Új privát üzeneted érkezett!

BOLDOG SZÜLINAPOT SEBI!!!
Kép

Lea, boldog névnapot! :D

Timi
Nagyon édi Lillus, ahogy szalad! Olyan aranyos, ahogy viszi a lendület és persze az akarat!

Belegondoltatok már, milyen furcsa lehet nekik, hogy egyszer csak tud olyat, amit addig nem! De a legfurcsább sztem, hogy van egy nyelv a szájában, aztán egyszer csak fogacskái lesznek. :roll: Emlékszem régen alig tudtam megszokni, hogy cérna lógott a számban, mert varrták az ínyem, aztán meg azt, hogy eltűnt. :oops: :lol:

Mmóni
Úgy irigyelem ilyenkor a többgyerekeseket! :D Olyan édesen játszanak együtt!
lora7
 
 


Kditke
Nem szoktam leveskockát használni, így nem kap Brigi sem. De sztem nem lesz tőle baja.

Ágiboldi
Nem értek a tejallergiához, de sztem az testszerte jelentkezne. Az arcán lehet akár a szél is.
lora7
 
 


Hehe, most néztem a naptárt, ill. a netet én is, és Lea nap márc. 22-én van. :lol:
Mazsi, most már áruld el, hogy mikor is van Lea nap! :lol:
lora7
 
 

 
 

Sziasztok!

Gyorsan jelentkezem míg alszik Lili.
Egész héten beteg voltam, még most sem az igazi, de azért már javulgatok. Lili szerencsére nem kapta el.
Nagyvonalakban próbálok reagálni.

ditke

Utólag is boldog szülinapot Tominak. Jó ötlet volt az a torta evés nekem eszembe sem jutott hogy így szabadjára lehetne engedni Lilit.
A kertetek gyönyörű, elismerésem Tomiapunak!
Lili már kapott vegetás levest, ízlett is neki, bár nem egy nagy mennyiséget eszik meg semmiből. Általában egy-két kanállal bármiből kap ha kér.

mazsi

Leának boldog hófordulót és gratulálok a járáshoz. A siesta cipő sem hajlik jobban mint a tiétek, szerintem elégnek kell lennie.
Bébiételes üveg nálunk szelektívbe plusz egy-kettő elrakva lekvárnak.

nanica

Nagyon jók vagytok darabos kajcsiban. Mit adsz villával?
A 10 dkg-os hízással megnyugtattál, voltunk védőnéninél és Lili 60g-ot hízott egy hónap alatt. :shock: Már kezdtem aggódni.
Lili is szokott hason aludni de elfordul az oldalára ha kényelmetlen neki. Ez miatt nem szokott felébredni.


Boldog szülinapot utólag is Szabinak, Szilvinek és Laurának.

Kép
emoke27
 
 


Mit csináltok ilyen sz.r időben? :roll: :roll:

Kditke!
Én néha teszek a levesbe kockát, attól függően, hogy értékelem az ízét (mármint a levesnek). Lilla már kapott belőle.

Ágiboldi!
Fürcsi után? Mert akkor lehet akár a víztől is. Az én arcomon is szokott ilyen lenni fürdés után. Ha előtte, akkor passz.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Az én naptáramban márc 22-én Izolda és Beáta nap van! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Március 1-én Lea és Albin. :lol:
Erre varrjunk gombot! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Igen, fürcsi után piros, de amúgy is érzem, h ott van, érdes. Mindegy, egyelőre az anyai ösztönöm nem súgja, h lépni kéne..

Nekem márc 1. Albin és Albina. Lea nálam is márc. 22, Beáta és Izolda mellett. Döntsön az ünnepelt! :D

Timó, szerintem ki se megyünk, esetleg ha eláll az eső. Boldi már harmadik napja nem lesz kint :?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ágiboldi
bár ha 3 napja nem volt utcán, akkor kérdéses, de esetleg kifújta a szél? :wink:
kelének a múltkor tök száraz volt az arcán a bőr, de kentem rá fürdetőkrémet és simán elmúlt, elég volt ez az egy alkalom.

sno
n n sok boldog szülinapot sebinek!!!
a játszóház sztm a lurdy lesz, bár ah elnéztem eddig csak ágiboldi meg én vagyunk a partylistán (meg persze mazsi, akinek reméljük összejön) többiek? csütörtök?

timo
mi lett a matricával?
nekünk uaz a progi, megyünk tornázni.. de nem is bánom, mert kele sem volt kint tegnap, szvl kell a friss levegő

lora
rem, nem lesz sz.r időtök dobogókőn! mondjuk mi így is remekül szórakoztunk, ezt kívánom nektek is! melyik szobát választottátok végül?

majus3
 
 


sno

Cipő nálunk Dr Leo és siesta de nem igazán vagyok kibékülve velük. A dr Leo ortopédiai ezért kemény a talpa. Mondjuk itt nem lehet mást kapni. Elephanten van még, amit én hasonlónak találtam mint a siestát.

majus

Gratula a mászáshoz, és boldog hófordulót Kelének. Nagyon klasz a forbabedobó remélem megnyered. Rövid alvás engem is dühített régen de már megszoktam. :roll: Most már az a meglepi ha sokat alszik. Másfél óra után már nézegetni szoktam hogy meddig alszik még. :lol:

panka
Mi is még csak a kanálfogásig jutottunk, inkább játszik mint próbálkozik az evéssel. Kézben altatni valóban nagyon jó érzés, az a baj hogy a babáknak is. Mi is eljutottunk odáig hogy miért aludjon másként el ha így is lehet.

lora

Lili kelkáposzta főzeléket kapott a múlt héten tetszett neki és nem volt semmi baja tőle.
Régebben Lili is magától aludt napközben és este is, aztán egyszer csak leraktam ahogy szoktuk ő meg sírt és nem akarta abbahagyni. Következő este imét és így gyorsan kialakult a kézben alvás. :?
Napközben pedig szerettem volna ha többet alszik ezért altattam.
Ha rajta múlna ezt a 2×fél órát sem aludná. :evil: Van hogy le kell vinni babakocsizni ha azt akarom hogy délután még aludjon,mert már kézben sem!! akar elaludni.

Kinga

Gratulálok a lánykához!

dana

Nálunk is még két alvás van, bár jó lenne ha összevonná egy nagyba, de este akkor még nagyon nyűgös.

mónika

nagyon jók a játszóházas képek, ügyesek a fiúk.

sági

fogmosásban nagyon ügyesek vagytok és Peti már mennyi mindent megeszik! :shock: Kicsit irigy mindkettőért. :lol:

csongria

Lili is így szokott be hozzánk hogy kevésbé fárasztó ha csak oda kell hozzá fordulni mintha fel kéne kelni. Meg így gyorsabban visszaalszik ő is, én is.

Kép
emoke27
 
 


Emőke
Az elefanten cipőkből is van első lépés, az sztem jó: http://www.elefanten.de/catalogue/catal ... vOid=56735 Ebből még van fekete verzió, más nincs sajnos. Ebben nincs semmilyen emelés. :wink: Persze a siestának is vannak jó cipői, a dr. Leot nem ismerem.

Köszi a káposztás hsz-eket. Akkor én is adok már Briginek. :D Egyébként ő is sok felnőtt kaját megeszik már, a hétvégén pl. májgaluska levest evett, aztán zöldséges rízst sajtos csirkemellel. :lol:
lora7
 
 


Május
Végül rendes kétágyasba megyünk, de már Brigivel együtt 7-en vagyunk. Lesz pesztra bőven! :lol: És kölcsönkaptam egy bébiőrt, és így ha Brigi alszik, azért le tudunk menni pl. ebédelni, vagy este dumcsizni. :wink: Biztos jó lesz!
lora7
 
 


Akkartam kérdezni, hogy ki mit tervez nyárra?
Mi szeretnénk kettesben két éjszakára, nem tudom ki bírná-e a kisasszony!?

Cipő: Mi a hétvége fele megyünk szandit és kinti cipőt venni.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Előkerültem. 8) Eddig csináltam a dolgomat!Emilka meg szunyál. 8)

Ria!
Remény mindig van. :wink: EZ is gyerekfüggő.Pl. lehetne azsobában a bilije, így ezért nem kell felébreszteni a szülőket, és vizet is lehet neki bekészíteni, esetleg éjjeli fényt,a és akkor nincs sötét.De vszleg ezeket már próbálták? :roll:

Mazsi!
Leának bolodg névnapot kívánok!

Túrórudi:van egy nagyon fincsi, Milkás, Emili is szereti. :wink:
Hetente egy olyan szálat szoktam neki adni. :wink:
Ja, és lángososztunk is anyáéknál, Emili 2 pofára tömte be.:)

Dana!
Kéne az új fényképes vonalzó! :wink:
:D Csokitojikat biztos megtalálták a kert állatai, és felfalták, azért nem találtátok.:D

Timi!
Naggyyon jó a vidijó!Bár Emili is így csinálná, de a 8 lépés után úgy gondolta hogy kijárkálta magát.Azóta se semmi.:(Csak kézenfogva, de akkor már szalad is!:)

Lora!
Én anno néha beraktam a pólómat is Emili mellé, ha már nagyon nyűgi volt, azzal aludt.:)Pláne ha már jó használt volt, mosás előtti állapotban. :oops: :lol:
Milyen nyereményt kaptál?
:roll: Nem emléxem, csak rémlik hogy anno az ERGO-s képért? :roll:
Brigiapu nagymamáját Isten éltesse sokáig!!!:D
Fogmosás:azt hiszem az előző oldalon van egy kép ahogy Emili fogat mos.Szóval úgy, fogkefével, de fürdés közben, fogkrém nélkül.A képen először van a kezében fogkefe, és érdekes módon egyből tutdta mit kezdjen vele. :lol: Azóta minde fürdésnél ez a Nr.1 játéka. :wink:

Lorca!
Jó az új vonalzó!!Esetleg Natinak új kép? :wink:
Jobbulást!

Ágiboldi!
Megnéztem, és nagyon aranyosak, a kölesgolyós panoráma nagyon tecc.:DMeg az apával egy pulcsiban.:)
Boldi megszokta már a cipőt?Vagy nem is adod rá?

Sági!
Gratula a 8. fogacskához!Így könnyű volt akkor bepusztítani ezt a sok finomságot!:D
Emili is evett húslevest a 7végén.:)Ízlett neki nagyon!

Móni!
Jók a képek!Bebe tv-t Emili is így lesi: :shock: :D
Puncit Emili is előszeretettel kaparássza pelusozáskor, de már rutinosan mindig nyomok a kezébe előbb vmit, amivel eljátszhat. :wink: Kavicsevés még nem volt, de szivesen kpróbálná.:)

Új tudomány nálunk is a fújás(bizti a tortagyertyára gyakorol:)):az anyósnyelvet,amit szilveszterkor kapott, tudja fújni!!!Meg a felhúzós zenélőket is felhúzza már magának.:)És miuntha egyre jobban mondogatná, hogy annyya!:)

Sno!
Jobbulást neked is!
Sebőt Isten éltesse sokáig!!!Puszi neki!
Kép

Ditke!
Húú, de bosszantó lehet ez a számítógépes dolog!! Kép
Nem használok leveskockát, csak ritkán.Olyan kajából még nem evett Emili.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Május!
Az a nyamvadt nyúl nem akart lejönni a fóliáról, ezért kidobtam! :evil: Viszont, tegnap beszereztem speckó üvegmatrica festéket és rücskös fóliára csináltam egy húsvéti kosarat (biztos, ami biztos alapon). Remélem jó lesz! :?

Kditke!
Sajnálom a fényképeket! Persze, jó, hogy említetted, a miénkre is ráférne egy arciválás!

Panka!
Aranyos lehet Emili, ahogy fúj! :) :) Lillus is csinál vmi hasonlót, de leginkább akkor, mikor apa fütyül, ő meg próbálja utánozni! (persze, a levegőt szívja és nem fújja) :lol: :lol:

Lora!
Mikor mentek?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kép

SEBI: Boldog 1. Születésnapot Kívánunk!

0301



Végre mehettünk megint úszni, már elég sokat kihagytunk a nátha miatt, így igencsak ránk fért. Az edző kiszúrta a Linust, hogy már régen volt és egész végig őt trenírozta – vele mutatta be a gyakorlatokat - amikor meg nekem kellett volna csinálnom ugyanazt, csak bénáztam.

Nem tudom ma mi volt vele, egész nap csak rajtam akart lógni. Ebédre főztünk Bolognai spagettit durum tésztával, hát lányok, ez volt az első kaja, amit szó szerint becuppogot. Olyan édes volt hallgatni, ahogy eszi a tésztát. Igaz csak a szószt meg a tésztát ette, mert ha a húsból is került rá, akkor azt kiköpte. Lehet, hogy nem tetszett neki az állaga. Közben engem is meg apukáját is etetett, mindenből megkínált amit adtam neki ma! Egyre ügyesebben iszik pohárból, és az eszközhasználat is javul.

Kipróbáltam a teregetésnél a zokni csapkodást, de csak utánzott, nevetni nem nevetett rajta. Linus is a komoly kislányok közé tartozik, nem szórja csak úgy mindenkinek a mosolyt, és kacagni is eddig csak akkor hallottam, ha csikiztük. Este játszottak apával, míg én rendetraktam a konyhában, és hallom, hogy dől a nevetéstől mindkettő! Azt hittem csikizés van, de a játék a következő volt: szoba közepén kis puff, annak a tetejére hirtelen a Linusapu felrakott egy kislabdát. A Linus lekapta, elhajította és kacagott. Apukája meg nagyon gyorsan felkapta, mintha forró lenne, kicsit ügyetlenkedett és visszatette a puffra. Ezt kb 20 percen keretsztül csinálták! Már fájt a fejem a nevetéstől!!


Hétvégén többször is eljátszották azóta ezt a játékot és mindig kacag! Ma voltunk játszóházban, 1 óra alatt teljesen kidőlt. Legutóbb pénteken az úszás után 3 órát aludt, ilyet 2 hós kora óta nem tett, olyan mélyen aludt, hogy még a szája is tátva maradt közben!


03.03.

Sebi: nagyon sok boldog 1. Születésnapot kívánunk!

nanica
 
 


BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT SEBINEK!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

SEBINEK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!
Kép

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!


Mar jo regen nem jelentkeztem! Mult het szerdatol egeszen maig Szegeden voltunk anyukameknal! Nagyon jo volt, jol ereztuk magunkat! Csak mi ketten mentunk Aronnal, apa mostanaban eleg sokat dolgozott, es ki is hasznalta, hogy nem voltunk otthon :) Lora jol lattad, O volt szombaton a tv-ben :)
Remelem en is, hogy a mostani hetvegen jobb lesz az ido, mert akkor tartjuk Aron keresztelojet!

Utolag is Boldog szulinapot Lauranak, Szilvinek es Szaszanak!
Es mara Nagyon boldog elso szulinapot Sebinek!

Ezt elkuldom, majd meg jovok, es visszaolvasom!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga!
Férjedet melyik csatornán lehet látni?
7végére már job időt mondanak!Milyen vallású lesz Áron?

Dana!
Jók lettek a vonalzók! 8)

Nanica!
Aranyos lehette tényleg a nevetős csapat.:D
Emili is vigyorog mindenkire, de kacagni csak csikizéskor.

Emili új szokást vett föl ma:a puszi mellé harapás is jár. :twisted:

Lépek , lassan jön apa, aztán nagybevásárolunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Sebikém nagyon boldog első születésnapot!!!

Beni ma kihagyta a délutáni alvását. Igen nehéz volt már az este. :roll: Azért szépen kihúzta déltől, fél kilencig. :roll: Ma nagyon megdicsérték a Petőbe! Szépen mászik, feláll és oldalazva lépeget a kanapé mellett. Már lehuppani is tud. Ezt a hétvége alatt sajátította el. :D

Ditke! Én teszek leveskockát de azt a fajtát amiben nincs tartósítószer (most hirtelen nem tudom a márkát). Beni kap belőle.

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!


Sajnos eléggé le vagyok maradva, de igyekszem pótolni. :( :oops: :oops:

Leveskocka: én nem használom, helyette van Dm-es, csak natúr szárított zöldségekből összeállított zacskós mixünk, amiben nincs ízfokozó, sem só, se semmi. Csak zöldség. :roll:

Már régebbi: mi visszavisszük a bébiételes üvegeket. Kár a szemétbe dobni, onnan már senki nem fogja kibányászni, h újrahasznosítsa. :roll: A babakocsi hálójába is simán elfér egy-egy adag, és a sétába be lehet iktatni a szelektív hulladékgyűjtőt. Szerintem.
Mi már mindent külön gyűjtünk amit lehet + külön bio szemetesünk is van. Lehet, h egyelőre mi vagyunk a fehér hollók, de sztem előbb-utóbb mindenkinek át kell állnia a környezettudatosabb szemléletre. :roll:

Fütyi: megnyugodtam, úgy látszik életkori sajátosság a felfedezés. :) Ezzel kapcsolatban újra feltenném a kérdést: mi van a fitymahúzogatással? Mi elkezdtük, de olyan kicsi a lyuk, h azon sztem soha nem fog átjönni semmi. :( Fiús anyukák, ti mit láttok??? 6-án megyünk dokinénihez, majd megkérdezem őt is, de eléggé aggódom emiatt. :(

Fejlődési ugrás nálunk nem tapasztalható, kűzdünk a kiságyban altatással/-ért. Ma volt a második este, h ott aludt el és nem a mi ágyunkban, de nem megy simán a dolog, úh adjon hálát mindenki, akinél gond nélkül megy a "be az ágyba és alvás" program.

Ádám várja a gépet, úh mennem kell. :(
Vendég
 


Pann, jó, h előjött a fütyikérdés, csatlakoznék, nagyon nagyon valószínűtlen, h az valaha ott ki fog férni, én is aggódom. Még nem húzogattuk, csak próbaképp, de kb meg se moccan..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi
Néztem a képeket.Szerintem mind a kettőtőkből van Boldiba,de a karácsonyos képen az arc formája Apukájára hasonlít.

Timi
Nagyon jó a videó.Gratula Lillusnak!

Móni
Aranyosak a fiúk.Nem szoktad együtt fürdetni őket?Én úgy jobban szeretem,mivel mind a kettő szem elött van. 8)

Kditke
Sajnálak a képek miatt.Múltkor majdnem Én is így jártam.
Volt hogy valamelyikünk kajájába belekanalazott,így evett már.

Emőke
Már kérdezni akartam merre vagytok.Jobulást.Esetleg nem nyúlott Lilien és azért nem hízott?

Lora
7-en mint a gonoszok?/ez csak vicc,ne ám megsértődj/Azért bizti ki tudtok kapcsolódni.Képeket majd rakjál.

Panka
Pont ma néztem a milkis túró rudi reklámját.Nagyon megkivántam.

Nanica
Aranyos lehetett Linus mikor kacarászott.
Mintha összebeszéltünk volna.Én is ma bolognai makarónit csináltam.Laurának nagyon izlett.

Mi is kezdünk felnőtt kajákat enni.Igazából Laura kéri,Én még adnám csak a főzijét.Tegnap húslevest evett,ma bolognai spagettit,kért az apjától még utána káposztás tésztát./tésztát Én gyúrom itthon/

Hétvégénk egy kicsit mozgalmas volt.Voltunk játszótéren,Kirándulni az erdőbe és Laura szülinapját is megtartottuk.Sütöttem Laurának Túrótortát,De alá raktam egy kakaós tésztát és megkentem baracklekvárral/azt hiszem valaki már írta csinálta így/,Felnötteknek meg puncstortát készítettem.Nem nagy ajándékozás volt.Kapott ruhákat,egy nagy kutyát ami a kedvenc lett és fürdőjátékokat.Legjobban mégis a lufiknak örült.Apa megigérte az udvarra még Dani vára mellé csinál neki hintát.
.Rakok fel képeket,de sajnos csak a telefonommal tudtam fényképezni,mivel Zsolti véletlenül kinn hagyta kirándulás után a másik háznál a fényképezőgépet.Játszóteres képeket is rakok fel.

Ma voltunk Laurát megmutatni Dévényis gyógytornásznak.Nem látnak nála izom feszességet és lazaságot se.Ezért nem is ajánlják neki a tornát.De mivel erösködtem,hogy még nem jár ez miatt csütörtökön megyünk usziba és ott is felmérik,majd utána összeülnek és eldöntik mégis kell-e vagy nem.
Aki járt tornára azok közül volt valaki izisz/remélem jól írtam/tornán?Az is mondták Laurának,mivel kis érzékeny lélek.

Laura szülinapján felállt.Igaz nem menni akar,hanem nyomba felfele mászni.Ha az ágynál áll fel akkor felhúzza magát az ágyra.

Körkérdés:Valaki adott már csapvízet?Tudom,hogy 1 éves kor után lehet adni.De forralni már kezdem unni,de állandóan ásványvízet se akarok adni Laurának.
Kép Puncs és túró torta Kép torta evés
Kép Feláll,de már fel is akar menni a tortához. Kép kutyussal
Kép csuzdázunk/nagy kedvenc/ Kép hintázás Kép Másik hintás,ezen látszik milyen a talaj legtöbb játszótéren ami még nem újítottak fel.

Bocsi a helyfoglalásért.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Dana, aranyosak a képek, nálatok nem volt ítéletidő a hétvégén? :shock:

Felnőtt kajákkal kapcsolatban akartam kérdezni: a komolyabbakat hogy eszik meg fog nélkül? Pl rántott husi, sajtos csirkemell? nagyon pici darabok az ok, de rágás nélkül le tudják nyelni? Mert ezeket még nekem is munka megrágni, ezt hogy hidaljátok át?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nagyon szépen köszönöm az ünnepelt nevében a köszöntéseket!
Majd igyekszem a képekkel.

Lea,
Boldog névnapot! (honnan tudjuk, hogy ma van?)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Most olvsok vissza...

Lorca: igen, az én öcsém volt az, aki még 8 évesen is néha anyuék között kötött ki reggel, pedig max betegség esetén aludt velük korábban. (megj: anyu csak fekve szoptatta, 10 hós koráig szopizott. )

Ágiboldi: megnéztem a képeket... a tigrises nagyon szupi :lol:

Timo: milyen lett az újabb matricafestés? Azthiszem a fólia anyagától függ, hogy lejön e róla. Azthiszem ami PVC azon rajtamarad, a többiről lejön. Én is a bugyit szoktam használni...

Jaj el kell dicsekednem Linus szókincsével:
1. szó: nem (mem, mem, mem leggyakrabban, az én hanghordozásommal!!! :shock: :lol: )
2. szó: apa (aaaaaaapa, halk a -pa ilyenkor általában kersesni is kezdi)
3. és további szavak:
pa= lámpa és keresi a lámpát a mennyezeten.
pisszi, pityi, pissszci= Cipő (pici cipő -ként szoktam emlegetni
A-NA, MAMA, MAMA = én. :lol: :lol:
Ma reggel ezzel ébresztett. Én még aludtam, és kivételesen nem rám mászott, hanem a helyén fekve szólongatott: mmama, mamma és mikor ránéztem elvigyorodott és nyújtotta a kezét :)

Pann : szelektív gyüjtésnél a biot is külön szálítják el nálatok, vagy azt komposztáljátok? Úgy irígylem a sogoromékat. Németo.ban laknak és még az eldobható pelust is külön elszállítják hetente egyszer feldolgozni!!! :o azért ehhez még nagyon messze vagyunk szerintem, de jó lenne eljutni idáig.

nanica
 
 


Dana, én csapvizet forralok, üvegest csak párszor vettem. nem nagyon issza, akkor meg minek... Kép pasztaevés

nanica
 
 


Na ez vicces, azér lógok itt, mert iszonyat nincs kedvem fordítani egy hulladékkezeléses, szennyvízkibocsátásos szöveget, felüdülésként áttekintek a babanetre, erre mit olvasok? "komposztálják" :lol: :lol: Na húzok akkor vissza dolgozni :(
:lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hűűű, Nanica, és ebben a formában elfogyaszt egy étkezésrevalót? Te aztán rugalmas anyuka vagy, én belefojtanám magam a paradicsomszószba..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi: kénytelen vagyok hagyni, hogy így egyen, ugyanis a pépeset teljesen elutasítja, és ugye nem akarom, hogy lefogyjon :D :lol:
Nem eszik így meg, mondjuk egy üvegnyi adagot, mert igen lassan halad, és szerintem hamarabb eltelik.

Hulladékkezelés témában jól vagyok, dolgoztam a "kukásoknál" :wink: - hogy a szomszéd kissrácot idézzem :lol: :lol:

Lemaradt egy kép az előzőről: Kép ablakot le.. könyökoöt ki...

nanica
 
 


Nagyon ari Linus pasztaevese! Latom, jol be is van oltoztetve a kicsilany ehhez a muvelethez! :) :shock:

Jo otlet az izfokozo mentes vegeta otlete! Ezek szerint a dm-ben lehet kapni ilyesmit????

Laura is nagyon aranyos a kepeken! Latom, tetszett neki a torta :D Jok a hintas es csuszdas kepek is! A hinta nalunk is nagy kedvenc. Meg regebben szoba kerult, hogy max 20 percig hagyom benne, hat ez mostansag csak a minimum ido! A mult heten volt, hogy haromnegyed ora :shock: utan is ugy vettem ki, hogy nagyon hisztizett, hogy vissza akar meg menni :)
Beszed: A nevet mar egesz ugyesen mondja. A "nem" szo nalunk is nagyon megy, es ingatja afejet is. Annyira aranyos, hogy ha meghallja, mindig ingatja, hihetetlen edi :) Azt vettem meg eszre, hogy "enekli" a "zsip zsup kenderzsup"-ot es a "hinta palintat" is

Apa az m1 hiradoban volt benne, kb fel perces bejelntkezese volt. Szerintem az archivumban is benne van!

A mi naptarunkban se marc 2 se marc 22 sem Lea nap, ettol fuggetlenul en is boldog nevnapot kivanok Leanak!

Futyikerdes: mi mar szuletese ota huzogatjuk Aronnak, es mostanra kb fel centire lehet visszahuzni. Remelem, ez igy eleg eddig. Szerintem kezdesnek eleg ha csak par millimetert megy vissza, majd szepen fokozatosan huzodik vissza a bor.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ja, es az alvas! Nagyon nehezen tudom elaltatni! A nagy ágyon alszik el, és utána teszem be a kiságyába. Ez mostanában nagyon nehéz művelet, mivel ha kb 10 perc alvás után beteszem a saját ágyába, akkor egyből felkel, és sírni kezd. Nem lehet másként megvigasztalni, csak ha kiveszem, és kezdem újra az egészet. Van, hogy másodjára sem sikerül, így általában leutunk pár kört, és én is elalszom közben. Mint pl ma is, és csak most, negyed12-kor ébredtem fel arra, hogy Áron még mindig a nagyágyon van. Viszont mostmár könnyedén bele tudtam tenni a kiságyába, így jöhettem netezni :)

Ágiboldi,
Dolgozol? :shock: Minden elismerésem!!!! Hogy birod különben???

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Látom éjjel jobban megy a babanet. :lol: Feldobtátok a kedvem a komposztálás,szenyvízkezeléssel. :lol: :lol: :lol:

Áiboldi
Ahogy hallgatom a híreket,meg nálatok a tető leesés/tényleg nem titeket mondtak a tv-be hogy leesett?/minket megint kikerült.Csak a széle ért el bennünk.Fújt a szél de nem volt olyan erős itéletidő.

Nanica
Milyen kendő/ruha?/van Linuson a kajakor?Nagyon jók a képek főleg a spagetti evés.

Helga
Tényleg zabálnivalók mikor rázzák a fejük és mondják hogy nem-nem.De Laura azért is megcsinálja utána ha nem szabad. :evil:

Fütyikérdésbe Daninál Én is be voltam parázva hogy fog az ott rendesen működni,de mikor vittem az orvoshoz az nyomba lehúzta.Szerintem ők jobban értenek hozzá.

Hát jó kicsik lettek a képek.Látszik a telefonom más méretbe rakja fel a gépre.Rakok fel lufi felfújásos képet.
Kép lufik a kedvencem Kép így kell fújni a lufit.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jo reggelt!


Dana,
Jó ötlet a lufi! Azt hiszem, én is bevetem, nálunk is lesz! :) Látszik, hogy Laurának nagyon tetszett! Végre megjavult a vonalzótok :)

Ágiboldi,
Kicsit félreérthető volt, ahogy fogalmaztam, természetesen tudom, hogy dolgozol, csak azt nem, hogy éjszaka :( szegényke!

Valamelyikőtök kérdezte, hogy milyen vallású lesz Áron, római katolikus lesz, a keresztapja (öcsém) és én is rk vallású vagyok, a férjem református. Sikerült nagy nehezen megegyeznünk, Áron rk, de a következő baba református lesz majd :)

Még régebben Ditke kérdezte, hogy hány hétre is született Áron, 39+1-re, még volt 6 nap a kiírt márc 15-ig.

Az mtv archívumban kikerestük az adast, amiben a férjem mond egy mondatot, íme: http://www.hirado.hu/videotar/?id=18940
kb a 2:20 perc környékén van.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Dana, Linuson a kabátka bébékomfort a brendonból. Én is innen vettem az ötletet Pankától és Emili céklaevéséről. :)

S.O.S: Lányok, mit ebédelnek ma a babák????? Lövésem sincs mit adjak ma neki, adjatok ötletet! ( Hiába csináltam egy csomó kaját a fagyasztóba, azokat nem eszi - brü hühü :cry: )

nanica
 
 



Sziasztok!

Nanica,
Nagyon édi ahogy Linus falatozik. Kezdek erőt gyűjteni az efféle evésekhez, de nagyon nehéz. Az "esőkabátot" már beszereztem hozzá.
Azta, nem semmi micsoda szókincse van már Linusnak! Nagyon ügyi!!!
Ebéd? Passz. Nálunk ma üveges lesz, de hogy mi azt még nem találtam ki.

Dana,
Szuperek a képek! Gartula Laurának a felálláshoz!!! :D A lufi az nálun k is nagy kedvenc. :D

Pann,
Most egy kicsit restellem magam a szelektívezés miatt, mert nekünk csak az út másik oldalára kellene vinni. A bébikajás üvegek kupakja hová kerül? Mert igazából a fémbe való, de akkor ki kell mosni az üveget, hogy ne büdösödjön amíg gyűjtöm és akkor máris több energiát használtam el. Na jó ez csak kifogás. oops:

Fütyi: Mi most kezdtük el húzogatni Peti fütyijét. Minden este fürcsikor az apa feladata ez és egész jól haladnak. :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Dana! Nagyon bájos Laura. :D Mi is imádjuk a lufit!

Nanica! Jó izlése van Linusnak. Én is nagy pasta rajongó vagyok. Én a banánt és a babapiskótát hagyom így széttrancsírozni. Beni ma bébiételt kap. Azt hiszem tökfőzit sonkával. Székelykápi van nálunk. Azt azért nem merek neki adni. :wink: Én megmaradtam egyenlőre a bébiételnél mert mi elég sok tejfölös, sajtos ételt eszünk. A kecskemétinek csomó kajája van ami jó nagy darabos.

Timi! Nagyon édes a videó! :D Tényleg mit kap Lillus a szülinapjára? Képzeld van most a tupiba kislányoknak való gyúrólap és nyújtó meg sütiforma, hogy segíthessen anyának sütit sütni.

Fütyi! Mi kezdetektől fogva huzogatjuk de semmi változás. A dokinő azt mondta majd 2 éves kora körül érdekes. A férjem megnyugtatott (3-an fiú testvérek), hogy kettőjüknek felrántották úgy, hogy vérzett. A legkissebbiknek műtötték. Olyan jól tud vígasztalni a drágám. :?

KépKép
csongria
 
 


jó reggelt!

csajok én csak a március 22-ről tudok :shock: :lol: :wink: most nézegetem a netes névnapi naptárakat de sehol sem látok mást :shock:
úh mi 22-én tartjuk :wink: mindenesetre köszönjük a jókívánságokat :lol:

nanica
még azt sem tudom mi mit eszünk, nemhogy Lea :lol:

SEBI HAPPY BIRTHDAY! (így utólag is :lol: )

lora
az 1 óra tényleg soknak hangzik...de ha Te is alhatsz mellette akkor sztm tök jó :wink:

lorca
jobbulást nektek!
én örülök, hogy nem kell neki a cumi :lol: aggódni majd akkor fogok,ha elfogy a tejcsi :wink:

fogmosás
most egyenlőre a gumifejú fogkefe (buzogány) mert a gumi tüskésről lerágta a tüskéket :shock: vszníű le is nyelte :oops: :shock: nem tudom :shock:

mmónika
aranyosak a srácok a fürdőkádban :wink:

ditke én nem adok leveskockás,Vegetás levesből Leának :wink:



Lea 3/4 7kor kelt és n9körül kidőlt aludni :shock: még mindig alszik...bezzeg én nem tudok ilyenkor visszaaludni :x

olyan nyomi idő van nálunk :cry:

Timi
ilyen esős időben leginkább szobai játék, együtt főzőcskézés a program :roll:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Valami tényleg van a levegőben. Linus napok óta 6:30kor kel és 11 körül alszik legközelebb.
Ma meg már fél kilenckor nyűgös volt és most egy órát aludt komfortszopizva a hasamon feküdve... Még jó, hogy addig szólt a rádió és nem unatkoztam...csak a kezem zsibbadt el :D

Reggel megörültem :) , mert találtam a fagyasztóban még pár kocka sütőtököt (azt hittem már elfogyott) valami csak lesz belőle ebédre... hamár a reggeli tízórai így kimaradt...

nanica
 
 


Jó reggelt!
Helga, háát, a hogy bírom a munkát kérdésed épp aktuális..

Dec. eleje óta dolgozok (kb napi 4 órányi fordítás), és az elején azt válaszoltam erre, hogy sokkal jobban bírom mint vártam, stb.
De asszem a múlt hét óta kifutnak az energiáim.
Most akkor jól kipanaszkodom magam, el tudjátok képzelni, hogy nincs egy perc szabadidőm se, mert mikor elalszik, akkor porszívó, mosogatás, stb, aztán leülök fordítani amíg fel nem ébred. Mikor ébren van akkor egyértelmű, h mit csinálok, aztán elalszik és megint munka. Nyilván nem tudom befejezni soha, tehát este vacsi, és aztán megint munka, és ha szerencsém van éjfélkor lefekszem. Nem olvasok, nem csinálok semmit, csak babanetezek.
Boldiapu szerint hetek óta egyre gorombább vagyok mindenkivel, inkább ne menjek aerobikra, mert már alig van energiám. De közben meg az az egyetlen dolog a világon ami jól esik és alig várom (jó persze, most hagy ne írjam le, h Boldi a legnagyobb öröm stb mert azt úgyis tudjuk..)
Szóval tök fáradt vagyok, heti egyszer stabilan migrénem van, ez se túl jó jel.. stb. De azért általában jó kedvem van, csak már nem tudom honnan merítsek :wink: Majd ha kisüt végre a nap!

Mazsi, na ma utalták a családi pótlékot!

Nálunk is üveges lesz a kaja (értelemszerűen, lásd fent.. :wink: de amúgy se eszi meg a főztömet..)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT SEBINEK!!!!!! (utólagosan :oops: )


Fütyihuzogatás-én pár hónapja a Kismama újságon felbuzdultam és kicsit huzogatni kezdtem,mert hogy van az a tábor ugye, aki szerint fokozatosan kell húzogatni, ez volt szimpatikus álláspont-addig eszembe se jutott az egész-erre beszakadt a bőr!!! :(
Fürcsinél fájt is szegénykémnek, úgyhogy azóta hozzá se nyúlok ilyen céllal. Nagyon könnyen beszakad a vékony bőr, akkor nem is fájt neki. Majd szakavatott valaki csinálja, nehogy kárt okozzak, hegesedés vagy valami...Most így gondolom.

Nagyon jók a képek-Linusról, Lauráról, Boldiról, Botondról.

Mónika- Fürcsis videó nagyon jó- Berci ugyanúgy nevet mint Botond, mintha őt hallanám.

Mazsi-na de Lea nevetése, hát nem semmi hangereje lehet a kislánynak, tele volt vele a szoba, mikor itt hallgattam.
Másrészt meglep engem, hogy így utánoz téged Lea ebben a zoknirázogatásban.
Bercit szerintem sokáig kéne tanítgatni, hogy felfogja, megértse és megcsinálja. Vajon mi ez a különbség, hogy egyik gyerek könnyen utánoz a másik meg alig?

Ovinak nincs nagy kertje, inkább játszótér. Ládákba rakták azt hiszem a virágokat, mindegy, fő hogy aktívak.

Bercinek is van első szava: iii-ta (hinta) és ezt énekli, mint a hinta palintát. Pápázásnál pedig felemeli a kezét és csap egyet, nem túl szabályos pápá, de elfogadom. :D

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Megcsináltam az adóbevallásom, tök boldog vagyok, mert kapunk vissza! :lol: :lol: Kifli sül a sütőben, leány alszik! :) A védőnő meg mindjárt jön!

Ágiboldi!
:cry: :cry: :cry: :cry: Nem érik még egy bébiszitter? Mert akkor több időd lenne, ha legalább napi 1-2 órára elvinnék sétálni vagy játszani Boldit. És így, mikor alszik, tudnál magaddal törődni, nemcsak a fordítással.

Nanica!
Nagyon ügyi Linus és irigyellek, mert be mered vállalni az így etetést! :) :) Persze, mostanában Lilla is inkább saját maga szeretne falatozni, de a sült zöldségeken, banánon, kekszen kívül mást nem mertem a kezébe adni! :oops: :oops:
Mekkora szókincs! Gratula hozzá, ilyen korban nem gyakori!

Gyanítom, itt nem az van a levegőben, mint Mazsi nálatok, mert alig tudtam letenni aludni a gyermeket! :?

Lorca!
Hol és hogy vagytok??

Ria!
Ajándékot még nem tudjuk mit veszünk, kéne egy-két jó ötlet. Lillus nem az az egyhelyben ülő csöppség, a formabedobó sem izgatja fel! :roll:
Mit vegyek?? :shock: :shock:

Helga!
Megnéztem az adást, én láttam ám a tv-ben is! :lol: :lol: :lol: Ti mit vesztek Áronnak?

Dana!
A fújós kép haláli! :lol: :lol: :lol: Laura mit kapott?
Ja, Lillus régóta csapvizet iszik. :oops: :oops:

Én is dobok fel egy képet: egyedülevő Lillus

Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ágiboldi! Sajnálom, hogy ennyire kimerít a munka. :( Én is nagyon félek, hogy mi lesz ha dolgozok. Sajnos nekem 12 órában kell éjjel és nappal, hétvégén is. Beniapu szerint keresnem kellene valami más munkát. De hát mit, ha én ezt szeretem csinálni, ehhez értek. Félek, hogy a meló mellett nem lesz türelmem, energiám Benire. A hivatásom meg nem ér annyit, hogy ne foglalkozzak a drágámmal. :roll: Hát nem tooom! Múlt héten minden nap fájt a fejem. Ki tudod szűrni mivel függ össze a migréned? Stressz?

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!

Helga
Hogy sikerült megszervezni a keresztelőt?Döccenőmentesen ment?
Utána ebéd lesz?hol?
Néztem a videót.Férjednek mindig a tv-be kéne szerepelnie. :D De nem ilyen témába.

Nanica
Azt hiszem Én is beszerzem a kabátkát.Minden kajakor öltöztethetem át.
Nem lehet,hogy a fagyasztott kaja nem izlik Linusnak?Csak azért gondolom,mivel Laura is ette a gesztenyés kajákat frisen,de a fagyóból nem izlik neki. :(
Néha Én is visszaimádkozom a komfortszopit,főleg mikor fáradt vagyok.

Sági
Nálunk is Apa csinálta Dani fütyihuzogatását.Most már önnálóan minden este szó nélkül.

Ágiboldi
Sajnálak a kikészülés miatt.Sajna Én is éreztem sokszor ilyet.De lehet ezek az időjárásváltozások is hozzátesznek.Majd jön a nyár és vidámabb lesz minden a takarítás meg majd ráér.

Ria
Vérvétel megvolt?Beni hogy bírta?Honnét vették?

Laura is nyügös reggel,bizti az idő miatt.Ma fél órát ügyködött a Steri Mar dobozára hogy rakja vissza a kupakot.Ha nem sikerült totál be tudott gurulni.Annyira aranyos volt,csak nevettem rajta.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Timi! A konduktorok ajánlottak egy készségfejlesztő játék boltot. Ők ott veszik a játékokat a fejlesztéshez. Ott a Petőbe nagyon klassz játékok vannak. Eszembe se jutna olyat venni. A bolt HOR ZRT 1076 BP Péterfy Sándor utca 7. 9-17-ig van nyitva. Sajnos még nem jutottam el oda, de mindenképp szeretnék. Nem tudom van e választékbeli különbség a többi játék bolthoz képest. :roll: Mindjárt felhívom őket hogy van e honlapjuk.

KépKép
csongria
 
 


Na meg van a honlap http://www.horzrt.hu/

KépKép
csongria
 
 


Ria, pont ez a rejtélyes a migrénben, menetrendszerű, mostanában minden héten kedden jön. A terhesség előtt meg kéthetente pénteken. Hmmm? :roll:

Timó, hát a bébiszittert kiválasztani nekem túl nagy macera, ahhoz sincs kedvem. Ráadásul ha minden nap, akkor tök sok pénz, akkor már meg se éri dolgozni.. de persze ez is egy opció, meg a takarítónő is, de ugyanaz a helyzet ezzel is, ráadásul nem is olyan nagy ez a lakás, meg akkor itt sertepertélne valaki, az is idegesítő.
Ha meg a bébiszitter vinné sétálni, akkor ismerem magam, én ki se dugnám az orrom egy hétig, akkor meg az lenne a bajom :roll: Ha meg itt játszanának akkor nem tudok dolgozni, nem elég nagy a lakás... Mindegy, szeptemberig kibírom, aztán bölcsi és visszamegyek dolgozni, aminek nagy előnye, hogy fél 6-kor vége és éjszaka nem kell, mert asszem ez borít ki. Sose voltam egy koránfekvő típus, de inkább filmet nézek és olvasok alvás helyett :D

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Azt hiszem, csatlakozok a KO csoporthoz. Semmi különös, csak mostanában nagyon nyüszi vagyok. :? Robi megjegyezte, hogy ha már 10kor alszom, akkor biztos komoly probléma lehet. 8) Vszínűleg valami pre-menstruációs tünet, az engem nagyon le szokott nyomni. (majd utána jövök rendesen :lol: ) De jó is volt az a három év, amíg mentes voltam ettől. :twisted:
Meló nálam is alakul. Nagyon sokat kell készülnöm, olyasmit tanítok, amit nem tudok és szenvedek tőle. Jóval többet kell készülnöm, mint amit tanítok, hogy valamennyire képben legyek szakmailag. Felüdülésnek van néhány általános nyelvet tanuló is, még szerencse.

Kép
Kép Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Ja, levágtam Szabi haját. Gondoltam feldobom ezeket, amíg még ellőhetem friss képekként. :wink:
Kép
Kép

Próbáltam a legértelmesebb arckifejezéseket összeválogatni. :D

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?