Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dávid jobban van ma nem volt lázas még. Bízom benne hogy estére sem lesz az. Totál fárasztóak a fiúk. Folyamatosan piszkálják egymást, amiből mindig hiszti van. Főleg Áron kekeckedik a fekvő Dáviddal. Megy és üti a fejét lehúzza róla a plédet, rádobálja a játékokat. Persze Dávid meg visít és oda is üt. Nem győzöm szétszedni őket.

Kicsi
Látod milyen rossz érzés úgy jönni hogy senki sem ír. Én mostanában sokszor jártam így.
De jó hogy ilyen gyorsan sikerült autót venni. Most már te is szabad vagy mindig mindent el tudsz intézni akkor amikor csak akarod.
A soraidból azt veszem ki hogy nagyon készen vagy, és tele a hócipőd.
A lányokat nem lehet befogni segíteni esetleg? Hátha tudnád hasznukat vanni valamiben, vagy lehet hogy csak én gondolom és jobb ha meg sem kéred őket mert több kár keletkezik belőle mint haszon.
Dudi meg szerintem az új helyzetet így dolgozza fel, hogy többet érzi szükségét a te közelségednek. Gondold csak el minden új körülötte csak te vagy az állandó biztos pont és most ehhez ragaszkodik, hidd el idővel minden visszaáll úgy ahogy régen volt.
Mondom ezt én akinek mind a két fiú simán átalussza az éjszakát. Igaz már fél 7 kor fent vannak, de legalább éjjel nem kell virrasztanom.

Csné
Jobbulást a lánykádnak!
Nagyon el vagy tűnve mostanában? Enniyre nehéz az új helyzet, hogy nem jut időd arra hogy benézz és írj nekünk egy kicsit?

Verzsike
A sima gyógytornász árait nem tudom, de a Dévényes házhoz jött és 1 órás kezelés 4000ft volt. Ha ez segít valamit.
Ne aggódj nagyon amiatt hogy nem szimtrikusan kúszik ez elég sok gyereknél előfordul sőt az is hogy kihagyja ezt a szakaszát a mozgásfejlődésnek.
Osztom Koda véleményét a szilvával kapcsolatban. Áron volt ilyen nehezen kakilós amikor már a főziket rendesen ette.

Titi
Na mit mondott a doki a fogakkal kapcsolatban?
Nagyon rémrs lehet hogy ennyire fáradt vagy.
Üljetek le Danival és beszéljétek meg hogy mi legyen ezek után, ki mit vállala magára. Látod foglalkozik ő azzal hogy mi van veletek, de sajnos ez a férfiaknál nem mindig a tettekben és a segítségben nyílvánul meg.
Nálunk most nagyon jól működik az a felállás, hogy egyki nap én füdetek addig ő mosogat és ágyat vet, másnap csere. Ha hétvégén én főzök akkor segít takarítani, vagy kiszedi a ruhát a gépből. Úgyhogy most munkamegosztás van és ez így nekem is sokkal könnyebb.
Tudatosítsd benne, hogy a babát ketten vállaltátok nem te egyedül neked is le kellett mondanod sok dologról és neki is ugyan ezt meg kell lépnie ahhoz, hogy ezután is jól működjenek a dolgok kettőtök között.

Koda
Nagyon szuper, hogy most mindenki egészséges nálatok. remélhetőleg most hosszú idejig így is marad.
Ez most egy újabb varrósuli? Valami mást tanulsz mint régen?
Fogdoki meg csak jó legalább szépen rendberakja amit kell, csöppet se bánd. Lagalább kimozdulsz egy kicsit a hétköznapokból még ha nem is a legjobb helyre.
Tetszenek a képek tényleg jó a kiságyas cumizós.:)

Sziszike
Na kész lett a kert?
Nagyon szétverte a vihar?

Oné
Hogy vagy jobban érzed már magad?

Balimama
Hát tudod tényleg jó dolog az ovi. Most hogy itthon van Dávid is tudom értékelni.:)
Csöppet se legyen lelkifurdalásod e miatt szerintem mindenki átesik ezen az érzésen, de ettől nem rossz anya.
Jobbulást nektek is!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Hoztam én is néhány képet, hogy gyorsabban beteljen az oldal.:)

Kép

Kép

Kép

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok lányok!
Ma voltak nálunk Kicsiék,teszek fel pár képet a csajokról!
Jó nagy rumlit csináltak de nem baj! IMÁDOM ŐKET! :lol: :lol: Kép CSAJOK A ROPIVAL! Kép A hintában!

brimo
 
 

 
 

Sziasztok!

Kicsi! Köszi az ötletet, kipróbáljuk a lencsírát. Nem gondoltam, hogy már ilyen picik is ehetnek. Annak idején mikor terhes voltam én is ettem.
Nagyon szupi lenne, ha kölcsön tudnátok adni az ütbvefúrót. Apukám megcsinálja a fúrásokat, azért azt nem kell nekünk.
Dudi óriásit nőtt! Már kész nagylány. Apolka is mondta, hofy csudaszép lányod van, mikor mondtam neki, hogy Dudit mutattam neki annak ideján a dobozbaülős videón ő is teljesen el volt ájulva, hogy mekkora lett.

Éva! Gyógyulj meg mielőbb! Így gondolom még fárasztóbb Balázskával, hogy ő teli van energiával, míg ti betegeskedtek.

Koda! Csak azért hittem mert már olyan régen írtál…
Sajna a szilva desszert nem olyan szupi, mert én „gonosz” anyuka vagyok és nem adok cukros kaját Babónak, az meg csak kecskemétiben van és persze cukorral. De a nagyimnál van a fagyóban szilva, úgyhogy hétvégén megpróbáljuk.
Nagyon jók a képek, látom ízlett Bencének a torta. Az ivós az nagyon édes.

Zsuzsa! Azért néha jól elvannak együtt a fiúk, vagy a képeken csak a ritka pillanatokat örökítetted meg?
Nagyon érdekes dolgokat mondott az asztrológus ma a baba-mama klubban, meg kedves is volt nagyon. Elkértem a telefonszámát neked, ha gondolod akkor odaadom.

Ma rá kellett jönnöm, hogy Babó társas lény és csak emberek között érzi jól magát. Itthon semmi nem volt jó, a baba mama klubban teljesen elemében volt, játszott és produkálta magát, aztán mikor hazajöttünk megint nem tetszett semmi.
Lehet szerintetek, hogy fél az új lakásban még? Reggel mikor felkelt láttam rajta, nem tudja igazán hol van.

Tegnap ettünk először etetőszékből:

Kép

Puszi
verzsike
 
 


Sziasztok!

Csak néhány mondat, mert hulla vagyyok. Tegnap nem aludtam sokat. Apa megint pakolást volt felügyelni, így a csajokkal egyedül voltam. Együtt aludtunk, vagyis ők aludtak én meg azt figyeltem, hogy nehogy egymásra feküdjenek. A Sára állandóan a Rezihez bújt. A szemét kutya a szomszédban megint hangoskodott. Nem tudom a Sárát miért zavarja, de minden este felébred rá.
A közérzetem már jobb, viszont most meg hasmenésem van már 2 napja. Jó fogyókura :lol: :lol: ,de azért már örülnék neki, ha nem lenne hasmenésem.

Sziszike!
Oké, akkor majd találkozunk következőleg. Biztos jösz még a tesódékhoz. Köszi a meghívást. Talán egyszer már eljutunk!
Mi is szívesen látunk ám!!!

Titi!
Majd hívlak a tali miatt. Habár így nem akarok elmenni, nehogy elkapjátok ti is.
Nem igaz, hogy mindig közbejön valami. Remélem hamarosan már talizunk!!!

Juci!
Mi is nagyon sok szeretettel várunk titeket. Milyen az új kocsi?

Koda!
Annyira édes Bence a kedven képeden. Nekem is az? Végül akkor katona lett Marci? pedig a másik jellmez is szuper volt!

Zsuzsa!
Milyen huncutul néznek ki a fürdős képen. Áron.... hatalmas! Hány centi?

Verzsiek!
Nagyon szép szemei vannak Botondnak! Milyen az új házban?

Na megyek pihizni!
Holnap jönnek az óvonénik családlátogatásra. Kíváncsi vagyok, majd mit mesélnek az én nagylányomról.

Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Jó reggelt lányok!

Mi már sajnos megint fent vagyunk 1/4 6-tól, nagyon keveset alszunk még mindig. Este 10-kor aludt el nagy nehezen, kb 1 órát sírdogált, nyügizett. Néha kivettem, akkor jöttek a nagy pukik, és reggelis olyan ordítás volt, szerintem a hasikója bánthatja.
Sajnos a kaki dolog nem oldódott meg, most itt meg a paradicsomlevet, talán minden nap kellene, és nem 3 naponta. De eddig nem zavarta a kaksi.

Én mindent a fognak tudtam be, de a dokinéni szerint még nem jön. Pedig nekem annyira, de annyira gyanús. De ha nem az, akkor meg micsoda?

Ja, és mostanában 2x kel éjszaka enni, hajnal 1 körül és 3-4 körül. Általában 2-3 óránként, és rengeteget eszik.

Én már igazi zombi kezdek lenni, ugyanis a napközbeni alvások igencsak rövidülnek, de az éjszakai meg nem akar hosszabbodni, és ez a sok kelés?!

Azt hiszem, most fogom megpróbálni azt a kúpot, amit mondtatok, hisz már 4 hónaposak elmúltunk.

Gyöngyikém, jobbulást Neked, és majd ha jobban leszel, tényleg beszéljünk a tali miatt. Nagyon várom már.

Na megyek, a kisasszony szólít.

KépKép
titi_27
 
 


Titi!
GRIPE WATER! Kipróbáltad már? Már vagy ezerszer javasoltam. Nekem mindkét gyereknek ez vált be amikor nem tudott kakilni.
Ha ennyire éhes éjszaka, akkor estére lehetne valami hozzátápi már, mondjuk hipoallegrén tejpép!! Lehet, hogy jobban aludna a kiscsaj!

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek!!!!!!
Annyit nézegettem....

Rakjatok máskoris, olyan jó látni őket..legalább így.

Titi: sütőtököt, szilvát, kamilla teát nagyon jónak találom.
Ilyen még a sárgarépa is, később az őszibarack...

Ti már nyugodtan kezdhetnétek.

Hasfájásra édeskömény tea is jó, de a kúp is.

Gyöngyi: sztem jhéten átmegyek hugomhoz és szólok előtte.
Jobbulást, remélem mára jobban vagy.

Erzsike: lehet, így tíltakozik, biztos még szokatlan neki, de ilyenkorban sztem ahol anya van ott biztonságban érzik magukat.
Nálunk most az megy, jövünk haza oviból és anya ugye nem haza megyünk, ugye még elmegyünk játszótérre, Duna partra, vásárolni, barátaimhoz....azt érzem, mintha nem örülnénak, hogy haza megyünk, pedig , amikor már itthon vagyunk nagyon jól szórakoznak!

Zsuzsa: Nálunkis mostanság hasonló a helyzet: Anna szeretetből gyömöszöli Bencét, aki sír , persze gondoskodásról szól ez, nem gonoszkodás, de ZSolti direkt szenvedteti Annát, bántja, kekeckedik, húzza őt...:( persze kiabálás és sírás a vége.

Sztem ez természetes náluk, ezis egyfajta hatalmi harc lehet, de nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Én mikor esténként lefektetem Zsoltit még a fülébe súgom jó éjszakát kis kedvencem és nagyon szeretlek! Anna egész nap velem van, neki mindig volt tesója, ezért sztem Zsolti van nehezebb helyzetben, így őt erősítem.

Kert: nem tett semmi nagy kárt a vihar, hogy kész vagyok-e jó kérdés, ma csinálok képeket és meglátjátok milyen most.
Sok mindent szeretnék még, de mindenki lebeszél a mostani ültetésről, még várjak vele...stb. 2-3 hetet minimum, de ahogy jött a jó idő a kedvem is tavaszias lett és megint pörögnék.
Ezt persze páromtól is megkaptam, hogy egyszerre szeretnék megint sokat haladni és pihenjek már, de én úgy érzem jól magam, ha szépíthetek!

Dávid remélem nem lett estére rosszul...van lázatok?
Hogy vagytok?


Koda: Fogászatra jársz?
A varrótanfolyam ad vmi papírt vagy csak ügyes leszel?
Evvel szeretnél foglalkozni idővel?

Milyen munkát lehetne végezni itthon?
Annyira gondolkozok ezen, már nincs egy évem és persze kell a pénz, így ki kell vmit találnom, de jó lenne itthon.

Zsoltit hétfőn, kedden kell beiratnom, de még mindig nem döntöttem el hova...sima német tannyeelvübe, ami napi 5óra, kb 1kor végez vagy iskolaotthonosba, amikor 4kor jön haza.
Itt játékosan tanítják, egy kis játék, egy kis tanulás..stb.
Olyan nehéz mindent mérlegelve dönteni és tudni hosszú távon melyik a jobb.

Most mennem kell, puszi mindenkienk: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Bencének le lett vágva a haja, most ilyen..:( 3nap kellett, hogy megszokjam:)

Kép

Kép


Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Egész nap lesem, de nem ír senki!

Remélem nincs baj...vagy Bence ilyen ijesztő, hogy nem jöttök.:)

Imádnivaló, ígyis.:)

Én nagyon szeretem és titeket is, naaaaaa írjatok!!!!!!


Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


:(
:(
:(
Hol vagytok????????????

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Remélem nem bánjátok, ha már egyedül maradtam, hogy írok.:)

Hol van mindenki??????

Olyan rossz, hogy, így eltűntök, biztos mindenkinek sok a dolga, baja, betegek vagytok, költözés, ....stb, de énis itt vagyok 3 manó mellett, pedig elhihetitek, majd szétszakadok, de fontosak vagytok nekem, így írok.

Tegnap készültünk a nőknapjára és csináltam Zsoltival ajándék virágokat.
1 bonbon-celofán, dróttal megkötve, majd krepp papír rá , szalaggal elkötve és a tujából vágtam mögé zöldet.:) Dróttal rögzítettük, nagyon jó lett.
1 szál figyelmesség, én mivel nem szeretem a vágott virágot, ezt adja, ezt megeheti, nem hervad el és emléknek is jó.
A felnőtteknek cherry queen konyak meggyet, a gyerekek bonbonetti mogyorósat kapnak.

Annyira várta már, hogy osztogathassa, imádom őt!

Majd, 5fele mesélek mi volt! (4kor jönnek vissza az úszásból)

Szép napot!

Viszont, ha ma sem ír senki nagyon szomorú leszek.

Lehet sokan olvassátok, ááááh csak Sziszike írt nem írunk, de törjön már meg a jég!!!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


:(

Megint itt vagyok!

Pár kép rólunk(hála Juci neked érte)

Kép

Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike
Na megtöröm a jeget ahogy kérted.:)
Délelőtt orvosnál voltunk és a dokinéni szépen gyógyulónak látta Dávid fülét és orrát. Ennek nagyon örültem. De amit leművelt a váróban és a vizsgálóban is az kriminális volt.A dokinéni és az asztisztens szerint is. Szó szerinnt égett a képemről a bőr. Ehhez még hozzájött hogy Áron kiszúrt magának egy kismotort amire rá akart ülni őt meg onnan kellett folyton összeszednem és persze ő sem éppen csendesen tiltakozott ellene. Szóval kész vagyok.
Röviden ennyire futotta mert ebéd jön.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Örülök, hogy írsz, végre!!!


Jó, hogy Dávid jobban van...és ezt a doki is megerősítette.
Kíváncsi lennék mit művelt ez a fiú, amitől éghetett a fejed..hmmm

Motorotok, amúgy van? Azért szereti Áron? Vagy vágyik rá?

Jó étvágyat!

Énis rohanok!


Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kivételesen nekem is van most gépem, mert apa alszik. Megint éjszakázott, és a csajokkal voltam egyedül :evil: :evil: Szóval sokat aludtam.

Akartam most nektek jó sokat írni, de hallom felébredt a Sárus. Este jövök, addig írjatok sokat.

Na már itt ül az ülemben, és remélem nem hívja fel a dokit megint mobilon, míg elköszönök.

Juci!
Haláli Dudi a videón. A Sára dettó ez csinálja. Igaz ő mostanában inkább csufolkodik. Imádnivalók!!!!!! A legjobban azt szeretem, hogy ők még a levest is tudják kézzel enni.


Sok puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Kicsi :lol:
Hát ez elég durva....és még meg is van magával elégedve :lol:
A falvédő nagyon szép lett tényleg! Remélem ezt nem fogja felemelni, hogy folytassa a munkáját :)

Gyöngyi!
Éjszaka felkelnek a lányok, hogy nem aludtál?

Sziszike!
Nagyon helyes lett így Bence rövid hajjal. Így sokkal fiúsabb:)
És nem, nem ad papírt a varrás, ez csak hobby tanfolyam. És igen, fogászatra is járok. Ezt mondjuk annyira nem szeretem :) . Szerencsére csak icurpa-picurka lyukak vannak.




Én meg szalonnás lepényt (vagy ahogy máshol hívják pompost, langallót....) sütök. Ez lesz a kaja ma. Erősen ellentétes az én étkezési szokásaimmal, de olyan finom......de legalább a tésztáját bio lisztből csináltam :wink:

Erzsike!
Babó tűri a széket? A kép alapján igen....

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors áletjel! Itthon vagyunk Kecsin, holnsp tudok jönni. Ahogy nézem talán már lesz mit olvasni is.
Puszi
verzsike
 
 


Sziasztok!

Kicsi
Megnéztem a videót haláli. Nagyon jól szórakoztam bevallom. Örült a májam, hogy nem csak az én fiaim ilyen "jólneveltek".:)
Áron ezt az ennivalóval is csinálja és az sajnos egy kicsit több koszt csinál.
Dávid viselkedése szerintem a soknapos bezártsággal magyarázható.
A mutatványa a váróban a gyerekek oroszlánüvöltéssel való megijesztése és a félig teli almaleves szájával köpködés.
A dokinéni kérdéseire nem válaszolt hanem gúnyosan nevetett. A jutalommatricákat meg ledobálta a földre.

Nagyon szép lett a falvédő, remélhetőleg be is tölti a védelem szerepét, Dudi mellett. Legközelebb ha festettek már előre maszatos festéket tervezz és akkor nem látszik annyira.:) Tudom ez vicces de valószínüleg én sem ugranék ki örömömben.
A kábel miatt tuti én is felrobbantam volna.

Sziszike
Szerintem nagyon jól áll a rövid haj Bencének. Sokkal fiúsabb vele.:)
Úgy látszik egyre többen tapasztaljuk meg milyen az amikor senki nem ír egy sort sem.
Áronnak van motorja és él hal érte ha lehetne állandóan azon ülne. Így ha meglát valahol egyet akkor addig megy míg meg nem szerzi.

Koda
Na és mi van akkor ha néha eszik az ember ilyen nem éppen diétás finomságokat. Szerintem egyél belőle annyit amennyi csak jólesik.:)
Hogy álsz a kosztümkabáttal elkészült?

Oné
Mitől nem sikerült aludnod? A lányok ilyen sokat ébredtek éjjel vagy valami más az oka?
Helyrejöttél hasmenés?

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Csak egy eletjel..
Mishal meg mindig beteg,nem hajlando enni semmit,maradnak a szopik,annyira vekony mar. :cry:
Es rajtam is kijott,halodom,megyek es forralt borsos borral kuralom magam.
Kesobb jovok.
Ja,nappal nem tudok irni,mert Mishal egyaltalan nincs el magaban,rajtam log.

Puszi nektek!

Szep hetveget!
momo35
 
 


Juci!

Várunk szeretettel!!!

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Sára már rég alszik, a Rezi meg a maminál. Apuka is kipehente magát,csak nekem karikásak a szemeim.
Nem voltak fennt sokat a lányok,csak nem bírtam aludni. Éjfélkor aludtam el, a Sára meg 2-kor ébredt, mert szomjas volt. Így átvittem, aztán erre a Rezi is felkelt,így ő is átjött. 6-kor meg ébresztő volt, mert a Rezinek kipattantak a szemei, és úgy gondolta akkor mindenki kelljen. Ja, és 4-kor is keltem, mert a Sára akkor is inni akart. Nem tudom,de szerintem túl száraz a levegő nálunk, mert éjszaka általában 2x kell. Iszik néhány kortyot, és alszik tovabb.

Sziszi!
Jól megijettél, hogy nem jövünk. Ne izgulj, nem a Bence volt a hibás. :lol: Szerintem nagyon jó áll neki, és biztos kényelmesebb is.

Momo!
Jobbulást nektek!

Zsuzsa!
Jó nehéz napjaid vannak akkor. Hasonló helyzetben már mi is voltunk, igaz nem a dokinál, hanem a boltban.

Az előbb vissza altattam a Sárát. Valami van vele, mert nagyon nyugtalan.
a 15 hós oltás a ti gyerekeiteket is megviselte? Lehet a hasa fáj, mert a lábait is huzgálta.

Bocsi, majd holnap jövök....
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Sára már rég alszik, a Rezi meg a maminál. Apuka is kipehente magát,csak nekem karikásak a szemeim.
Nem voltak fennt sokat a lányok,csak nem bírtam aludni. Éjfélkor aludtam el, a Sára meg 2-kor ébredt, mert szomjas volt. Így átvittem, aztán erre a Rezi is felkelt,így ő is átjött. 6-kor meg ébresztő volt, mert a Rezinek kipattantak a szemei, és úgy gondolta akkor mindenki kelljen. Ja, és 4-kor is keltem, mert a Sára akkor is inni akart. Nem tudom,de szerintem túl száraz a levegő nálunk, mert éjszaka általában 2x kell. Iszik néhány kortyot, és alszik tovabb.

Sziszi!
Jól megijettél, hogy nem jövünk. Ne izgulj, nem a Bence volt a hibás. :lol: Szerintem nagyon jó áll neki, és biztos kényelmesebb is.

Momo!
Jobbulást nektek!

Zsuzsa!
Jó nehéz napjaid vannak akkor. Hasonló helyzetben már mi is voltunk, igaz nem a dokinál, hanem a boltban.

Az előbb vissza altattam a Sárát. Valami van vele, mert nagyon nyugtalan.
a 15 hós oltás a ti gyerekeiteket is megviselte? Lehet a hasa fáj, mert a lábait is huzgálta.

Bocsi, majd holnap jövök....
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Sára már rég alszik, a Rezi meg a maminál. Apuka is kipehente magát,csak nekem karikásak a szemeim.
Nem voltak fennt sokat a lányok,csak nem bírtam aludni. Éjfélkor aludtam el, a Sára meg 2-kor ébredt, mert szomjas volt. Így átvittem, aztán erre a Rezi is felkelt,így ő is átjött. 6-kor meg ébresztő volt, mert a Rezinek kipattantak a szemei, és úgy gondolta akkor mindenki kelljen. Ja, és 4-kor is keltem, mert a Sára akkor is inni akart. Nem tudom,de szerintem túl száraz a levegő nálunk, mert éjszaka általában 2x kell. Iszik néhány kortyot, és alszik tovabb.

Sziszi!
Jól megijettél, hogy nem jövünk. Ne izgulj, nem a Bence volt a hibás. :lol: Szerintem nagyon jó áll neki, és biztos kényelmesebb is.

Momo!
Jobbulást nektek!

Zsuzsa!
Jó nehéz napjaid vannak akkor. Hasonló helyzetben már mi is voltunk, igaz nem a dokinál, hanem a boltban.

Az előbb vissza altattam a Sárát. Valami van vele, mert nagyon nyugtalan.
a 15 hós oltás a ti gyerekeiteket is megviselte? Lehet a hasa fáj, mert a lábait is huzgálta.

Bocsi, majd holnap jövök....
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Nem akartam 3x küldeni, de valamiért mégis így sikerült, bocsi. Nálatok is errort írt ki a babanet?

Jó éjszakát Mindenkinek!

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajnos mi még mindig alig élünk. Apa néma, én pedig süket vagyok! :lol: :lol: :lol:

Zsuzsa!
Hát nem lehet egyszerű! Ettől függetlenül egy pillanatig ne szégyenkezz! Az ilyen helyzetekben mindenki mindent jobban tud.
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet! Néha sírásig bosszant Balázs. Gyakorlatilag 24 órából 20-at takarítással töltök. Ez teljesen komoly! Még most állok neki a végének!
Na jó ez egy különleges nap, mert a volt férjem feleségének szülinapi tortáján dolgozom kb. 5 órája! Na ekkora hülye vagyok! Persze a lányok helyett.
Még jó, hogy apa (mostmár nyugodtan kijelentem, hogy szokás szerint) nincs itthon és fogalmam sincs mikor jön haza.

Juci!
Hihetetlen a video! Ugyanazt az elszántságot látom Dudi szemében, mint Balázséban, amikor rosszat csinál: Tudom, hogy nem szabad, de anya vajon meddig hagyja, hogy elmenjek?!
Hát most, hogy írod mekkora próbatétel ez az új ház vásárlás... :roll:
Még nem kezdtem el félni, mert van még egy kis időnk. Fogalmam sincs hogyan fogom végig csinálni a költözködést, mert nekem sincs aki Balázsra vigyázzon. Attól tartok, hogy a nagyok sem jelentenek majd különösebb segítséget.
A hugoddal kapcsolatban: nem tudom elképzelni, hogy képes valaki a saját gyerekével ezt tenni! Sajnos amíg nincs bírósági döntés semmit sem tudtok tenni.
Viszont nagyon helyesen tette a hugod, hogy pontot tett a dolog végére. Vannak emberek, akik eredendően ilyenek és nem lehet őket megváltoztatni, a gyerekeknek pedig nagyon rosszat tesz a csiki-csuki. Ráadásul most adott a lehetőség arra, hogy megtalálja a boldogságát.
Dobozok: Valamikor elszaladhatunk érte? Be se megyünkl és nem akarunk zavarni, csak úgy szégyenlem, hogy nálad foglalja a helyet!

Úgy látom egy kicsit megállt a találkozó szervezése. Mondjuk nekem most minden pillanatom foglalt. (A nagylányom ma lett 16 éves! Hihetetlen, nekem a legszebb évem volt a 16.)
Egész hónapban szülinapozunk.

Sziszike!
Nagyon klassz Bence új frizurája!!!! Olyan nagyfiús! A többiek is gyönyörűek!

Momo!
Gyógyuljatok meg! Szörnyű lehet így betegen egyedül egy beteg gyerekkel! :cry:

Erzsike!
Sikerült belakni az új lakást? Hogy van Babó pocakja?

Gyöngyi!
Szerintem megpróbálkozhatnál egy párásítóval. A kiszáradt nyálkahártya elveszti az ellenállóképességét a vírusokkal szemben! Ráadásul hátha jobban aludnánakl a Lányok!

Koda!
Én még mindig szoktam nézegetni a dekupage oldalad!
Fogorvos: Én már tájékozódtam, hogy Erdőkertesen 3 percre tőlünk van egy nagyon jó fogorvos, egészen elfogadható áron és jó sokáig rendel. Szóval még szeptember előtt nekem is aktuális lesz. :cry:

Jaj! Képzeljétek: levágattam a hajam! :wink:

Juci!
De jó, hogy lesz végre egy oldal, ahol gyüjtögethetjük a képeket!!!! Nagyon ügyes vagy!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy irigyellek benneteket, hogy tudtok jönni írni!

Én sajnos hulla fáradt vagyok, és amikor Kicsibébi elalszik este, úgy zuhanok be én is az ágyba.

Mostanában már néha sikerül elérnem, hogy Dani megcsinálja magának a vacsit, vagy megmelegíti, én meg nem vacsizom, vagy hamarabb, és akkor már tényleg nem csinálok semmit, csak megyek aludni.

Nálunk a helyzet változatlanul iszonyatos lett!!!
Lassan muszáj leszek szakmai segítséghez folyamodni, tanácsot kérni valakitől.

Ugyanis este 9-kor lefekszünk, mostanában általában már fél óra után felébred, de sikerül visszaaltatni.

Aztán kelünk éjfél körül, majd 3-4 körül, és végül ma már 5-kor ébresztett. Eszméletlen keveset alszik ő is és én is. Napközben tegnap 3x aludt 1 órát, ami nagyon jó volt, de édes kevés nekem ahhoz, hogy kialudjam magam. Már főzni se tudok, mert napközben is nyöszörög, hogy foglalkozzam vele.
Baromi nehéz, nem gondoltam, hogy ez ennyire ilyen lesz.

Mindemellett szarul vagyok, köhögök és fáj a torkom. Szerintem legyengültem rendesen.

Szóval nagyon szeretnék rendszert vinni az életünkbe alvás terén, de sehogy nem megy.
Mindenki azt tanácsolja, hogy éjszaka adjak neki szopi helyett teát, de arra csak jobban felébred. Tegnap Dani adott neki, és semmi eredmény. Szóval muszáj voltam megetetni. De mi lesz, ha már nem lesz tejem? Mit adok neki éjszaka?

Így az a legnagyobb baj, hogy nincs már sok türelmem a nyöszörgésekor, pedig nagyon kellene.

Lányok, én csak panaszkodni tudnék mostanában...

Megyek is, mert nagy sírás van.

Puszi mindenkinek!!!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok lányok.

Titi!
Csenge 15hónapos koráig felébredt éjjel 2-3x és 2x evett tápszert!
Majd mintha elvágták volna és megszünt?! :D
Napközben ő is egy órákat aludt 2-3x. :(
Javasolnám adjál neki tápszert mert lehet éhes éjjel!
Nem lesz semmi baja ha adsz neki, Csenge 5.5hós korában kezdet tápszert kapni mert nem akart tovább szopizni!

Nem akarok okoskodni tudom milyen rossz!!
Én sem nagyon aludtam de már végre kicsit jobb a helyzet! :lol: :lol:

brimo
 
 


Sziasztok!

Kicsi!
Nem csoda, hogy kivagy a tesódék miatt! Én is csak abban bízom, ahogy olvastam a történetet, hogy a bíróság hamar megítéli, ami jár neki! Emlékszem, amikor a kocsitokban beszélgettünk róluk. Nem gondoltam volna, hogy idáig fajul a dolog......
A galéria nagyon-nagyon szuper ötlet, én szívesen nyitnék egy "saját" mappát benne:)
Ilyen lett a szalonnás lepény. Kicsit hasonlít a pizzára:) A másikba pontosan leírom. Nagyon egyszerű. Még két gyerek mellett is meg tudtam csinálni. Marci is segített a tésztájában. :wink:
Kép

Titi!
Nagyon sajnálom a helyzezet nálatok. Nekem is borzasztó alvók voltak 6 hónapos korukig. Én bizony tápszert adtam már kb. 4 hónapos koruktól estére, mert nem volt tejem és emiatt keltek sokat.

Éva!
Én is nagyon kíváncsi vagyok a hajadra:) Nagyon rövid lett vagy csak megigazították?
És nagyon aranyos vagy, hogy nétegeted a galériámat:) Már nagyon régen nem tettem fel oda semmit :roll: Pedig tegnap is csináltam egy varródobozt egy ismerősömnek.

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Kicsi
Fél kg túró, hőfok jó és én nem légkeverésesen szoktam sütni mert úgy nagyon kiszárad a teteje.
Gondolom a lányoknak mára kutya bajuk és nem ishánynak meg megy a hasuk.:)

Momo
Gyógyulást mind a kettőtöknek!
Ha már jobban leszel írhatnál egy kicsit , hogy sikerült a férjeddel együtt töltött egy hét.

Koda
Igen kérem én is a receptet ha van rá időd.

Titi
Na agyalj már ennyit azon, hogy miért nem alszik éjjel Kicsibébi. Nekem Dáviddal fél éves koráig ez ment és ha bele gebedtem akkor sem tudtam rajta változtatni. Akkor lett valamivel könnyebb amikor elfogadtam ezt a helyzetet. Igaz fáradt voltam úgy is de legalább nem ingerült és ideges. Nem akarlak elkeseríteni de addig amíg szoptattam addig mindig szépen ébredt éjjel is és kérte a cicit és más nem kellett soha.
A napközben nyöszörgést ha ébren van hagyd figyelmen kívül néha. Neki is meg kell tanulni egyedül egy kicsit elfoglalnia magát. Ha már most hozzászoktatod ahhoz, hogy mindenre pattansz nem lesz jó vége.
Bocsi nem akarok okoskodni de így csak ki fogsz készülni. Fogadd el hogy egyedül nem lehet mindent megcsinálni. Daninak ha tetszik ha nem be kell segítenie. Mondjuk lehetne az ő feladata a vacsi elkészítése melegítése meg utánna a rendrakás is ha már egyszer te megfőzted.

Balimama
Ez a betegség tünet apával tetszik így , legalább nem sok minden idegesít fel mostanában.:)
Ennek előnye is van csak azt hallod meg amit szeretnél.

A férjem Dáviddal 3d-s moziba ment Dínós filmet nézni, mert be lett ígérve ha jól lesz elmennek. Így most csak Áron dorbézol itt. Most éppen egy filctollal a kezében rohangál és nagyon remélem míg ezt írtam nem lesz mindehol ott a nyoma.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Igyerkeztem visszaolvasni titeket! :wink: Nálunk kb olyan a helyzet,mint Titiéknél.No kaki,no alvás,illetve ő alszik éjjel,csak néha azt hiszi nappal van és 3 órát játszunk,aztán megint alvás,de addígra nekem már kelni kell,mert Bálint suliba megy...Amúgy Bálintom mindenben segít.Ő alattta el most is a tesót.Teáztat,büfizetet...Apa meg éjjel nappal melózik. :cry: Sajna nem megy olyan profin nekem a dolog,mint ahogy szeretném,így pl a múltkor úgy voltam a tescóba,hogy a pólóm válla le volt bukva(nem vettem észre,nem mostam fogat és még a hajam se engedtem le.. :lol: Szerencsére nem talalálkoztam senkivel.Betegek gyógyuljatok meg. :wink:

Juci!

Tesódat nagyon sajnálom.Sajna én sem kaptam sosem pénzt Bálintka után,pedig van végzésem mindenről. :evil: Már beletörődtem. :? Gratula a kocsidhoz.Majd megnézem a képes gyüjteményt is.Ez szupi ötlet.

Lányok lassan jöhetnétek hozzán,de ne nézzetek szét,mert egyszerűen nem bírok rendesen takarítani. :oops:


Lányok lesz kocsink!

Puszi

Eszter :D

Kép

Kép
anubias
 
 


ziasztok!

Gyöngyi!
Milyen volt a családlátogatás? Nem próbáltad még otthon a hidegpárásítást? Az új lakásba én most tervezem venni, mert nagyon száraz levegő van. Itthon van és szerintem nagyon szuper, míg Pesten 5-6 szor is felkelek inni éjjel, addig itt ha megy egyszer sem.

Titi!
Nagyon édes Szandika a rágókával. Először Babó is csak a karikát rágta, most már a kulcsokat is.

Sziszike! Nagyon megváltozott Bence, hogy levágtad a haját. Sokkal komolyabb „férfi” lett.

Zsuzsa! Biztos tényleg a bezártság miatt volt ilyen Dávid, különben nem szoktad írni, hogy nagyon rossz lenne. Tuti minden gyereknek vannak rosszabb napjai.

Kicsi!
Egy kis angyal Dudi! Azok az ártatlan szemek, miközben kiköoi a vizet...
Nagyon pipa lehettél a net miatt. Az a kár, hogxy nem vetted diktafonra amit beszéltél a villanyszerelőkkel, akkor rájuk lehetne verni... De ugye ki gondolná, hoyg ez lesz ha már többször megbeszéltétek. Legyél is hárpia, ha ez kell nekik, nem tudom miért nincsenek az ilyenek leírva, hogy miért kell pluszban fizetni. Ha már második házat építenék nektek, biztosan jobban menne a dolog, de a szemetek kihasználják, hogy legtöbb embernek egy életében csak egyszer van ilyesmire lehetősége sajnos.
Nagyon örülök, hogy tetszik a falvédő, én már élőben is láttam, viszem fel vasárnap. Apolka is nagyon örült, ennyire még senki nem dícsérte meg, mint te az e-mailben, aztán megmutattam neki azt is amit ide írtál és teljesen elolvadt.
Remélem jól telik a napotok Illéssel.
Szörnyű ami a hugoddal történik és sajnos sokakkal másokkal is... Ez a ráijesztés jó ötlet volt, valahogy nem lehet megoldani, hogy nem mehessen el addig, amíg nincs vége az eljárásnak?
Én se tudok aludni, ha nincs Zsolti, ikor megy valahová esetleg a fiókkal nem is alszom szinte míg haza nem jön. Mi lányok már csak ilyenek vagyunk.
Nagyon ügyi vagy a galériáért, maj Pesten leszünk én is teszek fel képeket.

Koda! Annyira nem szereti Babó a széket. Próbáltam beletenni, hogy játszson amíg mosogatok, de az nem jött be. Csak addig ok a dolog, amíg lekötöm a figyelmét a hamival.
A pompost én is nagyon szeretem, de csak olyankor eszünk mikor megyünk vmi vásárba vagy ahol sütnek.

Momo! Gyógyuljatok meg mielőbb.

Éva!
Lefotózod majd a toórtát? Imádom az otthon készült alkotásokat. Képzeld találtam cukormázhoz port, amit a tortás könyvben írnak és nem is olyan drága. Remélem jó lesz, csak még nem tudtam megvenni, mert nem lehetett kártyával fizetni, ma visszamentem és nem voltak nyitva.
Kérünk képet az új hajadról!!!!

Mi élvezzük a létet itt Kecsin Babó nagyizik én vásárolgatni voltam déellútt, most meg megyünk diplomaosztó ünneplásre az uncsitesómékhoz.

További szép napot nektek!
verzsike
 
 


juci

most olvastam az előző oldalt. :oops: bocs,azért írok egykezesen,mert baba a kezemben :D ,igen,jó ötlet,amit titi írt,gyertek együtt. :wink: csak gyertek mielőbb. :wink:

puszi

eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos csak kutyafuttában tudok olvasgatni, és ez így rémes!

Először is gyorsan dióhéjban magunkról...

sajnos a helyzet változatlan, sőt! Ma éjszaka 3x etettem, mindezt 1-kor, 3-kor és 3/4 5-kor. Na, és úgy döntöttem, hogy ilyen korán nem lesz kelés.
Odavettem magunk közé, ahol forgolódva aludt még 2 órát. De én nem igazán. Forgatta a fejét, dobálta a lábait, mindezt csukott szemmel. De ha nem veszem ki a kiságyból, akkor tuti felkel, mint minden reggel ilyenkor. Hihetetlen! Ennyi volna az alvásigénye?
Mert a fene nem bánná, ha felkelne enni többször is, nekem nem is azzal van főleg a bajom, hanem ezzel az 5-6 órás keléssel. Tegnap este 1/2 10-kor aludt el, és ennyit aludt.
Létezik, hogy kialussza magát?
Lányok, az alvásigénye ugye még azért fog nőni?
Ma reggel már sírva keltem, Bébike ordítva, Dani vigasztalta, én meg közöltem, hogy nem lesz több gyerek.
Persze, már megbántam, de nagyon kimerült vagyok.

Több gyermekes anyukák, minden tiszteletem a tietek, hogy tettétek ezt másik baba mellett!!!
Nem értem, hogy bírtátok?!


Már mindent megpróbáltam, este tápszert akartam adni neki, de nem fogadta el, kiköpdöste, így maradt a cici.
Erzsike, ahogy javasoltad, este többször is szoptattam, fürdi előtt is, de így is felkelt.
Bár láthatóan kevesebbet evett éjszaka egyszerre, de mégis felkelt. Most biztos csak a cici miatt.
Amennyire fárasztó, ugyanakkor annyira édes, hogy miattam kel fel?! Hogy érezzen engem és csakis engem?!
Imádom!

Juci, szuper a honlap, de hogy van Neked időd ilyenekre?! Ügyi vagy!
Dudi nem semmi, megnéztem én is a videot, Jézusom, mi vár még ránk?!
Ezek a gyerekek! És mégsem lehet rájuk haragudni mi?! Max rövid távon.
A falvédő csodaszép, reméljük, hogy sokáig a helyén marad, és ilyen állapotban! :wink:
Látom, a házzal kapcsolatban nálatok is zajlik... és így lesz ez szerintem már a végezetig.
Tesódat irtóra sajnálom, én nem is tudom, albérletben 2 gyerekkel... nekünk ugyanez volt, mikor váltak anyukámék. Apukám addig nem adott egy fillért sem, anya vitt el minket albiba, de teljesen ki is készült! Rengeteg adósség halmozódott fel az alatt a hosszú idő alatt, és még mindig ezt nyögi mindenki.
De mi lesz, ha a férjed fog fizetni? Annyit gondolom nem, hogy elég legyen az albérletre legalább. Vagy persze ha jól keresett...
Nagyon nehéz lehet ez a helyzet.

Mesikém, annyit vagy eszemben, és úgy várom már, hogy találkozzunk mi is, nem értem, hogy tudod csinálni ezt az egészet, hogy jösz ki anyagilag?!
Egyedül 2 gyerekkel otthon, hitelt fizetni... gyedből?! És hogy bírsz tanítani 2 gyerek mellett.
Bár tudna az ember segíteni, ha nem volna ennyire messze, legalább egy kis gyerekfelügyelettel. Gondolom, elkélne a segítség!

Évikém, tényleg tegyél fel kérlek képet az új hajadról!!!

Bufo, dehogy okoskodsz! Én csak örülök, hogyha leírjátok mindezt, mert ezek szerint ez nem gond, és másoknál is így volt. Az pedig, hogy megszűnt ez a sok kelés, azt jelenti, hogy egyszer nálunk is meg fog, nem igaz?!
De hogy hogy csináltad?!
Jézusom, mindjárt itt a március vége... gondolom, várod már.
Na, Áronbaba ugye nem rajzolt mindent össze a filctollal?

Erzsike, de jó, hogy így szerettek Kecskeméten lenni. Gondolom, milyen jó ez Neked is, hogy Babó nagyizik, Neked is van egy kis szabadságod.
Most azon filózom, hogy mennék haza áprilisban, de hétközben... talán hétvégén kellene, hogy anyáék is többet babázhassanak... talán tudnék picit többet aludni?! Nem tudom, picit tanácstalan vagyok ezügyben.
Még az utazóágyat is meg kellene vennem. :(

Gyöngyikém, meg kellene beszélnünk, mikor tudtok jönni, már annyira szeretném!!!
Na, hallod, akkor Neked is jó éjszakáid vannak. Vagy azért nem megy ez így minden este?
De mintha azt mesélted volna, hogy Nektek van párásítótok, nem?

Na, futok is tova, örülök, hogy ennyire futotta, most aztán nagyon boldog vagyok!!!
Ma rengeteg a dolgom, a teszvesz-en bevásároltam, kiskádat, pelust, néhány ruhácskát, muszáj vagyok ma elugrani értük, aztán bevásárolni, meg főzni... de lehet, hogy átadok Daninak valamit ezekből. Talán megkérem, hogy menjen ő el a cuccokért.

További szép napot mindenkinek!!! Itt már süt a nap!!! :D

KépKép
titi_27
 
 


Jucikám, a férjed=férje

Biztos tele van még máshol is bakikkal. :(

KépKép
titi_27
 
 


csak gyorsan most: leírtam a lepényt a főzős topikba...

puszi

Titi:)
Imádom a képet:) Csodaszép rajta Szandika:) Bence csak úgy mutogatott rá, meg dumált neki :wink:

Kicsi!
Köszi a jelszót, én már el is kezdtem a feltöltéseket!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Juci!

Nagyon szupi ez a honlap!Ügyi vagy! :D

Lányok,csatlakozom Titihez,én egyszerűen nem értem,ti hogy bírtátok,bírjátok több kis gyerkőc mellett.Végül arra jutottunk Titivel,hogy mivel mi mindketten nagy alvók vagyunk,biztos nagyobb az alvásigényünk.Mert én bizony 6 óra alvással,amit 2 részletben alszom nem bírok létezni. :oops: De ez van.Légyszi írjatok már,ki mikor jönne hozzánk.Juci akkor Titivel,de mikor?Egyeztessetek és gyertek.Még Momo,Erzsike,Ági írta anno,hogy jönne majd.Többiek? Ha bárki ráér és szívesen jönne,akkor várom nagy szeretettel.Csajok engem még egy dolog borít ki nagyon,hogy Domi,ha épp nem eszik,vagy alszik,akkor sír,jobb esetben épp sírni készül és nyűglődik.Egész nap ölben van.Ennyire fájna a hasa? Csodaszerek hasfájásra elfogytak,MINDEN!!!Szó szerint.De nem csak ez a baj,mert este fürdés után megnyugszik és az első szopiig békésen alszik.Aztán a másodikíg már zaklatottan alszik,álmában is nyöszörög és kakilni szeretne szegény,de ez ugye abszolút nem megy egyedül. :roll: Bocs,hogy megint csak magunkra jutott idő,de megint szpi jön.
Jajj még egy bajom van légyszi adjatok tanácsot!!!!Nem elég ugye a tejem,megint minden etetésnél van szopi és utána táp.De mi lesz,ha nem lesz mérleg,mert Domi utálja a tápot,cici után csak negyed órás könyörgéssel fogadja el,de utána annyit eszik amennyit kap.Szóval nem tudom mikor lakik jól.A cicit pedig sosem ereszti el,kb 40 perc cici minden etetés,aztán elveszem tőle.Ha előbb veszem el,akkor nem eszik semmit a mérleg szerint.Mi lesz,ha útközben kell majd etetni? :shock: Mennyit adjakj ennek a gyereknek???SEGÍTSÉG!!! :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy eltüntem,de egyszerűen mikor jönni szeretnék nem tudok. A Sára nagyon nyűgös, és szerintem már nem az oltástól, mivel estére rendesen lázas is. Így este, mikor tudnék jönni nem enged. Hihetelen hogy megérzi, ha kilépek a szobából. Még pisilni is alig tudok kimenni :lol: :lol: , és ott is kajáltam a szobába :twisted: (persze apa rögtön megjegyezte, mert nekik tilos)
Már 2 éjszaka felébed éjfélkor is, és nagy sírásba kezd. Olyan mintha a szelek bántanák. Viszont elég lázasnak is éreztem,így már 2 napja kap szirupot is.
Reggel pedig nem akar felkelni. Nem hiszitek el de tegnap, és ma is 11 órakor kelt fel. Hát le kellett volna mérnem a pelusát, mert olyan nehéz volt a sok pisitől. Csodálkozom, hogy nem folyt ki belőlle.
Ráadásul délután is alszik. Most is szundizik.
Holnap tuti elviszem a dokihoz, mert nem hiszem, hogy az oltástól lenne. Szerintem a fülére húzodott a nátha, mert egy kicsit érzékenyebb, ha megnyomkodom neki.

Szóval így telnek a napjaink, remélem nem sokáig, mert már én is szeretnék aludni. Bár a család szerint döbbenet, hogy bírom ennyi alvással. Már megszoktam!! Titi, Eszter kitartás. Vannak jobb és rosszabb napok, de biztos idővel rájöttök a megoldásra.

Titi, és nem próbáltad, hogy mikor már nagyon fáradt vagy, akkor ne tedd vissza a kiságyába. Akkor lehet nem kelne olyan korán. Bár tudom ez nem jó tanács, de nekem a csajok sokat aludtak köztünk, mikor már nem volt erőm visszatenni őket. Bár most biztos sokan gondoljátok, hogy hülye vagyok, de nálunk bevált. Olyan hamar felnőnek, és nem igaz, hogy elrontjuk őket ezzel. Én így tanítottam meg őket, hogy visszaaludjanak.

Juci!
Nagyon tetszik a honlap. Igérem, ha lesz időm rakok fel képeket.
Ja, és szeretettel várunk ám mi is titeket!!!Milyen az autó?

Verzsike!
Köszi a párásítós tippet. Már pont elmostam, és eltettem. Lehet tényleg előveszem megint.
Mikor jöttök haza?
Ja, a családlátogatás elmaradt, mert az óvonéni nem érezte jól magát,így majd jövőhéten jönnek (legalább is remélem)

A házat még a hét elején feldíszítettük Húsvétra. Nagyon szép lett, és nagyon sok virágot kaptunk (hála a fiúknak),így most olyan kis tavaszias lett minden. Már nagyon várom a jó időd....


Titi!
Ha megtudom, hogy mikor jönnek a családlátogatásra, akkor utánna megbeszéljük a talit. Majd hívlak, oké!

Na megyek, mert ébredezik a Rusika (ez az új beceneve a Sárunak)

Sok puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyöngyi!
Ha jól látom 15 hónapos oltásról van szó. Nem okoz lázat, főleg nem ilyen gyorsan. Kb. 2 múlva kiütések lehetnek, de tuti, hogy nem ettől van a betegség!

Titi és Eszter!
A kulcsszó az, hogy már nem tart sokáig ez a nehéz időszak!
Azt hiszem óriási zavart okoz sok mamának az igény szerinti szoptatás, főleg mert anyáink sem ismerik. Ha több gyerek lenne egyszerre, nem egyformák lennének az igényeik. Egyébként fantasztikusan tudnak alkalmazkodni. Saját megfigyelés, hogy ahol kicsi a korkülönbség ott a kisebbik néha egészen észrevétlen tud lenni és tudomásul veszi, hogy nem jut annyi idő rá.
Még emlékszem milyen fárasztó. Viszont gondoljatok arra, hogy ez a normális! Olyan csak a mesében van, hogy egy baba alszik és eszik és tüneményes. Csak az emlékezetünkből villám gyorsan törlődnek ezek a dologk (különben kihalna az emberiség, senki sem szülne több gyereket)
Én nem adnék tápot! Eszter, én Balázst 9 hónapig naponta kb 25-30 alkalommal szoptattam. Idővel megszoktuk, hogy egész nap és egész éjjel cicin van. Éjszaka 20 percenként szopizott. Teljesen lényegtelen mennyit eszik egyszerre, így szerintem méregetni is felesleges, az a fontos, hogy 1 nap alatt meglegyen a 180 mg/ttkg folyadékmennyiség. Szandinál már 120 mg/ttkg is elegendő.
Tulajdonképpen lényegtelen, hogy hány szoptatás alatt eszi meg. Nem egyformál terhelhető az emésztő rendszerünk.
Egyetértek Gyöngyivel! Nem igaz, hogy el lehet rontani a babákat az együtt alvással, sokat kézben tartással... Anyósomnak mindig ez volt a problémája, időnként mondták is, hogy alkalmatlan vagyok anyának. :lol: Lassan megtanulja magát szórakoztatni, annyi érdekes dolgot fog tapasztalni, ha akarnátok, sem tudnátok kézben tartani. Barátnőm egy extrém példa, ő 9 hónapos koráig le sem tette a gyereket a kezéből, még éjszaka is csak úgy aludt a gyerek, hogy járkáltak vele. Aztán a gyerek úgy döntött elég volt. kb. 2 hét alatt hozta be a mozgásfejlődésbeli elmaradását, gyönyörű, okos, értelmes kisfiú. (Ez mondjuk nem éppen követendő példa, kicsit kényelmetlen)
ESzter! 10-12 hetes korára eltűnik a hasfájás. Úgy egyik napról a másikra, de az igazi megoldást az hozza majd, amikor már forogni tud. Pillanatok alatt kidolgozza majd a gázokat! :wink: Ne törődj vele, hogy mennyi ideig szopizik! 40 perc? Nekem sokszor másfél óra volt, abból 1 a cumizás. Ne akarj megfelelni elvárásoknak, ebben a helyzetben még a saját elvárásaidnak se. Mindannyian elhisszük, hogy szoktál mosni, főzni, takarítani, de most mások a körülmények.
Tudom, hogy szörnyen fáradtak vagytok, de véget fog érni!
Én azt hiszem a legfontosabb az lenne, hogy mozduljatok ki néha baba nélkül egy kicsit! Napi fél-1 óra is rengeteget jelent.
Igazából az egyetlen lehetőség szerintem elfogadni, kivárni, tudomásul venni, hogy innentől ők irányítanak bennünket.

Éva

Kép
balimama
 
 


éva

tudom,hogy már telcsin is sokat beszéltünk ezekről a problémákról,de most még is olyan megnyugtató volt olvasni amiket írtál.olyan sok erőt merítettem belőle.köszi. :wink:

gyöngyi

szegény sára,akkor sajna beteg lesz. :( remélem hamar meggyógyul. :wink:

megyünk cicizni. :D

eszter

ui.azért írok kisbetűkkel,mert domi foglalja a másik kezem. :lol:

Kép

Kép
anubias
 
 


eszter,

megyunk latogatoba,csak gyogyuljunk meg. :lol:
mishal ul az olemben,nagyon nyugosholnap kihivom a dokit.

eva,
szerinted visszakaphatja tolem a nathat?

Na,leszallt az olembol.Szegeny alig kap levegot,szopni is ugy szopizik mint egy fuldoklo.
Kaja szinte semmi,napok ota szinte szopin el.
En borzalmasan,alig birom vonszolni magam,jo lenne mar jobban lenni.

Koda!

Olyan edes Bence,meg nem volt alkalmam irni...a cumisuveges kep a legedesebb.Kajat en is ismerem,itt a vasarokban szokott lenni,de a szalonna miatt nem esszuk,amugy fincsi(suttyomban mar vettem es lekapargattam a szalonnadarabokat :lol: ).

Kicsi,BRimo!

AKkor lehetne egy kozos tali is,majd csorgok mihelyt meggyogyultunk,ok?

Verzsike,Bufo Gyongyi,tobbiek is meglatogathattok minket!

Eszter!
Siras...nagyon ismeros...Mishal se csinalt semmi mast...mindig ugy ereztem hogyha nem alszik,szhopik,akkor folyamatosan bombol,vagy azert mert ehes,szopi utan fel oraval meg fajt a hasa..stb..szelcsovet nem probaltatok??Nekem az segitett,bar az elejen nagyon tartottam tole.AZtan 4 honapos korara(amikor ide koltoztem a keruletbe) elmult.

Titi!

Nagyon sajnalllak...de sjanos nem lehet oket beprogramozni. Idovel biztosan megtanulja ataludni az ejszakat,de lehet,hogy soha se lesz nagy alvo.
Mishal bar ejzaka alszik,de nappal ha sikerul egyutt elaludni(mert egyedul nem alszik) akkor max 1,masfel orat alszik.

Bocsi,el kell kuldenem,majd jovok es folytatom. Probalok beletuszkolni valamit. Edes,ahogy idebujik,es mondja hogy Come!

Ja,Kicsi..reg elfelejtettem a jelelest,erre ma elkezdte mutogatni hogy enni akar...ugyhogy ujra elkezdem.

Puszi,majd jovok.
momo35
 
 


Momo!
Szerintem nem valószínű, hogy visszakapja tőled a vírust, viszont lehetséges egy felülfertőződés. A vírusfertőzés utáni visszaesést gyakran az okozza, hogy a legyengült szervezet már jó táptalaj egy baktériumnak is. Helyesen teszed, ha megmutatod orvosnak!
Ilyenkor a kaja nem lényeg, csak a folyadékmennyiség legyen meg. Természetes, hogy nincs étvágya. Nyeli a váladékot egész nap. Hagyd csak szopizni amilyen gyakran akar!
Nagyon kimerítő lehet most Neked! :cry:

Éva

Kép
balimama
 
 


Eva!

Nagyon szepen koszonom a valaszodat. :lol:
Folyt. kov. elmarad,bocsi,de rendesen raz a hideg,igy agyba bujok.

Szep almokat mindenkinek! Babocak,ti meg alukaljatok,es hagyjatok a mamitokat pihenni egy kicsit!
momo35
 
 


Sziasztok!

Éva!
Köszi a tanácsot, én is arra gondoltam, hogy ez nem lehet az oltástól. Igaz már több mint 1 hete kapta, és a doki is az orrfolyást, meg a kiütéseket mondta, de lehet egy kis hőemelkedést is említett. Mindenesetre holnap elugrunk a dokihoz. Most itt alszik mellettem az ágyban. Lehet be se viszem a szobábjába, mert úgy is felébred rá, és akkor a Rezit is lehet kelti.
Szorítsatok, hogy ne legyen éjfélkor megint sírórohama, mert nagyon nehezen nyugszik meg a drágám.

Koda!
Elolvastam a recepted. Nagyon gusztán néz ki a képen. Biztos az íze is finom. Lehet a héten mi is kipróbáljuk.

Tényleg, ki mit talált ki Húsvétra? Miket főztök? Mi maradunk itthon, de valami programot csak kéne szervezni. Várom a tippeket?

Ja, és akartam kérdezni, hogy tudtok-e valamit a planetáriumról? Üzemel még? Ugye ott van a népligetnél, a buszstadiontol nem messze?

Momo!
Jobbulást nektek? És köszönjük a meghívást.Remélem egyszer eljutunk!!!

Többiektől bocsi, de nagyon forgolódik a drágám.
Jó éjszakát!!!
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


sziasztok!csak egy sor és már itt sem vagyok!azért nem jövök csajok mert nem igazán tudok hozzászolni semmihez!de mint látjátok most igen és ezért itt vagyok!amugy velem majdnem minden rendbe!nimrod bárányhimlös,nekem meg egész héten minden nap volt egy folt barnám de nem jött még meg!ennyi rolunk röviden!és amiért jöttem!

Kicsi és Mona!hát én is ugy tudtam hogy minnél tovább szoptatunk annál jobb,de aztán mikor a két éves kontrollra vittem nimrodot és mondtam a dokinak hogy még mindig szopiztatom akkor kiakadt!ugyanis itt egy éves korig mondják a szoptatást!aztán megnézte nimrod fogait(jol látod kicsi azoknak nem jo) mondta menjünk el fogászatra mert csunyák!a fogdoki azt mondta semmi káriesz nincs a fogakon de frankon le van kopva meg le van töredezve hála az anyatejnek!sok benne a tejcukor ami árt a fogaknak!na a kontrol ota abba is hagytam a szoptatást!csak egyszerüen nem adtam oda neki!sirt fél orát és ennyi!másodszor már csak öt percet és vége!cumiztunk helyette vagyis azt adtam hátha attol jobban megnyugszik nem nagyon kellett neki!igy maradt a pohár!de a legfontosabb este fogmosás után csak vizet ihat a gyerek vagy ha mást iszik és elalszik közbe meg kell mosni a fogát!mivel egy alvo kisgyereknek nem tudtam megmosni inkább maradt a viz!na remélem ki tudjátok hámozni a lényeget!abba kéne hagyni a cicizést vagy a sok fogmosás!
puszi mindenkinek szeretlek titeket
Uj séro:
Kép
Kis bohocom Kép
Csokraim (rozsást a férjemtöl elefánist anyukámtol kaptam ami raffaelloval van körbe rakva és két szives lufi van benne!az elefáni szerencsehozonak!)Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok Lányok!
Virág!!!!!
De jó, hogy itt vagy!!!!! A bohóc tündéri!!!!
A bárányhimlő viszont katasztrófa! :cry: :cry:

A WHO szerint 2 éves korig kell szoptatni, mert addig nincs igazán saját immunitás. Szerintem hamar belejönnek abba, hogy este fogmosás után már nincs szopi.
Én ugyan nem szoptattam (sajnos!!!!!) ilyen sokáig, de úgy gondolom, hogy Dudi és Mishal is olyan nagy már, hogy elsősorban ők fogják eldönteni meddig szopiznak. Persze lehet ezt segíteni, de őszintén, van értelme? Egy csomó felesleges frusztrációt okoz.
Szerintem ráértek még. Addig is élvezzétek azt, ami olyan kevés anyának adatik meg!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok:)

Nagyon sokat pakoltam ma, még a java hátra, most csak pár sort.
Sztem mindenki maga érzi mennyire teher vagy sem a szoptatás és, amíg nem az, addig a legjobb , amit adhatsz a babádnak.
Anna 14hónapos volt és csak Bence jövetele miatt választódtunk el, azt hiszem megkeseredett.

Most a tabletták miatt szintén 14hósan kb.
Nincs erre szabály mikor kell, mert nem kell, de lehet. Sztem 3éves korig nyugodtan, ha van rá mindkét félről ígény.
Én, úgy csináltam, ha nem kérte nem adtam vagyis nem kínáltam neki, megpróbáltam a hozzám bújósan való elaltatást is...sok praktika, 5let van.

Egész hétvégén ültettem, na jó csak tegnap, de nagyon jó volt!
Szombaton meg szülőknél voltunk, nőnapozni!

Amint tudok még írok, puszilok mindenkit!

U.I.: Eszter: szívessen meglátogatnánk miis, de félek sokak lennénk neked, péntek, amikor csak 16re kell visszaérnem, így 2manóval tudnék menni.

Olyan jó lenne egy tali is.

Kép
sziszike1000
 
 


Itt vagyok:)

Most voltam DM-ben, ott hagytam , majd 20 000ret, törlőkendő, pelus, öblítő...stb. de vettem ám magamnak is egy kis meglepit.:)
Parfümöt...Versace Red jeans -ismeritek?
Nekem utoljára lány koromban volt ilyen!

Kaptam rá 50%ot és ebben a hónapban nem pelusra, hanem magamra gondoltam.
Nekemis jár:)

Hol vagytok, írok, ti meg sehol..:(

Még később jövök.

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!


Látom , ha én vagyok, akkor ti nem.:)
Merre jártok?

Kéretik sokat írni!! Reggel jövök olvasni.

Ma férjecském hamarabb ért haza, tüdőszűrésre ment, nemis tutam róla, hogy megy, így jól meglepett.:)
Utánna én, hogy a kajcsi még nem volt készen. hehheheeehee

6ra azért készen lettem...ami jó..de hát ő jött hamarabb.

Most még esti mese van hátra Zsoltinak, ma tovább maradt fönnt, mert tanultunk, vagyis játékos feladatokat csináltunk.

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kicsi
Én Dávidot 19 hós koráig szoptattam egyik este magától nem kért többet. Nem kellet leszoktatni én úgy vettem észre hogy ő saját magát választotta el, mert az utolsó hónapban már egyre kevesebb időt tőltött el a cicin és szopiziott.
Áronnál már más a helyzet mert őt bevallom erőszakkal szoktattam le. Még nem volt egy éves amikor napközben nem adtam neki többet szopit, mert elkezdte húzogatni a ruhámat és hát ezt akkor is csinálta ha nem otthon voltunk. A reggeli szopit ő hagyta és az esti meg újra én nem adtam jan-1 től és nem is reklamált érte egyszer sem.

A fogaikon én nem vettem észre semmilyen elváltozást vagy romlást. Lehetséges, ebben is szerepet játszik, hogy mit örököltek tőlünk.

Balimama
Hogy vagy javuás útjára léptél?

Virág
De örülök, hogy írtál, már azt hittem nem is jössz többet.
Gyors gyógyulást Nimródnak! Hogy viseli, meg tudja állni a vakargatást?
Drukkolok, hogy megjöjjön magától rendesen!

Sziszike
Neked is jár egy kis kényeztetés, ne aggódj e miatt.

Anubias
Neked is kitartást az éjszakákhoz. Gondolj arra, hogy egyszer el fog múlni, most meg valahogy túl kell élni, sajnos nem nagyon tehetsz mást.
Szerintem 40 perc szopi tök átlag ilyenkor Dávid is képes volt lazán 1 órát csüngni a cicin és 100-120-nál többet nem evett. Áron meg 8 perc alatt 3 naposan 120-at nyomott be. Minden gyerek más.
Ha téged nem zavar akkor nyugodtan egyen addig amíg érzed hogy szívja és kell neki. Ha másfél óra múlva újra kér adjál és ne foglalkozz azzal, hogy mennyi idő telt el sőt ez még a tejtermelésednek is jót tesz. A méricskéléshez meg nem nagyon tudok mit szólni, mert én nem igazán mértem csak ha eszembe jutott, és pótolni meg nem kellett egyiknél sem.

Momo
Jaj szegénykéim jó sz@rul lehettek. Gyógyuljatok meg hamar mnd a ketten.
Tidom, hogy idegesít, hogy Mishal nem eszik, de ne aggódj ha helyrejön be fogja pótolni és hamar visszaszedi azt amit most lefogyott. Szoptass csak bátran ha azt igényli.

Ma egész nap rohamtam és holnap is ez vár rám.
Szerdán megyek a munkahelyre beadni a papírjaimat, mert már március közepétől papíron újra dolgozom hogy a felgyülemlett szabijaimat kiadják a tényleges melóba állásig.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: