Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi,
Várunk haza Kép

Kaska,
Gratula a 3 hós Vilcsinek. Remélem, a szopitopikban tudnak neked segíteni, és megnyugtatnak. Nagy drukk, hogy mindek okés legyen Kép jaj, látom, többen is írták az LLL-es tanácsadókat. A www.lll.hu oldalon találod meg iboly emilcímét, meg vannak jópáran, akiknek van telefonjuk. Szerintem csörgess meg vkit (én Ibolyt ajánlom) és próbálj meg velük találkozni pl nálatok, és akkor láthatják is, hogy Vilcsi hogy szopizik, meg ha gond van, hol a gond és bizti kapsz tőlük jótanácsokat is. Fel a fejjel, minden rendben lesz Kép

Virga,
Sajnos ilyen csoportot, amit emlegecc, nem tudok - meg vidéki is vagyok. De a napokban voltam egy könyvesboltban, és ott születéstől 3 éves korig (nagyjából 3 hós ciklusokban) leírják, hogy miket lehet vele jáccani. Sajnos már a címre, szerzőre, kiadóra, árra nem emléxem Kép Próbáltad már közösségbe vinni - úgy értem pl jáccótérre. Lehet, hogy a hasonkorúakkal jobban ellenne (tehát a jáccócsoport is jó ötlet). Ja, és ez vélemény!!!


Sofka,
Gratula a kitartásodhoz, türelmedhez, és hogy végre nem vagy lázas Kép Na, már csak napok kérdése, és újra a régi leszel - remélem Kép

Maci2,
Almatémában csak annyit, hogy amikor először adtam neki, akkor úgy köpte ki a gyermek, hogy (nem túlzok) falat kellett takarítanom, meg a konyhát átsúrolnom. Nem volt olyan bútor a konyhában, ami ne kapott volna az almából. Nálunk a sütőtök jött be, de már arra is rájöttem, hogy az is lényeg, hogy folyós legyen, akkor könnyebben tudja nyelni. Szóval a pürét én meg felengedem s.töklével is. Ma már lehet kapni natúr almalevet is, próbáld meg, hogy még egy picikét teszel az almához, hátha akkor jobban csúszik. 1/3 alma nem kevés (persze nem tudom, mennyi ideje próbálkoztok)!!! Tegnap pl a gyermek nem akart tököt enni, ilyen is van. Ma 10-kor bevágott 2/3 üveggel+lé. Én tegnap kezdtem dúsítani kruplival - még csak egy teáskanálnyit tettem a tökbe, ma már kettő volt benne, és lecsúszott. Szóval én az átmenet híve vagyok. Képek Kép

Nadine,
Orrszívó: nekünk Arianna van, kék dobozos, rá van írva, hogy nem törékeny és magyar gyártmány. Én patikában vettem 1300 Ft-ért. Két részből áll (na jó, 3-ból, mert az orrszívó betétből kettő van benne) viszonylag könnyen tisztítható forró vízzel és rázogatással. Ha gondolod, lefotózom, és elküldöm a képet priviben Kép
Nekem nagyon bevált Kép Psandi írta, hogy azt nem lehet annyira az orrába nyomni, mint a Csöpit, de nekem ez nem okozott gondot, mert állítható szívóerejű a porszívónk. Az elején kicsire állítottam és közben erősítettem fel. Mindig szépen kiszívta a trutyit az orrából.

Zulu,
Bundazsákot én még nem vettem, viszont ahogy nézegettem, ezeket úgy találták ki, hogy minden mosható 40fokon. Szerintem a sima mosópor (kevesebb, mint általában) meg szokták tenni a hatásukat. A zsákban meg ugye nem fog térden csúszni a sárban, tehát csak a nyáltól, füsttől stb kell mosni. Ez is magánvélemény!
Képek Kép

Psandi,
Amikor Orsi már akkor is kutyázott, ahogy felébredt (a szeme még csukva volt Kép ) akkor mi egyből lejjebb tettük az ágyát. A miénk 3 magasságban állítható. Nem gond, mert így sem olyan alacsony, hogy ne tudja belefektetni, de én így éreztem biztonságosnak. Néha még félig fel tud ülni (az egyik kezével támaszkodik), és éppen tegnap néztem, hogy ha már most fel tudna állni, akkor éppen az orra láccana ki a rács felett Kép

Myssnia,
Alvó Szili nagyon cuki Kép

MegintKaska,
Örülök, hogy lelkileg jobban vagy, mégeccer sok sikert!

Beu,
Ha ez a babanetes-baba összeesküvés igaz, akkor én inkább senkivel sem akarok találkozni Kép - Orsi mintagyerek, alszik, eszik (pürét is!) szépen gyarapodik. Szóval ránk ne számíccsatok Kép Kép Kép

MegintNadine,
Én nem foglak meglincselni, hanem nagy-nagy gratulát küldök nektek. Ez igen!!!

És akkor én is dicsexem - tegnap a gyerek du 6-kor bealudt, negyed10-kor ébresztő, fürdés, hami, reggel 6-ig aludt, hami 7 előtt vmivel, negyed8-kor elaludt és majd csak fél10-kor ébredt. Én meg olyan eltelhetetlen vagyok, amiért reggel fel kell kelnem vele 7 előtt... tök lelkifurdalásom van, de néha meg olyan jókislány, hogy alszik még 9-ig, és akkor anya is tud pihenni Kép

És végül néhány kép....

A nyuszis igazi pizsimben
Kép

Fürdés és hapci előtt, kicsit hájasabbnak feltüntetve magam, mint amilyen vagyok
Kép


Na ennyi volt a móka mára....

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


BoccsKép, azt írta, nem ment el
T.
toffifee
 
 


Sziasztok,

majd jövök bővebbe, csak ezen a gépen egy fél élet, mire letölti az oldaltKép.

Timicidrága,
necsináldmárKép! Én nem ellened írtam, amit írtam, hanem csak azért, hogy megmutassam a doknéni másik arcát. ([size=-2]de neked megsúgom, elsőre engem is kivert a víz tőle[/size]Kép) Nem kötözködésből írtam, tényleg.
Maliról is teszek majd fotót, ha a drága ded hagyja magát lefotózniKép.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

ZuluKépok
timici
 
 


Sziasztok!

Sofka!
Nekem is nemrég volt defektem. Csavarok olyan szorosak voltak, hogy hiába ugráltam a kerékkulcson, nem sikerükt kilazítani. Senkinek nem jutott eszébe megállni, párom jött a főnökével el a melóból, mert Zsuzsival kettesben álltam le a Keresztúri úton. Azóta van 4 db szép új gumim, nehogy a többi is eldurranjon. Kép

Kangi!
Kakis könyök.Kép A gyerekek csodákra képesek. Kép

Heppi!
Sajnálatom a nagyi miatt. Kép

Manó2! Kiszuny!
Nagytarcsa és Kistarcsa nekünk is majdnem szomszédság (Rákoskeresztúr) Kép

Elli!
Mi ma du. megyünk a 3 hós oltásra, remélem Zsuzsi jobban viseli, eddig olyan jó alvó volt éjszaka.

Zsuzsi!
Gratula a kutyázáshoz.Kép

Kangi!
Grtula, gratula a merüléshez. KépKépKépKépKép

Évi!
Gratula a 3 hónapossághoz. Kép

Kaska!
Nektek is gratula a 3 hónapossághoz. Kép Kis mértékű gyarapodás. Kép De vannak hullámhegyek, hullámvölgyek, remélem mostmár felfelé indultok. Kép

Zulu!
Zsebikísértet édes. Kép

Na most megyek, majd még jövök (resssszkessseteeeeek!)

Magdi és a nemsokára oltott Zsuzsi
gallainémagdi
 
 


Beu,
HisztiKép
Most már értem miért kel éjszaka Roni. Hogy erre nem jöttem rá hamarabb!Kép
Parkettával nem lenne gond (azon kívül, hogy összenyalja), de most már nincs olyan meleg és félek hogy felfázik.
Próbáltam ma ujjról etetni, de így sem kellett az alma.
Tegnap az unokatesóm is itt volt és ő is látta a kutyázást! Jókat nevettünk rajta, annyira édes!KépKép
KépekKép Látszik hogy élvezi az úszástKép

PsAndi,
Nekem is folyton rágcsálhatnékom van.

Norka,
FúrásKép
KépekKép
Up&Go pelust még nem használtunk. Mikortól szokták?
CipőkKép

Elli,
Ti merre szoktatok sétálni?

Urszila,
Depi hesshesshess!!!!
Vidít, vidítKépKépKépKépKépKépKépKép

Nadine,
Forgást majd csinálja ébren isKép
Lincselés? Mi zombi mamák lehet hogy összefogunk. Roni 4-szer kelt. 6:30-kor végleg. 10-től aludt fél órát. Most éppen nyafog.

Toffi,
KépKép
Melyik könyvből tanultok?
ALma ma már nem kellett, a krumpli meg még nem(?).

Heppi,
Köszi a tanácsot. Megpróbálom hígítani.
Vigyázz miket írsz, itt zombi anyukák is vannak! Téged is meglincselünk, mint Nadinet.Kép
KépekKép

Remélem Zsuzsi szerencsésen hazaért. Nem jelentkezikKép

Magdi,
Hogy viselte Zsuzsi a szurit?

Voltam a szemészeten. Hát ezért nem volt érdemes. Kb. 1 órát kellett várni, pedig a 6. voltam, csak éppen volt néhány soronkívüli.Kép A nap felé fordított és mondta hogy ne csukjam be a szemem. De a darabos éjszakák miatt kinyitni is alig birom.
Megnézte, mondta az Irgamid krémet. Közöltem vele, hogy a gyógyszertárban azt mondták szoptatás alatt nem lehet, erre ő hogy de igen. Most már megkérdezem, csak meg kell találnom a telcsiszámot.
Persze közben Roni megéhezett. Mondtam az apjának hogy adjon neki almát, azzal kibírja amíg hazaérek. Kb. 2 kanálnyit tudott beletömni, azt is kihapciztaKép (moshatok isKép). Hazaérve én is tettem egy próbát, sikertelenül. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy ebédre kirpóbáljuk a krumplit.
Hát ez sem nyert, 1 kiskanálnyiból ki tudja mennyit nyelt le. Többet nem is tudtam neki adni, mert sírt. Ha így megy csatlakozhatunk a 18 évesen is cicin élő babákhoz.

Megyek ebédelni. Vasalni is kellene, de nincs sok kedvem hozzá. Délután a munkahelyemre is be kell ugrani (papírok).

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Minden baba nagyon tündéri a képeken nem sorolom fel, mert nehogy kihagyjak valakit.

Márknak kibújt az első fogacskája olyan tündéri. Egy kérdésem azért lenne, hogy mások babáit is zavarta eleinte a foga? Márk állandóan kidugja a nyelvét, olyan mintha zavarná, hogy valami van a szájába.

Na most ennyi
Puszi
Andy
andy78
 
 


sziasztok,
egyszer nagyon régen már jártam itt....ha nem bánjátok, bekukkantanék néha néha hozzátok :-)
Van egy kislányom Réka, most leszünk 4 hónaposak, járunk usziba (Toffifee mellettetek usziztunk legutóbb!)
törpicur
 
 


Maci_2

Teratológiai rendelés telefonszáma (terhesség ,szoptatás alatti gyógyszerszedés)
06-80 200 339.

Azúr
azur
 
 


Sziasztok!

Zulu
nagggggyon jó az orrszívó póz, amit ajánlottál, köszi KépKépKép tényleg sokkal rövidebb ideig tart így és egyből betalálok az orrába Kép

URszila
depi hess! +++++
jaj, amit írtál Zsuzsi+kabátról, emléxem, én is hogy tiltakoztam annak idején, szegény anyám...
látom visszakapom ezt még én is később...

Nadine
hasraforduláshoz gratula Kép ügyes Zsani Kép

Norka
vásárlási lázban égsz? Kép cipőcskék édik!

Heppi
hájas (Kép) Orsi és pizsis is édes! Kép

Beu
jók az úszós, fürcsis, fogápolós képek is Kép

HÁt az már bitzos, hogy nem megyünk szombaton úszni. És Dani már köhög is KépKépKép Lehet, hogy ma megint felhívom a dokit, hogy micsináljak. Az orrát pedig már ritkábban kell szívni szerencsére.

köszi az ágylerakós infókat, már hetek óta mondom én is apának, de valahogy ő nem érzi a helyzet komolyságát, de ma nincs menekvés! Kép

Ja, azt akartam még kérdezni, hogy ugye ha én beteg vagyok, akkor sok folyadékot kell innom. Ez a babákra is vonatkozik? Most akkor szerintetek kell adnom pluszba teát (vagy vizet) vagy elég ha továbbra is csak szopizik?
Jaj olyan tapasztalatlan vagyok Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!
Anyu munkahelyerol azert bejelentkezem: hazaertunk, Miki egesz jol viselte az utazast! Azert estere mar jo faradtak voltunk mindketten!
Ma igyekeztem letudni egy adag ugyinteznivalot, de azert meg maradt jocskan!

Helyesek a babocak, most csak a kepek vegignezesere futotta!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Csajok,
Most fejeztük be a "2órait". Olyanokat néztem, hogy csak csuda. A lányom ugyanis bevágott 220g tápit, máskor a 160g-mal bírkózok. Most még mesél magának, meg erőlködik vmin, de lassan el fog aludni. Jaj, olyan boldog vagyok Kép Kép

Andi,
Szerintem nem kell külön teáztatni a gyerkőcöt, főleg ha még szopik. Inkább ha úgy gondolod, esetleg szomjas (pl száraz a szája, lényegesen homoróbb a kutacsa mint máskor stb), akkor inkább rakd cicire. Ha nem kéri, úgysem fog szopizni, ha meg szomjas, elfogadja. Én csak tápit meg némi főzit adok a lányomnak (főzi után megkínálom teával vagy tápival attól függően, hogy mennyit evett), de ő nem szokott "inni". Két evés között egyáltalán nem kínálgatom semmivel. És köszöni, jól van Kép
Nyugi, bizti mások is hasonló tanácsokat fognak neked adni (inkább gyakori szopi, mint tea). És jobbulást nektek!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Toffi,
az Ági (Törpicur) már meg is válaszolta kérdésed.Bizti emlékszel rá te is.Képen,szemben középen. Kép Bocsi Ági,hogy lelepleztelek mindneki előtt.

KAska,
fel a fejjel!!!Nálunk is előfordul,hogy nincs gyarapodás egyik hétről a másikra,de ezen én egyáltalán nem parázok,addig,míg látom,hogy kiegyensúlyozott Petrus. Boldog 3 hónaposságot ikertesó Vilcsinek! Kép

Heppi,
képek naggggyon jók!

Beu,
életmentő Lőrinc boy ari nagyon. Kép

Zulu,
még nem is gratuláltam Macnak a járáshoz.Nagyon ügyi és csini is. Kép

Évi+Petra
Évi24
 
 


Maci2,
Lincselés elkerülése végett többé nem írom le, hogy milyen jól alszik a lányom. Így jobb???? Kép Minden más esetben csak ügyvéd jelenlétével nyilatkozom magunkról Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Urszila: lányodnak és fiaimnak volt igazuk!!! Én is rájuk tukmáltam a dzsekit, tegnap csak esőkabátjuk volt, mondván hűvös is van. Erre ragyogón süt a nap, kapok is a srácoktól hazafelé délután!

Bundazsák:én overallt használtam/ok, olyat, ami lábnál átcipzározható, lehet zsák is, meg lehet naci is. Szerencsés esetben -apróbb gyereknél- két télre is jó. Meg ha eleinte (nov,dec) még tűri a zsákot, de később (febr) már nem, akkor is praktikus. Babakocsira pluszban nem volt láb és egyéb zsákom.

Norka: gesztenyés infót köszi!! Anno nagyfiam kapott, kb 8 hónaposan, de akkor (93) még egész más nézetek voltak a mit mikorról.

Andi: ha amúgy is szokott teázni-vizezni, akkor lehet kinálgatni vele, ha máskor csak ciciből iszik, akkor marad a még többször cicit kinálni neki verzió. Nekik is több folyadékra van ilyenkor szükségük, jól gondoltad. Ja, ha már:orrfolyós-taknyos babákat is sűrűbben érdemes cicire kinálni, lévén orrocska miatt sokszor nem tudnak annyit szopizni, mint pocakilag szeretnének.
Még egy: beteg babánál -nagyobbnál is- hasznos lehet étkezésben visszább venni a kisebb babákra jellemzőeket. Nagyobbacskának is többször adni cicit, akár egész nagynak (2-3-4 évesnek) is anyatejet adni.

Nagytarcsa (Kistarcsa) tőlünk sincs messze, a tetőtérről (ami nincs kész) a Nagytarcsai templomtorony idelátszik. Meg az utca végéből is. (Rákosliget)

Magdi: kipróbáltam a Csekovszkys baba-mama klubot, éppen ma is volt, egy rakás gyerkőc 7 héttől 3,5 évig, egy védőnő és kötetlen beszélgetés. Elvileg előadásfélék is lesznek, igény szerint.Gyerekeknek szőnyeg, játékok, nagyobbaknak bukócska akármi szóval egész jó.

Látom itt már mindenki lelkesen hozzátáplálgat, nálunk fiatalabbak is, csak én vagyok ilyen gyereksanyargató, hogy juszt sem adok neki, hiába lesi (16án voltunk 5 hó). Ez is GYIVI?

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Évi!
mindenki előtt így leleplezniii....ez nem ér...
főleg így, hogy bejelentkeztem, de senki sem üdvözölt....szomorkodom..
törpicur
 
 


Törpicur!

Dehogynem!KépKép Légy üdvözölve közöttünk! KépGyere gyakran!Kép

Beu
beu
 
 


Beu!

kösziiii. a chat-en szoktam még lenni ott kiigazodom, de itt hogy kell smile-kat csinálni?
tudnál segíteni?

törpi
törpicur
 
 


Sziasztok

csak gyors bejelentkezes, betegek vagyunk, vagyis megint en voltam a ludas, nalam kezdodott a hasmenses hanyos dolog, aztan Andus is kezdte, hat mar nem olyan huusi mint talin volt. Azert remelem penteken mar tudunk menni uszni (vagyis uszast potolni), dokineni szerint ha nincs laza mehetunk, mert nem fertoz.

Elli
koszi szepen a szallitast! A plusz kirandulas is jo volt Kép

Kangi
mi ez a merules? Egyutt lebujtok a viz ala...?

Norka
minket a vedono lebeszelt a komprol, o-labat csinal es ha elesik a baba kitorheti a fogat is ha beuti. Haverok viszont sikerrel uzemeltetik. Mi nem vettunk. Hasznaltat 2500-6000-+ig lehetne venni.

Na takarnyaskodom 1-et.
stziasztok
Zs& es a fogyofelben levo A.
zsurlo76
 
 


Törpicur!

Szóköz nélkül:
Kép : )
Kép : (
Kép : O

De ha föléállsz az egérrel megmutatja.

Beu
beu
 
 


Zsurló,

szegény ti! Kép Gyógyulást mihamarabb. Attól nem félek,hogy Andus elfogy,de azért drukkolok,hogy visszanyerje a hurkákat és tudjatok menni úszni. Kép

Évi + Petra

Petra lassan lekörözi a mackóit Kép

Kép
Évi24
 
 


Sziasztok!

Heppi
köszi a választ!
220 g tápi, az igen! KépKép

PIldi
Neked is köszi! Nem szokott inni se teát se vizet, marad a gyakoribb tejci Kép egyébként úgy látom, igényli is
és nem hívjuk ám a GYIVI-t, még mi sem hozzátáplálunk (vasárnap lesz 5 hós)

Maci2
1 órás várakozás Kép Na használhatod az Irgamidot?

Andy
gratula az első fogacskához Kép

Törpicur
üdv itt és tényleg gyere gyakran! Kép

Zsurló
gyógyuljatok hamar-hamar Kép

még nincs is itt a tél és már majd' mindenki betegedik...

megyek ebédelni (kicsit csúszott a program Kép)

Andi
psandi
 
 


Évi
nagyon aranyos Petra a mackók között Kép

ANdi
psandi
 
 


Nahat, milyen sokan laknak akkor a kozelben (leven ugye en is nagytarcsaiKép)

Beu vagy Norka: belinkelne valamelyikotok megint a jatszos linket?Kép KosziKép

Enyim Lacko is taknyos, meg kohogKép Ejszaka egy horror voltKép Remelem hamar elmulik...

orsoly
orsoly
 
 


Törpicur,
Udv itt. smile-kat ugy tudsz csinalni hogy beirod :-) :-( :-O orr nelkul.

Norka,
szerintem a komp meg korai. Kristofnak anno volt de mar akkor amikor szaladt, egy gurulos 4 kereku kormanyozhatalan kutyat (anyosom ajandeka Kép)valtottunk ki vele. A kutyan szeretett gurulni, de azzal mindig felborult. A gurulas volt a lenyeg nem a jaras.

Zsurlo jobbulast!

Ari
ari
 
 


Beu,

köszike, megpróbálom, bár úgy írtad, hogy szóköz nélkül, de közben szóköz van úgy látom, és ha rámegyek akkor ugyan azt látom mint amit korábbi levelemben csináltam, viszont abból nem lett smile.
:-(
próbálgatom, hátha egyszer összejön! köszi


Évi,
ti tegnap voltatok 3 hós-ak? Gratula
: )

Andi,
köszi, próbálok minél gyakrabban jönni, bár most picit izgalmasabb hetünk lesz (uszi, 4 hós szuri, vásárlás)

törpi
törpicur
 
 


Ari,

hát akkor megint valamit eltoltam.
Kép
mert nem sikerültek az előb....
ennyira ezért nem vagyok bénaaaa

törpi
törpicur
 
 


Kép
Sikerült!!!!
köszike mindenkinek a segítséget, és bocsi ha bosszantottam valakit a tudatlanságommal

törpi+réka aki körbe körbe jár a hátán a járókában
törpicur
 
 


Hali,

Csak pár perc erejéig vagyok most. Először is törpicur üdv itt közöttünk

Kép

Kompról meg csak annyit, hogy személy szerint én ellene vagyok. Sajnos mindenkitől azt hallja az ember, hogy inkább árt, mint használ. Tkp így van ez a cumival is, mégis sokan (köztük én is) használják. Szóval ma már inkább belátó vagyok, és elismerem, hogy adódhatnak olyan helyzetek, amikor sokat segít(het). Lehet, hogy Orsi is ha megindul, úgy ki fog borítani, hogy inkább veszek neki kompot Kép A cumival is így voltam, hogy kb 3 hetes koráig ki sem bontottuk a papírból, aztán egy éjjel elegem lett, kifőztem neki, megkapta, és megnyugodott. Azóta cumizik elalváshoz, egyébként figyelek rá, hogy ne legyen a szájába.

Évi,
A középső mackó teccik nekem a leginkább Kép

Zsurló,
nektek meg mielőbbi jobbulást !!!

na, megyek a lányom a "2órai" óta nem alszik, és most úgy döntött, anyával szeretne jáccani.

puszi mindenkinek: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!
Na talán most lesz egy kis időm... Két adagot próbálok behozni, előre is bocsi, ha valaki kimarad Kép!

Maci2,
hozzátápis kérdésedre: én úgy csináltam, hogy 1-2 napig ugyanazt kapta, de utána aztán próbálkoztam mással is, aztán vissza-visszatértünk az előzőekre. Almát mondjuk most sem eszik meg egy egészet Kép.
Kutyázáshoz gratula!!!
Képtár: néha nem műxik a szerver, nem te vagy a béna, egyszerűen kaka a rendszer!
Roni nagyon cuki!!! Kép
Most nézem, írtál még a hozzátápiról. Szerintem próbáld meg a barackot. Esetleg a barackot krumplival, az táplálóbb, és a barack miatt ízleni is fog neki talán. De magában a krumplit nem biztos, hogy fogja szeretni, általában azt messzire köpik (babanetes tapasztalatok alapján mondom Kép)

Zulu,
lányod gyönyörű!!! Kép

Ari,
hát igen, erre még nem is gondoltam, hogy mi van, ha két gyerek van, a nagyobbiknak nem lehet megmondani, hogy "fiam, csak akkora játékokkal játssz, amit nem tud lenyelni a kicsi" Kép. Anka elől minden veszélyes dolgot elpakoltunk, amit lehetett, de hát vannak dolgok, amiket nem lehetett, na, ő pont azokkal szeretne leginkább játszani Kép.

PsAndi,
Daninak is gratula a kutyázáshoz! Aranyos kis pofa lehet! Kép Jobbulást neki!!!

Myssnia,
elterült Szilárd Kép!!!

Kaska,
örülök, hogy jobban érzed magad lelkileg! KépKépKép
Remélem, Vilcsivel is minden okés lesz! Anka meg 7 hónapos volt tegnap, együtt ünnepelnek ezek a lányok, boldog hófordulót Vilcsinek!!!

Beu,
megint egyet gondoltunk! Kép Nekem is pont ma fordult meg a fejemben, hogy lehet, hogy talin összebeszéltek ezek a kölykök, vagy valami betegség ez, amit elkaptak egymástól... Nem igaz, ami éjszaka folyik, kezdek kikészülni. Ma éjjel is éjfélig óránként keltünk, utána fél 4-kor és fél 8-kor végleg. Kép
Szárazfalevél-evő Lőrinc Kép!!! Anka se produkálta, amik ott le vannak írva! Összeütögettem neki két játékot, utána a kezébe adtam, hogy ő is csinálja, erre az egyiket kapásból lehajította, a másikat meg szájba be, rágcsa indul. Ez van. Kép
Lőrinc az usziban is jó pasi!!! KépKépKép

Norka,
kiscsajszid aranyos!!! Kép Ez nem igazság, hogy Jázi ennyit eszik, és még alszik is éjszaka!!! Kép
Up&Go pelust még nem vettem, passsssssz... Viszont a babykompról én is azt hallottam, hogy nem tesz jót a gyerek mozgásfejlődésének. Meg hogy könnyen elesik vele, balesetveszélyes. Én nem veszek neki.

Elli,
óóó, azok a régi szép idők... KépKépKép

Urszila,
ne legyél depis!!! Nem tudok okos tanácsot adni Zsuzsival kapcsolatban, mert annyira tapasztalatlanka vagyok még, te biztos sokkal jobban meg fogod tudni oldani a helyzetet! Én mindenesetre nagyon drukkolok nektek, hogy mihamarabb kibéküljetek a kiscsajjal!!!

Timici,
látom, ma se volt jobb az éjszakátok, mint az előző Kép. A mienk se... Kép

Toffi,
én már előre félek, mi lesz télen, már most ordít az öltözéskor, pedig még csak egy pulcsit akarok ráerőszakolni. Hát még ha háromszor ennyi hacukába akarom majd belebújtatni... Elnézegettem azt az overallt, amit anyóstól kaptunk, gyönyörű, de hogy fogom ráadni...???

Heppi,
hurkás kiscsajszi édi!!! Kép

Törpicur,
üdv itt, és gyere gyakran!!

Zsurló,
jobbulást nektek!!! Kép

Évi,
Petra a macikkal Kép!! Nagyon szép kislányod van!!

Orsoly,
kis vőlegénynek is jobbulást!!! Kép

Na, nagyjából a végére értem, gyermek fölébredt, egy képet azért még belinkelek ide nektek:

Anka a dohányzóasztal alatt bújkált:
Kép

Majd még próbálok jönni, pusz mindenkinek
Franyó
franyo
 
 


Jaaaj... muszáj még egy képet felraknom:
Anka és a pillangók:
Kép

F.
franyo
 
 


Sziasztok!

Törpicur!
Én is üdvözöllek Kép! Megnéztem a profilodat, Rékababa nagyon nagyot nőtt amióta nem láttuk. Ugye tudod ki vagyok Kép? Van egy kisfiam, akit Leventének hívnak és már 9 hónapos is elmúlt. Na, segítettem Kép?

Myssnia!
Nem oda költözünk, mert egyelőre nem fussa rája. Vagyis csak akkora új lakást tudnánk venni, amekkorát nem érdemes, mert kicsi lenne majd négyünknek. Szóval, amíg vissza nem megyek dolgozni, addig marad a használt lakás, amiben elférünk. Majd beszámolok, hogy állnak az épitkezéssel Kép!

Mennem kell, Levi felébredt. Az én gyerekem miért ébred mindig üvöltve Kép?

Pusza, Virág
virga
 
 


Jaj, lányok, tudtam, hogy vkit kifelejtettem.

Andi,
Te írtad, hogy Márknak kibújta a foga, és úgy látod, zavarja, mert állandóan rajta a nyelve. Szal Orsinál is így volt, csak ujjal tudtam követni a növekedést Kép Még apája is megjegyezte, hogy bizti zavarja a gyereket. Én meg mondtam neki, hogy emléxik-e még arra, amikor kihúzták a fogát? Akkoriban ő is mindig ott kotozott a nyelvével, mert szokatlan volt, hogy ott már nincs semmi. Miért ne lenne így a gyerkőcöknél is? Igenis zavarja, hogy ott van, de kb egy hét után már bátran fogja villogtatni mindenkinek.

Úgy látom, a lányomnál megváltozott a napirend. Mostanában már délután 2 és 6 között jó, ha 20 percet alszik, egyébként tesz-vesz, jáccik, sikongat stb. Csajok segítsetek nekem. Mondtam nektek, hogy a jövő héten anyukáméknál leszek a gyerekkel, és sajnos a babakocsit nem tudjuk elvinni (nem fér a kocsiba), a csomagtartót betölti az utazóágy + egyheti ruha nekem meg a gyereknek. Ezért csak a kendőt meg persze az autósülését visszük. Naszóval, az lenne a kérdésem, hogy ha megyünk kendővel sétálni, akkor ugye a zokni már nem elég, de milyen cipőt vegyek??? Láttam olyan félcipőszerűséget is, meg olyan filcszerű anyagból magasabbszárút is, ami melegebb. Ugye fél évesen még nem jár, ezért az olcsóbb (1-2 ezer Ft-os) "kocsicipő" lesz a befutó. Vegyem meg a melegebbet??? Ráadásul neki már csak 2 rugija van, a többi gatyó, tehát mindenképpen kell adnom a lábára vmit.
PLS HELP!!!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Virág,
Naná hogy tudom....és szégyenllem a képem, mert nem írtam neked nem is tom milyen régóta Kép
de van mentségem....Réka....
elég gyenge duma mi? Kép
az igazság az hogy gyakran beleolvastam a topikba, csak a beírás valahogy mindig elmaradt...lehet hogy eddig volt jó nektek...? Kép
Réka 7főn lesz 4 hónapos Kép hogy öregszik mi?
gézengúz Levi boy hogy van? azért hallok néha híreket róla...
ja mi is sírva szoktunk ébredni, majd hatalmas kacagás....eddig még ezt nem sikerült megértenem

Heppi,
én ugyan csak 17 hetes gyakorló anyuci vagyok, de ha nekem kéne venni, és a filcszerűre vagy ami anyagból van, olyat vennék. Rékának most vettem őszre olyat aminek a szára gumirozott (vagy haszonló, mint a pulcsiknak az ujjánál) és a cipőcske meg anyagból van. így nem csúszik le, és egy zoknival hűvösebb napokon biztos hogy meleg.

törpi
törpicur
 
 


Sziasztok!

Végre megint gépközelben vagyok!Kép
Jó nagy az elmaradásom, megpróbálom bepótolni, de először irok.
Szóval ma voltunk védőnőnél, 8300 g-ot mutatott a mérlegKép
Drága kislányom zabagéppé változott, amit kinálok neki mindent megeszik és lassan már nem fogja tudni hol a határKép
Ma reggel 7 után szopi, 10 után 1 egész alma+ fél banán keverve, fél 1 körül egy kis krumplifőzelék utána szopi, 4 körül szopi majd fél 6 körül kileste a számból a banán, majd egy egészet beburkolt. Ja, és fél nyolc óta alszikKép

Na a sok jóhir után jönnek a rosszakKép, mi is csatlakoztunk a szerencsétlenek táboráhozKépKépKép
Hétvégén szüreteltünk anyukáméknál és hogy könyebb legyen a szőlő kihordása apa egy jó ismerősünktől kölcsönkérte a furgonát.
Este lejött értem és Liliért az egyik haverunk mert a furgon csak két személyes, nem fértünk volna el. Szóval este 7 körül elindultunk és még ki sem értünk a faluból megtörtént a baj, a furgonba belehajtottak, totál összetört az eleje.
És most jön a java: a sofőr egy nemrég szabadult börtöntöltelék /többet volt már ott mint szabadlábon/ az utasa egy kisebbségi. Természetesen egyiknek sem volt jogositványa és a kocsi pedig már ki van vonva a forgalomból.
Persze mindjárt rendőrt hivtunk aki először nem akart kijönni, mondván egyezzünk meg! Jó vicc!
Minden teljesen egyértelmü volt, elmondta mi a további teendőnk. Apa hétfőn bement a biztositóhoz ahonnan minden felvilágositás nélkül elhajtották mondván ilyen esetben nem fizetnek! /azért, mert a balesetet okozó jármü már ki van vonva a forgalomból/ Na gondolhatjátok milyen ideg szállt belénk, ilyen emberekkel pereskedjünk, akiktől soha nem látnánk egy kanyi forintot sem? Ugyhogy szaladgálunk az ismerősökhöz, kaptunk jó tanácsokat, hogy márpedig igenis fel kell venniük a kárbejelentést aztán amikor lezárja a rendőrség az ügyet elbirálhatják jár-e a pénz vagy nem!
Na majdcsak lesz valahogy, a rosszban az a jó, hogy apának semmi baja nem lett na és nem abba a kocsiba jöttek amiben én is ültem a gyerekkel /mellesleg egy hónapos Renault Clio/, tehát sokkal durvább lett volna.

Na egyenlőre ennyi, megyek olvasni!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Olvaslak Benneteket, de írni nincs sok időm. Kép
Talán holnap.

Ezt most kaptam mailben:
http://www.smileycentral.com/?partner=ZSxdm143

Innem smile-kat lehet letölteniKép

Heni

ui: holnap jövökKép
heni1979
 
 


Törpicur! Hát mondtam én hogy szóköz nélkül! KépDe azért összejött. Kép

Franyó! Anka aranyos nagyon. A dohányzóasztal alatti különösen! De a pillangós is!KépKép

Lőrinc ma zombi anyából K.O.val kiütött anyát csinált. Még mindig totál éber. Apa megpróbálta elringatni, de nem engedem. Aztán lehet, hogy ő lesz az erősebb. Mármint Lőrinc. Apa meg beteg. Ma kettőt kellett kiszolgálni. Ráadásul reggel 7 óta ébren vagyunk.

Be akarok ülni a kádba, nyakig forró vízbe, és utána tv-t nézni. Aludjon már el a hisztibajnok! Hova lett a jókisfiú???? (Nem rossz különben, csak kicsit nyügibb. Biztos a foga! Mindig ezt mondom.)

Nem hiszem, hogy ma lesz erőm még írni rendesen. De azért pislogok folyamatosan a gépre. Kép

Köszi a dicséreteket, lehet, hogy elbízta magát Lőrinc!
Apa kijött, Lőrinc sír. Jaj!
Beu
beu
 
 


Ugy látszik mikor van időm olvasni lecsökken az olvasnivaló adagKép

Az előbb nem irtam, hogy szombaton voltunk PestenKép Lilike a nagy meleg ellenére is nagyon jól birta, nem nyafizott-nyügizett. Először voltunk az Auchanban, aztán elmentünk az ujpesti MegaToysba gyerekülést venni, de nem találtunk olyant amilyent szerettünk volna-na és nekünk egy kicsit drágák is voltak igy átmentünk a Brendonba. Na itt már sikerrel jártunk, Lilinek nagyon tetszik, hogy ebben sokkal nagyobb a helye mint a hordozóbanKép
Aztán jött a szórakozás, a vasuttörténeti park!
Nagyon klassz volt, rengetegen voltak!Kép

Zulu
Gratula Saroltának az egyedül járáshoz, fényképek nagyon jók!Kép Matató MacaKép

Kiszuny
Klassz az etetőszékKép
Kincsőnek gyönyörü szemei vannakKép

Réka
Mekkora már DaniKép Még emlékszem arra a kórházi fényképre amit nem is olyan régen mutattál meg nekünk! Hogy megy az idő!

Maci_2
Gratula Roninak a kutyázáshoz!Kép Képzeld, Lili is csak akkor csinálja ha meg tudja támasztani a lábát, máskülönben lehuzza a hasaKép
Meglátod hamarosan nem győzöd etetni a csajt!

Momo
Ügyes ZsebiKép

Azur
Nem semmi méretei vannak ArturnakKép

Heni, Évi, Franyo, Andy, Heppi, Barbi, Nadine, Toffi, Myssnia, Norkini, Beu nagyon-nagyon jók a fényképek, nagyon édik és szépek a gyerkőcökKépKépKép

Márknak és Lackónak gratula a fogakhozKép

Mókuska és a tegnap volt fél éves Lili /megsugom, nekem is tegnap volt a szülinapom, olyan klassz hogy igy jött ki!/

Kép
Kép
mókuska
 
 


Heppi,
szerintem a filcszerut vegyed, nekunk egy kotott van az keresztelore kaptuk a papbacsitol Kép

Franyo, Anka nagyon aranyos es olyan huncutul nez zabalni valo!

Mokuska auto Kép, de az jo hogy nem lett baja a parodnak. rendorok Kép. Az elozo autonk nekunk Renault Clio volt.

Evi macis kep. Kép

Orsoly
Mi is kozelben lakunk.

Andi mit mondott az orvos a kohogesre?

Ildi
gyereksanyargato Kép? En sem szeretnek koran hozzataplalni. Remelem sikerul!

Azur, koszi a bolt cimet ahol lehetett kapni terpeszbetetes rugit. Baratnom vett is mar ott. Talalt mashol is csak ketszer annyiertKép.

Bori amiota hordja a betetes izet azota nem forog. Kép Az esti orrszivasnal mar alig jott valami az orrabol, ma meg eleg nyugos volt de mar javul. Olyan bujos lett miota beteg, elotte csak ugy szeretett kezben lenni, hogy kefele nezett most pedig bujik hozzank.

Megyek dolgozni mert mar 2 napja kesz kellene lenni es meg alig haladtam Kép
ari
 
 


Nyert: Kivettem, megszoptattam (egy órán belül harmadszor). De végre alszik.

Megyek fürdeni.

B.
beu
 
 


Sziasztok!
Ma kiállításmegnyitón voltam (a sajátomén, hogy lássátok, nem csak halandzs, lent képKép), addig a előző barátom anyukája vigyázott Szilire.Kép
Mikor hazahoztam, alig foglalkozott velem, lehet, hogy megsértődött?Kép

Beu
Csodaédes ez a Lőrinc, már nagyon kivi vagyok rá élőben is.

Zulu
Orrszívós technikánk dettó egy.Kép

Timici
Szili csak akkor hajlandó szopizni, ha álmos, vagy ha nagyon-nagyon éhes. Még mindig hordok neki tejet, az esti adagot. Így: szopik az esti adag után, éjfélkor, (még 3-kor is szopna, ha rajta múlna)5-kor, és alvások előtt: délelőtt 10-kor és du. 2 kor. Ennek ellenére sincs sok tejem.Kép
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Andy,
Gratula a fogacskáhozKép

Törpicúr,
Üdv és gyere gyakranKép
Megnéztem a képet a profilodbanKép
Háton körbenjárásKép
További smile-ok: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-image-lister.cgi

Azúr,
KösziKép

PsAndi,
Daninak jobbulást! doki mit mondott?
Még nem telcsiztem, majd holnap.

Heppi,
Tőlem nem kell félned, én csak irígykedemKép

Zsurló,
Jobbulást nektek!

Évi,
KépKépKép

Orsoly,
Jobbulást Lackónak!

Franyó,
Nagyon köszi a hozzátápis infót!
Kis huncut AnkaKép

Mókuska,
Irígykedem ám. Nem csak alszik, hanem eszik is!Kép
AutóKép
Gratula a fél évhez! (Roni kedden töltötte és megkapta élete első szülinapi képeslapját a sógornőméktőlKép)
Boldog szülinapot!

Beu,
(Tudom nem vigasztal) Roninak hála mi fél 7-kor keltünk és ma 2-szer fél órát aludt. De legalább beájult. Lassan K.O.
Kitartás! Egyszer véget ér ez a nap is.
Apának jobbulást!

Ari,
Mielőbbi gyógyulást Borinak!
Nem csoda, hogy a terpeszpelusban nem forog, nem lehet túl egyszerű.

Myssnia,
Milyen kiállítás? Hol?

Maci_2
maci_2
 
 


Ma, amikor a szemészetre vártam a szomszédos fülészetre jött egy pár babával. Amikor az apuka bement egy néni megkérdezte az anyukát, hogy kisfiú vagy kislány a baba. Kislány - mondta az anya. Biztos? Olyan kisfiús - így a néni. Kép Az anyja már csak tudja!

Roni ma 2-szer fél órát aludt. Persze fürdi után beájult a szopiba, így biztosan korán kel majd.

Mostanában leszedi a forgójáról az állatokat:
Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2
Most hogy mondod, én sem vagyok biztos, hogy Szili fiú. Kép
Amúgy itt Jászberényben van a kiállítás, egy menedzserklubban.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


myssnia
van neki ott lent kozepen a laba kozott valami logo? Borinak nincs O lany Kép.

Ari aki babanetel munka helyett
ari
 
 


Ari
reggel megnézem. Kép
Amúgy mostanában alig látható szili kukkerja, mert hason fürdik, és az ágyhoz támasztva tudom csak tisztába tenni. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindig eszembe jut menet közben egy csomó minden, azt felét elfelejtem.

Pici játékok kistesóval: mi ezt úgy csináltuk, hogy volt egy "pici játékos doboz", minden olyat, ami a kicsikre veszélyes volt, ott tartottunk. Ezeket akkor lehetett elővenni, ha a kicsik aludtak, ill. felnőtt felügyelet volt. És utána gondosan elpakoltuk. (ja, ált valami asztalon pakoltuk ki vagy ilyesmi). Nagyon jól működött. (2 év korkülönbségnél) A mai napig megvan az a bizonyos doboz és még mindig abban van a picik egy része (történetesen a kinder figurák).

Bébikomp: van egy ilyen topik itt a babaneten. Mondjuk eléggé eldurvult, de azért ki lehet belőle mazsolázni egypár véleményt. Részemről nem tartom jónak. Mondjuk első gyereknek én is mindig mindenféle segédeszközt akartam kreálni, mert azt hittem, ha azzal segitek neki, akkor attól könnyebb lesz mindannyiunknak. Nem jött be. Nem lett volna szabad mindig arra várni, hogy de jó lesz ha majd ezt meg azt tudja, hanem azt kellett volna élveznem, amilyen éppen volt.

Myssnia gratula a kiállitáshoz! Én nem is tudtam, hogy te alkotó művész vagy.

Mókuska: boldog szülinapot meg Lilinek boldog félévességet! Autó Kép.

Törpicur: üdv a fedélzeten!

Fotók tünemények, különösen Petra a macik között, meg Anka huncut mosolya (ez a lány mindig ilyen vigyori?? tündéri)

Ancsi ma napközben egész sokat aludt, önmagához képest, ezek után kiváncsi leszek mi lesz éjjel. Megyek is.
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

Norka,
képekKép Cipőkkel jó vásárt csaptál tényleg. Babaholmi.hu-t és gyerekruha.hu-t nem szoktad látogatni? Én a Webturkálókat is imádomKép.
Jázi tündérke!

Myssnia,
azta, micsoda híresség köreinkben!KépKépKép Kár hogy nem itt van a kiállítás, megnéznémKép. Nincs a neten valami anyag róla?
Cipőket pont a Brendonban vettem, a Váci úton, a tutyik egy külön állványon lógnak, a harisnyák mellett.
Orrszívás: kicsit félve írtam le a technikát, mert elmondva tényleg borzalmasan hangzik, pedig hatékony és gyors, ugye?

Heppi,
az a baj, hogy ezt az anyagot nem szabad sima mosóporral mosni, mert akkor elszáll a légzéseKép. De tényleg az lesz, hogy kívül letörlöm, belül meg majd leporolomKép.
Jókislány tündéri!Kép

Törpicúr,
szia ittKép.

Zsurló,
szegény Andus, jobbulást Neki!KépKépKépKépKépKép

Évi,
mackósképKép.

Andi,
örülök, hogy bejött a szippantyúspózKép. KöhögésKép. Egyébként pont ugyanazokat a tüneteket produkálja Dani, mint Macó, nálunk is csökkent a taknyosság, ellenben borzasztóan köhögKép.

Franyó,
Anka annyira édes, azzal a huncut mosollyalKép Nálunk is ez most a sláger, mindenhová bemászik, és nagyon morcos lesz, hogy nem tud felállniKép.

Mókuska,
autóKép. Boldog szülinapot, utólag isKép!

Nadine,
gratu a forgáshoz!Kép Meg az alváshoz isKép. Bár most koppkopp, Mac is megtalálta az alvókáját.
Kiscsaj már tökéletesen mozog zsákba dugva is, kénytelen volt megtanulni, mert mire a reggeli őrületben (Anya, kéjem a kávémat!, anya, kakilni/pisilni kell, Éhes vagyok!, Kicsim, hol a mittoménmilyenmintás/színű zoknim/ingem/alsógatyám? etc.etc.) elég későn kerül sor az öltözésre.

Beu,
Micsoda úszóbajnok!Kép ZombizásKép.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ja, nem is írtam, mindjárt megcsap a guta, végre beadtuk a ház terveit, erre kiderült, hogy 1 méterrel hosszabb a kelleténél, az építész nem olvasta elég figyelmesen a kötelmeket Kép. De azt mondták nem gond, ha szomszédot sem zavarja. Viszont ebből kitűnt, hogy az önkorm. elég lazán kezeli az saját maga által hozott szabályokat, és minket pl. elég érzékenyen érintene, ha a szomszéd nem a kijelölt helyre tenné a kecótKép. Már lassan bekerülhetünk a Rekordok Könyvébe, annyit tökölünk ezzel a tervvel. Viszont az tény, hogy nagyon jól sikerült, tényleg semmi kompromisszumot nem kellett kötni, olyan, amilyent szerettünk volna.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Norka,
én sem vettem kompot, feleslegesnek tartottam, ha matatós játék a cél, berakom az etetőszékbe, mindenféle zörgő ketyerékkel. Toszigálásra pedig van egy kis játékautója (azt hiszem, bébitaxi a hivatalos neveKép), meg egy Lego taligája, amihez vannak kockák is. (a kísértetes fotón látható eme remek darab, ja, pont Pécsett vettem, akcijósanKép)

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?