Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi!
Ez az alvás ügy látom nálatok tényleg nagyon gáz, ha ennyire ki vagy fáradva. Azért én éjszaka ált. 2-3 órákat tudok egyben aludni. Remélem találtok valami megoldást! Egyébként Léna szopizik még?
A más vigyáz a gyerekemre témáról csak annyit, hogy az én férjem most először vitte el egyedül sétálni Emit, és 1 óra után már rátelefonáltam, hogy hol vannak és mikor jönnek már haza! Pedig én küldtem el őket, hogy egy kicsit tudjak főzni meg pihenni.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


[quote="tothzi"]S írta:tothzizilvi!

A más vigyáz a gyerekemre témáról csak annyit, hogy az én férjem most először vitte el egyedül sétálni Emit, és 1 óra után már rátelefonáltam, hogy hol vannak és mikor jönnek már haza! Pedig én küldtem el őket, hogy egy kicsit tudjak főzni meg pihenni.
Üdv! Zita



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - mint ha magamrol olvasnak :))))

A bolcsirol irt egy csaj hogy a gyerekek ha sirtak akkor nemfoglakozot veluk senki, folyt az orruk, meg tul sok gyerek van egy dadara... stb. stb. stb.

Az ismerosod meg mindig valal sitterkedest ? En komolyan gondolom, viszont nekem a takaritas is plusszba kene, ugyhogy meg majd kerdezketek.

Remelem Bea jol vagy mar !

KépKép
karinca
 
 


[quote="karinca"] írta:karinca
[quote="tothzi"]S írta:tothzizilvi!

A más vigyáz a gyerekemre témáról csak annyit, hogy az én férjem most először vitte el egyedül sétálni Emit, és 1 óra után már rátelefonáltam, hogy hol vannak és mikor jönnek már haza! Pedig én küldtem el őket, hogy egy kicsit tudjak főzni meg pihenni.
Üdv! Zita



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - mint ha magamrol olvasnak :))))

A bolcsirol irt egy csaj hogy a gyerekek ha sirtak akkor nemfoglakozot veluk senki, folyt az orruk, meg tul sok gyerek van egy dadara... stb. stb. stb.

Az ismerosod meg mindig valal sitterkedest ? En komolyan gondolom, viszont nekem a takaritas is plusszba kene, ugyhogy meg majd kerdezketek.

Remelem Bea jol vagy mar !



most olvasom hogy az ismerosodnel volt a babavigyazo... bocsi ;)

KépKép
karinca
 
 

 
 

[quote="pirike74"]H írta:pirike74alihó,

jó látni, hogy nem csak én küzdök elvonási tünetekkel ha nincs a közelemben a porontyom:)
pedig tényleg próbálkoznak a rokonok meg a párom segíteni, hogy tudjak napközben pihenni-lévén már a téboly határán vagyok, csak nem aludtam 8 nóhapja rendesen :shock: ...de nem az igazi, az agyam nem kapcsol ki, szerintem így vagyok programozva.pedig az éjjeli elalvással és éjszakai alvással el kell kezdenem bekeményíteni mert kezd úgy tünni, hogy hulyének néz...
majd beszámolok :D

Sz


Szilvi,
hanyszor ebred fel a kicsid ejszaka? Enni ker vagy csak fent akar lenni veled?
Mira is felkel kb 3x es reggel 7 elot mar kivan aludva... ejfel korul, 2-3 kozt, 5-6 kozt.. mostanaban reggel 5kor kapja az ATB adagjat, orrocsak porszivozunk, pelenka csere (ejjel nemszoktam mar neki, de most ha mar font vagyunk tok8). aztan utana elalszunk szopi kozben es huzza fel kilencig. Mielot beteg lett 7 elot ki volt aludva... es kb 9-10 kozt szoktam ujra altatni mert nagyon almos - miert nem alszik akkor tovab mint 7-ig ???? na mindegy majd csak kinovi. A kialvatlansagomat mar igazabol eszre sem veszem. neha ha anyueknal vagyunk akkor ott tudok tovab aludni, de utana meg rosszab mint ha felkelnek vele egyut.
Viszont imadom amikor mind a harman egyut kelunk. Mira atalalban odagurul apjahoz es felebreszti, utogeti a parnajat, huzogatja neki es ha nemsegit akkor joooo hangosan teli torokbol sikitozni kezd :lol: :lol: :lol:
mar 2-3 hete hogy velunk alszik, nemtudjuk miert nemakar a kisagyaba lenni mostansag (gondolom a fogzas es a betegseg miat lehet) de egyellore birjuk. Sot, meg szeretjuk is ha ott van melletunk. De neha jo lenne mar tobb hely is :roll:

KépKép
karinca
 
 


Karinca,

gyermekeink alvási stílusa kisértetiesen hasonlít!
Léna is 3x legalább ébred, arra még nem jöttem rá, mi a gond,a vége mindíg a szoptatás, mert arra tuti bealszik, az a Jolly Joker :D

Mostanában azt kisérleteztem ki, hogy nem ringatom elalváshoz hanem mellé fekszem amikor látom, hogy álmos, és kb 15 perc alatt bealszik magától. Az, hogy leteszem az ágyába és kimegyek még soha nem működött, sír én meg nem bírom hallgatni.Próbálok fokozatos és következetes lenni különben :lol:

Mostanában nálunk is 3-an alszunk a franciaágyban, a gyermek terpeszben középen, mi meg a szélén kétoldalt az apjával, lapjával.Próbálom mindíg az ágyában tartani, de egy idő után feladom.

Ez van, csak kinövi egyszer.Ő 8-kor kel, mindíg pontosan-ki tudja hogy csinálja különben- ma bealtattam 9.30kor és működött!Láttam, hogy a szemét dörgöli, meg ásítozik, na gondoltam megpróbálom.Magától tutira nem akart volna elaludni, elaltattam melléfekvőssel, láss csodát most kelt fel aludt egy óra negyven percet :shock:

Minden napra egy csoda...

Később jelentkezem,

Sz
KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok

Zita - mi baba-usziba jarunk mar novembertol 2x hetente. Mira nagyon elvezi es mi is.. atlaba mindig a ferjemmel ossze veszunk ki fog vele vizbe menni :lol: Zene-bolcsibe is terveztem vele menni de meg sose sikerult (amugy az Orsre lehet ugyan az ahova ti jartok), es itt melletunk a fitnesszbe van baba-mama torna minden kedd/csutt. 11-tol de meg sose voltunk - nalunk akkor van az alvas egyellore.

Szilvi - oruljek vagy neoruljek hogy nemvagyok egyedul zombie amiota megszultem?? Nemhiszem el en sem hogy van egyerek aki atalusza az ejszakat es szoptatva vannak.
Mostansag megint csak szopi kozbe hajlando el aludni, vagy ha nemehes de szopizna akkor felvesem es a fejet a bal karomra teszi es ugycsinal mintha aludna. De amugy mi is egymasmellet fekve alszunk el sokszor. Ejszaka ha felebred akkor csak szopikozbe hajlando aludni.

Mira csak 6 honaptol kezdett zoldseget es gyumit kapni, vacsira kap neha rizskasat vagy darakasat, de semmi valtozas. Nemtudom mitol de ma nemebredt fel ejfelkor, csak fel 3-kor, de utana mar 5kor es fel hatkor is, ugyhogy pont idoben az ATBjere. Utana pont fel 9kor ebredt fel. Lehethogy a darakasatol amit vacsira kapot ??? hm ma is kap, hatha..
Voltunk kontrolon, jobban van csak az a nyamvat takony meg mindig jon tonnara :( Ordit ha bekapcsolom a porszivot szegenykem.

tovabi szep napot mindenkinek

udv
Karin

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

most néztem végig az eddigi válaszokat, me haragudj Zizi, nem láttam, hogy írtál, ebből is látszik, hogy hót kotta vagyok :shock: Részemről áll a kedd, ha nektek is jó még, ma is voltunk, kimentünk hintázni, igaz rájött a dilihopp a ligetben és bőgött vagy 15 percet, -Isten tudja miért-de amint a hintába került beleugrott és kacagott.

A trolival jöttünk haza, megint majd berosáltam míg felemeltem a kocsit, mondjuk egyedül fellépni sem egyszerű a marha magas lépcsőre!!Megint melléfeküdtem az ágyra és megint bealudt! Én ezt marha nagy diadalként fogom fel, mert hónapokig csakis ringatva aludt el-gerincferdülésem is lett :lol: -illetve az autóban és egyszer-kétszer magától az ágyon még picinek.

Zizi, angolul tolmácsolok, kinn dolgoztam az USA-ban 6 évet, innen a nyelvtudás.Nem akarok kiesni a rutinból,remélem bejön egy kis meló.
Milyen az a Ringató az Örsön?Láttam a Zeg Zugot amikor arra jártunk, de főleg nagyobb gyerekeknek szól.
Már most be vagyok én is sz...va a bölcsitől, de be kell adnom max 2 évesen nincse mese.Reménykedem, hogy nem olyan rossz mint amilyennek mondják.
Van itt Zuglóban rengeteg bölcsi, én végig fogom járni őket, és amelyik a legszimpibb oda iratom.Már most érdemes feliratkozni állítólag, mert sokan várnak.A Somody doki a gyerekorvos ajánlotta a Bölcsöde utcait, ott a doki, fel fogom hívni őket.

Zizi ha holnap jó idő van akkor kb.mikor megyünk?

Karin, pár hete én is megszenvedtem az orrszívással, neki is csak úgy repült ki a takony, együtt bőgtünk.Hihetetlen, hogy ilyen pici babáknak is mennyi van az orrmelléküregben!

Este még bejelentkezem,

sziasztok,
Sz
pirike74
 
 


Sziasztok!
Hát az alvás nálunk is hasonló 2kor és 5 kor van ébredés általában, plusz még sokszor 11kor, és a végleges kelés (kapaszkodjatok) reggel 6 negyed 7. De én úgy tudom, hogy ez teljesen normális ilyen korú babáknál, az a "különleges" ha valaki tényleg alszik 6-8 órát egyhuzamban, egyébként csak 1,5-2 éves korukra érnek meg agyilag arra, hogy ha felébrednek maguktól visszaaludjanak. Minálunk is volt egy időszak, amikor Emi ringatva elaludt, de mostanában csak a szopizás jön be neki, én nem is strapálom magam mással, csak én fáradnék bele ő meg bőgne. A melléfekvés ki van zárva, mert sose fekszik, még pelenkázni is állva vagy négykézláb lehet csak ... Nálam a kaja sem számít, igazából ha jól van (nincs fogzás, front, hiszti) akkor jól alszik, ha meg baj van akkor a fejem tetejére állhatok. Igazabol en csak neha erzem zombinak magam, mert ha éjszaka szopival visszaalszik, akkor közben én is alszom : ))
Szilvi, gratula a mai alváshoz : ) Tényleg minden ilyennek örülni kell!
Karin, a baba-uszás nagyon jó lehet, mi is akartunk menni, de Emi ekcémás, bár most tünetmentes, úgyhogy a bőrgyógyász abszolút nem ajánlott semmilyen uszodázást, majd nyáron a Balaton!
Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de mi az az ATB? Valami gyógyszer?
A gyerekvigyazot, ha akarod meg tudom kerdezni a baratnomtol, hogy nekik hogy valt be, mert mar reg beszeltunk vele.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok
nagyon faradt vagyok, dolgozni sem birok mar,inkab oda bujok a picurka melle es alszom (amig fol nem kell), ugyanis csak 10 perce aldut el... es mar lassan 10 ora.

ATB = antibiotikum, semmien uj gyogyszer :roll:
Kar hogy Emi ekcemas, nagyon jo az uszas. Viszont lehethogy elmennek a zenebolcsibe ha tenyleg olyan jo. Ti mikor jartok?

Szivli en csak egybe tervezek menni - mar mint a bolcsibe- itt van 2 perc setara tolunk. Remelem jo lesz. Ha nemlesz szimpi elso benyomasra akkor elmegyek mashova, de oszinten remelem hogy az lesz, mert nagyon kozel van.

Na jo ejszakat es szep setalast holnap

K.

KépKép
karinca
 
 


Hello,

ma nagyon jót beszélgettünk Zizivel, igaz az idő tré volt, de remélem javulni fog.
Lénocska bemutatkozott, végig bőgte az utat a ligetig aztán meg amikor visszafordultunk bealudt :lol:

Melyik bölcsi van nektek közel Karin? lassan felhívom a Bölcsöde utcait, meglátjuk mit mondanak.Nem szivesen adom be, de nincs sok választásunk sajnos, 2 éves korában mennie kell.

Azt a Ringatót én is ki szeretném próbálni mikor és pontosan hol van?

Sziasztok,

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok
"irigykedek" itt hgy voltatok setalni es tudtatok dumcsizni :))) En mar tobb mint egy hete nembeszeltem senki massal csak a Miraval.
Remelem jo volt azert annak ellenere hogy a kicsi sirt.
Fura, Mira nemszok sirni a kocsiban, bar lehet holnap ezzel is meglep :wink:

Minekunk az Ilosvay Selymes ut. bolcsi van legkozeleb (remelem jol irtam le nevet) Majus 5-en van a beiratkozas.

Mi ma voltunk eloszor egyut autozni ugy hgy nem usziba mentunk ;) Bekellet mennem a berszamfejto ceghez a dunaplaza mellet es a lanyom olyan edessen nezegetett ahogy az annya a forgalomba bajlodik, aztan megunta es elaludt(2x rosszul tertem le mert hagytam hogy a hulye navigacios rendszer vezessen, pedig a tuti utamon sokkal gyorsab lett volna) Amint haza ertunk a picur felebredt es nemvolt az az isten aki miat elaludt volna :cry: :cry: :cry: :cry: 2x aludt 20 percet a babakocsiban, amint haza jottunk, lealitottam a folyosora kivetkoztettem picit, elhelyezkedtem a laptop ele hgy dolgozzak es mar is kilyabalt a kocsibol hgy font van... es ezt ma 3x is eljatszotta velem (egyszer megprobaltam elaltatni szopi kozben,kb 10 perc alvas volt).

Ugyhogy ma is volt egy nagyon "produktiv" napom... Viszont legalab jobban van aminek nagyon orulok
es van egy dicsekedni valonk is - tegnap eloszor felult !!! ugyhogy picit megtartottam a labat a foldre es egyedul felult mint a fekvotamasznal !! ma meg a lapat lelogatta az agy szelen es supp fel is ult egyedul - ha nemvagyok ott akkor elore borul szegeny, de naaaagyon ugyes :) Annyira orultem neki. - tegnap este annyira fardt voltam mar hogy ezt el is felejtettem leirni ;)

Elnennenk mi is a Ringatoba ha normalis idopontban van ;)


Na jo ejt mindenkinek.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
A tegnapi séta tényleg jó volt, bár az én cipőm jól beázott : ) De ha már egyszer elindultunk, kár lett volna visszfordulni, így Lénus alvása is elmaradt volna!
Ringató: mi az Örsnél a Bánki Donát utcába járunk a Padma Jóga stúdióba. Hétfőn 11kor van, ami eddig nekünk jó volt, 10kor elindultam, Emi aludt a kocsiban és mire odaértünk felébredt. De a Bosnyák tér közelében is van, www.ringato.hu oldalon meg lehet keresni a helyszíneket. De arra számítsatok, hogy énekelni kell nektek is! Na jó nem egyedül és pódiumon, csak a többiekkel együtt. Mi most hétfőn is tervezzük, hogy megyünk, ha valaki esetleg csatlakozik megbeszélhtjük.
Karin, az autózásotok tényleg sikeres volt, az a legjobb, ha a gyerkőc bealszik, ezért én mindig alvás időben próbálok menni, mert ha nem alszik, kb. 1/2 óra múlva elkezd nagggyon nyűgös lenni, aztán bőgni és ordítani és aztán fúúúúúú... szörnyű. Ezt egy kicsit ki lehet még húzni, ha ül mellette valaki és szórakoztatkja, de a végtelenségig akkor sem.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Zita
nagyon koszi a tippet. Jovoheten megprobalunk elmenni a picurral a Bocsnyak ternel ami van, ott keddenkent van!! Ors t. az busz tavolsag. ide meg csak elsetalunk 10 perc alat. Megprobaljuk es mar elore is orulok. (De amugy szivesen talalkoznek veletek, csak nekem sajna utana rohannom kell vissza dolgzoni :? )
A szoveget nekem is megkell hogy tanuljam. Mivel en csak szlovak dalokra emlekszem, azokra sem nagyon... :) De mar vettem magyar mondokas konyvet, es az usziba is egy csomot megtanunltunk ;)

Az autos ut - nalunk is hasonlo ha nem az alvas ideje alat megyunk..

Hetvegen meg megyunk vegre haza anyumekhoz. Ha tehetnem mar tegnap mentem volna, de sajna olyan hulye a net naluk hgoy nemtudnek dolgozni onnan. Lehet rabeszelem oket vlmien uj csomagra ? :roll: :)

Udv mindenkinek

Karin

KépKép
karinca
 
 


Jut eszembe, ha esteleg majd megint eso lesz - akkor a liget helyet nemlenne kedvetek vlmeik delelot vagy du-tan az Orsi Arkadban egy kavera ?

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

mit szóltok ma is milyen klassz az idö? Kész vagyok teljesen, szegény gyerekem is tökre unja magát, mindenféle játékokat próbálok neki kitalálni, de az ötleteim végesek...
Én benne vagyok a kávéban, össze kéne hangolni gyermekeink hogyan alszanak!
Zizi, azt a Padma stúdiót láttam amikor mentünk az IKEAba, szerintem benevezünk mi is hétfőn, addig még értekezünk.
Az éjszakánk most is nagyon gáz volt, Léna többször felsírt, csukott szemmel, a homeopatia semmit nem csinált, van még egy - két szer ami szóba jöhet, de kezdem feladni.
Viszem alváscenterbe áprilisban, lesze egy hosszú beszélgetés a Madarász utcai klinika főorvosával aki kifejezetten gyerekek alvására specializálódott, hátha tud valamit mondani...nem normális ami nálunk alvás terén folyik mostanában.nappal okés, de az éjjelek tragikusak.
Remélem jobb idő lesz holnap, mondjuk sokkal roszabb nemigen lehet:)
Karin, gratula a felüléshez! Léna felállt a kanapé szélébe kapaszkodva vasárnap, meg el is kezdett mászni, most már a szemem le nem veszem róla, gyorsabban halad mint gondoltam volna.A járókában és a pihenőszékében érzem csak biztonságban, addig is oda teszem míg wc-re megyek :)

Sziasztok, este még benézek,

Sz
pirike74
 
 


SZiasztok!
Kávéééé, nagyon jó ötlet! Nekünk inkább a délutáni alvás után lenne jó, olyan 3-1/2 4 körül, vagy délelőtt 10körül a délelőtti alvás alatt/előtt. De persze addigra lehet, hogy felborul a rendszer.
Hát a mai idő tényleg legalább olyan szép volt mint a tegnapi. Én du kimerészkedtem egy sétára, először csak szemerkélt az eső, aztán jól rákezdte, úgyhogy én jól eláztam, de Emit védte az esővédő és legalább megint aludt egy 40 percet a friss levegőn.
Szilvi, nem lehet, hogy tényleg a foga jön szegény Lénának és azért ilyen rossz alvó? Vagy mindig nagyon rossz volt? Mit vizsgálnak az alváscenterben? Ott is kell aludni, vagy először csak kikérdeznek Titeket? Nekünk szerensére mostanában nyugisabbak az éjszakáink, de már látom, hogy készülődik az 5. és 6. foga!
Nálunk az éjszaka most nagyon vicces volt. Emi álmában beszélgetett, már a saját módján, pedig sose szokott, mindig ha felébred vagy sír, vagy feláll az ágyában és hívogat. Szóval néhány percig dumált, már vártam mikor megy át sírósba, de semmi, visszaaludt.
Mindkét pici lánynak gratula az üléshez és a felálláshoz! Csak így tovább!
Jó éjt! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok

na orulok hogy mindenki kavezik es nemcsak en vagyok ilyen kave manias (de mostanaban kizarolag koffeinmenteset iszom) :))) Nekunk gyakorlatilag mindegy mien idopont, Mira ugy sem tudd ott aludni a zaj miat na meg persze iszonyatosan kivancsi...
Legjobb lenne delelot, mert delutan ha tul keson vagyunk ott nagyon tele lesz mar, na meg persze delutan es este szoktam foelg dolgozni. :? :? :( :(

Gratula Lenanak a felallasahoz !! Nalunk is lassan ez lesz, en is csak a jarokaba vagy a pihenoszekben erzem biztossan ha nemvagyok ott.

Aranoys lehetett Emi ejjel :)

Csajok - en nemtudtam mi baja lehet a picuromnak hogy nemalszik napkozben mar napok ota rendesen. Azelot 3-4 orakat is aludt osszvisz, de mostansag kb 2x 30 perceket max...
|Beteg is meg minden - de ma reggelre minden kiderult - JONN AZ ALSO KETTO FOGA (nemtudom hogy hivjak ezeket magyarul sztm egyesek?? ) Hulye anya meg nemis gondolt erre miert sir fell este vagy napkozben az almabol! Es nemnagyon kenegettem neki. De ma reggel mar jol bekentuk dentinoxal. Nembeszelve arrol hogy a doki is szolhatott volna.... nem ?
Mar atvagodtak az inyecskejen es gondolom estere mar ki is bujnak rendesen :)

Egyebkent az apukam fogsora is javitoban van mar hetek ota es mindig azon rohogtunk hogy fogatak a picurral kinek lesz meg hamarab. Hat Mirka nyert :))) Apunak csak hetfon lesz kesz :)))

Mi kedden megyunk a Ringatora delelot, ha nektek jo a hetfoi tali a ringato elot/utan, vagy szerdatol barmikor akkor orulnek neki.

Sziasztok !!! :)
K

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!

képzeljétek, tegnap éjjel a lányom nem ébredt óránként! Meg voltam döbbenve, szerintem még álmodtam is :shock:
Nem kapott semmilyen homeos bogyót, tegnap szünetet tartottam, de lehet, hogy ma este is az lesz, ki akarom próbálni, mitől aludt jobban tegnap mint eddig. Apja is le volt döbbenve, 2 -szer kelt csak fel éjjel, evett aztán visszatettem az ágyába és ott aludt tovább, nem közöttünk!Mármint Léna nem az apja.

Édes lehetett Emi, magában beszélt:)Gratula Mirának a kis fogaihoz, remélem nem szenvedi meg nagyon!

Ma kimentünk mi is, egy órára, de eléggé fújt a szél, nem maradtunk sokat. A turi a sarkon,Zita nagyon klassz, köszi az ötletet, sűrűbben be fogok nézni, kapott is Lénocs pár pólót, nem mintha szüksége lett volna rá, de anyja vérszemet kapott, haha

az alváscentrumban kikérdezik a szülőket a gyerek alvási és egyéb szokásairól, és ha szükséges akkor kivizsgálják, illetve benntartják az anyukával úgynevezett próbaalvásra, miközben megfigyelik a gyereket. Lehet, hogy én parázom különben túl ezt az alvástémát, hiszen a nappali szunya már beállt-eddig ugyanis az is gáz volt.
na midegy, az orvos majd megmondja a frankót, legfeljebb hazazavar.Állítólag szeretik javasolni az anyukáknak, hogy hagyják sírni a babát, ha így lesz akkor megígérem nekik hazajövünk és minden megy úgy mint régen, nem hagyom sírni a gyereket és kész.

A gyermek újfent a következőképpen alszik: reggel 8kor kel és újból nyugovóra tér kb 10-kor alszik 11.30ig.Ez kb egy hete így van, reméljük marad egy darabig.A melléfekvős technikával dolgoztam ezt ki nála.
Délután pedig lefekszik 3 körül és alszik kb 5 ig legjobb esetben.

Szerintem egy délelőtti kávézás simán belefér, ha nagyon akar aludni akkor tud majd a kocsiban odafelé, illetve visszafelé, de biztos le fogja kötni a másik két baba, nagyon szeret haverkodni.

FOG: az a helyzet, hogy már 3 hónapos kora óta produkálja a fogzási tüneteket, és azóta gáz az éjjeli alvásunk is, előtte 4-5 óránként kelt éjjel, király dolgom volt.
Még semmi jel, rág, nyálzik,de az ínye nem dagadt, nem fehérebb a kelleténél. Előbb utóbb lesz fog remélem,legfeljebb csináltatunk neki pici protit:)
Ami lényeges, hogy most szüneteltetem a tejterméket, eddig kapott Danoninot, reszelt sajtot és krémtúrót, de tegnap nagyon bef.....tt szegénykém,
nem fogok adni neki, az az érzésem túl korai még a tejtermék, a védőnő javasolta, azt hittem bírja, de ezek szerint nem annyira.Ráérünk.

Sziasztok!

KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok!
Hát először is naggyon édes az új kép Lénusról, kis taréjos! Eminek mindig így fésülték a haját a nővérkék a kórházban : ))) És a pici proti is nagyon vicces, vizuális típus vagyok : ))))
Hátha beáll most Léna erre az alvásrendre! Bezzeg Emi tegnap éjjel 3tól fél óránként kelt és hatkor már megint kipattant az ágyból! Pedig én úúúgy aludtam volna! Na mi is voltunk ma sétálni, de ha lehet, én inkább az esőre szavaznék, a szelet utálom!
Én a kávézást inkább szerdán vagy pénteken szeretném, nem ringató előtt, ha nem gond, mert ha Emit nem sikerül altatni ringató előtt, akkor nagyon nyügi.
Jolánka védőnőnél ma voltunk, sikerült lemérnie Emit 68 centinek, mondtam az nem lehet, mert már egy hónapja 70 volt, ezután lemérte megint 70nek. Szerencsére most nem veséztük ki a "mit és mennyit eszik Emese, kezdetű témát.
Lányok, ha akartok a babáknak adatni meningococcus (remélem jól írom) oltást, azt 1 éves kor alatt a zuglói önkormányzat kifizeti. Somody azt mondta, hogy 11 hósan felírja, kiváltjuk, de csak 12 hó után adja majd be, mert így csak 1 emlékeztető oltás kell majd (szt hiszem 1 év múlva), míg ha 1 év alatt adják be akkor 2 emlékeztető kéne. És azt is megtudtam, hogy kullancs oltást csak 1 éve felett adnak.
Szilvi, nem lehet, hogy Léna elkapta a hányós-fosós vírust esetleg? Vagy csak hasmenése van? Nálunk a párom most itthon volt 2 napig ezzel a vírussal. de szerencsére csak hasmasa volt, és remélem mi nem kaptuk el!
Karin, gratula a fogakhoz, ha az alsó kettő középső, azok tényleg a az egyesek. Eminek már fent is van kettő és most várunk fentre még kettőt.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok
meg mielot lefekszem beneztem...

Szilvi en ugy tudom hogy a sajt es sajt termekeket nemszabad 1 ev alat adni a babaknak. Nagyon nagyon sok sot tartalmaz es a babanak a szervezete foleg a majacskajuk nincs meg ra felkeszulve. A jogurt - foleg probiotikussat es nem zsir szegenyt azt mar lehet 8-9 honaptol de a sajt azt tuti nem! Lehethogy ez volt a poci baja, es meg jo hgy kijott belole.
Mielot elkeztuk a hozzataplallast Miranal, utana neztem a baba taplalkozasanak mas orszagokban is, es tudom hogy nagyok a kulombsegek, viszont a legmeghokkentob sztm itt van.... valamien receptekbe 6 honapos gyerkocoknek majat ajanlottak, paradicsomot siman 7 honapos kortol (pedig az egyik legerosseb alergia okozo es csak 1 ev felul ajanjlak, ugy mint az epret is, stb stb meg folytathatnam)... vedonom meg mar 3 honapos koratol kerdezgeti miert nem adok neki gyumit. Sose hallot meg arrol hgoy alergiat okoz a korai hozzataplallas es hgoy az anyatej az legalab 6 honapos korig kizarolag eleg a gyereknek ? na mindegy, errol csak annyit hogy a magyar vedonoknek picit uj infokat is bekellene szerezniuk. Az enyem megkerdezte honnan szedem ezeket a butasagokat... Majdnem csunyan vissza szoltam neki hogy es maga ?

Szoval Szilvi - en azt tanacsolom hogy legalab par honapig a sajttal varjal... nemjo ez meg a pici szervezetenek.

KépKép
karinca
 
 


Koszi az infot az oltasokrol, mindenkep befogjuk oltatni a picit. Fole ha az onkormanyzat alja ;) A rotavirusoknal megszivtam... 34ezer volt, de remelem megvedi es megerte. Nemsajnalom.


Na jo ejt mindenkinek,
k.

KépKép
karinca
 
 


Hellosztok,

minden csoda egy éjig tart nálunk, visszatértek a régi ébredések, csak a csillagok állása miatt lehetett a tegnap eltti idill.Kb 5 ször keltem hozzá, annyira azért nem volt gáz, lehetett volna roszabb is.

Zita, azt az oltást én is beadatom, főleg, hogy az önkorm.állja.Somody már mondta nekünk is.Jolán nem nagy mestere a centinek, 71 cmes Lénám nála már csak 68 cm volt a múltkor, be is írt a kiskönyvbe, biztos ami biztos, kiváncsi leszek a következő méretre, mert aszerint veszem akor a ruhákat:)

Karin, teljesen igazad van, nem kellett volna a védőnőre hallgatnom, de pár napja nincsen tejtermék, esetleg visszatérek a Danoninora, mert az nagyon tetszett neki.reszelt sajtot csak egyszer kétszer kapott, nem sokat a hasmars a krémtúró miatt lett az tuti, azóta nem volt.
sajnos nekem a tejem nem volt elég már 4 hónapos korától el kezdtük adni neki a Sinlac nevű HA kiegészítő tápszert.

Az a baj szerintem, hogy hozzátáplálás alatt annyiféle infot kapunk különböző helyekről, nehéz kiválasztani melyik a jó.A védőnők valóban lehetnének jobban informáltak, és mérhetnének jobban :lol:
Ma megyünk magzatommal Tescoba a Fogarasi útra, amit mi párommal csak szürkületi zónának hívunk, alig várom, hogy megvívjam harcom a nyugdíjasokkal akik barrikádokat alkotnak a bevásárlókocsikkal és nem hajlandóak arrébb menni, hiába vagyok gyerekkel...

Sziasztok!

Sz
KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok

sajnalom az alvast... nalunk is volt 3 nap egymas utan amikor csak 3kor ebredt fel, aztan 5kor es utana mar csak 8 elot. Szinte kialudtam magam. De ma rosszab volt, a fogai miat. meg midnig csak vagodnak att az inyecskejen.

Ez joo az a szurkuleti zona :lol: :lol: :lol: :lol:

Sajnalom hogy keves volt a tejed. Nalam kopkopkop ezzel meg minidg nincs problema. Sot, Mira nemis nagyon kivanya a hozzataplalast, de lehethogy most a fogai miat nemizlik neki semmi mas. A sulyarol meg csak annyit hgoy 1 honapja volt 9 kilo es 70 cm :roll: :roll:

Na sziasztok en bucsuzom hetvegere. Szlovakiaba utazunk. Vasarnap este jovunk csak.

szep hetveget mindenkinek,

karin

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Hát a hozzátáplálás tényleg ahány ember annyi félét mond. Viszont Emese már néha, ha olyanja van, ha én eszek valamit, addig hisztizik, amíg ő is nem kap belőle. Néha még át tudom verni, hogy neki csak kiflidarabkákat adok, míg én székelykáposztát eszem, de múltkor már a paradicsomos húsgombócnál simán kiszúrta, hogy az övé nem piros, úgyhogy bemártottam neki a kiflit. De úgy látszik bírja a parit, mondjuk csak kicsit kapott, és már ugye 10 hós, de nem lett piros a popsija.

Tesco témában, mióta megnyitott az Arena plaza én csak oda megyek, mert az sokkal tisztább és kultúráltabb, ma is megyünk a húgommal. A Fogarasi úti az annyira lepratelep, hogy én egyedül oda nem is mentem soha, féltem, hogy a hajléktalanok leütnek a kocsiban lévő százasért ... na jó azért ez túlzás, de undorító hely.

Úgy látom a gyerkőcök egy súlycsoportban vannak, Emi is 9 kiló, ha kávézunk majd versenyt szkanderozhatnak, vagy ilyesmi : ))

A rota oltást mi is beadattuk, bár én is szívtam a fogamat az ára miatt, de a Somody azt mondta, hogy ha hamar bölcsis lesz, jobb ha beadatjuk. Múltkor a barátnőm tejtesója elkapta a rotát, mentek is kórházba anyukával együtt, úgy kikészült a pici. (Szerencsére már nem élnek közös tejen, úgyhogy a barátnőm babája nem kapta el)

És a mai nap jó híre. Bent voltam ma a munkahelyemen, beszéltem a leendő új főnökömmel, aki azóta jött, hogy én itthon vagyok. Megegyeztünk, hogy januártól megyek vissza, bár ő szeretné hamarabb, de szerencsére nem erőlteti, neki is van 3 unokája. Szóval amiatt már nem kell paráznom, hogy gyesből kell megélnünk, csak a bölcsi miatt!

Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk a Lakáskultúra kiállításon és végre találtam Emi babának fali matricákat, amiket egyenként le is ehet szedni és újra felrakni! Már égen földön kerestem, de bababoltokban csak Micimackós volt, azt meg nem akartam. Nagyon cuki! Csatolok képet!
Üdv! ZitaKép

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok!

Zizi ezek a matricák tényleg nagyon édik!
Hétvégén itt volt anyósom, egész jól viselkedett :D azért nem voltam annyira netközelben.
Nekem is lassan fel kell hívnom a szóbajöhető bölcsiket, be kell magunkat biztosítani.Tök jó, hogy ilyen jó fej a főnököd Zizi, nagyon ritka az ilyen.Nekem nem is tudom ki lesz a főnököm mire visszamegyek.

Holnap jelentkezem,jóéjt
Sz
pirike74
 
 


Sziasztok!

Zizi ezek a matricák tényleg nagyon édik!
Hétvégén itt volt anyósom, egész jól viselkedett :D azért nem voltam annyira netközelben.
Nekem is lassan fel kell hívnom a szóbajöhető bölcsiket, be kell magunkat biztosítani.Tök jó, hogy ilyen jó fej a főnököd Zizi, nagyon ritka az ilyen.Nekem nem is tudom ki lesz a főnököm mire visszamegyek.

Holnap jelentkezem,jóéjt
Sz
pirike74
 
 


Sziasztok csajok

nagyon jok a matricak!!! En is szeretnek majd ilyesmit Miranak.
Egyellore keszitettem neki egy kepkereteseket
ikeaba vettem a fa kepkereteketek (amit 3db egyuttes) es a kozepere beleragasztottam ilyen kis pluss figurakat. Meg szereznem kell kis szogeket hogy feltudjam neki rakni a kisagyahoz - bar nemintha sok idot toltene benne ugyebar... :))) Majd csatolok kepet ha felraktam vegre - itt szaradnak mar 1 hete :roll:

Tegnap jottunk vissza szuloktol. Anyos latogatas nalunk is lesz a honap vegen - jon a parjaval akit nemnagyon kedvelunk. Ilyen nyogos 60 ev feletti nyugdijas tuladagot gyogyszerekkel orrokke panaszkodo... na mit irjak rola... Jobban orulnek ha az anyos egyedul jonne... De csak reggel jonnek este mennek. Majd csak kibirjuk.

Mikor lesz jo nektek a kavezas ? (szcanderezest meg addig gyakoroljuk :lol: ) Nekem szerda reggel 9-re beraktak telefonot, ughgy csutortok vagy pentek jon meg szoba, vagy a kov. het husvet utan. Ahogy nektek jo.
Holnap meg megyunk ringatoba, Remelem Miranak tecceni fogl

Sziasztok, tovabi szep napot

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

ma olyan jó idő volt, gyerekkel nekiindultunk a Ligetnek 10kor, gondoltam majd alszik útközben ha fáradt.
Ja:)aludt vagy öt percet, megáltam egy padnál, hátha tudok olvasni amíg ő pihen-nagy álmom ez ugyanis-de persze amint megérezte, hogy állunk, fel is ébredt és hisztizett tehát el kellett indulnunk megint.
nem tudom mit gondoltok a kutyát sétáltatókról, bennem mindíg van egy furcsa érzés, ha azt látom, hogy szabadon szalad a kutya póráz és szájkosár nélkül. ma is összefutottuk egy kis döggel, ugatott meg indult felénk, én meg el kezdtem felé menni és kiabálni, hogy " nem mész innen!" utána jött kényelmesen a gazdája egy csaj, aki azt mondta, ne féljek nem bánt, erre én mondtam, hogy mivel támad a kutya csak meg kéne fogni, erre ő: de hát csak ugat, nem kell félni! Mondtam neki én meg csak véletlenül belerugok, akkor sem kell majd félni!Még neki állt feljebb, aztán szaladt a kutyája után.remélem utána összefutott valakivel aki morcosabban reagált az idegbeteg ugatós dögjére.Mi van ha megharap egy kisgyereket?Akkor sem kell félni?

nagyon pipa lettem, komolyan.

A csütörtöki vagy pénteki kávé nekem is jó lesz, remélem neked is Zizi!

Karin, nekünk is van ilyen rokon a párom családjában, az apja meg a neje, mindkettő nagyon szeret panaszkodni, mondjuk ők nagyon egészségtelen életmódot is folytatnak, de ennek ellenére meg vannak lepődve, hogy rosszak a leleteik és nagyon tudják magukat sajnálni.Igazad van az ilyet ki kell bírni, hál Istennek mostanában nemigen voltak, anyóspajtás meg kibírható volt, próbálok igazodni, csak ne okoskodna annyit meg ne akarná az emberre ráerőltetni a divatjamúlt 33 évvel ezelőtti gyermekgondozási tanácsait

:D

Csemetém alszik, úgyhogy most olvasni fogok, minő luxus:)

Sziasztok, legyen klassz napotok!


Sz
pirike74
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért, most költöztünk ide Zuglóba, Franyó Zsuzsa lesz a doktor nénink, és érdeklődni szeretnék, hogy milyen? Kedves vagy inkább morcos? Magától elmondja, amit tudni kell, vagy kérdezgetni kell?
Ki a hozzá tartozó védőnő? Gyakran jön-e "terepre"? Beszélgetős, vagy inkább csak a kérdésekre válaszol?

Előre is köszi a segítségeteket!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Szia Szantre,

nekünk Somody Zoltán a dokink és Bertus Jolán a védőnő, nem a Franyó dokinéni körzetébe tartozunk:(

Üdv,

Szilvi
pirike74
 
 


Szia Szantre

nekunk Kiss Agnes a doktornonk. Nemtudom hogy hova harjtok ill. fogtok jarni. Mi a Raskai Lea utcai rendelobe jarunk.
Sajna ezt a dokit nem ismerem. Bocsi.


K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Nekem is jó kávéra a csütörtök vagy péntek, legyen inkább csütörtök, pénteken már szerintem húsvéti készülődés lesz.
A kutyákkal én sem vagyok jóban, nekünk sose volt, úgyhogy leginkább félek tőlük. Múltkor egy barom még a játszótérre is bevitte, pedig onnan ki vannak tiltva! És persze a kutyák feje pont babakocsi magasságban van, úgyhogy nagy ívben kerülöm ki mindet.
Ma voltunk Ringatón, de ez a 11-órás időpont most nagyon nem jó nekünk. Már kb. egy hete szenvedünk az alvással, mert szerintem már napi 2 alvás sok neki, 1 meg kevés, másfél kellene... De ma szerencsére aludt másfél órát délben, és egész jól bírta este 7ig, azóta durmol.
Most pedig ünnepélyesen bekapcsolom a Abev2007 programot és megcsinálom az adóbevallást, jajj de jó nekem!
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok
csutortok delelot nekunk is jo. Majd az ebedjet viszem magammal ha netan nemerunk vissza, nehogy lemaradjon a "jorol" ;))))
Delutan 3-tol viszont telekonferenicam van es utana ugy tunik megyunk ujra haza SK-ra. Ferjem penteken nemdolgozik es nekem meg mindegy honnan csatlakozom.

Na kivancsi vagyok en is arra a Ringatora, mi meg 10.30=ra megyunk... Miracska pont akkor szok aludni... ha nemlesz jo az alvasa miat akkor nemtudom mi lesz, mert mas idopont nemvolt ures.

Az alvas nalunk nagyon szar lett... sztm a fogzas :( Ejjel 2 orankent fent voltunk, ma fel 9kor aludt el de mar 11-kor fent volt, most ujbol alszik, kitudja meddig;(((

Jo ejt mindenkinek,
K

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

én is egy kicsit bajban vagyok a ringatóval, mert az az időpont a 11 óra pont alvós.
tegnap kipróbáltam, hogy nem altatom de. csak délben feküdt le és aludt 2-ig.na de mire ágyba került estére nem bírt magával, 9 kor aludt el, de addig örjöngött, nem bírtunk vele.
6-ig jól viselkedett, de akkor meg már nem akarom altatni, mert nem alszik éjjel...ki kell dolgoznunk valamit.
Szerintem nekünk is fog lesz mert tegnap felriadt és úgy sírt, nagyon megijedtem, alig bírtuk megvígasztalni...meg nagyon reszels az ínye, de csak nem bújt még ki.
A csütörtök jó lesz nekünk is, a részleteket megbeszéljük!

Sziasztok!

Sz
KépKép
pirike74
 
 


Sziasztok
nalunk is pont alvas idoben van a ringato :(( 10.30-ra mentunk. 10kor felketettem a kicsit.. sztm aludt volna meg vagy egy orat. Rohantam vele egesz uton, el is kestunk, de teccet neki. Utana meg fel 2kor ugy el aludt hogy ki sem ertem vele az utcara. meg mindig alszik de mar hallom mocorogni. Remelem este nemlesz fesztival..

Szilvi szerintem a fogai miat is lehetett kinba. Nalunk is ilyen sirasok vannak mostansag napi renden, amint elalszik kb 20 perc utan olyan keserves siras van hogy megszakad a szivem. Ejszaka megint 2 orakent font volt :(((
Kenekesd neki Dentinoxal (vagy mi a fene a neve annak a gelnek) En meg kaptam Viburcol homeopatias kupot, sztm itt is lehet kapni. De meg nemadtam neki be, sztm nemannyira nyugtalan. Es feltem neki meg adni belole.

Csutortok kb mikor jo nektek ? Nekem 3-ra haza kell hogy erjek.

Sziasztok.
K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Nekünk csütörtök délelőtt 10 körül lenne jó.
KÉpzeljétek, ma találkoztam a nagykönyvekben szereplő gyerekkel. 6 és fél hónapos, 3 órán keresztül voltunk náluk vendégségben. Ez alatt 1x evett (3 óránként eszik) másfél órát a kanapén feküdt, meg játszószőnyegén és nézegette Emesét amint szétszedi a játékait, 1 órát meg az ágyában volt és nézte a játékait. Néha kicsit gőgicsélt, de se sírás se nyöszörgés, hogy vegyetek fel, semmi. Én ilyet még nem láttam!
Karin, a Dentinox-szal én is próbálkoztam, de Emi úgy utálja az ízét, összeszorítja a száját és fintorog, pedig szerintem finom. Most jön az 5. foga fent, de most jól viseli csak egész nap rág és nyálaz. Ha súlyosra fordul a helyzet lehet, hogy megpróbáljuk a kúpot. De állítólag az őrlőfogak tudnak igazán fájni majd.
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Hellosztok,

nekünk is jó lesz a csüti 10-kor, igaz alvási idő, de megpróbáljuk.
Zita az ilyen jó gyereket szerintem az UFOk küldik, kár, hogy nekem nem küldtek.
ma vettem neki azt a habszivacsos játszószőnyeget, rögtön rájött hogy kell szétszedni, egy idő után feladtam, rágja csak...A Dentinoxot mi is kipróbáltuk, mert azt hittem jön a foga,szerintem sem rossz ízű, Léna nem nyilatkozott, mindent megkóstol, olyan haspók.
A Viburcolt is kipróbáltuk anno, működött.A homeopátiát nem lehet túladagolni, az a jó benne, nem árt a gyereknek.

nálunk is ez van Karin, elalszik tök gyorsan, 30 percre rá sírás, ki sem nyitja a szemét, visszaalszik gyorsan, de nagyon bőg...hónapok óta ez van, remélem kijön már a fog végre.

Jóéjszakát!

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok

csajok nekem betett a fonoknom :( 11-kor is lesz vlmi hulye telekonf ;(((((((( Meg megbeszelem vele hogy fontos e a "jelenletem". Semmi kedvem megint csak vegighalgatni az uncsi dolgokat. Egyebkent szerintem mindig megerzi ha nekem mas programom van, olyankor mindig kitalal vlmit reszemre :(

De majd meg jelezk.

Kuldom mindketottonkek privibe a mobil szamomat es pld a skype-t is es a msn-t .... ha netan nagyon nemlennek elerheto telefonon akkor tutko vlhol elhagytam vagy a lanyom eldugta :roll:

udv,
Karin

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Karin, nekünk a péntek is jó, ha fontos telefonos jelenléted van csütörtökön! Szerintem ez a legrosszabb az othonról dolgozásban, hogy dolgozol is + még figyelj a gyerekre is, meg csináld a háztartást is. Ha bemész dolgozni akkor legalább "csak" dolgozni kell. Fel a fejjel! Sikerült már találni bébivigyázót?
Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok
na megbeszeltem a fonoknommel hogy vannak fontossab dolgok is mint a munka. Ugyhogy jo a holnap. Ezert birom, nagyon megertoek meg velem szembe... kitudja meddig :)))

Akkor holnap reggel 10kor ott leszunk.
Konkrettan hol ? :)

KépKép
karinca
 
 


Amugy Zizi tokeletesen igazad van az othoni munkaval kapcsolatban. Meg nemvolt idom keresni senkit sem. Egyellore maradunk a bolcsi temanal, de ha meg mindig szopizni fog akkor nemtudom hogy mi lesz. Mar elore nagyon felek.

Probalok csak akkor dolgozni ha mar alszik. Ami egyellore meg lehetseges ha napkozben tud oszvisz 3 orat aludni es az utolso egyet meg este behozom. De amugy nagyon szar ez igy.

Ha egyszer sikerulne hazat vennunk videken akkor remelhetoleg be tudok majd jarni az irodaba ugy hogy a Mira vagy ohton lesz felugyelet alat, vagy a bolcsibe. Remelem, nagyon nagyon remelem...

Na szioka, este meg benezek. Hogy akkor hol talalkozzunk pontossan. Pentek nekem nemjo, mert holnap este utazunk megint a szuleimnez unnepekre.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,


Karin, ne aggódj, biztos lesz valami megoldás babavigyázó ügyben.
Teljesen át tudom érezni a helyzeted, marha nehéz lehet dolgozni is meg babázni is, le a kalappal, komolyan.
Magzatom megint nem aludt az éjjel, azért is érint érzékenyebben a téma.Én attól parázok, hogy mi lesz ha addig sem javul az alvós téma, amíg visszamegyek dolgozni?

Holnap akkor jó a 10 nekem is, Árkád, találkozzunk a legfelső szint alatt a könyvesbolt előtt? Jó az nektek? Ott szoktam parkolni felette kocsival, mindíg van hely.

Zizinek megvan a számom, Karin Neked küldöm priviben.
van tippem hol érdemes házat venni, mi most költöztünk vidékről vissza Pestre.

Este még benézek!


Sziasztok,

Sz

KépKép
pirike74
 
 


Hali!
Akkor holnap 10kor a Librinél Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Haliho

mi is ott leszunk.
Csaoo es jo ejt.

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

itt a link a Zetpol cipőkhöz!

Szilvi

http://www.babakucko.hu/termekek.php?szk=95
pirike74
 
 


Sziasztok
ez a bolt vlmi Tancsics fele nevezetu - megneztem a buszbol. De fene tudja. majd elsetalok a jovo heten oda es megnezem rendessen - foleg belurol :lol:

Super volt a kave.

Szep unnepeket Nektek!!

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok,

Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok nektek!


Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok!
Szilvi, nézegettem ezt a honlapot, de csak vászon cipőket találtam, az meg ugye utcára nem jó sajnos : ( De majd megint megnézem tüzetesen, hátha csak én nem látok a szememtől.
Azt nem tudom eldönteni, hogy mi a jobb itthon, ha tappancsos zokniban mászkál, vagy ha itthon is cipőt/szandit adok rá. Szerintetek?
Eminek már nagyon mehetnékje van, naphosszat sétálgatunk vele fel alá a lakásban kézenfogva, sosem akarja abbahagyni. Még jó hogy a nagyszülők alacsonyabbak nálunk, nekik legalább nem kell lehajolni, hogy megfogják a kezét : ))
Sok nyuszi tojást és locsolót mindenkinek!
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


zizi,

bevallom, én sem találok bőrcipellőt, szóval sajnos tényleg nem utcára járkáláshoz valók...:(
Tegnapelőtt volt egy rádióriport egy ortopéd dokival aki azt mondta, hogy felesleges otthonra cipőt adni a babákra, mezitláb vagy zokniban kell, hogy járjanak, mert így alakul ki az az izomzat ami a harántboltozatot alkotja.
Természetesen utcára adni kell cipőt, de a lényeg ott is, hogy a sarkát fogja.Nagyon kis pufi a talpuk, a természet így alkotta meg, a zsírréteg direkt van ott,tehát a különböző talpbetétes cipők is feleslegesek.Arról nem is beszélve milyen drágák, mondta a doki.

Üdv,

Sz
pirike74
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?