Új privát üzeneted érkezett!

Egy előzetes tábla!

Ha valakinek már volt konkrét időpont ami nem volt jó neki és nem jelöltem kérlek jelezzétek ezentúl figyelem és rögtön húzom ki! Köszönöm!

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :D
keddenként nekünk f1től jó ca.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi, nekünk mindegy, alkalmazkodom.
Vendég
 

 
 

Orsi

ez ugye nem Lili?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!
Egyenlőre azt hogy de vagy du azt nem tudom jelölni de eddig a többség a kora délutánt prefferálja :)

Mondjuk időben nem tudom mire gondoltok de nekem akkor alszanak nagyot de majd megoldom.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi

ez ugye nem Lili?

neeeeem :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Levi nem?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


én meg Mátéra tippeltem

Kép
zsuzsi73
 
 


Levi persze :D

Máté ugyanekkor:
9 hósak amúgy
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili meg ilyen most
kb 9 hósan :D
(anya kocsiját vezeti)

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Hát vannak dolgok amiket nem lehet elég korán kezdeni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Én csak úgy tudom elképzelni, hogy a délelőtti alvásidőban kocsiban (kb 3/4 10től), ott lenni, délutáni alvásnál meg vissza. Azt nem nagyon értem, miért jó délután, ott akarjátok altatni a bébiket? Én 11-fél 12 körülre szavazok, Anikó-féle rendelt szendókkal :D Ha talizunk délután, akkor délutáni alvásidőben megyek, ok, de csúcsidőben jöjjek ki? Na mindegy, ez csak egyetlen szavazat, döntsön a többség!

Zsebi
persze, a nagyszülős napot el lehet tenni egyszer-egyszer, de általában kölcsönösen tiszteletben tartjuk azt, hogy ők sem szerveznek csütörtökre más programot, lehet rájuk számítani, és én is így teszek. Ez tök jól működik. Tudom, hogy akkor mehetek fodrászhoz/bevásárolni/ügyeket intézni, olyanokat ahova Zalánt nem sz vesen rángatnám

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi
klassz kiscsaj :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma!
Persze ez normális csak úgy gondolom meg lehet beszélni azért tényleg nincs minden héten ilyen.

Az időbeszotás is más lesz mindannyiunkánl mert más koruak a gyerköcök.

Én ebben alkalmazkodom megoldom akár mit választ a többség. :)

Ha délután annyiból job hogy apa összszed hazaelé
ha délelött akkor ahogy elmegye BKV-val úgy haza is tudok menni.

A múltkor mikor Balázs beteg volt elküldött a doki néni mindket a Madarász utcai kórházba soron kívüli vizeletvizsgálatar.a NEm volt időm vacakolni hát buszra szálltunk és elmentünk potn belecsúsztunk az ebédidőbe de megoldottuk istenem nem haltak bele hogy nem főzelék volt. Ügyin megjártuk. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Én azt mondom legyen egyenlőre kitalálva a nap és utána döntsünk az időpontról vélemény

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


emma1976 írta:Azt nem nagyon értem, miért jó délután, ott akarjátok altatni a bébiket? Én 11-fél 12 körülre szavazok, Anikó-féle rendelt szendókkal :D Ha talizunk délután, akkor délutáni alvásidőben megyek, ok, de csúcsidőben jöjjek ki? Na mindegy, ez csak egyetlen szavazat, döntsön a többség!

az ilyen napokon ált. úgyis borul a napirend, aludni a babakocsiban is tud a gyerek, ha úgy hozza az élet, de saját tapasztalat szerint ilyenkor inkább felpörögnek, mint elálmosodnak.

nekünk tényleg mind1. Kedd délelőtt nem jó a tornák miatt, egyébként akármikor ott tudunk lenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
Először én azt hittem, hogy a csajszi csak Neked ajánlotta fel a bemutatótermüket. :shock: :D Nem tudtam, hogy most már van egy ilyen játszóházas szolgáltatás. Egyébként szerintem is jó ötlet, hogy van egy hely, ahol minden kipróbálható és utána meg lehet venni náluk.

Anikó,
A Mammutban voltunk, a kettőben van a játszóház. Nagyobbaknak van egy óriási csúszdás-mászós-ugrálós, a kicsiknek pedig labdatenger és egy kis mászkálós 'akadálypálya'. Ha nincs foglalkozás, akkor egy éves korig ingyenes a bébisarok.
Nekem tetszik a daily! Szerintem mi is biztos szívesen falatozunk egy kicsit. :lol:

Orsi,
Tutti ez a kép, anyja lánya! :wink: :lol:

Zsebi,
Nekünk inkább 7. után lenne jó.

Kép
bandika
 
 


Sziasztok!
Orsi!
Tényleg anyja lánya!
Már a génekben benne van....!! :lol:
Édesek a kis uszogumisok!!!

Pompi!
Nekem Marcikám uszik,és szerintem az a viz jo ami 33 fok körüli ha több az külön szerencse de ha kevesebb akkor nem lehet annyit idözni benne!
Szerintem igy nézegesd!De ált nem annyi amennyit irnak 1-2 fokkal kevesebb! :?
Nagyon jo ötlet ez az ut! :lol:

Emma!
Te kocsival jössz?
Át kell jönnöd a városon?

Bandika!
Nekem a mammut sajnos messze van!
Marcival voltam a játszoba de akkor már ö nagyobb volt!
Falatozásban aktivan benne vagyok én is! :lol:

Erika!
Szerintem holnapra beindul a tejci!!!
Ha még sem akkor probáld azt a cumisüveget amit irtam neked!
Nálunk jol bevállt!

Zsebi!
Szuper a tábla! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Nem tudom miért ezt a röhögös smilet rakta oda mindenhova! :evil:
Nem is azt akartam! :evil:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Bandika!
Akkor 7-éig kihúztalak aztán meglátjuk.

Anikó!
Köszi. :) rém egyszerű nem vacakoltam most vele de lehet kiszínezem. :)

Arra gondoltam ha megvan a tuti nap akkor ott csinálunk egy újat bontásban hogy de du aztán csak megegyezünk. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsebi,
jó a tábla! nekem ápr.14. hétfő délelőtt nem jó, a többi elvileg OK.

emma,
nekünk pont inkább 11 körül alszanak és ebéd után vannak jó formában. De nekem is az a tapasztalatom, hogy ha valamiért mégsem tudnak (vendégek, program...), akkor felpörögnek és alszanak majd, amikor tudnak (kocsiban, séta alatt...stb.)

orsi, anikó,
köszi a medencés tanácsokat. Én arra gondoltam, hogy a gyerekmedencébe a szülőket nem engedik be, a felnőtt medence, ha hideg azér' nem jó, ha melegebb, akkor meg tele van bacikkal...

orsi,
hol lehet ezt az úszógumi-ülőke vízicsodát kapni?
NaGgyon vagány a kiscsaj!! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Zsebi,
köszi, hogy bevettél a táblába, de én tuti nem megyek, túl kicsik még a babók, kocsim sincs, mert sikerült 13 év balesetmentes vezetés után után életemben először karambolozni (vagy ezt g-vel írják?). Most szervízben a kocsi már pár hete, szerencsére volt Casconk.

Képzeljétek, reggel 5-kor hívtam az ügyeletet, mert Aliznak mindkét orrlyuka be volt dugulva, és iszonyú hangosan és nehezen vett levegőt. Közben a száját tátogatta. Persze jól megijedtem, és bár próbáltam kiszívni, biztos nem mertem elég mélyre dugni, mert nem jött semmi. Ügyelet mondta, hogy cseppentsek tengerisós orrcseppet, szívjam ki alaposan és szellőztessek. Egyszerű nátha - mondta. Két hatalmas tömb (kissé véres) takony jött ki, úgy megkönnyebbültem. Meg ő is. :P

Ez most újra termelődik vagy mi lesz? Más tünete nem is lesz??? Kell ápolnom szegénykémet valahogy vagy magától elmúlik?

KépKép
lili73
 
 


ja! látom, van a Brendonban 5-ért. 8)

lili,
jaj, szegény Alízka! :(
Az első dáthánál mi is eléggé megijedtünk, de szerencsésen átvészeltük. Ha szörcsög, spriccelj be orrcseppet és szívd le porszívóval. Nekünk köhi is volt, arra Fenorin szirupot mondott a doki, az is oldja a váladékot.

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:Én arra gondoltam, hogy a gyerekmedencébe a szülőket nem engedik be, a felnőtt medence, ha hideg azér' nem jó, ha melegebb, akkor meg tele van bacikkal...

orsi,
hol lehet ezt az úszógumi-ülőke vízicsodát kapni?
NaGgyon vagány a kiscsaj!! :D

az úszógumit azt hiszem rossmannban vettem, de az intersparban is mindig szokott lenni, amikor szezonja van.
Felnőttek meg bemehetnek a gyerekmedencébe, hiszen azért 4-5 éves kor alatt vízbe egyedül gyereke -akármilyen mély is - nem lehet egyedül beengedni.

Lili :D
ha orrfugulás és hátha, akkor nasivin sanft 0.01% csecsemőknek való orrcseppet vegyetek a patikában, és azzal kell csepegtetni, míg el nem múlik, így kap rendesen levegőt.
Orrszívás: orrszívás előtt fektesd a hátára, valamelyik tengervizes oldattal fújj be, várj 2-3 percet, és csak utána szívd le, úgy, hogy a másik orrlyukát befogod.

a fülészeten amúgy mutatták nekünk a tuti megoldást is: míg az egyik orrlyukát szívod a másikba fiz. sóoldatot csepegtetsz, így tuti minden trutyi kijön. Fiz. sóoldaltot a patikában lehet kapni 1 ml-s ampullákban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili

nekünk is csak a nasivin használt, az a sósoldat nem. épp ezzel küszködünk most mi is.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi! :)

Én is nézegettem már ilyeneket, gondolván a nyárra.
Ezt találtam:

http://www.arzuhanas.com/Vizim%F3ka-Kat ... rt790.html

Kép Kép
kismokus
 
 


Ami még lemaradt: :oops:

Bandika! :)
Sajnálom, hogy nálatok nem volt akció a DM-ben. Már alig merem leírni, de nálunk most a Rossmann is "felébredt", és indított egy ugyanilyen 15%-os akciót. (Hát igen, kisvárosban, ahol 2 ilyen jellegű konkurens bolt van, egymástól 100 méterre, ott muszáj lépni a másiknak is.)

Anikó! :)
Ez a szendvics-dolog nekem is tetszik! :) :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


Ok, Ti döntötök. A többség nagyobb, mint Zalán, és tényleg máshogy alszik.

Anikó
Igen, nagyon is át kell jönni, 30km-re lakunk a várostól ny-felé.
Bár tudom, most Orsi azzal fog jönni, hogy ő meg 100ra :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kismóki
Tök jó, amit feltettél, egyetlen kéltségem, van: lehet, hogy a 11 kgos súlyhatár miatt nálunk ez már nem játszik nyaraláskor :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:Bár tudom, most Orsi azzal fog jönni, hogy ő meg 100ra :)

nem szoktam magammal példálozni... nem hiszem, hogy erre bármikor is példa lett volna :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:Kismóki
Tök jó, amit feltettél, egyetlen kéltségem, van: lehet, hogy a 11 kgos súlyhatár miatt nálunk ez már nem játszik nyaraláskor :D

többféle méret létezik, nekünk van kisebb és nagyobb is. A kisebb 10kgig a nagyobb 15 kgig jó, és a belső mérete is más.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma! :)
Hát, tényleg lehet, hogy addigra már nehezebbek lesznek a gyerkőcök. :oops: (De hátha, a kisebb babásoknak még jó lesz.)
Bár, mostanában már Kláribaba sem hízik olyan gyorsan (a héten mérték 8180 gramm volt).
És ha már felmerült ez a téma: szerintetek melyik jobb a babáknak strandoláshoz: egy ilyen beülős gyűrű vagy mondjuk egy karúszó?

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus írta: szerintetek melyik jobb a babáknak strandoláshoz: egy ilyen beülős gyűrű vagy mondjuk egy karúszó?

karúszóval c.a 3 év alatt a gyerek nem tud fenn maradni a vízen (Attól, hogy a karja fennmarad, a fejük előre bukik, és ugyanúgy víz alá kerülnek). Ha babaszásos volt, akkor korábbanis jó már, de én azt mondom, hogy ezek a belülősök a nekik valók.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Tali dátum nekem mindegy,és sztem is a kora délután lenne jó,mert oda-és visszafelé is tudnának aludni a kocsiban.(100 km)

Orsi,
szuperek a képek,tennél fel a fiúkról is frisset?

Lili,
én minden este kiszívom az orrukat,(előtte tengervizes orrspray),mindig jön ki belőlük egy kis poros csiga.(pedig minden nap porszívózok!)

Képzeljétek,a Márk már focizik!Fogom a kezét,kergeti a lufit és belerúg!És egyre többet mennek már maguktól is,akár 1 métert is!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hali Csajok!
Nagyjából vissza olvastam, most már remélem rendszeresen tudok jönni!

Orsi! :D
Mindenképp érdekel a véleményed a szopival kapcsban! Lili nagyon szép kislány! :P

Hét elején már kezdtem úgy gondolni, hogy mégis sikerül. Kedden cumózott a bal cicimből kb. 1 órát, nagyon örültem, viszont elfáradt, és adtam neki még cumisüvegből is anyatejet. nem mértem, mennyit evett ciciből. A jobb bimbeszem van befelé fordulva, azt 1x elkapta, szívta egy ideig, de azóta nem szívja, sőt, ma a bal sem kellett neki! :( Hiába tettem a szájába, mint tegnap, egyszerűen nem akarja szívni, megfeszíti magát, és ordít. Ettől függetlenül továbbra is próbálkozom. Most beszélni fogok egy szakemberrel is, jöjjön és nézze meg, mi a gond, főleg a jobb cici miatt, hogy szopizzon belőle? Addig is folyamatosan fejek! :twisted:

Bandika!
tündéri kisfiad van. Nálatok jól értem, hogy hasonló volt a probléma? Végül sikerült csak ciciből jól laknia, vagy fejtél Te is, és üvegből adtad?

csajok!
A végbeles hőmérőnél le kell vonni 0,5 fokot?
Egyszerűen nem értem, hogy Zsombi pl. ma is miért sír olyan sokat?! keveset alszik napközben, pedig ilyenkor a babák még sokat alszanak, nem? Nem tudom, mi a jó, ha felveszem, vagy ha nem? Ha felveszem megnyugszik, de sokszor, mintha eszébe jutna vmi hirtelen felsír, mi lehet vele, beteg? Néha már el se tudom gondolni, mit kellenne tennem?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :)
nem minden gyerek alszik sokat, ráadásul lehet hasfájós akár, teljesen normálisak ezek a síráok.
Nem tartom valószínűnek, hogy beteg lenne. Végbélnél/fülnél le kell vonni a 0.5-t.
ilyen pici babának én minden igényét kielégíteném, elrontani ezzel nem tudod. Egyszerűen lehet anyahiánya, a hirtelen sírást meg tényleg bármi kiválthatja, az is, ha csak éppen arrafúj egy kósza szellő. pici és érzékeny, a lényeg, hogy a biztonságot adj neki.

A nem veszi a cicit a szájába abszolút a cumizavar jele. Leírom, mi a hivatalos álláspont ilyenkor. Munkás, de ha 1 órát hajlandó volt cicizni, akkor szerintem tudna ő szopni, ha nem kapna üveget:

Cumizavar

Sok babat megkavar, ha egyszerre szopnak a mellbol, es mellette cumisuveget, jatszocumit, vagy bimbovedot hasznal az anya. Ilyenkor alatalaban az tortenik, hogy a baba elutasitja a mellet, kezdetben csak akkor, amikor mar nem folyik eleg gyorsan, hanem dolgozni kell erte, sulyosabb cumizavar eseten mar a szoptatasi testhelyet is ellenkezest valthat ki. A mellpotlo eszkozoket, elsosorban az uveget, maskent kell szivni, mint a mellet, mas ponton ingerli a babat, hiszen mashova er be a pici szajaba. A cumibol raadasul folyamatosan jon a tej, a kicsinek a nyelvevel csak el kell zarni, mig a mellbol aktivan ki kell massziroznia a tejet. A cumizavaros babak a helytelen nyelvhasznalat miatt gyakran kisebesitik anyjuk mellet. A keves tej is lehet a cumizavar kovetkezmenye, hiszen a helytelen szopasi technika miatt lehetseges, hogy nem tudnak eleg tejhez jutni.

A megoldas:

1. mindenfele cumitol meg kell valni
2. 24 oran at nem szopiznak a babak, termeszetesen cumit sem kapnak, a lefejt tejet kiskanalbol, kispoharbol, vagy mas alternativ etetoeszkozbol kapjak, fontos a sok szoros testkontaktus, ikreknel jo, ha van segito is
3. egy nap elteltevel, nyugodt, ellazult allapotban, esetleg felalomban levo, nem tul ehes babakat lehet megprobalni mellre tenni, tobbfele pozicioban is, ha nagyon tiltakoznak, ujabb cumi- es szopimentes napra van szukseg
4. ha sikerult a babakat ujra mellre szoktatni, es muszaj potolni, a potlast kiskanallal, kispoharral, SNS-sel, softcuppal, etetotalkabol kapjak, ne cumibol, mert ujra kezdodhet minden, erdemes ellenorizni es javitani a mellretetelt, a nyelvtartast (ujjtorna ld. lejjebb)

Itt olvashattok meg errol:
http://www.lll.hu/node/6


én tényleg úgy gondolom,hogy így, hogy nem a tej mennyiségével van a gond, "csak" erő/kitartás kérdése, hogy menni fog-e a szopi vagy nem.
De persze, a lényeg, továbbra is az, hogy Te és a baba kiegyensúlyozottak legyetek, a táplálási mód másodlagos!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszi. Hú, elég kemény meló, a babával szemben főként, mert ő nem tudja, miért van most így, mikor eddig minden jó volt! Egyelőre marad a szopási próbák, hátha mégis....! :) Nagyon jó lenne, mert olyan édes, ahogy szopikázott!!! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
egy kérdésem lenne - a leírás nekem is kicsit kemény, de egy nagyon megbízható ismerősömtől származik -.
Amikor 1 órát szopott, és nem mérted mennyit evett és van tejed, akkor miért adtál neki pótlást?

tényleg nem vészmadárkodni akarok, de én azt gondolom - és sok év tapasztalata is ezt támasztja alá -, hogy egy eleve szopis problémával küzdő gyereket, ha mindig bepótolsz az üveggel, akkor sosem fogsz tudni visszaszoktatni a cicira.

Más az, hogy pl. csak este van cumisüveg, más az, ha van üveges és van csak szopis étkezés is... ott is hajlamosak elhagyni a cicit, de ritkábban fordul elő.

Tehát én azt javasolnám, hogy próbálj rá arra, hogy ha a jobb melled a jobb, akkor abból csak szoptasd. Nem baj, hogy 1.5-2 óra múlva megéhezik, mert akkor akár ehet üvegből, akár próbálkozhatsz a ballal.

A befordult mellbimbó kiemelésére az aventnek is van egy kütyüje,állítólag működik.

ha adott pózban nem harap rá a cicire, akkor más pózzal érdemes próbálkozni, Lili is az én jobb mellemből sokáig csak hónaljtartásban szopott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Jelöltem a napot ami nem jó neked.

Lili!
De hátha addig lekészül az autó és mégis tudtok jönni. Jó lenne találkozni. Kicsit nosztalgizánék az ikreiddel hogy neked még olyan picik. :)
Jobbulást nektek. Én ilyenkor időnként kiszippantom az orrát mikor már nem kap levegőt előtte benyomatom én is a sterimart az feloldja a cuccot és könnyebb kiszívni. Homeos cuccot szoktam még adni rá nekünk nagyon bevállt.

Zsuzsi!
Nektek is jobbulást kívánok. :)

Emma!
ÉN bízom benne hogy sikerül olyan időpontot választani ami nektek is belefér. Én a múlkor pont ezért nem tudtam menni mert nekem BKV-val kell közlekedni és a a Budaőrsi ikea a világ végén van nekem.

Kismókus!
És egyre kevésbbé fog hízni ahogy egyre többet mozognak. Nekem sokszor mennyiségre a felét eszik annak amit mondjuk 10 hónaposan

Andi!
Nagyon örülnék ha tudnátok jönni.:) :)
Hát ez hihetetlen hogy ilyen ügyes. :) enyémek most spediel le vannak kattanva a labdáról Gurigatom nekik de nem érdekli régen meg csak úgy dobálták vissza. :)

Donika!
Továbbra is drukkolok hogy sikerüljön a mellre szoktatás. De ha nem akkor se keseredj el megpróbáltad ügyes vagy de én tudom kitartásod eredményes lesz és sikerülni fog. :)
Talit szervezünk bevettelek a táblába ha gondolod gyere szívesen látunk.

Többiek ti is jelezzétek hogy mi jó és mi nem mert akkor meg tudjuk nézni melyik az a nap ami a többségnek jó.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsebi, köszi!

kismóki, köszi! még nem rendeltem az árzuhanásról.

Voltunk ma a Pólusban. Nem igaz, mindenki egyből nyúlt, hogy összefogdossa őket, ilyet még nem láttam! :twisted:

KépKép
pompomlány
 
 


Lányok

SOS!
mit csináljak?
Olivérnek 38,7 a láza, pedig 2 órája adtam neki germicidet.
kedd este volt 38,2, akkor adtam kúpot. aztán szerdától ma reggelig még volt 1-2 alkalommal hőemelkedés.
ma reggel 38,2 volt a láza, bevittem az ügyeletre, alaposan megvizsgálták, semmi. kicsit taknyos, de az se nagyon vészes, egész nap kb. 3-szor kellett leszívni.
ha a 3 napos láz lenne, akkor a keddi láz után nem lett volna lázmentes nap.
meg a rota se szerintem, mert akkor hasmenése lenne.
ugye az ki van zárva, hogy fogzás miatt ilyen magas láza legyen?
(nincs még fog, csak nagyon kemény az ínye)

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, szegény Olivér... :cry: puszi neki!!!Hűtőfürdő???
Vendég
 


Zsuzsi :)
ezen a 38.7en nem kell pánikolni, ez egyáltalán nem extramagas láz, teljesen "normális".
Figyelgesd, mérd a hőjét, ha felfele menne akkor v. hűtőfürdő v. másik hatóayagú lázcsillapító (pl. panadol v. nurofen).
Akármi okozhatja, nem minden láznak van kimutatható oka.

A 3 napos lz 39feletti lázzal jár, nálatok szerntem nem erről van szó. Rotánál hányás és hasmenés is van, nem is a láz a fő tünet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Én megjártam ezt a láz témát szerintem sem három napos láz mert akkor az három egymás követő nap és a hramadik végére pöttyök.

Lázcsillapítás ugyanazon fajta lázcsillapított max. 3-4 óránként lehet adni közte másfajtát. Tehát ha adtál germicidet akkor 3-4 óra letelte közben adjál neki Panadol babyt. De ha ezek nem segítenek akkor hűtőfüdő.

Leírom hgoy kell csinálni mert én amikor először kerültem ebbe a cipőbe nem tudtam ügyeleten monták el.

ENgedsz neki annyi vizet hogy a testét ellepje mondjuk a te babád még gondolom nem ül úgyis fekszik benne a lngye minnél nagyob részét ellepje. Na engedsz normál fürdővizet 37-38 fokost beleteszed és folyamatosan engeded hozzá a hideg vizet míg a víz hőfoka el nem éri a 35 fokot. És ebbe a vízbe tartod 20-30 percig. Ezt báremnnyiszer lehet ismételni.

Ha nem maradna meg a vízben akkor még vizes rongyba is lehet csavarni az egész testét tehát nem csak a végtagokat. és ebbe 10 percig kell lennie 10 percig nem majd megint 10 perc. Ez olyan szobahőmérsékletű vízes rongy legyen tehát nem nagyon hideg.

Remélem hamar lemegy a láza mert én tudom ez nagyon rossz aggodni izgulni... drukkolok. Jobbulást!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszönöm a tanácsokat, a hűtőfürdőt megcsinálom mindjárt, de most elaludt.
még 1 kérdés: a germicid mennyi idő alatt szívódik fel?
5 óra körül adtam, rá negyed órával kakált. addigra felszívódott? nem láttam kúpmaradványt.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
fél óra múlva hat. Felszívódni gyorsabban felszívódik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Ha elaludt akkor hagyd pihenni de azért fiyeld nehogy felszökjön nagyon a láza.
Amúgy én olvstam is és nálunk igaznak is bizonyult hogy éjjel 11 után már nem igazá megy feljebb a gyerekek láza.

Remélem nyugodt éjszakátok lesz.

Ja és ne nagyon takard be vastagon mert lázas gyerköcnek az nem jó.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szasztok,

Már megint eltelt egy hét és nem jutottam ide....

Hajni,
Nagyon köszi a kuki-dokit...a neve ismerős, nem ad valahol itt tanácsot a neten ? vagy a nők lapjában ?? mindegy, a rózsakerttel szemben laknak anyósék, az tök jó lenne :):):) Jövő héten fel is hívom....

Orsi,
Köszi, én is erre emlékeztem, hogy nektek 3 évre oldódott meg, csak a mi új dokink erőlteti ezt a 'most kell csinálni valamit' és én mondhatom hogy szerintem hagyja.... jó lenne valami szakértői véleményt vinni hogy ne nyúljon hozzá...

Zsebi,
Haladunk ezerrel a lombikkal, kedden lesz punkció, mindjárt magamba kell döfnöm az ovitrelle nevű repesztőt, a párom éjszakás, pedig eddig mindent ő adott be...kicsit be is vagyok sz...va. Eléggé feszül a hasam, ahogy kell, pedig megint nincs olyan őrült sok petike, csütörtökön 4 nagyot és 2-3 kisebbet láttak....Bár tudom hogy egy is elég a kistesóhoz :):)
Nagyon édik a bébik, Mátét tavaly tavasszal még egyáltalán nem érdekelte a motor, pedig szülinapjára kapott egyet. Mondjuk a mai napig nem nagy motoros....mindenkiére ráül a téren, de nem hajtja őket csak nézelődik :(

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!
Nagyon nagyon drukkolok neked akkor holnapra és utána még annál is jobban hogy legyen belőle kistesó!
Amúgy lelkileg mennyivel "könnyebb" egy olyan lombikot végigcsinálni amikor kvázi már van gyereke az embernek. Tudum egy kistesóra is nagyon lehet vágyni várni, de talán annyiból másabb hogy azért nem az a tét hogy lesz-e egyáltalán az emberenk gyermeke.
A vágyat az érzem mert én bevállalnék egy hamradikat, de egyenlőre még sok akadálya van. :(

Lehet Balázs sem lesz nagy motoros legalábbis ő imdá rajta ülni meg le fel szállmi csomagtartóját nyitogatni de haladni nem. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
Nagyon profi táblát csináltál! Nekem is jó mindig.

Kriszta,
Én a Kismamában „találkoztam vele”, de lehet, hogy ír máshová is. Nagyon drukkolok!

Lányok, lassan ki kéne választani egy napot meg egy nagyjábóli időpontot, hogy tudjak írni a csajnak!
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: