semmi baj...

de hát clostilra lesznek jó tüszőim, choragon, irányított együttlétek, tavaly májusban volt laparom is, párom eredményei kiválóak...
most kicsit tanácstalan vagyok, vagyunk..

persze a doki se tud ennél jobbat, mindenki ezt a kezelést kapja.
még azt sem mondhatom emeljük pl. a clostil adagot, hiszen ebben a ciklusban is két szemre lett 24mm-es tüszőm.

monyo, kitartunk és most már nem 2008-ban szülünk, hanem ebben az évben teherbe esünk.

bár még egy ápriilisi megtermékenyülés esetén lehet karácsonyi baba:)
k.vanda
 
 


vanda lehet hogy nektek erdemes lenne megprobalni az inszemet.
PCT vizsgalatotok volt?tudod amikor azt nezik hogy nem e olod meg a parod kiskatonait.
engem nem izgatott fel a dolog,nemsikerult ez van,mar kezdem megszkni,eleg regota gyakorlom :?

Kép
monyo83
 
 


ezt találtam a neten, érdekes...

mondjuk én nem szoktam felugrálni szex után, szerintem mindent betartunk.

monyo, nem volt ilyen pct vizsgálatom, igazából nem is említette a doki.
talán most már fogja, mert már valami más irányba is el kell indulni....
egy éve jelentkeztem be a babanetre, akkor azt gondoltam előbb sikerülni fog..

itt az írás:

Nálam a meddőség kezelésének-kivizsgálásának egy fontos mozzanata a PCT-teszt (postcoitációs teszt). Ez azt mutatja meg, hogy a termékenyülésre alkalmas időpontban a spermiumok milyen mennyiségben tudnak feljutni a méhbe. Akkor csinálom, ha a spermaszám jó, a petevezeték átjárható, és a hormonszintek jól be vannak állítva. A vizsgálat szükséges időpontját több hónapi alaphőmérséklet mérésből lehet megállapítani. Akkor kell csinálni, amikor a tüszőrepedés van. A vizsgálat előtt 8-9 órával kell szeretkezni. Előtte viszont 2-3 napig nem szabad, de 3 nappal előtte feltétlenül kell!.(Hogy miért, most nem magyarázom hosszasan, de ha érdekel benneteket, egyszer azt is leírom.)
A teszt abban áll, hogy egy közönséges nőgyógyászati vizsgálat során a méh-nyakcsatornából nyákot szívok ki, és mikroszkóp alatt vizsgálom a nyákban található spermiumok számát, mozgását.
Évek óta csinálom, és a tapasztalatok kicsit befolyásolták a kivitelezést.
Egy fontos tapasztalatot írok most le a testhelyzetről.
Egy alkalommal nem láttam egyetlen élő-mozgó spermiumot se, de még mozdulatlant se. Kiderült, hogy a hölgy sex után mindíg felkel megmosakodni, e vizsgálat előtt is ezt tette, és mindig "kifolyik". 1 hónap mulva megismételtem a vizsgálatot, de szigorúan meghagytam, hogy reggelig ne keljen fel, és még a szex előtt tegyen kispárnát a feneke alá. Az eredmény: a következő vizsgálatnál látóterenként 30-40 élénken mozgó spermiumot láttam. Következtetés: a PCT vizsgálat előtt mindenkinek felhívom a figyelmét erre (kispárna, nem felkelés).
Következő tapasztalat: egy 9 éve sikertelen házaspárnál. Megbeszélve a PCT teszt, de nem tudtam megcsinálni, mert éppen szülést vezettem abban az időben. Gondoltuk, megcsináljuk legközelebb. Erre nem került sor, mert az elmaradt PCT idejében sikerült a terhesség. Kiderült, hogy ahölgy is mindíg felszokott kelni megmosakodni rövid idővel a sex után.
Azóta több terhesség is bekövetkezett akkor, amikor a PCT tesztet csináltuk.
Következtetés: Célszerű az "irányított coitus", ami abban áll, hogy a tüszőrepedés várható időpontjában kell szeretkezni (amit legalább 3 hónapi jól kivitelezett alaphőmérsékletből lehet megállapítani), előtte legalább 2 szeretkezés nélküli nap kell legyen, de 3 nappal előtte feltétlenül legyen (hogy mind frissek, életképesek legyenek a spermiumok). Ebben az időpontban szex előtt kispárna a popsi alá, egész éjszakára, nem felkelni reggelig.
E topicnak is van olyan tagja, akinek így sikerült."

Megfontolandó...
k.vanda
 
 


Sziasztok

monyo,vanda sajnálom a negatív tesztet:(
Én ma vagyok a 10. napon, eddig megtudtam állni hogy nem hőmérőzök. És ma a eléggé szurkál a jobb oldalam, remélem ez azt jelenti hogy már van tüszöcském. Lehet még is jóttesz az hogy próbálok nem egyfolytában erre koncentrálni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Monyo, Vanda sajnalom!
Mit is mondhatnek? Turelem... nehez, de sajnos ez van. Nyugtasson meg az a gondolat is, hogy nem leptetek meg at a 30 evet.
Nekunk most szunet, jol vagyok, de ha belegondolok, hogy megint kezdodik elolrol... de talan megis sikerul es meg iden babasak leszunk ;) Elkezdtem szedni az aloe vera kapszulat, E vitamin van benne, aztan elkezdem szedni az A-vitamint is, majd folsavat B vit. komplexxel, na meg iszok malnalevel teat is, ha megjon. Egyelore ennyit tudok tenni, majd closti es parna, stb. :) Valahogy lesz... A tengerre iden nem tudunk menni, nem adnak nekem szabit, ha majusban megyek vissza, de a kozelben vannak sosfurdok majd oda elmegyunk.
Vanda, Monyo, lattam, hogy vannak akciok gyogyfurdos helyeken, menjetek el ti is, tegyetek egy probat.
basa31
 
 


Sziasztok!
Na hát nekem is nemsokára tesztelnem "kéne", de nem nagyon merek...
A mi lánykánk áprilisban termékenyült meg, és december 28-i lett. Április 6-án volt az inszem, és dec. 30-ra voltam kiírva. Szóval ápr. 7-ig még lehet ezévi :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


nekem az első lányomnál március 30-án volt meg utoljára, január 4-re voltam kiírva, és december 27-én született:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi:
érdekesek ezek a számolgatások..:) nekem márc. 23-án volt meg utoljára :) Ehhez képest nem volt egy hét a kiírásaink között :)
Melyik évben született a lányod?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes 1998-ban

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Akkor neked már nagylányod van :) Milyen sokat fog majd segíteni a tesókánál :wink: Az enyém is.. széthordani a pelusokat..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


:) hát igen. de nem csak 1 van. Van egy fiam aki 7 éves, és egy kisebb lányom ő 4 éves

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


huhhh, akkor igazi nagycsalád vagytok :) Mi kezdetben 3 gyerekről álmodoztunk, aztán örültünk, hogy Anna sikeült, most meg csoda lenne, ha tesókát is biggyeszthetnénk mellé...:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát igen, nagy család vagyunk.:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Vanda, Monyo!

Nagyon sajnálom! :cry:


Nem szívesen teszem ezekután, de sokat segítettetek és ennyivel tartozok!

Nem jelent még semmit, talán egy ici-pici reménysugár....

Kép
Vendég
 


groni ez szupeeer:)meg nem gratulalok majd ha erosebb lesz:)

Kép
monyo83
 
 


gronland nagy gratula, vigyázz magadra.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


groni ez 10es vagy 25os?

Kép
monyo83
 
 


Köszönöm lányok! Még nem szeretném beleélni magam, de azért jól esik, nagyon! :wink:

Monyo!

10-es asszem, ezért is vannak kétségeim!
Vendég
 


Mágnes &Gabi:Nekem 2005. március.31-én volt meg utoljára és január 7-ére lettem kiírva.De december 30-án született meg!Igaz nem is bántam már,hogy hamarabb a vége már elég húzós!

Velem sincs semmi különös, a 11.napon vagyok nem mérem a hőmet sem,3mg-os folsavat szedek mást nem. Tegnaptól kéttnaponta együtt leszünk,ez az első closti hónapom.
Próbálok nem nagyon foglalkozni vele,dehát ez lehetetlen.

Monyo:sajnálom,hogy nem sikerült ez a hónapotok!

Grönland:ez egy pozitív terhes teszt?Ha igen,akkor nagyon gratula,csak halkan!!! :D

Kép

Kép
syl100
 
 


syl:
Az előző babával én is így voltam kiírva, akkor majdnem egyszerre szültünk volna. ... Így egy év különbség

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Grönland
Én is a 10. napon csináltam tesztet ovu után és csak estére lett meg a halvány 2. vonal. De most hétfőn már igen erős lett a + jel.
Halk gratula!!! vegyél a dm.ben clearbluet, az nagyon érzékeny 10-es, mensi esedékességének napján már tuti eredményt ad.

Monyo
Sajnálom, hogy nem sikerült ez a hónap. :cry:

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati!

Ennyire figyelmetlen lennék? :( Nem is tudtam! :oops: Nagy-nagy gratula neked! :wink:

Syl!

Köszönöm szépen!
Vendég
 


Kép

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy idepofátlankodok, de egy nagyon fontos kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni:
Egy barátnőm most kezdte el szedni a Clostyt, úgy mondta neki a dokija, hogy amint megjön, kezdje el szedni.
Hőmérőzik is és azon a napon amikor megjött neki, nem ment le a hője és azóta se (mondjuk még csak 3 napja szedi). Csinált egy tesztet, az negatív lett. Sztetek lehet a Clostytól fent a hője? Vagy esetleg egy nagyon korai terhesség van a dologban, amit még nem mutatott ki a teszt?
Ha tudtok vmi okosságot, lszi írjátok meg, mert nyomoztam neki a neten, de erre nem találtam választ.

Köszönöm:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?