Új privát üzeneted érkezett!

Balwin!
Háét tényleg érdemes lenne beküldeni valami fotósdologra ezt a szíííp lánykát :D


Márti! :cry:

Olga!
Bele kell darabolni héjastól a citromot ha lágyabb ízt szeretnétek akkor több méz és egy hét múlva szűrni,merthogy a citrom teljesen szétázik benne,de amúgy elég a citrom leve is ha nem akarsz szűrögetni


Képzeljétek megtaláltam álmaim nyári kocsilyát a neten erre kiderült hogy 3éve nem gyártyák :evil:

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!


Katlina! Köszi a bővebb ismertetőt! :D

balwin Judit! Most csak ismételni tudom az előttem szólókat: Azta az az első kép nagyon ott van! Én is akarok egy ilyet! (Kislányt). :lol:

Másik Juditom! Hát hogy néz ki az "igazi, hagyományos" fánk???

Kép


Egy vizespohárral, vagy nagyobb pogácsaszaggatóval szaggatod ki, még fél órát pihenteted, aztán mehet az olajba sülni. De nem szabad nagyon forrónak lennie az olajnak, csak közepes lángon legyen.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kati!

Nekem is vannak Rámás füzetjeim, elég sokat kipróbáltam már belőle. (Volt ami nem sikerült). De ez a túrófánkos nincs meg. Ha nem baj, akkor bemásolom neked azt, amit én szoktam csinálni. (Többiektől bocsi).

Túrófánk

22 dkg liszt
1 kávéskanál sütőpor
25 dkg túró
1 kispohár tejföl
2 egész tojás
2 evőkanál cukor

Elkészítés: A hozzávalókat alaposan összedolgozzuk (az állaga a nokedliére hasonlít), forró olajba két kávéskanál segítségével beleszaggatjuk, pirosra sütjük, vaníliás porcukorral megszórjuk, és ízlés szerint gyümölcsízzel kínáljuk.
(Ha nem bírsz a tésztával, folyósnak találod egy kis lisztet még lehet hozzá rakni).

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Olga!

NAgyon köszi! Rendi vagy! :D Na ez más mint az enyém.

Azért most úgy elkeseredtem mert jövő héten nem igazán lesz 10-12 foknál több :(

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!

Öcsike már megjavult. Kint a fogacska, rózsaszín a világ. :lol: :lol:

Keresek egy lemezt/dvd-t.
Olyat amire gyerekekkel lehet tornázni. Ha magam mutatok torna gyakorlatot, az nem érdekli Brigit. Da ma kipróbáltuk a "Kata Fitness"-t. Az már érdekes volt, mert látta gyerekeket, és csinálta is egy darabig, de uncsi volt egy idő után, mert ugyanazt a gyakorlatot csinálták többször. És 45 percen keresztül nem csináltak mást csak ugrabugráltak, meneteltek, kar gyakorlatokat végeztek. Végén néhány nyújtó gyakorlat.

Olyat szeretnék, ahol valamennyi testrészt megmozgatnak. Valaki tudna ajánlani valami jót?

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Márti! Gondolom ma már nem mégy sehova sem.
Reméljük, ez a pech sorozat nem folytatódik holnap?

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Kata, jó volt a tennapi buli, igaz, az RC-nek mai lett - 2 körül kezdtek. Ennek ellenére voltak páran :D

Márti, ez fasza pechszéria :?

Hm, ha mán aaakohol; én anno tequilás voltam :mrgreen: Nem szeretem az alkoholt, részeg se voltam még soha (csak egyszer vihogós), de ha ittam, akkor tequilát - sóval, citrommal :) Az ízlett...
Meg csinálgattam karácsonyra bélízt, de az se fogyott el sose...pedig fincsi :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


SEgítsetk!!!!!

Szeretnék újból képet feltenni a hozzászólásaimhoz mellékelve (avatar vagy hogyhíják) DE már bolhányira lekicsinyítettem, már azt se látom, hogy mi van a képen és még mindig kiírja, hogy nagyobb mint 10kb. Ilyenkor még mindik 18kb az én képem. Hogy a fenébe csináljam?

Köszke

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kati, vágj ki a képedből, és azt kicsinyítsd le!

nekem is így ment, de mire rájöttem... :oops:

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Szaisztok!

Niki!
Zoli apának boldog névnapot!

Jaimee!
még nagyon sok évferdülőt nektek, aztán érezzétek jól egymást estére...

Márti!
Ok majd elküldöm mindenkinek, priviben a címem.
És szerintem Kristófot is nyugodtan hozhatod, vannak fiús játékaink is....

Betty!
Perzse, Gábor is jöhet, lesz egy pár apuka!

olga!
ment a recept a közösbe
:wink:

Ja Misi poénkodott, hogy iylen nagy rendezvényt, már táblázni kellene, hoyg topikos buli erre/arra
ja meghoyg midnenki adja meg a rendszámát, hoyg a parkolást előre fixáljuk! Ha- ha. vicces kedvében van

erika!
miért akarod tornáztatni?

katlina!
És miylen az a kocsi?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó reggelt!

Dorka!

Köszke! MIndjárt próbálkozom.

Judit!

NAgyon tetszik a férjed ötlete (ötletei), itt vigyorgok rajta. :D

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Jó reggelt!

Torna: Férjem családja "molett" termet. Ez familiárisan van jelen. Brigitta külsőségekben(vonásaiban) nagyon hasonlít apukájára. Bár Brigitta, még normális alkatú. De szeretném megelőzni, a dolgokat. Hiszek abban, ha rendszeresen mozgunk, akkor ő nem lesz olyan. Hiszem, hogy ha picinek elkezdjük a mozgást, így nő fel, akkor ez természetes lesz a számára, és sosem lesz problémája a kilókkal.

Semmit nem erőltetek. De ezért (is) járunk rendszeresen uszodába. Naponta járunk futni. (már nem én mondom, hogy menjünk futkározni, hanem ő jön, hogy menjünk). Különösen tetszik neki, hogy este sötétedés után, kettesben megyünk ki a játszótérre, ahol fogócskázunk. Nem kilómétereket futunk, csak annyit hogy "kellemesen" elfáradjuk, sétálunk.

Tornával, csak változatossá akarom tenni a dolgokat.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Fent leírtakra lehet, hogy azt mondjátok, ez butaság, de én hiszem, hogy ez így jó. És addig, amíg Brigitta szívesen csinálja, addig biztosan neki is jó.

Következő pár sorra most akadtam, csak érdekesség képpen bemásolom ide. Tartalmuk, elgondolkodtató. Vajon igaz lehet?

Volt egy nagyon érdekes beszélgetés múlt péntek reggel a Tv-ben, Dr. Csáky István professzorral (Állatorvostudományi Egyetem) beszélgetett Pataki Enikő a SZÓJA szerepéről.



Ugyanis több mint egy éve már Angliában felfigyeltek arra, hogy nemcsak a felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3- 4-en halnak meg sportpályán szívelégtelenségben. Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál nem találtak, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban.



Egyetlen ilyen volt:: az étrendjükben a Szója!



Arányos mennyiségű SZÓJA -- nem mellékesen - 4-5-ször annyi női nemi hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db antibébi tabletta. Ez férfiakra nezve még veszélyesebb, mint a nőkre!

Ezek után amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel. (30 minta és 30 kontrollállat). A 30 kísérleti egér

-- melyeket SZÓJÁVAL etettek - MINDEGYIKE elpusztult szívelégtelenségben.

A kontroll csoport, amely normál kaját kapott, semmilyen problémát nem mutatott.



A prof összerakta az információkat, s javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük vonatkozásában is.



S a végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával.



Múltkor körbement egy nagyon jó cikk a margarinról, mint mesterséges élelmiszerről (kőolajszármazék).



Itt ez a szója, mely szintén az élelmiszeripar "találmánya".



Miből lehet olcsón, nagy tömegben "élelmiszert" előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból... Főleg, ha még génkezelik is, az már abszolút katasztrófa.

A Greenpeace --esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék génkezelt szóját tartalmaz.



Persze kiverték őket onnan és az érintett gyártó mindent tagad .

Nahát! Miért nem csodálkozom én ezen....

Szóval ne egyetek szóját, haszáljatok margarin helyett vajat!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


És még egy :
Egy pohár Colát szeretnél, vagy inkább egy pohár tiszta vizet?

A vízről:_
Az emberek 55-65%-a krónikusan vízhiányos.
Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy gyakran összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor csak egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el.
A Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz maradandóan csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét.
A nappali fáradtság elsőszámú okozója a vízhiány.

Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják, hogy a hát- és izületi fájdalmakban szenvedő k 80%-ánál naponta 8-10 pohár víz csökkenti a fájdalmakat .

Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja a rövidtávú emlékezetet,nehézségeket okozhat az alapműveletek elvégzésénél, és összpontosítási zavarokat egy képernyő vagy egy kinyomtatott oldal felfogásánál.

Naponta 5 pohár víz elfogyasztása 45%-kal csökkenti a vastagbélrák veszélyét, a mellrákét 79%-kal és 50%-kal kevesebb a rizikó a hólyagrákra.

Tényleg annyi vizet iszol, mint amennyi szükséges lenne?

Általában 8-10 pohár víz minden nap elengedhetetlen.

* *

A Coláról:

Vizsgáljuk meg a Coca-Cola-t:

Az USA több államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon (kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az úttestre folyt vért azzal távolítsák el.

Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik.

A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba éshagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.
(Na ezt kipróbálom, tényleg így van-e, és majd beszámolok az eredményről. )

Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről:
dörzsöld be a felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával.

Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatod a korróziót,ha egy doboz Cola-t ráöntesz. Figyeld, ahogy pezseg.

Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz, ha egy pár percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel rá.

Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a programot.

Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is.

Hasznos információ:*_
A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8.

Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.
A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.

A Cola-t már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására!

Szóval, mit szeretnél inkább, egy pohár tiszta vizet, vagy egy Cola-t?

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok!


Erika! Igen, ezeket a témákat szerencsére már a sajtó is felkapta. Amit a coláról írtál is szóról szóra igaz. A Spektrumon szokott lennie egy dilis csapat, ami városi legendákat próbál ki. És valóban a szeget megette pár nap alatt a kóla!

Ja, és szerintem a tornázással sincs semmi gond. Egyrészt minden gyerek lételeme a mozgás, másrészt az csak neki jó, ha az életében mindennap szerepel, és majd felnöttkorban is mozogni fog.

Na később még benézek.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


ERika!

Húha! Bennem emberdere találtál! :D Én si nagyon szeretek ilyen dolgoknak utána nézni. Én is igyekszem vajat használni margarin helyett.
A túró rudiban, pontosabban a csoki bevonatban található hidrogénezett növényi zsír hihetetlen káros. Érdemes utána nézni. A Frissfölben is ez van amit kipakolnak a tejföl mellé és közben semmi köze incs a tejfölhöz. NA jól van befejezem. Csak szomorú, hogy mennyi minden szarságot megetetnek velünk.

Torna ügyben tökéletesen egyetértek veled. :D

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Bocsi a bepofátlankodásért! :oops:

Kati!
Köszönjük szépen a köszöntést!
Kép
Kép
Vendég
 


Hová lett mindenki? :shock:

Mano! Üdv! Szép lánykád van!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Mindenki elment szavazni? És nem jött vissza? Reklamálok én, aki ritkán jelentkezik.
:oops:

Kati! Avatar nem sikerült? Vagy scak már nem volt idő?

Brigitta mondta:
-gyere Brigittám! Fújjuk ki nózit, úgy hallom teli van!
-rosszul hallod! --és játszik tovább.

:lol:

Valaki tudott önmagának vonalzót csinálni???
Én magamnak akrtam, (csak úgy kiváncsiságból), de az jött ki, hogy 11 éves, néhányezer hetes...
:)

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok!

húha sehol senki?

mi most jöttünk vissza Pestről. c&a, deichmann, magma és hasonló nyalánkságok!
És Szolnokon is lesz a buszpályán!!!!!!!!!!!!!! mármint cunda

mano!
nem tudom milyen köszöntés, de mi is!

Na tényleg elmentetek szavazni, és vissza sem jöttetek?

Erika!
Igen a mozgást én is pártolom,ja ilyen megfontolásból. én inkább csoportos rendezvényekre gondoltam, néptánc, hastánc, ahol másik gyerek is van, talán úgy érdekesebb neki.

meg hát tényleg sok szart megeszünk, az is biztos. sajnos a fejlődés átka... én is próbálok sok gyümit, zöldséget beléjük nyomni, csak idős néniktől vásároltat. meg hát elvből nem veszünk chipset, és iyleneket. csokit sem feltétlen. Túró rudit viszont szoktam :oops: :oops: :oops: az sem jó? Anyám!

ja ma anyáéknál voltunk este, és elliptikus trénereztem! majd kiköptem a tüdőmet, de lenyomtam kemény 10Cal-t! Fél falat kenyér? na mindegy valahol el kell kezdeni.

na pussz, várom a híreket, kivel mi történt a hétvégén? legalább képeket!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó reggelt, mi visszaértünk a szavazásról, jelentem! :)
Csak volt program bőven a hétvégén, mamák, takarítás, és Szabi nyűgösségének elviselése :?

Judit, Anna Lucus első képe tetszik nekem is,d e nagyon! Az ritka jó pillanatban elkapott felvétel, nagyon édes, mint élőben!

Erika, jajjja, ezek az egészségtelenségek, és naponta csak bejut valahogy a szervezetünkbe, pedig nem is gondolnánk... Túró Rudkót én sem tudtam... :shock:
Brigi meg aztán nagyon cuki lehetett! Inkább a játék... "Rosszul hallod... " ez jó!
Öcsi fogacskái is jönnek sorban, végre kibújt! Biztos nagyon fájhatott szegénykének!

Judit, de jó lehetett nektek PEsten! És tényleg lesz itt Szolnokon C&A? Ráadásul 30 m-re tőlem!!!!!!!! Hát ez nagggyon jó hír!!!!!
Miket vettél?

Szia Manó! Ide nem akarsz irkálni???

Kati, nem sikerült a kép?

Katlina, miylen az az álomautó??? Esetleg használtan, jó állapotban nem árulják valahol?

Ma hívom a védőnénit, asszem ideje egy konzultációnak: Szabi éjjel már 2-3 óránként felébred, és éhes!!! PEdig estére tejpépet és tápit is kap, nappal degeszre eheti magát, erre ilyen ramaty éjjeleink vannak. Nem tom, mit kéne változtatni... Híízni rendesen hízik, (se sokat, se keveset....)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Nekünk is sűrű volt a hétvége...meg kicsit le is pukkantam szombaton...enyhén szólva sz@r kedvem volt...de már elmúlt! :D :D :D

Balwin, Annalucus tényleg nagyon fain! És MEKKORA HAJA VAN! :shock: Gyönyörű! Na ebbe aztán tényleg lehet csatot tenni!

Én is örülök, hogy itt is lesz cunda! Legalább egy normális bolt normális áron jó cucokkal...

Dorka, együttérzek veled, Zsófi is megint nagyon rosszul alszik. Már 2 nap oylat csinált, amit 1 hós kora óta nem: 2x felkelt szopizni...hogy tényleg éhes-e, vagy a foga jön...én már nem tudom...amikor meg nem ébredt fel, akkor is többször nagyon sírt :cry: úgy sajnálom szegényt, hogy nem tudom mi baja.
Holnap csatlakozhatunk akkor hozzátok Tücsökzene ügyben?

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Ditke, mi volt szombaton, hogy így lelombozódtál?
Zsófinak új képe van, de cuki!
Nektek sem telik akkor jól az éjszaka, és néha tényleg nem túl egyértelmű, miért is sírnak fel: éhes, fáj valaije, nem tud visszaaludni stb.
De ha álmában is sírt, akkor talán bántotta a foga, vagy esetleg a pocija, és jó volt neki hozzád bújni. Én is pont ezt mondtam, hogy 1,5 hónaposan is többet aludt egyhuzamban, mint most!
De mindenki azzal biztat, egyszer elmúlik ez is: kibújnak a fogak, ha meg éhes lesz, majd kimegy a hűtőhöz, ken magának 2 szelet vajas kenyeret, majd magától visszaalszik... olyan 14 évesen... :)

Holnap gyertek, persze!!! :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Jó reggelt! Süt a nap! Hurrá!!!!!!!!

Hastánc, csoportos tánccal az a "baj", hogy az ovódában is, és civil szervezésben is csak 4-5 éves kórtól lehet menni. Ilyen kicsikkel nem foglakoznak. valahol értem én ezt, hiszen többség talán nem is érett rá még.

Szóval senki nem tud ajánlani jó DVD-t?

Dobnék egy témát: Kell- e gyerek lábára cipő???????
Józsika már kapaszkodva, könnyedén feláll, ácsorog, egy két lépést oldalazva meg tesz, (lépéseket még nem gyakorolja sűrűn, inkább csak áll). Jobb neki mezítlább, vagy kéne rá "vadásznom" cipellőt???

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Bbj!
Íme a kép!
A tesz-veszen találtam,de hiába regiztem nem enged be ez a hülye rendszer és nem tudok írni a csajnak :twisted: Kép


Ditke!
Én is depis voltam hétvégén,most meg hogy süt a nap el is múlt!

erika!
Ez a cípő dolog engem is érdekelne

Dorka!
Hát sajnálom hogy Szabi ilyen rosszul alszik,kimerítő tud lenni

Kép

Kép
katlina
 
 


Szió!

Katlina!
Nekem gyanús hg ez Peg Perego.....nézd meg az oldalukon.....
Olga! Nektek az van...szted?

fanna3
 
 


A rosszkedvemnek nem volt semmi különösebb oka, csak "úgy jött..." tudtam, hogy másnapra el fog múlni, és így is lett! :D Dorka, Ti mit adtok ilyenkor Szabikának-mármint éjszaka-tápszert?

Erika, én babás műsorban hallottam ortopéd dokitól, hogy amikor tanul járni a baba, nem kell neki cipő, hagyni kell mezítláb.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Sziasztok!

Olvasó voltam, a hétvégén nyűgös meg álmos meg taknyos voltam. Utóbbi még mindig, főleg reggelente. Már attól félek, ha Babó megszületne most, oda se adnák nekem, mivel egy élő vírusgazda vagyok :cry:

Ma voltam NST - n. Kapaszkodjatok: 8-kor értem be a kórházba, és 9-RE VÉGEZTEM!!!!!!!!!!!!!!!!! Hát mit szóltok? Én teljesen el voltam ájulva! Megérte fél 6-kor kelni.
Pöttöm hozta a formáját, extra mozgásokat produkált, alig lehetett befogni a szívecskéjét. Csütörtökön megyek megint.

Textilpelust Ti hány fokon mostok? 60? 90? Vettem a Ficánkában magyart, a cseh az 2X olyan fehérnek tűnt igaz, de kb. 3X olyan vékony, konkrétan totál átláttam rajta...

donkoaniko
 
 


Hella :)

Katlina, fajin kocsika :D

Hm, sztem ha PP lenne, aztat kiírta volna, nem? Nekünk is az van, de eccem részletében sem hasonlít... monnyuk asse jelent semmit :mrgreen:

Megpróbálkozunk jázberénnyel, bár...namindegy, hátha szerencsénk lesz. Reggel még olyan szépen sütött a nap! :roll:

Dorka, holnap ugyanott, ugyanakkor? :)

Druszám, 10 kalória is számít :D

Akartam még valamit...hmhm... namajd valamikor eszembe jut...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jamegvan!

Ildi! Már egyáltalán nem írsz nekünk? :( Láttam a másikban a fotókat, meg a videjókat, Petike iszonyat megnőtt :D A hintázás meg...hákész, nagyon frankón nyomja :lol: Mindhárom gyerkőcöd a te szemeidet örökölte :)

Anikó, én nem látok át a pelenkáimon :shock: :) Én a gyerek holmijait egy kupacban mosom, így a pelusokat is 40 fokon.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Juditék!
Jó időt.....és kellemes kirándulást :wink:
.........csak úgy nagyító nélkül...mert nincs itthon.....tippeltem hg az van ráírva...........de persze.......nem bizti.... :D

Anikó!
Hát ha nem vagy túlontúl ramatyul és a Babóval is minden rendben lesz én még nem hallottam hg nem adták volna oda.....pláne szopira szülés után...akkor meg úgyis mindegy.... :oops: :D semmi baja nem lesz, megvédi a tejcsi!!!!
Pelenka én 60 fokon....és talán inkább az erősebbet vedd....úgyis 2 hónap múlva sárga lesz :lol:

fanna3
 
 


Csonginak boldog szülinapot!!!!

Évi, el vagy veszve! Tessék írni! Volt valami buli hétvégén?

Ildi, ha olvasol minket, akkor boldog névnapot!

Anikó, én is 40 fokon mosom a pelusokat.

Katlina, én szokatm ilyen kocsit látni Szolnokon, de szerintem se PP, annak valahogy tök más típusú kerekei vannak...

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Kati, írtam privit a ruhákkal kapcsoltabna!

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Top Rider a kocsi neve,már minden üzletet felhívtam ahol láttam és végül Szolnokon jártak utána akkor derült ki hogy már nem gyártyák :(
A tesz-vesz beengedett(a kis dög)így már írtam is a csajnak remélem nem későn

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem vagyunk túl jól. Katám eléggé köhécsel, délutántól hőemelkedése van. Holnap dokinéni. Dorka már aránylag jól van, de a héten még nem bölcsizik.

Anikó: Szerintem első alkalmommal nyugodtan kimoshatod 9 fokon a pelusokat.

Ditke: Én már örülök, hogy ha Kata csak kétszer kel éjjel. Most nekünk is volt néhány nagyon rossz éjszakánk.

Fanna: Képzeld, hogy jártunk a babakocsival. Mikor már nem volt meg az a bizonyos kocsi, a csaj közölte, hogy van még egy, de csak múlt hét csütörtökön lesz az üzletben (22.000 Ft volt). Bementem múlt hét végén, azt mondta megvan, de most már 25.000 Ft. Na, mondtam, hogy menjen oda, ahova gondolom. Zoli vesz ma egyet Pesten. Le van tojva ez a nő.

Dorka: Tücsökzenére csatlakozhatnánk jövő héttől? Hová jártok és hány órára?

Balwin Judit: Remélem összejön Berény. Jó kirándulást!

Ezt a túró rudit én sem tudtam, azt hiszem ezek után nem nagyon fogok venni. Pedig szeretem.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Balwin: a csaj azt mondta, eddig amit kaptak cseh tetra pelust, annál jobb nem létezett, viszont a mostani szállítmányok úgy ahogy vannak ... Hát úgy látszik, már a csehek se a régiek :) Pedig a magyar meg óccóbb is volt... :shock:

Katlina! Nagyon jó a járgány. Ha még tart az aukció, akkor sztem nem írtál későn az eladónak.

Nálunk úgy elromlott az idő, h. csak na!

Képzeljétek, volt velem egy csaj a múlt héten nst-n, ma találkoztunk, csüt.-ön megszült, elszivárgott a magzatvize úgy hogy nem vette észre, és a picinek bevérzett a gyomra, intenzíven van, de hál Istennek erős kislány. Hát én beparáztam, annyira jó lenne, ha megszületne már, épen, egészségesen!! Tudom, nem szabad rosszra gondolni, de nagyon félek, h. eddig eljutottunk a kezdeti nehészségek után, ( meg 3 év próbálkozás után ), nehogy most a végén legyen valami baj!!!
Egy ismerősöm mesélte, h. voltak 4D-n, kérdezte, h. ugye egészséges a baba, erre a válasz: " Most MÉG igen, de hát még szülés közben is bármi történhet! " Na hát szóljatok hozzá!!!
Nekem, az örök aggódósnak szóltak volna be, biztos a szájába lépek úgy fekvésből... Így is aki olyan, az felfogja a kockázatokat, és éppen elég ENNYI para, nem még, hogy egy " szakember " rémisztgesse, mikor nincs gond!

donkoaniko
 
 


Holle!

Délelőtt biciklivel voltunk a Tisza parton a játszin... eléggé elfáradtam én is.

Erika: Cipő: szerintem a lakásban elég mezítláb vagy tapadós zokniban lépkednie, mert úgy a lábboltozat erősödik megelőzve a lúdtalp kialakulását. A bokasüllyedés ellen viszont majd bokacipőt ajánlott venni, ami tartja a bokát. Legújabb elméletek szerint az sem jó, ha a cipőnek van lúdtalp ellen talp magasító része, mert attól nem erősödik ott az izom.

Anikó: semmi baja nem lesz a picurkádnak attól, ha beteg vagy, mert az anyatej oly érdekesen reagál az anyai szervezet különféle megbetegedéseire, hogy ellenanyagot termel a babának, így védi őt.

No, felébredtünk
szolkata
 
 


Haligali!

Balwin, te ki átkukucskálós! :lol:
Igen mostanában oda írogatok, de nem azért, mintha titeket nem szeretnélek. A baj velem van, nem tudok már lépést tartani, sok az újdonsült topiklakó, és mire kibogozom a szálakat, már megit öt oldalt írtatok! :twisted:

Köszönöm itt is a köszöntést, jól esik nagyon!

Egy-két kép:
Kép
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Hú sietnem kell pediga nnyi mindent szeretnék! :(

Kép nem sikerül pedig már mindenhogy próbáltam. A fál fejemet már levágtam alig látszik vmi belőlünk és még mindig duplája a méret mint a mit megneged. :twisted:

Judit!

C&A :D

Rudi! Hát én szoktam venni :oops: , Szonjának lesszem a csokiját. Most tervezem , hogy próbálok én csinálni. :?

Ditke!

Válszoltam! Nagyon köszke!

Fúú mit akartam...

FAnna!

Fejed? Nekem ma szétrobbant. Nem is nagyon tudtam tornázni...

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!

Ditke, köszönöm, Csongi nevében is :lol:
A helyzet az, hogy szombat délelőtt tönrement otthon a gépem :? Komolyan elvonási tüneteim voltak. Ma vittem a szerelőhöz, nem tudom mi lesz vele, még nincs egy éves.
Nem látthattalak téged pénteken délelőtt úgy kb. 10-11 felé a Plázánál. Rohantam éppen, de utána magamban úgy rácsodálkoztam, hogy lehet Te voltál....

Egyébként meg hétvégén nálunk aludt Csongi barátnője (nem gondolni semmi rosszra!), tegnap meg anyuéknál tartottuk a szülinapokat.

Cipő. Én elég gyorsan szandit vettem Csonginak. Először csak csúszásgátló zokni volt rajta, de mivel az alsó szomszéd nem szeret fűteni, ezért inkább szandált adtam rá, olyat, ami tartja a bokáját.
Cipőt meg muszáj volt gyorsan venni, mert miután meg tanult járni, nem szeretett babakocsiban ülni :wink:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ildi!

Kép

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Csongi!

Kép

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Boldog névnapot, Ildi!

Kép

Nagyon jók a képek, az elsőn hirtelen csak néztem, hogy ki is van! :shock: Mennyire hasonlít Rád a lányod!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


sziasztok!
Hétvégén vendégségben voltunk, és ott oltottak cipő ügyben. Nemhagyott nyugodni a dolog, és felhívtam egy gyógytornászt, aki kitárólag gyerekekkel foglalkozik. Azt mondta, ha most adok lábára cipőt/szandit, maradandót árthatok. Ahogy fentebb írtátok. Majd ha stabilan közlekedik...

Karbantartás miatt nem volt áramunk egészen idáig. Persze én ezt lépten-nyomon elfelejtettem: Melegíteni akartam kajcsit nagyfiúnak. Beraktam mikróba, tekerem rá az időt, ott hagytam, aztán csak lestem, hogy hideg maradt. Fel sem tűnt, hogy a"drága" el sem inbdult. :)
Nagyfiú elaludt, gondoltam kimosok pár ruhát kézzel. Raknám gépbe centrifugázni. Be is állítom, s vajon miért nem indul ez a vacak??? Elromlott, vagy mi van??? Aztán leesett, hogy csak én vagyok zizi.

Tegnap belénk jöttek. Kereszteződésben vártam, hogy elfogyjanak az autók, hogy kifordulhassak. Egy birka, nem vette észre, hogy én ott állok, és hátulról belénk csapódott. Csak a kipufogónk esett szét, ami abban a pillanatban, nem látszódott, csak mikor elindultunk, tünt fel, a fura motorhang. Apuka ezerszer mondta, elnézést, fiam kicsit figyelmetlen volt, ne haragudjunk, meg minden.. fiúcska kiszállt, és annyit nem mondott, hogy bocsi. Ma szerelőnél kezdtük a napot, még nem tudom, hogy mekkora baj lett.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Ildi, először is boldog névnapot!!!!!
És aképek!!!! :) HOgy nem csak mifelénk rohan az idő!!! Utoljára Petikéről még olyan képet láttunk, ahol pelusban csücsül, most meg már milyen nagy!!! Ancsika egyre szebb, Imike is nagyon huncut!! :) Szépek vagytok!!!
Jó, hjogy írtál, bár tudom, sok a dolgod!!!

Csonginak nagyon boldog 7. születésnapot kívánunk!!!!

Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


[color=blue]Isten éltesse sokáig az ünnepelteket!![/color]

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Csonginak boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Judit! Talira nem hiszem, hogy eljutunk... Levente már megint beteg... A szokásos takonykór. Megtöntöttük a bölcsizős negatív rekordot. .. 3 napot volt csak!... úhogy egy hónapig bölcsi közelébe sem engedem! ... és így a tali is kilőve! :cry: Pláne, hogy én is taknyos vagyok már megint.
szilbee
 
 


Én most csak panaszkodni fogok :cry: Fáj a torkom, Anna köhög, Jázminnak folyik az orra...

De, hogy ez ne legyen elég mára, délelőtt telefonált a tanító néni, hogy Máté rosszul lett, megint rohama volt. És bizony annak, aki még nem látott ilyet, elég rémisztő. A legjobb barátja a hétvégén a nagypapájával fát aprított és megvágta a kezét, össze kellett varrni, bekötözték és erről, valamint az otthoni balesetekről beszélgettek, amikor az én kicsi fiam összeesett, majd hányt. Ennyi elég volt neki az újabb rosszulléthez :cry:

A gyerekorvosunk szerint továbbra sem epilepszia, de április 14-én megyünk majd a Bethesdába...

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Szilbee! :cry:
Jobbulást nektek!!!

Niki, Katának is jobbulást, remélem nem tör ki rajta semmi!
Eléggé fáradt lehetsz már, most sok betegség megtalált benneteket is...

Ditke, de jó, hogy nálad cska max. egynapos a rosszkedv, és másnapra elmúlik!
Igen, amúgy tápszert kap ilyenkor... kellemesen belesüvít Szabika sírása a csendes, nyugodt éjszakába, amíg melegítem a vizet, meg kimérem a port.... :(

Erika, mi is csak tapadókorongos zokniban vagyunk itthon, utcai rndes cipőt még nem is kapott, majd tavasszal....
Szerencse, hogy nem lett bajotok a koccanásban!!!!

Kati, küldd át a a kéept, hátha... megpróbálom, ha gondolod...
szilvasi.dora@chello.hu

Anikó, ne figyelj rémmesékre, gondolj arra, hogy veletek minden rendben lesz!!! Amúgy én is paráztam ettől, aztrán amikor beindult a szülés, meg a szülőágyon semmi ilyesmi nem jutott eszembe, minden okés lesz!!!
NST-n hogyhogy ilyen gyorsan végeztél? Alig volt kismami? Vagy jó korán mentél?
Tetrát én is 60 fokon mostam, most már nem nagyon használunk, úgyhjogy csak bevágom én is a babruhák mellé, 40 fokon. Ha dokinéni után mosom, akkor marad a 60 fok.


Judit, Ditke! Oksa az időpont!

Kép
Kép
dorkáék
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?